Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Konrád György (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Konrád György
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 07. 12:12 | Sorszám: 35
chestbruster
  Válasz | 2006. október 07. 11:13 | Sorszám: 34
Lajos bácsi
Én kettőt is: a Látogatót és Városalapítót. Valamint együtt tanítottam az első feleségével Lángh Julival.Mindkét könyv kiváló, és Konrád akkoriban egy végtelenül kedves férfi volt, aki gimnáziumi amatőr színjátszókat sem volt rest patronálni.
Mára lett belőle egy magyargyűlölő,szófosó undorító kövér vénasszony, ahogy Lovas definiálta volt. Valamint a saját szememmel láttam a könyvraktárakban raklapszámra a soha el nem adott, kutyának sme kellő egyéb könyveit. Hogy olyan nagy potentátnak tartják Németországban azt nem a tehetségének, hanem töbek közt a németek önmarcangoló, önostorozó elmebajának köszönhető.
Lajos bácsi
  Válasz | 2006. október 06. 09:34 | Sorszám: 33
"Úgy érted van-e közöttünk elvetemült szellemi mazohista?"

Igen, valahogy úgy. Töredelmesen be kell vallanom, hogy jó pár évvel ezelőtt elkezdetem olvasni egyik könyvét (A cinkos), de néhány oldal után abbahagytam, mondván majd később folytatom. Ez az állapot azóta is tart...

Tudom, fasiszta bunkó vagyok...

Gyorgy
  Válasz | 2006. október 06. 09:30 | Sorszám: 32
Úgy érted van-e közöttünk elvetemült szellemi mazohista?

Egyébként volt pár érdekes gondolata, amit alkalmazni lehet a mai helyzetre. Például az MSZ(M)P SZDSZ ma annyit hangoztatott 4 évente szabadon megválasztott, elmozdíthatatlan bebetonozott kormánymodelljét, azaz a mai állapotokat valóban legjobban a DEMOKRATÚRA szóval jellemezhetjük.

HAME
  Válasz | 2006. október 06. 09:27 | Sorszám: 31
Ne erõlködj. Pontosan tudja.
Mint ahogy te is tudod, hogy némely újbrigantik Árpád sávos zászlókal próbálják a nemzeti köntösbe öltöztetett brigantizmusukat megkülönböztettetni.
Ettől viszont még Konrád egy mocskos hazudozó marad, a Kossuth téren nem nyilas zászlók alatt tüntetnek.
Lajos bácsi
  Válasz | 2006. október 06. 08:59 | Sorszám: 30
Van közöttünk valaki, aki végigolvasott legalább egy Konrád-könyvet?
balogh tibor
  Válasz | 2006. október 06. 08:56 | Sorszám: 29
Ez barom "liberális" konrádgyuri a mai néphazugságban újra megismételte, hogy "nyilas zászlók" alatt tüntettek a Kossuth-téren.
Valaki mondja már meg neki, hogy a címer részét is képező Árpád sávos lobogónak MAGÁBAN! (nyilas kereszt nélkül amit az alávaló nyilasok biggyesztettek rá) semmi köze a brigantizmushoz!
nemszadista
  Válasz | 2006. október 06. 01:00 | Sorszám: 28
Magyarul legalabbis.
Az ujlatin nyelvekben, pl. francia vagy olasz, viszont a jelzo (bizonyos esetektol eltekintve) a jelzett szo mogott all.

Szoval a "Suédois Chinois" mongolredos svedet jelent es nem szoke kinait.

terra
  Válasz | 2006. október 05. 18:31 | Sorszám: 27
Tegnap hallottam egy riportot egy Amerikában élő '56-os magyarral. Elmondta, hogy nagyon nem szereti, ha magyar származásúnak mondják, mert ő magyar ember, továbbá azt sem szereti, ha emigránsnak nevezik, elvégre nem önszántából ment el. Igaza van.
onogur
  Válasz | 2006. október 05. 18:26 | Sorszám: 26
A számból vetted ki...
A Losziban vagy Nújorkban élő magyar is azt mondja: amerikai magyar vagyok. Ha inkább amerikainak érzi magát, mint magyarnak, akkor megfordítja: magyar származású amerikai vagyok.
Rendes Kis
  Válasz | 2006. október 05. 18:22 | Sorszám: 25
Nem jól okoskodsz. Ha két népnevet teszel egymás mögé, akkor az első jelzői, a második főnévi szerepben van. Tehát a második mondja meg, hogy mi ő valójában, az első csak színezi, magyarázza ezt a jelentést, pl. "svéd [származású] kínai" vagy "svéd [országban élő] kínai".
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 05. 18:14 | Sorszám: 24
finn, svéd, kínai, magyar, dán, osztrák, cseh, zsidó, lengyel, szlovák, szlovén, mongol és a többi, szerintem nem jelzők, hanem népek neve.

Szvsz ha valaki azt mondja, hogy ő svéd kínai, akkor számomra az azt jelenti, hogy először svéd és csak utána kínai, azaz az ember mindig a számára fontosabbat teszi előre. Mindezt csak azért fontos megjegyezni, hogy ennek fényében vizsgáljuk meg mit mond az illető. Ennyi.

balogh tibor
  Válasz | 2006. október 05. 15:26 | Sorszám: 23
Köszönöm, hogy utána néztél.
Üdv
bihari_panorama
  Válasz | 2006. október 05. 15:17 | Sorszám: 22
[b]Konrádgyuri Golden Fos-díjat kapott?[h]
nemszadista
  Válasz | 2006. október 05. 15:03 | Sorszám: 21
Ok, eddig nem mondott...
http://www.net.klte.hu/~keresofi/versek/faludy.html

(Eddig a Villon-szerűségeiről hallottam, meg az arab fiúk iránti érdeklődéséről. )

balogh tibor
  Válasz | 2006. október 05. 14:25 | Sorszám: 20
Bocsánat, de Ő is zsidó származású magyar ember.
Nem tudom mond-e valamit e költemény címe: Óda a magyar nyelvhez.
nemszadista
  Válasz | 2006. október 05. 14:22 | Sorszám: 19
Biztosan nagyon műveletlen bunkó vagyok, de Faludy miként illeszthető ezen illusztrisok névsorába?
balogh tibor
  Válasz | 2006. október 05. 14:08 | Sorszám: 18
Ha már nem nyugszik a téma az önmeghatározás körül akkor csak annyit mondanék, nekem mindegy a szavak sorrendje.
Én ismerek magyar zsidókat illetve zsidó magyarokat akik előtt mély főhajtással adózok és rossz kifejezéssel élve "magyarabbak voltak a magyarnál"...SZERB ANTAL, RADNÓTI MIKLÓS, FALUDY GYÖRGY, TELLER EDE,...és még sorolhatnám.
Nos Konrád György nem közülük való!
Inkább a Landeszmann Györgyök ("fütyülős barack, bő gatya") és Zoltay Gusztávok társaságába való!
mpd
  Válasz | 2006. október 05. 13:55 | Sorszám: 17
Érdekes felvetés.
Az a kérdés, a jelző állhat-e a jelzett szó után?
iszalag
  Válasz | 2006. október 05. 13:54 | Sorszám: 16
Az Áder-epgon spicli Konrád!

Konrád: Orbán Tartuffe-höz hasonlít, Sólyom butaságokat beszél
2006. október 5. 9:50
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=377362&rvt=2

Korábban, Fidesz: Gyurcsány Álszent Ferenc
Kivel hadakszik Ön ebben a házban?"... A Fidesz frakcióvezető-helyettese rámutatott: "amit itt Ön ma csinált, az nem más, mint álszentség, Tartuffe, Miniszterelnök Úr!" 2005-05-17 14:38

Gyuri!!! Nem olvasol már?? Nincs elég negatív hős a világirodalomban?? Csak Ádert tudod utániozni?? (ÚGy látszik, a fű megtette hatását

iszalag
  Válasz | 2006. október 05. 13:49 | Sorszám: 15
Tolvaj, spicli, gyilkosokat (Z-romák) támogató Konrád!!
Szégyeld magad!
Hess madár!!
http://www.fw.hu/remekm/forum/index.php?f=2&t=7082&m=32
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 05. 12:30 | Sorszám: 14
Felhívom rá a figyelmedet, hogy nem azt mondta, hogy ő magyar zsidó, hanem azt mondta, hogy ő zsidó magyar.

Szerintem nem mindegy.

iszalag
  Válasz | 2006. október 05. 12:25 | Sorszám: 13
Konrád:mad?

Támogatta a gyilkos zámolyi romákat http://www.fw.hu/remekm/forum/index.php?f=2&t=5942

iszalag
  Válasz | 2006. október 05. 12:22 | Sorszám: 12
Konrád.. http://www.fw.hu/remekm/forum/index.php?f=2&t=4616
Gyorgy
  Válasz | 2006. október 05. 12:20 | Sorszám: 11
Ok, és rendben is van. Csak tudod most még látszatát se. Végre esély lett arra, hogy lejárassuk a ballib poszt-kommunista médiát a nyugat előtt, egyszer és mindenkorra.
A szellemi-devalváció hamarosan utóléri Konrád György firkálmányait is, itt és Németországban egyaránt.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola