Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Istenkereső Globális Fegyház (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Istenkereső Globális Fegyház
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:15 | Sorszám: 111
Az, hogy mit mondunk rá... szvak, fogalmak, meg-nem-értés forrása. Ha teljes, akkor minden vonatkozik rá. Bármilyen szó, fogalom, meg-nem-értés és megértés. Elefánt, hadd emlékeztessek a mesére.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:14 | Sorszám: 110
Értem. Néha tényleg nem árt a segítség, hogy az ember a tiszta szavakból se értsen.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:13 | Sorszám: 109
Jó, hogy vannak egyháztudósok, mert különben sok milliárd ember nem tudna mit hinni. Aki meg szimplán az Újszövetséget olvassa, teljes tanácstalanságban és tudatlanságban leledzene.

Mindegy, elfogadom, hogy a hitet magyarázatokkal kell megalapozni, mert különben szétesne.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:10 | Sorszám: 108
Túl nagy pénzzel fizetsz és én nem tudok visszaadni. Kész vagy, ezért nem szenvedsz hiányt.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:05 | Sorszám: 107
Istenre nem lehet - bár szoktuk - azt mondani, hogy "él".
Persze, azt sem lehet Rá mondani, hogy "halott".
Ezek mind a mi antropomorf fogalmaink.
A "mozdulat" is.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. augusztus 04. 13:02 | Sorszám: 106
Ez a mi éretlen gondolkodásunk, amely a mozgást többre tartja a mozdulatlanságnál, az életet a halálnál és - a szabadságot a fogságnál.
Békáscity
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:33 | Sorszám: 105
Azért az úgy van, hogy nem mindenkihez Jézus szól ... hozzám pl. a Szentlélek meg az Őrangyalom és néha érzem, hogy Mária a közelemben van (érzem az -ibolya-illatát, bár azt mondják a rózsa az Ő virága) és valahogy megnyugszom.
De ne gondold hogy én itt égre emelt szemmel járkálok stb. sőt nagyon is emberi módon élem az életemet.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:32 | Sorszám: 104
Én most a magam részéről elmondok érted egy fohászt, benyelem szolid ebédemet és elmegyek úszni egyet, Isten és az Egyház dicsőségére ! )
Tiszteletem ! Kalap lenget !
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:28 | Sorszám: 103
Hordjál kenyérbelet a zsebedben akkor és ha a parkban megdobnak egy kővel, vedd elő a kenyérbelet és dobd meg a kővel hajigálót )
De lehet az Ószövetséget is elővenni és az abban foglaltak szerint egy görbe késsel gondosan kivájni valakinek a szemét, majd megvárni míg ő is megteszi ezt a kis szívességet. És IMÉ beteljesedik az írás.
Én javasolnám inkább a fogakkal való illusztrációt, mert az könnyebb. Egy mozdulat az egész, csak súlyos legyen. )
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:22 | Sorszám: 102
Fölösleges időpocsékolás a Jézus által alapított Egyázat hasonlítgatni a ma élő egyházhoz.
Ismét fogalmi zűrzavar az ismeretek hiányosságai állnak elő. Az egyház felépítésének részleteit nem fogod megtalálni, de minden rá vonatkozó döntés a Szentlélek segítségével hozott döntéseken alapul.
Vagy hiszel ebben, vagy nem.
Az Egyházat NEM emberkéz alkotta !!
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:16 | Sorszám: 101
Hogy Isten mit akart az elmondja a Szentírás.
Nem tennék keresztbe, ha tudnék sem, mert tudom milyen amikor dühös. Te is megtudhatod, ha forgatod a Szentírást.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:16 | Sorszám: 100
("A Biblia képes beszédét pedig természetesen nem konkrétan értjük."

Van aki képes a képes beszédet konkrétnak érteni? Ha nem, akkor valóban más emberek fordítását kell elhinnünk igaznak, arra alapozva, hogy kiértik a nem-képeset a képesből.)

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:11 | Sorszám: 99
Nem konkrétan értettem azt, hogy a buddhisták is az Istent keresik, hiszen tudom, hogy a teremtő Isten fogalmát elvetik, illetve nem tartják fontosnak.
De átvitt értelemben igenis keresik.

Jézus nem egy volt a nagy tanítók közül, hanem az élő Isten fia. Én ebben hiszek. Ha Te nem, az szabadságodban áll.
Természetesen a Teremtő úgy alkotott meg bennünket, hogy mindannyiunkban benne vannak a tanítások, így mindenütt fellelhetőek. A népmesékben és a buddhista tanokban is.

Egy a Teremtő, egy az Isten és mindnyájan egyek vagyunk, mint az ő teremtményei.

A Biblia képes beszédét pedig természetesen nem konkrétan értjük és mert nem a ma embere nyelve szerint szól értelmezésükben az egyháztudósok kiérlelt gondolatait kell alapul vennünk.

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:01 | Sorszám: 98
Az, hogy a hívő emberek nem egyformák, Isten akarta. Ne tégy keresztbe szándékainak, nem tudom, milyen, amikor dühös.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 12:00 | Sorszám: 97
(Mindjárt megnézem, Jézus pontosan hogyan képzelte el egyházát. Utána rálépek a vatikáni honlapra és összehasonlítom. Egy dolog, hogy megalapozta és egy másik dolog az, hogy milyen, kétezer év után. Emberkéz alkotta egyház vajon örökölheti-e Istentől változatlanságát? Mindegy is, a voksot egy korábbi nagyon rövid és észrevehetetlen -talán érthetetlen- beírásomban már letettem.)
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:54 | Sorszám: 96
Nem lehet TE felfogásod, ha hiszel Jézusban, Istenben, amikor ő megalapította ez Egyházat. Ő, a Teremtőd ezt így akarta. Add át magad neki és hidd, hogy Ő tudta és jobban tudta miért akarta ezt így !
ZiliZ
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:49 | Sorszám: 95
"Ők is az egy Istent keresik."
a Buddhisták nem hisznek istenben, nem keresik.
Ők a belső utat járják ugyanúgy mint a keresztények, csak más módszereket is alkalmaznak.
Jézus hatalmas tanító volt, de nem az egyetlen. Még a népmeséink is tartalmazzák a jézusi tanítást, ami szinte szórul szóra fellehető a buddhista hagyományban is.
Jó tett helyébe, jót várj.

Nyilván ennek ellenkezője is igaz...Rossz tett helyébe rosszat várj.
Jézus ugyanezt mondta..ha jól tudom.
Mindaz, aki kardot ragad, kard által vész el.

ok-okozat.
tett következmény

ez a karma törvénye, melyet Buddha megnevezett az első tanításában. Négy nemes igazság.. http://a-buddha-ujja.wikidot.com/tenigl-alaptan-negy-nemes-igazsag

john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:37 | Sorszám: 94
De én nem Bárki vagyok, hanem csak egy nyomorult én, kisbetűkkel
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:34 | Sorszám: 93
I Don't Quixote.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:32 | Sorszám: 92
Én élek, ergo halott leszek. Ez a ruhára vonatkozik.
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:31 | Sorszám: 91
Lehet, hogy abszurd, én magam is úgy látom. Hinni Jézust egy Istentől elrugaszkodott világban. De az én felfogásomban a következő sorok meghatározhatnak alternatív közösségeket anélkül is, hogy hierarchikus intézmény épülne föléjük. Én tudok ilyenről, szeretetben él és virul. Akkor is, ha ezekben a sorokban nincs fogalmi zavar.

"1. Mikor pedig látta Jézus a sokaságot, felméne a hegyre, és a mint leül vala, hozzámenének az ő tanítványai.
2. És megnyitván száját, tanítja vala őket, mondván:
3. Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
4. Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
5. Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.
6. Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.
7. Boldogok, az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.
8. Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.
9. Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
10. Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.
11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem." (Mt 5)

nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:29 | Sorszám: 90
Nincs indexen és autodafé sem néz ki a dologból,mindösszesen figyelmeztetést kaptunk Krisztus helytartójától a római pápától, hogy De Mello egyes nézetei eltérnek a keresztény hitről szóló tanításoktól.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:26 | Sorszám: 89
Tévedés engem halottnak gondolni a de Mello féle "Mester" torz szavai alapján, mert magam ellenvéleményen vagyok az Evangélium alapján.Éppen erről irkáltam.
Jogosan kritizálja a pápa de Mello gondolkodásmódját.
nádihegedű
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:20 | Sorszám: 88
Itt nekem fogalmi zavarok vannak.
Aki keresztény, az az Egyházon belül van, kivüle nem lehet, mert az Egyház Jézus teste, maga.
Ha hiszed Jézus tanításait és tartod is akkor az előzőeknek hogyan felel ez meg ?
Ez abszurd.
Miért nem olvasod el az Evangéliumból mi az Egyház, mi a mise ?
john batky
  Válasz | 2009. augusztus 04. 11:17 | Sorszám: 87
Uh. Indexen van? Autodafé lesz ebből, érzem.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola