Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Amerika!!-Csak nektek:) (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Amerika!!-Csak nektek:)
warlord
  Válasz | 2006. március 20. 23:58 | Sorszám: 621
A ven szar Cook county vezer a fekete Stroeger agyverzessel a korhazban,de folytatodik mellette az ujravalasztasi kampany!!Hat van itt is ilyesmi hulyeseg,eleg!!Ehez kepest Mikola elszolasa kismiska!!
warlord
  Válasz | 2006. március 18. 13:52 | Sorszám: 620
Tegnap voltam a WWF ertekezleten ,hisz itt bizony sokkal korabban megjelent a tavasz mint szokott.A Robin nevu kismadar az en megfigyelesi naplom,es a tarsaime szerint is sosem jon marciusba vissza a teli helyerol,most bizony itthon vannak.Aprilis 2 volt a legkorabbi idopont amikor lathatoak voltak az elso peldanyok.
Orvendetes esemenynek tartjak a szurke farkasok szaporodasanak a merteket is!!A napokban levettek a szigoruan vedett listarol,persze tovabbra is vedelem alatt all.a 70 evekben marcsak 400 darab elt beloluk,ma csak Minnesotaban negyezer korul vannak,de nalunk Illinoisban is megjelent 120 ev utan mintegy harminc peldany..Kevesen gondoljak de az amerikai nagymacska a mountain lion is megjelent a kornyezo allamokban is de tolem harminc milesre is lattak beloluk.Wisconsin es Illinois az elso az ozek letszamaban a vilagon,lattunk a felesegemmel egy nyolcvan fos csoportot is !!Redkivul intelligens allatok,etetik oket,igy chicagoba is bemennek.A baratom hazanal egy zsakutcaban egy het fos csoport volt )
warlord
  Válasz | 2006. március 16. 05:42 | Sorszám: 619
Itt vannak a helyhatosagi valasztasok oriasi a gylolkodes akarcsak motthon,de itt az az erdekes hogy az egyazon partokbeliek kiabalnak egymasra kutyat bekat..
Tegnap egy ven fekete fasz 76 eves kapott agyverzest de meg a korhazbol is indulni akar,az allasaert.Kozben meg nagy tolvaj volt..
Clinton is ezt a ven szart tamogatja a radioba lejatszott uzenet szerint..

Megfvolt az oriasi chicagoi tuntetes az illegalisok vezewrletevel..Az istennek sem akarjak megerteni hogy az USA torvenyek szerint ok je;lenleg bunozok..Aki illegalisan az USA teruletere lep az bunozo.Chicago kornyeken rengeteg a mexikoi illegalis korulbelul ugy elnek mint a magyar ciganyok,es ugy is neznek ki..

kingvidor
  Válasz | 2006. február 26. 09:21 | Sorszám: 618
Láttad már a Farkasok völgye című filmet? Kíváncsi vagyok, vajon Amerikában - a "Szabadság földjén" adják-e majd. Nem egyszerű egy akkora birodalomban cenzúrázni, ezért kérdem.
warlord
  Válasz | 2006. február 25. 14:04 | Sorszám: 617
Hosszu evek ota minden elfogyasztott gallon benzin 15% mar az USA-ban keszult kukoricabol.Az itteni automennyiseget figyelembe veve,ez iszonyu nagy mennyiseg!!!
warlord
  Válasz | 2006. február 22. 20:03 | Sorszám: 616
Megvolt par napja a Bush beszed az alterbnativ uzemanyagokrol..Tulajdonkepp azt mondta amit mindenki vart!!Itt van a vilag legnagyobb kukorica szoja es egyebb magvak termoterulete,amit fel lehet,fel is hasznalnak ethanol gyartasra!!Szinten mondja o!!Miert eri meg a farmereknek zomeben mar maguk alltal eloallitott uzemanyaggal dolgozni!!/Az amerikai farmerek zome mar sajat uzemanyaggal dolgozik/.Azt megszolalt bennem a kisordog!!A olajtokes barataid akarjak hogy minden maradjon igy..
warlord
  Válasz | 2006. február 21. 00:16 | Sorszám: 615
Ez a faszi szerintem nem beszel hulyeseget!!!Annak idejen mar husz eve ott babaskodott az Ethanolt kukoricabol program mellett,az elso Illinoisi kukorica ethanol ceg menyitasaban is szerepe volt..Nalunk gyartanak annyi ethanolt Illinoisban hogy harom uj uzem nyitasaval onellatok lehetnenk..Hat nekem is hihetetlen!!Aztan beszelt meg az allam kukorica termeleserol es a szojarol,ami szerinte a dieselt helyettesitheti nagyon rovid idon belul..Republikanus,igy a Republikanus kor/magyar/ertekezleten volt vendeg ket masik tudossal..
Jaszin
  Válasz | 2006. február 20. 23:33 | Sorszám: 614
nehezen hihető, hogy mennyiségileg is
warlord
  Válasz | 2006. február 20. 20:27 | Sorszám: 613
Tegnap beszeltem egy magyar szakival,aki ST.Louisba egy olajfinomitoba dolgozik,kozel a Missisipihez!!!Kerdeztem na 85 uzemanyagrol,miert mondta Bush hogy jelenleg meg draga az eloallitasa es ha draga akkor miert kerul ugyanannyiba mint ba benzin..Azt mondta hogy 1 gallon ethanol a szojabol eloallitva,vagy kukoriacabol annyiba kerul,mintha olajbol allitjuk a benzint elo,csak a szoja es a kukorica termeleshez vannak allami segelyek,es ezek dragitjak meg a 85 uzemanyagot!!!Azt mondta,ha itt az USA-ban a szojatermelok,csak uzemanyagnak termelnenek,akkor is nyeresegesek lennenek,de akkor valamilyen tamogatastol elesnenek...Nesze semmi fogd meg jol..Magyarul az ethanol nem dragabb amerikai viszonylatban,ha azt a franya szerinte is erthetetlen tamogaytasi rendszert lebontanak..Szinten o!!Az USA 25 ev alatt at tudna allni kenyelmesen ethanolra,de szukseg eseten tizenot ev alatt is.....
warlord
  Válasz | 2006. február 19. 13:45 | Sorszám: 612
Koszi bizony ez az a madar.Mikor megjelent az ujsagba hogy kozel chicagohoz is ,megtelepedett egy csapat,a rangerek hamar elszigeteltek a kornyeket,szigoruan vedett terulet lett aztan csinaltak egy kis madarvartat,onnan lehet nezni oket kukkerral.
gajo
  Válasz | 2006. február 19. 13:22 | Sorszám: 611
warlord
  Válasz | 2006. február 19. 13:15 | Sorszám: 610
Kozben megkezdodtek a helyhatosagi valasztasok is!!!Csak kapkodom a felyem,mikor ket republikanus is szeretne Illinois Gubernator lenni,es hogy tamadjak egymast,a jelenlegi demokrata gubernator meg csak nez,mert itt ilyen meg nem volt )
warlord
  Válasz | 2006. február 19. 13:15 | Sorszám: 609
Kozben megkezdodtek a helyhatosagi valasztasok is!!!Csak kapkodom a felyem,mikor ket republikanus is szeretne Illinois Gubernator lenni,es hogy tamadjak egymast,a jelenlegi demokrata gubernator meg csak nez,mert itt ilyen meg nem volt )
warlord
  Válasz | 2006. február 19. 13:14 | Sorszám: 608
Kozben megkezdodtek a helyhatosagi valasztasok is!!!Csak kapkodom a felyem,mikor ket republikanus is szeretne Illinois Gubernator lenni,es hogy tamadjak egymast,a jelenlegi demokrata gubernator meg csak nez,mert itt ilyen meg nem volt )
warlord
  Válasz | 2006. február 18. 19:50 | Sorszám: 607
Amerikara rasuhant a hideg a jegcsapok,potyognak huszkilos sulyban a Sears towerrol.A Cook county jailbol,ket het alatt nyolcan szoktek meg.Tegnap again Cook county,a sheriff bilincs porazon tartott egy naccsagat ,de kozben telefonalt.A naccsaga kibujt a bilincsbol es otthagyta a balfasz sheriffet..
Ma ertekezleten voltam es volt egy nagyon erdekes javaslatom!Olyan erdekes volt,hogy rogton vicsporogni kezdtek!Mivel erdekes valaszt es foleg ertelmeset nem kaptam,igy bejelentettem nekik hogy en nem rabolom itt a magam ertekes idejet mikor jo magyar cseresznye palinkam van otthon.Majd felalltam es otthagytam oket .Lattatok volna a pofakat )A csajoknak teccet )Na ez is amerika!!

Sarvaron miattam zartak be a varos honlapjan a vendegoldalt!!Miert??Mert ez a szemet hulye amerikas miert merte megkerdezni hogy a mocskos munkat vegzo furdoigazgatot miert ugy rugtak ki hogy milliokat adtak neki!!

Aszongya egy seggfej Fideszes/en is oket szeretem/Hogy foglalkozzak Amerikaval!!Ugyanez a seggfej elmagyarazta nekem nemreg hogy miert kell sarvaron a fakat kivagni!!
Na zajlik az elet )

warlord
  Válasz | 2006. február 17. 12:49 | Sorszám: 606
Igen..Ez a franya madar influenza!!Az itt nincs.De a Nilus virus a varjak nagyreszevel vegzett Illinoisban!!Nagyon ritkan latni nehany parat.Egy madarasz baratom szerint ezek tulelo egyedek,ezek mar ebben a korban nem pusztulnak el..Azt viszont nem ertem,hogy hogy ezek pusztultak csak el???Rengeteg a madar mint mindenutt az USA-ban,de a sors miert ezeket sujtotta???
gajo
  Válasz | 2006. február 15. 21:22 | Sorszám: 605
Lordom! Van egy rossz hírem! Felétek is közeleg a madárinfluenza! Szegény dögevő.
warlord
  Válasz | 2006. február 15. 21:11 | Sorszám: 604
Egy jo hir!!!Az uSA szent madara szimboluma a feherfeju reti sas/halaszsas/lehet lekerul a fokozottan vedett listarol,de meg termesztesen a vedett listara!!Az OK???Hihetetlen modon elszaporodott,miutan kiiktattak az eletebol azokat a dolgokat,ami miatt sok elpusztult!!Az egyik a DDT,de a legfontosabb az olomsoret,amit ma mr a vizek kornyeken madar vadaszatra nem hasznalnak,ugyanis a Bald eagle sokszor szettepte a sebzett allatot es a seret a szervezetbe jutva olommergezest okozott!!Illinoisba is visszatertek delrol Missouribol es eszakrol Wisconsinbol!!Az eszakiak egy hatvan evvel ezelotti telephelyuket valasztottak ujra!!Nagyon kozel Chicagohoz mert az embertol nem felnek..egyenlore itt 7 par van az allamunk teruleten mintegy hetven!!Ez nagyon jo!!Sajnos az en termeszetvedelmi teruletemen nincs (
warlord
  Válasz | 2006. január 13. 22:31 | Sorszám: 603
De!!!!Volt itt olyan szekely atyafi,akinek otthon semmije sem volt ,es itt sem lett,pedig a lakast etelt ingyen kapta a magyaroktol,kocsit kapott,es munkat!!!Mindennel nagyon megvolt elegedve csak a napi tiz orai munkaval nem..Egy magyar alkalmazta 10 dollar adomentes dollarert.Egy reggel mentek ebreszteni mert nem mentr munkaba,hat talaltak egy bucsulevelet hogy dogoljon meg a mun kaba aki akar,de o inkabb hazamegy..A kocsit amit kapott eladta,a penzt is elvitte .Otthon hetekig meselt meg ivott hogy o milyen jol elt )Szegyellte hogy balfasz volt!!

Szekely 2:Kihozattak mert szeretett volna penzt gyujteni,a tanarokat nem fizetik jol.Kewt het munka utan a rokonaival osszeverekedett,mert o vasarnap templomba jar nemdolgozni,es szombaton neki jar a pihenonap..Ez is eladta a kolcson kocsit de eladta a gazdaja szerszamait is!!

Jaszin
  Válasz | 2006. január 13. 13:11 | Sorszám: 602
meg tudom érteni a szlovéneket,hogy nem vágynak máshová, jártam náluk, az életszínvonal nagyjábol hasonló a magyaréhoz, de a hangulat összehasonlíthatatlan
Az ő fejükön nem ül egy parazita, arrogáns réteg, ők nem érzik palesztinnak magukat Európa közepén.
Néha azon gondolkodom, aki fiatal, tud nyelveket és nem csak a Szulák-show meg a Győzike érdekli, az mit keres még itt ???
warlord
  Válasz | 2006. január 13. 12:43 | Sorszám: 601
Biztos olvastatok a tegnapi hirkereson hogy az USA miert nem ad vizumot magyar testvereinknek,csak nagyon megszurve!!

En is tudok egy nagyon erdekes dolgot irni errol..
Van egy baratom.egy ugyved,aki az en egyik rokonom vizum ugyeben jart el,ugy hogy az egyik senatort kerte meg segitsegul..
A senator becsuletesen eljart az ugyben,es bizony meglepodtem tegnap,mert szorol szora azt mondta mint amit az ujsagban lattam,pedig ez mar 1 eve volt..En is irtam,hogy az USA egy kicsait szedeleg a hulye dontesek hozatalanak felelossegetol..A magyar lanyokrol irt dolog hogy konzumkurvak tancosnok az egyszeruen nem igaz!!Az viszont igaz ,hgy az utolso diszidens hullam 1989,el a diszidalas itt a magyar ember szamara megszunt,viszont egy uj kapu nyilt barki beadhat bevandorlasi igenyt../Ugyanez Canadaban is/Azon kivul ott van a zold kartya lotto is.Ez a ketto oszersen kb 600 magyarral noveli az itteni magyarok szamat,akik a magasabb eletkor miatt,es a jobb korulmenyek miatt is,magasan matuzsalemi korokat elnek meg,a magyarorszagiakhoz viszonyitva..

Viszont meg egy lehetoseg volt az illegalis.Foleg a 90 evek vegen fordult elo hogy az ervenyes vizummal az USA-ba erkezok nagy resze/jobbara fiatalok /nem mentek vissza.Ezek szamat szinten a szenatortol hallottam ugy tizezer!!Ez bizony a masodik legnagyobb szam volt akkor!!A lengyelek mitt is toronymagasan voltak!!Aztan egy idoben mindket nepet listara tettek,ami az ota is el!!A Szloven embert nem tettek listara,mert a nalunkenal jobb eletszinvonal egy szeruen az idelatogatokat nem csabitja itt maradasra.A 90 evek illegalisai nem szaporitjak statisztikailag a magyar szamot,de mara mar masfel millio fole kerult az egy es ket generacios magyarok szama..Ez novekedik..Rengeteg a harmadik generacios,illetve a magyarul nem beszelo magyar gennel rendelkezok szama is,egy talalkozon hallottam tobb szaz ezer!!!Az illegalisok a magyarok az en szeme,mben hosok,mert hihetetlen osszefogassal teremtik meg maguknak a jovot,persze az itt elo magyarok tamogatasaval

cuvee
  Válasz | 2006. január 06. 09:18 | Sorszám: 600
Én elsőre azt hittem, hogy ez a pali a Verebes. Nem a gyurcsánynyalonc szuszogó, hanem a fociedző. A "Mágus".
warlord
  Válasz | 2006. január 06. 06:31 | Sorszám: 599
Vizsgalodnak,azt mondjak a banyaigazgatosagnal volt valami barom aki a hamis hirt adta..Valamikor nagyon nagyon regen itt sok magyar banyasz volt.
Jaszin
  Válasz | 2006. január 05. 21:40 | Sorszám: 598
nekem ez hisztériának tűnik
nem akarattal titkolták el a halottakat, hanem valaki bekevert
nem így van ? erre volnék kíváncsi
warlord
  Válasz | 2006. január 05. 21:33 | Sorszám: 597
Oriasi a botrany!!En este dolgoztam mikor a raduio bejelentette,hogy egy halottat talaltak a tobbieket eletben talaltak,es termeszetesen a meseket!!Oriasi a botrany!!!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola