Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Egy diszidens ganye fasiszta naploja. (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Egy diszidens ganye fasiszta naploja.
gajo
  Válasz | 2008. október 14. 23:12 | Sorszám: 89
gattamelata
  Válasz | 2008. október 14. 23:09 | Sorszám: 88
Nicsak a Gajo elotudta kaperni,ugyes ez a gyerek,ha neha kicsit lokott is )
Hegeda
  Válasz | 2007. május 09. 22:22 | Sorszám: 87
.
szkitya
  Válasz | 2007. március 10. 16:19 | Sorszám: 86
Varom a folytatast!
Flammarion
  Válasz | 2007. február 17. 02:04 | Sorszám: 85
Ez egy boldogtalan ország, 1.megpróbálják szénné inni magukat, 2. de nincs elég pénzük ( én nem tartozom közéjük 1 vagy 2 ??
tiszavirág
  Válasz | 2007. február 15. 20:35 | Sorszám: 84
Gondoltam rá ,amikor a hírekben hallottam, hogy mekkora hóesések vannak arrafelé.
gajo
  Válasz | 2007. február 15. 20:18 | Sorszám: 83
Lapátolja a havat Cshjikágóban, nem ér rá.
tiszavirág
  Válasz | 2007. február 15. 20:09 | Sorszám: 82
Nem találsz újabb nevet magadnak?
Pedig valamelyik topikban ajánlottunk itt neked néhányat.
tiszavirág
  Válasz | 2007. február 11. 23:35 | Sorszám: 81
Mi van?! Nem folytatod?
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 23:00 | Sorszám: 80
Semmit ne meseld el )
Flammarion
  Válasz | 2007. január 20. 03:23 | Sorszám: 79
Lenyűgöző történet. De ez semmi. látnád mit művelnek Bdapest belvárosában ... Holnap elmesélem.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 19. 13:40 | Sorszám: 78
Masnap ismet kiallas az uj emberekkel,bemutattam oket a dagadtnak,es maris lager dolgozok lettek!!A munka meg megkezdodott!Az elso szobat megszalltuk leszedtuk az ablakokat ki glettelt ,ki kapart ki meg mazolt..Az ecset nehany srac kezeben borzalmasdan allt.De tokolni az ablak fa reszevel,hogy az uveg ne legyen zold,meg iszonyu lassan ment..Del korul bejott a dagadt.Mondom neki kurva lassan megy ez az ablak keret festes (Majd o megmutatja hogy koll!!Kivette az egyik srac kezebol a korulbelul nyolc centi szeles ecsetet,belemartotta vastagon a libafos szinu festekbe es ugy nyolc centi szelesen ,vegighuzta a kereten,es ket centi szelesen az uvegen!!Dermedten neztuk egymast!Lattam az egyik sracnak meg a szaja is tatva maradt.Aztan ujra a festekben az ecset majd a korabbi mozdulatokkal a tobbi reszeket is ugyanigy vegighuzta.Vegigrohant az aqgyamon,te uranyam,ez sem ert az egeszhez!!Egy oldalt megcsinalt tiz perc alatt,de az uvegen volt a festek harmada.Majd levette a keretet,es a foldon szetteregetett papirra fektette..Na igy koll ezt csinalni,es el totyogott..A sracok mit ne mondjak ugyanugy kezdtek csinalni.En jomagam a falban levo keretet agyusztalgattam kivulrol,egy biztonsagi ovvel magamat bekapcsolva..Ez a keret es a tobbi is original lehetett,mert ricskes rucskos volt,es ugy itta a festeket,mint egy szeszkazan a palinkat..Aztan a munka kozben hatalmas beszelgeto szuneteket tartottunk,mindig akkor mikor Heintz nem volt ott!Delben meg bezartam a munkahelyet elmentunk enni.Delutan visszamentunk es folytattuk.Negy orakor jott Heintz es az alltala reggel lefestett,ablakot viszatette a bakra majd egy eles kaparokessel az uvegen vegigszaladt,az odaszaradt zold festek et ugy felszantotta hogy csuda!!Aztan szokasa szerint harsanyan nevetve elment,utanna meg mi,de akkor mar az en feladatom lett,hogy mindig mindent egy helyre rakjunk le szerszamokat festeket etcetera..Aztan bezartam a boltot,es oszoltunk a szobainkba..
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 13. 05:59 | Sorszám: 77
Miutan kidiskuraltunk masgukat,Heintz azt mondta mara eleg a munkabol,holnap reggel nyolckor az irodanal..Nekunk sem kellett ketszer mondani,ugy elfustoltunk,mint a csuda..Az ajtonkhoz erve,nagy ricsajozasra lettunk figyelmesek,neha magyar szo is hallott,neha csak egy egy pofon csattanas.A bejarat egy oszlopos csarnokba nyilt es innen lepcsok erre arra.Az egyiknel egy magyar sracot csepelt ket ma se tudom ki,milyen nemzetisegu,mert odaugorva,hamar elrendeztuk oket.Sajnos vagy en vagy ami ugy megtalalta rugni egyiket,hogy komolyan megijedtunk.Ma is a szemem elott a kep ahogy foldre csapva a levego valahogy nem mukodott neki.A srac velunk pucolt el onnan,igy o is a dszobankba kotott ki..Kiderult hogy ket hettel korabban jott le a karantenbol,es nem ismer senkit sem.Kerdem mi volt a baj a manusokkal??Azt mondjka nem tudja miert kotottek bele!Kozben latva az arcat beugrott ,a srac/Laci hazudik/.Vegulis le van szarva alapon,tovabb kerdezoskodtem..Hat az emberunk Laci,kesobb /Mak Laci/ a kincsem festo volt!!Mondom akarsz dolgozni??Hat persze bazd meg meg egy sort sem tudtam inni amiota itt vagyok..Roviden elmagyaraztam ,hogy holnap reggel,8 kor talalkozunk..Aztan elhuzott,de mielott kiment megegyszer kidugta a fejet az ajton es kikemlelt../A levert faszikat nem lattam tobbet/tan kimentek pansioba/.Bent a szobaba Boa Constriktor ugyanugy doglott mint amikor otthagytuk..Ritka lusta dogkent megkeseritette az eletunket,tudtam,hogy egyszer szikra ugrik a puskaporra es baj lesz!Ebedelni egyutt mentunk,Boa meg mindig doglott!Delutan Mak Laci latogatott hozzank,es hozott egy masik sracot.Ez is tudna nekunk segiteni!!A srac egy jo svadaju valaki,ledobta magat a Boa alatti agyra ,ugy hogy a fent doglo majd leesett.Kerdem mivel foglalkoztal otthon???zt mondja badogos volt!!Kerdem Mak Lacit,mit tud nekunk ez az ember segiteni???Azt mondja az a bortontoltelek,hogy hat o is tud letran dolgozni..Azt hittem szetrobbanok,de mondtam a sracnak OK te is gyere holnap reggel a kiallasra../Ezzel a sraccal jol jartam kesobb,ugyes valaki volt/
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 12. 23:03 | Sorszám: 76
Tovabb mentunk Falstaff Heintzel es a mellekhelyisegek allapotan szornyulkodtem,mikor az orokos harsany nevetesevel mondvan ,hogy megccsinaljuk mindezt Andreas.Hat beleborzongtam!Visszamentunk az elso szobaba,ahol a tarsaim a fal mellett ultek,es elmondtam mire szamit a kis dagadt.Majd elindultunk,a raktarba egy kis negykereku kulloval,en huztam Heintz meg ott totyogott elottem..A raktar,hat az egy csoda volt!Egy teljesen kor alaku gyonyoru KUK lovarda.Itt lovagoltak a tisztek a kadetok,es egyebb ,magasranguak,teljesen ep allapotban,stukkok mindenutt es az egesz belulrol halvanysargara festve.Nemetes rendben minden ,nagy magassagban alltak a felszerelesek pokrocok ,itt is rengeteg vasagy,de kincstari zold szinben,nem az rozsdasodo vaskupac amit elotte veteleztunk a pincebol.Elertunk egy olyan reszleghez ahol karbantartasi szerszamok kaparok ecsetek etcetera hatalmas mennyisegben.Kb 1 orat tartott a vetelezes,amit Heintz egy szamlatombbe irt majd az egyik lapot kitepve alairva nyujtott a raktarosnak,aki eleg nagy balfacan lehetett,hisz a feneken egy tulmeretezett gatya lefegett balra jobbra,igyekezve hogy hol itt hol ott ne akadjon el..Volt itt ruha dogivel,miert nem vetelezett egyett??Aztan reajottem valszeg az emberunk egy regimodi becsuletes fiskalis lelku raktaros volt.Hat megtellt a kis kocsi igy irany visszafele.A sok festekes veder olyan nehez volt hogy a szemeim a foldet vertek,de elindult lassan nyikorogva..Heintz elrohant,hogy mire a foepulethez ertem,arra a tobbi srac mar vart engem,es felhordtuk a sok cuccot.Az egyik kisszobat kineveztuk raktarnak,es oda bepakoltunk.Heintznek a pofaja kozben be nem allt,olyan instrukcios szohuzatagot zuditott ream,a festekekrol,hogy az agyam mar nem birta befogadni,igy mondtam neki ,eleg mert az egyik reszet megjegyzem addigra a masikat elfelejtem.Papirra vezettem kesobb is mindent,mert neki termeszetes volt hogy tudja.A kis raktar kulcsa az egyik hozzam kerult a masikat o tette el szamtalan zsebenek valamelyikebe,hogy mikor kelljen sosem talalja.Kerdeztem van e valami hatarido,mig a vetelezett letrarol megallapitottam hogy a plafont csak ugy lehet elerni,ha a tetejere allok.Nincs hatarido nyugodtan dolgozzunk szep munkat csinaljunk..Uristen gondoltam ezekkel,beleertve magamat is!!Aztan meg nem tetszett valami,ugyanis szobarol szobara szeretett volna haladni,ha az egyik kesz csak utanna jojjon a masik!Mondom es mi van ha harom napig esik az eso,akkor az ablakot kivulrol nem tudjuk festeni!Az ervelesem hatott,igy azt tanacsoltam legyen ket brigad egy falfesto es egy ablakfesto!Elfogadta ,bar azt mondta ,amit megmosolyogtam,hogy mi van ha az eso miatt az ablakos brigad nem tud mit csinalni??Mondom akkor addig csak a belso szarnyakat festik.Hat gyonyoru a vezetes,de meg nem tudtam en sem milyenek a festok )
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 12. 06:02 | Sorszám: 75
Az egyik szoba ,hatalmas ki volt rittyentve,mindenfele naiv festo style munkaval.Az ajtoval szemkozti falon volt egy nagy fekete sas,nem emlekezem ketfeju volt vagy egy es arra sem milyen szinu csillag volt a feje felett,ha igaz piros..Majd a szoba ket atellenben levo falan,ugy az 50 evek szocreal stilusaban,egy asszonyka,es egy geppisztolyt szorongato Tito forma partizan.De a legnagyobb kep az megdobbentett.Egy sisakos bajuszos szakallas ember kicsit megrogyott orral,ez nagyon szep munka volt,kiszinezve.A csisak tetejen meg egy kecskefej.Visszalapoztam az agyamba ,hogy ez valyon ki lehet??Aztan masik szobaban is volt ugyanez az idos emberke,mas felallasban de a kecskefej itt is a sisakon,itt a kezeben egy diszes pisztolyt tartott,olyan torok formajut,es handzsar volt az oveben..Beugrott!!Szkander beg..Az elso szobaban jol megfert a ket szocival itt egyedul volt.Akarki csinalta ugyes volt.Aztan eltuntek az alban hosok jottek az osszefirkalt kivert ablaku szobak.Az egyikben megint egy ugyes kezu rajzolo egy bitofara akasztva Kadart mintazta,igy a muvesz nem lehetett Burkina Fassobol!A falakon rengeteg nev adatok utolso uzenetek etcetera.Valahogy igy.D Pista vagyok Szegedrol,ha valaki talalkozik M.Krisztinaval itt,kerem mondja meg hogy Canadaba indultam!Itt volt datum is 1984..Aztan megtobb magyar iras mindenutt az 1984 datum, kovetkeztettem hogy ezek a honfitarsaim bizony mar 3 eve canadaba es USA-ba elnek..Vajon atadtak ez az uzenetet,es vajon mi lehet veluk??Tehat ez a reszleg harom eve le van zarva..Ezek az emberek mar elmentek vegigcsinaltak,es nyugodtan eltek.Belegondoltam,hogy nekem meg fel ev itt (Ha tudtam volna hogy a fel ev lager ket ev lager lessz??
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. január 11. 22:07 | Sorszám: 74
Tanulságos. Vártam egy kicsit vele, hogy összegyűljön és egyben olvassam el... Tetszik, hogy nem akarod heroizálni a történteket utólag... Bírom a stílusod csak így tovább!

ae

Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 09. 13:44 | Sorszám: 73
Elindultunk nem sokat kelett menni mindosze husz metert,es harom felfele vezeto lepcsofokot lepni,majd a lengoajtot benyomni..Hat meglepodve tapasztaltuk hogy rengeteg faszi alldogalt ott mar,nemelyikuk felesegestul,porontyostul.Megkerdeztem nemetul egy viszonylag ertelmesebbnek latszo fazont,hogy miert van itt ennyi ember.Azt mondta hogy munkat keresnek..Huha a szentsegit,akkor mi a munkakeresok vegere kerultunk.Bealltunk tobb hely mar nem is volt.Lattam a fiuk meg voltak szeppenve,hogy ahol ennyi a vadasz,lesz e nyul egyaltalan..En utolsonak mar az ajtot ertem.Ygy nyolc ora utan kicsivel,hallom hogy a Heintz baratunk harsanyan nevet valamin kint az eloterben,majd mar be is toppant!!Mivel ugye a vegen alltunk,meglatott es kerdezte,hoztal embereket??Igen valaszoltam es mutattam a sracokat.Akkor ti gyertek velem,igy lettunk az utolsokbol elsok.A tobbiek irigykedve illetve mergesen neztek bennunk,de ki nem szarja le alapon osontunk Falstaff Heintz utan,be a Kvartely mesteri irodaba,ahol mar a korabban megismert Irani irodavezeto Josef ult es korulotte ugyancsak irani fullajtarjai..Heintz raszolt a meister Josefre ,hogy vegyen bennunk lajstromba,mint festoket.A lagerausveisst elkertek ,irtak ezt azt es maris lager dolgozok lettunk secc pecc..Majd Heintz utan mentunk,aki kozben elohalaszott szamtalan zsebebol egy bazi nagy kulccsomot.Ugy nezett ki mint egy kozepkori foglar!Felmentunk az elso emeletre,ahol volt egy lezart resz felujitasra varva..Ez lett a kesobbi munkateruletunk..Roviden elmondta,a munka reggel nyolckor kezdodik,mindig kiallva a folyosora,onnan az o vezerletevel ,megyunk a melohelyre.Befejezes 2 orakor delutan.Andreas lesz a tolmacs/en/amit o fog mondani azt kell csinalni.De o is ugyanugy dolgozik majd mind ti!!A lezart epuletszarny kongott az uressegtol volt ugy harminc szoba,kisebb,nagyobb erosen erodalva lepusztulva.
tiszavirág
  Válasz | 2007. január 08. 09:41 | Sorszám: 72
Én is.
gajo
  Válasz | 2007. január 08. 00:43 | Sorszám: 71
Olvaslak! ))
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 08. 00:25 | Sorszám: 70
Eljott a reggel hetfo reggel felalmos faszik masznak ki az agybol,nemelyik pofajan latni,hogy az otthagyott feleseget,baratnojet agyusztalta almaban,mert igen sanyaru szemmel neztek a lager valosagot.Ablakot nyittatattam,mert olyan szag volt mint egy szamar istalloban..A vak eger Boa constrictor csak tatogott a felso agyon,hogy ki az a balfasz aki ablakot nyitott??!Erre beporogtem es megcsavartam a fulet,majd mondtam ebreszto,ha dolgozni akarsz,ha nem dogolj tovabb itt.Morgott,majd hatat forditott es aludt tovabb.Rohadj el gondoltam.Kimostuk a csajkakat,mar amennyire a hideg vizbe ki lehetett,lenyuztuk a pofankrol a szort,meg a bort,hisz ezek a borotvak akkor mar 31 evesek voltak!Nagy szentsegeles kozepette mentunk vissza a szobankba,ahol ez szarhazi meg mindig durmolt..Elhuztunk a kajaert,mert ugye 8 orakor volt a jelenesunk a folyoson a melora!Bent a szokasos ricsaj zorges uvoltozes es egyebb nyalanksagok,nagynehezen megkaptuk a kajat,aztan usgyi vissza a szobaba!Ez a lusta dog a papaszemes anyamasszony katonaja meg mindig doglott!!Popa a keresztet csokolgatta a nyakaban,en meg probaltam,uzletet kotni,mert a cipofuzom az biza elszakadt!Az egyik srac adott az o masodik par cipojebol egyet de ez meg barna szinu volt (Bassza isten alapon befuztem,hat hulyen nezett ki ,igy mast talaltunk ki.Sipiczky Misi laba akkora volt mint az enyem,igy az o masodik par cipojevel probalkoztam..Ez egy nagyon rendes fiatal srac volt.A cipo passzolt,igy elindultunk!Kimenet vaz utolso be akarta zarni az ajtot,de kerdem minek,ezt a szarhazi papaszemes vakondokot ugyse lopja el senki sem!!Aztan nem zarta be mert nem is tudta hol a kulcsa.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 05. 23:55 | Sorszám: 69
Hogy mas milyen mely alomban volt azt nem tudom,de arra ebredtem,hogy valaki ajtot nyit.Mivel epp arra volt a fejem,igy csak a szememet nyitottam ki..Egy fej az ajtoban,majd az ajto jobban kinyilva megegy fejet mutat.Aztan a kintrol beszurodo fenynel latom hogy keresi a villany kapcsolot,amit megtalalva azt fel is gyujtott.Ket alban allt az ajtoban a kezukben egy szatyor benne lopott holmi.A tobbiek is felebredtek,mert ezek nemetul nem tudtak,en meg az alban nyelvet nem tanultam,mig nagy nehezen kiboktuk,hogy a szajret akarjak elsuvasztani,magyarul eladni.Tok baro bor jacko volt tiszta uj es ma is emlekezem az arara,600 shillingert nyomtak.Akkoriban az egy napi kereset volt,levonasok utan.Persze lovetta nyista igy albanjaink kihuztak a felhomalyba..Nem birvan aludni megbeszeltuk megegyszer a holnapi teendoket,a munkara jelentkezeskor..A hold is a Shneeberg felol ugy dontott hogy bekukucskal,es a pont a pofamba lesett,igy veglek uszott a visszaalvas.Feloltoztem es kihuztam,a kurvara huvos hajnalba!!A ezereves ontottvas radiator az ablakunk alatt,ontotta a meleget,rajta szaradt az egesz szoba zokni rengetege.Kint meglepoen nagy elet volt meg ilyestajt is,alakok surrantak ketten harman erre arra,neha egy nevetes is hallott,vagy cigaretta parazslott.Elindultam a futtball palya fele,ahol ket utott kopott kapu allt meg valahogy a laban,gondolom meg az oroszok hagytak itt,ha nem akkor tevedtem.Meszebb vonat zakatolast halottam,es a traiskircheni hegyek kis hazai is hunyorogtak ablakszemeikkel a felhomalyban.Jo nagy volt ez az ures ter itt,a vegenel kokerites.A kokerites szelen battyogtam,mikor egy a keritesre nagyon regen ranott ven fahoz ertem.Olyan reg nohetett rea,hogy a kerites tetejebehorpadva ugy felkoralakba.Felfutottam a fan,es azt lattam hogy a kokerites tuloldalan,kezdodik a szolo,ami aztan ugy 1km es darabon egyenes termofoldon,majd utanna felutott,a hegyre.A szolo mar regen megmetszve hisz mar aprilis,a vesszok kihordva nyalabba kotozve az itteni vegere.Szep munka,gondos gazda.Majd visszafele vettem az iranyt.Itt egy kulon allo epuletat lattam,a stilusa utan minimum 120 eveset,ahonnan hangos vihogas hallott,termeszetesen norol van szo.Az ablakok nagy resze eltakarva mindenfele hacukaval,hogy a kandi szemek semmit sem lassanak.Az en vihogo csajom szoba ablaka viszont nyitva volt ,azert hallottam olyan jol.Egy manus ugykodott a csajon,aki lederen mar melltarto nelkulgyurta a faszi fejet,aki kozben csokolgatta mindenutt.Na ez az elojatek,belolem is elohozta a bakot,es Evara gondolva otthagytam az enyelgo kettest.Akkor meg nem tudtam,hogy ez az epulet az ugynevezett ....tyukol...lager zsargonba.Ide gyujtottek ossze azokat a lanyokat asszonyokat,es egyebb tisztes noszemelyeket,akik nem akartak egy haromezer meteres hegy 200 meterere kerulni.Ennek az epuletnek az igazi hivatasa tulajdonkeppen egy bordely hivatasanak felelt meg..Kesobb mar profi koromban lattam,ez egy olcso hely volt,nagyon sok korabban ,urino lett itt lepedo akrobata 100 shillingert (
Smith&Wesson
  Válasz | 2006. december 26. 12:23 | Sorszám: 68
Leadtuk az emberkeket,az ugyeleten,a csendorok elosszor osszeszedtek az utleveleket,amit aztan mar csak akkor lattak megint amikor a celorszagba repultek,illetve ha meggondoltak magukat es visszakunyeraltak,hogy hazafussanak.Erre is volt pelda!De ez itt mar nem a mi ugyunk.Kozben meg ket cseh skoda is jelentkezett megettunk,de ezt mar csak visszanezve lattuk.Majdnem beertunk a szobankhoz mikor Falstaff Heintzet lattam,szokas szerint harsanyan beszelt az ugandai Ravalnak.Meglatott bennunket,es mondta akkor hetfon nyolcra gyertek a kvartely mesteri irodahoz.Feldobott bennunket,hogy esetleg melohoz jutunk,mert jelenleg meg egy ures Billas szatyorra sem futotta.Bent a szobaban viszonylagos rend,a szarhazi Boa,lapult mint a szar a fuben..Misi biztos elbeszelgetett vele egy kicsit a tisztasagrol.Kupaktanacs,majd eldontottuk hogy mindanyian jelentkezunk a hetfoi napon melora,megindulva a gyors kapitalizalodas utjan.Boat nem vettuk be a buliba,szerencsere masok is ugy ereztek az ugyeben mint en,igy teljes volt az egyetertes.Estere nagy szel kerekedett,a kartyat mar csak unottan csapkodtak,mindtobben masztak a vackara,hogy horkolas,es kint a sorosdobozok,gurgulaszasa adja meg az alaphangot,az almainknak.
de villa
  Válasz | 2006. december 25. 17:11 | Sorszám: 67
SZOLJ HOZZÁ TE IS! www.mostohaanyaorszag.hu
Rendes Kis
  Válasz | 2006. december 23. 14:07 | Sorszám: 66
Már akkor is a gyűjtő szemével nézted a világot ?
Smith&Wesson
  Válasz | 2006. december 23. 14:02 | Sorszám: 65
Csak az Otto-Glockell strassen,mentunk el egy kis templom mellet,ami a sarkon belebujt egy epuletbe,csak az elotte allo kis satorrol lattuk hogy ez valami szenthely,a sator tele szentkepekkel,bibliakksal,es egyebb kegytargyakkal..Meg arebb egy masik bodega fiatal amerikai sracok es lanyok szinten egyhazi brossurakat osztogattak.Na mi van Romaba kerultunk???Eszembe jutott a teknosbeka ott bent a koralaku medencejeben,most mi is egy ideig csak azok leszunk,korbe korbe uszunk az arban..A varos jomodunak tunt,mindenutt tisztasag,sieto osztrakok,vagy eppen unott roszkepu lagerlakok mellett huzunk,a centrum fele..Meglattunk egy templomtornyot,igy arra vettuk az utunk,mert ugye az alltalaban a varosok kozepen szokott lenni.Nem ez!!A templom,egyertelmuen barokk,egy valamikoi vizesarokkal,korulvett kis eroditmenytemplom volt.Ma is egy hidon lehet bemenni.A hid ket szelen ket barokk szobor,ha jol emlekezem,1703-es 1711.Ezeknek a szobroknak a parja,ott all a sarvari var bejaratanal,szinten 1711 datummal..Nepomuki Szent Janos a vizek szentje,mert ugye ot vizbefolytottak.Belul,aztan tatva maradt a szank,rogyadozott minden a vastag aranyfusttol,ez biza barokkos tuladagolt muveszet,majd megfolytott.Na innen kifele,aztan csak megint balra.Beertunk a belvarosba,ahol egy meghokkento szobrot lattunk a varoshaza elott.Egy bugyuta kepu felso-ausztriai kalapos koember,le tolt gatyaval potyogtatta a fenekebol a tallerokat..Ezt el is neveztuk tallerszaronak../20 ev mulva/a tallerszaro emberke mar nem ott gugol,hanem egy kis ter kozepen/Aztan egy regi szep epulet,a merleghaz,ugy haromszaz eves lehet.A ter kozepen egy ugyancsak barokk pestis szobor,szinten nagyon szep.Meg odebb egy 1612 bol szarmazo kotabla,ahol a traiskirchen varosnev igy volt irva drei kirchen//Miert drei???Bevasz baratunk ugyancsak feszkelodott,mert egy kis kocsmahoz erkeztunk,ami elott egy zold huzos kut volt egy ronda kobekaval..Azt mondta,hogy neki van penze,igyunk egy sort!!Nagyot neztunk,hisz nekunk egy vasunk sem volt,de ilyen kerest nem utasitunk vissza.vegulis fejenkent ket sort ittunk,es jo hangulatba mentunk visszafele a lagerba.Nem messze lattunk egy magyar buszt ahol ket csoport vitatkozott egymassal.Odamentunk,es azt vettuk ki hogy egy reszuk diszidalni akart.A buszsofor valszeg egy belugyes fenyegetett ott vagy 8 fiatalt,hogy igy lesz meg ugy lesz.azok egy resze megvolt szeppenve,a masik resze,viszont elszant volt.Gondoltam beszolok!Mi a faszt ugralsz itt haver,ha a sracoknak a toke tele van Kadarral,akkor miert nem diszidalhatnanak.A faszi befogta a pofajat,a sracok meg megerositest kaptak,es nyolcan odaalltak mellenk,hogy segitsunk bevinni oket.Elindultunk,ezek meg bucsuzkodtak valszeg a varosbeliektol,es akkor mennyunk.Meg harman futottak utannunk,ket srac es egy lany.Leultunk egy parkba ugy negyszaz meterre a lagertol,es pontos reszletes utmutatast kaptak tolunk,a karantenrol,hogy hogysmint kell cselekedjenek hogy minden OK legyen./Negyukrol tudom ,hogy mi lett veluk/az utannunk futott lany es az egyik srac itt Traiskirchenbe osszehazasodott,en voltam a tolmacs/az kotelezo/volt,ok ma Ausztraliaba elnek.Ket masik fiu az USA-ba kerult.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola