Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fegyverek ,regisegek,es egyebb gyujtok ide! (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fegyverek ,regisegek,es egyebb gyujtok ide!
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 20. 21:19 | Sorszám: 72
Nekem tetszik! Amíg ellenség van ez is kell(lene)
mandala
  Válasz | 2005. szeptember 20. 21:06 | Sorszám: 71
ez mán nem szép, csak hatékony!
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 20. 21:04 | Sorszám: 70
A romániai üvegipar elárasztotta a világot jó és kevésbé jó Gallé hamisítványokkal!
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 20. 21:02 | Sorszám: 69
Fényképről nem lehet megállapítani, hogy egy tárgy hamisítvány vagy eredeti! Bámulatos hamisítványokat tudnak készíteni.
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 20. 20:59 | Sorszám: 68
Ilyen tiffany dolgokat sokszor latok garage salen..Az a felso lampa gyonyoru..Nekem is van mindenfele )Mindjart kuldok neked kepet rola ha van e mailed csak csinalni kell fenykepet. varjal )
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 20. 20:56 | Sorszám: 67
Itt van ! Lemorzsolom Onogur cececciós bigyóit.
onogur
  Válasz | 2005. szeptember 20. 20:42 | Sorszám: 66
Mint általában a szecesszió stílusának, virág, indamotívumok.
Egy gyönyörű Gallé lámpa:

Ez meg a csehek által hamisított Tifany:
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 20. 20:35 | Sorszám: 65
Mi a szecesszios uveg targy lenyege???A szine a fotmaja???
Gajo ..Elhiszem puskakba utazom,a geppuska sok helyet foglal,meg nehez a falra akasztani..Van egy szep osztrak csendeletem ,eleg nagy meretu..A hatuljan van kb 50 kulonfele ar kulonfekle aukciok utan gondolom..A festmeny az 1890 evekben keszult,mindenki megcsodalja olyan szepek a szinek..Levittem ugy 6 eve a szemetet,es oda volt levive,tobb nem kevesbe szep festmennyel,es rengeteg butorral konyvvel.Egy idos neni halt meg,annak az orokosei mindent kidobtak..Ott talaltam,szep regi konyveket is..
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 20. 17:35 | Sorszám: 64
Ezt rosszul tudod Géppuska is van, de nem lett olyan sikeres mint a gépkarabély.
onogur
  Válasz | 2005. szeptember 20. 13:39 | Sorszám: 63
Én sem értem, de ez nem egy nagy kaland, síkhülye vagyok a fegyverekhez. Ugyan van egy nagyon régi gyerekkardom, az egész nincs 80 centi, de több száz éves és szépen díszített, meg két nemtommilyen cirka 150-200 éves pisztolyom, de nem is szeretem őket.
Elsősorban szecessziós üvegbuzeráns vagyok. Ne gondolj itt tifánikra, lalikokra és gallékra, csak alsó-középkategóriás tárgyaim vannak.
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 20. 13:31 | Sorszám: 62
Oraim nekem is vannak..Festmenyem is vagy husz ebbol ketto jo nevu..Megneztem a fegyver oldalt ott!Az indiai puskat itt is lathatod ez egy kicsit szebb kivitel!!Nem ertem hogy hogy lehet kanocos az a puska a 19 szazdban,mikor a 18 szazad vegen,mar a Flintlock/kovas/puskak pisztolyok mentek,es az 1830 eevektol az angolok mar hoztak az Enfield puskat vagy kesobb a Lorentzet???
onogur
  Válasz | 2005. szeptember 20. 13:02 | Sorszám: 61
Majd keresgélek Neked. Sajnos kiestem a gyakorlatból, pedig foglalkozom/tam régiségekkel, igaz, én inkább üveg, festmény, órák, érmek, bélyegek frontvonalon nyomulok.
De ha valami érdekeset találok, szólok.
Egyelőre itt nézz körül: http://www.axioart.com/
A betett képek is erről az oldalról vannak.
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 20. 12:52 | Sorszám: 60
Koszi buddy!!De mi azok cime??Amerikai aukcioshazakat neztem,es az itteni arakat tudom..
onogur
  Válasz | 2005. szeptember 19. 23:46 | Sorszám: 59
Rossz oldalakat nézel, próbáld meg az aukciósházakat.
A drágább kategóriából:


"Keréklakatos vadászpuska

Egyszerű kivitel. Csőben mesterjeggyel "címerpajzsban Z". Tusnál törésnyom. XVIII. század.
Kikiáltási ár: 500.000.-
Leütési ár: 1.000.000.-"

Olcsó:

"Kanócos puska

Ezüst veretes.XIX.század Javított, pótolt.94 cm
Kikiáltási ár: 200.000.-"

camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 19. 23:22 | Sorszám: 58
Itt is lehet venni hatastalanitott fegyvert is,pld a mar korabban emlitett,Smeisser nemet submashingunt is,de lattam maxim geppuskat is!!Ezeket azok veszik,akiknek nagy a helyuk..En azert kell nagymeretu luxus appartmannt bereljek,mert csak ott fer el a cuccom )A Kalasnyikov csak gepkarabely,nem geppuska )
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 19. 22:15 | Sorszám: 57
Olyan 94-95-ig lehetett vásárolni hatástalanított fegyvereket Tápiószecsőn. Gondolkoztam, hogy veszek egy kalacsnyikov géppuskát. Ha jól emlékszem 40 ezer forint körül adták. Nagyon sok PPS-t adtak el.Később valamilyan botrány is volt a dologból.
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 19. 21:38 | Sorszám: 56
Idiot ))Igaz igazad van,egy bizonyos szempontbol,de en antik fegyverrol,es nem egy schwartzlose geppuskarol!!Egy ilyen osztrak gyartmanyu geppuskat,lattam,1600 dollarert,valyon hogy kerult az USA-ba???Az antik fegyverekhez otthon sem kel engeley!!A kardomra jott valasz egy magyar regisegkereskedotol,ugy 70-140.ezret er ))A puskarol ilyenrol meg nem is hallott )
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 19. 16:59 | Sorszám: 55
Gondolom 10 évet!
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 18. 23:32 | Sorszám: 54
Kivancsisagbol vegigneztem a magyar fegyveroldalakat,es szomoruan vettem tudomasul,hogy a regisegboltok 90% is csak replikakat arul..Pld Puskat 100.000ert???Akkor mennyit er egy eredeti???
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:58 | Sorszám: 53
Ez a fegyver is a 1800 evekben keszult,elentetben az angol gyartmanyu elsutoszerkezettel,itt egy mas tipust hasznaltak,megpedig oroszt..A Kovako minosege lehet nem volt kivalo naluk,mert a csappantyu szerkezetet rovatkoltak is,a nagyobb es tobb szikra miatt.Csak erdekessegkeppen!!Ha az eredeti kovako van a fegyverbe/hihetetlen kopasalloak/akkor a fegyver sokkal tobbet er..Ha a barell/cso/oktagonal,azert egy vagyont adnak,az en jovo heten itt is lathato fegyverem belso obe oktogon../Talan erdekel valakit!!A cso belsejet kezzel furtak az afganok,az angolok akkor mar geppel..a csovet egyforma meretre furtak addig amig a golyot nyomtak le.Azutan egy kicsit kisebb a cso belso atmeroje,az a resz a puskapore,es a folytase..
mandala
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:46 | Sorszám: 52
caucazusi_miquelet_musketa_19_szazad.jpg

camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:44 | Sorszám: 51
Bocs Brown-Bess!

Az indiai musketa a flintlock elodje meg ugy 1600 koruli..Kevesen tudjak hogy az elso revolver elven mukodo fegyver is musketa volt,a napkiraly apja hasznalta!!Musketa forgathato hatlovetu barellel..Ennek az ara mert meg lehet venni,26.000 dollar..Nemreg lattam gun shown egy Mannlicher-Schonauer osztrak-Magyar puskat is,sajn os nem tudtam megvenni,mert ream licitaltak,es en oriental fegyvereket szeretem..

camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:37 | Sorszám: 50
Itt is latszik a Peshavari es Afgan fegyvermivesek milyen klassz munkat vegeztek!!A flintlock itt is eredeti Brown-Bass a csovet ok tettek bele,ezt nem volt nehez nekik,hisz az elsutoszerkezetnek es a csonek semmi osszefonodasa nincs,csak az a kis cso fele lejto fem arok,ami a leletkezo szikrat a cso oldalaban levo kis lyukhoz csorgatja,ahol a korabban elol betoltott puskapor egy nagyon kicsi resze,lathato..Elsuteskor a szikra a vezeto kis valyun keresztul bedurrantja a puskaport,de ehhez az is szukseges,hogy az a kakas abban a pillanatban zarja a gyujtolyukat..
mandala
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:32 | Sorszám: 49
indiaban_gyartott_musketa_arany_diszitessel.jpg

mandala
  Válasz | 2005. szeptember 18. 01:29 | Sorszám: 48
afgan_jezail_ez_kicsit_mivesebb...jpg :

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola