Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Jobboldali önvizsgálat - JOBBIK (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jobboldali önvizsgálat - JOBBIK
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. november 09. 11:21 | Sorszám: 128
Te valószínűleg Bölcskeit tartod jobbnak...
pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 06. 21:02 | Sorszám: 127
Minden tiszteletem a püspök úré...elég régóta ismerem, de azért ezt mégse...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 06. 18:30 | Sorszám: 126
A Fidesznek - mint kiderült - nemcsak kommunikációs zavarai vannak hanem alapállási- vagy indentitászavarai is. (Tisztelet a kivételnek! Persze ezt az Orbánba belefelejtkezett tömeg nem fogja átlátni. Megjegyzem magam sem tudnék most Orbánon kívül megnevezni egy alkalmas kormányfőt. Lovas István? Azt hiszem nem árt ha mard egy vezető publicistánk legalább. - Államfőt igen de az nem volt kérdés. Mádl helyett Tőkés megfelelőbb lenne.)
toloba
  Válasz | 2002. november 06. 18:20 | Sorszám: 125
Bokibiri
  Válasz | 2002. november 06. 16:26 | Sorszám: 124
Szia Micuember!

Olvasva Pirítóshoz írt leveled, én más megközelítésben látom a dolgokat. Abban egyetértünk, hogy ténylegesen kommunikációs zavarok vannak. Nem csak a Fideszen belül, hanem az egész jobboldalra jellemző. Nem iránymutatás, alázat vagy hatalomban való lakossági részvételbe látom a dolgok nyitját, mert ez szerintem populizmus.

Inkább jól megtervezett társadalom pszichológia a melyet, az MSZP alkalmaz a kommunikáció terén. Védekezni ellen csak úgy lehet, ha az emberek rádöbbennek, hogy manipulálják gondolataikat, döntéseiket nem szabad akaratukból hozzák.
Sokan alkalmazzák bevásárlások előtt azt a technikát, hogy felírják, mire van szükségük, csak ezt veszik meg, mert a reklámmal és áru elhelyezéssel manipulálják a kereskedők. Megvesznek olya dolgokat, amire nincs szükségük, csupán pszichológiai rá hatás eredményeképp.

Volt ideje kiépíteni, és főleg pártapparátus szinten felkészíteni erre a meggyőző embereit, különböző szemináriumokon, Marx és Lenin dr. képzőben. Jól kiképzett nagy gyakorlattal rendelkező emberek ülnek, mint függetlenek az elektronikus médiában. Párbeszéd esetén, egy enyhe műsorvezetői gesztus eldönthet szavazatokat, melyek miatt hiába fordulsz bárhova. Meg kell tekinteni az Orbán - Medgyessy vitát az MTV1 és az OTV2-es csatornán.

Nem mindegy, hogy egyik embert pozitívan teljes fényt kihasználva élesen mutatom be, vagy folyamatosan hátulról rossz megvilágításban. Ezt tpk. már 1990-ben leírták Kiss János televízió szereplésekor, 1990. Március. 15-én ezért tüntetett az SZDSZ az MTV előtt. Most ugyan ezeket a módszereket használták a vita során. Némi önuralomra szükség volna, mert igazán Orbánnál ritkán, de a többi kormánytagnál sűrűbben látható volt.

A kormány szóvivői tájékoztatón politikusaink közbevágtak, és nem hagyták a kommunikációs szakembert, Borókai Gábort érvényesülni. Igen ez zavarólag hat, és ezekből a negatív tapasztalatok láttán könnyű jelzőket aggatni másokra agresszivitás, hatalmi gőg stb. Gondold el egy nem kedvező riporter ebből, mit hoz ki, egy Verebes véreb szétszedi ilyenkor áldozatát, és eladja kegyeltjét, mint csoda bűbájt. 1998-ban egy fiatalos humorérzékkel sikerült semlegesíteni, a hátrány.

Viszont a BIT-es tanulmány hatására, mely abból állt, hogy minél nagyobb balhét csapni, hogy a Horn-kormány békeszigete legyen, ezt nem tudtuk semlegesíteni. A folyamatos támadások hatására némelyek elvesztették fejüket, ezt keményen ki is használták ellenfeleink. Ezért akarják minden áron a szocialista árokásó gépet leállítani. Egy nyugodt közegben kevesebb a hibalehetőség.

Az embereket nem a veszekedés vonzza, hanem a látványosság, és ki kell őket szolgálni, biztonságot mutatva. Ráadásul még a keresztény szociális eredményeinket sem tudtuk kommunikálni, mert fő téma a MIÉP volt, nem véletlenül a médiában. Ezt a Munkáspártot a Szocik minden különösebb gond nélkül el tudják adni, pedig antikapitalista és anticionista szövetségi tagok.

Az Orosz puccs idején be akarta hívni Thürmer az idegen csapatokat, a kommunizmus visszaállítására, és mégis el tudják adni valahogyan őket. Hiszen önkormányzati választásokon több mint 100 közös jelöltjük volt. A polgári köröket meg kell tanítani, miként lehet eladni a jobboldalt, és most nem a veszekedésen a hangsúly. Bírálni kell, de nem fejetlenül, és nem kell belemagyarázni, had jöjjön rá a kisember, mit alakít az MSZP.

Üdv: Bb

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 06. 10:15 | Sorszám: 123
Ez így igaz. A kormány nem tett semmit azért hogy kiegyensúlyozott közéletet teremtsen. Nem teremtett fórumokat a nem szélsőbaloldali értelmiség számára s Wermer Andráson kívül senki számára nem adta meg a kibontakozás egziszenciális feltételeit - ideát.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. november 06. 10:02 | Sorszám: 122
1998-ban sem volt érett.

De nehezen lehet politikai érettségnek nevezni azt a választót aki egyzseri 19900 Ft-ért eladja a lelkét az ördögnek - akit jelen esetben egy olyan volt központi bizottsági tag személyesít meg aki egy normális országban legfeljebb portás lehetett volna de nálunk miután besúgóként szépen teljesített egyre jobban lépkedett a ranglétrán miközben kapcsolatai révén milliárdokat halmozott fel aminek mikéntjének felderítését az MSZP hatalomra kerülése lehetetlenné tette.

Kiegészíteném:

Nemcsak a polgárok éretlenek de az egész intézményrendszerünk és tisztviselői karunk is felkészületlen a jogállamra.

toloba
  Válasz | 2002. november 06. 08:52 | Sorszám: 121
karmincza Válasz | 2002. november 05. 02:31 | Sorszám: 116
a magyar társadalom még elég éretlen a demokráciára


bezzeg 98-ban bölcs és érett volt...

Ebből nekem az jön ki, hogy 98-2002 között visszafejlődött.
Ki az aki a fejlődésre vagy nem fejlődésre a legnagyobb hatást gyakorolja egy országban? Aki vezeti. A kormány. Vagyis a kormány politikája nem volt megfelelő a társadalmi fejlődés tekintetében.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. november 06. 07:24 | Sorszám: 120
Komolyan mondom, szórólapon kéne terjeszteni ezt a kis írásodat!
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. november 06. 00:44 | Sorszám: 119
O.K. Nem vitatkozom (hiányzik a tényanyagom hozzá, meg úgy egyáltalán nem tisztem senkit/semmit reflexből megvédeni), maradjunk annyiban, hogy 2004.11.06-án erről újra itt. Közben lehetséges, hogy el fogok tűnni a fórumokról (sok értelmesebb dolgot lehet csinálni ennél a meddő fórumozásnál esténként, pl. némettanulás,testépítés, csajozás), de erre a dátumra ez esetben is visszatérek, ígérem, felírtam. Addig is minden jót.
toloba
  Válasz | 2002. november 05. 08:21 | Sorszám: 118
Azt nem tudom, maga a párt hova ment. Sehova, maradt a Lndvay u.-ban.
De a szája elment túlzóan jobbra, mert szüksége volt a MIÉP szavazóira is. Hogy megvalósíthassa azt a törekvését, hogy a jobboldal egyetlen pártja lehessen. Most szeretne visszamenni jobbközépre, mert azt látja, hogy amit Ő művelt 94-98 között, nagyjából azt csinálja jelenleg az MDF. Ott van jobbközépen az üres hely /torta/, szeretne minnél nagyobb szeletet abból kihasítani. A különbség annyi, hogy az MDF soha nem volt liberális párt, tehát neki ez nem egy, a hatalomért minden korábbit sutba dobó valami, csak egyszerűen a mérsékelt jobboldali szavazók újbóli megnyerése.
Pirítós
  Válasz | 2002. november 05. 03:42 | Sorszám: 117
Nos, ugyan némileg körülményes módon, de mégis csak sikerült definiálnod a "hízelgés" fogalmát.
Hogy az MSZP azzal hülyíti a kevesebb információval rendelkezőket, hogy ők hagyják őket úgy élni, ahogy tetszik, ők nem szólnak bele, hogy mit akarnak csinálni az életükkel, hogy ők tudomásul veszik, hogy a választók mind mind "egyéniségek" - jó kis komunikációs húzás, ellene egyedül a kiábrándító valóság tudja felvenni a versenyt.

Én nem tudom, hányszor kell még lenullázniuk magukat a közélet iránt kevésbé érdeklődő embereknek, hogy felfogják: a közélet akkor is befolyásolja az életüket, ha nem hajlandóak foglalkozni vele.
Az MSZP játszhatja, hogy neki a választók jelentik a főnököt, ha a cselekedeteik viszont egyértelműen nem ezt mutatják, sőt.

Hatalmon ezt a gennyes, tenyérbemászó stílust már nem annyira lehet eljátszani. Ott már nem csak szövegelni kell arról, hogy mit tennének, ha ott lennének, hanem ott de facto cselekedni kell.
Jellemzően a hazai baloldal stratégiai "képzelőereje" úgy 100 napig volt képes elgondolni, hogy mi a teendő, no nem az ország működtetése, pusztán a hatalom megtartása érdekében. Azonban ezek a lyó kis posztkommancs pártfőiskolás káderek természetesen alkalmatlanok bármiféle önálló, hosszútávon működő elképzelés kialakítására, egész életükben ahhoz szoktak hozzá, hogy a felülről érkezett direktívák teljesítése idézi elő hatalmuk folytonosságát.

Úgyhogy most is, mint 1989-ben és mint 1998-ban bukásra vannak ítélve. A 100 napos osztogatással ugyanis ezúttal nem csak az a baj, hogy nincs elképzelés a következő 1360 napról, hanem az is, hogy ezúttal akkora volt a vész (hiába no, csak növekedett a kinyíló szemű és szájú emberek tábora), hogy kénytelenek voltak túlígérni magukat, sőt, kénytelenek voltak valamelyest teljesíteni is az ígéreteiket. S ezzel olyan baromi ronda kényszerpályára állították a magyar gazdaságot, aminek országkiárusítás ide, multilaterális külpolitikai seggnyalás oda, akkor belpolitikai bukta lesz a vége, hogy még.

Az MSZP-s választópolgár pedig, amikor majd sajnos szopik mint a torkosborz, elgondolkodhat azon, hogy ha ő volt a "főnök", ha egyszer úgy érezte magát, mint egy jó cipőboltban, ahol "oda van figyelve rá és ki van szolgálva", akkor mégis hogyan kerülhetett a nagy harci bráner boldogtalan végére.
Ha hajlandó felfogni, hogy a hízelgés elfogadása súlyos következményekkel jár az életére nézve, s ha nem akar 4 évenként lepadlózni, akkor minimálisan is azzal felelősséggel tartozik saját magáért és a családjáért, hogy körültekintőbben dönt, akkor elmondhatja magáról, hogy kinőtt a közéleti "gyermekkorból", amiben a kommunista állam mesterségesen tartotta.

Ha nem, akkor arra ítéltetett, hogy újra és újra végignézze, végighallgassa, ahogy képmutató, újgazdag posztkommunisták, több száz milliós magánvagyonnal, némi hízelgés után ismét könyékig túrjanak bele a zsebébe, majd ájtatos pofával sajnálkozzanak rajta - ahogy ők mondják - a "rendszerváltás vesztesén".
A tendencia viszont azt mutatja, hogy egyre kevesebben veszik tudomásul, hogy nekik ez a sors adatott.
Hali,
Pirítós

karmincza
  Válasz | 2002. november 05. 02:31 | Sorszám: 116
a magyar társadalom még elég éretlen a demokráciára

bezzeg 98-ban bölcs és érett volt...

Hollender Miklos
  Válasz | 2002. november 04. 23:41 | Sorszám: 115
Fordítva: az az érett demokrácia, amikor az emberek nem vezetőt, hanem a köz szolgáit választják. Éppen a "királyválasztásos" rendszer tekinthető átmenetinek a tekintélyuralom és a demokrácia között.
karpatia
  Válasz | 2002. november 04. 20:43 | Sorszám: 114
Jó meglátás azt hiszem. Sajnálatos módon a magyar társadalom még elég éretlen a demokráciára s nem vezetőt választ magának hanem félelmei és ösztönei vezetik s félelmei sokszor még vágyainál is erősebbek. Alapjában félünk s nem merünk a jövőbe nézni. A baloldaliság mint a tömeg eszméje mindig is passzív volt. Amikor ez a passzivitás agresszívvé lesz minden oka megvan a rendes embereknek is a félelemre.
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. november 04. 17:56 | Sorszám: 113
Kedves Pirítós,

van egy lényeges dolog, aminek végigelemzését javasolom neked: egy nagyon
lényeges külömbség a Fidesz és az MSZP kommunikációs stílusa között. (Hangsúlyozni kell, hogy stílusról
és nem a mögötte lévő tettekről beszélek: az egy kicsit bonyolult lenne nekem, amúgy szerintem meg
nagyjából korrelálnak.)

A Fidesz stílusára - tulképpen már a legelső időkben, 1988.10.23-án is - jellemző volt egyfajta
iránymutatási szándék. Egy olyan stílus, hogy van egy elképzelésem, van egy tervem, egy célom,
hogy mit akarok az országgal tenni, megvalósítani, te meg, derék választó, döntsd el, hogy mögém
állsz-e vagy sem, követsz-e engem, amerre én menni akarok, vagy sem. Tehát egy olyan stílus, amelyre
jellemző, hogy vezetői jellegű, vezetni, iránymutatni akar - voltaképpen az jön le belőle, mintha
egy picit fölébrendelné magát választóinak, vezető-követő viszonyt alakítana ki. Alapképlete: "Én
megmondom, hogy mit akarok, mi az elképzelésem - te megmondod, hogy támogatod-e vagy sem." (Megj.
te is azon morfondírozol itten, hogy céljaitok eléréséhez hogy lehetne választókat megnyerni, és nem azon,hogy
milyen olyan más célokat kéne kitűzni az eddigiek helyett, amivel a választók defaultból egyetértenek.)

Az MSZP alapstílusa teljesen más. Figyeld meg azt kissé szervilis, görnyedt tartást, ahogy kamerákba nyilatkoznak:
már az is a "te, választó, te az én számonkérő főnököm vagy" üzenetet hordozza. Stílusában alárendeli
magát a választónak: én azért vagyok, hogy a te igényeidet kiszolgáljam - semmi elképzelést nem akarok rád erőltetni:
mondd meg te, hogy te mit akarsz, és majd én képviselem.

A túlfélre ezek a dolgok úgy jönnek le, hogy "balfelől" nézve a Fidesz stílusa arrogáns, gőgös,
uralkodós stb, "jobbfelől" nézve az MSZP-nek semmiféle távlati elképzelése, célja, jövőképe nincs.

Az MSZP-s stílustól a választópolgár fontosnak érzi magát: mint egy jó cipőboltban, oda van
figyelve rá és ki van szolgálva. A Fidesz-es stílustól szintén fontosnak érzi magát a választópolgár: az a
kellemes érzése van meg, hogy egy igazi Nagy Ügy egyszerű katonája lehet. Mindkettő fontosságérzést ad, ám
az első valahogy úgy, hogy "te vagy a főnök, mégha csak kis ügyekben is: a poltika meg a soknyi kis ügy összessége és semmi más,
nagy ügyek nincsenek" (megj. tipikus posztmodern életérzés), míg a második úgy, hogy "
egy történelmi Nagy Ügy részese vagy, de a főnök én vagyok". Valszeg az első típusú fontosságérzés
jobban illik a modern embertípus büszkeségéhez, individualizmusához, de következtéseket most inkább
nem vonnék le, ezt rád hagyom.

Mallow
  Válasz | 2002. november 01. 11:10 | Sorszám: 112
"Úgy tudjuk, az is felmerült, hogy a túlzottan jobboldali irányzat mérséklésével a másik oldal támogatói közül is maga mögé állíthat támogatókat a párt. Ezt az értesülést látszik megerősíteni az is, hogy Orbán szerint az új pártalakulatnak "a jobboldalon, illetve a jobbközép mezőjében" lehetővé kell tenni, hogy egyetlen választópolgár szavazata se vesszen el."

Ez azért röhejes.
A Fidesznek csak a szája lett "túlzottan jobboldali", maga a párt nem ment sehová...

Turulmadár
  Válasz | 2002. november 01. 09:23 | Sorszám: 111
Azt hiszem, de arról sem wagyok meggyőződwe, hogy az jó ötlet. Egyszerűen nehezen tudom elképzelni, hogy legyen egy olyan párt, ami egyedül képes annyi mandátomot gyűjteni, hogy kormányozhasson - ha megnézzük az európai példákat, nem nagyon látunk ilyent. Általában wan mindkét oldalon egy-egy domináns párt, s wannak kisebb, hagyományos koalíciós partnereik.
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. november 01. 00:05 | Sorszám: 110
Az eredeti lényeg az MDF-fel való unió lett volna ?
Turulmadár
  Válasz | 2002. október 31. 23:17 | Sorszám: 109
Nem sok.
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. október 31. 21:27 | Sorszám: 108
Hadd kérdezzek egy gyakorlatit. Uniópárt. Gondolom, a MIÉPpel nem akartok uniózni (meg ők se), és úgy látom (http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=15259), hogy elfogadtátok, hogy az MDF sem akar. Marad tehát az MKDSZ és a kisgazdák. (Feltételezem, hogy a Lungo Drom esetében csak együttműködésről van szó: semmi értelme egy néppártot és egy nemzetiségi pártot összeolvasztani.) Kérdésem: mi értelme van az MKDSZszel és a kisgazdákkal, uniópártot csinálni, amikor úgyis fideszes színekben ülnek a Parlamentben és gyakorlatilag teljesen betagozódtak már így is ?
Hollender Miklos
  Válasz | 2002. október 31. 20:31 | Sorszám: 107
A választóvonal értékelvű és haszonelvű emberek között nem a lojalitás meglétében, hanem annak tárgyában van. Jó, most akkor tömör leszek és józanparasztias: az értékelvű emberek eszmékhez való lojalitást várnak el, a haszonelvű emberek bizonyos emberekhez, szervezetekhez-szerveződésekhez stb. való lojalitást - aki semmilyen lojalitást nem vár el, az valszeg nem haszonelvű, hanem nyitott és jóindulatú.
Pirítós
  Válasz | 2002. október 31. 11:01 | Sorszám: 106
Jó olvasni egy "gondolkodó" embert.
Tudod, amikor még reklámban dolgoztam, tonnányi ilyen, "gondolkodó" emberrel volt dolgom. Akik méjen elutasították a mosóporreklámok színvonalát.
Mert hogy "nem így működik egy ember". Meg az ember "bonyolultabb". Meg ez, meg az.
Közben pedig ugyanúgy lehetett manupulálni őket, mint bármelyik melóst a csepeli panelből. Csak a kulcs más, a technológiában zéró, azaz 0 a különbség. Igaz, ez az állítás vérigsért minden "gondolkodó" embert - mert hát hogy lyön ahhhoz bárki, hogy "egyterűnek" nyilvánítsa, mikor ő egy hamisítatlan "Gondolkodó ember" az Egyéniség szériából. Valójában a döntő többségüket csak a hiúságuk mértéke különbözteti meg a melőstól.
Úgyhogy rágódj nyugodtan olyasmiken, hogy "egy ilyen kinevezésnek millió oka lehet", meg hogy ely de micsoda dolog ezt a "paranoid gondolkodásmód", no meg, hogy valójában Kupa Mihály tök véletlenül került bele a MOL felügyelőbizottságába havi kb. 1, azaz egy millió forintos fizetéssel, meg hogy milyen szörnyű ez a "fekete-fehér gondolkodásmód".
Nyilván soha életedben nem hallottál még a józan paraszti ész nevű gondolkodásmódról. Arról, amelyik a jelenségeket a helyükön értékeli, ahelyett, hogy "gondolkodásnak" látszó manírokkal dúsítaná fel, csak hogy világossá váljon a született vak számára is, hogyfdemilyenkassa "gondolkodó" emberrel hozta össze az isteni szerencséje. (Megsúgom: a világ összes jelentős felfedezése józan paraszti ész következtében állt elő, mikor valaki végre nekifogott, hogy lehántsa az okoskodás(!) rétegeit.

Végül egy válasz.
Egyáltalán nem lenne baj, hogy ha például az én hozzádállásomat is azon a helyén értékelnéd, ahová én letettem, nem pedig ott, ahová te "gondolkodtad".
Én nem írtam, de még csak nem is gondoltam semmiféle "aki nincs velünk, az ellenünk van"-ra (BTW paranoia rulez!)
Én azt írtam, mondtam és gondoltam, hogy nem kívánok energiát fektetni abba, hogy meggyőzzelek.
Ez annyit jelent, ami oda van írva, se többet se kevesebbet.
Azt írtam, hogy felőlem gondolj, amit akarsz a Fideszről. Ez is csak annyit jelent, ami oda van írva. Ha akarod, tőlem fél év múlva azt is gondolhatod, hogy tökhülyeségeket beszéltél itt.
Lojalitást pedig azért nem várnak el tőled a ballib fórumozók, mert a lojalitás, mint érték nem értelmezhető a számukra (vö: akinek tegnap még ellenforradalom volt a forradalom, annak ma már a mártírjai fexenek a 301-ben, aki tegnap még a proletárdiktatúráért küzdött völgyvidéken és hegygerincen át , ma már doktriner szabadverseny-hívő újgazdag, szociáldemokrata maskarában).
De ha neked az a szimpatikus, ha vki haszonelvű és nem értékelvű, akkor nekem ez is rendben van.
Mint mondottam (csak nem vetted észre) nem állok az útjában az elképzeléseidnek.
Hali,
Pirítós

Hollender Miklos
  Válasz | 2002. október 30. 21:27 | Sorszám: 105
Pl. ezt a MOL-dolgot abban a topikban olvastam először - láthattad, hogy utána el is bizonytalanodtam, nem erőltettem annyira a dolgot... ne feltételezd rólam, hogy újságolvasó, informálódó típus vagyok (Kövér pártelnökké választásakor még újságolvasó voltam, mivel derék őseim 168 Óra törzsolvasók még az átkosból, amikor az egy bátor, ellenzékies lap volt, aztán azóta is, és akkor még olvastam - ma már nem, ma tök unalmas, színvonaltalan fegyverlapnak tartom, amolyan fordított Demónak.)

Egyébként szerintem alapvetően nem sokat jelent, ha valakit kineveznek valahova. Tudod, arról van szó, hogy nemigen komálom az ilyen egydimenziós, barát-ellenség, spann-versenytárs gondolkodásmódot. Szerintem az emberek ennél sokkal összetettebbek. Egy ilyen kinevezésnek millió és egy oka lehet, személyes barátság a régi időkből vagy bármi más. Természetesen gyanúra okot ad, de bizonyosságnak kevés. A másik, amit nem komálok, a paranoid gondolkodásmód. Amely minden cselekedet mögött céltudatos hátsó szándékot sejt. Na nem. Ennél sokkal bonyolultabban működik egy ember. Eddigi tapasztalataim szerint a legtöbb ember legtöbb döntésére kb. "az akkor jó ötletnek tűnt, hátmert csak" verzió működik, nem a céltudatosság. A harmadik, amit nem bírok, a fekete-fehér gondolkodásmód: két láb jó, négy láb rossz. Na nem. Ezt főleg nem. Én voltaképpen még azt sem vagyok hajlandó elfogadni, hogy egyáltalán létezne két szembenálló oldal - csak azért fogalmazok időnként úgy, hogy közérthető legyek.

Végül egy kérdés. Válaszodból az "aki nincs velünk: ellenünk" gondolkodásmódot sejtem ki. Ez elég rossz. Hogy nem vagyok veletek, az egyértelmű, de ellenetek sem. Talán ha 1-2 ember van, akire egyértelműen mondanám, hogy ellene vagyok (Molnár Tamás, Legéndy Péter meg még 1-2 ilyen.) Miért akarsz belekényszeríteni egy olyan szerepbe, hogy ellenetek legyek ? Ennek semmi értelme. Ugyanakkor miért van az, hogy az elkötelezetten bal/lib fórumozóktól inkább az "aki nincs ellenünk: velünk van" gondolkodásmódot látom ? Miért látok sokkal nagyobb nyitottságot abból a szempontból, hogy nem várják el a lojalitást, nem gondolkoznak úgy, hogy valaki vagy lojális, vagy ellenfél (mint - feltételezésem szerint - te és még sokan mások) ? Mivel nem vagyok különösebben tájékozott, feltételezem, hogy ez a nagypolitikában is így van...

barla diak
  Válasz | 2002. október 30. 09:36 | Sorszám: 104
Ha az okfejtésem nem volt világos, nem tudok mit tenni.

1. Kelet-Magyarországon nagyon gyenge volt a Fidesz politikai hálója, egész földrajzi egységek maradtak gyakorlatilag lefedetlenül. Nem volt kiépült normális pártszervezet, megfelelő mennyiségű és minőségű taggal. Volt olyan város, település-körzet, ahol a Fideszes jelölt összesen egyszer (!) jelent meg négy év alatt, azt is gondosan titkolta.

2. Te nem találkoztál olyan középszintű fideszes politikussal, aki elszakadva a választókörzetétől intézte ügyeit, vagy aki elképesztő arroganciával/szellemi fölény-tudattal beszélt mindenkivel, aki nem fölötte volt a párt-ranglistán?
Ha nem, akkor szerencsés ember vagy. Én tudnék erről mit mesélni.

3. Budapest külön téma

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola