A téma zárva.  A téma zárva.


Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot... (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot...
HAME
| 2007. október 11. 11:44 | Sorszám: 218
Nos szintisztán elméletileg, mert mint azt már mondottam volt, igen kis esélyt látok arra, hogy Májer Aranka ne hazudozna ezügyben (is), a nagyembert megjátszandó. Az egy dolog, hogy a szőlőbányászati ügyekben politikai hátszélt kapott, de ennél komolyabb ügyekben sem rohannak az internetszolgáltatók kiadni az adatokat, pedig némelyik nyomozás mögött egyenest a miniszterelnök őrjöng (lásd kurucinfo).
Tehát feltéve, de meg nem engedve, hogy az ombudsmani állásfoglalás ellenére előbb az Index, majd a T-Com adatokat szolgált akkor a rendőrség-Index-T-Com háromszögben min. egy szereplő közvádas bűncselekményt követett el (most olyan apróságokról, mint hogy mit keresne az ügyészség, rendőrség egy magánvádas becsületsértési perben ne is beszéljünk). Ha a rendőrség közvádas eljárás keretében kérte az adatokat, akkor az okirathamisítástól a hatalommal való visszaélésig elég széles palettán támadható a dolog. Ha meg becsületsértési ügyhöz, akkor az internet- és tartalomszolgáltatók viselik a balhét.
Ami pedig a moderátorokat illeti, te is voltál moderátor az Indexen, azaz te is tudod, bármivel is dicsekedjék, moderátor semmiféle forgalmi adathoz, loghoz nem jut hozzá, tehát ki sem tud adni olyanokat. Sőt szvsz még Wágner úr se, és a szerkesztőség egyetlen tagja se a rendszeradminisztrátorokon kívül.
soltika
| 2007. október 11. 11:41 | Sorszám: 217
Ott valami háttéralku történhetett.
Mindegyik pártnak van néhány adu a tarsolyában, fogják egymás tökeit rendesen.
soltika
| 2007. október 11. 11:33 | Sorszám: 216
Ha politykás, befolyásos mókus, akkor bármire rá lehet venni!
soltika
| 2007. október 11. 11:31 | Sorszám: 215
Saját nevén teszi, Identként!

Gondolod, hogy ennyire elszállt volna magától a zIndexes nagyszínpadon?

Nem, ezek kiadták az IP-t!
Méghozzá jogellenesen.

Ezek után már csak az a kérdés, hogy ki?
Ki látja?

No meg mondjuk mit tud kezdeni egy IP-user egymáshozrendeléssel?
És itt jönnek be e képbe, a zIndex "kényes" topicjai, mondjuk a HUSZ néhány gyomorforgató szekciója.
Mert ha ott pár user elereszti magát más nicken, aki mondjuk más topicocban beazonosítható, akkor az ZSAROLHATÓ!

Macisajt
| 2007. október 11. 11:29 | Sorszám: 214
Soltika, legalább engem kímélj meg a műmájeri legendáktól... ))


Tegyük fel, hogy az Index törvénytelenül kiadta valakinek az IP címé.
Tegyük fel, hogy ennek alapján valamelyik Internet szolgáltató kiadta az előfizető adatatait.
Sőt, fokozzuk mindezt újabb msékkel, nyomozást rendeltek el és ennek alapján a rendőrség megtalálta a gépet is amiről...

No, mindezeknek a mesebeli eseményeknek a reménybeli műméjeri bekövetkezte után is ennyi lehet a konkrét "eredmény", itt egy példa:
http://www.hirszerzo.hu/cikkprint.14254

gyaloggos
| 2007. október 11. 11:27 | Sorszám: 213
Na jó, hát ilyen marhasággal fölösleges foglalkozni!
gyaloggos
| 2007. október 11. 11:25 | Sorszám: 212
No, ácsi mán!

Macisajt meg mit sem tud az egészről, tehát mószerarany csak blöfföl.

A perrel kapcsolatban bizonyosan.

soltika
| 2007. október 11. 11:24 | Sorszám: 211
Amivel a Barátságos a modis topicban időnként el is dicsekedett, hogy rájuk nem érvényesek a törvények, mert az Index magántulajdon és a tulajdonos határoz meg mindent!

Szerintem sokan emlékeznek rá...

soltika
| 2007. október 11. 11:15 | Sorszám: 210
Nem tudom mennyire szavahihető ez a nő, de azt állítja, hogy kiadták Indexék az IP-t:

Idézet:
Mayer Aranka válasz | megnéz 2007.10.10 16:56:44 © (62288)
Pontosítom:
A T- Online Magyarország Zrt. - a hatályos jogszabályoknak megfelelően - a nyomozóhatósággal együttműködött, így derült fény Macisajt személyére.
Előzmény: macstappancsok éke (62283)


De pont ezt ugatérozom évek óta, hogy ott valaki iszonyatos nagy mértékben nagy ívben x@rik a törvényekre, a saját szabályzatukra, mindenre!

soltika
| 2007. október 11. 11:05 | Sorszám: 209
Perelj be, vazze
mpd
| 2007. október 11. 11:01 | Sorszám: 208
Jól értem, hogy az Index elmebetegjei közvádas bűncselekményt követtek el?
Ejnye, micsoda malőr.
Na lássuk csak, most mekkora lesz a pofakörméretük?
HAME
| 2007. október 11. 10:51 | Sorszám: 207
"A fentiekre tekintettel az Internet szolgáltató a becsületsértés miatt indított büntetőeljárásban nem adhatja ki jogszerűen az előfizetői adatokat, mert az eljárás magánvádas bűncselekmény miatt van folyamatban."

Sőt ha mégis megtenné, azonnal megvalósítja a következő bekezdést

Amennyiben a cselekmény a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvény rendelkezéseinek a megszegésével megvalósított visszaélés személyes adattal vétségét megvalósítja, akkor a bűncselekmény közvádas.

Macisajt
| 2007. október 11. 10:49 | Sorszám: 206
De hiszen én nem tudtam semmiről..
Index fórumot nem is olvasok, (mű)májer legendák sem értek el, ha nincs a Közéletben egy Quo Vadis nick nekem feltett kérdése, aminek alapján elolvastam addigi hozzászólásait, még erről a topicról sem tudtam volna..


Nahát

Macisajt
| 2007. október 11. 10:46 | Sorszám: 205
Tudom..
És az Index is tudja..

Amúgy még, különös tekintettel a 153 ill. 158 sz. hozzászólásokra...

ajánlom - aktuálpolitikai áthallásként sem kutya-
a Fidesz 2006-es esetét az un. "szerverüggyel"..és annak végkifejletét ( pl. HVG, okt.3).

Nahát

gyaloggos
| 2007. október 11. 10:44 | Sorszám: 204
Ezt mán tegnap is betehetted vóna ide.
gyaloggos
| 2007. október 11. 10:37 | Sorszám: 203
"A fentiekre tekintettel az Internet szolgáltató a becsületsértés miatt indított büntetőeljárásban nem adhatja ki jogszerűen az előfizetői adatokat, mert az eljárás magánvádas bűncselekmény miatt van folyamatban."

Tényleg nem!

Macisajt
| 2007. október 11. 10:30 | Sorszám: 202
"Pedig itt az a lényeg, hogy a zIndex egy x@ros fülemüle/tyúkperben KIADTA EGY USER IP CÍMÉT!"


Hát, azt jogszerüen nem tehette meg:

http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?menu=aktualis/allasfoglalasok/2006&dok=1719_K_2006-3

Lajos bácsi
| 2007. október 11. 10:23 | Sorszám: 201
Fati neked a kankutya, de nem én.
mpd
| 2007. október 11. 10:22 | Sorszám: 200
Tökmindegy!
Megmutatják a csávónak, hogy hol lakik az elmebetegek Úristene!
soltika
| 2007. október 11. 10:16 | Sorszám: 199
Nem látsz te semmit, te ostoba macska, csak a személyes ellenséged baján röhögsz.

Pedig itt az a lényeg, hogy a zIndex egy x@ros fülemüle/tyúkperben KIADTA EGY USER IP CÍMÉT!

Szerinted rád hányan fenik a fogukat?


Korlátolt agyú, mivé válik így a magyar net?

HAME
| 2007. október 11. 10:12 | Sorszám: 198
most már csak az a kérdés, hogy ki ellen.
Lehet, hogy kinevezte a férjet Macisajtnak és így akar még néhány millát leakasztani róla?
Vagy igazándiból a Pannontej Rt. az alperes, a vádlottak padján pedig egy doboz Medve sajt - mint a kiskorú Maci sajtért jogilag felelős gyám - fog ülni?
mpd
| 2007. október 11. 09:56 | Sorszám: 197
Hol élsz Te?
Ez bizony koncepciós per lesz.
Ébresztő!

P.s.: hands off Macisajt!!

soltika
| 2007. október 11. 09:55 | Sorszám: 196
Semmi
Pár kis ugribugri piréz, még megmozgatná itt a beáporodott öntönmjénfüstöt...

Lövessen Lajos fati, kaland az élet )))

Lajos bácsi
| 2007. október 11. 09:55 | Sorszám: 195
Azért igen hálásak vagyunk neked, hogy ezeket a nyakunkra hoztad.
soltika
| 2007. október 11. 09:53 | Sorszám: 194
Az nagy embör vót, ősszeabroncsozta a Szovjetúniót, ügyesen, minden nyikhajának adott valami pozíciót, mert tudta, hogy az ember gyarló és az önérzete a lényeg, a mások előtti pozíciója, mégha virtuális, szimbolikus is...
Azok meg hálásak voltak neki, hűséges rabszolgák...
Annak születtek, úgy is haltak meg, legfeljebb berakták egyik másikat üvegkoporsóba, látnivalónak...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.
Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola