Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?
Hegeda
  Válasz | 2006. február 10. 22:08 | Sorszám: 148
...és milyen termékeny! (termelékeny)
Nemere István (1944-): Az első [százötven] 150 regényem. [Visszaemlékezés].
Bigel
  Válasz | 2006. február 08. 14:31 | Sorszám: 147
Mindig tudtam, hogy ez a nemere baró csávó
Hegeda
  Válasz | 2006. február 07. 11:08 | Sorszám: 146
Sikerült egy interjút összehoznia Jézus Krisztussal is!
Idézet:
Az általa akkor hangoztatott eszmék vajon ma is érvényesek? Azok is, amelyekben ellentmondás fedezhető fel? Miként látná - látja - Jézus Krisztus a mi mostani világunkat és vajon örökérvényűek-e egykor mondott szavai, véleményei?
http://ma.hu/page/cikk/af/0/133751/1
onogur
  Válasz | 2006. február 06. 13:51 | Sorszám: 145
Nemere tényleg egy univerzális lény, mindenhez ért, ráadásul jobban ért másoknál.
Nem is tudtam, hogy mostanában történelmi személyek magánéletében kutatgat Attilától Rákóczin át Erzsébet királynéig.
Úgy látszik neki elég egy-két év egy olyan hatalmas kutatómunka elvégzéséhez, melyre másnak egy egész élet is kevés lenne.
Bigel
  Válasz | 2006. február 06. 13:38 | Sorszám: 144
Hogy én hogy megismerem Nemere stílusát

nem írunk egy könyvet? Ettől jobbat tudnánk

warlord
  Válasz | 2006. február 06. 13:00 | Sorszám: 143
En is azt irtam,azert vannak a sirok anyagai osztrak muzeumban.Az oreg beszede szerint az osi szekely eletterulet lett kesobb a magyar gyepu,aminek a hatara pont egybeesett,az Enns folyonal.
onogur
  Válasz | 2006. február 06. 12:48 | Sorszám: 142
Nem csak Vas megyében éltek székelyek, hanem az egész Bécsi-medencében, az Enns folyóig. A frank előrenyomulást követően Zala, Somogy, Tolna, Baranya megyék területén telepedtek le, a mai Székelyföldre csak a XII. századtól kezdtek betelepülni.
warlord
  Válasz | 2006. február 06. 12:48 | Sorszám: 141
Valoszinu Roth vagy Rosenberg (
onogur
  Válasz | 2006. február 06. 12:44 | Sorszám: 140
Nézd meg a kilencedik pontot itt: http://corvina.bibl.u-szeged.hu/corvina/opac?auth=%22Nemere+Istv%E1n+1944%22
tiszavirág
  Válasz | 2006. február 06. 12:44 | Sorszám: 139
OFF

"a kende volt"

Vajon mi lehetett a mi kendepotykánknak az eredeti neve?
Mert még azt is el tudom képzelni erről az ártányról, hogy éppen erről "magyarosított".

ON

warlord
  Válasz | 2006. február 06. 12:27 | Sorszám: 138
Pedig oriasi hiba!!Valahol olvastam hogy a torteneszek a vilag legonzobb emberei..Valahol mindig a sajat elkepzeleseiket tartjak helyesnek,es ez rossz!!Olyan torteneszek is vannak akik a szoba negy fal;a kozott csinaltak tortenelmet,foleg a Kadar rendszer idejebol..
Bigel
  Válasz | 2006. február 06. 12:03 | Sorszám: 137
Vettem egy könyvecskét ! Attila hun király magánélete
Steve Norgen vagy ki írta.Élvezem az olvasását, annyi baromságot hord össze.Nála a hunok birodalma az Elbától a Kínai Nagy falig terjed.Attila személyesen végig járta a törzsek vezetőit,és megkérte őket, hogy csatlakozzanak hozzá.
Úgy írja le, hogy Attila miket gondolt,és mondott, mintha ő is ott lett volna
Egyetlen konkrétum nincs benne, csak ilyesmi, hogy pl: korabeli krónikák megírták... Aztán jön az általa kitalált dolog
Ja! És olyan, mintha a nagy magyar polihisztor keze lenne a dologban: Nemere Istváné
Bigel
  Válasz | 2006. február 06. 11:58 | Sorszám: 136
Nálunk nem "divat" figyelembe venni más népek legendáit vizsgálni,vagy más országok kutatóinak az eredményeit figyelembe venni, csak akkor, ha az a hivatalos véleményt támasztja alá.
warlord
  Válasz | 2006. február 03. 20:32 | Sorszám: 135
Leirok nektek egy sztorit!Nekem 1987-ben Ausztriaban meselte egy Bede Janos nevu lofo szekely leszarmazott!Az oregapja valami tabornok volt a szekely hadosztalynal..A szinhely a lager/menekulttabor kapolnaja/.
Azon a napon en a muzeumban voltam megneztem a szekely lovassirok anyagat.Traiskirchenben!!Az ott levo szakember meselte neklem a kjerdesemre,hogy miert szekely a lovassir??Igy felelt!!
Az avar birodalom megalakulasanal,a mai burgenland es vas megye nyugati oldalaba az avarok az egyik nepuket a szekelyt telepitettek gyepuorzonek..Szinten o!!!Az avarok nyugati beuteseben ezen szekelyek lovasai is reszt kellett vegyenek.Kesobb meglathattak,hogy a beutesek mar nem mennek siman,es tudomasuk lett hogy a Frankok le akarnak szamolni az avarokkal,igy a gyepurol elvonultak delre,es kikerulve az avar fennhatosag alatt allo teruleteket koltoztek mai helyukre!!

Mit mond ugyanaznap delutan Bede Janos/janika/

A mi csaladunkba nagyon reg ota el a mondas hogy a szekelyek valamikor nyugat magyarorszag kornyeken eltek.
Majd elmeselte ugyanazt amit az osztrak muzeumos bacsi!!

Teny az is hogy a vas megyei falusi emberek /regiek/beszedet a szekelyek azt hiszik kozuluk valo.A lageban mikor a bejott szekelyeknek tolmacsoltam,azok orultek mert azt hittek a beszedem utan hogy szekely vagyok.Az ott levo magyarok is azt hittek )Muris volt!!Vas megyeben rengeteg olyan van hogy szekely dulo domb etcetera,legfokepp az Orsegben!!Az orsegben elo oregek telepules rendszere olyan mint a szekelyeke!!Dombokon szeres kastus epuletek kulon dombon a templom larmafa etcetera!!A muzeumos bacsit kerdezve kiderult hogy a ket majd kesobb megegy lovassirban a varkocskarikak szamabol azonositottak a szekelyeket,illetve ket sirba belenyilaztak,es ez csak naluk volt szokas!!A bacsi mondta meg azt is hogy a varkocskarika az avaroknal is ugyanannyi volt/nem mint a magyaroknal/Mar nem emlekezem mennyi de akkor megjegyeztem ,hogy a differencia 2,tobb vagy kevesebb ma mar nem toom hisz regen volt!!Az mar csak hab a tortan,hogy a masodik vilaghaboru utan magyarorszagra menekult szekelyek zome is vasban telepedett le,gyerekkoromban meg sok szep szekelykapus haz volt,tobbek kozott egy Sarvaron a vasuttal szemben is!!

onogur
  Válasz | 2006. február 03. 09:59 | Sorszám: 134
Egy találós kérdés:
Egyes krónikák szerint Álmos apja Levedi volt, mások szerint Előd.
Mi az igazság?
onogur
  Válasz | 2006. február 03. 09:58 | Sorszám: 133
Gondolkodtam ezen a kagán-kérdésen.
Szerintem ott lehet az eb elhantolva, hogy a magyaroknál kettős fejedelemség volt, a szakrális "főkirály" a kende volt, a seregek vezére a gyula. Mindkettő török méltóságnév.
A kagán viszont egyeduralkodó.
Bigel
  Válasz | 2006. február 03. 07:46 | Sorszám: 132
Kuvert Csabával azonosítják a székelyek, és van egy másik mondás is: Akkor gyere vissza, amikor Csaba Görögországból!
warlord
  Válasz | 2006. február 03. 00:01 | Sorszám: 131
Mert hulyek ez a kuver ma is el a szekely nepben,azert a mondas,hogy ugy el tunt mint kuver thesszalonikiben..
A Kuver vezette sereget valoszinu a himlo vitte el egy szalig.A gorog tortenetirok igy irjak..
Bigel
  Válasz | 2006. február 02. 14:36 | Sorszám: 130
Az avarok ergyik alkotó népe lehetett a fehér hun.
Kuvert(Kuber,Kövér) azért nem említettem, mert ő ide jött,és a kérdés a volgai Bolgárországra vonatkozott.
Természetesen Kuver szintén jelentős(meghatározó)számú
magyar anyanyelvű is jött.
onogur
  Válasz | 2006. február 02. 13:40 | Sorszám: 129
Igen, habár a történészek nem nagyon akarják elismerni, hogy a székelyek már a VII. században a Kárpát-medencében éltek.
warlord
  Válasz | 2006. február 02. 13:32 | Sorszám: 128
Ez melyik kuver??Aki a szekelyekkel ment hadakozni Thesszaloniki ala es ott eltunt????
onogur
  Válasz | 2006. február 02. 12:52 | Sorszám: 127
Nem hiszem, hogy az avarok (várkonyok) azonosak lennének a fehér hunokkal. A várkonyokra a mongolid jegyek jellemzőek, de a fehér hunok azonban teljesen más típusú emberek.

Nem csak Kotraggal, hanem Kuverrel is tarthatott jelentős számú magyar anyanyelvű népesség.

Bigel
  Válasz | 2006. február 02. 12:40 | Sorszám: 126
Kicsit visszahúzódtak az erdőkbe, hogy ott felkészüljenek arra,hogy Európát megszervezzék, és kultúrát adjanak neki.
Bigel
  Válasz | 2006. február 02. 12:39 | Sorszám: 125
Kicsit visszahúzódtak az erdőkbe, hogy ott felkészüljenek arra,hogy Európát megszervezzék, és kultúrát adjanak neki.
Bigel
  Válasz | 2006. február 02. 12:35 | Sorszám: 124
Czeglédy Károly szerint,és ezt mondja László Gyula is,hogy az avarok nem valószinű hogy azonosak a zsuan-zsuanokal,hanem az uar és a xyon törzsek alkották az avarokat.Ez a két törzset pedig Czeglédy a heftaliták(fehér hunok) két törzsével azonos.

Szerintem a magyarság sdoha nem volt a kazárok alárendeltségében.Inkább csak a szövetségesük volt.

Hogy nálunk miért nem kagán volt a fejedelem neve,nem tudom.Pedig már nekem is eszembe jutott.

A másik kérdésre viszont a következőt tudom mondani:

Kovrat birodalmának bukása után Kovrat 5 fia szétvándorolt.
Aki minket érdekel most az ötből az Kotrag,aki a népével kitért a kazárok elől, és észak felé húzódott a Volga Káma közé.Ide vándorolhattak vele jelentős számú magyar nyelvet beszélők is.

Szerintem Batbaján aki a helyén maradt, kicsit nyugatabbra vonulva a kazárok szövetségese lett.(Árpádék őse talán)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola