Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?
Bigel
  Válasz | 2005. április 20. 10:59 | Sorszám: 16
Tökéletesen igazad van,de arányítani lehet egy kicsit.
Nem is a létszám a lényeg, hanem az, hogy a magyarok központi irányítás alatt álltak a honfoglalás előestéjén, a besenyők pedig sosem. Egységes irányítás hatékonyabb általában.
Inkább (szerintem) a véráldozat nem érte volna meg, amikor már készültek egy új terület birtokba vételére.
Kristó Gyula munkásságát elismerem, nagyra tartom, (jó pár könyvét megvettem) de ebben a témában nem tartom mérvadónak.
Ennek ellenére a történelem tanítás hazánkban az ilyen, és hasonló elméleteket szereti elfogadni.Na és persze az "elfogulatlan " külföldi szerzőket.
Én inkább hiszek László Gyulának, aki sokakkal ellentétben az elméletei ismertetése után közli azoknak néhány buktatóját is.Lásd: Kettős honfoglalás elmélete.

Mennyivel szebben hangzana: A magyar honfoglalás a történelem egyik leátgondoltabb, előkészített és végrehajtott honszerző akció volt.
Mennyivel könnyebb mondani: a vert magyarok bemenekültek a Kárpát medencébe!Oda,amit az akkori Európa egy jelentős hatalma tartott kézben.(ja és akit előzőleg a honfoglalás előkészítéseként nem is teljes haderőnkkel tönkrevertünk)
Na megyek a könyvért a melóba.Most ezért utazom 50 km-t

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola