Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hogy is volt azokkal a fránya besenyőkkel?
Bigel
  Válasz | 2005. április 28. 15:22 | Sorszám: 59
Megkérdeztem a barátomat.Azt mondja, hogy nem kell nagyon komoly következtetéseket levonni az íjak különbözőségéből.
Abban az időben is voltak újítások,amik csak lassan terjedtek el akkoriban.
A kazárok és besenyők íja azért rokon a magyarral, mert területileg és időben közel voltak egymáshoz,így az új tipusú íj hamarabb elterjedhetett ezek közt a népek között.200 év nagy idő volt akkor is.
A működési elv és az és a készítés alapjai hagyományo-
san többé kevésbé megegyeztek.
Megemlítette a török(oszmán) íjat, ami a legjobb volt,de az már annyira visszahajlott nyugalmi állapotban, hogy nagy volt a hiba lehetősége(gyártási)és megcsavarodhatott.Viszont messzebb vitt,mint az addigiak.
Tehát a lényeg, hogy az íjaknak is volt fejlődése, de ha jött egy jobb, az viszonylag hamar el tudott terjedni.
Az avarok és az onogurok korábban éltek,önállóan már nem is léteztek a honfoglalás idejében.
Jó lenne megtudni, hogy ebben az időben(honfoglalás) a dunai bolgárok milyen tipusú íjet használtak.Tudsz erről valamit?(egyébként a barátom magyarázatában, mivel nem foglalkoztam a témával,nekem is sok érthetetlen dolog volt )
Továbra is állítom, hogy nem értek az íjakhoz

Most olvastam, ill. már régebben is, hogy az avar követek
bizánci látogatásuk alkalmával hunul beszéltek.Ill. a bizánciak hun tolmácsokat alkalmaztak.
Az avaroknál a hun volt a "hivatalos" nyelv?

Előzmény: 58

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola