Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Marx, Hitler, Mao, Kinsey, Keynes (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Marx, Hitler, Mao, Kinsey, Keynes
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 11. 12:17 | Sorszám: 74
Tudom. Olvastam. Nem volt valami nagy morális igénye.
HAME
  Válasz | 2005. június 11. 00:45 | Sorszám: 73
Azért, már ha érdekel egyáltalán a téma, érdekes elolvasni a történteket. Még a sztálinista munkásmozgalmi történelemből is kitűnik, Karcsink milyen gátlástalanul (gátlástalanságért egyébként sem kellett a szomszédba mennie, morálisan kissé zokni volt eme munkásmozagalmi idoll) nyírta ki az ellenfeleit berkeken bévül is. Elsősorban a tekintéllyel rendelkező igazi munkásból kikupálódott self made maneket. Amit Csárli csak intrikálással tudott elérni, azt később Lenin, majd Sztálin vitte tökélyre.
Tavaly, vagy tavalyelött szalonna kartács kapart ki valami dolgozatot, helyenként sírtam rajta. Hol a megrökönyödéstől, hol a röhögéstől.
gajo
  Válasz | 2005. június 10. 22:30 | Sorszám: 72
Vesszek meg ha nem ezt vártam!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 19:20 | Sorszám: 71
"szocdemek és marxisták közti belső harc"

Ez értelmetlen. Ismétlem: a szocdemek is marxisták voltak és ma is azok. Van nem marxi gyökerű baloldal is, de a kontinentális Európában* szinte egyeduralkodó a marxista gyökerű baloldal. Ezzel nincs is baj.

(A Labour tudtommal fabiánus gyökerű. Sokkal több kivétel nincs. Az USA szakszervezeteinek irodáinak falán Kennedy képe van kinn, Koppenhágában vagy Bécsben Marx.)

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 19:15 | Sorszám: 70
Így van. A domináns recesszív nem arról szól, hogy jobb avgy rosszabb. Sok genetikai betegség is domináns, ha jól emlékszem. Nulla evolúciós előnnyel.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 19:13 | Sorszám: 69
Aha. Fajtagyűlölet vagy fajgyűlölet?
k.o.
  Válasz | 2005. június 10. 19:03 | Sorszám: 68
"És az internacionálékban a szocdemek és marxisták közti belső harcot sem a kesztyűs kéz jellemezte."

Marx nélkül semmilyen internacionálé nem jöhetett volna létre, így alapvetően minden munkásmozgalmás marxista volt.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 19:01 | Sorszám: 67
Ma némileg frusztráltnak tünsz:


onogur Válasz | 2005. június 10. 13:33 | Sorszám: 5
Szerintem intézményesítsünk egy pléhlavórt, melynek alján MDF-címer van. Oszt álljátok körbe, és jöhet a kollektív rárejszolás.


Freudot hívnám segítségül, de ő is B-listás.

k.o.
  Válasz | 2005. június 10. 18:57 | Sorszám: 66
"The Road to Serfdom by Friedrich von Hayek"

Nem lep meg. hayek az amerikai neokonok egyik kedvence. Az amerikai konzervativizmus gazdaságilag, és politikailag is libertariánus (ahogy itthon mondanánk: szélsőliberális). Kulurálisan viszont olyanyira konzervek, hogy azt nyugodt szívvel minősíthetjük retrogádnak is.
Különben a pozitív lista még ezzel együtt is sokkal értelmesebb, mint a negatív.

gajo
  Válasz | 2005. június 10. 17:29 | Sorszám: 65
Reménytelen, hogy utolérjem magam, de szerintem az emberiség a faj, és azon belül a rasszok a fajták. Tehát faj és fajta.
HAME
  Válasz | 2005. június 10. 15:37 | Sorszám: 64
Ez nem Darwin, hanem ha jól emléx Mendel. Általában a sötétebb színgének dominánsak. De még ha nem is domináns a "negroid" gén, négy utódból 1 fekete, 2 barna és 1 fehér statisztikailag, amiből ugyebár a 2 barna is enyhén negroid.
A továbbiaknak, zsidóknak, turániaknak semmi köze a genetikához, inkább a népszokásokhoz társadalmi ranglétrákhoz.
A honfoglalók a kor szokásainak megfelelően nem bántak kesztyűs kézzel a leigázotakkal, mint ahogyan később a törökök sem az előző domináns csoporttal.
A zsidó diaszpóra fennmaradását sem a génjeik segítették, hanem az eléggé izoláló vallásuk, mely egyrészt szigorúan kategorikus, másrészt túléléscentrikusan megengedő. Önvédelmi és érvényesülési okai vannak annak is, hogy már 2-300 éve a tudásalapú rendszert forszírozzák, arról nem ők tehetnek, hogy közben ez nyerő stratégiává vált. Hasonló folyamatokat élnek át az indiaiak az arab és afrikai világban, beleértve az időszakos pogromokat is.
HAME
  Válasz | 2005. június 10. 15:20 | Sorszám: 63
Ha nincs a kapitalizmus embertelensége, akkor nincs Tőke és nincs kommunizmus sem. Hogy melyik miért rossz már nem ide tartozik.

No azért Karcsink nem vette túlságosan komolyan a tudományos alaposságot. Ha egy statisztika nem támasztotta alá az elméletét, könyörtelenül meghamisította, vagy egy 50 évessel helyettesítette. És az internacionálékban a szocdemek és marxisták közti belső harcot sem a kesztyűs kéz jellemezte. Főleg a marxisták oldaláról és időben exponenciálisan növekvő agresszivitással.

onogur
  Válasz | 2005. június 10. 13:27 | Sorszám: 62
Antropológia, testvérem.
Aszonygyák: az is a tudomány egyik ága.
mpd
  Válasz | 2005. június 10. 13:22 | Sorszám: 61
Vagy az történt, amit én mondtam.
De mondjad már, ezt mi alapján mutatták ki? Mit vizsgáltak, aminek ez lett az eredménye?
onogur
  Válasz | 2005. június 10. 13:20 | Sorszám: 60
Hogy miben nyilvánul meg?

A "hivatalos" verzió szerint a 900-as évek népességének egyharmada őslakos ( kelta, cro-magnonid, egyéb ), egyharmada szláv-germán-avar betelepülő, és egyharmad Árpád honfoglalói.

Viszont érdekes módon az Árpád-honfoglalóira jellemző rassztípusokkal megegyező arányú a jelenlegi Magyarország népessége. Tehát úgy néz ki, hogy az eltelt ezeregyszáz évben semmi sem történt.

mpd
  Válasz | 2005. június 10. 13:13 | Sorszám: 59
""Vö. rovarok - ember.""

Csak nem akarod azt mondani, hogy az ember sikeresebb egy átlagos rovarfajnál? Ami esetleg százszor olyan idős?
És, legalábbis furcsán nézne egy rovar, ha az ember hatalmáról hallana.

mpd
  Válasz | 2005. június 10. 13:10 | Sorszám: 58
""ha egy negroid és egy euporid fexik össze, akkor nem 50-50% az esély arra, hogy az utód ilyen vagy olyan lesz. Hanem az esetek többségében negroid az utód.""

Hát ez elég kategorikusnak tetszik így. Én bizony már láttam átmeneti színeket is a keverékekben.
És, ha úgy van, ahogy mondod, az semmi mást nem bizonyít, minthogy a bőrszín nem egyetlen gén által meghatározott.

Na most, itt az ideje, hogy tisztázzuk, mit jelent ez:

""a mai napon fennálló végeredmény az ázsiai típusok ( turanid, taurid, pamíri ) rendületlen továbbéléséről és uralkodásáról szól.""

Mikben nyilvánul ez meg?
Ha egy populáció folyamatosan kap kívülről más géneket, de egyszerre sosem sokat, akkor a bevándorló gének folyamatosan el is tűnnek, egyszerűen matematikai alapon: a harmadik nemzedékben már csak 12,5% valószínűséggel lesz jelen, (ha nem domináns gén, és) ha mindig az eredeti populáció egyik egyedével szaporodik a hordozója.

onogur
  Válasz | 2005. június 10. 13:09 | Sorszám: 57
Na mennyé má Te asztán...
Képtelen vagy egy intellektuális társalgásra.
Neked mindegy, csak bosszanthasd a topictársakat.
Mondd, nőkkel próbálkoztál már? Hidd el, sokkal jobb őket b...tni...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 13:08 | Sorszám: 56
Nemtom. Szerintem rasszista volt az öreg. Különben nem különböztette volna meg a komodói gyíkot a galapagosi teknőstől.

Génekről ő nem hallott, ahogy azt megjegyeztem múltkor, de idekívánkozik. A fajok sikeressége egyáltalán nem szaporulat kérdése. Vö. rovarok - ember. Persze van, aki szerint a vírusok a legsikeresebbek. Hm.

Szerintem az ember. Ez egyértelmű. Szerintem a siker mértéke a hatalom mértékével egyenlő.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 12:56 | Sorszám: 55
Hitler is zsidó volt.
onogur
  Válasz | 2005. június 10. 12:53 | Sorszám: 54
Teljesen mindegy, hogy mi teccene Darwinnak. Igenis vannak sikeres, és sikertelen rassztípusok.
Hogy mást ne mondjak, ha egy negroid és egy euporid fexik össze, akkor nem 50-50% az esély arra, hogy az utód ilyen vagy olyan lesz. Hanem az esetek többségében negroid az utód.
Ugyanez müx a magyarság esetében is.
Hiába a betelepültek nagy száma, a mai napon fennálló végeredmény az ázsiai típusok ( turanid, taurid, pamíri ) rendületlen továbbéléséről és uralkodásáról szól.
mpd
  Válasz | 2005. június 10. 12:35 | Sorszám: 53
""Azok közt pedig eltérő sikerességű nagyrasszok és rasszok - eltérő genetikával ""

Hát, Darwin ezen is csóválná a fejét. Már, ha a genetikát ismerte volna, akkor is.
Merthogy mit értünk sikeren? Nehogymá a jólétet értsük alatta. Csak a szaporodási siker számít egy fajnál. Ha egyes populációk eltérő sikerességgel szaporodnak, akkor bizistók kiszorítják egymást, míg végül egy marad - HA feltesszük, hogy érintkeznek ugyan egymással, de mindegyik csak magában szaporodik.
Ez persze képtelenség, manapság elkülönülten szaporodó populációk nem nagyon vannak, a génáramlás miatt pedig a rasszok nem tudnak elindulni a külön fajjá válás útján.
Az ember génkészlete ugyanaz mindenfelé. A polimorfizmus nem a kiválasztás terméke. Sikeres és sikertelen rasszok, hát ez nem tetszene Darwinnak.
Az afrikai populáció a legöregebb, azaz a legsikeresebb, egyféle szemszögből.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 12:20 | Sorszám: 52
Mindenki tudja. Az emberfajokat egy fajba, sőt egy alfajba sorolja a tudomány, de attól még emberfajok vannak. Azok közt pedig eltérő sikerességű nagyrasszok és rasszok - eltérő genetikával (mondád: gének versenyeznek nem fajok). Vannak sikeresebb génturmixok. Darwin ezzel egyetértene. (A rassz - race - szó fajt jelent. Ám race nem azonos a species-zel. A faj szó töbértelmű mint megannyi szó. Pl. a 20-as években és előtte rendszeresen írják le a magyar faj szót. Ami se többet, se kevesebbet nem jelent mint népet. Idézzek költőket?)

Akkor megint megdícsérlek. Látod megy ez Neked, nem agyagba kell döngölni a partnert, hanem elmondani, hogy mit gondolsz másként. (ZSBÖ-nek is elmagyarázom a faj szó többértelműségét. Térjek ki még az első fajú perpetum mobilére is esetleg? )

Valami rosszat már biztos hallottam Darwinról, de most nem jut eszembe. Newtonról biztosan tudom, hogy rosszat hallottam, de ő csak egy fizikus (vagy APEH-elnök?) volt.

mpd
  Válasz | 2005. június 10. 11:25 | Sorszám: 51
New York állam főbírája hanyattesett a csodálkozástól, mikor Szolovkát megmutatták neki.
Később egy nyugati újságírókból verbuvált banda szintén.
Mondjuk, Kolimát nemigen mutogaták...
onogur
  Válasz | 2005. június 10. 11:13 | Sorszám: 50
Azt kifelejtetted, hogy Darwin elvtárs zsidó volt.
Így már alapból nem szimpatizálhatott volna a náci eszmékkel.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola