Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » El lehet-e jutni a szeretethez vallás nélkül? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: El lehet-e jutni a szeretethez vallás nélkül?
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 20:39 | Sorszám: 66
Lehet, hogy igazad van. De ma hosszú napon volt...majd átgondolom.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 20:12 | Sorszám: 65
Én a 2. pontot nem egészen így értelmezem. Ugyanis a vallásosság nem biztos hogy együtt jár a hittel. Vallásos nevelést kaphat valaki, vallásos szertartások között élhet, de ettől önmagában még nem lesz hite. Valahogy így gondoltam.
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 20:03 | Sorszám: 64
1. Igen.
2. Minden vallás hit, de nem minden hit vallás.
Szerintem.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 19:46 | Sorszám: 63
Akkor mostmár csak azt kellene kibeszélni, hogy el lehet-e jutni a szeretethez vallás nélkül...
Azon túl, hogy szerintem igen, az is egy igazság, hogy a vallás és a hit nem mindig testvérek.
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 19:39 | Sorszám: 62
pártreferencia=pártpreferencia. Nem mindegy...
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 19:38 | Sorszám: 61
Télleg nem rossz.
Ugyan erősen libsi szemszögből nézi ( tanítónénik turkálnak a szülők pártreferenciájában, stb), de jó kritika.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 19:36 | Sorszám: 60
Ez tényleg rendes tőled! Ezek után nekem is át kell gondolni a hitgyülisekkel szembeni előitéletekkel való előítéletet...
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 19:27 | Sorszám: 59
Baszki, akkor most már elolvasom.
Annyi hülyeséget elolvasgatok, eggyel több vagy kevesebb, nem számít.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 19:21 | Sorszám: 58
Ezt megértem, - de ettől még a cikket jónak tartom.
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 19:16 | Sorszám: 57
Akkor bocsi, én sem (gyakran ) használok más nicket.
Valóban nem szeretem a hitgyüliseket, sajnos személyesen találkoztam néhány példánnyal, a mai napig beteg vagyok tőlük.
És valóban nem érdekel, mit mondanak.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 19:09 | Sorszám: 56
HOgy mi köze van a vallásnak a szeretethez? Kedves onogur, néz rá a topic címére! Pszichoterápiás kísérletnek adott esetben én éppen annyira vagyok alanya, mint te, vagy bárki más aki a témába beleszól. Mindenesetre nekem volt egy egyszerü kérdésem, amire valami olyasmit választ vártam volna, hogy nem szeredet a hitgyüliseket és számodra mindegy mit mondanak. Ez ugyan nem igazán szimpatikus, de meglehetősen őszinte vélemény lett volna - és ezzel a téma le is zárulhatott volna.
Hogy neked van-e más nicked, azt nem tudom. Én több mint négy éve ezt az egyet használom több fórumon.
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 18:53 | Sorszám: 55
Kezdesz zavarossá válni.
Idáig észre sem vettem, hogy egy ingyenes pszichoterápiás kísérlet alanya vagyok...
Nem nagyon értem, mi köze van a vallásnak a szeretethez.
Enyhítő körülményt még a Te esetetdben is találok, csak van egy olyan sanda gyanúm, hogy más nicken már összefutottunk néhányszor...s ez alapvetően rontja a bizalmamat Veled szemben.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 18:43 | Sorszám: 54
Nem tekintek bele és most nem is nem erről beszélünk - hanem rólad...
Vagy szerinted a szeretethez csak vallás nélkül lehet eljutni, vagy csak egyfajta vallással?
Mert szerintem a szeretethez az első út a feltétel nélküliség - ugyanis az ember is valami ilyesmit vár el mástól. Önmagát akkor is szeretetreméltónak tartja, ha tudja ezer és egy hibáját. A másikra miért nem talál enyhítő körülményt?
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 18:38 | Sorszám: 53
Tekints bele egyszer vasárnap 11 óra után az ATV műsorába, élő közvetítés hitgyüliről.
Rákosi kommunistái kispályások voltak ezekhez képest.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 18:32 | Sorszám: 52
Én nem Hack Péterrel azonosultam, hanem a cikkében írtakkal. Azon kívül nem a "szennylapot olvastam", hanem netről ollóztam, egy szintén bemásolt helyről. A vallási hovatartozás (részemről református vagyok) meg hogy jön ide?
Amúgy örvendetes, hogy egyébként nyitott vagy az emberek felé...
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 18:28 | Sorszám: 51
Előítéleted legfeljebb neked van, ha azonosulsz egy Hack Péterrel olyan témában, melyről fogalmad sincs.
Hogy miért rossz ajánlólevél? Hát mert rendes ember ( ) nem olvas ÉS nevű szennylapot, pláne nem olyan cikket, melyet egy hitgyülis elmebeteg vet papírra.
Az igazságot természetesen bárkitől elfogadom, de mint mondottam volt, ha nem vagyok tájékozott egy adott témában, akkor senkitől sem fogadok el semmit sem csak úgy, látatlanul.
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 18:22 | Sorszám: 50
Én sem láttam egyet sem, de a cikk szerintem igen jól megfogalmazta azt, amiért tulajdonképpen én sem nézem.
Viszont akkor változatlanul nem értem, miért tekintetted rossz ajánló levélnek - olvasatlanul?
A kérdésem másik felére válaszolhatnál akkor, történetesen hogy az igazságot bárkitől elfogadod-e, vagy inkább előitéleteidre hallgatsz?
onogur
  Válasz | 2004. március 26. 18:04 | Sorszám: 49
Sajnos sokáig kell várnod.
Egyrészt rohadtul nem érdekelnek a valóságsók, még egyet sem láttam. Tehát nem is lehet róla véleményem.
S ha nincs róla véleményem, akkor az sem érdekel, hogy Hack Péternek mi a véleménye.
Kápíse?
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 17:52 | Sorszám: 48
Kedves onogur, azért változatlanul türelmesen várom a válaszodat a feltett kérdésemre a cikkel kapcsolatban. Mégcsak nem is off a téma. Mert ha annak, akivel valamilyen ellentétben vagy még az igazát sem ismered el, vajon a szeretethez szerinted milyen úton lehet eljutni?
Oncogito
  Válasz | 2004. március 26. 17:43 | Sorszám: 47
Szerintem nem lehet egyenruhát húzni erre a szeretet-dologra. A szeretet előbb megnyilvánul, semhogy valakiből hívő váljon, de ugyanakkor az is elfőfordulhat, hogy szeretetlen ember előbb kap hitet és ezután nyílik meg a szeretetre.
Viszont azért megkérdezném, ha szerinted a legtöbb ember a valláshoz a félelmen keresztül jut, akkor a vallás tagadáshoz a bátorságon keresztül? A hitetlenek mind félelem nélküliek lennének?
Mert ha a félelem egyik embernél hitet vált ki, a másik embernél meg nem - akkor valami nem stimmel a feltételezéssel.
Kekec
  Válasz | 2004. március 26. 14:57 | Sorszám: 46
Hogy is van ez? Nincs ateista, és mégis mind kommunista?
Bumburnyák
  Válasz | 2004. március 26. 09:26 | Sorszám: 45
..ők viszont biznak az anyag megmaradásában..és abban hogy ők anyagból..sőt különleges anyagból vanna gyúrva...:-)
onogur
  Válasz | 2004. március 25. 09:45 | Sorszám: 44
"Szerintem a legtöbb esetben az emberek a valláshoz a félelmen keresztül jutnak"

Aha.
Ahogy mondani szokták, a zuhanó repülőgépen nem ülnek ateista utasok.

Kekec
  Válasz | 2004. március 24. 23:39 | Sorszám: 43
Mivel a valláshoz a szereteten keresztül lehet eljutni, így a topiccím kérdésére a válaszom IGEN.

Hm. Szerintem a legtöbb esetben az emberek a valláshoz a félelmen keresztül jutnak. Aztán ha mázlijuk van, akkor egy jó közösség megtanítja nekik a szeretetet is. (Pl. Németh Sándor, vagy az érdligeti kommunista katolikus paptól persze hiába várnak ilyet a hívők.)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. március 24. 11:08 | Sorszám: 42
Basszuskúcs!
Mutattam nektek két rovatot is, ahol állatkodhattok.
(Az egyiket felhoztam)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola