Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:32 | Sorszám: 261
"Az alvók pedig munkálkodnak és együttműködnek abban, ami a kozmoszban történik." (Herakleitosz)
szürke egér
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:31 | Sorszám: 260
Az ókorban, a bölcsebbek példázatkban "beszéltek".
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:27 | Sorszám: 259
Hozzáteszek még valamit. Aze eredetileg, Jézus által felállított egyházat -outsider-ként- én mindig az Ő tanításait elfogadó emberek lelki közösségének véltem, intézmény nélkül.

Ezek az emberek hiába is beszélgetnek Istenről, mert minden egyszerre beleférhet és nem is férhet bele. amiről beszélgetni lehet, az az objektív, avagy objektívnek kollektíven elfogadott rész, az Evangélium. A történések, a szándékok. A szimbólumok.

Most megint hadd tegyek egy személyes megjegyzést, ami másoknak nem igaz, esetleg. Jézus -akárkiként is- a szimbólumok embere volt. Nemcsak példázatai voltak szimbolikusak, hanem cselekedetei is. Tehát ha valamit csinált, annak azonnal száz jelentése volt. Most többet nem írok, ez is sok... vagy kevés.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:23 | Sorszám: 258
Szerintem kezdünk egy követ fújni.
szürke egér
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:22 | Sorszám: 257
Ahogy mindenki.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:17 | Sorszám: 256
Ez tény, hogy eretnek vagyok, mert majdnem mondták.

(Amikor azt véltem leírni, hogy a mai katolikus egyház nem feltétlenül azonos a Jézus által kétezer éve életre hívottal. Tehát Jézust és tanításait elfogadom, tiszta szándékát az egyházalapításra szintén, de a mai egyházat egy, az idők folyamán átalakult és az eredeti céltól eltávolodott intézménynek érzem. Olvass vissza és látod, az indokaimat is. Tehát eretnek vagyok, amennyiben a mai egyházat nem fogadom el, és hívő, amennyiben Jézust pedig igen. Mondhatni, egyfős keresztény szekta vagyok.)

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 23:13 | Sorszám: 255
Két hajótörött találkozik... akik már nem félnek Poszeidóntól
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:52 | Sorszám: 254
Mondtam, hogy eretnek!
Meg mindenféle utólagos magyarázatra is szorul...
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:50 | Sorszám: 253
Professzor uram!
Régi lövésem ez a "karakteriális rezonancia" dolog. Ezt kéne egy kicsit a "tisztázás" irányába vinni!

Hogy van az, hogy látunk egy (nagyjából) síkon bizonyos karakter-sorozatokat megjelenni, és ennek hatására barátunknak és testvérünknek kezdjük ÉREZNI azt, aki ezeket valami nem is tudni milyen helyről oda-varázsolta?

És elkezdünk "vele lenni"...

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:45 | Sorszám: 252
Nono. Kegyelem mindig van és lesz Jézus óta. Neked magyarázzam??
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:44 | Sorszám: 251
Eretnek! (Természetesen csak bizonyos értelemben )))

Istent nem "megismerni" kell, nem is lehet, hanem a létét, és a kegyelmét megélni, nap mint nap megtapasztalni.

És én eretnekségem is mond valamit erre. Ez maga a Mennyország! És sosem késő bejutni oda! Gondolj a "jobb latorra"! Neki is sikerült, még életében!


(Hajlok arra, hogy akinek az életében nem sikerül, annak a feltámadáskor annyi esélye van bejutni oda, mint Szálasinak a népbíróságon volt arra, hogy fölmentik.)

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:41 | Sorszám: 250
Jó. Tehát van miről beszélnünk... van még mit a szavak halott gombostűjére tűznünk...
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:38 | Sorszám: 249
Juj, de gonosz kérdés!

Ha a számításaim pontosak, a verbalizált rész az egésznek talán tíz a minusz 32-szerese. )))))

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:37 | Sorszám: 248
Jó, de Klaus van fegyházban, vagy vele együtt -aki ugye már megtalálta- minden istenkereső? Vagy többen...
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:36 | Sorszám: 247
Én, mint bizonyos értelemben eretnek... úgy látom, ha Isten nem lenne része az embernek, az embernek nem lenne esélye arra, hogy megismerje... az Újszövetségben meg ott a Users' Guidelines, hogy hogyan kell csinálni.
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:35 | Sorszám: 246
A topikcím remek!
Ezúton gratulálok a szerzőnek...
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:34 | Sorszám: 245
Vagy a világ eddig nem verbalizált része a kisebb része a világnak?...
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:33 | Sorszám: 244
Illetve most foglaltad szavakba - amiket Tőle kaptál. )))))))))
matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:32 | Sorszám: 243
Az egy más dolog volt!
Az én bűnöm volt, hogy más - több - akartam lenni, mint aminek Ő teremtett. És kacérkodni kezdtem a Sátánnal...

És amikor már egészen jól ment a dolog, ő - az Úr - kimentette a lelkemet abból a fertőből, ami akkor sem volt másnak a következménye, mint a politikáé.

Illetve annak folytatásáé, más eszközökkel. ))

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:29 | Sorszám: 242
tőlem van... most agyaltam...
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:28 | Sorszám: 241
HAJÓZNI MUSZÁJ - élni nem

The Muppet Show - In the Navy http://www.youtube.com/watch?v=MTwq1_9VH68

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:26 | Sorszám: 240
Ó. Hát igen. De hagyjuk a dukkót

E topik címe alapján nyilván Klaus kifigurázására jö(hete)tt létre.

Nemcsak az rab, aki istent keresi. Aki szavakat, fogalmakat használ, iskolában, otthon, életben kliséket tanult, rab. Mert a keretek, amelyeket maga köré képzel, vél, kizárják a világ egy jelentős részét. Ettől persze az ember még jól és biztonságban érezheti magát.

De hogy hozzászólásod nyomán ne érezz válaszomban ürességet( ), ami a Hamilton-formalizmust illeti... minden objektivitás a szubjektum(ok) megegyezésének remeke... amit látunk, leírjuk a közös fogalmakkal és megtesszük objektívnek...

Ha Te is azt írod, Istennek semmi köze a szubjektumhoz... nos, hogy is volt azzal a kémkedéssel??

matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:25 | Sorszám: 239
Nádi!
Figyeljed ezt a gondolatmenetet!

Meggyőződésem, hogy ez Tőle van!
(Mr. John Batky is only the interpreter... ))))))))))))

matahari
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:22 | Sorszám: 238
Nem így, király!

Egymást keresik, és meggyőződésem, hogy egy-egy alkotó pillanatban meg is találják! ))

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 23. 22:21 | Sorszám: 237
Ha úgy lenne objektív, ahogy gondolod, már a természettudósok rég szételemezték volna... mondjuk, itt valami sántít.

Szubjektív is azonban. De ha valaki elkezdi leírni a szubjektív élményeit a harmadik típusú találkozásról, azonnal jönne néhány nagyokos, aki elmagyarázná, az nem úgy volt -rosszul értelmezted-, nem az volt -képzelődtél-, mert én megtanultam a szemináriumon, milyen találkozások lehetségesek a dogmák szerint Istennel és aki másként írja le, az hallucinált, stb., stb.

Mert Isten teljességében egyszerre lehet objektív és szubjektív, ha nem lenne az, visszajutnánk Klaus-hoz és korlátozott isten-képéhez. Ha Isten holisztikus, milyen alapon zárnánk ki bármilyen tulajdonságot, formát, tartalmat jellemzői közül?

Majd a kórus eldalolja

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola