gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Bayer Zsoltot kitiltották Romániából
Don Vittorio
2004. március 06. 00:36 | Sorszám: 120
És milyen igaza van az EU-nak, mármint hogy visít. Ki is visít ott? És nem tudnál egy kicsit tisztábban fogalmazni, hogy érthetőbb legyen? 1990 óta folyamatosan hatalmas változások voltak valamenyi minisztériumban és országos hivatalokban. Semmiféle 20 éves marhaság nem volt követelmény. A büdös kommunizmus görény kiszolgálói egyszerűen kiöregedtek. Tömegével áradtak be a jól képzett fiatalok, igen sok esetben a korábban félretett idősebb generáció tagjai is. És természetesen valamennyien be vannak szarva minden kormányváltáskor, hogy mikor kerülnek az utcára. Egy tiszteséges kormány azonban a főosztályvezetőktől felfelé váltja le a vezetőket, lejjebb nem. Eddig nem volt tisztességes kormány. Egy sem. Még az osztályvezetőket is elmozdították esetenként. Sem a Horn, sem az Orbán, sem a jelenlegi kormány nem volt tisztességes ebben a tekintetben. De ez nem kormányspecifikus.
Don Vittorio
2004. március 05. 22:23 | Sorszám: 117
A koszovói albán szabadságharcosok feltaláltak egy új szájvizet. Zsoltikának ki kellene próbálnia.
Don Vittorio
2004. március 05. 22:21 | Sorszám: 116
... és külügyminszter-helyettesként főszerepe volt az öreg Bush budapesti látogatásának megszervezésében. Amely látogatás nyílt üzenet volt Moszkvának, hogy "de oda nem megyek". És ezt KOvács nemhogy vállalta, de suttyomban (mi mást tehetett volna?)hirdette is. Ti meg a zsebetekben ökölbe szorított kézzel tiltakoztatok a kommunista diktatúra ellen, és - ha más nem látott - a takarítónőnek a fülébe súgtátok, hogy ez így tovább nem mehet.

Téma: Érvénytelen a tavalyi EU csatlakozási népszavazás
Don Vittorio
2004. március 07. 00:21 | Sorszám: 4
"Még mindig az oroszoknak dolgoznak"
És Putyin (a legfőbb KGB-s) személyesen utasította, a D-209-est, hogy a magyar kormány hasonló intézkedéseket vezessen be az EU mostani tagállamaival szemben. Valóban, micsoda árulás! Lehet, hogy nem csak Moszkva, hanem New York (no nem Pataki, hanem a főrabbi!)és Tel Aviv is benne van a buliban?

Téma: Bukik a kormány!!! (???)
Don Vittorio
2004. március 08. 00:46 | Sorszám: 64
Ha még emlékszel: volt egyszer egy Kulin Ferenc, kiváló szónok (60 perces, off-the-cuff beszédében egyetlen egy rohadt buznyák szzóbotlást sem vétett Für Lajos, dettó. (Amikor Für nagy ritkán elolvasta rögzített beszédét, elcsodálkozott. Egyszer megkérdezte tolmácsát, hogy nehéz-e őt fordítani. A tolmács: nem, csupán ismerni kell a Shakespeare-i nyelvezetet.) Vietnamban a közállapotok valóban "jobbak", rendezettebbek. Kőkemény diktatúra alatt. Ki mondta, hogy "jobbak"? Nemrég jártam ott.
Don Vittorio
2004. március 08. 00:15 | Sorszám: 61
Tisztelt Aharon! A "komát" megtiszteltetésnek vettem, hiszen én is vidéki zsidó gyerek volnék (ha volnék). Van egy sztorim: 1989-ben X elvtárs Moszkvában dolgozott, és bíztatást/engedélyt kapott az MSZMP KB-tól, hogy gyüjtsön össze sok-sok rúbelt, itthon 1/1 USD-ra válthatja. Megtette, beváltotta, az övé lett. Ma ő a fő-fő-fő vállalkozó. Ez csak egy példa arra, hogy én is tudok KGB-történeteket. Meg mást is. A baj csak az, hogy én magam nem gazdagodtam meg, ezért ilyen nagy a pofám. Hogy Viktor személy szerint nem dúsgazdag, az engem nem nagyon izgat. Azért szépen körülbástyázta ő magát dédunokáig. Csakhogy független lehessen politikailag. Amúgy volt, amikor tiszteltem (még felívelő szakaszában, ellenzékiként), de amióta miniszterelnök (is) volt, nem sok okom van a tiszteletre. Sajnálattal mondom, de én valóban nemzetvezetői allűröket vélek felfedezni magatartásában. Amúgy pedig pocsék szónok. Legfeljebb ócska kis néptribun.
Don Vittorio
2004. március 07. 23:50 | Sorszám: 58
Ki tudja, járkáltam-e, vagy ez is csak nagyrabecsült írói munkásságom (fiktív) része. A fosztogatás hihetetlen mértékéről csupán az jut eszembe, hogy 1990 után valamennyi kormány és csatlósai hihetetlen mértékben fosztogattak. Nem lenne tisztességes tőlem, ha felsorolnék néhány olyan konkrét esetet, melyeknek úgyszólván szemtanúja voltam, amikor magasrangú kormány- (és kormányközeli) tisztviselők és üzletemberek a semmiből milliomosok lettek, vagy "csupán" - fizetség nélkül - luxuslakáshoz és hatalmas jövedelemforráshoz jutottak. (Én ebből valahogy kimaradtam. Biztosan azért, mert hülye vagyok.) Honnan a fenéből alakult ki a nagy magyar középosztály felső rétege? Valamennyi eddigi - és mostani - kormány tagjaiból és "közeliekből". Ne vádold a jelenlegi kormányt kivételes fosztogatással, mert ők csak elődeik nyomdokain járnak. (Amúgy: (1) úgy látszik, veled nem lehet összeveszni, nem is akarok; (2) inkább szólíts "Yah Sadíqí"-nak, vagy csak egyszerűen úgy, ahogy a barátaim hívnak: Felség.)
Don Vittorio
2004. március 07. 23:37 | Sorszám: 57
Kapcsoltam: amikor Szedlacsek és Slimacsek beszélget... Szuper jó poén!
Don Vittorio
2004. március 07. 23:26 | Sorszám: 54
Helyesebben: Hajrá Fidesz, hajrá baloldali Magyarország! Villáskulccsal előre! (Vesszen a sarló és kalapács.)

Téma: Medgyessy politikájának fasisztoid vonásai
Don Vittorio
2004. március 04. 01:48 | Sorszám: 3
Úgy gondolod, hogy ez a válasz illik hozzád? Érveid nincsenek?
Don Vittorio
2004. március 04. 01:37 | Sorszám: 1
Monolit média? Tehát a Magyar Demokrata, Magyar Fórum, Magyar Nemzet stb? De hát ha ez fasizmus, akkor itt van OV bolsevizmusa, amely - mint dudjuk - legyőzi a fasizmust. Vagy nem?

Téma: Nem antiszemita a PASSIÓ, csak az igazat mondja.
Don Vittorio
2004. március 10. 19:39 | Sorszám: 284
1. Az utolsó sor így hangzik: sono un italiano vero.
2. Az arameus szöveget légyszi kevésbé kalligrafált változatban lehozni, mert így képtelenség elolvasni.
Don Vittorio
2004. március 10. 01:08 | Sorszám: 235
Sém Nóé egyik fia volt. Semitáknak nevezzük azokat népeket, melyek Sémtől származnak. Ma inkább úgy értjük, azok a népek a semiták, amelyek Dél-nyugat-Ázsiában élnek és sémi nyelven beszélnek, melyeket ma főleg a zsidók és arabok képviselnek. Az ősi időkben ide tartoztak még a babilóniak, asszírek, arameusok, kánaániták és a főníciaiak. Ma a nyelvészek a hébert és az arabot nyugati sémi nyelvnek tekintik.
Don Vittorio
2004. március 09. 00:51 | Sorszám: 169
Olvasgass csak szovjet tudósokat. Jobb forrás lenne a francia felvilágosodás. Akkoriban vitriolos írások is keletkeztek a legendáról. Da amint mondtam, a hit az hit. A keresztények szerint eljött a Messiás Kriszuts személyében, más vallások erről nem tudnak. (Megjegyzem, egy-két éve egy - valószínűleg igen művelt, teológos képzettségű - vitapartnerem felsorolta Krisztus nevét hindi, urdu, maláj, kínai és japán nyelven. Mintha ők "akkoriban" tudtak volna róla. Ha hiszek benne, a szívemben él. De nem másutt.
Don Vittorio
2004. március 09. 00:44 | Sorszám: 168
Az Új testamentumot görögül írták, mert amikor írták (ki tudja, mikor?), a görög volt arrafelé a "tudományos" nyelv. A görög szövegen sok-sok arameizmus átsüt, amiből arra következtethetünk, hogy a szerzők arámi anyanyelvűek voltak.
A Passiót - sajnos - nem láttam. De így látatlanban is marhaságnak tartom, hogy bárki is dokumentumértékűnek tekintsen egy hollywoodi filmet.
Tulajdonképpen miről folyik a vita? Ha egyesek zsidózni akarnak, találhatnának más forrást is. A hitvita meg nem ide való. Vagyis nem a Gondolára.
Don Vittorio
2004. március 09. 00:37 | Sorszám: 166
Pontosabban: a korabeli feljegyzésekben és nem az antedatált legendákban. Erre kérek cáfolatot. A Qumráni tekercseket illetően nem elég meggyőző, hogy "szerintem igen". Idézz légyszi.
Don Vittorio
2004. március 08. 23:50 | Sorszám: 161
És ha nem is találkoztak? Pilátus nem említi a naplójában.
Don Vittorio
2004. március 08. 23:45 | Sorszám: 160
Akkor már valóban léteztek legendák egy valaha-volt Megváltóról, sőt, nyíladoztak a keresztény templomok a Római Birodalomban. Ahol voltak ügyes írnokok is.
Don Vittorio
2004. március 08. 19:13 | Sorszám: 153
A hit azért hit, mert hit. Nem is kellene olyan nagyon hinni, ha tudományos-történeti bizonyítékok volnának. Miért ne hagyjuk meg a hívőknek hitük tárgyát? Nem kell a hit kérdését a materialista tudományok színterére vinni. Az más világ. Jézus sem evilági szférában gondolkozott.
Don Vittorio
2004. március 08. 19:08 | Sorszám: 152
A Szent Koránban valóban fontos helye van Jézus Krisztusnak ('Isah Massih) (lehetetlen átírni latin betűkkel), mint az Iszlám egyik prófétájának. És a történetet arra használja fel a Szent Korán, hogy ébren tartsa a zsidógyűlöletet, hiszen a zsidók ölték meg Jézust, Máriát és Józsefet. A Szent Korán nem mentes a "költészettől". Na és mikor is írták a Szent Koránt?
Don Vittorio
2004. március 08. 19:02 | Sorszám: 151
Tisztelettel kérem az idézet keltét/dátumát.
Don Vittorio
2004. március 08. 02:41 | Sorszám: 117
Uraim és Hölgyeim! Várom a tudományos-történelmi bizonyítékokat arra vonatkozólag, hogy Jézus Krisztus valóságos személy volt a Római Birodalom mostanában Palesztinának nevezett területén, akit Poncius Pilátus a zsidók kezére adott, és akik Barabást mentették meg Krisztus helyett. Megjegyzés: ma már ismert Poncius Pilátus és Kajafás sírhelye. A római birodalom feljegyzéseiben nem szerepel a Krisztus-ügy. És a Qumráni tekercsekben sem. Várom a megvilágosodást. (A legendákat hagyjuk máskorra.)

Téma: Medgyessy megkegyelmez egy disznótársának
Don Vittorio
2004. március 11. 20:08 | Sorszám: 10
Amint már megírtam, Medgyessy azt a kocát mentette meg, amely téget fialt.
A legkevésbé sem tisztelt moderátorok!
Ha a szemeteknek megengeditek a gyűlöletbeszédtől is távol eső ízléstelen mocskolódást, miért törlitek a hasonlóan magas szellemi színvonalú ellenvéleményket?

Téma: EMLÉKEZZÜNK TRIANONRA!!!!!!!
Don Vittorio
2004. március 08. 18:40 | Sorszám: 21
Ki mondta, hogy én művelt ember vagyok? Én ugyan nem.
20-100. blank . 00:00 | Sorszám: 20
Don Vittorio
2004. március 08. 02:17 | Sorszám: 16
Ormos Mária szerelmem, ezért még egyszer elolvasom a könyvét.
Fantasztikusan és röviden összefoglaltad a történteket. Le az összes kalappal előtted. Én semmilyen tudományban nem vagyok járatos, ezért nagyra értékelem a sokoldalú embereket.
Én csupán azt hangsúlyoztam, hogy a trianoni tragédia csupán nekünk, magyaroknak tragédia. A szomszédos államoknak dicsőséges felszabadulás az Osztrák-Magyar Monarchia "elnyomatása" alól. Én nem sajnálom, hogy a horvátoknak, szlovákoknak végre lett önálló államuk. Csupán azt sajnálom, mint minden magyar, hogy a nagyhatalmak rajtunk, magyarokon bosszulták meg a monarchia háborús bűneit, ami által magyarlakta területeket és igen jelentős infrastruktúrát veszítettünk el. Az amerikaiak tette valóban csak jelképes és talán álságos volt.
Don Vittorio
2004. március 08. 01:06 | Sorszám: 14
Bizony, nem fekete-fehér a történelem. Ebben a buliban az is benne volt, hogy a románok rendkívül sikeresen lobbiztak a franciáknál. Azért azt se felejtsük el, hogy Kun Béláék elkeseredett és - olykor - eredményes harcot folytattak a románok és a szlovákok ellen. Azért a románok akkoriban már Székesfevérváron voltak. Az amerikaiaknak volt egy nagy dobásuk: nem engedték, hogy a magyar műkincseket Romániába szállítsák. Az illető amerikai tábornok szobra ott áll a Szabadság téren.
Don Vittorio
2004. március 08. 00:48 | Sorszám: 12
Egyetértek. Mindkét történésznek híve vagyok.
Don Vittorio
2004. március 08. 00:35 | Sorszám: 10
Rokonaim nagy számban kerültek Szlovákiába (Kassára), Ukrajnába (Nagyszőllősre) és Szatmárnémetibe. Sokan már nem élnek, sokan csak a nagyobbik nemzet nyelvét beszélik. Rokonaim Kanadában még beszélnek magyarul, akik ilyen tájakról távoztak, anno... Úgyhogy az érzéseim világosak. De mi a franc van Zebegénnyel? Félárboc, meg minden, csak semmi határrevízió? Nem kéne egyszer összehívni egy tudományos konferenciát mondjuk a franciák, angolok, szlovákok, románok, ukránok, szerbek, horvátok részvételével? Nem azt akarja mondani ez a zebegényi összejövetel, hogy dögöljön meg a mai rohadt komcsi/bolsi kormány? És semmi köze a trianoni tragédiához?

Email a webmesternek | Gondola