Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
gyertya
  Válasz | 2009. augusztus 25. 17:07 | Sorszám: 286
http://www.youtube.com/watch?v=JpPXf0oLKRA
mpd
  Válasz | 2009. augusztus 25. 14:01 | Sorszám: 285
SZép tülled, hogy nem ereklyetárnak mondod.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 25. 14:00 | Sorszám: 284
Egy valóságos kincsestár a te fejed
mpd
  Válasz | 2009. augusztus 25. 13:53 | Sorszám: 283
Ki van zárva. Körül volt metélve, előbőrét Avilai Szent Teréz őrizte ereklyeként.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 25. 13:52 | Sorszám: 282
Kezdesz összezavarodni és ezért aggódom. Melyik válaszod hová mutat?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 25. 13:49 | Sorszám: 281
Érdekes... azon az aspektuson nem gondolkodtam még, hogy Jézus antiszemita lett volna...
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 25. 09:37 | Sorszám: 280
Na, végre kinyomoztam, hol van.
Torokszorítón G Y Ö N Y Ö R Ű !!!


János 8.

52. Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.
53. Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál Ábrahámnál, a ki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat?
54. Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, a ki dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,
55. És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.
56. Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.
57. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?
58. Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: MIELŐTT ÁBRAHÁM LETT, ÉN VAGYOK.
59. Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.

mpd
  Válasz | 2009. augusztus 25. 07:35 | Sorszám: 279
""Na mit szólsz?""

Erre gondolsz? Miért dedós ez?

matahari
  Válasz | 2009. augusztus 24. 23:32 | Sorszám: 278
Miért kéne ehhez erősnek lenni?
Ez a vallásilag képzett elftársak számára is közhely.


Jbatky!
Egy kicsit nem dedós kérdések ezek?

gyertya
  Válasz | 2009. augusztus 24. 23:00 | Sorszám: 277
Ma már nem találjunkot írnák a Dzsonbácsik kedvéért
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 21:45 | Sorszám: 276



john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 20:23 | Sorszám: 275
"Semmi sincsen ok nélkül, fejsze sincsen fok nélkül."
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 20:21 | Sorszám: 274
Ha a Mester ezzel a teológiai eszmefuttatással kezdte volna az egyszerű halászoknak, lehet, hogy a kereszthalált már nem éri meg...

Szerencsére máshogyan vezetett rá a transzcendenciára...

mpd
  Válasz | 2009. augusztus 24. 17:09 | Sorszám: 273
Erről eszembe jutott egy vicc.
Kovács kartársat elütötte a villamos. A kollégáira jut a kötelesség, hogy a feleségét értesítsék. Tanakodnak, senki se akarja vállalni, mígnem egyik kartárs megszólal:
- Ha elkísértek, és fizettek egy sört utána, én elvállalom.
Többiek:
- Hát jó, de nagyon-nagyon tapintatos legyél ám...te nem is ismered a feleségét.
- Legyetek nyugodtak, finom leszek.
Odaérnek, a vállalkozó szellem bekopog. Kijön az asszonyka.
- Özvegy Kovácsnéhoz van szerencsém?
- Kovácsné vagyok, valóban, de nem vagyok özvegy....
- Fogadunk?
mpd
  Válasz | 2009. augusztus 24. 17:05 | Sorszám: 272
Légy erős, Jézus, nem volt teremtés!

Na mit szólsz?

matahari
  Válasz | 2009. augusztus 24. 16:46 | Sorszám: 271
Ezt elég nehéz lenne elmagyarázni, pont neki.

Te vállalnád?

(Most akkor próbálj ide tenni néhány mondatot: hogyan kezdenéd? Lássuk, milyen ügyes vagy ebben!? )))))))))))))

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 24. 15:08 | Sorszám: 270
No meg az Egyház alapszentség és opus operatum, feltétel ahhoz, hogy Istennek a szentségben felkinált kegyelme hatékonnyá váljék - még akkor is, ha a kiszolgáltatók bűnös vagy romlott emberek.

Az Eucharisztia vétele Jézus "parancsa" és ez biztosítja, hogy a Krisztus- valóság egésze ott mindíg hatékonyan jelen van, ahol ezt legitim módon realizálják.Az E. alapítója is ő, Péterünk pedig az alapzat, aminek tartania kell mindaddig, amig csak az épület fennáll, s bár az E. még nem baszilea, de Péter megkapta a kulcshatalmat is, hogy gondoskodjék az üdvösség útjáról. Arról már nem is beszélve, hogy az üdvösségre való meghívás a gyülekezés elve, - bár a modern individualizmus számára visszatetsző, hogy az embernek Istenhez való viszonya valamilyen külső és közös cselekvéshez, vagy netán szenvedéshez van kapcsolva. De Isten kegyelmét mindíg közösségek hordozták az ősszülőktől kezdve az Istennel szövetséget kötő atyákon át egészen az Újszövetségig. Az ember nem törhet ki ebből az összefüggésből anélkül, hogy el ne vétené az utat éppen ahhoz a transzcendenciához, amelynek kedvéért megpróbál tilkazoni e transzcendencia jogtalan igénybevétele ellen.

Sikamlós pálya svédasztalnak tekinteni a hitet.

No, megyek a hegyekbe ! -

Kalap bőszen lenget !!! ))

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 14:53 | Sorszám: 269
Teremtéselmélet V1.0
Teremtéselmélet V1.1
...

Mennyi kidobott elmélet

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 14:52 | Sorszám: 268

Nem csodálkozna és nem is tartana hosszú ideig eligazodnia. Én nem becsülném le ennyire. Szerintem ordítana és zavarná kifele a kufárokat mindenhonnan...

mpd
  Válasz | 2009. augusztus 24. 14:42 | Sorszám: 267
Na és akkor mekkorát nézne, ha megtudná, hogy semmiféle teremtés nem volt.....
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 24. 14:09 | Sorszám: 266
Szabó Dezső írt legutóbb – ha azóta más nem – ilyesmit. Feltámadás Makucskán.

Krisztus urunk is feltehetően elcsodálkozna, hogy 2000 év alatt mennyi minden csillogó villogó lomot gyűjtöttek be Vatikánkámék. Kissé rosszallóan csóválná a fejét, aztán jelentést kérne. És amikor elmonanák neki, hogy már másfélezer milliónyi megkeresztelt él a fölön, először nem is tudná, mennyi az. Aztán amikor utána számolna, elámulna, hogy ennyi ember létezik egyáltalán. Aztán amikor elmondanák neki azt is, hogy a Szentföld határai megszűntek, mert a Föld határtalan, mert gömbölyű, és hogy a nem kereszteltek több mint háromszor ennyien vannak, elgondolkodna.

És amikor megjegyezné, hogy azért szép, hogy véráldozata nyomán majdnem minden negyedik ember hívő keresztény lett, zavartan bevallanák neki, hogy sajnos ez nincs így! Mert hogy jó, ha ezek minden tizedike az.

Szóval hosszú ideig tartana, amíg eligazodna a mai viszonyok között…


(És arra gondolni sem merek, ha rákérdezne, mi lett azzal a néppel, amelyik „feszítsd meg!”-et kiáltott rá? És megmondanák neki, hogy az Aranyborjú lett az istene megint, és a pénzek – amikről még az emlékeiben a Császár képmása él – is átalakultak mindenféle bitek sorozatává, amik bankok adatbázisai között rohangásznak csaknem fénysebességgel, elsőre el se hinné. É pláne, ha azt is bevallanák neki, hogy „annak a népnek” gyermekei kezében van ma a forgalomirányítás, amin keresztül uralkodnak a Római Birodalom összes egyenes-ági, meg közvetett leszármazottain… )))))))

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 12:17 | Sorszám: 265
(Ha Jézus megjelenne objektív valójában a Vatikánban, nyilvánvalóan mindent rendben találna, igaz-e.)
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 24. 09:48 | Sorszám: 264
Igazad van, ez egy lényegi szerepe lehet - a hagyomány átadása/örökítése valamely módon.
szürke egér
  Válasz | 2009. augusztus 24. 00:06 | Sorszám: 263
"Midőn az álom elfogott, kinyúltam
az ágyon, mely nemes gazdámra várt,
és ébredéskor láttam, hogy csalárd
kincstáram foglya én magam vagyok.”"
(Rabindranath Tagore)
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:54 | Sorszám: 262
Misztériumok ezek, jbatky!

Jézus tanításai szóban terjednek, tehát az ezt terjesztő intézmény nélkül nincs Egyház. Mert ő valami olyat mondott a tanítványainak, hogy néki adatott minden hatalom mennyben, és a földön. És hogy menjenek el ezért, és tegyenek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentlélek Istennek nevében, tanítván őket, hogy megtartsák mindazokat, amiket ő parancsolt vala, és ő velük lesz a világ végezetéig.

Az intézmény nélküli egyház nem létezik tehát.
Egyszemélyes sem!

Az más dolog, hogy az ő tanítványai is, meg azoknak az utódai is emberek voltak, telve bűnökkel, bűnös szándékokkal, akik bizony visszaéltek a hatalmukkal, és kollektíve is fertelmes bűnökbe estek.

De hát azért valahogy csak fennmaradott az Egyház, tehát a „main stream” tevékenységére inkább a jó volt a jellemző, nem pedig a rossz.

És ez így van, a mai napig is.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola