Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Foci (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Foci
onogur
  Válasz | 2005. május 24. 11:07 | Sorszám: 28
Nem a görögök, a norvégok voltak még a csoportunkban.
És abban az időben még természetes volt, hogy mindkét meccsen elvertük a derék vikingeket, Oslóban 2:1, itthon 3:0.
Azóta felborult a világ rendje. A bálnavadászok Európa középmezőnyében helyezkednek el, mi meg...
Bigel
  Válasz | 2005. május 23. 12:59 | Sorszám: 27
1978-ban interkontinentális selejtező:

Magyarország - Bolívia 6:0

Bolívia - Magyarország 0:3 , de csak azért, mert nagyon magasan volt a meccs, és ritka volt a levegő.

Na jól visszamentem,de szép volt .

Bigel
  Válasz | 2005. május 23. 12:56 | Sorszám: 26
A magyar-holland VB. selejtezőre nem kaptam jegyet.
Telt ház volt a Népstadionban, és nem 20-30 ezer emberre mondták.

És máér akkor a Magyar Bajnokság nem tartozott a világ erős bajnokságai közé.

Megemlítem,mert megérdemlik Mezei előtt a Mészőly féle válogatott kijut Spanyolországba, a csoportjában megelőzve: Anglia
Románia
Svájc
Görögország ?(ebben nem vagyok csak 99 %-ig biztos)

onogur
  Válasz | 2005. május 23. 09:39 | Sorszám: 25
Nazionalelf...
onogur
  Válasz | 2005. május 23. 09:39 | Sorszám: 24
Kihagytad a népstadionbeli csodás 3:0-lal kapcsolatban, hogy a brazilokat vertük rommá. Akik a mieink előtt Németországban szerepeltek és a német szövetségi kapitány figyelmeztette brazil kollégáját, hogy a magyarok pillanatnyilag erősebbek, jobb csapattal rendelkeznek, mint a Nationalelf.
Flammarion
  Válasz | 2005. május 22. 22:30 | Sorszám: 23
Jaj, rémes volt. Csángóföldön voltam, ott néztük egy hegyen, még a kerti székeket igazgattuk, meg a söröket szedegettük a hűtőből (patak), s már 2:0 volt oda... Nem is volt már miért szurkolni félidőre. (el ne fogyjon a pia, maximum) Addig még mindig reménykedtünk, hogy csak rossz a vétel..ez nem lehet igaz. Pedig óriási reménnyel indult a csapat, előző évben selejtezők, barátságoson megvertük az NSZK-t, (Hamburgban!) , Népstadion csodás 3:0 Détári Kiprich Esterházy, nem is a , a másodikat Kovács lőtte... A Vidi is vagy féltucat kemény csapaton át jutott a döntőig a Reállal, (nagy izgalmak közepette) akit csak megvert a Bernabeuban(otthon 0:3).. Aztán sajnos Végh írhatott még egy könyvet, gyógyít6atatlan..
Bigel
  Válasz | 2005. május 21. 19:59 | Sorszám: 22
Nem Miskolcon volt,hanem Fehérváron azt hiszem.
3:0 -nál ott hagytam a meccset, és elmentem a Balatonra.
Otthon a VB-re bespájzolt 60 üveg nem pasztőrözött Borsodi sör tönkre ment.

Röhögök a bémázáson. ( nem igaz, mert azért még mindig szeretem a focit,és szeretném ,ha a magyar foci is jobb lenne.)

onogur
  Válasz | 2005. május 21. 18:22 | Sorszám: 21
6:0 volt az, sajnos.
1986-ban, a mexikói VB-n, Irapuatoban.
Én csak üvegeket dobáltam ki az ablakon, de Miskolcon valaki a tévéjét küldte ki a hatodikról levegőzni.
Persze, ma már nem dühöngenék, az utolsó húsz évben hozzászoktatták az embert a kudarcokhoz. A jugóktól beszopott hét gólon már csak röhögtem.
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. május 21. 09:13 | Sorszám: 20
Urbi et Orbi

Illetve: Urbán és Orbán, ex-miniszterelnöki "áldás" a válogatott edzése után ... http://www.nb1.hu/foto2/napkepe/2003_04.htm

mandala
  Válasz | 2005. május 20. 21:34 | Sorszám: 19
" Csak ezután vettem észre,hogy lasított felvétel volt. "

"Legalább mennyenek közel az ellenfélhez, annyira nem sugározhatnak..." ops:
Hofi, amikor az oroszoktól nagyon kikaptunk ( 6:1 ? )

Bigel
  Válasz | 2005. május 20. 15:08 | Sorszám: 18
Én is, csak elvből nem megyek ameccseikre.Az elmúlt 20 évben ha kimentem, kikaptak.Inkább az újságban olvasom el, mit csináltak.
onogur
  Válasz | 2005. május 20. 14:09 | Sorszám: 17
Szimpi a Diósgyőr.
Legalább van szurkolótábora. Még akkor is, ha sz@rban van a csapat...
Két hőskorszaka volt. Egyszer, amikor még a válogatott gerincét is diósgyőriek alkották, másodszor meg Tornyi Barnabás vezetése alatt.
Én szeretem a klubot.
Bigel
  Válasz | 2005. május 20. 12:29 | Sorszám: 16
Bigel
  Válasz | 2005. május 20. 12:28 | Sorszám: 15
Dózsa,Dózsa nagypofájú Dózsa!
Lám megmondtam ne menj Bilbaóba
Odajárnak a spanyol csatárok,
Ötször zörrentik meg ahálótok!

De a Dózsa elment Bilbaóba.
Ötször zörrent a Dózsa hálója!
Dózsa,Dózsa lehet nagy pofátok!
Elúszott az UEFA kupátok!

Ezt énekeltük abban az időben a Diósgyőr-Újpesti Dózsa meccseken.

Én már régen nem nézek meccseket.A magyart azért,mert gyatra lett, a külföldit meg azért, mert mindig eszembe jutnak róluk a magyarok, és felidegesítem magam.
Egyszer kapcsolgattam a TV-t,és látom,hogy a spanyolok ugyan olyan lassan futnak, mint a magyarok.
Csak ezután vettem észre,hogy lasított felvétel volt.
:O

mandala
  Válasz | 2005. május 19. 22:43 | Sorszám: 14
.
__ http://www.mno.hu/index.mno?cikk=285060&rvt=110

Gera bekerült az év angol álomcsapatába
A huszonhat éves középpályás után egyre több klub érdeklődik
2005. május 19. 11:20

MNO
Bekerült az év csapatába Angliában Gera Zoltán a legnagyobb amerikai sportmédium, az ESPN által üzemeltetett soccernet.com internetes portál értékelése szerint. Az álomcsapatban rajta kívül helyet kapott még Petr Cech, Thierry Henry és Wayne Rooney is. A West Bromwich Albion magyar középpályása iránt a Tottenham, az Aston Villa és a Liverpool is érdeklődik.

Gera Zoltán, a West Bromwich Albion magyar középpályása tagja lett a Preimer League idei álomcsapatának, amelyben rajta kívül többek közt Petr Cech, Thierry Henry és Wayne Rooney is helyet kapott. Az év csapatának menedzsere Gera birminghami edzője, Bryan Robson lett.

A weboldal csapatot összeállító szakértő így jellemezte Gera Zoltánt:

Gera volt az egyik első magyar játékos, aki az ország Európai Unióhoz való csatlakozása után Angliába szerződött. Sokan kétségbe vonták, hogy képesek lesznek beilleszkedni a magyarok a Premiership légkörébe, de Gera a Palace kapusával, Király Gáborral együtt bebizonyította, van még minőségi futball Magyarországon. A huszonhat éves középpályás máris kultikus hős a Hawthornsban, miután nem kis szerepet játszott abban, hogy a klub csodával határos módon elkerülte a kiesést.

Óriásit nőt Gera értéke ebben a szezonban, a Ferencvárosnak fizetett másfél millió font bőven visszajöhet, hiszen a BL-döntős Liverpool is a kérők között van. A West Brom azonban ragaszkodik a jobb oldali középpályáshoz, aki hat gólt szerzett az idény során, és ezek majdnem mindegyike elengedhetetlen volt a klub számára. Nem kis munka lesz a klubvezetők számára visszautasítani a kérőket.

Gera Zoltánt egyre több klubbal hozzák hírbe. Amint arról a Nemzeti Sport már beszámolt, Észak-London második számú alakulata, a Tottenham Hotspur érdeklődik a magyar futballista iránt, ám most a kérők közé állt a birminghami Aston Villa és a Liverpool is.

Forrás: Nemzeti Sport

mandala
  Válasz | 2005. május 19. 19:39 | Sorszám: 13
.
__ http://soccernet.espn.go.com/feature?id=333692&cc=5739
"
Team of the Season

Dale Johnson
Another season's over and it's time to pick out the Premiership's best performers once more. Chelsea obviously have a heavy influence in the team, but not in the striking department of course.

For some positions several players could easily have been picked, especially central midfield. However, this season can only go down as a disappointment as far as the front men are concerned. Very few stand out as having made a lasting impression across the season, but we managed to find a couple.
.."

"...
Right midfield: Zoltan Gera (West Bromwich Albion)

Gera was one of the first players to make the switch to England following Hungary's inclusion in the European Union. There was some doubt about how they would adapt to life in the Premiership but Gera, as well as Crystal Palace goalkeeper Gabor Kiraly, have proved there is quality to be had.

The 26-year-old has already achieve cult hero status at the Hawthorns after a season where his contribution has played no small part in the Baggies miraculously avoiding the drop. His stock has risen considerably following the £1.5million move from Ferencvaros, so much so that he has been linked with a move to Liverpool.

West Brom are desperate to hold on to their wide man, who bagged six goals over the course of the season - almost all of those being vital strikes. They may find it difficult to fight off the interest from the more established Premiership outfits.
..."

Cirus
  Válasz | 2005. március 11. 14:34 | Sorszám: 12
Teljesen igazatok van. Én csak magáért a játékért nézem, már régen nincsen olyan, hogy kedvenc csapat, egyrészt, mert állandóan változnak a játékosok, másrészt azért, amit írtok. (Kivéve a Fradit, de csak mert lokálpatrióta vagyok )
Egy-egy szép meccset viszont szívesen megnézek és még drukkolok is, igaz, néha mind a két csapatnak
onogur
  Válasz | 2005. március 09. 15:55 | Sorszám: 11
Igazad van. 1976-77 szezon, Bilbao-Újpest 5:0.
Egy évvel később, az 1977-78-as szezonban volt a 2:0-0:3 buli, amikor csak hosszabbítás után sikerült kivernie a Dózsát a Bilbaonak.
Flammarion
  Válasz | 2005. március 09. 15:53 | Sorszám: 10
De nem BEK, alighanem UEFA lehetett, (esetleg KEK.)
Flammarion
  Válasz | 2005. március 09. 15:39 | Sorszám: 9
5:0, amire én gondolok(rég volt) , utána hetekig gúnyos Bilbao, Bilbao kiáltással üdvözölték a fradisok a Dózsát (nem szép a káröröm). 70-es évek. Nagy hirtelen ezt találtam: http://www.athletic-club.net/ampliar.asp?noticia=2542&idi=2
Lásd 2. bekezdés. Azt írja, a Standard Liege elleni 7-1 -ig a Újpest Dózsa elleni 5-0 illetve a Manchester United elleni 5-3 volt a rekord nm meccsen.
onogur
  Válasz | 2005. március 09. 15:20 | Sorszám: 8
Nem neki volt valami afférja az ETA-val, hogy megzsarolták?
Egyébként Navarrában született a gyerek, echte baszk.
onogur
  Válasz | 2005. március 09. 15:15 | Sorszám: 7
Szerintem 3:0 volt a végeredmény, az is csak hosszabbítás után, mivel Budapesten 2:0-ra győzött az Újpest.
Flammarion
  Válasz | 2005. március 09. 15:10 | Sorszám: 6
Melyik is volt az a nagy csonttörő hátvéd: Goicoechea? Pár csatárt kórházba juttatott , multiszilánkossal. Emlékszem egy rádióközvetítésre, vulkánszerű moraj volt végig, alig lehett hallani a közvetítőt. Bilbao -Újpest 5:0.
Flammarion
  Válasz | 2005. március 09. 15:05 | Sorszám: 5
AZ izlanid honlapon nme tudnak kiigazodni lingvisztikailag.

Tor:
12 Tomas Ingason
1 Gunnar Sigurdsson

Abwehr:

9 Baldur Thor Bjarnason
8 Gunnar Thor Gunnarsson
20 Hans Fródi Hansen
14 Andres Jonsson

5 Eggert Stefansson

Mittelfeld:
10 Fródi Benjaminsen
23 Andri Steinn Birgisson
4 Vidar Gudjonsson
17 Dadi Gudmundsson
18 Omar Hakonarson
6 Freyr Karlsson
7 Thorvaldur M. Sigbjörnsson

Angriff:
25 Gudmundur A. Audunsson
11 Rikhardur Dadason
16 Heidar Geir Juliusson
21 Andri Fannar Ottosson

Bár a Rikhardur Dadason világlátott, csapatai: Fredrikstad FK, Lillestrřm SK, Stoke City, Viking Stavanger, KR Reykjavik, Fram Reykjavik

onogur
  Válasz | 2005. március 09. 14:50 | Sorszám: 4
Hmmm.
Ém nem mertem még leírni, hogy a kedvenc "spanyol" csapatom az Atletico Bilbao!
És nem csak azért, mert "országuk" zászlaja piros-fehér-zöld.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola