Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hunnan jöttünk? (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hunnan jöttünk?
vatta
  Válasz | 2007. július 03. 20:40 | Sorszám: 54
Egy kicsit másról írtam, de sajnos oly közel áll ehhez a kérdéshez a vérmagyarkodás.
vatta
  Válasz | 2007. július 03. 20:31 | Sorszám: 53
A román néphagyomány szerint a románok a dákok dicső leszármazottai. Véleményem, és csekély ismereteim szerint ez a mindenki által ismert tétel a hun-magyar rokonságnak felel meg. Mindkettő egy identitásképző hagyomány. Jó az ilyet hallani, és elmerengeni fölötte. Olyan kedves ez a mi szívünknek. Hogy itt egy csomó más nemzetiségű népcsoport élt a köztes időben, az egy röpke gondolat csupán? Hogy szlávok, germánok, kelták stb népek közben itt is itatták lovaikat, etették gyermekeiket, és temették halottaikat, nem múló pillanat műve volt csupán. A bolgárok példája mutatja, hogy nyelvünk mennyire nem származásunk egyenes következménye volt az igazi nemzettudat kialaklulása előtti időszakokban. A mit zulajdonképpen szeretnék mondani az az, hogy a nyelv, és a nép /az istenadta/ mennyire nem párosítható szorosan egymáshoz. Az itteni maradvány, szórvány, és nem szórvány népek mint tudjuk, átvették könnyen a katonailag, és közigazgatásilag domináns, esetleg igen kis számú nép nyelvét. Muszályból. Élniakarásból. De sokat lehetne erről még írni... Avarok, kunok, jászok... Ma utódaik mind magyarul beszél. Azon a nyelven, amelyhez ők is nagyon sokat tettek. Meg egy csomó más nép is. Ha ennyit képesek vagyunk elfogadni, akkor a többi már nem lesz politikai tétel. És nem is szabad azzá tenni. Mert akkor vakvágány van. nagyon. Mert ki közülünk a kun, az avar, a török, a germán, a szláv /tót/ és a többi. Ki hordozza a MAGYAR géniuszt?
Bocsika. Bocsikácska! nagyon hosszú voltam.
vatta
  Válasz | 2007. július 03. 20:09 | Sorszám: 52
Valamikor minden ember egy nyelven beszélt. Utána váltak szét magyarokra, és a többiekre. BOCS! Nem lehetett kihagyni.
vatta
  Válasz | 2007. július 03. 20:07 | Sorszám: 51
Hííííjjj! Ez jóóóó! Gratula! Könnyű, és finom, mint egy hűvös YOGHÚÚÚRT!
onogur
  Válasz | 2007. július 02. 09:24 | Sorszám: 50
Csak azért hagytam ki az ujgurokat, mert az a hozzászólás, melyre válaszoltam említette őket.
A jugarok ( yugur ) az ujgurok egyik, sárga ujguroknak is nevezett törzse, lélekszámuk mára már sajnos néhány tízezer főre csökkent.

HAME
  Válasz | 2007. július 02. 09:23 | Sorszám: 49
Eszem azt a fantasztikus érzékenységgel kombinált humorérzéked...
de karatna
  Válasz | 2007. július 02. 00:59 | Sorszám: 48
Itt nem tejtermékről, hanem emberekről van szó.
De aki mások tragédiájából tréfát űz azzal nincs miről vitatkozni!
HAME
  Válasz | 2007. július 01. 22:35 | Sorszám: 47
Viatakoznék azzal, hogy a jogurtok kínai elnyomás alatt sínylődtek volna.
Évszázadokig a különböző Bifidus és Laktobacilus törzsek svanygatták őket.
de karatna
  Válasz | 2007. július 01. 20:53 | Sorszám: 46
ROKON NÉPEK

Egy jelentős nép kimaradt a a felsorolásból, ezek az UJGUR BARÁTAINK, illetve más néven Jogurok, akik kinai elnyomás alatt sínylődnek.
A felsorolásban szereplő
"népek" egynemű egy gyökerü ( östudatú) nemzetek mesterségesen szétdarabolt közössége. Olyan óriási nép, akikkel a nagyhatalmak kényük kedvük szerint játszadoztak az elmúlt évszadok alatt. Leg keletibb szárnyuk a momgolok, de ide a japánokat is még beleszámíthatjuk. legnyugatibb pedig a magyarság. Ujgur barátomtól tudom, hogy történészeik a finneket, lappokat cseremiszeket, vogulokat, stb. is ide sorolják.

A törökséggel együtt ezek a közös gyökerü nemzetek egy új hatalmi,illetve feljövö hatalmi tényezőt jelenthetnének, ha összefognának. Hiszen mögöttük egy ösi sikeres kultúra és hatalmas természeti eröforrások állnak. De ezek jelenleg az angolszász-szláv-amarikai- kinai aspirációk erőterében hanvadnak el anélkül, hogy birtokosait gazdaggá tennnék. Ezt az imperializmust kell megtörni ezen népek összefogásával.

onogur
  Válasz | 2007. július 01. 08:11 | Sorszám: 45
675 és 895 között "csak" 218 év van!
A kettős honfoglalás elmélete valóban rendben van.
onogur
  Válasz | 2007. július 01. 08:07 | Sorszám: 44
bvalek2
  Válasz | 2007. június 30. 08:37 | Sorszám: 43
Sőt, a kettős honfoglalás elmélete is rendben van, mert a két honfoglalási időpont, 677 és 895 ugyanazt az eseményt jelöli, csak a régi, illetve az új időszámítás szerint
bvalek2
  Válasz | 2007. június 30. 08:33 | Sorszám: 42
Van olyan elmélet, hogy el van rontva az időszámításunk, és 300 extra év van betoldva fölöslegesen, 614 és 894 közé. Ebben az esetben lehet négy generáció Attila és Árpád között.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 29. 21:34 | Sorszám: 41
Én errpl nem tudok. Biztos?
onogur
  Válasz | 2007. június 28. 13:35 | Sorszám: 40
Tévedsz, az összes török nép ( törökök, üzbégek, azeriek, türkmének, kazahok, kirgizek, stb ) hun-utódnak tartja magát már csak azért is, mert szerintük a hunok török nyelvet beszéltek.
Ankarában le voltam döbbenve, az ottani telefonkönyv tele van Attilával.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 28. 11:57 | Sorszám: 39
Hunkutató meg alig van a világon... Nyilván nem véletlenül van egy sok fehér folt.

Ligeti most kevésbé érdekes, a nevét említi Csigajárat professzor is. Szódával vagy anélkül. Mindegy.

Amondó vagyok, aki magyarul tanul rossz ember nem lehet.
Amondó vagyok, aki tudós és a hunok miatt tanulja nem csinál ostobaságot, hiszen az egyetlen (jelentős) nép vagyunk, aki a hunokkal szoros kapcsolatbahozza magát. (Na ja meg az ujgurok és néhány minimális néptöredék. De amíg nincs Ujguria addig...)

onogur
  Válasz | 2007. június 28. 10:23 | Sorszám: 38
Egyelőre még nem írtam könyvet az őstörténetünkről és saját elmélettel sem leptem meg a tudományos világot, így teljesen mindegy, hogy mi a végzettségem.
A mongolisztika területén olyan nemzetközileg elismert kutatóink vannak, mint például az 1987-ben elhunyt Ligeti Lajos. Tehát nyelvészeink kiválóan ismerik a mongol nyelvet és annak történetét, írásos emlékeit.
De azért a kínai-mongol prof csak kezdjen el tanulni magyarul, abból baj nem lehet.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 28. 10:13 | Sorszám: 37
Bocsáss meg, de neked mi a végzettséged? Te is nyelvész vagy esetleg történész professzor vagy netán csak régész? Én sajnos be kell valljam ilyen szinten nem ismerem ezt a témát. Így nem tudom megmondani, hogy a kínai mongolkutató professzornak vajon jó-e ez a döntése, hogy éppen a világ másik felére jön el vizsgálódni. Egy olyan nyelvvel kapcolatban, amit maga a nyelv honi tudósai sem rokonítottak a hunnal. Nem tudom, de ha már ilyen döntést hozott talán mivel nagyobb a rálátása mint neked és nekem - talán - nem tévedett akkorát.
onogur
  Válasz | 2007. június 28. 08:37 | Sorszám: 36
Jó.
És mik a "lényeges" kérdések? Esetleg a topicindítód?
Hát nem hiszem. Valaki szólhatott volna a mongol elvtársnak, hogy inkább az örményeknél kellene kutakodnia. Ugyanis Örményország a hun-korszakban már keresztény állam volt és az örmények készítettek örmény-hun szótárakat.
Magyarországon még senki sem vette a fáradságot, hogy utánanézzen az ügynek ( kivétel valami Detre Csaba nevű kókler, aki geológus, de hát nálunk a csillagásztól kezdve a kazánkovácsig már mindenki őstörténésznek képzeli magát ).
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 27. 17:53 | Sorszám: 35
"neve az évszázadok során és a nép ajkán megváltozott"

Így:

CSABA
CSABR
CSAER
CSVER
CUVER
KUVER

Bocs, de nem lehetett kihagyni. Ezek annyira lényegtelen kérdések, úghogy csak elbagatelizálni tudom.

onogur
  Válasz | 2007. június 27. 16:01 | Sorszám: 34
Árpád nem lehet a 700 körül Görögországban elhunyt Kuver leszármazottja.
Ettől függetlenül még lehetnek mindketten Attila utódai.

Nekem a Csaba=Kuver megoldás logikusabbnak tűnik mint az a mese, hogy Csaba Attila egyetlen életben maradt fia lett volna. Hiszen Attila fiainak neveit ismerjük.

onogur
  Válasz | 2007. június 27. 15:50 | Sorszám: 33
Valóban.
De hány népmesénk szól kóbor királyfiról?
Egy lehetőség, egy valószínűség, hogy a Csaba-monda főhősének neve az évszázadok során és a nép ajkán megváltozott Kuver-Kövérről kóbor (Csaba) királyfira.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 27. 14:57 | Sorszám: 32
CSABA
- török-magyar eredetű; jelentése: pásztor, kóborló.

Ez még nem jelenti azt, hogy ez nem egy név.

magyar turista
  Válasz | 2007. június 27. 14:52 | Sorszám: 31
A kohéziót és a bizonyosságot nem értem itt.
onogur
  Válasz | 2007. június 27. 13:27 | Sorszám: 30
"Honnan lehetünk biztosak abban, hogy a két Csaba nem ugyanaz."

Nem hiszem, hogy a Thesszaloniki mellett meghalt Csaba/Kuver fiai népükkel együtt Árpád elődeinek akkori hazájáig vándoroltak volna, vissza, kelet felé.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola