Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Ajándék (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajándék
Rendes Kis
  Válasz | 2007. december 12. 14:12 | Sorszám: 386
"*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***"
Rendes Kis
  Válasz | 2007. december 12. 12:58 | Sorszám: 385
Jó hogyha innen http://www.amazon.com/Abba-Pater-Pope-John-Paul/dp/B00000ICML veszem ?
búzavirág
  Válasz | 2007. november 26. 21:13 | Sorszám: 384
András napra ajándék.

Rendes Kis
  Válasz | 2007. november 25. 21:01 | Sorszám: 383
urga
  Válasz | 2007. augusztus 18. 17:46 | Sorszám: 382
urga
  Válasz | 2007. február 20. 18:21 | Sorszám: 381
Ha a táncház messze van... a zene is vidít:
http://www.folkradio.hu/
urga
  Válasz | 2007. február 04. 20:00 | Sorszám: 380
"Egy babát talált a rom kőlépcsőjén.

Máskor is előfordult, hogy valamelyik gyerek a drága játékát, amivel úgyse tudott mit kezdeni, egyszerűen ottfelejtette, nem vitte haza. Azonban nem emlékezett, hogy ilyen babát látott volna bármelyiküknél. Bizonyosan föltűnt volna neki, hiszen egészen különleges baba volt.

Majd akkora volt, mint jómaga, annyira ember formájú, akár kisgyereknek is lehetett volna nézni. Közelebbről mégse nézett ki kisgyereknek, inkább csinos fiatal hölgynek vagy kirakatbábunak. Piros ruha volt rajta, a szoknyácska rövid, a lábán magas sarkú szíjfonat cipő.

Megbabonázva bámult rá.

Kis idő után hozzáért a kezével, a baba meg-megzörgette szempilláját, mozgatta a száját, nyafogó hangon, mintha telefonból jönne, azt mondta:

– Jó napot! Bibi bébi vagyok, a szuperbaba.

Hátrahőkölt, de önkéntelenül válaszolt:

– Jó napot!

A baba erre megint csak mozgatta a száját, és azt mondta:

– A tied vagyok. A többiek majd irigyelnek tőled.

– Nem hiszem, hogy az enyém vagy – mondta. – Inkább azt hiszem, hogy valaki ittfelejtett.

Megfogta a babát, és fölemelte. A baba szája újra mozogni kezdett, így szólt:

– Még több holmit szeretnék.

– Igen? – kérdezte, és töprengett. – Nem tudom, nekem van-e olyasmim, ami neked való. Megmutatom minden holmimat, aztán majd válaszd ki, ami neked tetszik.

Fogta a babát, és a falban levő lyukon át lemászott a szobájába. Az ágy alól előhúzott egy dobozt, benne mindenféle kinccsel, és odaállította Bibi bébi elé.

– Tessék – mondta –, ez minden, amim van. Ha valami megtetszik, csak szólj.

Megmutatott neki néhány színes madártollat, egy szépen erezett követ, egy aranygombot, egy darabka színes üveget. A baba nem szólt, erre ő kicsit meglökte.

– Jó napot – nyafogta Bibi bébi –, Bibi bébi vagyok, a szuper baba.

– Persze – mondta –, ezt már tudom. De hát ki akartál valamit választani magadnak, Bibi bébi. Itt van például ez a rózsaszínű kagyló. Tetszik?

– A tied vagyok – válaszolt a baba –, a többiek majd irigyelnek tőled.

– Persze, ezt már mondtad – szólt erre ő. – De ha nem kell semmi a holmijaim közül, talán játszhatunk, igen?

– Még több holmit szeretnék – ismételte a baba.

– Több nincs – mondta. Fogta a babát, és újra kimászott vele a szabadba. Ott letette Bibi bébi szuperbabát a földre, és leült vele szemben.

– Most azt játsszuk, hogy te eljössz hozzám látogatóba – ajánlotta.

– Jó napot – mondta a baba –, Bibi bébi vagyok, a szuperbaba.

– Milyen kedves, hogy meglátogat – felelte. – Honnan jön, tisztelt hölgy?

– A tied vagyok – folytatta Bibi bébi –, a többiek majd irigyelnek tőled.

– Na, hallod – mondta –, így nem lehet játszani, ha te mindig ugyanazt mondod.

– Még több holmit szeretnék – felelte a baba, és megzörgette a szempilláját.

Erre másik játékkal próbálkozott, amikor az sem sikerült, egy harmadikkal, aztán egy negyedikkel, ötödikkel. Egyikből se lett semmi. Persze, ha a baba egyáltalán semmit nem mond, válaszolhatott volna helyette, a legpompásabb beszélgetés lehetett volna belőle. Bibi bébi azonban épp azzal, hogy beszélt, minden beszélgetést megakadályozott.

Egy idő után olyan érzés fogta el, amilyen azelőtt sose vett erőt rajta. Egészen új volt, idő kellett neki hozzá, míg rádöbbent, hogy unatkozik.

Tehetetlennek érezte magát. Legszívesebben otthagyta volna a szuperbabát, hogy valami mást játsszon, de egyszerűen nem tudott elszabadulni mellőle.

Végül ott ült, és rámeredt a babára, az meg őrá nézett kék üvegszemével, mintha hipnotizálnák egymást.

Aztán elfordította erőszakkal tekintetét a babáról, és kicsit megijedt. Egészen közel egy előkelő hamuszürke autó állt, nem vette észre, mikor jött. Az autóban egy pókhálószín öltözetű úr ült, kerek keménykalap a fején, apró, szürke szivar a szájában. Arca is szürke volt, akár a hamu.

Az úr nyilvánvalóan már egy ideje figyelte őt, hiszen mosolyogva biccentett neki. S habár olyan forró délidő volt, hogy a levegő villódzott a nap parazsától, hirtelen vacogni kezdett.

A férfi kinyitotta a kocsi ajtaját, kiszállt, és odajött hozzá. Kezében ólomszürke aktatáskát cipelt.

– Milyen szép babád van – mondta szokatlanul szenvtelen hangon. – Ezért biztosan irigyelnek majd a többiek.

Ő a vállát rándította, és hallgatott.

– Biztosan nagyon drága baba volt – folytatta a szürke úr.

– Nem tudom – motyogta zavartan –, én úgy találtam.

– Ne mondd! – szólt a szürke úr. – Nagyon szerencsés kislány vagy, úgy látom.

Hallgatott, és összehúzta magán a férfikabátot. Hidegebb lett.

– Mindenesetre úgy látom – vélte a gyér mosolyú szürke úr –, nem örülsz neki különösen, kicsikém.

Megrázta a fejét. Hirtelen úgy érezte, mintha minden öröm eltűnt volna a világból – dehogy, mintha egyáltalán nem is lett volna soha öröm a világon. Minden, amit ő annak hitt, csak puszta képzelgés volt. Érzett azonban valami olyat is, ami figyelmeztette.

– Már jó ideje figyellek – folytatta a szürke úr –, és úgy tetszik nekem, egyáltalán nem tudod, hogyan kell egy ilyen mesés babával játszani. Megmutassam neked?

Meglepődve nézett a férfira, és bólintott.

– Még több holmit szeretnék – nyafogott egyszer csak a baba.

– Na látod, kicsikém – mondta a szürke úr –, ő maga megmondja neked. Ilyen mesés babával nem lehet csak úgy játszani, mint egy akármilyennel, ez világos. Nem azért van. Másképpen kell játszanod vele, ha nem akarsz unatkozni. Figyelj csak, kicsikém!

Odament az autójához, és kinyitotta a csomagtartót.

– Először is – mondta –, sok ruha kell neki. Itt van például ez a gyönyörű estélyi ruha.

Kivette és elé dobta.

– Itt meg egy igazi nercbunda. Itt egy selyempongyola. Itt egy teniszruha. Itt egy síruha. Meg egy fürdőruha. Meg egy lovaglóruha. Pizsama. Hálóing. Másik ruha. Még egy ruha. Még egy. Még egy...

Minden holmit odahajigált a baba meg közé, már egész torony nőtt belőle.

– Tessék – mondta –, ezzel egy darabig eljátszhatsz, ugye, kicsikém? Néhány nap múlva már ez is unalmas lesz, úgy gondolod? Jól van, keresünk még holmit a babádnak.

Megint a csomagtartó fölé hajolt, újabb holmit hajigált elé.

– Itt van például egy igazi kis kígyóbőr kézitáska, benne igazi ajakrúzs meg púderes szelence. Itt egy kis fényképezőgép. Itt egy teniszütő. Itt egy babatelevízió, igazából működik. Itt egy karkötő, nyaklánc, fülbevaló, babarevolver, selyemharisnya, tollas kalap, szalmakalap, tavaszi kalap, golfütőcske, kis csekk-könyv, parfümös üveg, fürdősó, spray... – Megállt, fürkészőn ránézett, ő pedig bénultan ült a rengeteg holmi közt a földön.

– Látod – folytatta a szürke úr –, mindez egyszerű. Mindig több és több kell, akkor nem unatkozik az ember. Lehet, hogy te azt gondolod, ennek a Bibi bébi szuperbabának egy nap majd mindene meglesz, és aztán mégiscsak unatkozni fogsz. Nem, kicsikém, ettől ne félj! Van nekünk ugyanis egy Bibi bébihez való társunk.

Másik babát vett elő a csomagtartóból. Ugyanakkora volt, mint Bibi bébi, ugyanolyan szuper, csak éppen fiatalember. A szürke úr leültette Bibi bébi mellé, és megmagyarázta:

– Ez a Bubi fiú! Ennek is lesz töméntelen sok holmija. S ha mindez együtt is unalmas lesz, van még egy barátnője Bibi bébinek, annak is rengeteg saját holmija, ami csak ráillik. Bubi fiúnak is van hozzá illő barátja, annak is van barátja, barátnője. Látod, soha többé nem lesz unalmas, mindig minden vég nélkül folytatódik, s azután is még mindig lesz valami, hogy megkívánd magadnak.

Beszéd közben egyik babát a másik után vette ki a csomagtartóból, a csomagtartó, úgy látszott, kimeríthetetlen, a babákat odaállította köré.

Ő még mindig mozdulatlanul ült, s riadtan figyelt.

– Nos? – mondta végtére a férfi, s kövér füstfelhőt pöfékelt. – Most már fölfogtad, hogyan kell az ilyen babákkal játszani?

– Föl – válaszolta. Vacogott a hidegtől.

A szürke úr elégedetten biccentett, és nagyot szippantott szivarján.

– Szeretnéd ezt a sok szép holmit meg is tartani, ugye? Jól van, kicsikém, neked ajándékozom. Megkapod mindezt, persze nem egyszerre, hanem sorra egymás után! Aztán még sokkal, sokkal többet. Nem kell semmit se tenned érte. Csak játssz vele úgy, ahogyan elmagyaráztam neked. Nos, mit szólsz hozzá?

A szürke úr várakozó mosollyal nézett rá, de mivel a kislány semmit se szólt, csak komoly tekintettel nézett rá vissza, hamar hozzátette:

– Már a barátaidra se lesz szükséged, érted? Elég a szórakozásod, ha mindez a sok szép holmi a tied lesz, és még egyre többet kapsz, ugye? És akarod is, nem? Akarod ezt a mesés babát? Mindenképpen akarod, nem?

Sötét sejtelem támadt benne, hogy csata előtt áll, sőt már benne is van a legeslegközepében. Csak nem tudta, miért csatázik és kivel. Hisz minél tovább hallgatta ezt a látogatót, ugyanúgy volt vele, mint imént a babával. Hallotta a hangját, amely szólt hozzá, a szavakat, de nem hallotta azt, aki szólt hozzá. A fejét rázta.

– Ugyan mi baj? – mondta a szürke úr, és fölvonta a szemöldökét. – Még mindig elégedetlen vagy? Ti mai gyerekek aztán igényesek vagytok! Megmondanád nekem, hogy ennek a szuperbabának egyáltalán még mi hiányzik?

A kislány a földet nézte, és töprengett.

– Azt hiszem – mondta halkan –, hogy nem lehet szeretni.

A szürke úr egy ideig nem válaszolt. Üveges szemmel nézett maga elé, akárcsak a babák.

– Ez igazán lényegtelen – mondta fagyosan.

A gyerek a szemébe nézett. Félt ettől a férfitól, főképpen a tekintetéből áradó hidegtől. De valahogyan sajnálta is, ha nem tudta volna is megmondani, miért.

– De a barátaimat – mondta –, azokat szeretem."

(idézet, részlet Michael Ende, Momo)

urga
  Válasz | 2007. január 28. 20:23 | Sorszám: 379
#65
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=reply&f=4&t=000396&replyto=000065
pannonpuma
  Válasz | 2007. január 28. 20:20 | Sorszám: 378
Bővebben?!
gajo
  Válasz | 2007. január 28. 19:37 | Sorszám: 377
Ez a felrobbanó főnix...?
urga
  Válasz | 2007. január 28. 16:23 | Sorszám: 376

Kézműves termékek, játékok

Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 03. 22:36 | Sorszám: 375
Itt az USA-ban el Chicagoban egy magyar emberke,Mr Hertelendy!!Az E-bain megvett rossz 1867 es alloorat meg tudta csinalni,aztan megegyet majd megegyet!Ugyanezeket mikor amerikai orasoknak bevittem,ugy neztek ream mint egy marslakora!!Ezek ugyanis csak egy uj szijat vagy elemet kepesek cserelni.
urga
  Válasz | 2007. január 03. 20:03 | Sorszám: 374
Nem minden technológia, ami fénylik!

„Mi volt a különbség a „civilizált” vagyis városiasodott társadalom, és a fentebb ismertetett kultúrák között? Elromlott a feleségem kedvenc topázgyűrűjének a foglalata. A modern műhellyel rendelkező ékszerészek elmagyarázták, hogy mennyire nehéz, szinte lehetetlen feladat tökéletesen, eredeti formájában megjavítani.

Tavasszal egy moldvai vándorcigány jött a telepre. Megmutattam neki a gyűrűt. Bólintott. Törökülésben leült a kerítés tövébe, és összegyűjtött egy maroknyi fahulladékot. Tarisznyájából kiszedett néhány szerszámot és egy apró, kis kézi fújtatót. Mikor a tűz fölé tartotta a kövétől megszabadított gyűrűt, idegességemben rágyújtottam. Mire eldobtam a cigarettacsikket, felém nyújtotta a gyűrűt. Nagyítóval sem találtuk meg a forrasztás helyét. Nem használt gázégőt, mérgező anyagokat, nem volt szüksége szupermodern gépekre, és jobban elvégezte a munkát, mint napjaink híres szakemberei. Egy kopott, fillérekért dolgozó vándorcigány.

Ha jó sajtot akarok enni, kimegyek valamelyik esztenára. Az orrom előtt feji juhait a pásztor. Levágott szopós borjúnak vagy báránynak a gyomrába – még az ősszel vagy a télen – tejet töltött. Azóta benne van. Néhány cseppet tölt a fris tejbe, és elkezdi főzni. Míg össze nem megy. Ha jó az oltó, hamar kész a sajt. Kiszedi, kender, vagy lenvászonba tekeri, s hagyja lecsepegni. Közben elkészül az orda, s a kutyákkal együtt mi is isszuk a még meleg savót.

Nincsenek fejőgépei, inox edényei, nem tart be egyetlen euróuniós egészségügyi előírást sem. De nincs az a gyár, a maga üveg, műanyag, inox csöveivel, szerkezeteivel, amelyik valamennyire meg tudná közelíteni azokat az ízeket, melyeket a mi juhászunk az asztalunkra tesz. Nem kell hozzá egyetemi végzettség. Több ezer éves tapasztalat egyszerűsége teszi utólérhetetlenné termékét.

Felhívom Áront a konyhába. Eléje teszek egy darab valódi francia Camembert. Megnézi.
- Hát igen! Bétette a pincébe és bécsukta az ablakot. Nem is szellőzött, nedvességben is volt. Meg is rothadt, meg is penészedett. Máskor tegye rendes helyre!
- Ez finom, Áron – erősködök.
- Már akinek! A kutya se enné meg. Jöjjön velem!

Viszek magammal egy darab juhsajtot, Áron meg a tányérkán a camember-t. Kiborítja a kutyák elé. Hárman is megszagolják, és tovább mennek. Nyújtja a kezét, adjam oda a juhsajtot. A szél a kutyák felé fúj. Háromfelé töri, s dobja. A kutyák a levegőben kapják el. Nagyon hálásan néznek a nem várt csemegéért. A Camembert nagy ívben elkerülik.

Hiába, na! A kutyának nincs meg a civilizációs szintje.”

(Barabási László: Magyarul gondolkodni)

de villa
  Válasz | 2006. december 25. 17:11 | Sorszám: 373
SZOLJ HOZZÁ TE IS! www.mostohaanyaorszag.hu
gajo
  Válasz | 2006. december 22. 20:58 | Sorszám: 372
Olvasd el a +-on!
gajo
  Válasz | 2006. december 22. 20:57 | Sorszám: 371
Sehogy nem megy! Nálam lehet valami hiba.

Néhány hét és rájövök!

Rendes Kis
  Válasz | 2006. december 22. 12:26 | Sorszám: 370
Most jelszó nélkül be tudsz lépni !
mandala
  Válasz | 2006. december 22. 00:35 | Sorszám: 369
Mikéne?
gajo
  Válasz | 2006. december 21. 23:10 | Sorszám: 368
Mid van?
gajo
  Válasz | 2006. december 21. 21:17 | Sorszám: 367
Persze rizs!
gajo
  Válasz | 2006. december 21. 21:16 | Sorszám: 366
Minek a rizsfőző? Lábos+víz+só+esetleg zsiradék.

Nem tudok a +-ba belépni!

gajo
  Válasz | 2006. december 21. 19:52 | Sorszám: 365
Én maradok a hurkánál, és a kolbásznál.
kutato
  Válasz | 2006. december 21. 19:17 | Sorszám: 364
BAMBUSZGŐZÖLŐ http://www.terebess.hu/
Az ételkultúra területén van mit és nem szégyen tanulnunk a kínaiaktól. Elsősorban a gazdaságosabb, egészségesebb, ízesebb gőzölést és a kevés olajon való pirítást.
kutato
  Válasz | 2006. december 21. 19:13 | Sorszám: 363

Csodálatos ember lehet Terebess Gábor (Hamvas, Szepes Mária, a Dalai Láma és sok-sok más nagyszerű írás internetes közlője

kutato
  Válasz | 2006. december 21. 19:11 | Sorszám: 362
nem próbáltam, de tervezem


Idézet:
Terebess Center
(kis- és nagykereskedelem, kiállítások)

AJÁNDÉKUTALVÁNY KAPHATÓ
Kistarcsán,
a Material Centerben,
a Max-Cityben,
az Irányi Tárlatban,
a Mammutban,
a Westend City Centerben, és
a kecskeméti Malom Plázában.

Beváltható bármelyik Terebess boltban a kiállítástól számított 1 évig bármilyen árucikkre, kiskereskedelmi áron.


http://www.terebess.hu/

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola