Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
mpd
  Válasz | 2009. augusztus 06. 15:35 | Sorszám: 186
"Esse est percipii." (G. Berkeley)

Esse semmi! (mpd)

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 15:34 | Sorszám: 185
Sejtem, mit írsz. Minthogy tudásunk a világról általunk választott/kitalált fogalmakra épülő elképzeléseken alapszik, semmiféle elmélet nem léphet fel a teljesség igényével a világ magyarázására addig, amíg a fogalmakat alkotó emberi szubjektumról anem adtunk megnyugtatóan számot. Hm?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 14:55 | Sorszám: 184
VVhonfinak jegyzé szeretettel VVbatky
honfi
  Válasz | 2009. augusztus 06. 14:45 | Sorszám: 183
Nem való helytelenkedni.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 14:22 | Sorszám: 182
"Esse est percipii." (G. Berkeley)
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 14:05 | Sorszám: 181
Miért ne létezne a világ?
honfi
  Válasz | 2009. augusztus 06. 13:51 | Sorszám: 180
Valamiben muszáj hinni, mert nem tudsz kilépni a szubjektumodból,s nem lehet megállapítani, hogy létezik-e a való világ, vagy csak úgy látjuk. Ez az a minimum, amit muszáj hinni, mert nincs más lehetöség.
Az Isten már csak egy ciráda.
Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 06. 13:34 | Sorszám: 179
ÓÓÓ hány átvirrasztott, átsírt éjszaka a tanúm... De! : Okosabb a reggel az esténél - és lőn.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 13:29 | Sorszám: 178
Ha mélyen vagyok, magamban keresem a hibát. Ha magasan, másokban.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 12:09 | Sorszám: 177
Szoktam ilyenkor egyedül, csendben várakozni. A szavakat, amelyek eszembe jutnak, darabokra bontom, hogy ne hassanak, elveszítsék hatalmukat.
borzsa
  Válasz | 2009. augusztus 06. 12:04 | Sorszám: 176
Nem voltál még baromi mélyen? Dühöngsz, kapálózol, körbejárod ötször, tízszer, megoldani próbálod, ráadásul korlátoltan látsz. Semmi változás. Belső HANG elutasítva.

Majd belenyugszol, hagyod. Mintha segítenének szemet nyitni. Bár üresnek,kicsinek érzed magad, de tudsz aprókat tenni másokért, hétköznapi teendőket végezni, és nincs időd saját, szegény magadon sajnálkozni.

És megoldódnak az órásinak tűnő problémák.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 11:42 | Sorszám: 175
Ilyen nem tapasztalatam, csak talán egyszer életemben. Akkor viszont kiborultam... majd úgy gondoltam, a forrása én voltam.
borzsa
  Válasz | 2009. augusztus 06. 11:37 | Sorszám: 174
Azt hiszem ilyen esetre mondható: vagy kiborulsz, vagy leborulsz.
borzsa
  Válasz | 2009. augusztus 06. 11:35 | Sorszám: 173
Gyökössy szerint különös ismertetője a HANG, ami nem kényszerítő, hanem érvelő, rábeszélő, beleegyezést váró. Lehet vitatkozni vele.
Ha szól a HANG - az mindig térdre kényszerítő.
" Valahogy így: amikor senkivé, semmivé leszel, eljutsz a null-pontra, s úgy érzed, kívül is, belül is puszta van már, és mégis elindulsz a pusztán túlra, végezvén csöndesen, rezdüléstelenül, zúgolódás nélkül az élet apró feladatait - egyszerre csak úgy , menet közben megszólal a HANG. És minden megváltozik."
Fontos, hogy meghalljuk, felismerjük, "szívünket meg ne keményítsük".
A Hang mindig személyhez szóló.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 10:16 | Sorszám: 172
"Nullius in verba."
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 10:04 | Sorszám: 171
Ha megengeded... nehogy már ne tudjam beosztani a munkám... Ja, bocs, Te jobban tudod...
mpd
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:49 | Sorszám: 170
Inkább azt, hogy tavasz van.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:48 | Sorszám: 169
Nem, abból amit én biggyeszte, nem lehet tanulni. Az én példám elrettentő.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:47 | Sorszám: 168
A virágba borulása meg azt jelenti, hogy állam lett?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:46 | Sorszám: 167

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:45 | Sorszám: 166
1: rendben. Nyakkendős, láncos diplomatatáskás Jézus nem játszik.

2: Derék. Nem tudod, mondjuk Júdást rehabilitálta már valaki Jézuson kívül?

3: hol mondtam, hogy anyagi szegénység? Hol állítottam, hogy az Újszövetség tisztán materialista? Vannak dlgok, amelyekről nem lehet tiszta, érthető módon beszélni, mert mondjuk a farizeusok azonnal darabokra tudnák szedni.

Szerinted tehát ez a lelki szegénység hasonlóképpen működik, mint az indiánoknál és egyéb "elmaradott" népcsoportoknál: az együgyű ember valahogy tiszteletre méltó vagy szent? Akkor ebből pl. a mentális betegek erőt meríthetnek, igaz?

mpd
  Válasz | 2009. augusztus 06. 09:34 | Sorszám: 165
Az Ószövetség a legvadabb horrortörténet, amit ember kiagyalt. Ha betiltani nem is lehet, de legalább el kéne látni 18-as korhatárjelzéssel.
Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 06. 08:26 | Sorszám: 164
Tartsuk tiszteletben mások véleményét is - így kerek a világ! Nota bene még tanulhatunk is belőle !
onogur
  Válasz | 2009. augusztus 06. 01:41 | Sorszám: 163
Elszárasztott? Na, megint tanultam egy új szót!

Nem olyan bonyolult a sivatagi pásztornép gondolkodása, hogy problémát jelentsen a példázatok megértése.
A fügefa Izrael jelképe, kiszáradása a Jézust megtagadó zsidó nép sorsát vetíti előre.

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 06. 01:41 | Sorszám: 162
Jaj, jaj dehogy bosszant amiket Tőled olvasok.Ez most egy tipikus projekció a részedről. Egészen más érzelmeket keletenek a soraid.

Nem is miattad válaszolom meg a beírásaidat, mert bizonyos reagálásod gyökereire hatni úgysem lehet.
Többek között azt tartom érdekesnek, hogy miként bújsz ki válaszok alól és csapsz át egy indifferens részletre, ami nem tartozik a fősodorhoz, majd beemelsz álérveléseket, keverve az iróniát,a nyiltabb agresszióval, majd egy-egy őszinte keserű megnyilvánulással.
Nahát Neked sem lehet könnyű!

Azt hiszem nem érdemes ilyen beszélgetéseket folytatni. A magam részéről nem is szeretnék már. Olvasgasd csak a Szentírást és próbáld megérteni az egyetlen lényeget, hogy fel kell adjad, át kell add magad!
Bizd rá magad egyszerűen! (A gazdag ifjú példázat)

Tiszteletem ! Kalap lenget !

Én erről többet nem írok, de teszek érted !! )

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola