Na tessék. Megjelent magyarul is a könyv.Könyvbemutató – Heribert Illig: Kitalált középkor
Avagy a történelem legnagyobb időhamisítása
Heribert Illig: Kitalált középkor című könyve – amely egy tudományos-történelmi krimi – elsőként magyarul jelent meg idegen nyelven.
A hagyományos történelemmel szembeni provokációnak, sőt a történelem forradalmi újraírásának nevezte könyvét Heribert Illig, aki abból az alkalomból látogatott Magyarországra, hogy a Németországban hat év alatt 16 kiadást megért műve idegen nyelven elsőként magyarul jelent meg.
A könyvet gondozó Allprint Kiadó szerint valós kutatásokon alapuló tudományos-történelmi krimiről van szó, amely a történelem legnagyobb időhamisításáról számol be.
”Elméletem szerint a középkor egy időszaka soha nem történt meg, saját magát találta ki” - mondta az önmagát a bölcselet és a természettudományok határán mozgó szakértőnek jellemző szerző, aki a matematika-fizikai diploma megszerzése után germanisztikából doktorált, később pedig 13 évig egy bank rendszerelemzőjeként dolgozott.
Az európai történelem VII., VIII. és IX. százada művileg beiktatott, minden valóságot és reális történést nélkülöző időszak. Ennek megfelelően maradék nélkül törlendő, majd az előtte és utána lévő történések közvetlenül vagy kis eltéréssel összekapcsolandók - írja könyvében Heribert Illig, aki szerint a kora középkor fantomidőszaka 614. augusztus végétől 911. szeptember elejéig tart.
A szerző megjegyezte, hogy a mesterséges történelmi időgyarapításról szóló elmélete Magyarországot is érinti. Szerinte nagyon kevés lelet támasztja alá azt, hogy a VI. századtól 820-ig avarok éltek a Kárpát-medencében, a magyarok talán már a VI. században megjelenhettek ezen a területen.
Véleménye szerint régészeti leletek támasztják alá például azt, hogy Nagy Károly és birodalma csupán a képzelet szülötte, a Karoling-reneszánsz sohasem létezett.
Meggyőződése, hogy az említett három évszázadból datált oklevelek kitalációk vagy hamisítványok, s ennek az a magyarázata, hogy hatalmi, vallási és egyéb okokból - két hatalmi csoporthoz és három helyszínhez köthetően - történelmi óraátállítás történt.
„A középkor hemzseg a hamisítványoktól, s erre nap mint nap újabb bizonyítékok szolgálnak.”
A szerző kitért arra, hogy az egész világra vonatkozó elmélete nyomán sok hős egyszerűen kizuhan a történelemből.
Pap Gábor előszavában éppen ezzel indokolja, hogy az 1996-ban megjelent könyvet "nem sietnek lefordítani franciára (Nagy Károly), angolra (Nagy Alfréd) vagy éppen valamely szláv nyelvre".
Német történettudósok sarlatánnak, kalandornak vagy hazaárulónak bélyegzik az írót, aki viszont leszögezte: elmélete eddig minden támadásnak ellenállt az utóbbi évek heves vitáiban.
Szavai szerint könyve nyomán a sötét középkor világosabbá válik, jobban érthetőek a nyugati fejlődés haditechnikai, teológiai, politikai és agrártudományos elemei és főképpen a kereszténység fejlődésének pontjai.