A téma zárva.  A téma zárva.


Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot...
Rommel Flóris
| 2007. október 10. 18:46 | Sorszám: 134
Megfelel?

"Mayer Aranka válasz | megnéz 2007.05.31 11:00:31 © (62092)

A perköltségről nem írtam. mert magam is kicsit tanácstalan vagyok abban, hogy mit és hogy értettem az ítélet szóbeli kihirdetésénél. (Már többször írtam, hogy a matek nem erős oldalam)

De azért ezt elmesélem:

Tény, hogy bár minden fél hozzájárult, hogy az újságírók hangfelvételt készítsenek, az Ítélőábla tanácselnöke megtiltotta, azzal, hogy ők -bírók nem járulnak hozzá ehhez. A médiaképviselők jelezték, hogy nem használják fel a hangfelvételeket, csak azért lenne erre szükségük, hogy tudósításuk pontos legyen. Ennek ellenére sem kaptak engedélyt.

Az ítélethírdetést követően ahogy szedelőzködtünk, a tanácselnök megszólította az MTI- képviselőét és megkérdezte tőle, hogy érti -e amit elmondott, Az MTI-s mondta, hogy ezt a nemvagyoni kár elutasítását nem érti pontosan, erre a bírónő elmagyarázta, abből lett a cikk:

"A táblabíróság indoklásában rámutatott: azért nem állapította meg a nem vagyoni kár megfizetését, mert a felperes nem bizonyította a kárát, valamint az elsőfokú döntéstől eltérően a bíróság azt állapította meg, hogy Mayer Aranka nem került közszereplői státuszba azzal, hogy televíziós szereplést vállalt. Az eljáró bíró rámutatott: közszereplői mivoltból adódóan vizsgálható lenne a nem vagyoni kár, ám a táblabíróság álláspontja szerint Mayer Aranka nem vált közszereplővé. "

A perköltség tekintetében szerintem azt mondta a tanácselnök, hogy mivel nem ítélt meg nemvagyoni kárt, ezért én vagyok a pervesztes és én fizessem a teljes perköltséget. (a Fidesz és Révész ügyvédjének és a két internetszolgáltató ügyvédjének) Nos ez számomra is annyira elképesztő, hogy a továbbiakban, ha majd le lesz írva akkor beszélnék erről."

Előzmény: 132

Időzóna: CET  

Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.
Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola