Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A huszárok!!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A huszárok!!
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 15. 20:04 | Sorszám: 10
Valoban szekelyek voltak ,jomagam is csodalkoztam,csak azert irtam Batthyanyt mert nem tudom mar hogy Batthyanyi Orban vagy Boldizsar volt a szekely lovassag parancsnoka..Az ezustnemut is egy szekely portyazo szerezte meg, aki ezert Mari Tereziatol nemesi rangot kapott!!Legfokeppen azert vagyok biztos a dologban ,mert Nemetorszagban hallottam,hogy a nok oda voltak a fonott haju szekely lovassagert!!Megegy erdekes dolog,mig a huszarezredek igyekeztek mindig azonos szinu fajta lovakat besorozni,addig a szekelyseg lovai mindenfele szinu foltos lovak voltak..A szekely konnyulovassagnak csak a Frigyes alltal toborzott, szinten magyar tisztek alltal kikepezett pandur lovassag tudott ellenalni..Kesobb a huszar fegyvernemet a nemetek is bevetettek,lasd a halalfejes huszarokat,akik Napoelon ellen verekedtek vitezul..Az ottani huszarsag,a dolmanyt dolmannak hivta..mert az ny betut es gy betut is nemet angol nem birja kimondani..
onogur
  Válasz | 2005. augusztus 15. 19:30 | Sorszám: 9
Ez biztos?
Én úgy tudom, hogy az első székely huszár-ezredeket a hétéves háború után állították fel.
Nem tudok arról, hogy székelyek harcoltak volna Poroszországban. Persze Székely-ezred volt, de az Székely Mihály ezrede volt, aki később generális lett.
papuc
  Válasz | 2005. augusztus 15. 17:22 | Sorszám: 8
Nemcsak a német nőknek.Van egy isteni pletyóm, miszerint egy daliás huszárruhás testőrtiszt, bizonyos Pálffy gróf volt Mária Antoanett életének legnagyobb szerelme.Mária Terézia számol be róla egy személyes levélben, amelyet bizalmasának, egy magyar grófnek írt.
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 15. 12:49 | Sorszám: 7
Hadik szekelyekkel sarcolta meg Berlint,a varos nagyot nezett mikor bevonultak,a szekely huszarok egyebbkeny Batthyany paransnokaga alatt!!Nagy Frigyest is majd megfogtak,a menekulo hintojaval,de az utazo ezustjet egy szekely megszerezte.Az akori szekely huszarsagnak ugyanugy csimbokoba volt fonva a haja mint korabban ,a magyarsagnak.A nemet noknek tetszett a nagybajuszu portyazo nepseg..
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 15. 12:45 | Sorszám: 6
Valoban AZ usaban ,, huszar ,,elso Kovacs Mihaly volt,akirol meg mindig nem tudjak hogy kerult ide!!!Van egy gyonyoru kep a feher hazba rla mikor az angol katona eltalalja az egyertelmuen magyar huszart egyebbkent vegyes lovassag elen..
Nagyon tisztelik mind a mai naig ot!!

Viszont a lengyel Pulaskit tartjak az itteni cavallry atyjanak..

A sarvari varban van egy szep huszar muzeum..Annak idejen Becsben lattam egy komplett huszaregyenruhat,meg szerettem vlna a sarvari muzeumnak szerezni,de olyan draga volt hogy eselyem sem volt..Az USA-ban is jarom a bolhapiacokat es antik vasarokat de itt meg nem talaltam..Egy masik topikban irtam,most vettem egy antik pakisztani puskat,elefantcsont .gyongyhaz berakassal,a tusan aranybol idezet a koranbol..Gyonyoru munka..

onogur
  Válasz | 2005. augusztus 15. 10:57 | Sorszám: 5
És Hadik András, aki ötezer emberével elfoglalta Berlint és keményen megsarcolta?
onogur
  Válasz | 2005. augusztus 15. 10:53 | Sorszám: 4
Valami olyasmit olvastam egyszer, hogy a hódító törökök csak a növénytermesztést adóztatták, az állattenyésztést nem. Ezért az egyébként is nehéz helyzetben lévő hódoltsági nép tömegesen tért át a marhatartásra, mely után nem kellett adózni és tőlünk nyugatra korlátlan felvevőpiac volt, így jövedelmező is volt a vállalkozás.
A hajdúk könnyűlovas rétege ( mely a huszárság előzménye volt ) a szabad pásztorokból alakult ki.
sokaduma
  Válasz | 2005. augusztus 15. 10:37 | Sorszám: 3
Úgy rémlik, a sárvári várban van egy történeti összefoglaló jellegű kiállítás a huszárokról.
Még az amerikai függetlenségi harcban is szolgált valamilyen magyar huszártiszt egy alakulattal, több sikeres akcióban vették ki a részüket. (Ha jól emlékszem.)
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 14. 22:17 | Sorszám: 2
Hala istennek a WEB tele a huszarokkal igy lehet csemegezni!!Egy szinten lengyel oldalon olvastuk hogy a torok magyarorszagi megjelenesekor,meg a korai idoszakrol van szo,magyar konnyulovas nem volt,hanem felig vertezett kozepnehez lovassag,mig nyugaton nehezlovassag..A magyarok elott a horvatok es szerbek csaptak ossze a torokokkel,akik szinten olyan fegyverzettel redelkeztek mint mi,es a portyazo torok lovassag ellen mindig csatat vesztettek..Matyas fekete serege is nelkulozte a huszar tipusu lovassagot!!Nagy Lajos idjeben meg a nyugati mintaju lovassag nehez pancel divott!!Aztan a torokok magyarorszagi betorese idejetol kezdodik a magyar lovassag konnyu harcmodorra atterese..Ezen lovasok mar sem sisakot sem mellvertet illetve kez es labvasat sem viseltek,igy a lo nagyobbat tudott ugrani,es termeszetesen gyorsan futott..A huszar szo valoban szlav nyelvbol van,de pld a Nagy Frigyes nemet huszarjainak,az egyenruhajanak zomeben magyar eredetu volt a neve..Szinten ezidobol szarmazo lovas pandur ezredek ruhazatanak a neve is magyarul volt..Kevesen tudjak hogy a Baklavai rohamot is huszarsag vitte vegbe de ezek angol huszarok voltak.Ez egy nagy halalvagta volt..
papuc
  Válasz | 2005. augusztus 14. 21:44 | Sorszám: 1
Én is nagyon szeretem őket, bár leány vagyok.(lehet hogy éppen azért)Mindenesetre, valóban vita van arról, hogy honnan ered a huszár név. A szagirodalom azt mondja, hogy szerb, délszláv hegyi martalócok voltak a guszarok, akik magyar zsoldba állva alakították ki( a magyarokkal együtt), ezt a rugalmas, rajtaütéses, cselvetős, kémlelős, gerilla -stilusú háborúzást, amellyel eredményesen védekezhettek ,a szintén könnyűlovassággal mozgó , csetebasékat, portyákat tartó török katonák ellen(akiknek nagy része szintén délszláv eredetű volt).
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 14. 03:17 | Sorszám: 0
Nagy hodoloja vagyok ennek a fegyvernemnek es a sarvari huszar muzeum is a kedvencem..De dobbenettel nezem es latom a neten hogy ezt valamikori magyar origin fegyvernemet vagy tiz europai orszag magaenak tartja,ugy latja hogy naluk voltak az elso huszarok ))Idiota fucking nepseg ))Vegre talalok egy lengyel web sitet,amit a felesegem lefordit,ok irjak hogy a huszarsag magyar origin!!!Ugye milyen mocsok ez az EU a zsiroshaju nagyvalagu brusszeli szeltoloival???Es ide igyekeztunk dolmanyossan sarkantyupengetessel !!!

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola