Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Milyen laptopot vegyen ... bárki ? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Milyen laptopot vegyen ... bárki ?
tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 01. 22:00 | Sorszám: 217
ez művészet, nem te értesszz hozzá!...
Pendragon
  Válasz | 2008. július 01. 21:58 | Sorszám: 216
Kutyám!
Hogy te miket tudsz!

(Az én Tojás testvérkém azért erősködött az RV12P2000-szerűségek mellett, mert azok kiszolgálták a világháború német hadigépeit, a gyalogsági rádió-adóvevőktől kezdve, a páncélosok és repülőgépekén át a V2 rakétáig!)

Egyébként valóban inkább triódák lehettek! Mégpedig speciálisan akkor valami nagyon minimálisnak számító meghibásodási rátára kihegyezve.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. július 01. 21:24 | Sorszám: 215
ez így képen szép, de a "modern" egybeöntött foglalatból ítélve ez egy kábé 3 centis pöcök, amin semmi látványosság nincs. http://www.oneillselectronicmuseum.com/page10f.html
ez egy szép gyűjtemény, sajnos kritikán aluli, csapnivalóan rossz fényképekkel
Madelon az eb
  Válasz | 2008. július 01. 21:17 | Sorszám: 214
nem valószínû. Ez egy pentóda, ami feleslegesen drága és komplikált lett volna. Valószínűleg kisfogyasztású triódákból építették fel az ENIAC-ot
tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 01. 17:14 | Sorszám: 213
Ez sokkal szebb, és letisztultabb!...
tótumfaktum
  Válasz | 2008. július 01. 17:08 | Sorszám: 212
Rackbe szerelhető kivitelt vegyetek!...

http://www.jinco.com/shop/index.php?main_page=index&cPath=552

Pendragon
  Válasz | 2008. július 01. 17:04 | Sorszám: 211
Elalélok a gyönyörűségtől!
Itt van a drága!
http://www.radiomuseum.org/tubes/tube_rv12p2000.html
Pendragon
  Válasz | 2008. július 01. 16:44 | Sorszám: 210
Kutya!
Te sem vagy ám sokkal jobbszívű, mint ez a jbatky!

Nem győzök örülni, hogy matekból azért még (ma is ) átcsúsznék az érettségin, erre te jössz, hogy az egy szerencsétlen függvény!

Amikor én értem, csak hírek voltak arról, hogy az amcsik mit tudnak összeszámolni az ENIAC-kal!

Mi pedig azon filóztunk, miféle modern csövekkel épített bistabil multivibrátorai lehetnek! (Drága jó lelki és műszaki társam, híres rádióamatőr barátom, a „Tojás”, ragaszkodott hozzá, hogy az sem lehet nagyon más, mint a nácik híres RV12P2000-je... )

És én már-már fél-zseninek számítottam, mert fejből tudtam a Barkhausen-Kurz egyenletet!

(Miszerint D*S*Rb = 1

Madelon az eb
  Válasz | 2008. július 01. 14:46 | Sorszám: 209
vagy a körök egyenletéből kiszámítani a metszéspontokat, abból a szögeket, majd a körszeletek területét.
A kérdés melyik ad gyorsabb kódot, hisz itt elsősorban gyorsaságra kell optimalizálni.
Madelon az eb
  Válasz | 2008. július 01. 14:44 | Sorszám: 208
Az arcsin egy igen szerencsétlen függvény, ezért szvsz rossz az indítás.
Ha felezéses megközelítést akarsz alkalmazni, akkor megfelelőbb a szöget változtatni, majd a megfelelő szögből kiszámítani a a hosszakat.
Pendragon
  Válasz | 2008. július 01. 12:38 | Sorszám: 207
Naszóval:

A legelő átmérője legyen egységnyi, azaz D = 1

Ezzel Thalész tétele (és a kerületi/középponti szögekre vonatkozó tétel) szerint

- a (D/2 = ½ sugarú körcikk középponti szöge:
β = 2*arcsin(R)
- az R sugarú körcikké pedig:
γ = 2*(π/4 – arcsin(R))


Ezekből:

- az 1/2 sugarú körszelet területe:
T1= arcsin(R) – cos(arcsin(R))*sin(arcsin(R))
- az R sugarúé pedig:
T2= R*2*(π/4 – arcsin(R)) - cos(π/4 – arcsin(R))*sin(π/4 – arcsin(R))

Namosmácsak:

Aszt a zegyenletet kő megoldani R-re, amellik asztat mongya, hogy:

a lezabált területnek (T1 + T2) és a legelő területének (π/4) a zaránya t(etszőleges)


Na jbatky!
Itt a nagy lehetőséged, hogy belejavíccsá és jól lecikkizzé, meg kiokíccsá éngöm, hogy hol szúrtam el!

(Közvetve meg jó kutyusunkat is! )

Pendragon
  Válasz | 2008. július 01. 09:18 | Sorszám: 206
Már eszembe jutott, hogy mibűl indultam ki annó:

A rét kerületét két pontban metszi a kecske kötele által meghatározott sugarú kör (aminek középpontja szintén a rét kerületén van ugyi). A két pontot egy egyenes köti össze, amely a lelegelt területet két körszeletre osztja. Az "álalánosabb" megoldáson töröm a fejem (jó, majd később, most el kell mennem), amelyik arra ad választ, hogy a lelegelt-, és az eredeti rét-terület tetszőleges arányú lehessen, a +0 és az 1 között.

(Jbatky professzor úgy látszik, strájkol, mert vártam volna tőle, hogy már rég itt csúfolódik velünk, hogy mennyit vacakolunk ezzel az egyszerű feladattal! És brilliáns logikával elénk tárja a rém egyszerű megolást! )

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 30. 23:17 | Sorszám: 205
csináltam már 4 körívvel is, persze nem Basicben és nem ZX Spectrumra.
Ehhez már papír és ceruza is kéne. De meg lehet oldani numerikus integrálással is, úgy hogy a határértékek vannak bináris megkïozelítéssel megállapítva, persze úgy időigényes.
Pendragon
  Válasz | 2008. június 30. 22:22 | Sorszám: 204
Bitang jó dolgokat tucc te fejbű!

De a karó a D átmérőjű kör kerületén van leverve, és olyan R hosszú madzagon, hogy a két körívvel határolt (lelegelt) terület pont a fele legyen a körének, azaz D*D*PI/8

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 30. 22:15 | Sorszám: 203
hát attól függ hogy állítod fel az arányt
a madzag hossza egypernégyzetgyökkettő x füvesmezősugara. Persze csak akkor, ha a karó, amelyikre a spárga van kötve a mező közepére van leverve. Mert ha nem, akkor a helyzet ugyan nem reménytelen, de komplikáldik.

a kódot megpróbálom basikosan leírni, már amennyire emléxem

10 TERULET=R*R*PI/2
20 X=0
30 Y=R
40 Z=(X+Y)/2
50 KECSKE=Z*Z*PI
60 IF ABS(TERULET-KECSKE) LT EPSILON THEN GOTO 900
70 IF (TERULET-KECSKE) LT 0 THEN GOTO 100
80 X=Z
90 GOTO 40
100 Y=Z
110 GOTO 40
900 írd ki a Z értékét
910 HALT

Pendragon
  Válasz | 2008. június 30. 21:41 | Sorszám: 202
Kutyusunk!
Én ennél komplikáltabb eszmefuttatásra emlékszem, ezt nem is értem nagyon.

De gyanús, hogy az én "emlékezetbeli" eredményem ennek a sqrt(2)-nek mintha a reciproka lenne.


De mondom, hogy nem tudom már.

(Ígérem, játékból utána gondolok. De lehet, hogy jbatky meg fog előzni, hogy mindkettőnknek mutasson egy-egy szamárfület? Hát ránk fér! Nem? )

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 30. 21:24 | Sorszám: 201
nem egyenlet, bináris fa felezéssel. Persze annyiból csaás, hogy benne az ernégyzetpí
Az eredmény meg persze R1/R2= sqrt(2) mint az a kör területének képletéből kijön.
Pendragon
  Válasz | 2008. június 30. 20:36 | Sorszám: 200
LET R (a madzag hossza)
LET D (a mező átmérője)


(A megoldás valami R/D = 0,57.... körüli volt, vagy ilyesmi. De tudod, már sok mész rakódott rá! )

Pendragon
  Válasz | 2008. június 30. 20:30 | Sorszám: 199
Írd fel az egyenletet! Én már elfelejtettem!

(Már azt sem tudom, melyik ujjamból szoptam, egy spéci-rapid (15 percessek) sakk villámtorna szüneteiben. )

Azután majd beszélünk a dologról.
Ugyanis még mindig van egy Spectrum+ 64-esem, ami még üzemkép, ha igaz! Ugyanolyan gyors, mint az ősgép, és a BASIC-ja is ugyanaz (ha jól emlékszem).

Egy élmény lesz újra írni a régi progit rajta.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 30. 18:21 | Sorszám: 198
nemá. A Spectrum basicja ismerte a lebegőpontos változókat.
Direkt kipróbáltam r=10 és e=0,0001 értékre 20 lépés az iteráció. A ciklus teste 4 sor, na jó Basicban a goto-kkal legyen 10. Nehogymá 6 másodpercig tököljön rajta.
Vagy rosszul emléxel, vagy valamit igen elszabtál.
Pendragon
  Válasz | 2008. június 30. 14:16 | Sorszám: 197
DARAGÍJE DRUZJA!
Nagyot dobbant a szívem, amikor megláttam ifjúságom első „igazi” gépét, ezt a drágát!

Valami tiszta nosztalgia vett erőt rajtam! Hisz első BASIC programom volt, amit erre írtam. Nevezetesen annak a tanmesének a megoldása, hogy egy kör alakú füves mezőnek a kerületén mekkora hosszúságú pórázra kell kikötni a kecskét, hogy pontosan a terület felét legelje le?

(Amilyen bugyuta a feladat, annyira nem volt könnyű megtalálni azt az iterációs módszert, amivel ez megoldható volt, a ZX Spectrummal! De sikerült! Ha jól emlékszem valami hat másodpercen belül „dobta ki” az eredményt. )

Szóval drága barátaim!
Van-e valakinek elérhető

>>Editas Assembler for Sinclair ZX Spectrum<<

progija valahol a lomtárában? Esetleg valami hasonló...

Mert hogy itt a neten nem találok olyat, amihez szívességi alapon hozzá tudnék férni...


Elvtársi üdvözlettel:
Pendragon elvtárs

szakall
  Válasz | 2008. június 29. 18:12 | Sorszám: 196
Tojástántotta készítéshez talán kissé drága. Kollega laptopjában annyira forró volt egyszer az aksi, hogy fél nap után is sütött. Mármint kivétel után is még.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. június 29. 16:32 | Sorszám: 195
Aszondod, visszavigyem ?
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 29. 15:08 | Sorszám: 194
"Hozzásül az ujjam!"

Akkor az egy olyan készülék, amiben van hűtés, de az valamér' nem működik....

Rendes Kis
  Válasz | 2008. június 29. 14:43 | Sorszám: 193
Az, hogy nem tesznek bele hűtést, azt jelenti, hogy a billentyűzeten keresztül hűl ??
Hozzásül az ujjam!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola