gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Mi van itt?
Gondola(t)olvasó
2002. május 08. 20:00 | Sorszám: 48
"egyébként én és a legtöbb ottani balra szavazó kínosan ügyelt rá, hogy ne legyen kárörvendés a vál. után."

Így volt. (Én a mai napig kínosan ügyelek erre, fórumokon is, IRL is.) Nekem is fájt kissé, hogy a jelek szerint nem "vették" a jobbosok ezt az igyekezetünket...

Ja, és örülök, hogy látlak itt. Én már régebben jöttem, de csak ritka vendég voltam errefelé.

Üdv. (az indexen B. Anikó)


Téma: SZDSZ minisztériumok: coki!
Gondola(t)olvasó
2002. május 08. 19:22 | Sorszám: 13
Ugyan már, gyerekek. A környezetvédelem, a gazdaság és az informatika szerintetek: jelentéktelen dolgok??! Jézusom, hogy lehet ilyet leírni 2002 májusában??! (A környezetvédelem és az informatika terén égető nagy szükség van szupergyors és látványos fejlődésre, vagy hogy úgy mondjam: "felzárkózásra", már csak a közelgő EU-csatlakozás végett is... És hosszú távon mindkettő hálás terület.)

(Amúgy: ha a mienk (SZDSZ-é) lenne a belügy vagy főképp a külügy, micsoda nagy riadalom lenne itt mostan! Most miért nem örültök? Nektek semmi se jó? )


Téma: Esterházy a spicli
Gondola(t)olvasó
2002. május 22. 20:14 | Sorszám: 200
?

Általában nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy örüljek annak, ha valakinek az édesapjáról váratlanul kiderül ilyesmi... (Nem is értem a kérdést: miért kellene ezen örvendezni? ) Ha történetesen Esterházy Péter apjáról derül ki, akkor különösen sajnálom ezt, mivel igen nagyra tartom E.P.-t. Egyébiránt: se rokona, se ismerőse nem vagyok.

Gondola(t)olvasó
2002. május 22. 08:48 | Sorszám: 184
Nekem biztos információm nincs, de elolvasva a könyvet: szilárd meggyőződésem, hogy ez nem lehet kamu. Bár E.P. (maga is leírja) igen sok csapdát állított már eddigi műveiben olvasóinak - most, ebben (sajnos) semmi "csapda" nincs...
Gondola(t)olvasó
2002. május 21. 19:34 | Sorszám: 174
Szerintem a duplájáért is elkelne...

(Valamiért azt gyanítom, ezt a könyvet igen sokan elolvassák majd olyanok is, akik amúgy E.P.-könyvet "közelről" még nem láttak.)

Gondola(t)olvasó
2002. május 21. 08:57 | Sorszám: 120
Elnézést, off: te SZDSZ-es vagy??!! Már megbocsáss, de ez számomra csaknem annyira döbbentes, mint Esterházynak lehetett az édesapjára vonatkozó felfedezése...

(Egyszer az egyik nagyon kedves barátomat csaknem "feljelentetted". Az volt benne az érdekes, hogy minden előzetes "figyelmeztetés" nélkül. Valószínűleg rájössz, miről van szó. Rá is kérdezek majd az ügyre, mi van most vele...)


Téma: Kuncze: Hazudnak, csalnak, lopnak
Gondola(t)olvasó
2002. február 12. 22:13 | Sorszám: 18
Bocs, most Neked sem tudok érdemben mit mondani. Nyilván az a baj személyesen velem, és talán sok más liberális gondolkodású emberrel, hogy nem erősségü(n)k a meggyőzés. Nincs (sok) hajlamu(n)k arra, hogy ráerőszakoljuk magunkat olyan emberekre, akik ezt alapvetően nem akarják.

A szabadelvűség hátulütője. :-)))

Egyelőre ennyi. Holnap, vagy a napokban visszajövök.

Gondola(t)olvasó
2002. február 12. 22:09 | Sorszám: 17
Ne haragudj (illetve ne haragudjatok), most igazán nincs időm komolyan válaszolni; egyelőre csak az utolsó mondatodra: az SZDSZ soha nem lett az MSZP testvére!!! Valaki írta itt, ezeken a fórumokon, rendkívül szellemesen és frappánsan (bár egyetérteni nem tudok vele): akinek olyan barátja van, mint az SZDSZ, annak már nincs szüksége ellenségre. Szdsz-szimpatizánsok "ugyanezt" így fogalmazzák meg: az SZDSZ koalíciós partnerként jobb ellenzéke volt az MSZP-nek, mint az akkor erre "hivatott" ellenzék.

Egyelőre ennyit.

Ja, és Kuncze "alpári viselkedéséhez". Ide idézek egy részletet, amelyet egyetlen média sem közölt. Nekem viszont ez volt a kedvencem:

"Nem bíznám rájuk a teli kulacsot a sivatagban, mert egy idõ után, mikor megszomjazom és vizet kérek, azt válaszolnák: a jövõ elkezdõdött, majd az olimpián kapok inni, addig várjak türelmesen. Majd jót kortyolnak a kulacsból.

De nem bíznám rá a kulacsomat a másikra sem. Mikor a nekik odaadott, vízzel teli kulacsot kérném, odaadnák úgy, hogy éppen csak lötyögne benne valami, majd hívnának két szakértõt, akik elmondanák, hogy a sivatagban a párolgás természetes jelenség. Közben persze nyalogatnák a szájuk szélét."

***

De azt tudnunk kell, hogy a média természetesen az "erősebb" szófordulatokra harap. A küldöttgyűlés szünet nélkül négy órás volt, ebből idéztek 2-3 perceket. A média "szűrője" meglehetősen torzít... Az SZDSZ erről igazán nem tehet.

Ja, ugyebár: nem is kíván tenni. Liberális párt. :-)))

Üdv.

Gondola(t)olvasó
2002. február 11. 18:38 | Sorszám: 14
Csak meglepett, hogy egyetlen kiemelt soromra 22 sorban válaszolnak. Én úgy éreztem, valamifajta - nyilván enyhe, de mégis - indulat hozta ki belőled ezt a 22 sort; de a jelek szerint tévedtem. Jó, a jövőben vigyázok.
Gondola(t)olvasó
2002. február 11. 17:40 | Sorszám: 11
Huhh, de felbosszantott Téged, hogy az szdsz nincs maga alatt. :-)

Más. Szvsz nem sokat tudsz a párton belüli életről. Én is éppen csak egy fél éve (ekkor alakult a Netpárt csoport), de azóta mindennapos munkám, dolgom van a NP-ben. Nem négyévente kétszer, hanem fél éve nap mint nap. Már a NetPárt alapító nyilatkozatának fogalmazásában is benne voltam, benne lehettem - és senki nem tudja elvenni tőlem a NP-ben végzett mindennapi munka örömét. Ez van. Sajnálom, ha csalódást okozok Neked.

Üdv.

Gondola(t)olvasó
2002. február 11. 11:12 | Sorszám: 7
Fiúk, Lányok!

Én mondjuk, az szdsz NetPárt csoportja küldötteként, ott voltam mindvégig. Jelentem: egyetlen elkeseredett arcot nem láttam. Ezzel szemben: sokan és sokat nevettünk.

Ja, egy mondat a tegnapi küldöttgyűlésről, Orbán Viktor nyomán, egy kicsit Orbán Viktornak IS: A hatalmon kívül is van élet.

Üdv.


Téma: BOLGÁRT VÉGRE leépítették
Gondola(t)olvasó
2002. január 20. 21:11 | Sorszám: 22
egyébként nemcsak ezt, az összes többit sem értem. Meg vagyok rökönyödve kissé, kedves AE.
Gondola(t)olvasó
2002. január 20. 20:55 | Sorszám: 20
Én mostan nagyon zavarban vagyok. Láttam Tőled ezen a fórumon egy olyan elköszönést, hogy "üdv, AE." Valószínűleg véletlen "elírás" volt. Mármost én egyetlen embertől láttam ilyet korábban - egy másik fórumon. És egyszerűen nem értem, ehhez képest, az alábbi hozzászólásodat.
Gondola(t)olvasó
2002. január 20. 20:31 | Sorszám: 18
Kedves Gege,

összetévesztesz valakivel. Az alábbi a második hozzászólásom ezen a fórumon, de tartalmilag csak az első. Amit ezt megelőzően írtam, az csak üdvözlés volt.

Gondola(t)olvasó
2002. január 20. 19:58 | Sorszám: 16
Sziasztok!

Bár magam is ahhoz az ellenzékhez tartozom, amelyhez Bolgárt szokás sorolni - tessék: lehet nekem esni, új vagyok még; legfeljebb majd megszököm -, de a hozzászólásodat (nagyjában-egészében) el kell fogadnom. Legalábbis amit a közszolgálatiságról írsz, azt feltétlenül.


Téma: Verebes a Nemzeti művészeti vezetôje, Huszti az igazgató
Gondola(t)olvasó
2002. május 23. 18:31 | Sorszám: 78
Kedves András (és mások, akik Verebes esetleges kinevezésében csak provokációt látnak)!

Oké. Mondj valaki mást, akivel elégedett lennél.

Számomra az a szomorú, hogy az itt kibontakozó vitában nem az a fontos, hogy milyen lesz a jövő Nemezeti Színháza, hanem az, hogy ki ül abban a szerencsétlen művészeti vezetői "székben"... A színház az egy mindennapos munka, jobb esetben alkotóművészet, napról napra születik meg (és újjá) a "deszkákon". (És nem a főrendezői székekben!) Az aznapi előadás színészei, rendezője, dramaturgja, világosítója, öltöztetője, díszletezője stb. stb. keze nyomán születik. Az, hogy egy színházban ki a művészeti vezető, a kívülálló néző számára nem szabad, hogy meglátszódjék egy előadásban, aznapi színházi élményében! (Akit pedig nem érdekel a színház, annak nem mindegy, hogy ki ül a milyen poszton?)

Verebest pedig lehet utálni, de talán nem kellene látatlanban eldönteni, hogy ő csak és kizárólag pocsék színházat csinálhat... Nem, Verebes vezetett már eddigi pályája során egészen kiváló színházat! (Ami azt illeti, még alapított is egyet, Komédium volt a neve, ma is működik. A neve ellenére művész-színház volt, kis, akkoriban "kísérleti" jellegű kamaraszínház, méghozzá a javából!)

Gondola(t)olvasó
2002. május 23. 10:59 | Sorszám: 27
Azért egy nemzeti színházi főrendezői poszt messze van még az "egészpályás letámadástól". Őszintén: ha mondjuk Ascher Tamás kerülne erre a posztra (csakazértse mondom meg, ő milyen pártkötődésű! ), akkor erről is nyílt volna itt egy topic? Akkor is lenne most felháborodás, riadalom, miegymás? Szerintem a kutyát se érdekelné! Most is csak azért ilyen booorzasztóan fooontos ez a poszt, mert Verebesről van szó!
Gondola(t)olvasó
2002. május 23. 10:56 | Sorszám: 25
Nem, őt nagyra tartom. "Fehérek közt egy európai."
Gondola(t)olvasó
2002. május 23. 10:47 | Sorszám: 22
Az az igazság, hogy én se örülnék, ha Verebes lenne a főrendező/művészeti vezető. (Pedig én SZDSZ-es vagyok: elvileg tehát közelebb állok Verebeshez, mint az ide járó törzsközönség.) Kilógna a lóláb, valóban... És hát Verebes színházi tehetségét elismerve is úgy gondolom: ennyi azért, szigorúan szakmai alapon: nem járna neki... Röviden: kínos lenne számomra, ha Görgey tényleg őt nevezné ki...
Gondola(t)olvasó
2002. május 23. 10:38 | Sorszám: 19
Az ember tragédiája-előadásról nagyon rossz véleménye volt Verebesnek (a fotexnetes fórumán is leírta igen szókimondóan...), de annyit a 7i7-esben is elismert, hogy sok ember nagyon komoly munkája van benne. (És persze a Nemzeti felépítésében.) A nekik járó tiszteletet - a végeredmény művészi minőségétől függetlenül - egészen biztosan megadta.

Más. Akik most aggódnak Verebes esetleges kinevezése miatt: láttak már Verebes-rendezést? (Bár nem ő a kedvenc rendezőm, de szerintem igazán komoly, tehetséges színházi ember. Rendezőnek és színházi vezetőnek feltétlenül jobb, mint színésznek...)


Téma: Az SZDSZ Netpárt nemet mond a koalícióra
Gondola(t)olvasó
2002. május 27. 10:54 | Sorszám: 14
Szerintem nem "porhintés", hanem csak demokrácia...
Gondola(t)olvasó
2002. május 27. 10:21 | Sorszám: 9
Kedves LM,

igen, így van, NP-on belül sem ez a többségi vélemény. Érdekes, hogy Kuncze a zárszóban ezt hangsúlyozta is (hozzátéve, hogy rendszeres olvasója a NP fórumainak :-) ), de erre már nem figyeltek fel a jelenlévő újságírók. Én is örültem annak, hogy megjelent ellenvélemény is. Ahogyan az egyik küldöttünk fogalmazott: ez a mi szépségfoltunk.

Üdv.
(B. Anikó)

P.s. Nemigen fértél volna be. :-)))

Gondola(t)olvasó
2002. május 27. 09:31 | Sorszám: 6
Kedves LM, köszi, hogy ilyen gyorsan reagáltál. Bizony, volt nyolc ellenszavazat - de korántsem mind netpárti volt! Viszont kizárólag NP-tag szólalt fel a koalíció ellen...

Üdv,
egy másik NP-küldött, aki igennel szavazott

Email a webmesternek | Gondola