A téma zárva.  A téma zárva.


Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot... (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot...
soltika
| 2007. október 10. 23:04 | Sorszám: 168
Oszt mér nem lehet erről beszélni?
Hogy egy klasszikust idézzek:
"Én mingyán fődhö vágom magam"
Root of all Evil
| 2007. október 10. 22:59 | Sorszám: 167
Téma befejezve.
soltika
| 2007. október 10. 22:58 | Sorszám: 166
Nemcsak megnyomni egy del gombot
soltika
| 2007. október 10. 22:56 | Sorszám: 165
Ahhoz érteni kell...
nemszadista
| 2007. október 10. 22:37 | Sorszám: 164
Van olyan program, amellyel biztonságosan lehet törölni. (Felülírja a diszk szektorait, nem csak átállít holmi mutatókat.)
ultimo
| 2007. október 10. 22:17 | Sorszám: 161
Ne vitatkozz ezzel, vágd ki.
Minden amit mondasz ellened lesz felhasználva.
Kizárólag anyaggyűjtés a célja. Semmi más nem érdekli.

Ne hagyd, hogy a szólásszabadság naív félreértelmezése megzavarjon.
Ő maga a szólásszabadság vegytiszta ellensége.

HAME
| 2007. október 10. 21:33 | Sorszám: 160
Meg precedens értékű ítélet se, úgyhogy ugyanolyan esetben egy másik bíró nyugodtan ítélhet pont ellenkezőleg és nem történt semmi.
Nem hiszem, hogy bírósági ügyben Májer Aranka nem lódítana, a nagymenőt játszandó, ennek ellenére inkább nem adok ötleteket nyilvánosan, hogy miképp lehet technikailag kiforgatni egy ilyen "nyomozást", pláne, ha az ember előre tud róla.
5 perc munka és drága Arankanéni megint fizetheti a perköltségeket...
regina
| 2007. október 10. 21:30 | Sorszám: 159
Bizony. Tényleg milyen egyszerű. Tagadjon hát, ennyi az egész.
Root of all Evil
| 2007. október 10. 21:19 | Sorszám: 158
Magyarországon nincsen esküdtszék.

Egyszerűen csak tagadnia kell a beidézettnek, hogy ő írta a hozzászólásokat.

soltika
| 2007. október 10. 21:13 | Sorszám: 157
Vagy be kő szerezni ilyesmit: http://www.hide-ip-soft.com/
http://www.heidi.ie/notrax/
regina
| 2007. október 10. 21:12 | Sorszám: 156
Majd jönnek az esküdtek.....

2007. október 05. 14:21]

A minnesotai Brainerdbe való Jammie Thomast huszonnégy konkrét zeneszám megosztásáért perelték, a panaszosok közt ott volt mind a négy nagy nemzetközi kiadó. Az alperes tagadta, hogy használta volna a Kazaa megosztó-rendszert, de a felvonultatott bizonyítékok meggyőzték az esküdteket.

"Az Ars Technica részletes összefoglalója szerint a kétnapos tanúmeghallgatást követő zárszavakban a vádlott jogi képviselője, Brian Toder elsősorban arról igyekezett meggyőzni az esküdteket, hogy a felhasználónév és az ip-cím nem elegendő bizonyíték arra, hogy Thomas lett volna az "az emberi lény", aki a bemutatott Kazaa-fiókot használta. Richard Gabriel, a lemezkiadók szövetségét, a RIAA-t a fájlmegosztó-ügyekben képviselő vezető jogász szerint az ip-cím és az alperes által évek óta - más online szolgáltatásokban is - használt felhasználónév egyértelműen azt igazolja, hogy Thomas megsértette a kiadók exkluzív jogait.
Az esküdtszék alig két órán tanácskozott, majd kimondta, hogy Jammie Thomas - aki egyébként mint "egyedülálló anya" szerepel a híradásokban - valóban jogsértő módon járt el, ezért minden, a perben érintett dal után 9250 USD kártérítést kell fizetnie (a megítélhető maximum számonként 150 ezer USD lett volna). A kártérítés teljes összege 222 ezer USD, ami jelenleg közel 40 millió HUF-nak felel meg."
http://www2.quart.hu/cikk.php?id=1766

javorka
| 2007. október 10. 21:09 | Sorszám: 155
Igazad van, ezért is kértem, hogy töröld a 146-os és 148-as hozzászólást, nem akarok prejudikálni, elnézést érte.
Köszönöm.
soltika
| 2007. október 10. 21:08 | Sorszám: 154
Asszem nemrég(2-3 éve) volt egy Szdsz-es polgármester, valami Mittoménmilyen Levente, aki pedofil képek feltöltése ügyében ugyanerre hivatkozott, hogy nem ő töltötte fel a cuccost, hanem feltörték a gépét.
De azt asszem lecsukták.

Bár az is biztos, hogy az komolyabb horderejű eset volt, no meg Interpol feljelentésre...

Root of all Evil
| 2007. október 10. 21:00 | Sorszám: 153
Nem találgatni kell, hanem meg kell várni a pert, hogy a felperes, miként kívánja bizonyítani, hogy a beidézett alperes megegyezik a Macisajt nick használójával.

Ez IMHO gyakorlatilag lehetetlen, simán lehet arra hivatkozni, hogy az adott gépet feltörték és proxy-nak használták. Technikailag csak az megállapítható, hogy melyik gépről érkeztek a hozzászólások, az, hogy éppen ki ült a gép előtt és ki gépelt, kideríthetetlen.

millertrash
| 2007. október 10. 20:47 | Sorszám: 152
izééé. hát proxy-n keresztül kék fórumozni
jogobella
| 2007. október 10. 20:26 | Sorszám: 151
Basszus...ez az egész félelmetes.Félelmetesen ismerős....
soltika
| 2007. október 10. 20:23 | Sorszám: 150
A kérdés csak az, hogy mindenki IP számátt kiadják-é aki peres dolgokban előferdülhet, vagy csak bizonyos, a bandába nem tartozó nyikkek IP címét?
Kiadják-e az anyázó, rágalmazó, mocskolódó falkatagokét is, avagy ilyenkor megtagadják ezt, ráfogva mondjuk a gagyi Ingyexszoftra?
soltika
| 2007. október 10. 20:16 | Sorszám: 149
Itt van vazze, kiadta a zIndex az IP számot, aztán beazonosította a T-onnyál az előfizetőt:
Idézet:
Mayer Aranka válasz | megnéz 2007.10.10 16:56:44 © (62288)
Pontosítom:
A T- Online Magyarország Zrt. - a hatályos jogszabályoknak megfelelően - a nyomozóhatósággal együttműködött, így derült fény Macisajt személyére.
Előzmény: macstappancsok éke (62283)

Asszem lassan ideje lesz megtanulni vehemensebb fórumozóknak néhány trükköt, ha nem akarják, hogy pár ebből megélő sikerdíjas zugügyvéd beperelje őket.

ultimo
| 2007. október 10. 20:09 | Sorszám: 147
"bár lehet, hogy egyes, vagy kettős nickek mögött, már ő van"

Ő és gyatra írója szerintem a duó.

ultimo
| 2007. október 10. 20:06 | Sorszám: 145
Legsimább, ha kivágod herkulest és reginát, mert csak baja lesz velük a fórumnak és a nickeknek.

Még az indexen is ketrecbe zárták, inkább odaadták neki az összes tárgytopicot, aztán moderálja maga, utána nincs mit perelnie az indexen.

Veszélyes ez, ne gatyázz vele.

Root of all Evil
| 2007. október 10. 20:03 | Sorszám: 144
Nem nagyon akarok témákat cenzúrázni, de nem szeretném, ha a topic idevonzaná a sokat emlegetettet (bár lehet, hogy egyes, vagy kettős nickek mögött, már ő van), ezért azt hiszem be lehetne fejezni ezt a szálat, amíg én be nem fejeztetem

Nem kívánunk ugyanabba a "törököt fogtam, nem ereszt" csapdahelyzetbe kerülni, amibe IMHO az index fórum kényszerült. Itt nem lesz semmiféle kényszerből megtűrt ingyenreklám és propagandaterep, sem klubfórum.

pascal
| 2007. október 10. 19:50 | Sorszám: 143
Erről van szó!

Én azt sem értem (nem olvastam mindent el), hogy honnan tudja MA, hogy ki az a Macisajt! Mert ugye ez az egész fórumosdi anonim, ha jól sejtem, az index moderációs szabályzata is szigorúan tilt mindenféle IRL-adatközlést. Gondolom nem Macisajt árulta el, hogy ő X.Y...
Akkor viszont nem értem, hogy tudja perelni MA X.Y-t...

Rommel Flóris
| 2007. október 10. 19:17 | Sorszám: 141
Nem másik. Ugyanaz.
ultimo
| 2007. október 10. 19:08 | Sorszám: 140
Na látod, ez a regina meg a másik főkolompos.
Arra is rájössz majd.
gyaloggos
| 2007. október 10. 19:06 | Sorszám: 139
Te Macisajt!

A végén még tényleg hőst csinálnak belóled az Index moderátorai, meg arany!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.
Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola