Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?
onogur
  Válasz | 2005. április 28. 11:07 | Sorszám: 56
"Az biztos, hogy a magyar még a honfoglalás után 50 évvel legalább két nyelvet beszélt."

Ez csak hipotézis.
Még azt sem lehet bizonyítani, hogy Árpád honfoglalói magyar nyelvűek voltak. Sőt. Több a bizonyíték Árpád népének török nyelvűségére, míg a magyar nyelvűségre csak azt a tényt lehet felhozni, hogy mi jelen pillanatban nem törökül, hanem magyarul beszélgetünk egymással.

"László Gyula szerint az sem kizárt, hogy a honfoglalókkal mongol etnikum is jött a Kárpát medencébe."

László Gyula ilyet nem írhatott le! Hiszen honfoglalás-kori sírokból antropológiailag mongolid típusú lelet a mai napig nem került elő!

"a mai Ujguria környékére vezetik vissza a magyarság őshazáját"

Helytelen. Az ujgurok őshazája szintén a Turáni Alföld, onnan vándoroltak mai hazájukba. Az ujgurok legközelebbi élő rokonaink.

"A griffes-indások temetkezési szokásai viszont eltértek Árpádékétól,mégis mostmár egyre többen magyarokat látnak bennük."

Én is ebben hittem tíz évig, de az elmélet összeomlott.
Az utolsó lökést az a minden kétséget kizáró tény okozta, mely szerint a griffes-indások reflex-íja semminemű egyezést sem mutat Árpád magyarjainak Kaukázusra visszavezethető származású reflex-íjával. Tehát a két nép ( onogurok-magyarok ) NEM LEHET AZONOS SZÁRMAZÁSÚ.
Az már teljesen más kérdés, hogy a kettő közül melyiknek köszönhetjük szép magyar nyelvünk fennmaradását?
Én nem tudom.

Na, jó sok kérdést sikerült felvetnünk!

Előzmény: 54

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola