Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
ZiliZ
  Válasz | 2009. augusztus 05. 08:59 | Sorszám: 149
mivel nem tartom magam hívő kereszténynek (ennek is van oka) csak óvatosan szólnék bele.
tudnál rá valami választ adni arra, hogy a hívő embernek minek elolvasni az ószövetséget? mely vérgőzös, tömeg és gyerekgyilkosságokat tartalmaz, nagy része sima névsorok (leszármazási vonalak) a zsidó nép történetének egyoldalú leírása, úgy, hogy a teremtéstörténet is meglepően hasonlít más, korábban élt népek hagyományvilágában leírt teremtéstörténetre?
félre ne érts, nem vagyok keresztényellenes, de engem taszít az a mód, ahogy a római vonal hatalomra jutott, és megsemmisítette azokat a keresztény vonalakat, melyek más népek kereszténység előtti hagyományával megengedőbbek voltak.
róma egy vonal csak, de mégis kizárólagosságra törekszik, törekedett. én nem fogom lecserélni őseim felhalmozott tudását az Ószövetségre. lehet ez pogányság...legyen, akkor pogány vagyok.
Előzmény: 142

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola