Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Milyen laptopot vegyen ... bárki ? (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Milyen laptopot vegyen ... bárki ?
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 25. 10:00 | Sorszám: 117
Télleg ott van a 10x7.999,- ... de nem is-is, hanem vagy-vagy !

... http://www.auchan.hu/kepek/2008_TR13_04.25_30/oldalak_103x149/01.jpg

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 24. 10:30 | Sorszám: 116
Már a közértben is laptopot árulnak ??

A ma reggeli levélszemét között láttam 1 szupermarket-lánc katalógusában, a szeletelt-sonka akció mellett, hogy "FSC Amilo: 79.999,-" ... (persze lehet, h apróbetűvel ott volt mellette, hogy +10x7.999,- részlet ! )

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. április 23. 17:07 | Sorszám: 115
A CPU mobil, de valószínű a venti ilyen hangos. Ez persze relatív. Mondom csak a laptopokhoz képest. De mit vár az ember az alsó kategóriától? Arra ügyeltem, hogy ne normál CPU legyen benne, mert olvastam, hogy a normál hőleadása nagyobb, lévén erősebb ventillátor és több légtér áll rendelkezésére és laptopnál az gondot okozhat, akár mondjuk az alaplap megolvadását pl., ami nem jó móka. Ezt jó is, hogy mondod.

A billentyűzetcsere megoldható és nem igényel szakértelmet, azonban nem tudom, hogy a hazai szakszervíz megcsinálja-e, mert a szétszerelés ugyan nem nagy ügy már nekem is kellett sajna takarítanom - a barátnőm lekávézta -, de garanciavesztéssel jár... A szakszervíz gondolom több pénzért cseréli mint amennyi maga az alkatrész. Teszem azt ötezer forint. Kb.

orosz_hussalata
  Válasz | 2008. április 23. 16:59 | Sorszám: 114
1. A hangosság azért lehet, mert nem kifejezetten mobil alkatrészekből rakták össze az olcsóbb modelleket, amelyek így jobban melegszenek.
2. a jó márkáról azért azt érdemes tudni, hogy a notbookok nagyon nagy százalékát ugyanaz a néhány (kevésbé ismert nevű) gyártó készíti és különböző címkékkel látja el.
3. a magyar billentyűt lehet venni az itthoni képviseletnél hozzá. (ha párezernél több, akkor már rablás)
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 23. 16:50 | Sorszám: 113
Ú, azt nagyon nemszeretném, ha zajos lenne !
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. április 22. 12:34 | Sorszám: 112
Valóban nem volt gond a szervízzel, akkor ott laktam tőle 10 percre, amikor gond volt. És hogy jót is mondjak végül is azóta kifogástalanul ezt használom. Egyetlen kifogásom, hogy nagyon hangos. Persze egy desktop sokkal zajosabb, de ez a gép se a megszokott szinte nulla zajú laptop. Tehát egyelőre úgy vagyok vele, hogy akkor ez volt árban a lehető legjobb választás. 170 ezret adtam kb érte, plusz memóriát kértem bele. Ennek minimum két éve. Ha még bírja két évig, akkor jó vétel volt.

De azért már bánom, hogy akkor nem szántam rá a pénzt és nem vettem egy jobbat, nagyobb felbontású képernyővel. 17" alatt borzalmas ma az élet. Travianon már nem fér ki az összes falvam... Viszont akkor a pénzem bánnám, ha drágábbat veszek. Mondjuk talán aranyszabály, hogy jó márkából kell és jó (drága) árút venni, de sosem a legdrágábbat és legújabbat, mert annak a felára értelmetlenül sok. Az utolsó előtti széria egy közép-felső kategóriás termékből, amit sokan szeretnek és dícsérnek a nyerő választás szerintem.

Van egy ütött-kopott business kategóriás HP-m is, illetve a cégé, az talán egy kicsit masszívabb és csendesebb is. De nem egy nagyságrenddel jobb, árban meg szerintem végképp nem érte meg a többletköltséget. Baj nem volt vele, de az XP hibernáció után képernyőfrissítési problémákkal jött fel. Ubuntunál ezt nem láttam, felteszem ez os- vagy driverhiba.

Amúgy meg venni szerintem nem idehaza akarnék most. Annyival jobban megéri külföldön megvenni, hogy a magyar billentyűzetkiosztásról is lemondanék. http://www1.euro.dell.com/content/products/category.aspx/vostro_nb?c=de&cs=debsdt1&l=de&s=bsd

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 22. 10:25 | Sorszám: 111
Persze hogy nem fogok felárat fizetni azért, mert kisebb !
A történetnek mindössze annyi a tanulsága, hogy (eddig csak a 17"-osakat nézegettem) mostantól a 15,4-eseket is megnézem !
(Sajnos, ettől ugrásszerűen megnőtt a választék ! ...)
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 22. 10:22 | Sorszám: 110
Az eladó azzal bíztatott, hogy a FS-nek nagyon jó a szervizhálózata (szemben pl. a HP-vel ...)
Vagy legyen Toshiba ? ... Csak az (képen nézve) olyan csúnyácska ...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. április 21. 17:48 | Sorszám: 109
Ez teljesen jónak tűnik, de drága... Ennyi pénzért már gépet is lehet...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. április 21. 17:45 | Sorszám: 108
Nekem nem jött be. Másnál olyat hallottam, hogy szinte szétesett a karosszéria. Nálam csak borzasztóan megcsúnyult, de az nem érdekes. A dvd állandó tisztást igényel, vagy nem olvas, hibásan ír. A 3g pci kártyával szerintem a windows ne barátkozott meg, de lehet linux alatt semmi gond vele, túl sokat nem teszteltem most. Amúgy haszbálható. Kétszer volt szervízben. Egyszer a képernyő nem világított ki, aztán másodszor a bekapcsológomb tört le, azt mondták akár az alaplapot is tönkretehette, de annak semmi baja nem volt. Sokaltam a problémákat vele. Illetve egy Siemenses ismerős előtte azt mondta ő sose venne, de akkor az tűnt a legjobb ár/érték arányúnak. Persze ma már elég régi gép...
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 21. 10:40 | Sorszám: 107
Beszéltem a házi hardverboltossal és azt mondja, kifejezetten ajánlani tudja a Fujitsu-Siemens-et. Ha nem mondod meg gyorsan, mi a baj vele, még a végén azt veszek !
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 18. 10:16 | Sorszám: 106
Fontolom !
... http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/laptopok/fujitsu_siemens_amilo_li_1718/
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 16. 10:17 | Sorszám: 105
Mi a baj vele ??
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 16. 09:56 | Sorszám: 104
Tegnap megnéztem ezt: http://www.vcomp.hu/main.php?folderID=866&articleID=72&ctag=articlelist&iid=1

Kérdezem, ez a 12"-os képernyő ?
Aszondja: Nem - ez a 7"-os !
Nem reménytelenül pici ! ... (Vagy sasszemem van ! )

... De lehet, h mégiscsak megvárom az Eee PC 900-at, merthogy beteljesülhet az álmom: "... Ha pedig mindez nem volna elég, az egyelőre ismeretlen processzorral érkező kis mindenes elhagyta az egyetlen ventilátorát - így gyakorlatilag mozgó alkatrészek nélkül debütál"

kapitamunista
  Válasz | 2008. március 29. 19:54 | Sorszám: 103
Az Acer új notija a filléres laptopnál is olcsóbb lesz

Amint azt a laptopos körökben jól informáltak tudni vélik, az Acer új 8,9 collos Asus-verőjének gyári ára mintegy 50 dollárral lesz kevesebb, mint a második generációs Eee PC.

Így az Acer a kütyü FOB-(szerződéses) árát 250-300 dollárra tartja, miközben az ajánlott piac ár 350-400 dollár lesz. Az idézett szakemberek meglátása az, hogy az Asustek nem megy bele az árvitába, így a második generációs 8,9 hüvelykes Eee PC FOB-ára 300-350 dollár körül fog alakulni, az ajánlott piaci ára pedig 400-500 dollár lesz.
Mindemellett az Asustek a korábbi piacrakerülésben és a szubnotik terén szerzett tapasztalatában látja előnyét az Acerrel szemben.
http://www.pdamania.hu/content/11289/

kapitamunista
  Válasz | 2008. március 29. 19:52 | Sorszám: 102
Érintőképernyő és GPS az új filléres laptopban

A tegnapi híresztelésekre válaszul az ASUS bejelentette, hogy a következő generációs Eee PC valóban érintőképernyővel kerül majd forgalomba.

http://pdamania.hu/images/cikk/asus-9-screen-top.jpg

"Az új Eee 8,9 hüvelykes érintőképernyője mellé 8 vagy 12 GB-os háttértár választható majd lehetséges GPS-támogatással" - nyilatkozta Kevin Lin, az ASUS értékesítési igazgatója. A felturbózott minigépet május-június táján dobják piacra 500 dolláros indulóáron, ami mintegy 84 000 forintnak felel meg, és 150 dollárral több, mint a korábban megjósolt ár.

Ennek fényében már érdemes talán körülnézni a hasonló árkategóriás konkurenciánál is - például ugyanakkorra várható az Acer olcsó notija - bár az ASUS tapasztalata még így is előny lehet.

Szerk.: A legújabb hírek szerint multi-touch támogatást is kap a modell a touchpad felületén, mely azonos a MacBook Air-ben megjelent felhasználási móddal.
http://www.pdamania.hu/content/11269/

kapitamunista
  Válasz | 2008. március 29. 13:11 | Sorszám: 101
mér' ne? Ha lehet pl. olyan 'márkanév' hogy: Windows !!?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. március 23. 10:39 | Sorszám: 100
Gateway? Micsoda fantázianév... . Piacra dobok egy router nevű laptopot... .. .
/265 giga memory? Akár. /
kapitamunista
  Válasz | 2008. március 22. 23:13 | Sorszám: 99
Igen, ha jól tudom pl. a zújságszerkesztők világában ;-) nagyon elterjedt a használata..
De, szvsz, már behozta a lemaradását a pc....
(Persze, pénz kérdése is.. Minden szinten, szinte minden! )
kapitamunista
  Válasz | 2008. március 22. 23:06 | Sorszám: 98
Viszont, HAME kartács még mindig él!..
MP/M48
  Válasz | 2008. március 22. 22:54 | Sorszám: 97
Te Hame azt a gepet mar Einstein is hasznalta )
MP/M48
  Válasz | 2008. március 22. 22:52 | Sorszám: 96
Tegnap vettem egy Gateway laptopot Windows Vista 2 Gb Ram 265 giga memory .Blue Tooth WIFI..Beepitett 1-6 megapixeles cameraval..Nagyon jol mukodik,de a padot nem szeretem rajta igy vettem hozza egy blue tooth egeret..mindenfele memocardot is olvas igy kedves kis joszag.
HAME
  Válasz | 2008. március 21. 09:56 | Sorszám: 95
Hát az az igazság, hogy én mac-et élőben mégcsak nem is láttam. De mindenki, aki multimédiával foglalkozik erre esküszik. Ami persze lehet egyszerű sznobság is.
Pluszban nem nekem kell, nekem csak a pénztárcám bánná.
kapitamunista
  Válasz | 2008. március 21. 00:53 | Sorszám: 94
Eee PC 900: ősztől nagyobb
NightBagoly | 2008-03-06 20:03:36

A piac, bár hihetetlen nagy rajongással fogadta az Asus mini notebookját, az EEE PC-t, látványosan kivárt egy esetleges fejlesztett változatra. Nem a processzorral, a beépített memóriával, vagy éppenséggel az ilyen készülékeknél teljesen lényegtelen videokártyával volt a gond: a túlságosan is apró képernyő a tesztek szerint még a netezést is meg-megnehezítette. Ám a mostani CeBIT-en végre lehullt a lepel a legújabb, 900-as változatról, ahol már ezt a gondot is orvosolták! ...

... http://www.chiponline.hu/cikkek.php?cikkid=7682&nev=Eee_PC_900:_ősztől_nagyobb

kapitamunista
  Válasz | 2008. március 21. 00:49 | Sorszám: 93
háááát, nem könnyű (lehetetlen) összeegyeztetni a "legyen könnyű és nagyteljesítményű, viszont olcsó" hármast..
(Amúgy, én a Mac-ben nem "hiszek", de lehet, hogy csak nem ismerem, és csak a Bill Gates szekerét tolom!..
Az is igaz persze, hogy a Linuxnak drukkolok, de hát az 'ámítástechnikában nem csak a tiszta szakmai szempontok számítanak!.. Különben, olyan hogy "IBM PC" (clones) nem is jött volna létre!.. )

//És akkor még a "hangtalanról" nem is esett szó!!! :-)) //

De, az alábbi típus pl. egy egészen jó kompromisszumnak látszik, szerintem!..
Bár, ha most lenne pénzem ('optimális' ), akkor ezt venném: http://ipon.hu/?product_id=23978

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola