Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » "Magyar rendőr velünk van" ! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Magyar rendőr velünk van" !
Rendes Kis
  Válasz | 2012. július 21. 21:07 | Sorszám: 38
.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 30. 06:32 | Sorszám: 37
Megmondom őszintén, hogy én is csak pislogok azon, amit kutató előad. Hirtelen egy újabb suttogó propagandának érzem az egészet. Értelmetlen lenne külföldről hozni bárkit is. Simán találsz kétszer ennyi magyart is, akit rá lehet küldeni szétverni akár a nagycsaládosok teadélutánjára is. Szerintem hagyjuk a fantazmagóriákat. Ismerjük ezt a homo inkalicus típust. Üt ez bárkit INGYEN is. Ezek meg még busás prémiumot is kaptak. Aki itt siratja a rendőrök fizetését annak fogalma sincs arról mennyit markolnak fel egy ilyen rendkívüli helyzet "biztosítása" után.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 30. 06:19 | Sorszám: 36
Okés, ne is engedd. Én írtam, hogy várom ezt a hangot is, mert így kerek. Viszont én még pár hónapig nem vagyok hajlandó rendőrnek nézni a rendőrt. Egyiket sem. És ha nem szégyellik most azt az egyenruhát egytől egyig, amit hordanak, akkor tehetnek egy szívességet.
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 30. 01:00 | Sorszám: 35
Idézet:
Ebben igazad van.. De biztos bvagyok benen, h a rendőrök nagy része nem magyar volt..Most olvastam, h a vipera használaához kiképzés kell...Eddig nálunk nem használták, úhy tudom..

Szerintem túlkombinálod a dolgot, a következő okokból nincs szükség külföldi zsoldosokra ahoz hogy a rendőrség ilyen brutális legyen:

- A készenléti rendőrség (hivatásos rohamrendőrök) szervezetileg is egy külön kaszt a rendőrségen belül. Egy ilyn állást megcélozni már eleve speciális lelkületet igényel.
-A készenlétiek közül paradox módon sokan másodállásban az alvilágban dolgoznak kidobóemberként meg hasonló humánus munkakörökben. Itt bőven van lehetőségük vipera meg hasonló eszközök használatát megtanulni.
-Magához a vipera használatához nem kell túl sok szagértelem meg IQ. Egy kifejezetten jó fogású, kézre álló markolattal ellátott fémbot.

kingvidor
  Válasz | 2006. október 29. 21:25 | Sorszám: 34
Akkor őrzővédő kft-ket fizettek le a piszkos munka elvégzéséhez, mert ilyen csoportosan és falkába verődve elkövetett nyilasterrorhoz hasonló megfélemlítési céllal végzett lincseléseket tényleg nehéz kinézni a rendőrökből. Bár ez ellen talán nekik kéne tiltakozniuk leginkább, ha volna közöttük legalább egy-két karakán ember, aki felháborodik a történteken. De egy sincs, aki felemelje a szavát, tehát vagy nyuszik, vagy egzisztenciaféltők és vonalasok, vagy hülyék.
Flammarion
  Válasz | 2006. október 29. 21:19 | Sorszám: 33
Ha ASP baton -t ütök be, kijön egy csomó telsezkópos bot. Ha asp viper-re keresek ( képek) , egy csomó áspiskígyó ( vipera aspis)
Ron
  Válasz | 2006. október 29. 20:54 | Sorszám: 32
jójó, értem, de attól még olvashattam vagy hallhattam ezt.
kutato
  Válasz | 2006. október 29. 20:39 | Sorszám: 31
/nem toloba lánykori neved?
kutato
  Válasz | 2006. október 29. 20:39 | Sorszám: 30
NEM terrorelhárítók voltak bevetve!!!
MÉg csak az kéne!!
Ron
  Válasz | 2006. október 29. 20:35 | Sorszám: 29
Nekem most valami olyasmi ugrott be, hogy a terrorelhárításnal rendszeresítve van, de meg nem mondom, hol olvastam.
kutato
  Válasz | 2006. október 29. 20:23 | Sorszám: 28
"A Bevetési Fõosztály szakemberei kezdeményezték a Vipera (ASP – Tactical Baton) fémbõl készült, üreges kivitelû, teleszkópos bot rendszeresítését. Bár az eszköz még nincs rendszeresítve az instruktorok kiképzése már megkezdõdött. A teleszkópos bot használatát külföldön számos emberjogi aktivista kifogásolta mondván, hogy a fém eszköz nagyon balesetveszélyes. A tapasztalatok azonban azt bizonyítják, hogy megfelelõen kiképzett állomány kezében az eszköz egyáltalán nem balesetveszélyes, viszont nagyon hatékony. Meglepõ módon, ha a bottal a célszemélyt tricepszen vágják annak a felkarja ugyan feldagad, de nem törik el. Angliában, az eszköz 1992-es rendszeresítését követõen mindössze 3 sérülés történt az alkalmazásuk során. Ezen sérüléseket is minden esetben az okozta, hogy a célszemély egyszerûen belemozdult az ütésbe. Az eszköz igen nagy elõnye, hogy könnyen elrejthetõ, ezáltal nem jelent fenyegetést. Kitûnõen alkalmazható kutyák ellen, valamint másodlagos funkciójában üveg (ablak) betörésre. A bot végére tükröt szerelve, az egyébként be nem látható terület is könnyen megfigyelhetõ. Azt viszont külföldi szakemberek, kiképzõk is elismerik, hogy az alkalmazó számára elõzetes pszichikai alkalmassági vizsgálat szükséges."
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9152845&la=60602234
269 sz
/nem tudom mikori a cikk - de ha igy van nálunk még csak az instruktorok képzése indult el
Ron
  Válasz | 2006. október 29. 20:09 | Sorszám: 27
"..Most olvastam, h a vipera használaához kiképzés kell...Eddig nálunk nem használták, úhy tudom.."

Ezt hogy érted? Van olyan alakulat Mo-n, ahol legálisan használhatják?
Vagy úgy érted, hogy nem olyan könnyű vele bánni, hanem meg kell tanulni?

kutato
  Válasz | 2006. október 29. 20:06 | Sorszám: 26
"Tudom, hogy az állás manapság nagyon fontos dolog, de a rendőröknek nem kötelességük olyan parancsot végrehajtani, amely az alapvető emberi jogokba ütközik."

Ebben igazad van.. De biztos bvagyok benen, h a rendőrök nagy része nem magyar volt..Most olvastam, h a vipera használaához kiképzés kell...Eddig nálunk nem használták, úhy tudom..

Másrészt, látván az importáltak kollegákat.. nem bátortotta a parancsmegtagadást

Azt is olvastam, h még a brutalitásra kiküldött rendőrök között is volt, aki segített az embreken, mig a mentő meg nem érkezett.

kutato
  Válasz | 2006. október 29. 20:01 | Sorszám: 25
Én EDDIG CSAK JÓT TAPASZTALTAM amgyar rendőrökkel kapcsolatban.!!

A mostani brutalitás nem az ő bűnük! Gyurcsányé, és a neki szót fodaó (milyen ára volt??) Gergényié!! Aki, miközben térdepelt a meegmlékezésen, magában azon élvezkedett, h "Orbán embereit" a az ő rendőrei kaszabolják..Gyurcsányt egy dolog éltei: Orbán-gyülölete. Higyjetek nekem, ha lesz időm, összeszedem a dokumentumokat..1988-tól!

kutato
  Válasz | 2006. október 29. 19:58 | Sorszám: 24
Nem engedem bántani a magyar rendőröket! Csak jó és nagyon sok jó ntapasztalatom van velük kapcsolatban!
kutato
  Válasz | 2006. október 29. 19:56 | Sorszám: 23
Ceterum censeo:

"Aki nincs velünk, az nem magyar rendőr .." !!.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2006. október 29. 19:36 | Sorszám: 22
Nem ennyi. A dolog sokrétű.
Én is megszenvedtem a mostani (2006.) 23-át. Meg nem lőttek ugyan, de taknyom nyálam egybefolyt...

Egyszer a nyolcvanasévek legelején mentem egy barátommal a Ságvári Endre körúton -mai napig így híjják, pedig választhattak volna mási harminckettőt- s a barátom biciglivel jött, ült a nyergen, s a lábával lendítgette arrébb a járgányt, hogy velem 'lépést' tartson.
Az utca másik odaláról átjött a lendőrjárőr, s helyreutasított bennünket (<18).
Aztán kérte a bicikli dokomentomait...

Nagyvárad tér: bele mentem egy előttem hirtelen leálló Zsiguliba. Én voltam a hibás. Rendőrök kiszálltak. Nem volt nálam semmi. Se jogosítvány, se forgalmi, se személyigazolvány. Csak az Indexem. Elmondtam nekik, hogy honnan hová megyek.* Leléptek. "Intézzük el egymás között!" El is intéztük.

Északdunántúl:
Megyek haza éjjel fél egykor. Lestoppolnak. Nem tudom átadni a jogosítványom. (Szemig. forgalmi rendben.)
Mondom nekik, hogy van jogsim is, de az vagy a munkahelyemen maradt, vagy a lakásomon, ami itt van kétszáz méterre. Mondták, akkor menjek haza. Az átadott okmányokat maguknál tartották.
A lépcsőház előtt, a lámpafényben vettem észre, hogy a jogosítvényem ott van az ótóban, az ülés mellett, leesve. Visszamentem, bemutattam, elengedtek. Mégcsal meg sem bírságoltak. (De figyelmeztettek )
Mintahogy tették a hetente kétszer használt vasúti átjárón, ahol átámokfutottam -írd és mondd- 37 km/órával. Pedig csak 30-cal lehetett volna. Beláthatatlan az átjáró egyébként. Megúsztam 10 kHUF-fal, pedig lehetett volna 60 ezer is, plusz jogosítvány bevonás három hónapra..

Köszönöm lendőrség!
*Ha érdekel, elmondom, miért mentem le akkor Butapestre

Cyti
  Válasz | 2006. október 29. 15:52 | Sorszám: 21
És ha nem magyar? Talán Izraeli is lehet.
kingvidor
  Válasz | 2006. október 29. 15:44 | Sorszám: 20
Az esetből kiderül, hogy tényleg az a parancs volt kiadva, hogy mindenkit agybafőbe kell verni, akit az utcán találnak. Itt csak egyetlen ember volt, aki láthatóan csak álldogált ott, mégis agybafőbe verték a pribékek és cserbenhagyták, ki tudja, talán halálosan veszélyes állapotban.
Az elszomorító az, hogy egy többezres szervezetben nem volt egyetlen karakán rendőr, aki a nyilvánvalóan törvénytelen parancsok ellen felszólalt volna, nem olyan, aki a végrehajtást megtagadta volna. Tudom, hogy az állás manapság nagyon fontos dolog, de a rendőröknek nem kötelességük olyan parancsot végrehajtani, amely az alapvető emberi jogokba ütközik.
Tehát azért vesztették el a rendőrök a hitelüket, mert egy sem akadt köztük, aki a törvénytelen eszközökkel és megfélemlítés céljából elkövetett kegyetlenkedések ellen felszólalt volna.
kingvidor
  Válasz | 2006. október 29. 14:58 | Sorszám: 19
Meg hát ügye ez a bizonyos felvétel: http://www.youtube.com/watch?v=TNsib28r43g

Ráadásul a Váci utcában - ahol nem is volt tömegoszlatás, tehát felszólítás sem - ment neki a rendőrfalka egy teljesen gyanútlanul álldogáló embernek, verték agybafőbe az eszméletlenségig és hagyták ott. Ez a felvétel komoly elemzést igényel, remélem felkutatják az áldozatot, ha ugyan még él.

ath
  Válasz | 2006. október 29. 14:03 | Sorszám: 18
Idézet:
Szerintem is fontos, hogy a rendőrséget ne egy-az egyben itéljük el a 23.-i eseményekért. A magyar rendőrök rendes, segítőkész emberek

Hallgasd meg az alábbi linken a Kossuth Rádió október 27. Reggeli Krónika adását 35:40 -től. Az elképesztő brutalitás, az állati megnyilvánulás NEM kirívó, egyedi eset volt. A rendőr(?)horda tagjainak túlnyomó többségét jellemezte ez a viselkedés. Ennek fényében a topikcím cinikus és nevetséges. Ezeknek az állatoknak a jutalma egy jogállamban (sitten töltött) években mérhető.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 29. 13:07 | Sorszám: 17
Bocsáss meg de nekem valahogy nehezemre esik disztingválni.

Nem igaz. A rendőrség, a közrendőrök nagy része bunkó. Mindig is az volt. De ez mindenütt így van. A nemrendőrök nagy része sem spanyol etikettet tanít és nem is Szent Ferenc és Teréz anya. Ezeket bunkókat arra tartjuk, hogy ha kell odaüssenek. Erre képesek. A kérdés, hogy ezeknek a kutyáknak ki az idomárjuk, ki tartja a pórázt és mikor veszik le róluk a szájkosarat. A nagy büdös helyzet az, hogy nagyon nem egy polgári demokratikus rend védelmére vannak idomítva. Tehát. Nem a bűnözőkkel szemben kemények - azok ugyanis keményebbek mint a bölcsész hallgatólány az Astorián vagy az illegális virágárusnéni az aluljáróban, akik ellen nagyon szívesen fellépnek... Ennyi.

Fla Mandulis
  Válasz | 2006. október 29. 12:38 | Sorszám: 16
A demokráciájáról elhíresült Burmából nem jöhettek. Ott is szolidan ott a kitűző:

mezeiegér
  Válasz | 2006. október 29. 09:06 | Sorszám: 15
Akit beküldtek verekedni, az is szabadon eldöntheti hogy:

-Gumilövedékkel fejre céloz vagy csak lábra.
-Viperával ver, vagy megelégszik a gumibottal.
-Belerúg-e földön fekvő sebesült és/vagy megbilincselt emberbe.

kutato
  Válasz | 2006. október 29. 08:41 | Sorszám: 14
Akik randaliroztak, jelvény nélkül, azok APRÓ része csak a rendőrségnek

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola