Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ? (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 20:51 | Sorszám: 370
Kapsz egy nagy TAPSOT! Milyen kar, h. csak egy mezei eger vagy....
Kerdeznek v.mit Toled! Mond, velemnyed szerint teljesen eselytelen volna egy olyan mozgalmat eletrehivni, ahol a valos problemak es annak realis megoldasai volnanak a mertekadok?
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 20:49 | Sorszám: 369
Pedig az utolsó gondolat szerintem pofonegyszerű.

Csak egyetlen példa: Erdély

Trianon után magyar részről többször merült fel a régmúltra támaszkodva az önálló Erdély gondolata.

Mivel erdély lakossága akkoriban 60%-ban volt román, 30%-ban magyar, 10%-ban német, így onnantól hogy romániához került, a függetlenedésére nem nagyon volt reális esély.

Ha viszont még mondjuk az 1890-es években Magyarország átlátja hogy Erdély megtartása hosszú távon lehetetlen, és ebből kiindulva a Monarchián belül önálló államiságot ad Erdélynek (mint három nyelvű állam) akkor könnyen lehet hogy ma is létezne egy független Erdély. Egy olyan állam, ahol a magyar a románal egyenrangú államnemzet és államnyelv.

1918-ban az erdélyi románok gyulafehérvári népgyűlése a magyar uralmat cserélte fel a Romániával való egyesülésre. Ha viszont 1918-ban létezett volna a Monarchián belül egy korábban kiépített, önálló erdélyi állam, akkor ezt nem hiszem hogy feladták volna az ottani románok Bukarestért.

Nekünk pedig egyértelmű hogy jobb lenne egy egyenrangúan román-magyar független Erdély mint a mai helyzet.

mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 20:40 | Sorszám: 368
Huh... a magyarországi dolog ma túl kényes kérdés, azt is látnod kell hogy aki jobbról hozza szóba a témát, az könnyen kapja meg balról az antiszemita bélyeget, még ha abszolút jószándékú is. (Ugyanakkor persze valóban létezik antiszemitizmus is.)

Az ellentétek kiélezésében ráadásul rossz szándékú politikai erők is tudatosan benne vannak, amit megintcsak mindkét oldalról az egyszerű emberek fognak megszívni.

Férfiasan bevallom: Én a mai Magyarországon erről a témáról inkább nem folyok bele vitákba, mert reménytelen az egész és még durva támadásoknak is kiteszi magát az ember. Majd talán egyszer valamikor.

Mindenesetre annyiban tudnám összefoglalni amit erről az egészről gondolok, hogy nyíltan és egymás megértésével ki kellene beszélni a történelmi traumákat.

Ehhez sajnos mi itt egy netes fórumon kicsik vagyunk. Ennek a dolognak a közéletben, a médiában, és a politikában kéne megtörténnie.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 20:29 | Sorszám: 367
Az utolso gondolatodat szerintem sokan nem is ertik de a tobbi az helyenvalo. Ellenben Veled, En ugy velem, h. a gazdasagot-gazdagsagot minden nep a sajat igenyei szerint alakitja es ebbe foldrajzi elhelyezkedese nem sokat ront, vagy javit.
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 20:24 | Sorszám: 366
Eger, nyithatnank errol egy topicot, mert oszinten erdekelnek az elmeleteid az emlitett kerdesben es ugy velem veled lehet erdemi vitat folytatni, mert inteligenciad ezt lehetove teszi. Mit szolsz?
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 20:15 | Sorszám: 365
Huh.. a magyarországi zsidó-keresztény viszony egy másik történet egy másik kontinensen, erről már sokan írtak tele köteteket.

Népi-urbánus vita, stb.

mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 20:11 | Sorszám: 364
Hát az látszik hogy az apartheid vége gazdasági visszaesést okozot Dél-Afrikában is, meg Zimbabwében is (ez utóbbi egy kevésbé ismert történet, írjátok be a google-ba hogy "Rhodesia").

Valószínűleg a palesztinok esetében is hasonló lenne a helyzet, bár szerintem azért nem ilyen mértékben. Egyiptom és Szíra (azok az országok amilyenné Palesztina válhatna) azért klasszisokkal Afrika felett áll gazdaságilag de persze ugyanennyivel az izraeli színvonal alatt.

Mindenesetre én itt nem morálisan ítélkezni akartam, hanem a lehetséges forgatókönyveket vettem végig. Nagyjából egy hárompontos konklúzióra jutottam:

1. Az idő Izrael ellen dolgozik.

2. Dél-Afrika számára tulajdonképpen szerencse volt a nemzetközi elszigeteltség, mert hideg zuhanyként szembesítette őket a hosszú távú realitásokkal. Ez pedig megóvta őket attól, hogy beleessenek a végsőkig tartó fegyveres harc végeredményben öngyilkos politikájától.

3. Izraelt ezzel szemben a jelenlegi külső (amerikai támogatás) és belső (üldözöttség tudat) hatások rossz esetben belekergethetik a végsőkig folytatott harc öngyilkos spiráljába.


Ez nem morális ítélet, csak helyzetértékelés.

Sőt, tulajdonképpen azt lehet mondani hogy Magyarország is hasonló spirálba került Trianon előtt. Ha időben rájöttünk volna hogy a történelmi Magyarország akkori formájában fenntarthatatlan, akkor időben "előre menekülve" megoldhattuk volna a dolgot föderalizálással, autonómiákkal, esetleg kisebb területi engedményekkel. Ha ezt időben megtesszük nincs Trianon, és valamilyen formában fennmaradhatott volna a történelmi Magyarország.
A végsőkig folytatott harc, a realitásokkal való szembenézés túl sokáig halogatása éppen nálunk vezetett katasztrófális következményekhez.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 20:03 | Sorszám: 363
Tudod ugy erzem nehany gonosz szar ember miatt kell szegyelnem nepem es mig ezek az erdekek diktalnak, sokkal jobb nem lesz. Talan majd valtozik a felallas es rendezodnek a dolgok. Ami oszinten zavar az az, h. nem elegszenek meg annyival sokan, h. kifejezik ellenerzesuket, mint peldaul Te is tetted, hanem elragadtatjak magukat, ami ellenerzest valt ki mindannyiunkbol. Kepzeld csak el milyen erzes lehet azoknak a magyaroknak a sziveben, akiket azert vertek fasirta szerb szomszedaink, mert magyarul mertek beszelni. A zsidajat azert feszitenek keresztre sajat hazajaban, amiert vallasi haboruba keveredik egy olyan orszag, melynek meg csak nem is allampolgara. Mit tehetek En arrol, hogy ok igy cselekszenek? Van beleszolasa ebbe egy magyar zsidonak, h. ott mikent dontenek egy ilyen kinos kerdesben? Abba sincs, h. itthon mit csinalnak.
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 19:48 | Sorszám: 362
Idézet:
Erre mennyi az esely szerintetek a mi esetunkben, h. a palesztinok tanulni es gazdagodni fognak, amikor vezetoik nem ebbe az iranyba indulnak el, hanem fegyverre koltenek es nem oktatasra?


Amíg tart a megszállás, olyan gyakorlati kellemetlenségekkel is mint pl. izraeli ellenőrző pontok, razziák, önkényes letartóztatások, telepek létesítése, szögesdrótok és falak, addig szerintem érthető hogy a fegyveres ellenáláson van a hangsúly. Ez szerintem a világon bárhol ugyanígy lenne.

Na itt jön az a dilemma, hogy szerintem meg még sokak szerint elsődleges feltétel lenne a teljes izraeli kivonulás. De erre szokott izraeli részről jönni az a válasz, hogy node mi a garancia hogy a palesztinok akkor abbahagyják a harcot? Viszont amíg Izrael nem ad függetlenséget, addig ezt nem tudhatjuk, ez csak akkor derülne ki. De Izrael meg azért nem ad, mert azt mondja hogy az nem változtatna a palesztinok indulatain.

No ezzel a kör be is zárult. Mindenesetre szerintem a libanoni kivonulás azért alapvetően pozitív példa.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 19:45 | Sorszám: 361
Konkluzio? Nezd, En most egy cikis peldaval fogok elojonni, ezert kerek mindenkit, h. csak a szemleltetes oldalat nezzuk es nem vonjunk ossze a ket dolgot! Minden orszag olyan, mint annak nepe, hiszen vezetoi sajat verebol valoak. Nezzuk meg albania fejletseget es peldaul a szloveneket! Lathatjuk, h. hatalmas a kulombseg, pedig meg nem is olyan regen egy orszag volt. Masik pelda! Szerinted a ciganysaggal lehetne kezdeni valamit, h. tanuljanak fejlodjenek es gazdagodjanak? Szerinted azok a feketek akik ugyanolyan esellyel birnak, mint a telepes feherek, ratudnad-e oket birni arra, h. tanuljanak, fejlodjenek es gazdagodjanak ahelyett, h. kifosszak sajat orszagukat, ezzel utatnyitva a nyomor fele? Hidd el, ez nem fog menni! Nem vitatom a politikai felelosseget, rosszallom Israel hozzaallasat de csak akkor lesz ott beke ha a palesztinok gazdagodni kezdenek, mert a nyomorban szuletnek az indulatok es haboruk, nem pedig a joletben.
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 19:32 | Sorszám: 360
Valszeg ez fog ott is tortenni, ahol jelenleg viragzo gazdasag van. Az igazsag az, h. a feketek is csak addig gyulolik a fehereket, mig szegenysegben elnek. Aztan ha meguntak, hogy sajnaljak-sajnaltatjak magukat es osszeszoritott fogakkal tanulnak es feltornek, maris nem tetszik nekik a getto, a fekete kornyek. Igyekeznek minel elobb megszabadulni kulturalaltlasaguktol es igyekeznek beilleszkedni a feherek tarsadalmaba. Egyebkent egy bizonyos eletszinvonal utan megszunnek az ellentetek es bekeben kepesek egymas mellett elni. De ugye ehhez az kellett, h. a fekete tanuljon es gazdagodjon es maris megszuntek a problemai a feherekkel. Erre mennyi az esely szerintetek a mi esetunkben, h. a palesztinok tanulni es gazdagodni fognak, amikor vezetoik nem ebbe az iranyba indulnak el, hanem fegyverre koltenek es nem oktatasra?
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 19:30 | Sorszám: 359
Köszönöm a bókot.

Viszont azt is le kell szögeznem hogy most a gázai ügyben, meg az utóbbi 7-8 év eseményeit tekintve a palesztinoknak adok igazat. (kb. mióta Ariel Saron miniszterelnök lett annak idején) De tényleg azt tartanám ideálisnak, ha valami normális kompromisszummal lehetne lezárni a konfliktust, ami mindkét fél számára elfogadható.

Szerintem dél-afrikával szemben hosszú távon rontják az izraeliek esélyeit egyfelől a zsidóság történelmi traumái is, másfelől pedig az USA nagyvonalú támogatása is.

Dél-Afrika nemzetközi elszigeteltségbe került a '70-es, '80-as években, így rákényszerültek arra hogy komolyan elkezdjenek tárgyalni a feketékkel. Elég hamar ahhoz hogy még jó feltételeket tudjanak kieszközölni és a feketék hajlandóak legyenek a megegyezésre a fehérek elleni kollektív megtorlás helyett. (Ami amúgy pl. Zimbabwéban zajlik az utóbbi évtizdben)

A dél-afrikai fehéreket tehát a nemzetközi elszigeteltség kényszerítette rá hogy akkor egyezzenek meg, akor a saját szempontjukból az még megfelelő volt. Izrael viszont éppen a túlzott amerikai támogatástól elbízva magát veszítheti el a mértéket, és léphet túl azon a ponton amikor még meg lehetne egyezni.

Hasonló hatása lehet a pszichés traumáknak. A te beírásaidban is látszik, és máshol is hallani izraeli és zsidó részről azt a vélekedést, hogy az Izraellel szembeni ellenszenv valójában a történelmi antiszemitizmusból táplálkozik, és hasonló okokból az arabokkal sem lehetséges a megegyezés, mert úgyse tartanák be.

Ez a megközelítés éppen Izrael számára a legveszélyesebb, mert ez is ahhoz szolgáltathat hitet neki, hogy a fegyveres harcot jüval tovább folytassa annál, mint ameddig a dél-afrikai fehérek kitartottak.

Márpedig azt átláthatjuk hogy minél tovább folytatják a harcot, a végén annál kisebb lesz az esély a kedvező kompromisszumra.

Összegezve: A dél-afrikai fehéreknek szerencséjük volt, hogy a nemzetközi kiközösítés miatt idejekorán megegyeztek Mandeláékkal. Izraelt épp az veszélyezteti hogy a fenti okok miatt túl sokáig halogatja a dolgot, amíg esetleg már késő lesz.

Szinte feltétel nélküli amerikai támogatás és a saját üldözöttségbe vetett hit mellett azt hiszem a dél-afrikai fehérek is jóval tovább kitartottak volna, jóval messzebbre mentek volna el a fegyveres harcban.

nemszadista
  Válasz | 2009. január 16. 19:16 | Sorszám: 358
Igen, tudom. Meg Nagy-Britanniába is. Csak annyit akartam hozzátenni, hogy kifejezetten a fehér "elit" menekül el és ez sokban fogja súlyosbítani Dél-Afrika helyzetét.
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 19:12 | Sorszám: 357
Mondom, több mint 1 millió máris elmenekült. Főként Ausztráliába, Új-Zélandra, Kanadába.
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 19:11 | Sorszám: 356
Hidd el, nem konnyu igy az elet... A hazadban egy verszomjas, lelkeben sertett gyengeelmeju zsarnok uralkodik, akinek mint tudjuk nehez gyermekkora volt es most buntet mindenkit, akit csak lehet. Mig odaat meg ez az orulet megy, embertelenseggel fuszerezve. Akkora ez a foldgolobis, hat miert nem lehet rajta bekessegben meglenni? Nem jo ez igy sehogyan sem!
nemszadista
  Válasz | 2009. január 16. 19:09 | Sorszám: 355
Korrekt, nagyon jó elemzés!

"A fehérek egyre inkább erődített lakhelyekre öszpontosulnak, sokméteres szögesdrótos kerítésekkel és polgárőrséggel." Így van. Bár ez inkább csak az alacsonyabban képzettekre, kevésbé tehetségesekre, stb. vonatkozik, mert az értelmiség és a gazdagok azok, akik menekülnek, ahogy tudnak. Dél-Afrika meg 50 év múlva gyakorlatilag nem fog különbözni gazdaságilag és társadalmilag Fekete-Afrika többi részétől.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 18:59 | Sorszám: 354
Latjatok a kulombeseget? Igy is lehet velemenyt alkotni es vitatkozni! Kulturaltan, inteligenciaval, nelkulozve minden gyuloletet, szemlyeskedest. Legalabb visszadtad a hitem, mert lathatom, hogy vannak meg ertelmes es jo emberek is. Remelem, h. azok is igy gondoljak, akiknek kezeben van a dontes joga! Sajnos olyan erdekeket is velek felfedezni itt a tortenesekben, amibol arra kovetkeztetek, h. eszkozkent hasznaljak Israelt es szandekosan hergelik az arab nepet. Mindket oldalon allnak szelsosegesek es amig ezek elnem tunnek, addig az egyes verzio nehezen kepzelheto el. A gyulolet nem szul mast, csakis gyuloletet, aminek vegzetes kovetkezmenyei lesznek.
nemszadista
  Válasz | 2009. január 16. 18:58 | Sorszám: 353
"Hidd el, ha a palesztinok lennenek folenyben, ok sem kimelnek Israel nepet."

Ha lehetőségük lenne rá, akkor valószínűleg igen. Arrafelé ez a módi. De ez csak elmélkedés, a hírek meg a valóság.

Mindenesetre az a "legérdekesebb" a kollektív bűnösség elvének nyílt, szemérmetlen hirdetése (de persze csak abban az esetben, amikor az izraeliek lengetik a furkósbotot, véletlenül sem a 60 éve történt, a végtelenségig kihasznált esetben). Ld. ezt a cikket a Jerusalem Post-ban.

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 16. 18:24 | Sorszám: 352
Ne kapd föl a vizet! Csak arra akartam kilyukadni, hogy bűnösök közt cinkos, aki néma.
Én sem szégyellem magam csótány miatt, mert nem én választottam. Én csak azt sajnálom, hogy nem tudtam többet tenni a megválasztása ellen.

A palesztín-zsidó vitában nem kívánok állást foglalni, mert valószínűleg nem ismerem eléggé a helyzetet. De az biztos, hogy amit most izrael csinál, az holokauszt kicsiben. És aki szótlanul nézi, az cinkos.

mezeiegér
  Válasz | 2009. január 16. 18:20 | Sorszám: 351
No megpróbáltam Izrael szempontjából átgondolni a lehetőségeket a következő évtizedekre.

Az arabok magas szaporulata tény, az Izraelnek nyújtott amerikai támogatást pedig a következő 10-20 évre borítékolható, de mondjuk 50 vagy 100 év múlvára nem feltétlenül. (Az USA-ban a hispán bevándorlásnak lehetnek érdekes hatásai).

Az tény hogy az arab világban Izraelt nem igazán szeretik. Az is tény hogy az amerikai támogatás nélkül az arab túlsúlynak megintcsak 50-100 éves távlatban nem hiszem hogy ellen tudnának állni. Az is tény hogy ha izrael erőből oldja meg a dolgokat mint most, az hosszú távon nyilván csak növelni fogja az arab világban az iránta érzett ellenszenvet.

Nomármost mindezekből szerintem az vonható le, hogy Izrael akkor biztosíthatja a hosszú távú fennmaradását, ha még akkor egyezik ki az arabokkal, amíg még magamögött tudhatja az USA támogatását. Így valószínűleg elég kedvező feltételeket tudna kieszközölni magának. Ha viszont mondjuk a következő 50 évben nem születik megegyezés, és az USA támogatása mondjuk 50 akkor megszűnik, akkor az arabok ár lehet hogy nem akarnak majd tárgyalni hanem ők is erőből lépnek majd fel.

Az egyetlen racionális megoldás tehát addig kiegyezni, amíg még Izrael a katonailag erősebb fél, mert egyrészt az arabok csak addig hajlanak megegyezésre, másrészt a megegyezés feltételei addig lehetnek a zsidók számára kedvezőek.

Reálisan végiggondolva a konszolidációnak két módja lehet:

1. Kivonulni Ciszjordániából (West Bank) és Gázából, és ezekből létrehozni a független Palesztinát. Ez biztosítaná hogy a nemzetközileg elsimert határok közt maradó Izrael még jó hosszú időre zsidó többségű állam maradjon. Ha a független Palesztinával sikerül elérni egy olyan megegyezést, ami sikerült Egyiptommal és Jordániával, akkor ez hosszú távú megoldás lehetne. Szerintem ha Ciszjordánia (West Bank) és Gáza kérdése megoldódna, ha létrejönne ezeken a területeken egy független Palesztina, akkor szerintem megszűnne az izrael elleni arab gyűlölet elsődleges oka. Pár fanatikus maradna, de szerintem a többség megnyugodna.
Mondjuk azt tapasztaltam hogy az izraeliek és zsidók többsége ebben nem hisz, akikkel a témáról beszélgettem, többségében úgy vélik, hogy ha Izrael kivonulna és megadná a tejles függetlenséget ezeknek a területeknek, a palesztinok akkor is csak tovább lődözgetnék a kasszam-rakétákat, az arab világban pedig továbbra is közutálat tárgya lenne Izrael.
Mondjuk én ezzel az izraeli felfogással nem értek egyet, ott van az Egyiptommal és Jordániával aláírt békeszerződések példája, meg a libanoni kivonulás példája, néhány kisebb incidenstől eltekintve ezeken a határszakaszokon mára normalizálósott a helyzet. Miért ne működhetne ez a dolog a palesztinokkal is?
Szóval szerintem ez igenis megoldás lenne... no mindegy, ez csak akkor derülne ki ha Izrael tényleg megadná a függetlenséget ezeknek a területeknek, addig csak találgathatunk. De szerintem érdemes lenne, mert a konszolidáció másik lehetősége:

2. A dél afrikai modell. Minél tovább tarja Izrael megszállva a kérdéses területeket, annál inkább növekszik a hivatalos annexió esélye. Ez kb. egy olyan megegyezés lenne mint Dél-Afrikában a Bantusztánokkal történt: A Bantusztánokat az apartheid végén hivatalosan beolvasztották Dél-Afrikába, a lakóik így megkapták a dél-afrikai állampolgárságot.
Ciszjordánia (West Bank) és Gáza így Izrael részévé válna, ezen területek 4 millió palesztin lakosa megkapná az izraeli állampolgárságot.
Ezáltal az arabok aránya izraelen belül azonnal 50% fölé ugrana, amit hosszú távon csak tovább fokozna az arabok magas szaporulata.
Ha pedig így Izrael állampolgárainak többsége arab lenne, akkor nyilván hamarosan elkerülhetetlenné válna a teljes egyenjogúsítás, pl. az arabok bevonása a hadseregbe is.
Kb. az játszódna le tehát ami Dél-Afrikában az apartheid végén.
A dél-afrikai példa azt mutatja hogy egy ilyen megoldás nem jár tömeges vérontással, a feketék nem álltak neki kiirtani a fehéreket, így remélhető hogy ebben az esetben az arabok sem esnének neki a zsidóknak. Pedig ugye azt pl. Ruandában láthattuk, hogy az afrikaiak is tudnak "alkotni" ha népirtásokról van szó. Szóval úgy tűnik a békés emancipálással elkerülhető a tömegmészárlás.
De az is igaz, hogy ahogy már írtam, azóta dél-afrikában megnőtt a "farm-killings"-nek nevezett bűncselekmények száma. Ezek úgy néznek ki, hogy általában feketékből álló bandák rajtaütnek egy-egy fehér farmon, amit kifosztanak, lakóit pedig lemészárolják, a feketék irányítása alá került rendőrség pedig állítólag nem töri magát ilyen esetekben hogy elkapja a tetteseket. A fehérek egyre inkább erődített lakhelyekre öszpontosulnak, sokméteres szögesdrótos kerítésekkel és polgárőrséggel.
Hasonló tendenciák Izraelben is előfordulhatnának egy ilyen forgatókönyv esetén, ezzel kb. visszatérne az erődített kibucok két VH közti világa.
Az apartheid végén 5 millió fehér élt dél-afrikában, ebből azóta több mint 1 millió elmenekült az országból. Nyilván Izrael esetében is hasonló lenne a helyzet. Ma ott is 5 millió zsidó él, nyilván közülük is elköltözne onnan vagy 1-2 millió.
Azt mindenesetre fontos észben tartani, hogy a dél-afrikai kiegyezésben is ott volt az a szempont, hogy a fehérek még akkor egyeztek ki a feketékkel, amikor még elég erősek voltak ahhoz, hogy a feketék hajlandóak legyenek egyezkedni.

3. Ha a fenti két megoldás egyike sem valósul meg a következő 30-40 évben, no akkor nagyon csúnya dolgok történhetnek. A legrosszabb verzió nyilván az lenne,
-megszűnne az amerikai támogatás
-ezután egy megújított izrael-ellenes arab koalíció Izrael tengerbe szorításának célzatával indítana háborút.
-Izrael végső kétségbeesésében atomcsapásokkal válaszolna, megölve több százezer arab civilt.
-A győzelem után az arabok bosszúból népirtást hajtanának végre a zsidók között.


A harmadik forgatókönyv szerintem legbiztosabban úgy kerülhető el, ha a következő 30-40 évben megvalósul vagy az 1.-es, vagy a 2.-es. Izraelnek nyilván az 1.-es lenne a jobb.

Pendragon
  Válasz | 2009. január 16. 17:54 | Sorszám: 350
Jó van na!
honfi
  Válasz | 2009. január 16. 17:47 | Sorszám: 349
Vedd már észre, hogy nem az, akinek mondja magát.
Más topicban egészen más a szövege.
Pendragon
  Válasz | 2009. január 16. 17:37 | Sorszám: 348
Te Brumy!
A világ AKKOR nem fog különbséget tenni!

Németország esetében sem tett!

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 17:35 | Sorszám: 347
Ha szepen megkerlek, elhagynad ezt a 'tesos'hangot?
Koszonom!

Akkor ha jol ertem, ebben az esetben a 'nep' a felelos vezetoi tetteiert, hiszen ugye az O valasztasuk reven kerult pozicioba. Ha jo ertem, akkor semmilyen kulombseget sem kell tenni, ugy amblok hunyo minden zsidaja, fuggetlenul annak esetlegesen mas allampolgarsagatol. Megertettem!

Pendragon
  Válasz | 2009. január 16. 17:14 | Sorszám: 346
Brumy tesóm!
Ugye szar lenne, ha Jiszráél népét is elítélnék, és életfogytig tartó kártérítések fizetésére köteleznék a palesztinok számára, nemzedékeken keresztül, bemondásos alapon?

Bizony hogy szar lenne!

De ha góréitok így folytatják, még megérheti ez a legalább 3000 éve üldözött nép!

Nem?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola