Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Marx, Hitler, Mao, Kinsey, Keynes

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Marx, Hitler, Mao, Kinsey, Keynes
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2005. június 10. 12:20 | Sorszám: 52
Mindenki tudja. Az emberfajokat egy fajba, sőt egy alfajba sorolja a tudomány, de attól még emberfajok vannak. Azok közt pedig eltérő sikerességű nagyrasszok és rasszok - eltérő genetikával (mondád: gének versenyeznek nem fajok). Vannak sikeresebb génturmixok. Darwin ezzel egyetértene. (A rassz - race - szó fajt jelent. Ám race nem azonos a species-zel. A faj szó töbértelmű mint megannyi szó. Pl. a 20-as években és előtte rendszeresen írják le a magyar faj szót. Ami se többet, se kevesebbet nem jelent mint népet. Idézzek költőket?)

Akkor megint megdícsérlek. Látod megy ez Neked, nem agyagba kell döngölni a partnert, hanem elmondani, hogy mit gondolsz másként. (ZSBÖ-nek is elmagyarázom a faj szó többértelműségét. Térjek ki még az első fajú perpetum mobilére is esetleg? )

Valami rosszat már biztos hallottam Darwinról, de most nem jut eszembe. Newtonról biztosan tudom, hogy rosszat hallottam, de ő csak egy fizikus (vagy APEH-elnök?) volt.

Előzmény: 48

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola