Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fegyverek ,regisegek,es egyebb gyujtok ide! (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fegyverek ,regisegek,es egyebb gyujtok ide!
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 23:17 | Sorszám: 22
[img]http://fm8.freemail.hu/fm/download?sid=2ONniTvZsc-TydQbYuf-WdkkSXVI1H0YfU6Rn.D7kisPaTnoBA3YIbGzgCx-BvIKeV7SGOuZZywU_&c=2&id=YSBGbGludGxvY2tvbiBheiByb3N6bGFuLGVzIGEga292YWtvIGE gbGVjc2FwbyByZXN6YmVuLkpQRw==[/img]
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 23:07 | Sorszám: 21
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 23:04 | Sorszám: 20
Kar hogy nem lehet kinagyitani,az oroszlan miatt (Azert koszonom )
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 23:04 | Sorszám: 19
Sajnos a képfeltöltő így ilyen kicsiben rakja fel a képeket.
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 23:01 | Sorszám: 18
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 22:54 | Sorszám: 17
Nos ez az a puska! Ami log a ravaszvedonel,az egy kis darab veres szovet,az elobb egy masik szakerto, azt irta hogy nem kerek formalyu??Az afganok a kezuk ugyeben szoktak tartani a lott seb eldugaszolasara ??Hat nem tudom..Most csak ide tettem az orak koze a puskat, ha mindet elhozom,csinalok egy nagy kepet..
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 22:51 | Sorszám: 16
Jo hogy irod!!Fatok borboritassal es elmeletben fem verettel!!A Hegedanak mar kuldtem kepeket.
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 22:51 | Sorszám: 15
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 22:50 | Sorszám: 14
Hat az enyem szebb majd meglatod!!!Ez nem az enyem,csak ket hetig a Jezail rifle irodalmat ,oldalakat olvastam,es ott talaltam!!Az enyem hoszabb csovu!!
Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 22:47 | Sorszám: 13

Ez valóban szép!(remélem nem túl nagy a kép)
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 21:45 | Sorszám: 12
Hegeda!!Mennek a kepek!!
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 17. 21:41 | Sorszám: 11
Csak bőrből nem készült tok/hüvely. Esetleg a hüvely bőr borítású.
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 21:23 | Sorszám: 10
Rendszeresen nezem a craigslist.org/chicago/ oldalt,es ott lattam meg a fegyveralvanyon a puskakat es a tetejen egy kardot a kepeken .A tulaj a kardot arulta annyi penzert amennyiert en ket orat dolgozok.Felvettem a kapcsolatot vele,es elmentem a kardert!!
Nagyon klassz allapotban volt a kard,nem annyira joba a tok,ami borbol keszult,de a tok tetejerol,es a vegerol hianyzott a fem veret..A kard lapja,mindket oldalon gyonyoruen maratott es az angol korona ott is..A proof-ot kitisztottam,fogkefevel es az ujra arany szinben csillogva,egy kis komputer munka utan elmondta,hogy ez egy 1800 evekben keszult angol lovassagi kard..

Megkerdeztem a puskakat milyen arban vannak,mert az erteket mas oldalakrol nagyjabol tudtam,meg a gunshow-on is lattam nehanyat.Majd leultem mikor a tulaj igy kezdte,a kicsi puska ez is /meretes/ennyi mert kicsi,a masik kicsit tobb,mert nagyobb,a harmadik az meg meg tobb mert meg nagyobb )Az ara nagyjabol/darabjanak/ket napi keresetem,igy megegyeztunk hogy megveszem oket is )
A legnagyobb puska sztorijat tudom csak,de ez a puska feltuno is volt,a gyonyoru intarzias/gyongyhaz/berakasokkal,es a barrel/cso aranymintaival,es ezust beontesekkel..Ez a puska egy pathan/a Khyber pass/pakisztani oldalan elo torzsfonoke volt,attol kapta ajandekba az oreg Hales!Folyt!

camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 21:13 | Sorszám: 9
Levelezesben vagyok az usa legjobb oriental/antik/fegyver szakertojevel,o azt mondta esetleg az odakotott textildarabnak,lehet olyan jelentese is,hogy valamire emlekezteti a tulajdonost ,de o sem ment bele melyebben a talalgatasba.A Flintlockon rajta van meg az eredeti ko borrel korulolelve,es ormotlan csavarral,megszoritva!A felhuzasnak ,ket szakasza van ,az elsoben egy kattanasnal megall a kakas,majd meghatrabb huzva tudod elsutni..A kovako az elsuteskor vegigcsuszik egy felkoralaku acellapon es onnan megy a szikra,egy kis csatornan a gyujtolyukhoz.
A fegyver az 1920 as evben kerult az USA-ba egy Pakisztanban dolgozo kovettsegi alkalmazott alltal,akinek a fiatol vettem,mert az edesapja majd szazevesen meghalt,es a baratnoje a gyilokokat nem nezte jo szemmel,a baratnoje is van vagy 65 Folyt!!
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 21:04 | Sorszám: 8
Hat a beszedem ma is perfekt,de a helyesirasom kopott,pedig valamikor ,meg tehetseges ironak is tartottak,mert kapasbol egesz jo dolgokat tudytam irni.

Azok a penzek nekem hasonlitanak jobbara a nemet hercegsegekben vert denarokhoz,egy Friauli denarra meg kulonosen..
Koszonom hogyha kuldok kepet beteszed!!A lakasomat most fogjak eladni,condominiumnak,igy jonnek a vevojeloltek,de a vegen nem is a lakast nezik hanem a sok regi cuccot )
Ezt a puskat amit ma hoztam ,az 1810 evekben hasznaltak,ez csak egy egyszeru..Jezail flintlock/kovas/musketa,ugy ertem ,nem olyan gyunyoru muves amiket ket het mulva hozok el..
Ezt a fegyverfajtat,a maghreb orszagoktol,a mai afganisztanig hasznaltak.Az enyem az afgan tipus,tehat a tusa furcsan faragott,ives.A Flintlockja eredeti brit kiralyi koronas alatta egy 5 szam es mellette az allo oroszlan,ami a Brit Kelet Indiai Tarsasag jele volt..Az eredeti csovet az afganok kicsereltek damaszkuszi acelbol valora,amit diszitessel is ellattak.Az eredeti sodrott kotel is rajta van,es nem tudom miert,a ravasz vedojere,felvan kotozve egy veres szovott tobbszor atkotott textildarab!!Folyt!

Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 19:39 | Sorszám: 7
Még mindig jobban jártunk,hogy nem a "regisegek" második g-jét duplázta meg!
tiszavirág
  Válasz | 2005. szeptember 17. 19:10 | Sorszám: 6
Ugye csak véletlenül írtad a címbe, hogy egyébb két b-vel???
Az egyéb ugyanis egy b-vel írandó!

( a magyarban az -andó, -endő nem használandó én még úgy tanultam, de Grétcsy Lászlót ha megkérdezik, szinte mindenre megengedő választ ad, úgyhogy lehet, hogy ez a kis versike már nem is igaz),

de az egyéb az egyéb egy b-vel.
Bocs.
De tudod, nyelvédesanyánk.....

tiszavirág
  Válasz | 2005. szeptember 17. 19:04 | Sorszám: 5
Én régebben minden szállodából elhoztam a szappant és a gyufaszálat, valamint megőriztem a helyi ország aprópénzét.

Azután ezt megúntam, a szappanokat odaadtam egy kollégámnak, akiről kiderült, hogy ő is ezt gyűjti, a gyufaszálakat elhasználtam és az aprópénzeket egy másik kollégámnak adtam, aki nagyon boldog volt, mert sok ritkaságot is talált benne.

Legújabban kiskanalakat gyűjtök minden olyan helyről, ahol megfordulok, sok nagyon érdekes és szép példány van közöttük, a kedvencem egy spanyolországi darab, nagyon míves.

Hegeda
  Válasz | 2005. szeptember 17. 18:57 | Sorszám: 4

Mondanál valamit ezekről?
(küld el a flinta képét és beteszem)
gajo
  Válasz | 2005. szeptember 17. 18:03 | Sorszám: 3
Nemhiszem!
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 17:44 | Sorszám: 2
Nemreg lattam kelta penzeket,tobbek kozott arany ezust es bronz gyurupenzeket!!Gyerekkoromban a sarvari hegyen talaltam egy romai penzt,Marcus Aurelius kepevel..

Ma hoztam haza az egyik ..Jezail.. fegyvert...Ha csinalok kepet rola betudod ide tenni???

gajo
  Válasz | 2005. szeptember 17. 17:29 | Sorszám: 1
Én a régi aranypénzeket gyüjtögetném! De egyet sem találok!
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 17. 17:26 | Sorszám: 0
Gondoltam nyitok egy topikot,bar lehet hogy mar van ,vagy volt hasonlo..
Jomagam ,korabban gyujtottem mindenfelet tucskot bogarat madarat,anyam nagyon nagy oromere.Aztan hogy a foldgomb tuloldalara kerultem,kezdetben,csak regi konyveket,es lemezeket ,ma mindent,ami regi es szep..Nagyapam,aki megtehette,ertkes szep regi fegyvereket gyujtott!A kisebbik fiam is fegyvergyujto!Jomagam is azza valtam!Hogy hogyan???

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola