Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SZÖRÉNYI (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SZÖRÉNYI
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 03. 16:02 | Sorszám: 161
Ugyanmár Ferikém... igyál inkább még egy felest...
panda
  Válasz | 2013. január 03. 15:26 | Sorszám: 160
Azt sosem értettem, hogy miért kellene mindent Mozarthoz meg Bachhoz hasonlítgani?.......
onogur
  Válasz | 2013. január 03. 15:19 | Sorszám: 159
Oops, ezt a Rabbit Bélusnak szántam...
onogur
  Válasz | 2013. január 03. 15:13 | Sorszám: 158
Már több mint röhejes a sznob rinyálásod.
Ez a "három akkordos amerikai country zenész" 1990-ben megtöltötte a Népstadiont 80-100 ezer emberrel.
Csíksomlyón 350 ezer embert vonzott (sok hülye székely, mi?)
kerekferko
  Válasz | 2013. január 03. 15:07 | Sorszám: 157
Süket duma.
Amit leírtam, tények.

Szörényi addig döngette a mellét, hogy mekkora nagy magyar, amíg Tinikéje hátba nem vágta, hogy nem addig a', mert apadni fognak a pénzforrások.

Itt az ideje egy tangabucsgyis Vajknak, és leszbikus Gizellának. Akkor aztán dőlalé.

Azért, mert Koltay kvalitásait tekintve Szörényinek igaza van, még nem lesz nála tehetségesebb.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 03. 15:00 | Sorszám: 156
ez már bolsi szöveg
ennyire ne légy vonalas mert megárt
kerekferko
  Válasz | 2013. január 03. 00:21 | Sorszám: 155
Ha mérlegre tenném, a három akkordos, amerikai cuntry zenész Szörényi talán egy fokkal jobb, mint Koltay.
Ő a maga műfajában ugyanúgy eluralta a terepet, mint Koltay az övében.
kerekferko
  Válasz | 2013. január 03. 00:20 | Sorszám: 154
Szörényi nagyon is jól kiegyezett Koltayval anno.

Ha kutyaütő rendezőnek tartja, akkor igaza van.

Érdekes, hogy csak most világosodd meg őkelme.

Na, majd Alföldi a rendezésében felszabadítja a szereplők "egyéniségét", és Szörényi majd nézheti a tangabugyis Vajkot.

Képzelheted, hogy Alföldi, akinek a "hazaszerertetete" addig terjed, amíg ő uralja a Magyar Nemzeti Színházat, hogyan fogja összegányolni a rockoperát.

panda
  Válasz | 2013. január 02. 23:23 | Sorszám: 153
Temetik a brit gyepet
MTI
2013. január 2., szerda 20:35 |

Temetik a tökéletes brit gyepet a szigetország meteorológusai és kertészei, akik szerint az időjárás megváltozása miatt a klasszikus, finomszálú pázsit hamarosan a múlté lesz. A meteorológusok hosszabb távú előrejelzései szerint a következő években igen szélsőségesek lesznek a brit nyarak: hol felhőszakadások érik egymást, hol pedig elhúzódó szárazság tikkasztja majd a füvet. Mindezek miatt sokkal nehezebb lesz klasszikus formában tartani a gyepet, durvábban fog festeni, műveletlenebbnek tűnik majd a pázsit.
http://index.hu/tudomany/2013/01/02/temetik_a_brit_gyepet/

panda
  Válasz | 2013. január 02. 17:26 | Sorszám: 152
Chinese Relax complete (1:00:33)
http://www.youtube.com/watch?v=7apji-hg5j4
onogur
  Válasz | 2013. január 02. 17:26 | Sorszám: 151
Akkor jó későn esett le neki az "ötlettelen bengálitűz".
Rendes Kis
  Válasz | 2013. január 02. 17:19 | Sorszám: 150
Nekem meg Rameau: http://forum.vectrix.hu/?f=5&t=265&m=819
panda
  Válasz | 2013. január 02. 16:51 | Sorszám: 149
Mi törpént, tán összevesztek a jogdíjakon?...
Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:47 | Sorszám: 148
Levi akár tegnapelőtt is megorrolhatott Koltayra.
Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:47 | Sorszám: 147
1. Jó. Az előjelek után voltak stádiumok is: Először a négyigenes népszavazás, majd Csurka kunbélázós jegyzete, amelyre TGM a mucsaizós cikkével reagált. Innentől kezdve dühödt adok-kapok zajlott.
2. Büszkén vállalom a sznobságot. Nekem a zenés színpadot első sorban Richard Wagner testesíti meg.
onogur
  Válasz | 2013. január 02. 16:23 | Sorszám: 146
Oszt mikor orrolt volna meg Koltayra?
Mert Koltay háromszor rendezte a rockoperát (1983, 1990, 1995).
Azon kívül Szörényi rábízta az Attila, isten kardját (1993), meg a Fénylő ölednek édes örömében oratóriumot is.
Rendes Kis
  Válasz | 2013. január 02. 16:20 | Sorszám: 145
A köznép (pl. én) számára az MDF-SZDSZ törés ott következett be, amikor a kerekasztal-tárgyalások végén az SZDSZ utolsó pillanatban kifarolt az aláírás elől.
És a köznép még azután is sokáig (90 tavaszáig) bizonytalan volt abban, hogy ő most akkor "melyik ellenzék"-i ?

Attól tartok, sznobság a részedről, hogy nem tudod elfogadni, hogy műértők is lelkesedtek az I., a k.-ért.
Mert az I., a k. jó mű.

Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:19 | Sorszám: 144
Szerintem meg sokkal inkább a zene vonzotta őket, nem Koppány házasodási tervei és István eszmei fejlődése.
Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:14 | Sorszám: 143
Egyetértek. Szörényi levelét csakis azzal tudom indokolni, hogy megorrolt Koltayra, akihez képest ő egy lángelme. Koltay bengálitüzes tömegjelenetei egyáltalán nem Szent István korába illenek, a rendező ötlettelenségének vagy azon igyekezetének bizonyítékai, hogy a fiatal célközönséget meghódítsa.
Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:08 | Sorszám: 142
Aczél pincsikutyai hűséggel ragaszkodott Kádárhoz, akit nagy államférfinak (Nagy Imréék likviditása, ezáltal kádári "aranykor", és csak így megy) tekintett. (Zárójelben jegyzem meg: Az addigra a szerintem nála is sokkal szemetebb Berecz által már régen a lomtárba állított Aczél volt az egyetlen, aki a híres-hírhedt 88-as májusi pártértekezleten kiállt a vén gyilkos mellett.) 83-ban talán még a kultúra ura volt, de Berecz akkor is már nagyon nyomult.
onogur
  Válasz | 2013. január 02. 16:06 | Sorszám: 141
"Akkoriban inkább tanácstalansággal fogadtam, hogy klasszikus zenét hallgatók is odavannak érte."

Valszeg nem a vájt fülükkel hallgatták, hanem a szívükkel.
Na meg ők értették a szöveget, a mondanivalót.

Nyúl Béla
  Válasz | 2013. január 02. 16:01 | Sorszám: 140
Az MDF-SZDSZ szakításnak korábban is voltak előjelei. Az I., a k. a maga kategóriájában nem is olyan rossz. Olyan embereknek, akik mondjuk a Rigolettót vagy a Traviatát sem tudják meghallgatni/befogadni, bizonyára remekmű. Ám a keletkezése táján sajátos tömeghisztéria terjedt el, ami az előbbi emberkategóriánál pallérozottabb ízlésűeket is magával ragadott. Ezzel nem magamat akarom tökéletes és csalhatatlan műértőként beállítani. Akkoriban inkább tanácstalansággal fogadtam, hogy klasszikus zenét hallgatók is odavannak érte.
onogur
  Válasz | 2013. január 02. 10:29 | Sorszám: 139
Washington kétértelmű példa.
Mikor elnökké választották, már 36 éve a Fredericksburg Szabadkőműves Páholy tagja volt, akkor éppen mesteri fokozatban.
Még a temetése is szabadkőműves szertartással zajlott le.
onogur
  Válasz | 2013. január 02. 10:25 | Sorszám: 138
Balettozol?
Tagathon
  Válasz | 2013. január 02. 10:02 | Sorszám: 137
Jajajaj! Minden nagyon veszélyes!

csak az üres lózungok használata nem, mi?

Ezek a szavak, "liberalizmus" stb. mindenkor a politikai praxisban nyernek értelmet. Eszerint a szadesz soha nem volt liberális, hanem olyan szélsőségesség megtestesítője, amely azonnal terroruralmat vezetett be, amikor megtehette.
A maszop meg aszociális alapon szétrabolta az országt. Ez pontosan az a fraternité, amit Goethe ír le a fosztogató franciákról Kölnben: a testvériesség jelszava nekik azt jelentette, hogy vittek mindent, aranyat, kegytárgyat, asszonyt és lányt, bútort. Aki ellenállt, azt főbe lőtték. Ez tehát a maszop fraternitása.

A Fidesz liberális alapon álló, rendpárti, nemzeti kötődésű, szabadságelvű, a történelmi folytonosságot előtérbe helyező -- nem "párt", hanem nemzeti szabadságmogalom. S az is marad még sokáig. A Békemenet megmutatta és meg fogja mutatni, hogy a döntő többség a nemzeti szabadságmozgalom pártján áll, és a hisztérikus uszítók messze kisebbségben vannak.

Washington, a szabadsághős egyszer maga is egy mozgalom élére állott. Amikor bevezette a whisky-adót, a csürhe fellázadt ellene. Washington akkor fogta magát és seregei meg támogató élén elindult a whiskysek csürhéi ellen. Mire odaért, azok mind hazaszaladtak. W-t helyettesítsd be Orbánnak, a csürhét a budapesti aljanéppel. A támogató tömegmozgalmat meg a Békemenettel.

Hajrá, Magyarország! Hajrá, magyarok!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola