Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:16 | Sorszám: 86
Felesleges célozgatnod arra a T-vel, hogy bunkó vagyok. rossz a hejesírásóm. Úgy-ahogy én is leérettségiztem egyszer, mégis oda tudok szagolni a munkámhoz.

Nem, nem tudok semmit, mert ami van, folyton pakolom ki-be. Amin nem változtatok, arról már írtam, de minek bizonygassam, hogy az Újszövetségből egy szót sem értek, azért cipelem.

Tökéletlen vagyok, bármit is mondasz. A Mű csúfja.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:14 | Sorszám: 85
Senki sem mondta, hogy de Mello szektás, vagy áruló, hanem annyit, hogy bár jezsuita, de egyes tanításai eltérnek az Egyház nézeteitől és ezért károsak. A pápa hívta fel erre a tényre a hivők figyelmét.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:08 | Sorszám: 84
Keserűen viccelsz János. Sok minden bánt Téged. DE sokan mások is hasonlóan vannak.

Az a benyomásom, hogy túlságosan sok mindent ismersz, sok mindent nem alaposan és keveredik benned az egész.
Egyes dolgokat viszont nagyon magas szinten tudsz.

A reszli semmilyen számban nem kap T-t ugye ? )
A gondolattal, hogy bárki is reszli sérthetsz, nem a helyesírással.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:05 | Sorszám: 83
"E szavak hallatára felkiáltott az egyik fiatalabb tanítvány:
- Halottaknak, nem élőknek való az ilyen tanítás - azzal felkerekedett, s nem is tért vissza soha többé."

Szerintem előrelátó volt, hogy Rád is utalt.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:03 | Sorszám: 82
Szóval de Mello szektás, sőt! áruló.

Apokrif Tamás
"77b Hasíts el egy fát! Én ott vagyok. Emeld föl a követ! És meg fogtok találni engem ott."
(Préd 10,9)

"22 Jézus kisgyerekeket látott, akik szoptak. (Azt) mondta tanítványainak: Ezek a kicsinyek, akik szopnak, azokhoz hasonlatosak, akik bemennek a királyságba.
Mondták neki: Ha mi kicsinyek vagyunk, be fogunk menni a királyságba?
Jézus mondta nekik: Ha a kettőt eggyé teszitek, és ha a belsőt (olyanná) teszitek, mint a külső, és a külsőt, mint a belső, és a fölsőt, mint az alsó, és hogy a férfit és a nőit ez egyes-egyetlenné fogjátok tenni, hogy a férfi ne legyen férfi, sem a nő nő; ha szemeket szem helyébe teszitek, és ha kezet kéz helyébe, és lábat láb helyébe, és képet kép helyébe, akkor fogtok bemenni [a királyságba]."
(Mt 18,3; Mk 10,14)

Rendes Kis mit szólna ehhez...

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:58 | Sorszám: 81
Nem tudom hogyan fér össze de Mello olvasgatása az Evangélium olvasásával. De Mello "Mester" idézése teljesen torz.

Aki megvilágosodik az "útvonalhoz nem kötöt" módon gondolkodik ?

Annak lökés kell, hogy menjen ?
Az szélben libegő toll és folyóban úszó gaz?

Ez egyenesen gusztustalan és cinikus és még szóhasználatában is az akar lenni. Vagy a folyóban úszó gaz, holmi pozitiv kép ? TE nem találod ilyennek ?

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:55 | Sorszám: 80
Aha. Akkor úgy vagyok keresztény, hogy nem vagyok az, mert egyrészt egyedül vagyok a felfogásommal, másrészt Jézus tanításait hiszem és amennyire vézna karjaim bírják, tartom, harmadrészt az Egyházzal nem állok kapcsolatban.

Akkor szekta vagyok mégis.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:53 | Sorszám: 79
Ezt a jó hírt akkor továbbítom itteni barátaimnak, a fórumon.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:52 | Sorszám: 78
Ez nem igaz. Pont az én beírásaimból látod, hogy hibás vagyok! Nem hiszel a szemednek? Értelmetlen szövegeket nyomok ezerrel és ez sem győz meg? Hol itt a zempirizmus?

Nem többes számban írtam a reszlit, hanem egyes számban. Senkit nem sértettem vele. Van tökéletlenség a világban, amire az én példám a bizonyíték. Nem tudok semmit, de azt nagyon.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:49 | Sorszám: 77
Ők is az egy Istent keresik. Van akihez eljut az Evangélium és van akihez nem. Isten nem mondta, hogy aki keresi őt, de nem jutnak el hozzá a tanításai - az nem üdvözülhet.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:47 | Sorszám: 76
NINCS reszli.Még T-vel sem )

Isten nem teremtett reszlit.Hibázunk, nem olvassuk a Szentírást, nem értjük, nem adjuk át magunkat Istennek,nem fogjuk fel, hogy ő jobban szeret bennünket, mint mi saját magunkat. Harcolni akarunk, vagdalkozunk.
DE reszli NEM vagyunk.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:44 | Sorszám: 75
János TE a lehetetlennel próbálkozol ? )
Van a keresztény és van a szekta. Ami szekta, az nem keresztény.
Az Ószövetségben is volt közvetlen vonal Isten és ember között. Emlékezz csak hány pogányt hívott fel telefonon Isten ! Mózest, Ábrahámot, Jákobot....stb. - és elbeszélgettek egymással közvetlenül. Jézussal persze még közelebb jött hozzánk Isten, hiszen ő a kevünkért Isten-eber lett, felvéve emberi természetünket és hol Istenként hol emberként nyilvánult meg.

Jól hiszitek, hogy amikor a barátok Istenről beszélgetnek, akkor ő jelen van köztetek. Ő mondta !

A nyomós érv az Egyház mellett, hogy Jézus alapította, akarta és aki részesült a keresztségben az benne van. Lelke rajta, hogy hogyan és milyen hatással más társaira.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:43 | Sorszám: 74
Szólni kellene a hinduknak, buddhistáknak, taoistáknak, hgoy tévelyegnek, nem?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:42 | Sorszám: 73
Válogasd meg a szavaidat, légy szíves. Egy resztlivel beszélsz
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:41 | Sorszám: 72
Régóta már... nem félek, mert minden viccemet elfogadta.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:40 | Sorszám: 71
Persze, sok a hiba, sok a hiba, nagyon. Hogy is mondja Hamvas? Ez egy korrumpálódott világ. Melyik Hamvas könyvet szeretted a legjobban? Vagy ő túl laza egy komolysághoz?

A szabadság fantomja.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:35 | Sorszám: 70
Nem tudod jobban. Rosszul tudod. Nincs hulladék. Jézus az Evangélumban számos példában bizonyította, amikor a magukat hulladéknak tartó emberek eléjük kerültek. Téged is meghívott és Téged is szeret. Add meg magad ! )
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:32 | Sorszám: 69
Azt hiszem mindnyájan az ilyenfajta járással próbálkozunk.
És ez jó is így. Sem a szándékosan kisérletező labdázás, sem pedig a megalázás nem helyes. Egyformán hiba.

A szabad beszélgetés a legfontosabb élet-halál kérdésekben nyilvánosan olvasható fórumokon nem lehet olyan laza, mint egy duettben egy kávéházi sarokban.
A tizparancsolatról nem lehet játékosan fecsegni, amikor ezreknek téves fogalmai vannak erről és esetleg betévednek ide és olvasgatnak.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:29 | Sorszám: 68
Vajon miért gondolom úgy, hogy csak Jézus tanítása primer tanítás, a későbbiek pedig mind-mind emberek művei? Viszont pontosan úgy, ahogyan Isten eltervezte. Van, amikor tudják, mit cselekszenek?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:27 | Sorszám: 67
Igen. A hulladék én vagyok. Ezt jobban tudom, mint Te.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:26 | Sorszám: 66
Ajjaj, akkor én egy egyszemélyes keresztény szekta vagyok. Egyik fő tézisem, hogy Isten és ember között Jézus megjelénése óta közvetlen vonal van. Ha ez hiba, akkor így fogok elkárhozni. Mégsem érzem azt, hogy félnem kell. "Ne féljetek."

Amikor barátommal beszélgetünk, úgy hisszük, Jézus velünk van. Újabb látszat, újabb téveszme?

Egyébként készséggel megpróbálom belátni nyomós érvek alapján, hogy az Egyházon kívül nincs élet.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:24 | Sorszám: 65
Egyetlen teremtmény sem selejt. A mindenható, mindentudó, hosszútűrő .... teremthetett selejtet ????
Az persze tény, hogy a természetünk bűnre hajló, de van ez alól felszabadulás is.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:21 | Sorszám: 64
MINDENT nem hárítok a 4o évre, csak felsorolom mint egyik okot. Egyébként pedig úgy gondolom, hogy a 4o év mindenhol más jellegű volt. Vagy az NDK-s lét hasonlított a mi létezésünkre ? A politikai közhangulat egyforma volt talán a bizonyos országok között ? A horvát testvérek helyzetét én nem hasonlítanám a mieink helyzetéhez.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:15 | Sorszám: 63
Az Egyház és az egyházi személyek hibái nem hiteltelenítik sem az Egyházat sem pedig a hitet magát.
Még a szentek sem hibátlanok. Életükben számtalan hiba, tévedés lelhető fel, de abban egyek, hogy nem alantas lelküek.A pápa pedig csak bizonyos kérdésekben hibátlan és csalhatatlan.
Van részeges, pedofil,homoszexuális, hitetlen, bűnös pap is és volt is. DE ettől még ...
És vannak elhivatott szentéletű, nagytudású egyházi személyek is. Mindnyájan életszentségre kaptunk meghívást.
Lehet erre törekedni és ehhez segítséget kérni. Megkapjuk !
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 10:07 | Sorszám: 62
Az Egyház ugyanolyan fontos mint a hegyibeszéd. Az egyházat Jézus alapította, az egyház az ő teste. Minden megkeresztelt ember tagja az egyháznak. Sok hiba van az egyházban, de akkor is Isten szándéka szerinti alakulat.
A mise Isten meghívása egy vele való személyes találkozóra, az Eukarisztiában. Ő kérte, hogy jelen legyünk vele e találkozón. Ezt nem lehet visszautasítani, ha vele élünk.
Nem mókás és nem elitélendő a vallástól független hit, csak tévedés. És ez a tény nem "jut" az embernek, hanem aki ismeri az Evangéliumot, az ha ezt éli, akkor ezt választotta és ez hiba.
A vallási tanítások mind az Evangéliumi tanításokon alapulnak, annak áttételeződései, legfeljebb nem értjük mert nem fejtettük meg vagy nem mélyedtünk el benne. A tévedések pedig létező emberi hibák, de nem indokolják a tanítások negligálását vagy az Egyházon kivüli életet. Aki hisz, az az Egyházban - Krisztus testében él.De szabad akaratunk van arra nézve, hogy válasszunk.

Akarj találkozni Laci atyával.Teszek azért, hogy jobban be tudj kapcsolódni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola