Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ? (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
onogur
  Válasz | 2009. január 16. 00:51 | Sorszám: 320
Gondolom Neked nem kell lefordítani ( ), úgy hogy hallgasd csak meg: http://www.youtube.com/watch?v=FwmUUhsfKuc

Szóval? Félrefordítás? Baki?

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 16. 00:08 | Sorszám: 319
'Azt én egyből sejtettem, és azt hiszem, azért szólítottalak - amikor először írtam neked - testvéremnek!'

Ensetetsegem nem akarja felreerteni, pontosits kerlek!

Peres-rol En is hallottam, bar erdekes modon sem a lengyelek sem az amik nem voltak ugy kikelve, mint a magyarok. Lehet, h. csak egy vegzetes felreforditasbol eredo bakirol van szo?

Arrol, h. kie magyarorszag, nem Peres-nek kellene beszelnie, hanem nekunk magyaroknak talan. NEM a vevot kell fujjolni [dogoljon meg ha tenyleg ezt is gondolta] hanem azokat, akik a kiarusitast tartjak. Hidd el, egyetlen hiradas sem szolt arrol, h. a tetves zsidaja eroszakkal kenyszeritette volna a magyart arra, h. eladja labunk alol az orszagot. Maskulomben meg tan megkene becsulnunk azt, amink meg van, mert hamarosan eljo az ido, amikor a tortenelem megismetli onmagat.....
Azok a felelosek, akik helyzetbe hoztak azokat, akikrol mindig is dudtuk, h. kicsodak. Most megint masokra kenjuk a szart, mert ez mindig is jellemzett minket, magyarokat. Magyarorszagot a magyaroknak, zsidoknak meg a zsidofoldet! Hidd el, Israel foldjet nem arusitjak ki! CSAK HOGY TUDD!!! Gyarmatorszag lettunk es mar az orszagunk sem a mienk, mert az a parszazezer tetves ingyenelo kommunista a sajat erdekeitol elvakultan asszisztal az MSZP munkaundoritiszes erdekepviseletehez. A magyarok ellensegei elsosorban nem masok, mint a magyarok. Ebbol meg mindenki csak hasznothuz, amihez a zsidok amugy is jol ertenek de a friccek sem vetik meg a jo magyar foldet, csak ok nem hencegnek ezzel.

Joszip Broz
  Válasz | 2009. január 16. 00:04 | Sorszám: 318
"Valamit nem értek..."

Igen, hát sajnos valamit én sem értek, ami nagyon megakadályoz a helyzetértékelésben.

Történetesen az arab nyelv az, amit nem értek. Mert ez az, ami miatt nem értem a gázai eseményeket, de van itt a mi kis falunkban egy szíriai haversrác (bizonyos Nathan B.) aki megoldotta a kérdést és tudja fogni otthonában az Al-Dzsazíra-t és véletlenül beszéli/érti és szíveskedik fordítani is az anyanyelvét, így az ő köreihez tartozó barát(ok?) az átlagosnál talán jobban is tájékozottabbak.

____________


Szóval a helyzet bonyolult. Nemcsak azért, mert a magyar híradásokból az áldozatok (sebesültek+halottak) számáról és az "egyéb" körülményekről nem kapunk korrekt képet (így finoman fogalmazva), de a kialakult ázsiai közhangulatról sem. Nahát erről pláne nem.

És ez a mi számunkra fontosabb, mint a gázai népirtásról való részletes tájékoztatás elmaradása.

Gondolok a felháborodásra, ami Palesztínától egészen Kelet-Ázsiáig terjed. Leveszik, vagy leverik a polcokról az amerikai/izraeli árukat és ez még a legkevesebb.

Vagy talán csak a kezdet???

És az lesz az érdekes, amikor az antiamerikanizmus/antiizraelizmus átterjed Ausztráliára is. Mert ugye az mégiscsak más kategória (az Al-Dzsazíra szakértők nagy dilemmája).

Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 23:30 | Sorszám: 317
Kussolnak!

Láttad a hírekben, vagy hol, hogy Olmert is elszólta magát. Hogy utasitotta Bush elnököt...

Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 23:28 | Sorszám: 316
Brumy!
Azt én egyből sejtettem, és azt hiszem, azért szólítottalak - amikor először írtam neked - testvéremnek!

Egyébként hogy valamit "megértsél", nézd meg a kissé piás diadalittas Pereszt - talán a YouTube-on rátalálsz - ahogy dicsekszik, hogy pénzükkel, hadsereg nélkül, megszerezték Manhattant, Lengyelországot, és Magyarországot.

Ezen utóbbiról én - rossz nevelés következménye - még úgy tudtam, hogy a magyaroké...

pfz
  Válasz | 2009. január 15. 23:22 | Sorszám: 315
Valamit nem értek...
Amikor az Oslo-i repülőtéren dr. Mads Gilbert megtette ezt a nyilatkozatot, hogy maradt közömbös a norvég nép, a norvég kormány, hogy-hogy nem reagáltak a világ politikusai.
A normális reakció MINIMUM gazdasági szankciók meghirdetése lett volna ...

A népek szörnyülködnek a filmek a képek láttán, a vezető politikusok pedig közömbösen KUSSOLNAK a sátáni eseményekhez. A mi nagyjaink is kussolnak, mint valami kőszívű emberek, vagy érzéketlen tuskók...

""Véleményünk szerint Izrael a megtámadott Gázai övezetet egy fajta kísérleti terepnek használja, hogy élő embereken próbálja ki az új fegyvereit (...) az egyik ilyen új tömegpusztító fegyver a húsletépő bomba, ami a föld felett hatalmas erővel robban fel, és 5-10 méteres körzetben mindent elpusztít és összetör a rendkívül magas légnyomás (...) az IDF (az izraeli hadsereg) polgári személyekkel sűrűn lakott területekre dobta le ezeket is, aminek nyomán tucatjával láttunk olyan darabokra tépett emberi holttesteket, amin egyetlen fémszilánk vagy srapnel okozta vágási felület vagy vágott sérülés sem volt (....) a bombák a nagy robbanóerejükkel leszakítják a testekről a fejeket, a végtagokat, letépik a csontokról a húst (....) mikor ilyen szörnyen széttépett emberi hullákat láttunk, vagy súlyosan roncsolt betegeket láttunk el, akkor mondták nekünk a palesztin kollégák, hogy ilyet csak a húsletépő bomba tud okozni" - nyilatkozta az Oslo-i repülőtéren dr. Mads Gilbert." http://szentkoronaradio.com/jacks-corner/2009_01_14_husletepo-bombakat-vetett-be-gazaban-izrael#comment-41758

honfi
  Válasz | 2009. január 15. 23:22 | Sorszám: 314
Honnan szalasztottak téged, hogy itt kenjed? Miféle gennyes hülyeséget beszélsz, melyik afrikai bandának vannak atomfegyverei, s látja el öket a fegyverhordozójuk a legmodernebb támadó fegyverekkel? A fajelméletedröl meg ne is beszéljünk.
Senki se a fennmaradásér küzdö, hanem sokkal inkább az uralkodni akaró zsidóságot köpi le.
Csak hogy tudd.
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 23:20 | Sorszám: 313
En nem elek mon, igy tenyleg nem tudom mirol is van szo. Hallottam frocsogo kurucz-infos gyuletkeltesre alkalmas ostobasagokrol de konkret dolgokrol nincs tudomasom. Nem fricskat akartam dobni, egyszeruen a tudatlansagomrol van szo.
Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 23:17 | Sorszám: 312
Nem fejtem ki bővebben.
Tudod te azt, anélkül is! (: )))))))
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 23:15 | Sorszám: 311
A tetteiket ok-okozati alapon kell megitelni! Vegyunk egy eletszeru peldat! Kik irigylik az Albanokat? Ki akar odamenni? Ki akarna veluk ellensegeskedni? Senki!
Ki gyuloli a ruszkikat, annak ellenere hogy a nyomort hoztak rank? Senki, sot eppen ellenkezoleg. Kik beszelnek China-rol gyulolettel? Pedig okunk lenne ra, hiszen Tibetet [pedig az aztan egy alldott jo es bekes nep] eltoroltek a fold felszinerol. Arrol erdekesmod senki sem beszel, pedig azert az lenyegesen durvabb szitu, mar csak azert is, mivel tibet bekes mivoltahoz semmi ketseg sem ferhet. Csak, hogy lasd, mi var a gyengekre!!! A jolet az, ami boki az emberek szemet az irigyseg ami ellenerzest valt ki a zsidosaggal szemben. Viselkedjenek barhogyan is, okuk van a rosszat feletelezni minden foldlakorol, mert kivetel nelkul raszolgaltak, legalabbis europaban es a kozelkeleten biztosan. Az itteni veszelyekrol kifejtened esetleg bovebben a felelmeidet?
pfz
  Válasz | 2009. január 15. 23:06 | Sorszám: 310
Abból kellene kiindulni, hogy melyik nép élt méltatlan körülmények között a VÉRFÜRDŐ-HOLOKAUSZT előtt??
Melyik nép sorsa volt rendezetlen?
Úgy tudom, a palesztinok voltak és vannak lágerekbe-rezervátumokba kényszerítve akik segélyekből élve...
Egy ilyen sors ellen természetes a lázadás.
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 23:04 | Sorszám: 309
Már pedig az ő legnagyobb tragédiájuk, hogy a környezetükkel képtelenek kiegyezni azon az alapon, hogy élni és gazdagodni hagyják őket.

Mert az meg a másik veszély a számukra!

A zsido tudja azt, amit sokan meg csak elkepzelni sem tudnak. Lasd a ruszkikat! Ahogy kicsit feljebb ment az olaj es tobb penz jott az allamkasszaba, maris elkezdtek fegyverkezni mint az orultek. Tehat nem a felevszazados lemaradasulat hoztak be, hanem egybol folytatjak ott, ahol nehany eve abbahagytak. Hidd el, a fejekben nem valtoznak a dolgok es az ellenteteket a penz nem tompitja es szunteti meg. Hidd el ha az olaj korszaka vegeter, az arabok megint kecskepasztorokka lesznek, mert keptelenek maskent gondolkodni. Lasd mire koltik a vagyunukat. Ertelemtlenul elszorjak paran a semmire, pedig ha egy csepp joerzes lenne bennuk SAJAT fajtarsaikkal szemben, mar milyen eletszinvonalat lehetett volna teremteni abbol a temerdek penzbol. Hidd el, oka van annak, amiert ez megsem igy tortenik, csak mi nem arabul gondolkodunk, a zsidok viszont kepesek belelatni a fejekbe, vegul is fajtarsak.

Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 23:03 | Sorszám: 308
Nem értettél!

Én indulatok nélkül írtam az ottani helyzetről, a neten is fellelhető anyagok alapján. És annak alapján látom úgy, hogy bajban vannak. A Kasszam vagy milyen rakéták éves hatása túró ahhoz képest, ahányan NAPONTA meghalnak például közlekedési balesetben.

Nekem az OTTANI zsidókkal szemben nincs ellenérzésem, bár a tetteiket - amely faji "apartheid"-en alapuló ideológiájuk következménye - mélységesen elítélem.

Engem, nemzetünket, a túlzottan befolyásos itteniek veszélyeztetik. Legalábbis szerintem.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 22:51 | Sorszám: 307
Eistein hatalmas elme es fejet hajtok elotte velekedjek barhogyan is. Abban maris igaza lehet, h. annak is oka volt, miert is hagytak el otthonukat... Nezd, En csak azt latom, h. ketsegbeesve kuzdenek a fennmaradasukert, evezredek ota. Keresik a megoldast, mert mindenhol lepraskent tekintenek rajuk. Egyatalaban nem csoda ha ennyi megprobaltatas utan, eltorzult szemelyiseguk. Sok ezer faj pusztult el de ok mindig kepesek voltak a fennmaradasra. Kilatastalan a helyzetuk es akik ostorozzak oket, senki sem kepes aterezni az 'erzeseiket'. Mindenesetre szerintem senki sem cserelne veluk, ellemben mindenki csak kop rajuk, pedig ok is emberek, meg ha masok is. Mindenki olyan okos es biralo de senki sem tudja az igazi megoldast, csak kritizalni egy nepet ousztan azert, mert elkeseredetten kuzd a fennmaradasaert. MINDENKI kuzdene hidd el es okkal felnek, mert van mitol. Ezer+1 haboru dul afrika szerte, embertelensegek tomegevel, amihez Israel csak kismiska. Feketek olik a feketeket de az senkit sem zavar, no de ha a zsidaja kuzd fennmaradasaert akkor azt maris heves erzeseket, indulatokat szul szeles-e vilagon. Legyunk igazsagosak ha mar feljogositva erezziuk magunkat arra, h. palcattorjunk masok feje felett.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 15. 22:45 | Sorszám: 306
A netre ezt nem teszik.. :-(
> http://www.dunatv.hu/felsomenu/nettv
Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 22:39 | Sorszám: 305
A Duna TV-ben az ILLUMINÁTUSOK megy!!!

Most!

Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 15. 22:39 | Sorszám: 304
#288
Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 22:36 | Sorszám: 303
Mert a "környező népek" gyermekáldásban való ÓRIÁSI FÖLÉNYÉT csak egyféleképpen lehet (nem fajspecifikus mérgekkel) lefékezni, mégpedig úgy, hogy relatíve gazdaggá teszik őket. Mert az ú.n. "jólét" a legerősebb fogamzásgátló szer.

Már pedig az ő legnagyobb tragédiájuk, hogy a környezetükkel képtelenek kiegyezni azon az alapon, hogy élni és gazdagodni hagyják őket.

Mert az meg a másik veszély a számukra!

Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 22:31 | Sorszám: 302
Nem lehet!
Ott nem a palesztinok a fő ellenség. Ők csak ahogy mondani szokták, a látható rész, a jéghegy csúcsa.

Ugyanis ott éppen az az egyik legnagyobb baj, hogy sivatagi zónában fekszik, és kevés a jég!

Hogy a vízről most ne ejtsünk szót!

Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 22:29 | Sorszám: 301
Ezt a "viccet" nem én mondom! Csak idézem!
(: )))))))

Talán tudsz róla, hogy az első államfőnek Albert Einsteint szemelték ki a maguk számára, de ő a felkérést visszautasította, mondván, hogy a zsidóság részére külön államot létrehozni, az a zsidóság felszámolásához vezet - világszerte...

Ez sem vicc!
Hanem egy Nobel díjas elme agyszüleménye.

ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 22:19 | Sorszám: 300
No, egy kovetkezetes gondolkodo! Legalabb mar akkor ketten vagyunk... Sajna mi nem ugy 'osztodunk', mint az ellentabor. Nezd meg az arab lakossagot, mit kepes epiteni. Miben kepes elni es miben hinni. Higyjetek el, nem lehet veluk maskent banni, mert magasabb a 'fajdalom kuszobuk' Sajna nem tudom maskent ezt kifejezni de mielott meg felreertenetek! Ha, pl. a rokat veszed, az kepes leragni a sajat labat es nem perverziobol, csak azert mert maskent erzekeli a fajdalmat. Amikor egy arabot akarsz elrettenteni, hat a pokol legmelyebb bugyraiban kell keresgelned, hogy celterj, maskulomben kirohognek. Ez egy civilizalt nepnek, mar tul sok es felfoghatatlan, mert nekunk nem kell demonstrative levagott kezekkel erositeni a B.T.K. paragrafusait. Mas nep mas kultura, mas eszkozok. A zsidaja nem ostoba nep ha nem lenne szukseges, nem forditana magaellen a vilag kozvelemenyet. De ehhez ket fel szukseges! Higyjetek el, ha pl. nekunk magyaroknak csak kilatasba helyeznek, h. igy is jarhatunk hat szerintem a vilagbol is kimenekulnenk. Az araboknak lathatoan nem ment el a kedve sem, sot. Mi nem ertehtjuk az, ami az O fejukben el de eliteljuk, pedig fogalmunk sincs rola, h. ok mikent elik meg a torteneseket.
pfz
  Válasz | 2009. január 15. 22:06 | Sorszám: 299
"Délafrika sorsára fog jutni."
Vagy rendszeresen megritkítják a palesztinokat a világ minden szörnyülködése ellenére...
ByBrumy
  Válasz | 2009. január 15. 22:03 | Sorszám: 298
Hule vicceid vannak! Vagy tudsz v.mit? Akkor inkabb maradjon minden a regiben es ha mar valasztani lehet, En inkabb az arabokat aldoznam be. Lehet, h. onzo vagyok? Lehet. Ebben az orszagban akkor vegervenyesen es visszafordithatatlanul szabadulnanak el az indulatok, amibol koszonom, inkabb nem kerek. Remelem azzal azert mindenki tisztaban van, hogy mindenrol a magyarok tehetnek? Mert biza ennek a nem-zetnek fia almodta meg a cionista allamot, tehat ez is egy magyar elme szulemenye. Arra kivancsi lennek ha nem zsidok, hanem mondjuk czigok volnanak Israel lakoi, na akkor mikent velekednetek?
Békáscity
  Válasz | 2009. január 15. 22:02 | Sorszám: 297
töröltem a hozzászólásomat...
Pendragon
  Válasz | 2009. január 15. 21:42 | Sorszám: 296
Képzeld, milyen jó lesz az nekünk, ha velük - a félmillióval - idejön a gázai háborúban kiképzett, kitűnően felszerelt 100 ezer fő IN-Kal tag is, hogy megvédje őket az esetlegesen utánuk szivárgó palesztinoktól!

Egyből tökéletes lesz itt a biztonság!
(-uk! (: )))))))

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola