Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Polisz-élmény. (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Polisz-élmény.
A. E.
  Válasz | 2009. május 08. 15:18 | Sorszám: 61
Látnád Észak-Koreát! Milyen szépen mennek reggel munkába dalolva, szép sorban, egyenruhában a dolgozók!
Rendes Kis
  Válasz | 2009. május 08. 14:24 | Sorszám: 60
Ma megint, a Szentendrei úton: a megengedett sebesség 70 km/ó - mindhárom sávban mindenki 70-nel halad. Nincsenek lemaradók, nincsenek renitensek. Ez tetszik.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. október 15. 10:01 | Sorszám: 59
Ugyan miféle komplexusom volna, kedves Lehel ?
Lehel
  Válasz | 2007. október 14. 08:33 | Sorszám: 58
Gyanítom, komplexusod van
magyar turista
  Válasz | 2007. június 28. 12:15 | Sorszám: 57
Nem lehetne. Te megint elszálltál valamivel, aminek semmi köze a valósághoz.
zmb
  Válasz | 2007. június 27. 22:39 | Sorszám: 56
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 27. 22:38 | Sorszám: 55
Hűűűűű ... Te ilyen régi motoros vagy ??
zmb
  Válasz | 2007. június 27. 22:34 | Sorszám: 54
A Gondolára odafigyel a világ!
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 27. 22:28 | Sorszám: 53
Hűűűű ... Ez a kereső aztán serényen dolgozik !
Már 3 találatot ad: a főoldalon levő fórumajánlót is !
zmb
  Válasz | 2007. június 27. 22:19 | Sorszám: 52
A(z) ""polisz élmény"" kifejezés 1-2. találata az összes, 2 találatból. (0,18 másodperc)
Tipp: Több találat érdekében próbálkozzon az idézőjelek eltávolításával.

a két találat ide mutat ...

Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 27. 21:09 | Sorszám: 51
De lehetne !
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 27. 20:51 | Sorszám: 50
Szerintem hülyeség, hogy a poliszban nem voltak hajléktalanok. Meg ilyenek. Ez nem így volt. De nincs is olyan, hogy polisz.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 27. 20:03 | Sorszám: 49
Mi történhetne velünk ?
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 18:37 | Sorszám: 48
Értem ...

Te a középkorosztályról beszélsz, akik már nem gyerekek és még nem itták el az eszüket ...

Egyszer én is láttam ilyet: A (lárvaarcú, de NEM alkoholista) - pofa a villamoson felnyúl a plafonra ... kiveszi a foglalatból az égőt ... leejti a földre és - mint a csikket - eltapossa.

Ez a nyílt, szemérmetlen, l'art pour l'art gonoszság meghökkentett és elszomorított.

De ez a tag sem ilyennek született !

... És van jó tapasztalatom is: A lárvaarcú sofőr rágógumin csámcsogva, bambán figyeli, ahogy egy autóstárs a lerobbant kocsiját toszigálja. Mondom neki, jöjjön, segítsünk ... Egyből lepattant a figuráról a lárvaarc és jött ...

... Szóval, lehet, hogy ezeket az elvadult embereket csak meg kéne szólítani !

onogur
  Válasz | 2003. augusztus 14. 18:20 | Sorszám: 47
Most NEM az alkoholistákról beszélek.
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 18:18 | Sorszám: 46
Nem így születtek ...

Én nap-mint-nap járok lárvaarcú idült alkoholisták között ... Érzelem az tényleg egy szemernyi sincs a tekintetükben ... viszont egyáltalán nem agresszívek ... hihetetlen bűz és mocsok közepette szép csöndesen beszélgetnek (!)

... És a körülöttük tébláboló gyerekek (még) teljesen normálisak ! ...

onogur
  Válasz | 2003. augusztus 14. 17:06 | Sorszám: 45
Szerencsés ember vagy, vagy nem jársz emberek közé. A város tele van született agresszív, gátlástalan és érzelem nélküli vadállatokkal. Akik 70 éves öregasszonyokat ütnek le kétszáz forintért, "brahiból" törik össze az autókat és a játszóterek játékait, gyerekeket molesztálnak és mindent szétvernek, ami az útjukba kerül.
Pátyolgasd csak őket, én inkább a börtönök számát növelném.
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:50 | Sorszám: 44
... Pontosan így gondolom én is ... És a saját szememmel láttam: ott pontosan így működik !

(... Ez egy kicsit visszaadja az ember már-már megingó hitét: Jó érzés látni, hogy ilyesmi nem csak a mesében létezik ... )

vadnyul
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:19 | Sorszám: 43
Ha segítek valakinek, nem biztos, hogy elvárom, hogy hálás legyen, de biztos, hogy jó, ha az. Az viszont, ha követeléssé válik az, ami nem valamiféle szerződéses viszony, hanem adomány, az már romboló erő. Más dolog szabadon adni, és más követelni az adományt. Az adományozó részéről ezt nem mint a hajléktalan, hanem mint valami más felé teljesített kötelességet kell látni. Lefordítva: Ha én adnék, azért tenném, mert komolyan veszem, hogy "amit egynek tesztek a legkisebbek közül, Nekem teszitek", nem azért, mert az a hajléktalan megérdemli.
(vö.: Scruton: Bring Back Stigma)
vadnyul
  Válasz | 2003. augusztus 14. 14:07 | Sorszám: 42
Az alkoholizmus valódi betegség. de azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy olyan, amit el lehet kerülni - és csak akaraterő kell hozzá, tehát aki megkapja, az feleős a betegségéért. Gyógyítása is kötelesség, ha ezzel együtt benne és a társadalomban is tudatosodik az, hogy bűnös magatartás, amit követ.
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 13:40 | Sorszám: 41
Szerintem senki sem születik erőszakos, durva alkoholistának. A reménytelenség, kilátástalanság tesz azzá.

Az intelligencia más kérdés ... A "polisz"-ban sokszáz kilométer utca vár söprésre ! ...

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 13:34 | Sorszám: 40
Az még nem leszakadás, ha valaki szorult helyzetbe kerül. Akkor válik leszakadássá, ha az elesetthez nincs ki lehajoljon.

A szomszéd utcában van egy kis "mikropolisz": kisvendéglő, ahol a betérő hajléktalannak egészen magától értődően adnak egy tál ételt (... Ráadásul úgy, hogy nem éreztetik vele, hogy most hálásnak kellene lennie. Mintha ez "járna" neki ! ...)

A "polisz" nem kommunizmus. (A vagyonközösség a poliszon túl van: az már a keresztény fundamentalizmus ... ). A "tálentumok" a poliszban is különbözőek ... Az csak a kommunizmus ökörsége volt, hogy a professzorral kell takaríttatni a járdát és az utcaseprő kezébe kell adni a milliárdos cégbirodalmakat ... De a vagyonos pol-gárnak sincs igénye arra, hogy hivalkodjék, feltűnősködjék, 1000-rel száguldozzék, majd keresztben parkoljon a járdán, stb. A nagy vagyon nagy felelősség - nem pedig a pazarlás és pocsékolás lehetősége.

onogur
  Válasz | 2003. augusztus 14. 13:21 | Sorszám: 39
Azért azt nem ártana definiálni, hogy Nálad mit jelent a "leszakadó".
Ha egy alacsony intelligenciájú, durva, családját verő és nőkkel erőszakoskodó emberre azt mondod: alkoholista, tehát BETEG, segítsünk rajta...akkor a hiba a Te készülékedben van.
Igenis kell léteznie vegetáló, "alja" rétegnek. Csak azt nem szabad engedni, hogy valaki önhibáján kívül kerüljön közéjük, azért, mert nincs esélyegyenlőség.
vadnyul
  Válasz | 2003. augusztus 14. 10:20 | Sorszám: 38
Idealizáljuk a társadalmat?
Sajnos, van cigány hajléktalan, bár lényegesen kevesebb, mint nem cigány. Ebben pedig tényleg szerepe van közösségük gondoskodásának.
Miért ne lehetne leszakadó a poliszban? Nem inkább attól lenne polisz a polisz, hogy nem hagyja, hogy ott is maradjon? (vö.: "Szegények mindig lesznek veletek.")

Kínában már most is elég nagyok a vagyoni különbségek. Állítólag a las vegasi kaszinók legjobb vendégei a kínai milliomosok. (MNO hétvégi magazin)

szentistvánjobb
  Válasz | 2003. augusztus 14. 10:08 | Sorszám: 37
A poliszban nincsenek "leszakadó"-k.

... A cigányok ilyen értelemben (még ?) poliszban élnek: Nincs közöttük hajléktalan.

A poliszban nincsenek "elhúzó"-k.

... A kínaiak ilyen értelemben (már ?) poliszban élnek. Nem tudom, nem itt a Gondolán olvastam-e (ha emléxel hol, légyszíves idézd be): valaki panaszkodott, hogy nehéz közöttük kiigazodni ... Ha elmegy, hogy üzleti partnert keressen a Kaszinóban, a kínai tök ugyanúgy néz ki, öltözködik, viselkedik, éppúgy 100 $-t játszik el, legyen bár csóró kétkezi munkás vagy multimilliárdos cégbirodalom feje ...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola