Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?
Bigel
  Válasz | 2005. április 28. 10:37 | Sorszám: 54
Még nem hallottam, de miért lehetne kizárt.A nyelvet nem hiszem, esetleg azt, hogy a magyarság egy része a besenyők nyelvén beszélt.Az biztos, hogy a magyar még a honfoglalás után 50 évvel legalább két nyelvet beszélt.
László Gyula szerint az sem kizárt, hogy a honfoglalókkal mongol etnikum is jött a Kárpát medencébe.
Olvastam egyszer(nagyon régen a szerzőre nem emlékszem)
hogy a mai Ujguria környékére vezetik vissza a magyarság őshazáját.A szomszédságba a besenyőket, és a kunokat.
Kínai írások elemzése alapján jutottak erre a következtetésre.(Persze itt nem a teljes honfoglaló magyarságot kell érteni)Én sem tartom kizártnak,és az biztos, hogy nem Volga-Káma közti terület az őshaza.Attól jóval keletebbre.
A temetkezési szokások,pedig változhattak, hasonlóvá váltak, vagy megegyezővé.Ne feledjük, hogy a kultúránk azonos volt.A griffes-indások temetkezési szokásai viszont eltértek Árpádékétól,mégis mostmár egyre többen magyarokat látnak bennük.
A Turáni alföld legalább olyan ötvöző hely volt, mint napjainkban az USA.
Ott aztán volt keveredés!!!
A keletről jövők mindegyike hosszabb-rövidebb ideig megszállva tartotta egészen a mongolokig(akiket a kunok tatárokká változtattak )

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola