Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » K&H DOSSZIÉ-MNO (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: K&H DOSSZIÉ-MNO
orcapofa
  Válasz | 2005. december 09. 06:47 | Sorszám: 65
http://dnp.hu/dnp.php?mode=list&lang=HU&depth=1
iszalag
  Válasz | 2005. december 09. 00:34 | Sorszám: 64
Az eredeti forgatókönyv szerint Magyarország minden uniós számláját az Euroconsulting kezelte volna. Ugyanezen társaság kizárólagos joggal bírt volna az ország Brüsszelben benyújtandó önkormányzati pályázatainak elbírálásában. Az Euroconsulting banda kétféleképpen jutott volna zsákmányhoz. Első lépésként lefölözni készült az összes, évente többmilliárd euróra rúgó uniós pénz 15%-át. Másodsorban közvetítőként díjat akartak felszámolni szolgáltatásaikért a helyi hatóságoknak. Ezzel még 5%-kal megtoldották volna hasznukat. Az "új iparág" összesített éves nyeresége jelentős hányadát tette volna ki a bruttó nemzeti összterméknek. A vállalkozás kiérdemelte volna a tökéletes bűntény címet, ha nincs az a közmondásbeli banánhéj..

/aki e sorokat 2004ben leirta, már nem él..
cserbenhagyásos gázolás áldozata lett..2005 decemberben

iszalag
  Válasz | 2005. december 09. 00:30 | Sorszám: 63
Idézet:
A rövid pórázon tartott médiát kezdi átjárni az orwelli "újbeszél" hidegrázós hangvétele és mondanivalója. A klasszikus "1984" sztorijának többi kelléke is felütötte már fejét, baljós jövőt vetítve előre. Az ország visszataszítása egy efféle korhadt miliőbe több mint egy lejárt szavatosságú világnézet igazolása. Inkább csel ez - a lopakodva közeledő, szuronyaikat Európa vékonyába döfni készülő erők felvonulásának álcázására. A kontinens e gyönge pontján már kezdetét vette a kriminalitás beépülése az államhatalomba, mégpedig célirányos adminisztratív eszközök bevetésével, melyek a gazdasági bűnözésnek gerjesztenek hátszelet.

aki a sorokat, aligtöbb, mint 1 éve leirta, már nem él..

iszalag
  Válasz | 2005. december 09. 00:28 | Sorszám: 62
szomorú aktualítás:
a szerző Tom Kenedy cserbenhagyásos gázolás áldozata lett
iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 20:06 | Sorszám: 61
1. Fejezet: Lopni csak sokat érdemes
K&H - PÉNZR€NGÉS 3.
Vörösök előre Tom Kennedy
DNPI - Budapest

2004. május 2. - szeptember 28.

Hétfő - szerda

A csatlakozási láz hullámát meglovagolva és új távlatokban gondolkodva Magyarország bűnszövetkezetei remélték, hogy egy éjszaka leforgása alatt bejuthatnak a nemzetközi ligába. Az érdemet egy remekbeszabott brüsszeli belső munkával vívták volna ki. A maffia nem kisebb célpontot nézett ki magának, mint az Európai Unió kincstárát, amelyet többmilliárd eurótól akartak megfosztani hamis pénzügyi transzferek során. A terv Magyarország uniós csatlakozásával vette volna kezdetét - tegnaptól.

Mesés vagyonról volt szó: a Magyarország részére három évre elkülönített 1500 milliárd forintos, azaz 6 milliárd eurós hitel- és készpénzkészletről. Már ez is horribilis összeg, de mégsem az igazi Kánaán, mint amit a 2007 utáni uniós költségvetés ígért.

[img]http://www.dnp.hu/kep.php?object=419624 [/img]
Draskovics Tibor


Ha minden az elképzelésük szerint történik, akkor e modern útonállók közvetítőivé váltak volna minden Brüsszelből Budapestre utalt bankónak. Számukra ez lett volna az igazi jólét hajnala. Az Euroconsulting Kft vállalati limuzinja már tegnap menetkészen állt. A magyar kasszafúrók csapata teljesen biztos volt a dolgában. Feltartóztathatatlanul reméltek haladni a meggazdagodás útján. Aladdin európai kincses barlangjának kifosztása a magyar banki szféra kulcsfiguráinak együttműködésével történt volna. Ráadásul a szocialista vezetésű magyar kormány hallgatólagos támogatását is élvezték.

Minden idők legnagyobb cselszövése csak azért nem járt sikerrel, mert a nagyszabású terv kiagyalói elhamarkodták honi ténykedéseiket. Így következett be fájdalmas búcsújuk - legalábbis egy időre - az Euroconsulting Kft-től, s a továbbgazdagodásról szőtt édes álmuktól. Kudarcuk akár isteni beavatkozás is lehetett volna, amely során az eleve gonosz megsemmisíti önmagát. Akárhogy is történt, a készülődésre mindeddig nem figyeltek fel külföldön. De kedvezőbb körülmények között a csalárd művelet sikerrel kecsegtethetett volna. Kitervelői most büszkén tetszelegnének ünnepeltként a közéletben, pimaszul gazdagon és undorítóan híresen.

A brüsszeli magyar “aktivisták" az önkormányzatoknak járó törvényes uniós alapokat kívánták megcsapolni. Az eredetileg fedőcégként alapított Euroconsulting önálló üzemként működött volna. Az alapok elszívásában részt vett volna néhány közép és felsőbb beosztásban lévő hivatalnok, akik Magyarország uniós köztisztviselőinek gárdáját képezték. A baloldali kormány nagy körültekintéssel választotta ki őket a rezsimhez való hűségük alapján. Továbbá számítottak a 2004. június 13-án megválasztott kilenc szocialista európai parlamenti képviselő közül többnek a segítségére.

Őket ugyanis, a kormány néhány tagjával együtt, már kilóra megvették a Magyarországot felforgató banki botrány során. A szocialista európai parlamenti képviselők szerepében tetszelgő magyar "delegáció" a belga tulajdonú K&H bankcsoportra számított főkönyvelőként. Alelnökei között voltak 2000 óta az ország hivatalban lévő pénzügyminisztere és közvetlen elődje Draskovics Tibor (49), illetve László Csaba (42). Az összefonódások még ennél is feljebb vezetnek, pontosan a volt miniszterelnök, Medgyessy Péter saját dolgozószobájába. Ott kezdődött meg a terv kidolgozása rögtön a szocialisták 2002-es választási győzelme után. A bank és az új kabinet között szoros kapcsolat alakult ki. Végül a két kulcsfigura otthagyta a bankot, hogy állami tisztséget vállaljon. László Csaba pénzügyminiszter, Draskovics Tibor a miniszterelnök kabinetfőnöke lett.

A K&H elnöksége az új pénzügyminiszter személyes ajánlására nevezte ki Csuka Lászlót a helyére. Vezető beosztású emberek sora jött az új főnökkel. Eközben a miniszterelnök személyes jelöltje, Erős János még ígéretesebb lehetőséget talált az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) elnökeként.

A manipuláció öreg rókájának számító Erős (42) volt az egyetlen személy, akiben a miniszterelnök - függetlenül a titok jellegétől - teljes mértékben megbízhatott. Elképzelhető, hogy egynéhány információt, melyet titokban Erősre, becenevén a Prokonzulra bíztak, bebalzsamozott holttestébe rejtve fognak eltemetni vele együtt. A volt miniszterelnök viszont mindent tudott, amit kellett a Prokonzul belső ügyeiről, s így számíthatott elkötelezettségére. Stratégiai szempontból sakkban tartva egymást, tökéletes párt alkottak a politikai fortélyok terén, ahol mindketten a sírig hallgató maffiózó stílusában dolgoztak.

Ha a volt miniszterelnök eléri, amit akar, akkor ma a Magyar Nemzeti Bank elnöke nem Járai Zsigmond, hanem a Prokonzul lenne. Az égvilágon semmi nem történt - kóser vagy nem - pénzügyekben a Prokonzul tudta nélkül. Gyakran egyeztetett mentorával, a kommunista bankár őstípusával, Fekete Jánossal (75), aki anno a Magyar Nemzeti Bank elnöki székét foglalta el. Hírnevét annak köszönhette, hogy az ő aláírása szerepelt azokon a külföldi uzsorakamatos kölcsönökön, amelyeket Magyarország a 60-as és 70-es években a Szovjetunió utasítására vett fel. A Magyarországnak juttatott úgynevezett guruló dollárok azután Moszkvába és a béketábor más pontjaira kerültek. Az utókor számára megemlítjük, hogy ő volt az első magyar, aki American Express hitelkártyára tett szert.

A miniszterelnök közvetlenül az Inter-Európa Bank (IEB) vezérigazgatói székéből került posztjára, mely éjjel-nappali “tiszta" pénzautomataként működött elsősorban arab utcai valutázók számára. A pénzt milliárd forintos kötegekben mozgató szíriai és egyiptomi "nagykereskedők" a K&H-IEB számára nélkülözhetetlen ügyfelekké váltak. Olyannyira, hogy a szír testvérpár, El Abed Hassan (40) és Abdo Mahmoud (38) alkalomadtán besétálhatott az IEB központi fiókjába, hogy felvegyen 6,2 milliárd forintot, kb. 25 millió eurónak vagy 30 millió amerikai dollárnak megfelelő összeget. A hatalmas összeg ropogós bankjegyekben várt rájuk. Csupán e tranzakciójukban szereplő pénzkötegek megtöltenének egy kétajtós szekrényt. A fivéreknek és taxis segítőjüknek egy teljes órába tellett, amíg a "poggyászt" bepakolták a járműbe. Kocsijuk fuvarjai során több lóvét szállított, mint a legtöbb páncélozott pénzszállító autó. A szír duó előzetes egyeztetés után érkezett, és nem igazolta magát, hiszen a személyzet jól ismerte őket.

A miniszterelnök korábbi munkahelye, valamint a K&H Bank és a K&H Equities felosztották volna a feladatokat az Euroconsulting program koordinálását illetően. A legfontosabb akció kidolgozása a Parlament épületének rejtekében folyt. A leendő személyzet beavatása valamint a főpróbák a közeli Miniszterelnöki Hivatal különböző épületszárnyaiban zajlottak. Az előkészületek felett politikai államtitkárok Baráth Etele (62), Baja Ferenc (49) Keller László, (49), Nagy Sándor, (58), Szanyi Tibor (48), és Szekeres Imre (54) gyámkodtak. Egytől egyig kipróbált, megbízható elvtársak egyenesen a nagy vörös iskolából. Mindegyikük fente a fogát és élesítette a karmát a következő zsákmány reményében. Mögöttük sorakozott - parancsra várva - az újonnan választott szocialista parlamenti képviselők gárdája. Sokan közülük később polgármesterekként és megyei közgyűlések elnökeiként helyi hatalmasságokká váltak: mindegyikük potenciális ügyfélnek számított az uniós támogatás felmarkolásában.


Gyurcsány Ferenc


Az eredeti forgatókönyv szerint Magyarország minden uniós számláját az Euroconsulting kezelte volna. Ugyanezen társaság kizárólagos joggal bírt volna az ország Brüsszelben benyújtandó önkormányzati pályázatainak elbírálásában. Az Euroconsulting banda kétféleképpen jutott volna zsákmányhoz. Első lépésként lefölözni készült az összes, évente többmilliárd euróra rúgó uniós pénz 15%-át. Másodsorban közvetítőként díjat akartak felszámolni szolgáltatásaikért a helyi hatóságoknak. Ezzel még 5%-kal megtoldották volna hasznukat. Az "új iparág" összesített éves nyeresége jelentős hányadát tette volna ki a bruttó nemzeti összterméknek. A vállalkozás kiérdemelte volna a tökéletes bűntény címet, ha nincs az a közmondásbeli banánhéj...

Erre a bombaüzletre készülődött a K&H bankban Csuka László, Kulcsár Attila, és Rejtő E. Tibor, akiket a nagy trió néven is emlegettek. Mindegyikük VIP-vendégként forgolódott állami protokoll-rendezvényeken. Ugyanakkor korlátlan mozgástérrel rendelkeztek a Parlamentben vagy a Miniszterelnöki Hivatalban. Kulcsár, a különc az amúgy is furcsa csapatban diplomáciai útlevéllel utazgatott. Mindhármuk törvény felettinek érezte magát, és ennek megfelelően is viselkedtek. Ez a trojka valójában négyes fogatként működött, mert létezett egy kihelyezett tagja is. Hollétét mindig sűrű homály fedte. Kalandos útjain eddig mindig sikerült a törvényeket kikerülnie. A távoli Negyedik, mint valami hazajáró lélek az otthonmaradtak rossz lelkiismereteként működött, újra és újra emlékeztetve őket mindarra, amit nagyon szerettek volna elfelejteni. Ő az a kém, szabotőr és elítélt fegyvercsempész, aki nélkülözhetetlen minden olyan bűnszövetkezet számára, amelyik egy kicsit is ad magára. Az illusztris menekültek listáját az elmúlt években a titokzatos Schönthal Henrik vezette. Negyedikként ő volt a bank tengeren túli postamestere. Jelenleg őt gyanúsítják azzal, hogy mind az uniós lenyúlás, mind az itthoni nagybani pénzmosás kiagyalója volt.

A korábban Londonban állomásozó KGB-ügynök pontos tartózkodási helye máig pletyka tárgya maradt. Ugyanígy az ismeretlenség fátyla borítja a lehetséges honi Keresztapa kilétét, aki a csalássorozatokban vezető szerepet játszott az elmúlt években. Még az is lehet, hogy ez nem más, mint Magyarország 2004. szeptember 29-én beiktatott új miniszterelnöke, Gyurcsány Ferenc (43). Elődjének kormányában ifjúsági- és sportminiszterként, azt megelőzően a kormányfő tanácsadójaként tevékenykedett. A valamikori KISZ-vezető kevesebb, mint egy év alatt hágott a politikai ismeretlenségből a közjogi méltóság második fokára. Összehasonlításképpen, mintegy öt évébe került, hogy a csóró kommunista mozgalmi szervezőből az ország tíz leggazdagabb embere közé verekedje fel magát.

Copyright: Tom Kennedy
Minden jog fenntartva.

Folytatása következik
http://www.dnp.hu/dnp.php?lang=HU&mode=full&cikk=2174&depth=2

iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 20:02 | Sorszám: 60
1. FEJEZET: Vörös rapszódia
K&H - PÉNZR€NGÉS 2.
'A Vörös rablóvezér' Tom Kennedy
DNPI - Budapest

2004. május 1. - június 16.
Vasárnap - szerda

Ilyen abnormális tendenciák közepette senkit sem lepett meg, hogy a kormány az évszázad gálaeseményét a maga sajátos módján akarta megünnepelni. Hogy Magyarország EU-csatlakozását felejthetetlenné tegyék, kiengedték a börtönből az ország leghírhedtebb maffiavezérét, állítólag fogságban tanúsított "jó magatartása" jutalmaként. A sötét cellából egy jól öltözött alak sétált ki, aki a jelek szerint megtanulta, hogy a jövőben ne térjen le az "egyenes útról". A tavaszt sejtető hajnalban a korábban elítélt bűnöző - egy zsaroló nehézfiú - pislogott, akit a Btk. bármely cikkelyével meg lehetett volna vádolni. Saját bevallása szerint odabent állítólag jó útra tért és minimum mintapolgárrá szeretett volna válni. Azonban kiderült, hogy a szokás nagy úr. Amint a rács tágasabb oldalán volt, csatlakozott az EU-banzájhoz. Megpróbálta bepótolni az elmulasztott örömöket.




Szabadulásának díszletei megfeleltek teatralitásra való hajlamának. Tucatnyi kigyúrt, fekete ruhás és álarcos alak állt "díszőrséget" az utcán, amikor a PT-87903-as számú ex-elítélt kilépett a vaskapun. A stílusra kényesen ügyelő őeminenciáját sötét színű, sötétített üvegű Mercedes és kísérői várták, hogy visszarepítsék a múltba. A való világba történő visszatértének eme melankolikus epizódja csak folytatása volt grandiózus parádéjának, melyet oly illetlenül szakítottak meg pár évvel ezelőtt. A Mester távollétében helyettese és fővezére, Mumus - egy valóságos emberhegy - tartotta fenn a csapat küzdőszellemét tornatermekben, szaunákban és kiképzőtáborokban gondosan megtervezett munkával.

A főnök érkeztekor viselendő csuklya az ő ötlete volt. Vesta-szüzek falanxának megszervezése - fehér lepelben vagy anélkül - több időt vett volna igénybe a szigorú követelményeknek megfelelni képes hölgyek kis száma miatt, azonban rendelésre minden bizonnyal ezt a kívánságot is a szokásos magabiztossággal teljesítette volna.

Így azonban Mumus a saját alvezéreit sorakoztathatta fel - Berbert, Ketchupot, Doktort a Gyógyítót, valamint Mistert, Puritánt az antialkoholistát, a Koldus Bankárt, Szépfiút és Nagy Rondát az egypetéjű ikerpárt, Sztálint és Lenint a két baseballütő-harcost, valamint Vulkánt és Protoplazmát, akiket csak végső esetben szoktak riasztani. Mumus a maga részéről kíváncsi volt, hogy PT bármelyiküket is felismeri-e a maszk mögött. A főnök autóját Stukker vezette, akiről az a hír járta, hogy egyforma határozottsággal kezeli a sebességváltót és a ravaszt. Szokás szerint mellette ült Arkangyal, a főnök saját védőpajzsa, az egyetlen hölgy testőr, szarvasbőr pisztolytáskájában egy Uzival.

Annak tudatától, hogy PT többé nem ül börtönben, a gyengébb idegzetűek máris összeszarták a gatyájukat. Akik még záróizmaikon is tudtak uralkodni, a hideg futkosott a hátukon. Sokan azok közül, akik borítékoltan feltűnhettek a vezér radarernyőjén, határozatlan időre melegebb éghajlatra vonultak. PT keménykezű főnök hírében állt, aki először üt, és csak azután kérdez. Őrző-védő szolgálata a börtönből küldött üzenetek alapján hidegvérrel folytatta mindennapos tevékenységét. "Fiai" minden időben tovább űzték mesterségüket. Megbízatásaik a testőri munkáktól az adósságbehajtáson át értékes ingatlanok felügyeletéig terjedtek. Az üzlet a főnök távollétében is egészséges bevételt termelt. Az elmúlt években PT szolgáltatásainak igénybevétele a magyar társadalom felsőbb köreiben státusszimbólummá vált. Garden partykon azt találgatták, hogy jelen vannak-e PT makulátlanul öltözött őrei.

Személy szerint PT elbűvölő tudott lenni, hogy aztán egy szempillantás alatt keménnyé és durvává váljon. Elegáns megjelenésével magabiztosságot és gazdagságot sugárzott. Ez azonban csupán gondosan kimunkált színházi jelmez volt: sikeresen elfedte a bizonytalanságot és önbizalomhiányt, mely zsidó identitásának hasadt személyiségétől marcangolt pszichéjében rejtőzött.

Többször megpróbált visszatalálni a valláshoz, hogy életét a Szentírás szerint élje, de nem tudott a követelményeknek megfelelni. PT földhözragadtabb szabályok betartásában is könnyűnek találtatott, tudatosan megszegve a személyes és üzleti kapcsolatok ember által alkotott szokásait. Viszont ez a magányos farkas-stílus elismertséget hozott neki, s ezáltal beléphetett a politikai és üzleti szféra elitjének belső köreibe.

http://www.dnp.hu/kep.php?object=416788
Tasnádi Péter


Saját meggyőződése vezette el a szocialistákhoz, akik tárt karokkal fogadták. Hamar kitűnt a törvény homályos oldalán keletkezett viták határozott elrendezőjeként. Saját elképzeléseit mindenáron érvényre juttatta. Sem a sértett, sem a vádlott nem mert neki ellenszegülni. A döntőbírói szerep befolyásossá és nagyon gazdaggá tette. Az egyik vádpont ellene éppen az önbíráskodás volt. Mindig vigyázott arra, hogy saját kezűleg senkihez ne nyúljon. Igaz, a kegyeit kereső, túlzottan lelkes emberei néha véletlenül eltörtek pár csontot és bezúztak néhány koponyát. Elzárva a világtól PT rádöbbent, hogy vannak személyes beavatkozását igénylő ügyek. Szabadulása után nekifogott az általa teremtett játszótér rendbe hozásának. A sittről elképedve és tehetetlenül konstatálta, hogy egyik üzlet a másik után omlik össze. Odakint egyre nagyobbnak tűnt a kupleráj, amit rendbe kellett hoznia. Nélkülözhetetlennek érezte magát, mindenáron meg kívánt felelni a saját magára kiosztott szerepnek.

PT saját magát birodalma megkérdőjelezhetetlen uralkodójának tekintette. Személy szerint - saját szavaival élve - levadászná a gyarlóságaira rámutató összes konzervatív újságírót. Kötelességének érezte megakadályozni, hogy hivatalhoz jussanak azok, akiktől ő kifejezetten azt kívánta, hogy húzzanak a francba a közéletből, akik elvégre csak magukat okolhatták, ha nem hallgattak a tanácsára. Az egyik prominens köztisztviselőn baseballütővel végrehajtott, nagy port felvert "büntetőakció" magán viselte az "eredeti PT" védjegyet. Olyannyira, hogy a rendőrség nem talált gyanúsítottakat és a nyomozást ma, annak első évfordulóján megszüntették.

Szabadulása óta PT karrierje legnagyobb kihívásának próbált eleget tenni, mert fenyegetett a veszély, hogy az üzlet kicsúszik irányítása alól. PT rémületére legjobb barátai közül egyre többen váltak a K&H bankbotrány drámájának szereplőivé. Bárcsak időben közbeléphetett volna! Akkor már az egész hóbelevanc a múlté lenne, mint valami megbukott egyfelvonásos melodráma.

Uralkodnia kellett ösztönein és óvatosan cselekednie, nehogy megint a börtönben találja magát. Balszerencséjére azonban pontosan ez következett be alig öt hónappal később. PT számára a szabadság volt az utolsó esély, hogy leszámoljon, akikkel kellett és felhajtsa mindazt, amit csak lehet. Gondoskodnia kellett emberekről, vagyonról, és nem utolsó sorban önmagáról, akár szabadlábon volt, akár ült. Kapkodni kezdett, és meg is lett az eredménye. Ahová azelőtt biztos kézzel nyúlt, ott tétovázott. Elvesztette uralmát idegei felett. Vagy talán az általa ismert üzletmenet szűnt meg létezni? Bárhogy is történt, ő csak a régi módszereket tudta követni. A hajdani tökön rúgós, szemkikaparós, arc-átrendezős bunyók kezdtek kimenni a divatból. Vagy tán a "fiai" lettek nyamvadtabbak? Az az igazság, hogy mind többjük került sittre. A szervezetbe beépült a rendőrség. A helyzet kétségkívül egyre romlott. Csapata megsínylette távollétét. Ugyanis mind többször csaptak le rájuk, közben pedig romlott a munkamorál. PT úgy érezte, már senkiben sem bízhat meg igazán. Minél inkább próbálta összeillesztgetni élete széteső darabkáit, annál csüggedtebbé vált. Azon kapta magát, hogy állandóan hátrafelé tekintget.

Elismerte, ha Mumus nem tartja a frontot, szabadulásakor bizony nem lett volna már irányítandó szervezete. Ám az is tény, hogy másodtisztje összebalhézott Rejtő E. Tiborral, a bankgóréval, akit PT jó okkal csak görénynek hívott. A bankár tavaly június 16-án nyilvánvalóan elárulta a Szent Szövetséget. PT meg volt róla győződve, hogy cégének magának kellett volna elvégeznie a feladatot, vagy elejét vennie az egésznek. Végzetes hiba volt a megbízatást alvállalkozónak kiadni. Ez nála megbocsáthatatlan bűnnek számított. A görény most aztán kétségbeesetten próbált mindent PT nyakába varrni. Mivel nem kívánta Rejtő szemét ügyeit kitálalni, PT nem tehetett mást, csak káromkodott és tűrt.

De ez nem mehetett a végletekig, mivel pénzügyi gondok szakadtak rá. Az ál-Tudor stílusban épült palota fenntartása - tornyokkal és mellvédekkel - és éjjeli rózsaszín kivilágítása pénzbe került. Mint ahogy állandó kísérete is. Üzletfelei közül annyian menekültek el az országból vagy voltak rács mögött, hogy PT szinte magányossá és csóróvá vált. Ugyanakkor az új megbízatások ritkábbak lettek, mint a fehér holló. A rendőrség nem csinált belőle titkot, hogy ez alkalommal ténylegesen ki fogják vonni a forgalomból.

Ez két dolgot jelentett. Először is, valaki, érzése szerint a legbelsőbb köreiből, beköpte a zsaruknak. Másodszor, a rendőrség megpróbálja őt belemártani a Szász-ügybe. Milyen kurva kényelmes taktika olyasvalakinek, aki egy életre meg akar szabadulni tőle! Így hát mikor PT rájött, hogy egyik másodállású kisegítője - főállásban rendőr - a besúgó, elrendelte a patkányirtást.

A kivitelezés kontármunka volt. Azelőtt ilyen nem fordulhatott volna elő. Akkoriban régi munkatársa, Dietmar Clodo vezényelte le az ilyen feladatokat. A keletnémet bombagyáros megbízható volt és precíz, csakhogy már ő is rács mögött ült. Augusztusi, titokban végrehajtott kiadatásának híre késve jutott PT tudomására. A külföldi gengszter német börtönben tölti majd büntetésének maradék részét. Távolléte sokaknak megkönnyebbülést hozott, beleértve PT-t is, mivel Clodo-t a jövőben nehezebb lesz bírósági tanúként beidézni.



A bomba felrobbant ugyan, de a jármű üres volt, ami csak tovább bonyolította a helyzetet. PT adta parancsba a végrehajtást és biztos távolságból nézte végig, amint a parkoló lángba borul. A felfordulás a régi szép időkre emlékeztette, ami hülye ügyvédek és hűtlen munkatársak miatt már csak emlékeiben élt. Amikor a rendőrök becsengettek, már készen állt. Ő maga nyitott nekik ajtót. Jól tudva, hogy mi következik, kezét a háta mögött összekulcsolva várta, hogy a kommandó parancsnoka rákattintsa csuklójára a bilincset. Giccses palotájából kifelé PT csak annyit kért, hogy valaki legyen szíves, kapcsolja le a villanyt.

Az előzetes letartóztatási rendelet minimum 3 hónapra visszalökte PT-t a börtönbe. Legalább két másik vádemelés készül ellene legutóbbi "szabadságolásából" kifolyólag. Az egyik negyedmilliárd forintos adótartozását firtatja. Az ügy tisztázásáig 700 millió forintos kacsalábon forgó várát a bíróság biztosítékként lefoglalta.

Szintén érintett lehet a rendőrségi dögtemetőből újból elővett Fenyő-gyilkosságban. Mint ismeretes, a médiacár Fenyő János bérgyilkosság áldozata lett 1998. február 11-én a budai Margit körút egy forgalmas kereszteződésében. A hidegvérrel elkövetett gyilkosságot a rendőrség mindeddig nem tudta megoldani. Lehetséges, hogy PT-nél van a megoldás kulcsa?

Copyright: Tom Kennedy
Minden jog fenntartva. http://www.dnp.hu/dnp.php?lang=HU&mode=full&cikk=2171&depth=2

Folytatása következik

iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 19:56 | Sorszám: 59
borzalom..
iszalag
  Válasz | 2005. január 05. 19:51 | Sorszám: 58
Epilógus

Lillának és Mókának
ELÖL-JÁRÓ-SZÓ

Politikai perverzió pirosban
2004. május 1. vasárnap - augusztus 31. kedd


Ez volna hát a "jövő országa"? Szentigaz, a hét bő esztendő mintha örökké váratna magára, s az egyszerű polgárok orra elől még a saját jövőjüket is elhappolhatják. Szíve mélyén minden magyar hiszi: kis hazája sok széppel és jóval kecsegtet - kivéve a szerencsét. Vigasz-e, hogy olyan politikusokkal sújtja őket végzetük, akik egyenként is felérnek egy kiadós istencsapással. Mindeközben tűrniük kell a hátuk mögött szervezett posztkommunista restaurációs “puccs" gyalázatát. A szabadon garázdálkodó új hitre tért elvtársak, a pofátlanság netovábbjának iskolapéldáját adva, mára apránként kifosztották az egész országot: az üdvözülés küszöbéről a pokol tornácára rángatták le azt. Ez a pimasz hozzáállás itthon egyre több szajréhoz, külhonban - furcsamód - legitimitáshoz juttatta elkövetőit. A jónép pedig, amely az izzasztó munkás hétköznapok után az új kenyér zamatára vágyott, az asztalon ismét csak penészes sercliket talált. Számukra a "jövő országa" továbbra is csak délibáb marad.

Az országban aljas árulás poshadt csatornaszaga terjeng. A magyarság számára az utolsó esély a demokrácia megteremtésére az Európai Unióhoz való csatlakozás lehetett volna. Ma, végre felvirradt az esély napja. Sajna, egyelőre kevés okunk van a nemzet rehabilitációja fölötti örömre. Az elmúlt két év gyakorlatilag a baloldal totális nyomulásával telt, s mára övék az ország, a hatalom és a dicstelenség. A dühöngő hordák nyomában nem látszik más, csak a pusztulás. A törvényes rend kijátszása, ezáltal az állami költségvetés teljes csődje, erkölcsi válság. A közjót szolgáló kormányzás váza megrogyott. Ez az abszurditás egyeduralma.

Lelepleződött ex-KGB-s titkosügynökkel az ország élén a tisztességnek és becsületnek még esélye sem lehetett. Közösségi hagyományok? Józanész? Kompromisszum és haladás? Az utóbbi idők történései igazolták a baljóslatokat. Az ország négy hónapja tagja az EU-nak: a politikai és gazdasági káosz teljes. A szó szoros értelmében fejét vesztett és fejvesztett vezetésben politikai transzvesztiták és bankár-kiskirályok pirospacsiznak egymással a túlélés reményében. A szerencsétlen honpolgárokat olyan kormánnyal sújtja balsorsuk, amely újdonsült európai partnerei elleni gerillakampányokat támogat. A felső vezetésnek ugyanis megvan a saját mocskos uniós lenyúlási ütemterve, a hozzá illő célirányos eszközök bőséges tárházával. Az utóbbi másfél évben a szocialisták nem kevesebb, mint három alkalommal indítottak összehangolt támadást saját hazájuk romlására.

Az egykori "Gonosz Birodalma" helyi sleppje egy évtizedig tartó "téli álom" után felébredt, s hadrendbe állította a régi trükköket és sameszokat. A korábbi szenior-apparatcsikok vándorsáskák módjára lepték el az államgépezetet, s ültek be minden kulcspozícióba. Az ex-komcsi pereputty beette magát a felsőoktatás és a hadsereg berkeibe, de benyomták egymást civil szervezetek különféle tisztségeibe is. Mára az üzleti élet befolyásos játékosai. Vállalkozói körökben szökési sebességet ért el a korrupció és megfélemlítés taktikája a személyi és pártérdekek maradéktalan érvényesítésére. Uralmuk alatt Magyarország a politikailag legzüllöttebb európai ország címét vívta ki, egy ligában Albániával és Szerbia-Montenegróval.

A rövid pórázon tartott médiát kezdi átjárni az orwelli "újbeszél" hidegrázós hangvétele és mondanivalója. A klasszikus "1984" sztorijának többi kelléke is felütötte már fejét, baljós jövőt vetítve előre. Az ország visszataszítása egy efféle korhadt miliőbe több mint egy lejárt szavatosságú világnézet igazolása. Inkább csel ez - a lopakodva közeledő, szuronyaikat Európa vékonyába döfni készülő erők felvonulásának álcázására. A kontinens e gyönge pontján már kezdetét vette a kriminalitás beépülése az államhatalomba, mégpedig célirányos adminisztratív eszközök bevetésével, melyek a gazdasági bűnözésnek gerjesztenek hátszelet.

A posztkommunisták alattomos felszínre törése nem egyszerű véletlen. Alaposan kitervelt visszatérés ez, újra mindannak a birtokába jutni, amit egykor már galádul bitoroltak: Hófehérke ártatlanságától Mao elvetemültségéig. A műsoron a régi nóta új hangnemben: az ideológiai tévedhetetlenség dogmája - maga a politikai sátánimádás.

Az önigazoló Új Osztály lassanként a keményen levezényelendő ügyletek színhelyét alakítja ki. Így az ország az alvilágnak elzálogosított martalékává válik, a kormányt zsinóron lehet rángatni, hiszen tagjai zsarolók régi fizető ügyfelei. Itt következmények nélkül játszadozhat, akit védenek korrupt politikai kapcsolatai. E földön aztán igencsak jótékony a felejtés, a hosszú, eredményes élet titka pedig a teljes amnézia. A fenyegető nemzeti sorscsapás talán örökre maga alá temeti a kollektív öntudatot is, Magyarországot a kialakulófélben lévő negyedik világ mintapéldájává süllyesztve. Ugródeszka a nemzetközi terrorizmus már-már független világa felé? A bal-jós apparátus számára ez valódi ugrás lenne "vissza a jövőbe", zöld jelzés a hullaszagú törekvéseik felé vezető úton.


XXX
Copyright Tom Kennedy
Minden jog fenntartva.

Fortissimo
  Válasz | 2004. május 01. 17:38 | Sorszám: 57
Polt Péter: Bekértük a lehallgatási jegyzőkönyveket
Az ügyészség anyagi gondokkal küzd, de felkészült az uniós csatlakozásra
2004. április 13. (5. oldal)
Torkos Matild - Stefka István
Az ügyészség a K&H Equities-üggyel kapcsolatos lehallgatási jegyzőkönyveket bekérte a Nemzetbiztonsági Hivataltól, ám egyelőre nem kívánja magához vonni a szerteágazó büntetőügy vizsgálatát, ugyanakkor továbbra is fokozott ügyészi felügyeletet gyakorol a nyomozás felett. Polt Péter legfőbb ügyészt egyebek mellett arról faggattuk, hogy az ügyészség miért nem képes teljes egészében magához vonni a belpolitikai csatározásokra naponta felhasznált brókerügy vizsgálatát. Polt Péter elmondta: az ügyészi szervezet felkészülten várja csatlakozásunkat az Európai Unióhoz. http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=213919&rvt=9
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 06. 13:59 | Sorszám: 56
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=207703&rvt=2
Új fejlemény a brókerbotrányban
Nem tudni, a Nemzetbiztonsági Hivatal megakadályozta-e az iratmegsemmisítést
2004. március 6. 8:00
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 05. 08:57 | Sorszám: 55
Ha Kulcsár Attila esetleg hazajönne, azzal a ténnyel kellene szembenéznie, hogy már nem tudnak rá közpénzt költeni - így kommentálta Gaál Gyula, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára a tényt, hogy az Állami Autópálya-kezelő Rt. teljes idei működési támogatását megvonta a kormány.. http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9224
Fortissimo
  Válasz | 2004. március 05. 08:32 | Sorszám: 54
"A PSZÁF-határozat nyilvánosságra hozatala utáni második napon Kulcsár Attilának már nem volt maradása a pénzintézetnél; felfüggesztették kettős - K&H-s és equitieses - állásából, s kitiltották a bank területéről.

A korabeli híradások szerint Medgyessy Péter miniszterelnök - a Szász-ütlegelésre válaszolandó - azonnal utasította a Nemzetbiztonsági Hivatalt (NBH), hogy vizsgálja meg: kik állhatnak a támadás mögött. A kormányfői ukázon felbuzdultak a Tóth András irányította titkosszolgák, és már 20-ától élőegyenesben hallgatták a bukott "mosodatulajdonos" telefonbeszélgetéseit.

Miként a Bácskai-büntetőper tárgyalásán idézett lehallgatási jegyzőkönyvekből egyértelműen kiderül:

Idézet:
Kulcsár és Bitvai - június 20. és 23. között - minden követ igyekezett megmozgatni azért, hogy az államipénz-vándoroltatásról tanúskodó nyolc megbízást eltüntesse a célvizsgálatra készülő PSZÁF szeme elől.

A bróker először egy Equities-alkalmazottal közölte, hogy "le fogom foglaltatni a páncélban lévő átutalásaikat", majd banki bizalmasának rettegte el a szomorú jövőt: "Ha Szász elviszi (a nyolc megbízást - A szerk.), akkor dől minden, de akkor minden. Szerintem akkor a bank is." Miután Kulcsár tudomására jutott, hogy a felügyelet 23-án kezd kutakodni az Equitiesnél, egyértelműen úgy próbálta irányítani az eseményeket, hogy - a brókercég ügyleteit a PSZÁF-hoz képest akkor még alig-alig átlátó - ORFK tenyereljen rá először a rizikós iratokra. Az időnyerési kísérlethez Bitvai is bőszen asszisztált. Miként az egyik telefonbeszélgetés során fogalmazott: "Majd én elviszem a balhét, ha kipattan." Ám rögvest felvetette Kulcsárnak: a rendőröket már 23-án hajnali 6 órára az Equities-székházba kellene vezényeltetni, nehogy véletlenül összeakadjanak a PSZÁF-küldöttekkel. A bróker ugyan szabadkozott, hogy olyantájt, biz’ nincs nyitva a bank, a sztrádanagyság magából kikelve próbálta helyrebillenteni a világ rendjét: "Hát tessék kinyittatni az ügyvezetővel! Rendkívüli alkalom van, bocsánatot kérek! Adják már ki, hogy jöjjenek be a gyerekek, és hatkor csapjanak le!"

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 05. 08:23 | Sorszám: 53

Ki szöktette meg Kulcsár Attilát?

Bácskai-per: újrapörgették a brókerbotrányt


Kulcsár Attila kiadatási őrizetben van, és ismerkedik a német nyelv szépségeivel. Bécsben. Mégis láthatatlan, nem hivatalos főszereplővé vált egy múlt héten zárult (majd másodfokon folytatódó) budapesti perben. A Bácskai János ügyében eljáró bíró ugyanis - sokak meglepetésére - tágan értelmezte feladatát, és újrapörgette a brókerbotrányt. A Heti Válasz - a tárgyaláson elhangzott friss, illetve leporolt információk alapján - megkísérelte rekonstruálni Kulcsár Ausztriába "szöktetésének" történetét.

Fortissimo
  Válasz | 2004. március 05. 07:40 | Sorszám: 52
a nyomok eltüntetve???
„Hatalmas csomagokat” csempésztek ki a K&H Equitiestől
2004. március 5. 7:16


Magyar Nemzet
Tatai Laura rendőrségen tett tanúvallomásában egyértelműen megerősítette, hogy Kulcsár Attila utasítására jelentős mennyiségű iratot vittek ki a K&H Equitiestől. A Kereskedelmi és Hitelbank Rt. önkormányzati főosztályvezetője elismerte, hogy maga is részt vett a „hatalmas csomagok” kicsempészésében. Az iratokat Tatai tudomása szerint Sz. Gyula taxisofőr megsemmisítette.

Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága korábban nem erősítette meg a lap azon információját, hogy Szász Károly PSZÁF-elnök megveretése – illetve a Pannonplast-ügy kirobbanása – után iratokat vittek ki a K&H Equitiestől, ám a birtokunkba került tanúvallomási jegyzőkönyv ezt az állítást egyértelműen alátámasztja. Tatai Laurát, a pénzintézet önkormányzati főosztályának vezetőjét a nyomozók kétszer is kihallgatták az ügy kapcsán.

A jegyzőkönyv szerint Tatai 2003. július 1-jén B. Katalin kérésére két nagy csomagot vett át az Equities egyik recepciósától. Mint mondta, másnap Kulcsár Attila utasítására átadta a dokumentumokat Sz. Gyula taxisofőrnek, aki ugyancsak a bróker utasítására megsemmisítette azokat.

Tatai tagadta, hogy a kicsempészett iratok tartalmáról információi lennének. A nyomozók szembesítették a közte és Kulcsár Attila között lezajlott telefonbeszélgetést rögzítő lehallgatási jegyzőkönyvvel. Eszerint a főosztályvezető a bróker azon kérdésére, hogy mi van, illetve mi maradt nála, azt válaszolta: „Hát van egy csomag, amit hazavittem. Hát abban igazából semmi izgalmas, egy-két dolog van, az otthon van. Meg amit fölhoztam most, az két hatalmas csomag. Tehát nagyon…” Ekkor vágott a szavába Kulcsár, aki közölte: a csomagokat másnap adja át Sz. Gyulának, aki majd megsemmisíti azokat.

A telefonbeszélgetést Tatai Laura azzal magyarázta, hogy azt a néhány iratot, amelyet egy kolléganője, H. Mónika kérésére vitt haza, átnézte, de a nagyobb terjedelmű csomagokat nem. Azokat –mint mondta – Sz. Gyula elvitte. Emlékezetes, a brókerügy kapcsán a taxisofőrről korábban már kiderült: az Inter-Európa Bank Rt.-től szír állampolgárok által felvett – pénzmosásból származó – milliárdok egy részét ő továbbította meghatározott személyekhez. A lap úgy tudja, Sz. Gyula nagyobb összegeket vitt az MTI, illetve a MTV épületéhez.
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=207483&rvt=2

Fortissimo
  Válasz | 2004. február 27. 18:44 | Sorszám: 51
Idézet:
toloba 2003. szeptember 01. 09:01 | Sorszám: 37
Nem.
Onnan jön, ahonnan nem is várnád. Ha úgy lesz, ahogy tudom, lesz meglepetés. Többet nem szedsz ki belőlem.

beégett...
akár az egész szoci bagázs

iszalag
  Válasz | 2003. november 24. 22:05 | Sorszám: 50
INGATLAN ELADÁS

A több mint hétezer négyzetméteres ingatlant úgy adja el a bank, hogy 10 éves visszabérlési szerződést köt az új tulajdonossal. A korábbi tervekkel ellentétben nem értékesítette ugyanakkor a vidéki fiókhálózatát a K&H, ezért a 170 fiókból álló hálózat a pénzintézet tulajdonában maradt.

Élénk érdeklődés kísérte a K&H Bank egyik budapesti székházának eladását. A ma lejáró pályázaton a Pozsonyi úton lévő egykori KISZ-székházat - később a K&H-val egyesült ABN Amro bank székháza volt - kívánják értékesíteni. Limitárat a bank nem adott meg, de a feltételek között szerepelt, hogy a 7300 négyzetméteres irodaházat a bank tíz- éves időtartamra visszabérli az új tulajdonostól - mégpedig négyzetméretenként havi 11 eurós áron. (azaz = havi 73 000 Euro= 220 MFt/év)

Hasonló konstrukcióban értékesítette korábban a bank belvárosi székházát három évvel ezelőtt, amikor a Vigadó téri ingatlant, amelyből közel 8 milliárd forint bevételre tett szert, majd a székházat azonnal visszalízingelte a vevőtől. (A Vigadó téri ingatlan átépítését még az egykori vezérigazgató, Lenk Géza - ma az OTP vezérigazgató-helyettese, később a Postabank-leány Trigon Bank vezetője, majd a Reorg első számú vezetője - határozta el. A teljes beruházás költsége megközelítette a négy-milliárd forintot.)

A bank eladásra váró ingatlanportfóliója 2000 végén még közel 300 elemből állt, majd a 2001. évről szóló jelentés szerint ilyen minősítésű ingatlan már nem volt a pénzintézet tulajdonában. A tavalyi évben az ingatlanportfólió átértékelése 1,6 milliárd forintos korrekcióra kényszerítette a K&H-t.

A bank 1999-ben egy könyvvizsgáló céggel a nemzetközileg elfogadott értékbecslésnek vetette alá az ingatlanállományt, mert egyes ingatlanok jelentősen túlértékeltnek tűntek. A bank belga tulajdonosa, a KBC ezután az ingatlanportfólió leépítéséről határozott. Ez a döntés elsősorban a banküzemi célokra nem használható épületekre vonatkozott. Ebbe a kategóriába 69 ingatlant tettek. A nagy értékű ingatlanok közül 850 millió forintért kelt el a balatonkenesei Marina Port vitorláskikötő-szálloda, 1,2 milliárdért pedig német befektető vásárolta meg az Andrássy út 12-ben a volt rendőrségi épületet. A bank és leányvállalatai 2000-ben 13 épületben működtek - ezt egy év alatt ötre csökkentették. Változatlanul nyitott kérdés a fiókhálózat jövője.

A K&H bank az ABN Amróval való egyesülés előtt 130 bankfiókkal működött, de ezek jelentős része bérlemény volt, több mint 40 pedig saját ingatlanban kapott helyet. A már egyesült pénzintézet 170 tagból álló országos fiókhálózatát a korábbi tervekkel ellentétben nem értékesítették.

Horváth-Magyary Nóra, a bank tájékoztatási vezetője elmondta, hogy az ingatlanportfólió átalakítása még az ABN Amróval való tavalyi egyesülés előtt elindult, s folyik ma is. De míg a fővárosban az ingatlanbefektetők 8-9 éves megtérüléssel számolnak, addig vidéken 5-6 év alatt szeretnének beinvesztált pénzükhöz jutni. Ez viszont azt jelenti, hogy a visszabérlés olyan magas költségeket jelentene, amely már nem kifizetődő a banknak sem. A fővárosban egyébként még három nagyméretű bankingatlant adtak el - s bérelnek vissza. http://ma.hu/page/cikk/ad/0/13509/1

iszalag
  Válasz | 2003. október 18. 09:42 | Sorszám: 49
http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=176828&rvt=2
iszalag
  Válasz | 2003. szeptember 23. 16:03 | Sorszám: 48
Tovább dagad a brókerbotrány http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=171490&rvt=2
László Csaba már az ügy kirobbanása előtt figyelmeztette volt bankját?
2003. szeptember 16. (1. oldal)

Munkatársainktól
Tegnap is a K&H-botrány állt a parlament ülésének középpontjában. Az ellenzék információkra hivatkozva feltette a kérdést: valóban tájékoztatta-e László Csaba pénzügyminiszter volt bankját a botrányról annak kirobbanása előtt? A kormánypártok nem járultak hozzá az ügyet vizsgáló bizottság soron kívüli felállításához.


László Csaba időben szólt
Fotó: Pörneczi Bálint

Különös véletlenek sorozatára világított rá a brókerügygyel kapcsolatban napirend előtti felszólalásában Rogán Antal (Fidesz). A véletlenek között említette, hogy a mosásra szánt hatmilliárd forint abból a K&H Bankból indult, ahol ez idő tájt László Csaba pénzügyminiszter vezérigazgató-helyettes volt, s abban az Inter-Európa Bankban landolt, ahol Medgyessy Péter bankelnök volt. Különösnek tartja azt is a politikus, hogy tavaly december 10-én született meg a finanszírozási megállapodás az NA Rt. és az Állami Autópálya Kezelő között, majd alig két héttel később a kormány megalkotta azt a rendeletet, amely szabadon átutalhatóvá tette a brókercégeknél számlákon lévő pénzeket. Januárban aztán – folytatta Rogán – a K&H brókercégénél lévő öszszeg útnak is indult. A különös véletlenekről szólva kitért még arra, hogy a Britton cég és Kulcsár Attila jó kapcsolatot ápol két MSZP-s polgármesterrel, s mindkét önkormányzat százmilliós, illetve milliárdos nagyságrendben ad megbízást a K&H brókercégének.
*
– Véletlen az is, hogy Lamperth Mónika belügyminiszter férje a Britton cég helyiségeiben tartott fenn egy ideig ügyvédi irodát – tette hozzá. Rogán szerint a véletlenek egybeesése eredményeként egyre többen érzik úgy, hogy az MSZP ígérete az új politikai morálról elveszett. Erre reagálva Veres János pénzügyminisztériumi államtitkár Rogánnak címezve közölte: célszerű lenne ezeket az állításokat pontosabban alátámasztani. Ismeretei szerint ugyanis az, amit a fideszes politikus elmondott, legfeljebb a feltételezés szintjén igaz.

Kuncze Gábor napirend előtt ugyancsak a brókerbotránnyal kapcsolatban emelt szót. – Magyarország miniszterelnökét nem lehet alaptalanul rágalmazni, egy köztisztviselő pedig ezt tette, amikor politikai nyilatkozatot téve Medgyessy Péter kormányfő érintettségéről beszélt – utalt az SZDSZ elnöke Szász Károlyra. Hozzátette: ha így folytatják, és sikeres lesz a másik fél politikai lejáratása, akkor együtt járatódik le az egész politika. – Valahol, valamikor lennie kellene egy határnak, amit senki nem lép át – hangsúlyozta.

Lengyel Zoltán (Fidesz) azt kérdezte: miért módosítottak kormányrendeletet tavaly karácsony után egy nappal, ami lehetővé tett a K&H-ügyben bizonyos pénzmozgásokat, elhárított egy akadályt Kulcsár Attila útjából? Figyelembe vette-e a kabinet az MNB, a PSZÁF véleményét? – kérdezte. Válaszában László Csaba pénzügyminiszter visszautasította azt a felvetést, hogy a kormányból bárki érintett lenne a brókerbotrányban. Azt is visszautasította, hogy a kormányrendelet módosítása Kulcsár vagy bárki érdekében történt volna.

Megfelel-e a valóságnak, hogy László Csaba pénzügyminiszter még az NBH feljelentése előtt tájékoztatta volt bankjának vezetését a kirobbanó brókerbotrányról, miután Tóth András államtitkár találkozott Kulcsár Attilával? – kérdezte interpellációjában Répássy Róbert (Fidesz). A képviselő utalt arra, hogy bizonyos információk szerint a hivatalos eljárás megkezdése előtt Tóth András tájékoztatta a kormányzatot, így László Csabát is a Kulcsár Attila által elmondottakról, majd a pénzügyminiszter ezt jelezte a K&H Bank vezetésének. A kancelláriaminiszter a részletek említése nélkül annyit elismert, hogy Tóth beszámolt a pénzügyi kormányzatnak a brókerrel folytatott tárgyalásáról. A nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító miniszter ezt azzal indokolta: meg akarták előzni, hogy a betéteseknek komolyabb káruk keletkezzen. Répássy Róbert a miniszterelnökhöz is kérdést intézett azzal kapcsolatban, hogy Medgyessy Péter ismeri-e Kulcsár Attilát, illetve Rejtő E. Tibort, a K&H volt vezérigazgatóját, akit gyanúsítottként már letartóztatott a rendőrség. A kormányfő szűkszavú választ adott. Mint mondta, Kulcsár Attilát nem, Rejtő E. Tibort mint bankvezetőt viszont hosszú évek óta ismeri.
Demeter Ervin fideszes képviselő arról érdeklődött Kiss Péter kancelláriaminisztertől, hogy miről tájékoztatta őt Bácskai János, a Nemzetbiztonsági Hivatal korábbi igazgatója. A politikus a parlament nemzetbiztonsági bizottságának múlt heti ülésén elhangzottakat idézve elmondta: Bácskai beszámolója szerint több alkalommal járt az Ausztriában letartóztatott Kulcsár Attilánál, és a tőle származó információkat közölte Kiss Péterrel. A kancelláriaminiszter szerint Demeter tisztességtelenül járt el, mert a bizottság zárt ülésén elhangzottaknak csak a szocialistákra vonatkozó részét említette, a fideszes „vonulatot” kihagyta. Megjegyezte: ő nem kíván ezekről a részletekről beszélni, viszont a nemzetbiztonsági bizottság mai ülésén mindenről beszámol.
– Valóban szolgálnak és védenek a rendőrök a szlogenjüknek megfelelően, vagy egyes esetekben nem a feladatuknak megfelelően járnak el? – tette fel a kérdést Kovács Zoltán fideszes képviselő. Emlékeztetett arra, hogy a K&H-botrány több potenciális gyanúsítottját is engedte a hatóság külföldre távozni. Pál Tibor, a Belügyminisztérium politikai államtitkára visszautasította Kovács kijelentéseit, és arra hivatkozott, hogy Kulcsár Attila letartóztatására nem volt törvényes lehetőség, mielőtt Ausztriába távozott.

Szabó István (Fidesz) a Proware Kft. kormányváltás utáni nagy öszszegű megbízásáról érdeklődött, amelyet Tarjáni Péter ügyvezető szerint Baja Ferenc, akkor a MeH politikai államtitkára nem fizetett ki politikai okok miatt. Kiss Péter kancelláriaminiszter szerint ilyen projekt nem is volt, tehát az ügyvezető állításainak, amelyek szerint Baja csődbevitellel akarta büntetni, nem is lehet valóságtartalma.

iszalag
  Válasz | 2003. szeptember 02. 10:51 | Sorszám: 47
Mégsem kapott zöld lámpát a K&H Equities!!! (3)
2003.09.02 08:41

Általunk félreértetten fogalmazott a PSZÁF ma publikált határozatában a K&H Equities-zel kapcsolatban.

A PSZÁF határozata ugyanis csupán az Equities halasztott fizetéses ügyfelei nyitva hagyott pozícióinak zárását engedélyezte, az ügyfelek részére történő befektetési szolgáltatás engedélyezéséről továbbra sincs szó!

A PSZÁF határozata a további félreértések elkerülése érdekében szó szerint az alábbi:

III/86.203-1/2003. számú határozat a K&H Equities (Hungary) Értékpapír-kereskedelmi Rt. engedélyezett tevékenysége folytatása felfüggesztésének részleges megszüntetéséről


A K&H Equities (Hungary) Értékpapírkereskedelmi Részvénytársaság (székhelye: 1051 Budapest, Vigadó tér 1., a továbbiakban: Rt.) befektetési szolgáltatási és vagyonkezelési tevékenységi engedélyének felfüggesztésével kapcsolatosan folyamatban lévő eljárásban, a mai napon az alábbi határozatot hozom:

1. Az Rt. befektetési szolgáltatási és kiegészítő befektetési szolgáltatási, valamint az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár és magánnyugdíjpénztár részére történő vagyonkezelési tevékenysége folytatásának - a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (a továbbiakban: Felügyelet) által 2003. július 31-én hozott, III/86.203/2003. számú határozatban elrendelt - felfüggesztését részlegesen - az alábbi pontban írt feltételek szerint - megszüntetem.

2. Kötelezem az Rt-t, hogy a Felügyeletnek 2003. augusztus 28-án megküldött beadványában feltüntetettek szerint meglévő, jelenleg nyitott halasztott fizetéses pozícióval rendelkező ügyfeleivel, az ügyfelek nyilatkozatainak megfelelően - a halasztott fizetéssel vásárolt értékpapírok ügyfélmegbízás alapján történő tőzsdei eladása és az értékesítésből származó ellenértéknek a halasztott fizetéses számlán történő jóváírása útján - haladéktalanul rendezze, illetve zárja le a halasztott fizetési ügyleteket.

3. Kötelezem továbbá az Rt-t, hogy a fenti pontban megjelölt halasztott fizetési ügyletek lezárását követően haladéktalanul küldjön jelentést és nyilatkozzon a Felügyeletnek ezen ügyletek lezárásáról.

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=32993&pfAuth=87bf3bc90b2a91628fee8189a259ec3a

Mercurius
  Válasz | 2003. szeptember 02. 00:28 | Sorszám: 46
K&H: újabb szálak a szír-vonalon
2003. szeptember 1.
FigyelőNet, mtv.hu


Az mtv Kék fény című műsorának értesülései szerint a Hasszán nevű, letartóztatott szíriai férfi nem véletlenül maradt Magyarországon, minthogy ő csak testvére, Mahmud megbízására vette fel azokat a milliárdokat, amelyeket a K&H-botrány kapcsán utaltak át a számláikra. A Kék fény szerint a fivér, Mahmud azonban repülővel elutazott Magyarországról azon a napon, amikor a rendőrség sajtótájékoztatón ismertette, hogy további gyanúsításokra készül.


Míg Hasszán állítása szerint ő nem tudja, hogy testvére, Mahmud kiknek továbbította a felvett pénzt, addig a Kék fény szerint a rendőrség előtt világossá vált, hogy kikhez került az a mintegy hatmilliárd forint, amelyből a szír testvérpár levonta a saját - igen magas - jutalékát.

Hasszán magyarországi érdekeltségeiről elhangzott, hogy van köztük utazási iroda, pénzváltó és étterem is. A szír férfi vagyonát zárolták, és a rendőrség lefoglalta luxusautóját is.

Az ügyben közreműködő ügyvéd szerint Hasszánt idén július elején maga Kulcsár Attila hívta fel telefonon. A rendőrség a beszélgetés tartalmáról nem értesült, ugyanakkor a tényt a telefontársaságok adatai alapján ellenőrizték.

A Kék fény felemlegette, hogy 1998 áprilisában bombát hatástalanítottak egy Király utcai étterem környékén. A vendéglő állítólag egyiptomi tulajdonban volt, legalábbis az üzemeltetője egyiptomi volt. Állítólag évekkel ezelőtt titkosszolgálati emberek figyelmeztették egymást bombákkal, illetve egy egyiptomi üzletember autóját fel is robbantották. Az ügy mögött egyiptomi-szír vitát sejtettek a hatóságok.

iszalag
  Válasz | 2003. szeptember 01. 21:38 | Sorszám: 45
igaz, valójában, te ferdítesz.. nem tévedsz..aztán, ha rajtakapnak, siránkozol...D

toloba 389
"Azt ugyan nem tudom, miért ferdítés az, ha valaki valmit nem vagy rosszul ért és törekszik megérteni, de ha Te mondod nyílván úgy van."
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=002648

toloba
  Válasz | 2003. szeptember 01. 19:31 | Sorszám: 44
Én egy szóval sem írtam, hogy tévedtem. Hol olvastad, bajnokom?
iszalag
  Válasz | 2003. szeptember 01. 16:17 | Sorszám: 43
hát igen, valahogy csak toloba képes tévedni, mindenki más hazudik...

itt is nagyon erölködtél:

1.
Kekec 388
"Akkor tessék arhiválni! Bár gondolom a cégbíróságnál, meg a PSZÁF-nél meg lesz az eredeti, de a tolobához hasonló ferdítők ellen nem árt, ha van belőle példány az interneten is. "

2.
toloba 389
"Azt ugyan nem tudom, miért ferdítés az, ha valaki valmit nem vagy rosszul ért és törekszik megérteni, de ha Te mondod nyílván úgy van. Előzmény: Kekec 2003. szeptember 01. 15:00 "

http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=002648

toloba
  Válasz | 2003. szeptember 01. 15:12 | Sorszám: 42
Vigyázz a kifejezésekkel, mert Rogán a legutóbbi hazugságait azzal magyarázta, hogy tévedett.
Egyébként cseppet sem vagyok ideges. Miért kéne annak lennem?
iszalag
  Válasz | 2003. szeptember 01. 10:39 | Sorszám: 41
toloba, mit számit h én mit gondolok?
akár tévedhetnék is? vayg mégsem?
de már előre idegeskedsz..
miért?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola