A téma zárva.  A téma zárva.


Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot... (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Menedékhely az indexből elűzöttek számára, avagy miért törölték Macisajtot...
regina
| 2007. október 10. 19:03 | Sorszám: 138
Sehol.
herkules
| 2007. október 10. 19:02 | Sorszám: 137
Hol van itt szó félmilla bukásról?????
Rommel Flóris
| 2007. október 10. 18:46 | Sorszám: 134
Megfelel?

"Mayer Aranka válasz | megnéz 2007.05.31 11:00:31 © (62092)

A perköltségről nem írtam. mert magam is kicsit tanácstalan vagyok abban, hogy mit és hogy értettem az ítélet szóbeli kihirdetésénél. (Már többször írtam, hogy a matek nem erős oldalam)

De azért ezt elmesélem:

Tény, hogy bár minden fél hozzájárult, hogy az újságírók hangfelvételt készítsenek, az Ítélőábla tanácselnöke megtiltotta, azzal, hogy ők -bírók nem járulnak hozzá ehhez. A médiaképviselők jelezték, hogy nem használják fel a hangfelvételeket, csak azért lenne erre szükségük, hogy tudósításuk pontos legyen. Ennek ellenére sem kaptak engedélyt.

Az ítélethírdetést követően ahogy szedelőzködtünk, a tanácselnök megszólította az MTI- képviselőét és megkérdezte tőle, hogy érti -e amit elmondott, Az MTI-s mondta, hogy ezt a nemvagyoni kár elutasítását nem érti pontosan, erre a bírónő elmagyarázta, abből lett a cikk:

"A táblabíróság indoklásában rámutatott: azért nem állapította meg a nem vagyoni kár megfizetését, mert a felperes nem bizonyította a kárát, valamint az elsőfokú döntéstől eltérően a bíróság azt állapította meg, hogy Mayer Aranka nem került közszereplői státuszba azzal, hogy televíziós szereplést vállalt. Az eljáró bíró rámutatott: közszereplői mivoltból adódóan vizsgálható lenne a nem vagyoni kár, ám a táblabíróság álláspontja szerint Mayer Aranka nem vált közszereplővé. "

A perköltség tekintetében szerintem azt mondta a tanácselnök, hogy mivel nem ítélt meg nemvagyoni kárt, ezért én vagyok a pervesztes és én fizessem a teljes perköltséget. (a Fidesz és Révész ügyvédjének és a két internetszolgáltató ügyvédjének) Nos ez számomra is annyira elképesztő, hogy a továbbiakban, ha majd le lesz írva akkor beszélnék erről."

regina
| 2007. október 10. 18:34 | Sorszám: 132
Forrás link a félmilkó bukásra?
cöcö
Rommel Flóris
| 2007. október 10. 18:26 | Sorszám: 131
A több mint félmilliós perköltség bukta is ezt mutatja, ugye?
Quo Vadis
| 2007. október 10. 18:25 | Sorszám: 130
Objektiv?

Aham. Akik nyilatkozatot kértek nem volt taggyűlés koronatanú máyertől, azok objektiv hírek.

ne röhögtess, ez nem az index!

gyaloggos
| 2007. október 10. 18:22 | Sorszám: 129
Tartsd te a gyertyát nekik, amúgy meg nem azt írtam, hogy Kende dugta mószeraranyt, hanem, hogy roppant jó viszonyban voltak egymással!

A forrás pedig ők maguk, hiszen sokszor, nyilvánosan, valóban egymás nyakába borultak!

regina
| 2007. október 10. 18:18 | Sorszám: 128
Valami forrást, esetleg linket adnál a viszonyra, vagy te tartottad a gyertyát?
HAME
| 2007. október 10. 18:14 | Sorszám: 127
szerinted.
regina
| 2007. október 10. 18:12 | Sorszám: 126
Azt hiszem nem te vagy az objektív hírhozás kategóriája. Az a honlap pontosan tájékoztat mindenről,ami vele történt. Való igaz a Magyar Nemzet cikkei nincsenek fenn a honlapján, mert ők nem kértek tőle interjút. A könyv pedig határozottan tárgyilagos. Aki azt a könyvet elolvassa, sok mindennek nevezheti Mayer Arankát, de egy biztos:agyilag tökéletesen oké. Ezt a megnyert perei is mutatják, okkal perelt és nyert.
HAME
| 2007. október 10. 18:10 | Sorszám: 125
nos hát, ha ennek a Májer Aranykának az a Kende Péter a kebelbarátja, akkor már nem is csodálkozom semmin.
Kende barátságába én is belehülyülnék... vagyis már hülyének kellene lennem, hogy barátkozzak vele... vagy valami ilyesmi...
gyaloggos
| 2007. október 10. 18:04 | Sorszám: 124
Ja,ja!
gyaloggos
| 2007. október 10. 18:03 | Sorszám: 123
Arra a Kende Péterre gondoltam, de ő nem ügyvéd, viszont roppant jó viszonyban voltak mószerarannyal.

Külön kérdeztem, netán arany ügyvédje?

esetleg Kende Péter?

soltika
| 2007. október 10. 18:02 | Sorszám: 122
Akkor abbol a trägyaläsbol kabare lesz
Mär elöre lätom, ahogy a macskaproszto elorditja magät a bironak, hogy "ezt a Jozsit dobjäk mär ki!"
Aztän elkezd majd hisztizni, fenyegetözni, esetleg sunyin IRLezni
Quo Vadis
| 2007. október 10. 17:55 | Sorszám: 121
gyaloggos,

az a véleményem, hogy el kell menni Maci tárgyalására, igy kifejezve a szimpátiánkat.

Az indexes macskatarkafélék már a máyer féle klubban őrjőngenek a boldogságtól és biztositották máyer nem volt taggyűlés koronatanút, hogy ott lesznek.

Meg kell szervezni, kiadni minden fórumon!

Szegény Szász, most értem csak igazán, mit élhetett át ezzel a koronatanúval.

HAME
| 2007. október 10. 17:50 | Sorszám: 120
Melyik Kende Péter?
A viktoros Dr. Kende, akiről már nem is csak véleményem, hanem szilárd meggyőződésem, hogy elmebeteg?
Az a Dr. Kende ügyvéd?
Te jószagú úristen! És van bíró, aki egyáltalán szóbaáll vele?
Quo Vadis
| 2007. október 10. 17:48 | Sorszám: 119
vajon miért van az, hogy nem válaszolsz és helyette a magad suvickolására más cikket teszel ide?

Akkor segitek, leirom mire kértelek:

Élet és Irodalom: mégsem volt taggyűlés
2005-10-14 09:46

Nem fogadta be a Legfelsőbb Bíróság az Élet és Irodalom felülvizsgálati kérelmét. A végzés indokolása szerint a Fővárosi Ítélőtábla jogszerűen kötelezte a hetilapot arra, hogy helyreigazításban tegye közzé: a Szárhegy-dűlő-Sárazsadány-Tokajhegy-alja Kft. nem tartott taggyűlést 2000. szeptember 6-án, 2001. június 4-én és december 2-án - tudta meg a Magyar Nemzet.

Végérvényesen lezárult a nagy port felvert per, amelyet a Szárhegy-dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. indított az Élet és Irodalom (ÉS) ellen a lap március 11-i cikke miatt - olvasható a Magyar Nemzetben. A Tokaji borcsaták című riport egyebek közt azt tartalmazta, hogy a kft. 2000. szeptember 6-án, 2001. június 4-én és december 2-án taggyűlést tartott. Az összejövetelen a lap szerint részt vett az akkori miniszterelnök Orbán Viktor is, és tisztségével összeférhetetlen módon tanácsokat adott a résztvevőknek gazdasági ügyeikben. Az újság Szász Attila ügyvéd volt feleségének, Mayer Arankának az állításaira és "dokumentumaira" kívánta alapozni, hogy taggyűlést tartottak a megjelölt időben. A kft. cáfolta ezt, és helyreigazítást kért.


Mint ismert, Mayer Aranka a Fővárosi Bíróság (FB) elsőfokú tárgyalásán koronatanúként jelent meg és tett vallomást. Az FB ezután, május 18-i ítéletében elutasította a kft. kérelmét. Pataki Árpád tanácsa azt ugyan nem állapította meg, hogy taggyűlést tartott a társaság, de igazolva látta, hogy voltak baráti összejövetelek. Ítélete szerint közömbös, lényegtelen kérdés, hogy ezek taggyűlések voltak-e. A Fővárosi Ítélőtábla megváltoztatta az elsőfokú határozatot, és elrendelte a helyreigazítást. Az ÉS ugyanis nem tudta kétséget kizáróan bizonyítani, hogy a cég a megjelölt napokon taggyűlést tartott. Jogi jelentőséggel bír, hogy voltak-e taggyűlések.

Az ÉS a Legfelsőbb Bírósághoz (LB) fordult a jogerős ítélet felülvizsgálatát kérve. Megbízható forrásból származó információnk szerint az LB nem fogadta be a felülvizsgálati kérelmet, mert a helyreigazításra kötelező ítéletet nem találta jogellenesnek. Tárgyalás így nem is lesz az ügyben. Korábban - 1999-ben - az ÉS egy másik ügye is elvérzett a Legfelsőbb Bíróságon. Akkor a Fiúk a bányában című riport miatt kötelezték helyreigazításra az újságot - írja a lap. "


Ennyit a koronatanú Mayerről....


Most már csak az ÉS helyreigazitását tedd ide, jó?

gyaloggos
| 2007. október 10. 17:41 | Sorszám: 118
Amúgy, ez a mószerarany valóban roppant ostoba!

Akii azt vállalta, hogy közszerepel, annak vállalnia kell nem csupán a pozitív, hanem az ezzel járó negatív vonzatökat is!

Orbán Viktor, Gyurcsány, naponta sok ezer ilyen pert indíthatna, a különböző fórumokon írók ellen!

gyaloggos
| 2007. október 10. 17:38 | Sorszám: 117
Mikor, és miből?

Mószerarany ügyvédje?

Kende Péter?

ultimo
| 2007. október 10. 17:37 | Sorszám: 116
- Ki ez a herkules?

Majd rájössz.

gyaloggos
| 2007. október 10. 17:37 | Sorszám: 115
A sajtó ott lesz?

Echo, HírTV, MN, HV....?

soltika
| 2007. október 10. 17:25 | Sorszám: 114
Precedens per lesz!

Angliäban mär evek ota vannak ilyenek, eljött az ideje, hogy nälunk is megtörtenjen.

Lehet tudni, hogy miert is perel?
Esetleg mailban a szöveg, nehogy itt is pereljen

kapitamunista
| 2007. október 10. 17:24 | Sorszám: 113
ő lesz a bíró ;-)
gyaloggos
| 2007. október 10. 17:20 | Sorszám: 112
Ki ez a herkules?

Ha nem akarod kiírni, akkor rajzoljad körbe!

kapitamunista
| 2007. október 10. 17:20 | Sorszám: 111
És ez lesz kiírva a bírósági hirdetőtáblán:

11:00 7.terem: Rágalmazási per
Mayer Aranka kontra Macisajt

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  
A téma zárva.  A téma zárva.
Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola