Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:02 | Sorszám: 36
Azt hiszem, mind hívők vagyunk, de Ti az óramutató járásával ellentétes, pozitív irányban, én meg negatív, megegyező irányban. De a mutató összetalálkozik és a mechanika törvényei, amelyek idő szerinti második deriváltat tartalmaznak, megengedik az idő irányának megfordítását -a hőtantól egy pillanatra tekintsünk el.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 21:00 | Sorszám: 35
Hogy lenne már mozdulatlan? Az maga a halál. Hogy lehetne valamire is képtelen, hogy megváltoztassa? akkor hogyan mindenható, Vagy ez egy túlhaladott modell?

Ezért tippeltem a stand-by állapotra. Mindenható, mindenre képes, de átmenetileg disabled saját törvényei folytán.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 20:56 | Sorszám: 34
A mondatoddal Istennel kapcsolatban egyetértek, de a "foglya" kifejezés negativ.
Azt gondolom a teremtő képesség megléte öröm. Ezt kicsiben mi is tapasztalhatjuk. Adni jó. Az énkiterjesztés örömérzettel jár.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. augusztus 03. 20:02 | Sorszám: 33
Ne az én kedvemet, hanem a saját logikádat kövessed:

Isten a saját öröklétéből fakadó mozdulhatatlanságának a - ha úgy tetszik - foglya. És ebből a mozdulhatatlanságából míg a büdös élet és még két nap ki nem foghat mozdulni.

Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 17:15 | Sorszám: 32
Leányfalu - jezsuita cursillo ! adok meghívót, menj és légy harcos jezsuita !
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 17:13 | Sorszám: 31
A kedvedért látens módon mindent visszavonok.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 17:09 | Sorszám: 30
Már mások is mondták, miért nem vagyok jezsuita? Ezoterika? Én nem. Erika Ezot, a nagy misztika.

Két fiatalember ment előttem az utcán és többször letettek valami nem túl nagy dobozt. Nézem, az volt a felirata, hogy súlyemelő pad.

Azt hiszem, komolyan, Isten jól sikerült teremtménye vagy, akiben a Teremtő bármikor megmoshatja az állandó alkotásban megfáradt arcát. Jó tőled tanulni, jó veled okosodni, mindörökké.

gyertya
  Válasz | 2009. augusztus 03. 17:02 | Sorszám: 29
A saját lelki mocskunk börtönében élünk - valahogy így vezetném föl a téma lényegét.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. augusztus 03. 17:00 | Sorszám: 28
Uhh ... de beindult a fantáziád ...

Gondoltam, hirtelen írok rá valamit, de aztán az nem is mén oly könnyen ...

onogur
  Válasz | 2009. augusztus 03. 16:28 | Sorszám: 27
Hát mert a júeszéjben drámaian visszaesett a magyar történelmi filmek iránti kereslet.
A hazai mozipiac meg akkora, hogy abba kár pénzt ölni, hacsak nem szponzorok pénzéből csinálod.
De akkor meg a Nándorfehérvári diadal úgy nézne ki, hogy Hunyadi János CIB-gyorskölcsönből vásárol csónakokat, Kapisztrán a Provident alkalmazottaként rántja össze a felkelők seregét, Dugovics meg "Szállunk rendelkezésére!" feliratos MALÉV-pólóban rántja magával a törököt.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 16:27 | Sorszám: 26
Butulj meg egy kicsinyég és akkor jobban fogod érezni magad, kevésbé leszel elégedtelen és kritikus a világgal, mert nem látsz át rajta.
Nem is lehet itt annyira jó, hogy tudd mi a különbség és mi vár akkor, ha helytelenül élsz és elmerülsz pld. az ezoterika zavaros vizeiben a Szentírás helyett. )

Egy ferences atya mondogatta az idősebb hölgyeknek, hogy ne igyekezzenek annyira, mert Isten a maga jóságában sokszor megvárja, míg olyannyira megtisztulnak, hogy bizonyosan elnyerik a boldog örök életet és csak akkor hívja őket magához. ) - de akkor aztán hívja !!

Egyébként könnyíts a szíveden sürgősen, mert a másik serpenyőben csak a strucctoll lesz és így nem lesz esélyed.Vagy az is lehet, hogy mindenképpen nyerő leszel, mert a strucctoll ha megmérettetik a szívvel együtt bizonyára könnyűnek fog ahhoz képest találtatni?
Nem tudom az egyiptomiak szerint melyik mérlegállás a nyerő ?

Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 16:13 | Sorszám: 25
Egy magyar nábob - Kárpáti Zoltán ... pont olyannak képzeltem, mint ahogy filmre vitték... Van olyan jó mint az Elfújta a szél... sőttttt !
Miért nem csinálnak ilyen filmeket mondjuk Etyeken???
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 16:05 | Sorszám: 24
De jó is volt skarlátosnak lenni gyermekkoromban, amikor végigolvashattam Jókai majd minden regényét, legálisan kéjelegve, reggeltől estig !
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 16:01 | Sorszám: 23
Ugyanazt amit valaha.
A megismert igazság ellenére, nem terem bennünk sok esetben gyümölcs. De van akiben gyorsabban érik és van akiben lassan, vagy soha. A fügefa elszárasztásában Jézus indulatos emberi természete is megnyilvánul, ahogy türelmetlenül és dühében cselekszik. )És erre az indulatosságra számos példa van a Szentírásban, még akkor is ha Jézus azt mondja "Kövessetek engem, mert én szelid vagyok és alázatos".
Ha politikai vonatkozásokra utalsz a fügefával kapcs., az nem érvényes mint semmi politikailag soha a Szentirásra.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:57 | Sorszám: 22
Mire medvénülünk. Szép könyv.
Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:57 | Sorszám: 21
Hümér - na mi ? Keresztanyám szójátéka : hőmérő
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:55 | Sorszám: 20
Az ellenállóvá tesz, ha gyakorlod a mértékletesség erényét. Ez aztán kettő egy csapásra. )

Nagyanyám használta imigyen a nyelvet ahogyan te most viccből.

Mondok : "Hová mész nagyi ?" "Lemegyek a parkba, viszem Ernő is"
Mondok: "Na legalább lesz társaságod", stb.

A legédesebb az volt, amikor hangosan mondogatta a konyhában : "Na most előveszem a SERPENTYŰ és sütök tojás" )

Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:54 | Sorszám: 19
Fügebor is elég alattomos egy dolog... aszittük diszkrét kis kontyalávaló - oszt nem is
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:53 | Sorszám: 18
És mit szimbolizál a fügefa ma?
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:49 | Sorszám: 17
Egyéberánt a fügefa fura egy zőcség. Egyszerre van rajta teljesen éretlen gyümölcskezdemény és teljesen érett kifejlett édes gyümölcs. (Izrael szimbóluma, illetve a hité) Szombaton bezabáltam belőle - nem is tudtam egykönnyen elhagyni a kis exclusiv kabinetet )
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:49 | Sorszám: 16
Jó, eszem házikoszt.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:48 | Sorszám: 15
Nem nyugtattál meg, várom a poént. Annyira azért nem jó itt, hogy sok-sok halasztásért imádkozzam.

Másfelől nyugodt vagyok. Ami koszt összeszedtem, attól jó lesz megszabadulni. Könnyebb leszek, akár harsonát fújnak, akár Maat structolla kerül a serpenyőbe.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:45 | Sorszám: 14
Nyugodtan, bár inkább egyél valami házi kosztot - az jobb.
Sok zöldséget, gyümölcsöt.
Az ok. amit Mt.24.36 ír, de annak van előzménye is, ami az idők jeleiről szól. Az most nem látszik, hacsak kis lépésekben lopakodva nem. Ámde az egyéni sors az még eltér a végidőkről mondottaktól. Efelől olyan nagyon nyugodt senki sem lehet, kivéve akiknek rendben a számlájuk nagyjából.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:20 | Sorszám: 13
A legbizarrabb az volt, amikor olyannal találkoztam, aki elolvasta az összes vallás szent könyveit és végül azért választotta a kereszténységet, mert az Újszövetség volt tartalmilag a legcselekményesebb
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 03. 15:03 | Sorszám: 12
Igen. Mindenhol ott van, mégsincs ott sehol. Ettől érdekes annak is, aki a kis és nagy léptékekkel foglalkozik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola