gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Miért hagytuk, hogy így legyen...
Kvant_II
2002. május 26. 19:04 | Sorszám: 186
osisajt,

Stilus tekinteteben minden ketseget kizaroan van meg hova fejlodnod, igy a gyakorlas csak hasznodra valhat. Orulok, hogy ebben a segitsegedre lehettem, ha parancsolsz meg valamit, csak szoljal nyugodtan.

Kvant_II
2002. május 26. 16:27 | Sorszám: 183
ocsisajt,

Ne szivd fel magad hiaba. Reszint magas lesz tole a vernyomasod, ami egeszsegtelen (ha egy mod van ra, az eddigi hozzaszolasaid utan most ne kezdd el magyarazni, hogy mennyire nyugodt vagy, bar tudjuk, hogy rendkivuli meseloi venaval vagy megaldva), reszint esetleg elered a moderator tureskuszobet, es kihajit innen a kizarolag a bohocokra kivancsi kozonseg oszinte sajnalatara, es a konstruktiv vitakat kedvelo asztaltarsak meg oszintebb oromere. Probald meg eszrevenni magadat, de fogalmazhatnam ugy is, hogy ideje volna hogy felebredjel - ebbol a celbol esetleg az elvtarsaid kiutalhatnanak neked egy vekkert...

Kvant_II
2002. május 26. 15:59 | Sorszám: 181
"Ezt a mostani diskurzust meguntam, ne haragudj."

edes ocsisajt,

(ugy tunik, neked meg a gazda megszolitas sem jar, amit olyan rossz neven vettel) ugy latszik te mindig megunod a diskurzosokat, amikor konkret kerdesekre kellene valaszolnod, peldaul, hogy Eotvos elvtarsad a tenyszeru es elfogulatlan Nepszabadsag elerol vajon miert kivanta anno a Horn-kormany hatalmon maradasat meg a tobbi. Ilyenkor megsertodsz, elkezdesz masokat minositgetni (elmebajos, primitiv, baromsag, marhasag stb. stb.) es rinyalsz, hogy itt nem lehet rendesen vitatkozni - amibol peldaul egy rendkivul hasznos konkluzio lenne, ha elhuznal innen a sunyi bussba (copyright rocky) atengedve a terepet nalad lenyegesen ertelmesebb asztaltarsaknak, mint peldaul toloba, vagy noway, akik veled ellentetben valoban kepesek erdemi vitat folytatni, es nem Andersen meseivel tomik a jobb sorsra erdemes hallgatosag fejet. Persze nem tilthatja meg neked senki, hogy itt legyel, tovabba a cirkuszban is a bohocok szamitanak a fo musorszamok egyikenek, ugyhogy tulajdonkeppen maradj nyugodtan...

Kvant_II
2002. május 23. 11:57 | Sorszám: 146
Mi van edes gazda,

Maris feladod a meccset, amikor meg csak a bemelegitesnel tartunk? Nem vo't valami acelos teljesitmeny, de hat te tudod. Azert ne aggodj, ha idom engedi, meg keresni foglak, mert mindig nagyon dijaztam a hozzad hasonlo stilusban irkalo fiatalembereket.

Kvant_II
2002. május 23. 11:40 | Sorszám: 142
edes gazda,

En Mucsan lakom, oszt arra mifelenk a tobbsegnek a gazda megszolitas dukal, egyebekben meg fenntartom a jogot, hogy ugy szolitsalak, ahogy jonak latom. Ha valami kifogasod van ez ellen, fordulj nyugodtan a moderatorokhoz, biztosan orulni fognak neked (vagy nem). Hasonlo a helyzet az elvtarsak kerdeskoreben is. Grimmel kapcsolatos kepzavaraimat oszd mar meg velem es a nagykozonseggel, legy oly batyam, mert egyelore nem talalok beloluk egy darabot sem, bar ha te mondod, biztos van beloluk boven. Addig is, amig idaig eljutunk, hadd jegyezzem meg ennek kapcsan, hogy az anyosom legfeljebb gazdasszony lehetne, gazda semmikeppen, de mivel notlen vagyok, igy anyosom sincs. Ugyhogy oreg, ez megint nem jott be, szedd mar ossze magad egy kicsit, mert ez igy nagyon vekony.

Kvant_II
2002. május 23. 11:18 | Sorszám: 139
edes gazda,

Az "allampart" 1989-ben megszunt, pontosabban az utolso kongresszusan atalakult MSZP-ve (a korabeli hiradoban allitolag mutattak, amint mikozben az elvtarsaid benn uleseznek, odakint lecserelik a cegtablat), ugyhogy valami miatt eros ketelyek gyotornek azt illetoen, hogy az o penzukbol alakitottak volna a Sportfogadassal sulyosbitott MN-t ugy tizenegy evvel kesobb. Mondjuk te nem eppen erre gondoltal, de ez az akar freudi elszolasnak is tekintheto megnyilvanulasod azert tetszett. Az a megjegyzesed, mely szerint a MN-t jelenleg olvaso tobbszazezer (szakerto elvtarsaid becslesei szerint 35-40 fo...) allampolgar szamara a Sportfogadas az egyetlen erdeklodesre szamot tarto tema, meglehetosen szervesen illeszkedik a toled megszokott magas szinvonalu megallapitasok hosszu soraba, igy ezzel most nem is foglalkoznek kulonosebben, helyette inkabb felhivnam becses figyelmedet arra, hogy a Nepszava, a Magyar Hirlap, valamint a tobbi tenyszeru es demokratikus fuggetlen baloldali sajtotermek tulnyomo tobbsege sem az elvtarsaid altal papirra vetett nagyszeru irasokert tolongo olvasok penzebol tartja el magat, ugyhogy talan ezt a temat se feszegessuk kulonosebben. Eotvos foszerkeszto elvtarsad egyebkent az 1998-as valasztasok utan leirta, hogy ok a Horn-kormany hatalmon maradasat szerettek volna, ugyhogy a fuggetlen es elfogulatlan Nepszabadsagrol szolo meseidet add fel inkabb ajanlott levelben a Grimm testverek cimere, talan meg egy szereny honorariumot is ki tudsz csikarni beloluk, bar elegge a fogukhoz verik a garast. A Mozgalomra frankon rahibaztal, meg dragajo Sagvari elvtars alatt kezdtem, ha be szeretnel lepni, Lajos bacsit keresd. Az MN-t meg online olvasom, a kimeletlen nagytoke es penztoke koltsegen, ugyhogy ehelyett is talalj ki valami mast.

Kvant_II
2002. május 23. 09:47 | Sorszám: 132
"A népszabi pártlap, mert Te azt mondod. Ez meggyőzött. Nincs mit hozzátennem."

Minden hozzafuzes nelkul is ertjuk, edes gazda. A nepszabi nem partlap, mert te azt mondod. A MN viszont partlap es kormanyszocso, ugyancsak azert, mert te azt mondod. Vilagos. Akar a fejed belseje...

Kvant_II
2002. május 23. 09:39 | Sorszám: 131
"Ezen utolsó megjegyzésem ellen van csak kifogásod, a többi o.k.?"

edes gazda,

A tobbi megjegyzesedrol leginkabb az jutott eszembe, hogy helyettuk akar Eorsi Istvan, vagy Meszaros Tamas valamelyik cikket is nyugodtan bemasolhattad volna

Kvant_II
2002. május 22. 20:56 | Sorszám: 108
"Hazaárulók vagytok, vagy mi?"

Termeszetesen, edes gazda. Emellett pedig kirekesztok, gyuloletkeltok, arokasok, szelsosegesek, reformnacik, protofasisztak, antiszemitak, xenofobok, kommunistak es nyugodtan szoljal, ha esetleg kihagytam volna valamit...


Téma: Mi van itt?
Kvant_II
2002. május 10. 14:55 | Sorszám: 161
noway gazda,

1. csontot azt hiszem nagyjabol leragtuk, sok mindenben egyetertunk megint, bar a foldkerdes szimbolikus jelentosegerol azert szivesen megkerdeznem a gazdakat, a statusztorvenyrol meg a hataron tuli magyarokat hasonlo aspektusbol, de alapvetoen nem vitatom azt, hogy a Fidesz eleg rendesen rajatszott az (SZVSZ pozitiv) erzelmekre, az MSZP pedig inkabb a mi ket labbal jarunk a foldon, felelosseget erzunk es racionalisan gondolkodunk cimu darabot adta elo (foszerepben Medgyessy Peter gazdasagi szakember, magyar hangja Kovacs Laszlo univerzalis szakember) a folyamatosan adagolt kulonfele ugyek mellett. Viszont ami a valasztasi igereteket, es egyaltalan az elottunk allo idoszakot illeti, az en velemenyem az, hogy a szaznapos programot megprobaljak valahogy kivasalni, ha egyebkent beledoglunk is, mondjuk nem mindent, meg nem ugy, meg nem annyit, meg nem akkor, ahogy azt sokan elkepzelik. SZVSZ tanulmanyba illo illusztracioja ennek a mar itt a topicban is hivatkozott mi visszaadjuk a nyugdijasoknak kezdetu lemez. Hosszu honapokon keresztul folyamatosan sulykoltak, hogy 52 milliard forintot vett el a Fidesz toluk, a jobb sorsra erdemes nyugdijasok alkalmasint maris frankon milliomosnak erezhettek magukat, majd emlekeim szerint nem sokkal a valasztasok elott hangzott el eloszor az (per tangentem), hogy ebbol a marha nagy osszegbol egyebkent tizenkilencezer forint jut egy fore, ami kb. felhavi nyugdijnak sem felel meg, az "atlagosan" szot meg meg a hires 13+1 pontban is hiaba keresi az ember gyermeke, nem veletlenul ideztem Kulik gazda hozzaszolasat ebben a temaban nehany paragrafussal lejjebb. Mindettol fuggetlenul alighanem lesz nehany hangulatjavito intezkedes rovid tavon, nem annyira 2006-ra, inkabb az oszi onkormanyzati valasztasokra spekulalva, hiszen negy ev alatt sok viz lefolyik a Dunan, a jobboldal viszont pillanatnyilag nagyon erosnek es nem kevesbe elszantnak latszik. Az igazan kritikus idoszakot en az onkormanyzati valasztasok utanra teszem, SZVSZ akkor fognak bekemenyiteni, addig viszont varakozasom szerint leginkabb a mi most rendbe tesszuk a dolgokat es megprobalunk beket teremteni az orszagban, de a fidesz nem hagyja cimu musorszamot hallhatjuk majd minden vonalon

2. a sajto hatekony kozremukodesevel. Tulajdonkeppen itt is all a megallapitasaid nagy resze, a media semmikeppen sem mindenhato, de jelentos szerepe van. A peldakat igazabol az olvasottsag temakorenek illusztralasara hoztam, nyilvan nem minden Nepszabadsag-olvaso szavaz balra, leginkabb azokra gondoltam, akik egyebkent nem kovetik figyelemmel a politikai esemenyeket, vagy nem szentelnek tulzottan sok idot annak, hogy mindent tenyezot merlegre teve hozzak meg a dontesuket, csupan kinyitjak az ujsagot, elolvassak, hogy Orban mar megint ellopta, lenyulta es elsikkasztotta, Kover pedig megfenyegette, kiatkozta es felakasztotta, es ezzel reszukrol be is van fejezve. Az 1998-as helyzetet azert erzem kisse masnak a jelnleginel, mert akkor a Fidesz egy ellenzekben levo, tulajdonkeppen tiszta lappal indulo part volt, hiszen azt megelozoen meg nem voltak kormanyon, nem nagyon lehetett a viselt dolgaikkal elohozakodni, az egy szekhazat kiveve. Emellett, ahogy azt mar irtam is, SZVSZ az emberek egy jelentos resze a mindenkori kormanyt teszi elso korben felelosse az orszagban tortentekert, ezert az ugy altalaban elegedetlen valasztok, ugyanugy, ahogyan most Orbanekat, akkor eppen Hornekat kivantak elzavarni, hiaba dolgozott alajuk a sajto nagy resze. Ezert tartom Orbanek reszerol egyebkent hatalmas teljesitmenynek, hogy majdnem ikszre hoztak a meccset a vegen. Peldanyszam-ugyben nem igazan tudok mit mondani, amit irtal a Nepszabadsagrol, az elgondolkoztato, talan az Antall-kormany idejen dulo mediahaborut tudnam meg felhozni, amikor nagyon sok ember fejeben elultettek a bogarat arrol, hogy a jobboldali sajto fasiszta, es azt hiszem, akkoriban meg a Magyar Nemzetben is szamos nagynevu balliberalis szerzo publikalt (Konrad, TGM).

Kvant_II
2002. május 10. 10:57 | Sorszám: 147
noway gazda,

Elnezest, csak most vagyok ismet gepnel. Kozben latom, a temak nagy reszet mar kiveseztetek itt Bekejobb kollegaval, ugyhogy nem zongoraznek mindent ujra vegig, csak ket dologra ternek ki.

1. Az, hogy Orban a Disz teri beszedeben most konkretan az altalad emlitett, reszben szimbolikusnak nevezheto dolgok (bar SZVSZ a statusztorveny es a termofold azert jo messzire esik a szimbolumok kategoriajatol) megvedesere szolitott fel engem speciel sem nem lepett meg, sem nem zavart kulonosebben. Ahogy el is mondta, az elmult negy evben vegig korulbelul az volt a szoveg a baloldalrol, hogy a kormany mindent rosszul csinal, es ezen ok majd surgosen valtoztatni fognak, majd ez a valasztasok kozeledtevel, kulonosen a ket fordulo kozott, amikor a Fidesz is elkezdte tamadni oket, fokozatosan atment abba, hogy tulajdonkeppen alapvetoen nem voltak rosszak ezek az intezkedesek, es ok majd megorzik, csak emellett meg megemelik, meg nem emelik meg, meg eltorlik, meg visszaadjak i tak dalse. Erre Orban is azt mondta, es en is azt mondom, hogy: A. amen B. lassuk. Nekem ugyan speciel semmifele illuzioim nincsenek ezen a teren (sem), de ha egyszer megigertek, akkor a palya mindenesetre legalabbis nyitva all elottuk... Ellenben az emlitett dolgokban oszinten szolva a legutolso informacioim azok, hogy a koronat vissza akarjak vinni (SZDSZ), a Terror hazat at akarjak keresztelni (Kovacs Laszlo), a statusztorvenyt, ugy is mint Orban-Nastase paktum, ujra akarjak targyalni (Medgyessy 13+1 pontja), a termofoldvasarlasnak meg a hataridejevel akarnak varialni (Kovacs Laszlo), ergo ezek "megvedese", ha ugy tetszik, meg siman esedekes lehet. Bar, ha szabad megismetelnem, en a valasztasi igereteik teljesiteset illetoen is enyhen szolva szkeptikus vagyok, de ezekre nezve legalabb olyasmiket igertek, ami ellen a nagy tobbseg aligha fog tiltakozni. Btw. nem igazan ertek egyet abban, hogy az emberek nem abban merik le a kormany hozzajuk valo viszonyat, hogy milyen intezkedeseket hoznak. A "Panem et circenses" mondast mar az okori dakota indianok is ismertek es SZVSZ meglehetosen jol kifejezi a lenyeget - egy igen jelentos reteg szamara az elso szamu szempont az, hogy tele legyen a zsebe, meg a hasa, es nem kulonosebben foglalkozik azzal, hogy o most polgar, vagy nem polgar, hacsak nem tomik allandoan ezzel a fejet. Ezzel el is erkeztunk egyebkent a masik temahoz

2. vagyis a sajtohoz. Az en velemenyem valtozatlanul az, hogy a media szerepe oriasi. Az allampolgarok nagy tobbsege a teven/radion/ujsagokon keresztul tajekozodik, es nem kevesen minden kulonosebb fenntartas nelkul elhisznek joforman barmit, amit elejuk raknak. "Megirta az ujsag", "bemondta a teve" - ezek a fogalmak sokak szamara a szentirassal egyenloek. Engem meg valahogy nem tud igazan fellelkesiteni, hogy mikor hazaerek a Kossuth-terrol, ahol annyi bekes, nyugodt, jokedvu embert lattam magam korul, mint talan meg soha eletemben, konnyezo Egerszegi Krisztinaval a szinpadon, akkor ebbol az egeszbol a kereskedelmi televiziok a kovetkezoket sziveskednek tolmacsolni a nagykozonseg fele: A. "szakertok szerint" (senki nem tudja, hogy ok kicsodak) a Kossuth-terre nem fer be tobb harmincezer embernel B. otven miepes zaszlokkal atvonult a Szabadsag-terrol a rendezvenyre (ahol ok kepviseltek a tomeg mintegy 0.001 szazalekat) C. tisztazatlan eredetu penzekbol videkrol utaztattak fel a resztvevoket a helyszinre (en is videkrol mentem, standard tomegkozlekedessel, a sajat koltsegemen). Ami a peldanyszamok koruli vitat illeti, ahhoz nem tudok hozzaszolni viszont azzal egyutt, hogy a jobboldali sajto szinvonaltalansagara vonatkozo megjegyzeseddel maximalisan egyetertek, szeretnem megjegyezni, hogy a szinvonal es a nezettseg/olvasottsag kozt osszefuggest keresni meglehetosen meresz vallalkozas. Magyarorszag legnepszerubb tevemusora pillanatnyilag ugy tudom, a Darido, es ezzel azt hiszem korulbelul el is mondtam mindent errol a temarol. Egyebkent a kovetkezo Nepszabadsag-olvaso jobboldali szavazokhoz volt szerencsem a valasztast megelozo egy heten A. egy ismerosom (elofizeto (volt )), aki egesz egyszeruen nem tudott rola, hogy letezik egyaltalan jobboldali napilap B. egy idos bacsi, aki azt mondta, hogy neki evtizedek ota ez jar, es oreg mar ahhoz, hogy valtson C. egy kollegam, aki egyebkent szemrebbenes nelkul besorolta a Magyar Narancsot a jobboldali lapok koze, es a padlorol szedte fel az allat, amikor felhomalyositottam, hogy az bizony nem a Fidesz hivatalos lapja, Vagvolgyi B. pedig ugy egyebkent az SZDSZ hiperigenyes kormanyvalto kampanyat dizajnolja Geszti szovegmondo kisiparossal parhuzamosan. Egy szo mint szaz, SZVSZ a mediaban kokemeny manipulacio folyik, mindket oldalon, a kulonbseg az aranyok nem elhanyagolhato kulonbsegeben van, mint arra mar utaltam is volt.

Kvant_II
2002. május 09. 16:02 | Sorszám: 100
Bardy gazda,

A 3. pont masodik mondatahoz engedj meg meg egy adalekot - most talaltam a szomszed topicban...

Kulik Válasz | 2002. május 09. 15:41 | Sorszám: 27
Ráadásul hamis ígérettel, lásd 19.000,-Ft/fő, melyről kiderült, hogy ÁTLAG 19.000,-Ft/fő, 13. havi nyugdíj, igaz csak 2006-ban csak hát az időpontot nem nagyon hangoztatták.
Nem mindegy.
Rokkantnyugdíjas barátomat a guta ütötte meg majdnem, mert ő ezeknek az ígéreteknek fényében szavazott az MSZP-re.

Kvant_II
2002. május 09. 15:49 | Sorszám: 99
noway gazda,

Nem akarom en a Fideszt felmenteni, ketsegtelenul megvolt az o szerepuk is ebben a musorban - de megint csak oda tudok visszakanyarodni, amit mar leirtam: a "lakossag kozel fele"-nek egy jelentos resze SZVSZ nem azert erez(het)te ugy, hogy felreallitjak, meg nem torodnek vele, mert ez tenyleg igy volt (mert hogy peldanak okaert szilard meggyozodesem, hogy az MSZP-szavazok kozott is voltak olyanok szep szammal, akik reszesultek a polgari kormany altal hozott intezkedesek elonyeibol), hanem elsosorban azert, mert Kovacs Laszlo minden este elmondta nekik az osszes lehetseges csatornan, hogy kedves lakosok, ti most ki vagytok rekesztve, utana elmondta ugyanezt Kuncze Gabor, masnap megirta a Nepszabadsag, a Nepszava, a Magyar Hirlap valamennyi publicistaja, vegezven a dolgot a szombati Heti Hetessel es Sas Jozsival a Mikroszkop szinpadon. Valami azt sugja nekem, hogy tizezrekben merheto azoknak a szama az orszagban, akik a mai napig ugy tudjak, hogy Kover Laszlo akasztassal fenyegette meg az ellenzekieket (sic!), es jo ha otszazan vagyunk, akik hallottak peldaul arrol, hogy Horn Gyula a Fidesz k**** anyjat szidta egy lakossagi forumon. Egyebkent SZVSZ igen megfontolando dolgokat irtal.

Kvant_II
2002. május 09. 15:23 | Sorszám: 97
Bardy gazda,

Az en tezisem valtozatlanul az, hogy egy kormanynak nem erdeke az, hogy egymas ellen ugrassza az embereket arra bazirozva, hogy a vegen majd az o oldalan maradnak tobben, plane ha elore boritekolhato, hogy az elso pillanatoktol kezdve hiszterikus tamadasoknak lesznek kiteve fuggetlenul attol, hogy eppen mit csinalnak (lasd a konstruktiv kritika cimszonal a Kovacs-Kuncze szerzoparos altal kiadott keziszotarban ) De hogy tetelekre probaljam meg lebontani az altalad irottakat

1. En nem tapasztaltam ugy, hogy a kormany reszerol itt barkit ki akartak volna rekeszteni, mint ahogy irtam is, SZVSZ ez nem lett volna eppen celravezeto strategia. Sokkal inkabb veltem eszlelni ezzel szemben azt, hogy a baloldali politikusok es sajtomunkasok nyomjak, ahogy a csovon kifer, hogy itt oket kirekesztik. Erre szerintem jo pelda az altalad irt "polgar" temakor. A Fidesz az 1998-as valasztasok elott dobta be ezt a szot a koztudatba, meg nem is voltak kormanyon, de a mertekado baloldali ertelmiseg mar teli torokbol harsogta, hogy "a Fidesz meg akarja fosztani polgari letuktol azokat, akik nem ra szavaznak". Orbanek legalabb egy tucatszor elmondtak, hogy a "polgar" nem ekvivalens a "Fidesz-szavazo"-val, de ez nem zavart senkit.

2. A sajtoviszonyokban nem ereztem dramai valtozast az 1994 es 1998 kozti idoszakhoz kepest. A kozteve ketsegtelenul Orban-parti lett, de ne feledkezzunk meg arrol, hogy kozben bejottek a kereskedelmi tevek, amelyek remek erzekkel szerzodtettek az elmult evtizedben befuttatott ugynevezett sztarok nagy reszet, es (ha szabad igy fogalmaznom) alapvetoen az atlag tevezo igenytelensegere bazirozva "elvittek" a kozteve nezoinek nagy reszet. Nem veletlenul emlegetik olyan szivesen a baloldalon, hogy az "koztevet senki nem nezi" - igy SZVSZ nem kulonosebben hatekony az Orbanek mellett/a baloldal ellen kifejtett propagandaja sem. Kb. ugyanez vonatkozik a sehol sem foghato Duna tevere, a nem kifejezetten szeles olvasotaboru Heti Valaszra es Demokratara is, meg a "fel ATV"-re, amely alatt szerintem egyedul a pentek esti sajtoklubot erthetted, mert mast most hirtelen nem tudnek megemliteni onnan. Talan egyedul a Magyar Nemzet az, amely ilyen szempontbol konkurralhat a baloldali sajtoval, de hat ne feledkezzunk meg arrol sem, hogy a mertekado baloldali ertelmisegiek ugyancsak ahogyan a csovon kifer alapon nyomtak(-jak) napi huszonnegy oraban azt, hogy az emlitett termekek mind elfogultak, manipulalnak, Orban- es kormanyszocsovek es termeszetesen szelsojobboldaliak. Meg mielott megjegyezned: termeszetesen mindez egyaltalan nem all messze a valosagtol

3. Az emlitett ugyekre nem kaptam (kaptunk) megnyugtato valaszt, de szerintem legy eros - az elkovetkezo negy evben sem fogunk. Szerintem nagyon sokan vannak most ebben az orszagban, akik mar a racs mogott latjak Simicskat, Schlecht Csabat, Kaya Ibrahimot, az orszagimazsra koltott penzeket pedig a sajat zsebukben, es ezek a joemberek ilyen szempontbol irtozatosan pofara fognak esni. Az en velemenyem szerint a legtobb, amit ebben az ugyben varhatunk, az nehany parlamenti vizsgalobizottsag Keller Laszlo vezetesevel, amely a kormanyparti kepviselok szavazataival majd megallapitja, hogy torvenysertes tortent, de hogy barkit elmeszelnenek, az szamomra nagyobb meglepetes lenne, mint ha holnaptol Horn Gyula lenne a magyar katolikus egyhaz elso embere. Ha emlekezetem nem csal meg, 1994-ben is pontosan ugyanezt a majd mi felszamoljuk a kormanyzati korrupciot szoveget hallhattuk, eppen a volt kormanyfo beszelt valami 60 MDF-es ugyrol, amirol majd lerantja a leplet, aztan azota is rantja... Szoval szerintem ezek a nevek megmaradnak majd egyfajta szimbolumnak, amelyek kapcsan majd evek multan a fideszes kormanyzati korrupciora fognak hivatkozni, de birosagi iteletekre azert ne nagyon szamits. De nem is erre szerettem volna kilyukadni, hanem arra, hogy rendkivul kivancsi vagyok: hol lenne ma az MSZP, vagy plane az SZDSZ, ha az okrol az ugyekrol, amelyekben ok erintettek, eppen ilyen intenzitassal hallhatnank nap mint nap. Most egyelore ott tartunk, hogy minden tizedik Happy Endre jut egy vecsesi szamlagyar, es velhetoen lenyegesen tobben hallottak Kaya Ibrahim nevet, akirol egyebkent nem is tudjuk, hogy kicsoda, mint mondjuk a jelenleg is birosag elott allo Boldvai Laszloet. Es ez szerintem egyaltalan nem elhanyagolhato tenyezo.

Kvant_II
2002. május 09. 12:26 | Sorszám: 89
"a megosztást egyértelműen a fidesznek tudom be"

Bardy gazda,

Ezzel a megallapitassal elvi szinten vitaznek, ha megengeded. En ugy gondolom, a mindenkori kormanypart(ok)nak elemi erdeke az, hogy az orszagban beke es nyugalom honoljon, az emberek azt erezzek, hogy minden rendben van, a kormany a helyen van, teszi a dolgat, nekunk meg nincs egyeb dolgunk, mint ujbol megbizni oket. Ezzel probalkozott az MSZP es az SZDSZ is 1998-ban, Szekeresek altatokampanya tanulmanyszeru volt (nincs alternativa, tartsuk a jo iranyt, emelt fovel Magyarorszag), es ezzel kiserletezett most a Fidesz is (merjunk nagyot almodni, szalljunk be egyutt a raketaba es repuljunk egeszen a 2012-es olimpiaig etc.). Ugymond megprobalni ketteszakitani az tarsadalmat egyebkent is rendkivul rizikos, hiszen az emberek tobbsege az orszagban tortent dolgokert latatlanban is elsosorban a mindenkori kormanyt teszi felelosse, es nem az ellenzeket. Sokkal inkabb illik a mindenkori ellenzek profiljaba az, hogy bizalmatlansagot, elegedetlenseget szitson az orszagban, kormanyvalto hangulatot teremtsen. Emellett SZVSZ Orbanekat nem ejtettek a fejukre, es az elso pillanattol kezdve tudataban voltak annak, hogy a sajto, amelyen keresztul az emberek nagy tobbsege tajekozodik a napi kerdesekrol, enyhen szolva nem veluk van, es a regi szep 1990 es 1994 kozti idoszakot megszegyenito lovasrohamokat kell majd kiallniuk, ha van rajtuk sapka, ha nincs. Marmost ha ezek utan visszagondolok a mogottunk hagyott negy evre, a Fidesz joforman masrol sem beszelt, mint a sajat kezdemenyezeseirol es jovobeni elkepzeleseirol, egyedul Kover Laszlo jatszott kint jobbosszekotoben, es mondott idonkent meglehetosen vaskos dolgokat (szereny velemenyem szerint elore megfontolt szandekkal, kifejezetten a radikalis jobboldali szavazok szamara), mikozben napi huszonnegy oran keresztul omlottek az irott es elektronikus sajto mintegy nyolcvan szazalekabol az Orban, Torgyan, Kover, Csurka, Grespik, banya, Alcsut, Felcsut, Hepiend, Wermer, Orszagimazs, korrupcio, kozpenz, lenyulas, kirekesztes, szelsojobb, antiszemita etc. etc. etc. hivoszavak a lakossag fejere. Egy szo, mint szaz: en ugyan nem tartom magamat a Fidesz elkotelezett hivenek, es a tiz evvel ezelotti farmeres-fulbevalos-akormanyhazudott Orban Viktort ugy hajitottam volna ki a lakasombol, ha tortenetesen beteszi oda a labat, hogy a laba sem eri a foldet, de azert, hogy a tarsadalom az elmult negy esztendoben ketteszakadt, nem oket teszem felelosse.

Udvozlettel,
Kvant_II

Kvant_II
2002. május 09. 11:52 | Sorszám: 85
Whoops.
Kvant_II
2002. május 09. 11:51 | Sorszám: 84
"Pl. ma, néhány történészbarátommal egy budai korcsmában megalakítjuk a "Polgári Történész Kör"-t."

Hat kedves Andras, szerintem ez tiszta Dudithjugend... :;

Kvant_II
2002. május 08. 16:39 | Sorszám: 16
Turulmadar,

Legy udvoz. Mar az osszes itteni turultol megkerdeztem, hogy nem Te vagy-e, mert nem lattam a w betuket


Téma: ORBÁN jövőt nyit. Kedd, május 7.
Kvant_II
2002. május 06. 16:24 | Sorszám: 102
Igen, egeszen pontosan Gusztustalan Peter, a Lop-Stop tablak huseges hordozoja volt az. Egyebkent az Indexen irta valaki egy Gusztustalan-interju utan, hogy o egy leendo miniszterelnokot latott aznap este. Erre azert marha kivancsi leszek...

Téma: Gyűjtsünk! 1. Kovács elvtárs 10 kamionja
Kvant_II
2002. április 29. 20:24 | Sorszám: 8
(off)
Turul gazda,

Te az vagy, aki az Indexen Turulmadar neven uzted az ipart, es "v" helyett mindenutt "w"-t irtal? Csak azert kerdem, mert itt a Gondolan nyuzsognek a kulonbozo sorszamozott turulok...


Téma: Kik és miért szavaztak az MSZP-re?
Kvant_II
2002. április 29. 10:48 | Sorszám: 47
Szegedi ismerosomnel peldaul bejott Kover meg az o kotele kore keritett szocialista legenda Csak a valasztas utan beszelgettunk, akkor meghallgattattam vele a hangfelvetelt, most mar banja az egeszet. Eso utan...

Téma: A vecsési számlagyáros után Tasnádi is kint van a börtönből
Kvant_II
2002. május 17. 09:14 | Sorszám: 9
Aggodalomra semmi ok, hamarosan visszaadjuk a megelhetesi bunozes becsuletet, amit elvett az Orban-kormany, mint a nyugdijasok 52 millardjat. Es a Lamperth egyebkent is sokkal jobb no, mint a Pinter volt.

Téma: Fábry írása az ÉS-ben (van remény).
Kvant_II
2002. május 08. 15:29 | Sorszám: 159
"Farkashazy viselkedese egy ostoba es nagykepu ember viselkedesere emlekeztet"

Kedves kerdojel batyam, mindig is kivalo emberismero voltal. Eljen a megbonthatatlan magyar-kameruni baratsag!


Téma: !!!!!!!! Kérés !!!!!!
Kvant_II
2002. május 06. 14:14 | Sorszám: 96
"kedves macskaköröm,
borzasztó akár olvasni is arról, hogy egy kulturált hangon hozzászló személy, nevezetesen Ön"

(harsany rohoges)
goto index forum read macskakorom-osszes exception amit mar kimoderaltak return changevelemeny...


Téma: Mi az oka Budapest vörösbe borulásának?
Kvant_II
2002. május 27. 10:43 | Sorszám: 152
(...haaaaaarom darab szatyor egy szaaaaaazas...)
Kvant_II
2002. április 29. 16:30 | Sorszám: 78
Nem ertem az elottem hozzaszolok felhaborodasat. Tamaskanak, mint mindig, most is igaza van. Koztudott, hogy Budapest az orszag legpolgarosodottabb, legnyugatosabb, legmodernebb és legcivilizaltabb resze, elegendo korulnezni peldaul a Jozsefvarosban, vagy Kobanyan. Jellemzo, hogy fideszes jeloltek csak az elmaradott budai keruletekben voltak kepesek nyerni, mig peldaul a fejlettebb Angyalfoldon mar az elso forduloban mandatumhoz juttattak a kulturaltsagarol nevezetes Szanyi Tibort. Igenis a budapesti polgarok tobbsegenek bolcs belatasa segitett megbuktatni a nacionalista kormanyt es ezert nem lehetunk elegge halasak nekik.

Téma: Nehéz nap éjaszakája
Kvant_II
2002. május 28. 12:47 | Sorszám: 48
Kedves kerdojel batyam,

Ezt igen szomoruan hallom, bar megtisztelonek tartom, hogy ebben hasonlithatok hozzad. Egyvalamit azonban nem ertek: ha a _forradalmarok_ akartak felakasztani, akkor ennek a bizonyos forradalomnak (amelyet kesobb nehany evtizeden keresztul ellenforradalomkent ismerhettunk meg) a leverese utan miert kellett bortonbe kerulnie? Termeszetesen mi sem alljon tavolabb tolem, mint hogy a torteneted hitelessegeben ketelkedjem, csak nem all ossze a kep. '56 szerepenek osszetettsegeben egyebkent egyeterteni vagyok bator veled, nem is vetemednek soha olyasmire, hogy ezt vitassam.

Kvant_II
2002. május 28. 12:17 | Sorszám: 45
Janikam,

Amennyiben normalisan szeretnel tarsalogni, reszemrol semmi akadalya. De miutan e topicbeli tevekenyseged egyelore nagyjabol kimerul abban, hogy megkerdojelezted egy altalam elmondott tortenet hitelesseget, majd kesobb elmagyaraztad, hogy en egy a tarsadalmi mobilizacioban lefele csuszo, sertett ember vagyok, belathatod, hogy ezzel a nem tul acelos teljesitmennyel egyelore nem nagyon tudok mit kezdeni a gunyolodason kivul.

Kvant_II
2002. május 28. 11:03 | Sorszám: 42
Janikam,

El vagy te tajolva, mint kezdo nyulvadasz a zold erdoben. Jomagam a versenyszferaban dolgozom (hogy te is megertsd, nem a loversenyrol van szo), egy olyan cegnel, ami mar akkor is letezett, amikor te az evolucio egy korabbi szakaszaban meg nem estel le a farol, es elhiheted, hogy egeszen jol megvagyok ebben az altalad tarsadalmi mobilizacionak nevezett akarmiben. Amennyiben pedig az elvtarsaid valoban az altaluk varhato gazdasagpolitikat fogjak folytatni, akkor alkalmasint meg jobban megleszek. Ugyhogy ne aggodj ertem, meg az allitolagos serelmeimert, ha valaki vesztese lesz az elottunk allo idoszaknak, az aligha en leszek, sokkal inkabb azok, akik megkajaltak Medgyessy es Kovacs elvtarsaid bombasztikus igereteit a joletrol es az orokbekerol, amelyekhez kepest Fabatkay Fidel is kispalyas jatekos volt annak idejen Paskandi regenyeben. Ugyhogy ulj le Janikam, vagy emelkedjel, ha az jobban esik, miattam meg ne fajjon a fejed.

Kvant_II
2002. május 28. 09:23 | Sorszám: 40
Janikam,

Ha ehhez erzel kedvet, felolem visits nyugodtan, de elotte azert szoljal, ha lehet, mert a varatlan zorejeket nem szeretem. Lemaradni viszont nem szeretnek rola, mert visito planktont meg nem lattam, illetve hallottam. 1956 olvasatairol egyebkent felesleges tudomanyos kiseloadast tartanod nekem, ugyanis a csaladom meglehetosen kozelrol volt erintve az egesz szocializmusnak nevezett negyven esztendoben, leven hogy a klerikalis reakciobol szarmazom, es a forradalom alatt peldaul keves hija volt, hogy egy szovjet tank szet nem lotte a parokiat, ahol a nagyapam lakott a csaladjaval. Dedapamat a forradalom utan becsuktak nyolc evre, miutan valakik rendszerellenes osszeeskuvest szottek, es mint gondos emberek, elore felirtak a lendo uj kormany minisztereinek nevsorat, amelyben o, mint elismert ugyved a kommunizmust megelozo idoszakban, kapta volna az igazsagugyi tarcat. Az egyetlen szerencseje az volt, hogy be tudta bizonyitani, hogy nem tudott az egeszrol semmit, igy meguszta az emlitett nyolc evvel, a tobbieket ugyanis kivegeztek. Szep idok voltak...

Kvant_II
2002. május 27. 20:01 | Sorszám: 37
Janikam,

Ha jol veszem ki, nem hiszed el a tortenetemet. Ehhez termeszetesen jogod van. Magnofelvetellel igazolni nem tudom, de ettol fuggetlenul igy tortent. A szegyen az, hogy a jelek szerint ennek a bizonyos amerikai neger benzinkutasnak tobbet jelentett '56, mint a magadfajta hazai planktonoknak.

Kvant_II
2002. május 27. 14:29 | Sorszám: 14
Szegyellem magam, Andras, az az igazsag. Amikor 1996-ban, a Horn-kormany idejen Amerikaban jartam, egy neger benzinkutas azt kerdezte tolem, amikor megtudta, hogy magyar vagyok, hogy mi vagyunk-e az az orszag, ahol az 1956-os forradalom volt, most meg posztkommunista kormanyunk van. Azt hiszem, egy darabig most nem megyek Amerikaba...

Téma: Foci pletyka
Kvant_II
2002. május 16. 10:04 | Sorszám: 55
"azert az mtk is visszahozta ferenczit. aki mondjuk megorizte bulgariai formajat (ugye ott volt?)"

Igen, a Levszki Szofianal. Nem jott ki a jugoszlav trener belga anyosaval, azert zavartak haza...


Téma: Szociálliberális szőnyegbombázás
Kvant_II
2002. május 28. 14:28 | Sorszám: 19
Ez a mai nap egy valosagos Monika-show... Ohajt valaki tippelni, hogy ki lesz a kovetkezo? Jarai, esetleg Polt, netan Mendreczky?
Kvant_II
2002. május 28. 14:25 | Sorszám: 15
Tudod, BaSand kartacs, partkatonak helyett vissza a szakembereket, de baromi gyorsan...
Kvant_II
2002. május 28. 13:55 | Sorszám: 9
(velhetoen azt nem ertette, hogy miert 1998-at irtal 1994 helyett)

Téma: Verebes a Nemzeti művészeti vezetôje, Huszti az igazgató
Kvant_II
2002. május 26. 18:00 | Sorszám: 150
noway gazda,

Azt hiszem, meg nem egyeztunk meg az alapkerdesben, szerintem ugyanis ez az ugy most tulmutat a szakman, es alapvetoen inkabb emberi, vagy ha ugy tetszik tarsadalmi kerdes. Verebes egy olyan ember, akinek a szemelye, ahogy ezt mondani szoktak, erosen megosztja a tarsadalmat. Vannak olyanok, akik nagyon kedvelik, egy karakan fickonak tartjak, aki szerintuk jol meg meri mondani a hatalomnak, es vannak olyanok, akik ruhellik, mint Jonas a profetasagot, es alapvetoen egy nivotlan, tragar valakinek velik. Hogy ez a ket tabor pontosan milyen aranyban oszlik meg, azt nem tudom, abban azonban biztos vagyok, hogy keves olyan illetot lehetne talalni, akinek a kinevezese jobban irritalna az utobbiakat. Bayer Zsolt, ha mar szobahoztad, szinten ugyanebbe a kategoriaba esik - szakmailag lehet hogy jo, sokan kedvelik is az irasait, ugyanakkor ez ido szerint a vezeto jobboldali politikusokat, valamint Simicska Lajost leszamitva velhetoen korulbelul ot utaljak a legjobban az ugynevezett baloldalon. Ezert ha ot mondjuk az iden nevezi ki a meg hivatalban levo Orban-kormany valami hasonlo pozicioba, azt eppen olyan helytelen es provokativ lepeskent ertekelnem, mint Verebes eseteben tennem, ha sor kerul ra. Bayer azonban tudomasom szerint meg akkor lett a Duna TV kulturalis igazgatoja, amikor meg joforman senki nem ismerte, egy jobboldali ujsagiro volt a sok kozul, es nem volt meg sehol a penteki sajtoklub sem, mert hogy szereny velemenyem szerint leginkabb ennek kapcsan kerult be a neve e koztudatba, bar ismertsege alighanem meg igy is messze elmarad Verebesetol, kiindulva
az orszagszerte nezheto Heti Hetes (plusz a mertekado gagyisajto) es az ATV-n sugarzott sajtoklub nezettsegeben/olvasottsagaban valo kulonbsegekbol. Talan mar a Horn-kormany alatt is valami fejes volt Duna TV-nel, de ebben nem vagyok biztos, ugyhogy ha esetleg nem igy volna akkor zorry. Egy szo mint szaz, szerintem okvetlenul valami kevesbe ismert illetot kellene ebbe a pozicioba tenni - mondanam, hogy a szakma altal viszont elismert valaki legyen, ezzel viszont nem sokra jutunk, mint ahogyan abban megegyeztunk - de semmikeppen sem olyat, akinek a kinevezese sok mindenre alkalmas, csak eppen a sokat emlegetett loveszarkok betemetesere nem.

Kvant_II
2002. május 24. 13:51 | Sorszám: 135
noway gazda,

Igazsagod vagyon, sajnos, az ismertseg es az ugynevezett nepszeruseg baromira nem aranyos a teljesitmennyel, es tulajdonkeppen pontosan erre szerettem volna kilyukadni az altalad idezett szovegemmel. Verebes a Heti Hetes nelkul egy masodosztalyu rendezo es egy harmadosztalyu szinesz lenne, semmi tobb. Ugyanakkor vannak nala lenyegesen jobb szineszek vagy rendezok (ami termeszetesen nem jelenti azt, hogy ok volnanak az idealis muveszeti igazgatok is egyben) akikrol nem hallott a loteri kutya sem, minekutana csak a szinpadon alkotnak es nem adjak el magukat a kereskedelmi televiziok parasztvakito musorainak. Es be kell vallanom neked, hogy az elmult negy ev soran a kolerikus rohoges kerulgetett minden olyan alkalommal, amikor TGM, Farkashazy, Lengyel es a tobbi megelhetesi alairo kontra sajat szakmajukban nemzetkozi szaktekintelyeknek szamito, a polgari oldalt tamogato tudosok nyilt leveleit targyalo vitakban az az "erv" hangzott el, hogy az utobbiakat senki nem ismeri. Bar ezen inkabb sirni kellene.

Kvant_II
2002. május 24. 13:31 | Sorszám: 131
toloba gazda,

Csintalan meg a Horn-kormany alatt volt az MSZP ugyvezeto alelnoke, az utobbi idoszakban jelentosen hatterbe szorult, 1998 ota eddig talan egyetlen alkalommal kerult elo a neve, amikor a megfigyelesi bizottsag elott jelent meg, a 2002-2006-os ciklusban mar nem is kepviselo. A szocialistak jelenlegi vezetoseget aligha rajta keresztul fogjak tamadni. Olyan ez korulbelul, mintha a Fideszt Tolgyessy Peter kikezdesevel akarnak lejaratni. Ettol fuggetlenul en meg azt sem hiszem, hogy Csintalanbol a kovetkezo idoszak Simicskaja, vagy Grespikje lenne, ellenben elek a gyanuval, hogy pontosan az ilyen hozza hasonlo koron kivulre szorult figurak, elukon Horn Gyulaval, valamint alkalmasint Csintalan elso osztalyu haverjaval, az MSZP-bol kipaterolt Schmuck Andorral lesznek majd az fo celtablak. Igy el lehet majd mondani, hogy tolunk aztan a baloldal is megkapja a magaet, ugyanakkor a reflektorfenyben levo politikusoknak nyugtuk lehet. Hogy Kovacs Laszlo vagy Medgyessy Peter csaladtagjainak ellesein itt nem fog szorakozni senki, arra akar merget is vehetsz, de inkabb ne tedd. Persze majd meglatjuk, de en azert nem fogok erre nagyobb oszegu fogadasokat kotni.

Kvant_II
2002. május 24. 13:06 | Sorszám: 122
Megeloztel, Lajos batyam. Nemhiaba, Te meg nalam is regebbi mozgalmar (valamint ujsagiro, publicista es mediamogul) vagy...
Kvant_II
2002. május 24. 13:05 | Sorszám: 121
"Sorolj már fel nekem légy szíves egy-két olyan jelentősebb színészt vagy rendezőt, akiről a lakosság túlnyomó többsége tudja, hogy a világon van. Vagy lehet akár művész, író (Csurka nem ér! ;-), gondolkodó, ami jólesik."

noway gazda,

Attol fugg, kit ertesz jelentosebb szinesz, rendezo, muvesz vagy iro alatt. Az elmult ket evben pl. tudomasom szerint a mindig szinjozan Bajor Imre volt az ev szinesze, es mintha tavaly az ugyancsak mindig szinjozan Hernadi Judit lett volna az ev szinesznoje, ha ok megfelelnek neked... Irokent emlithetnem peldaul Goncz Arpadot, akirol tudni kell, hogy a Gyuruk Ura azert lett az evszazad konyve Angliaban, mert o leforditotta magyarra, muveszkent esetleg a szobajohet a Pa-Do-Do, vagy Kispal es a Borz.

Kvant_II
2002. május 24. 12:38 | Sorszám: 114
toloba gazda,

En ugy gondolom, Koko es Egerszegi valamint Verebes kozott a sajat szakmajukban mutatott teljesitmenyuk szinvonalan kivul tovabbi kulonbseg az, hogy elobbi ketto valoban valami mellett, nevezetesen az un. polgari Magyarorszag mellett allt ki, mig utobbi hatarozottan es egyertelmuen valami ellen. Verebes Istvan orszagos ismertseget es nepszeruseget joszerivel teljes egeszeben a Heti Hetesben nyujtott alakitasainak koszonheti,
fogalmazhatnam ugy is, hogy az elmult harom eve gyakorlatilag az Orban-kormany folyamatos gyalazasaval telt el, mindez termeszetesen a mindenkori hatalom ellen a szavat felemelo es emiatt uldozott fuggetlen ertelmisegi szerepeben tetszelegve (lasd: a humor mindig ellenzeki cimu fejezetet), es eppen ezert a baloldal melle valo allasat hosszu tavon legfeljebb kozvetettnek neveznem. Ami a teljesitmenyeket illeti, szerintem ne legyenek illuzioid azt illetoen, hogy Verebes valaha is eleri egy olimpiai bajnok sportolo nivojat ilyen tekintetben. Nagyon jol elvan o SZVSZ ebben az univerzalis megmondoember szerepben, hetente atlag haromszor nagyobb terjedelemben megjelenik a teveben, emellett pedig explicit modon el is mondta, hogy "nekem Orban epitette fel a hazamat, az elmult idoszakban abbol eltem, hogy vele foglalkoztam" (nem szo szerint, de kb. ez volt a lenyeg), ugyhogy erosen ketlem, hogy kulonosebb ambicioi lennenek valami ertekelheto teljesitmenyt illetoen. Az igazan nagy muveszeket egyebkent sem az elokeloen bulvarsajtonak titulalt gagyilapok cimoldalan kell keresni.

Kvant_II
2002. május 24. 11:35 | Sorszám: 111
Apropo, Lajos batyam, ha mar itt vagy. Tegnap valami edesur nevre hallgato magasan kvalifikalt ertelmisegi fiatalemberrel folytattam kedelyes tarsalgast, aki a Mozgalmat emlegette, de utana valami miatt nagyon gyorsan megsertodott (nem tudom, ki banthatta), ugyhogy nem tudtunk a temanak a vegere jarni. Talan jo lenne, ha utananeznel.
Kvant_II
2002. május 24. 11:26 | Sorszám: 109
toloba gazda,

A topicot csak feluletesen olvastam at, de oszinten szolva egyelore nem talaltam olyan jobboldali hozzaszolast, amelyben dicsetek volna a rendezoi venajat. Talaltam ellenben olyan baloldali velemenyt, mely szerint szakmai alapon ez a kinevezes finoman szolva nem jarna neki. En egyebkent nem tartozom azok koze, akik a muveszek/sportolok/stb. teljesitmenyet politikai alapon ertekelik, pl. Brody Janos zenejet akkor is jonak tartom, ha egyebkent emberkent melysegesen megvetem, vagy akar Galvolgyi Janos is elso osztalyu szinesz lehetne, ha nem valtana a tehetseget apropenzre idiota showmusorokban i tak dalse. Verebesrol azonban szakmai szinten az egvilagon semmifele pozitivumot em tudok elmondani, a kinevezeset pedig korulbelul olyan szintu provokaciokent ertekelnem, mintha mondjuk a pelda kedveert az Orban-kormany Lovas Istvant juttatta volna hasonlo pozicioba.

Kvant_II
2002. május 24. 10:54 | Sorszám: 106
"Mint színészként, vagy rendezőként."

fatika gazda,

Pusztan arra celoztam, a "nehezsulyu" jelzo kapcsan, hogy Verebesre raferne egy alapos fogyokura. Szineszkent es rendezokent az egvilagon semmi maradandot nem alkotott, a Heti Hetes, es a kereskedelmi gagyitevek altal generalt idiota sztarkultuszt megelozoen a lakossag tulnyomo tobbsege velhetoen azt sem tudta, hogy a vilagon van.

Kvant_II
2002. május 24. 09:08 | Sorszám: 89
"Verebes, elismerten igen nehézsúlyú versenyző."

Hat, ez a szo hagyomanyos ertelmeben igy van, ahogy mondod (azert a Klicsko-testverek valamelyike ellen megneznem)


Téma: Az SZDSZ Netpárt nemet mond a koalícióra
Kvant_II
2002. május 27. 10:03 | Sorszám: 8
"szabaddemokraták súlya a koalícióban a szocialistákból is kihozza a jobbik énjüket."

Hatarozott deja vu erzesem van...

Kvant_II
2002. május 27. 09:24 | Sorszám: 5
A Netpart vezetoje ugy tudom, Magyar Balint, aki miniszter lesz a Medgyessy-kormanyban, ugyhogy viszonylag nehezen tudom elkepzelni, hogy a Netpartnak, mint olyannak kulonvelemenye lehessen a koaliciot illetoen. Egyebkent is valoszinusitheto, hogy akik mostanra meg az SZDSZ-ben maradtak, azok nagy tobbsegenek nincsenek kulonosebb fenntartasai az MSZP ellen.

Email a webmesternek | Gondola