Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:57 | Sorszám: 61
A. de Mello, A csend szava, http://www.terebess.hu/keletkultinfo/mello.html

"Szűrés

- Milyen embert alakít ki a megvilágosodás?

A Mester így válaszolt:

- Közösségi szelleműt, de párthoz nem tartozót;
haladót, de adott útvonalhoz nem kötöttet;
aki elfogadja a dolgokat úgy, ahogy azok jönnek,
aki nem bánkódik a múlt miatt, nem aggódik a jövőért;
aki megy, ha lökik, s jön, ha húzzák;
hasonlít a hatalmas orkánhoz, a szélben libegő tollhoz;
a folyóban úszó gazokhoz,
a szelíden őrlő malomkőhöz; aki egyenlően szeret minden teremtményt,
miként a föld és ég is mindenkinek egyenlő
- ilyen embert terem a megvilágosodás.

E szavak hallatára felkiáltott az egyik fiatalabb tanítvány:
- Halottaknak, nem élőknek való az ilyen tanítás - azzal felkerekedett, s nem is tért vissza soha többé."

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:44 | Sorszám: 60
"Mindíg van felfeslés a véletlenek alól"

Elnézést a korrekcióért. NINCSENEK VÉLETLENEK - Isten folyamatosan jelen van az életünkben és terve van velünk, továbbá bizonyos események bekövetkezte saját cselekedeteink következménye.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:26 | Sorszám: 59
Jó, semmi sem meglepő, felejtsd el az egészet. Selejttel beszélsz.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:25 | Sorszám: 58
Van olyan ember, aki eldobja a mankóit és járni próbál úgy, hogy a másik sántával támogatják egymást. Direkt dobom fel a magas labdát, hogy lássam, milyen megalázás sül ki belőle.

Mit jelent számodra a szabad beszélgetés?

porciumkula
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:24 | Sorszám: 57
Lehet mindent a 40 évre hárítani?
Talán a horvát testvéreknél nem volt 40 év?
A szlovákok miért járnak templomba? A románok miért hódítanak a hagymakupolás nemzet-vallásukkal?
Itt nem az évekkel van baj, hanem néhány száz emberrel.
A stratégia itt is látható.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:22 | Sorszám: 56
Továbbá lehet igazság abban, hogy a Borgia-féle pápa sem jellemző, aki saját családjában kereste örömét.

De egy pillanatra képzeld el azt, hogy Jézus a pápa mellől integet a balkonról a többszázezres tömegnek. De öltönyben-nyakkendőben, hogy ne lógjon ki a sorból. Ez is antiklerikális populista propaganda a Hernádiból, nyilván.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:18 | Sorszám: 55
II. János Pál autentikus. (Melyik volt viszont az a pápa, amelyik a hívek adományait számlálva azt mondta, jól hoz a konyhára nekünk ez a Jézusról szóló legenda? - a kivétel persze erősítheti a szabályt)
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:15 | Sorszám: 54
"Jézus tanításai valóban mindent felülirnak. Aki kirekeszt, az téved és helytelenül értelmezi a Szentirást."

Rendben. Eszerint van valami spúrom, ami nem az ördögtől való.

"Kedves János, Te egyházi ügyekben kevéssé vagy tájékozott - úgy érzem. Vagdalkozol és feltételezel. Tudnék jónéhány egyházi személyt ajánlani, ha komolyan érdekelne egy párbeszéd."

Az egyház mennyivel fontosabb, mint a hegyibeszéd? A felépítmény elutasítása tagadja az alapokat is? Valóban nem vagyok mindennapi misejáró és ezért joggal érezhetném magam totál kívülállónak. A vallás egy dolog és a vallástól független hit egy másik dolog. Nekem az utóbbi jutott, bármilyen mókás vagy elítélendő is ez.

Ha találkozom legközelebb Laci atyával, megkérdem ezt is.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 09:11 | Sorszám: 53
"Folyamatosan kerülök olyan állapotba, amikor ember nem tud segíteni és fohászkodtam és fohászkodom is és döbbenetes módon kapok is segítséget. Aztán nem hiszem el és gyanakszom, de újból és újból megtapasztalom."

Ez komolyan nagyszerű! Jelek márpedig vannak - ezt az ember nem mondhatja el bárhol vagy bármikor, örülök, hogy itt elhangozhat. Mindig van felfeslés a véletlenek alól.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 23:36 | Sorszám: 52
Keményen hangzik amit írsz, de így van.

Az egyházi ügyekben való tájékozatlanság, a Szentírás felületes ismerete és meg nem értése. A jobb teológusok munkáinak nem ismerete. A Göbbels által hangztatott lélektani jelenség érvényesülése : miszerint bármit gyakran ismételgetve egy idő múlva igaznak hisszük. És a 4o év alatti aknamunka az egyházzal, vallással kapcsolatban. Mindezek elérték azt, hogy még a műveltebb és kulturáltabb ember is téved és téves ismereteket kever az elméjében a hitéletről.

És mit kaptunk tőlük a vallás, a tanítások, az Egyház elhagyásáért ???

porciumkula
  Válasz | 2009. augusztus 03. 23:26 | Sorszám: 51
A fegyházellenes hangulat oka a tudatlanság.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 23:25 | Sorszám: 50
Bizonyára így van, és mi ezen a meglepő ?

És ez mit jelent a számodra ? Mi az, hogy nyitott-ember a te fogalmaid szerint ? Mit értesz ebben a témaban ezen?

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 23:22 | Sorszám: 49
Igen.A jobbfajta középiskolákban sem türték, ha olyanokat szóltunk, hogy "míg az urak dőzsöltnek, addig a parasztok robotoltak". Túl lapos ez a közhely, a Hernádiba való.

A tradicionális öltözetek, vagy a Vatikán jólléte 2ooo éves fejlődés eredménye. DE hagyván a külsőségeket maradjunk csak annál, micsoda odaadással tanítottak, ápoltak beteget, küldtek segélyeket, mentettek ezrével életeket, tartottak fenn caritativ szervezeteket. Se szeri se száma ma is, hazánkban is az odaadó szolgálatnak, az emlegetett cursillotól kezdve rádiók és TV- csatornák működtetéséig.
A legjobb iskolák mindíg is az egyháziak voltak, mert a papnevelők "mindenüket odadobták, hogy másoknak jobb legyen", de a legjobb ápolónők is az apácák voltak. Erre kell gondolni.
Meg kell látnunk Krisztus arcát a mai emberben és jelenségekben is, mert ott van. Vagy Karol Woytila egész életútja csak a szép öltözködéséről ismert és ezért tiszteletreméltó ?
Ugye nem ? )

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 23:09 | Sorszám: 48
NEM zártkörű, rosszul tudod.

Az 5o-es években lasszóval fogott férfiak, akikből papok lettek sem állnak mind a helyzet magaslatán. De ha megfelelő műveltségű és képzettségű elhivatott komoly papi személlyel óhajtanál áttérésről beszélni, erre van lehetőség.

És bár blaszfémia, de egy balettanfolyam sem neked való.Továbbá például állásinterjúra készülvén neked nem szükséges életrajzíráshoz tanfolyamra menned ugye ?
Hát erre utaltam.

Ha a Szentírást és komoly teológiai szerzőket olvasol, akkor hasonló eredményre jutsz, nincs szükséged cursillora.

Jézus tanításai valóban mindent felülirnak. Aki kirekeszt, az téved és helytelenül értelmezi a Szentirást.
Kedves János, Te egyházi ügyekben kevéssé vagy tájékozott - úgy érzem.Vagdalkozol és feltételezel. Tudnék jónéhány egyházi személyt ajánlani, ha komolyan érdekelne egy párbeszéd.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 22:58 | Sorszám: 47
Az első bekezdést nem értem. Ha a földi életről azt tudjuk, hogy véges de a túlvilági végrtelen lehet, akkor a halál fogalma csak a földi élet tartozéka és nincs jelentősége.

Földi fogalmakkal nem írható le Isten világa. Egyébként még földi dolgokban is vannak parapszicholgiai jelenségek melyek megtapasztalhatóak, de a jelenlegi természettudományos fogalmainkkal nem megragadhatóak. Uez.Persze ezeket lehet hogy idővel majd megérthetjük. Isten világát azonban földi létünk idején nem.

Vagy a mennybemenetelt meg lehet érteni, ha a fizika törvényeivel próbáljuk magyarázni ? - stb. - feltéve ha hisszük.

Folyamatosan kerülök olyan állapotba, amikor ember nem tud segíteni és fohászkodtam és fohászkodom is és döbbenetes módon kapok is segítséget. Aztán nem hiszem el és gyanakszom, de újból és újból megtapasztalom.

Vitt, bizony vitt betegség tökéletes magányba az emberek tekintetében. Sőt, nem csak a betegség. Ezek konkrét dolgok,nem látszatok, de mulandóak.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 22:12 | Sorszám: 46
Ez bizonyára idealizmus, amit az egyház nem tűr.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 22:12 | Sorszám: 45
Örülök, hogy a pápa szépen öltözik, hogy a bíborosok gazdag köntösben vannak, hogy a Vatikánnak jól megy. De én az Újszövetséget olvasva egy nem túl gazdag erszényű, tűzzel ihlettett fiatalembert látok, aki mindenét odadobta, hogy másoknak jobb legyen. De lehet, hogy ez nem igaz, csak képzelem az egészet.
Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:56 | Sorszám: 44
"Kerültél már olyan nem egyszerű állapotba, amelyben csak Jézushoz tudtál fohászkodni, mert ember nem tudott segíteni?
Vitt már betegség tökéletes magányba? Mindegy is. Csak látszat, képzeltem én." - Ebben a sorrendben... !!!
Mindenki máshogy éli meg a vallást, a hitet - a lényeg, hogy ember maradjon, empatikus és toleráns. Csak ne éljenek vissza az empátiájával és a toleranciájával - és itt jönnek a jezsuiták ! akik odatartják a másik orcájukat is és utána visszaadják !
Én Szent Mihály harcos hozzáállását nagyon tisztelem - a jó győzelméért ! csakhát nagyon nehéz eldönteni kinek van tényleg igaza... pláne ha elméletileg egy oldalon állunk !
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:54 | Sorszám: 43
Nem volt eddig olyan felekezet, szekta, akár keresztény, akár Krisna-tudatú, stb., ahol ne találtam volna nyitott embert.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:52 | Sorszám: 42
Tudom. Zártkörű. Egyszer egyik keresztény hitről át óhajtottam térni egy másikra, de kirúgtak a templomból.

Mindenesetre Jézus tanításai felülírnak nálam minden ilyenfajta kirekesztő keresztény magatartást. Tudom, ha Ő ma bemenne egy templomba keresztelkedni, páros lábbal kitennék, mert nincsenek sem ismerősei, sem keresztszülei, meg azt mondanák rá, csaló, amíg meg nem nyitná sebeit, mint Tamásnak.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:49 | Sorszám: 41
Akkor az a sok százmillió erőszakos, kegyetlen halál csak álom volt. A történelem egy magas célt szolgál, de nincsenek rá fogalmak. Mi lehet az a súlyosság, ami ennyi halált megér? Vagy a halál ippeg valami más, a rossz kirostálása... Minden májá, doxa,... az én fogalmaim nem jók, a Tieid meg megoszthatatlanok... pedig a költők tudják a szavak ereit és óceánját... Nem ezt tanítod az iskolában?

Ha isten valós állapota nem leírható, akkor mégis komplex fogalmakhoz kell folyamodni.

Kerültél már olyan nem egyszerű állapotba, amelyben csak Jézushoz tudtál fohászkodni, mert ember nem tudott segíteni?

Vitt már betegség tökéletes magányba? Mindegy is. Csak látszat, képzeltem én.

Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:40 | Sorszám: 40
Ezt nem mi döntjük el - mindennek rendelt ideje van és szerintem Leányfalun nagyon jót elmélkedne a mi drága Bátky doktorunk Tamás atyával...
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:23 | Sorszám: 39
Ne viccelj. Nyilván tudod kik a jezsuiták és mit képviselnek. De a cursillo nem Neked való.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:20 | Sorszám: 38
A földi fogalmak nem alkalmazhatók Isten működésére, ámde mert nem tudjuk leírni az ő valós állapotát földi kifejezésekkel operálunk. Vallásos értelemben a halál sem a mozdulatlanság állapota. Az csak látszat.
Aztán aki mindenható az mindenre képes természetesen.És a disabled sem ül itt, mert nem foglya semminek, önmagának sem. MÁSOK itt a fogalmak.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:04 | Sorszám: 37
Várj csak, én gyanakvó vagyok... a jezsuiták elfogadják Jézus tanításait? Vagy odamegyek és máglyára vetnek?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola