gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Fidesz-MDF kormány: gyertek vissza! :-)
gordius
2003. január 10. 22:43 | Sorszám: 631
Csak a szörnyű szó-diarédon úrrá tudnál lenni !
segitségül: diaré=hasmenés
gordius
2003. január 07. 23:05 | Sorszám: 571
Nem 1936-os ősspanyol vagy te ?

VIKTOR GYERTEK VISSZA !

gordius
2003. január 07. 22:27 | Sorszám: 565
De előbb meg kellene a pajzsmirigy túltengését operáltatnia, mert valószinű attól olyan izgága és agressziv.
gordius
2003. január 07. 22:20 | Sorszám: 564
Ezt keller, szanyi, lendvai stb. stb.elvtársaidnak kellett volna mondanod mondjuk egy évvel ezelőtt!!
gordius
2002. december 10. 22:51 | Sorszám: 61
Hozzászólásod többször is elolvastam és próbáltam benne valami következetes logikát találni. Nem sikerült, mert a tökéletes eszmei zűrzavar jellemzi. Valójában függetlennek álcázott elfogult baloldali szemlélet a hozzá illő kifejezésmóddal előadva. Inkább nem veszem a fáradtságot a megválaszolására. Egyébként is úgy tünik tömegesen vannak ezen a topicon a " küldöttek " ingerli őket a téma megadása. Én inkább megyek más társaságot keresni.....
gordius
2002. december 10. 00:06 | Sorszám: 39
A ma kormányzó politikai "elit" kormányozni már 1948 és 1989 között sem tudott, de hatalmon maradni nagyon. Ezért kár lenne gazdasági eredményeket várni volt gyarmati tisztviselőktől. Egyébként majd felvesznek külföldi hiteleket ahogy szokták, és a médiájuk meg elhiteti az agymosott választóikkal, hogy nem fog fájni. Másoktól adatokat követelnek, de ők nem mutatnak be egyet sem. Igazi demagógia, de feltehetően vannak akik pénzért vitatkoznak közöttünk. Vannak egy páran a különböző topikokon.... Ők azok akiket a tények és érvek hidegen hagynak. Na, jó éjszakát !

Téma: 'Ha tehetnék, már kizárták volna Magyarországot a NATO-ból'
gordius
2002. november 10. 21:42 | Sorszám: 173
Utolsó megállapitásodban van a lényeg. Arra én sem mernék mérget venni, hogy a " szemrehányás " Robertsontól a NATO főtitkárátől valóban elhangzott. Magyarország eddig is megbizható szövetséges volt, sajnos még a németeknek is a II. világbajnokság alatt. Én is abban reménykedem, hogy az "ujságirói nyomulás " csak az ajánlkozás " lakossági " elfogadtatásának előkészitésére szolgál. Ennek oka pedig, hogy a kormánynak bizonyitási komplexusa van a NATO (USA) felé mivel baj van a pedigréjével.... Juhász F. úr már megemlitette, hogy Magyarország érdekeit a határainkon túl is meg kell védeni.
gordius
2002. november 10. 14:58 | Sorszám: 165
A NATO részéről Magyarországnak cimzett kritika csak előkészitése a magyar katonaság felhasználásának az USA gazdasági érdekeit képviselő " antiterrorista " háborús részvételünkhöz. A mindenkori amerikai elnökök rettegnek belpolitikai okokból katonaságuk emberveszteségétől. Ezért a terroristának kipécézett országban ők csak bombáznak, a "szövetségeseiket " meg küldik a vágóhidra. Persze itt nem az angol, francia, ausztrál, újzélandi stb. szövetségesekről van szó hanem, a silány, szerviens kormányokkal biró kis segédországokról. Őket lehet ilyen primitiven riogatni, hogy nem tettek semmit....stb.
Egyébként ma minden szabadságharcos "terrorista" cimkét visel. A szovjet partizánok is terroristák voltak a német hadvezetés számára. Ha ma lenne az '56-os forradalom, a mi hőseink is ebbe a kategóriába esnének ne legyen senkinek illuziója ezt illetően.

Téma: Hozzászoktak Orbán élénk stílusához...
gordius
2003. január 30. 21:42 | Sorszám: 35
Azt ugyan várhatod. Múlt hétfőn, jan.27-én volt az EU külügyérek közös álláspontját kialakitó EU ülés és ezek néhány napra rá már alá is irták a különutas nyolcak levelét. Jól járnak majd velük Verhaugenék, meg a készülő európai egység. Most majd megismerik milyen az erkölcstelen és képmutató szövetséges.
gordius
2003. január 27. 22:41 | Sorszám: 18
A nagy emberek melletti majmokat nyugaton aszisztenseknek nevezik. Nálunk meg szóvivőnek. Magasfokú iskolai végzettség nem kell a szakmához. Elég az érettségi is, a fontos csak az, hogy a mi kutyánk kölyke legyen... Verhaugen meg persze, hogy szemtelen, hiszen nem kell pillanatnyilag karakán magyar hivatalos fellépéstől tartania. Az viszont igaz, hogy a nyugati államokban rühellik a brüsszeli bürokratákat. Volt alkalmam eredeti véleményeket is hallani erről. Nem kell komolyan venni Verhaugen urat, ő is csak egy bohóc a sok közül.

Téma: Szíria a terrorizmus fellegvára
gordius
2003. április 16. 23:02 | Sorszám: 27
Kedves Hölgyem ! Sok évet éltem arab országban,ismerem a kultúrájukat, kérem fogadja el tőlem az alábbi tájékoztatást :
Az arab férfinak csak házon kivül nagy az önállósága és a szája. Otthon más a helyzet. Az arab házak többgenerációsak, rengeteg a női családtag. A legidősebb női családtag a családfő, ő az úr a házon belül, a többi nővel összefogva terrorizálja a férfi családtagokat. A fiatal férfi számára az édesanyja választja ki a női hammam-ban (török fürdő) a jövendőbelijét aki csak az esküvői szertartást követően ismerheti meg a felesége arcát, alakját. A házasság feltételeit a két anya tárgyalja meg. A fiú a lány apjának köteles kifizetni a lány felnevelésének költségét amit ősi szokás szerint birka-egyenértékben határoznak meg, de ma már aranyban fizetnek ki. (ezért a sok aranykereskedő az arab szukokban) A kapott felnevelési költséget az apa nászajándékul adja leányának, az a házasság alatt az ő személyes vagyona marad. A többnejüség oka minden nőnek a gyermekhez való jogán alapszik. A férfiak egy része nem képes a lány felnevelésének költségét kifizetni ezért a gazdag ember a Korán szerint köteles több (max 4-et) asszonyt magához (el)venni és gyermekeket nemzeni nekik, valamint eltartani őket természetesen a gyermekeikkel együtt !! A hét meghatározott napján a meghatározott asszonynál köteles lenni. Ez a valóságban nem annyira kellemes mint ahogy azt európai szemmel gondolnánk. Az asszonyoknak nincs saját személyi igazolványuk, a férj u.n. családi könyvében vannak regisztrálva a gyermekekkel együtt. A férfi a hatóságok előtt minden felelősség hordozója, az asszonynak nincs joga nyilatkozatot tenni ! Az arab társadalmak többsége nagyon puritán, és kiközösiti a férfit ha megcsalja a feleségé(ei)t. A nő házasságon kivüli szexuális kapcsolatának nyilvánosságra kerülésekor minimum eltaszitják ha arab a szeretője, ha más.Ez egyenlő számára az éhenhalással. Ha a férj elhalálozik, férfi testvére(i) kötelesek tovább gondoskodni az elhunyt családjáról. Az arab nagycsaládok közös konyhán vannak,és akinek jövedelme van az tartja el a népes család többi rászorult tagját is. Soha nem hagynak senkit a sorsára, csak házasságtörő nőket lehet koldulni látni. A Korán a jótékonykodást kötelezően irja elő. Összetartó, hazafias és valláserkölcsös, kicsit archaikus társadalmak, amit az európai ember már hirből sem ismer. Azért vetik meg az arabok az európaiakat mert dekadensek és vallástalanok. Az arab bármilyen vallású embert befogad, de az ateistákat nem. Nevetséges és teljességgel eredménytelen az u.n. európai " demokráciát " ráerőltetni a társadalmaikra. Nem kérnek belőle.
gordius
2003. április 16. 00:11 | Sorszám: 21
Újabb érv az EU csatlakozás mellett : jobb nekünk az EU-n belül mint kivül kiszolgáltatva az amerikai imperializmus gazdasági, esetleg később katonai agressziójának.

Téma: Papp Lajos élőpajzsként Bagdadban
gordius
2003. március 18. 23:32 | Sorszám: 50
Nagyon jó, hogy hazajön, mert nagy szükségünk van a tiszta emberekre. Tettével megmutatta, hogy az erkölcs nem emigrált az államterrorista Amerikába. Nyugodtan visszajöhet, nem kell mindenáron áldozattá válnia.
gordius
2003. március 14. 23:16 | Sorszám: 24
"Orvosok Határok Nélkűl" mozgalom hosszú évek óta müködik."

Magam is ismerem, sőt láttam is ezen orvosok afrikai tevékenységét, önfeláldozó munkáját, szegény, de nagyjából békében élő országokban. Ezt azonban nem keverném össze Dr.Papp Lajos mostani, a saját életét is kockáztató misszójával. Ő egy háborútól bármely pillanatban fenyegetett országban szerez nagyrabecsülést hazánknak. Isten óvja Dr.Papp minden lépését !

gordius
2003. március 13. 22:55 | Sorszám: 18
Én büszke vagyok Dr.Papp Lajosra magyar orvosra. Csodálatos ember és nagy megbecsülést szerez Magyarországnak. Ennek ellenére, szeretném inkább idehaza látni és tudni, hogy Pécset a tőle megszokott magas szinvonalon végezi életmentő munkáját. Akik az indexen és egyéb pöcegödrökben gyalázzák, azoknak kivánom, hogy a kése alá kényszerüljenek könyörögni magukat.

Téma: Hír TV-ről mit lehet tudni?
gordius
2002. december 05. 23:10 | Sorszám: 68
Az a 48% fizet majd elő aki a jobboldalra szavazott és akinek elege van a szoclib médiaterrorból!

Téma: IRAK. Újabb USA aggresszió?
gordius
2003. február 22. 23:21 | Sorszám: 280
Minden odafigyelő ember tudja nyugateurópában, hogy Tony Blair, Georges Bushnak a PR embere. Nagy Brittaniában 71% a háborút ellenzők aránya de ő azokra ügyet sem vet csak szolgálja a gazdáját... Egy ilyen "politikus" által sugallt levelet óriási hiba volt aláirni. Még be sem léptünk az EU-ba már a megosztást, az árulást szolgálta a miniszterelnökünk. Borzasztó, mert Európában igen is népszerű a Chirac által megfogalmazott markáns és helytálló vélemény. A levélügyben mutatkozott meg egy önálló gondolatokkal rendelkező politikus és egy volt gyarmati tisztviselőből lett miniszterelnök döntése között a különbség. Az utóbbi csak azt nézte mit vár el tőle az aktuális erős kutya.
gordius
2003. február 09. 00:12 | Sorszám: 233
" Tudjuk hogy az iraki diktátor vegyi és biológiai fegyvereket vetett be Halabja városában ( többek közt a híres VX gázt) amivel nem egészen 17 percen belül végzett 80 ezer emberrel."

Ebben az érvelésben csak az a zavaró, hogy a biológiai fegyvereket, a VX gázt Szaddám az USA-tól kapta Khomeini ajatollah Iránja elleni háborúhoz. Akkor az volt éppen az USA érdeke és nem aggódott Szaddám belső diktatúrája miatt. Most azért tudja olyan jól, hogy mit kerestet Irakban. A felháboritó az, hogy a beszédeit úgy van képe befejezni, hogy " Isten óvja Amerikát ! " Tőle mindenképpen.

gordius
2003. január 27. 22:23 | Sorszám: 203
Ős-spanyol (1936-os?) barátunk! Nem veszed észre, hogy már nincs kivel vitatkoznod ? A tájékozatlanságodnál csak a szószátyárságod a nagyobb. Kemény kenyér lehet ez !
gordius
2003. január 26. 22:20 | Sorszám: 197
Csak amig belebuknak addig felégethetik a fél világot. Sebezhetetlenségük tudatában agresszivitásuk nem ismer határt. Nem hittem, hogy a Szovjetúniót ebben utolérik. Egyes jelentések szerint egy nap alatt akarnak annyi bombát Irakra ledobni mint az egész öböl háború idején. (Nagaszaki, Hirosima...ugye emlékezünk rájuk)Nem véletlen, hogy a világ kultúrált és gondolkodó politikusai már nem indulnak velük második "nemzetközi" büntető akciójukra.
gordius
2003. január 21. 22:14 | Sorszám: 183
"olvastam én az El Pais-tól és a Guardian-ban is....stb. hülyeségeket " Én tőled is olvastam, már rengeteget. Próbálj meg tájékozottabb, olvasottabb lenni mielőtt megszólalsz. Fele annyi Fórum, és kétszer annyi olvasás. Ez a módja. Fárasztó, de más is igy szedte össze az ismereteit.
gordius
2003. január 19. 23:00 | Sorszám: 178
Elképesztő az a hazai hazudozás ami a taszári bázis körül folyik. Még az ujságirókat sem engedték kiszálni legutóbb a " bejárás" során az autóbuszukból és még belülről sem fényképezhettek. Napjainkban az USA-ban minden arab származásu állampolgáruktól ujlenyomatot vesznek. De ez nem diszkrimináció, vagy faji előitélet! Állitólag már az arab ujságok is irnak a nagynehezen az egész világról összekapart 3(5)000 külföldre szakadt iraki ellenzéki (?)magyarországi kiképzéséről... Nagy kár, hogy Nancy-t meg hazahivják mert igazán szórakoztató volt annyi baromságot hordott össze.
gordius
2003. január 09. 20:33 | Sorszám: 174
A helyzet komolyságára utaló jel, a kaposvári és a taszári polgármesterek kétségbeesett erőlködése a biztonságuk biztositására. Nem csodálom, ha nyugtalanok, hiszen diverzáns képzés kezdődik a szomszédságukban. Nem kétséges, hogy Irak foggal-körömmel fog védekezni az agresszió ellen és mivel nincs az USA-val egy súlycsoportban valószinűleg régen befejezte ellen diverzánsai kiképzését. Csak remélni merem, hogy nem figyeltek fel erre a nyomorult kiképzőtáborra vonatkozó felajánlkozásra. Gondolom hasonló gondolatai lehetnek az emlitett polgármestereknek is.
" mi bajunk nekünk a muzulmánokkal " kérdezed. Nekünk semmi, de aktuális kormányfőnk pedigréjével nincs minden rendben nemzetközi sikon, ezért a gazdái szüntelenül bizonyitani kénytelenek, hogy jó szövetségesek. Mindent megtesznek csak elfogadja őket a Nagy Testvér.
gordius
2003. január 07. 22:03 | Sorszám: 171
Az irak elleni agressziós tervek hátterében valóban ott van az izraeli-palesztin probléma. Ez a lényege az egésznek. Ha nem lenne Palesztinában az egyoldalú erőviszonyokon alapuló népirtás, akkor a szaudiak sem pénzelnék a palesztin problémára hivatkozó terroristákat.

" igy tudják csak igazolni terrorista tevékenységüket, azt, hogy szükség van rájuk " Ugye nem gondolod komolyan, hogy emberek százai hosszú évek óta önkéntesen felrobbantják magukat csak azért, hogy "igazolják" hogy szükség van rájuk ? Na ne !!

Még egy vesztes lesz : az Amerikai Egyesült Államok egyre nagyobb belpolitikai feszültségek elé néz.

gordius
2003. január 05. 00:14 | Sorszám: 164
Nem a szaddámi diktatúra zavarja a Bush mögött álló erőket, mert támogatottak már rengeteg diktátort az elmúlt évtizedek folyamán, pld. Dél-Amerikában.Ha érdekei megkivánják az USA azonnal elárulja a szövetségeseit, lásd az iráni sah esetét, vagy a dél-vietnami adminisztráció cserbenhagyását. Az első iraki háborút megelözóen megüzenték Szaddámnak, hogy Kuvait " visszaszerzése" ellen nincs kifogásuk. Az belement a csapdába és lerohanta Kuvaitot. A most előkészitett második iraki háború amerikabarát kormány létrehozására irányul, az olaj megszerzése miatt. Irakot meg fogja az USA támadni bármi áron. Nagaszaki és Hiroshima atombombázásából sem csináltak lelkiismereti kérdést, pedig a II. világháború akkor már véget ért. Ki akarták Japánon próbálni a háború végére elkészült atomfegyverüket. A felháboritó az, hogy Bush minden beszédét azzal fejezi be, hogy " Isten óvd meg Amerikát !"

Téma: Tulajdonképpen megszűnt a Miép...
gordius
2002. november 18. 22:15 | Sorszám: 348
Egy fél éve nem nézek magyar nyelvű TV adást. Reggel meg különösen nem. Igy sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, sőt azt sem tudom Békesi milyen harangot kongatott. Pedig érdekelne, világosits fel légyszives.
gordius
2002. november 15. 23:21 | Sorszám: 344
Ne az önk.-i választásokból indulj ki. Az a gyanús és hajszálnyi vereséget hozó parlamenti választások utáni hangulatot tükrözte. Azóta a jobboldalon káosz van. Mindenki bűnbakot keres a másikban. Elég ha a topicok hozzászólásait végignézed, azok is ezt tükrözik. Most baisse van de lesz még hausse is. Orbán majd párttá szervezi a polgári köröket, a MIÉP meg következetesen újra talpra áll. A szoclib. márciustól kénytelen lesz kiábránditani a szavazóit, azaz a " lakosságot". Megvan még az a jobboldali tábor amely megmutatkozott a Kossuth téren. Ezeknek több esze van annál, minthogy üres igérgetésekre várjanak.
gordius
2002. november 07. 09:22 | Sorszám: 315
Gondolataiddal egyetértek, de ne légy ennyire elfogult a Csurkáékkal. Túl drága ár lenne nekik a rengeteg rájuk szórt rágalom, hazudozás, mocskolódás elviselése egy kis szereplésért. Ők néha naiv, esetleg feleslegesen őszinte, de elkötelezett módon harcolnak a magyarságért. Nagy hátrányuk, ez az őszinteség, hiszen a többi politikai szereplő általában nem Grál lovag, sőt vannak közöttük politikai bűnözők is, akik kifejezetten a társadalom megtévesztésére játszanak és sajnos sikerrel. Hozzájuk képest Csurkáék szenteknek mondhatók, mégha időnként károkat is okoznak a nemzeti oldalnak.
gordius
2002. november 07. 00:21 | Sorszám: 312
A jobboldal mindig érzelmi politizálást folytatott.Ez egy identitásához, hagyományaihoz, nemzeti múltjához erősen kötődő társaság. Nem gyökértelen ide-oda, 19.000-Ft ért szavazó bázis. Intelligensebb annál, hogy meginogjon. Ha nem csalnak az információim a Miép sem ellenzi az EU-ba lépést, csak a nemzeti érdekek mentén követeli a tárgyalásokat. A megalkuvást nem ismerő kritikának helye van. Az egyetlen párt a Csurkáé amelyik azt mondja amit gondol. Ezért nem népszerű mert sokan megijednek a kemény őszinte gondolatok kimondásától. Elszoktak, vagy soha sem hallottak még ilyen viselkedésről. A revizionizmusnak nem sok értelme van, de kell a nemzeti önbizalom éltetéséhez. Világosan érződött az elmúlt ciklusban, hogy a Fidesz örült a Miép szókimondásának mert igy nem neki kellett azt gyakorolnia.
gordius
2002. november 07. 00:02 | Sorszám: 311
Én nem tudok és nem szeretnék erre még 20 évet várni!! Másrészről a MIÉP igen tisztességesen politizált az elmúlt ciklusban és hűségesen támogatta kivülről a Fideszt. Ettől majréztak szoclibék és addig bundáztak a választásokkor amig a MIÉP " kimaradt" a parlamentből, igy nem tudott a Fidesz kormányképessé válni. A MIÉP a választások előtt elrontott mindent azzal, hogy még az urnákhoz sem járult szavazóinak kijelentette a Csurka a száz visszaléptetést. Akkor a közvéleménykutatások ennek realitását alátámasztották. A miépes szavazókat jó lenne nem piszkálni. Az elkeseredés függvényeként feljönnek még ebben a ciklusban. Egy napon újra értékes szövetségese lehet a Fidesznek ha az nem majrézik korrekten és nyiltan szövetkezni. A Fidesz most zilált, egymást is marják, igazi vezetőjük nincs. Ez a gyanús választási eredmény teljes kiábrándultságot okozott. Az ellenfél balra van !!!
gordius
2002. november 04. 23:58 | Sorszám: 297
Anélkül, hogy miépes lennék, kijelentenem, hogy politikai aalfabétizmus a nemzeti radikalizmusra rákenni, hogy szélsőjobb. Nehezen viselem ha az MSzp minősit valakit szalonképtelennek. Sajnos a szélsőbboldali diktaturával való riogatás bejött nekik, de ez a széles tömegek politikai intelligenciájára enged következtetni. A Fidesz-nek igen alapos politikát kellene kidolgoznia a Miéppel való kapcsolatában, mert szavazóinak elszippantása nem fog neki sikerülni. A teljes elhatárolódás a Miéptől -az ellenfél igényének megfelelően- nem hozhat eredményt, de a szoros választási eredményt eldöntheti. Akárhogy elhatárolódnak sosem lesznek jók a másik oldalnak Hiábavaló az ellenfél igényeinek megfelelni próbálni, azok a hatalmat akarják és csak maguknak.
gordius
2002. november 03. 23:28 | Sorszám: 273
A Polgári Körok gondolatában ez a nagyszerü. Belefér mindenki és a polgári jobboldalhoz húzó honfitársaink meg kerülhetik a féltékeny pártvezetőket. Minden jobboldali értékrendet valló párt vezetője eddig a jobboldal egységéről beszélt, de azt csak a saját vezetése alatt tudta elképzelni. A polgári körök egyesitő erején túlmenően egy polgári Párt-Unió lenne a megoldás, de ez nem azonos az Uniópárttal ! Az utóbbit megvalósithatatlannak tartom. Probléma lesz abból, hogy a Fidesz a polgári köröknek valami olyan szerepet szán, mint az SzDSz a hitgyüliseknek,azaz a garantált szavazók szállitását. A Miép-pel való viszonyra nagyon oda kellene figyelnie a Fidesznek, mert nélkülük nem lesz jobboldali többség. Példa az MSzP aki nagyon ügyel rá, hogy egy demokratikus, nemzeti szellemiségü baloldali párt soha ne jöhessen létre, (Szocdem) mert jól tudják, hogy azzal igen nehéz lenne nekik egységet létrehozni.
gordius
2002. október 31. 23:26 | Sorszám: 269
Az országgyülési választások 2. fordulójában az egységes jobboldal mégis csak megnyilvánult. Azt az Orbán sem gondolhatta komolyan, hogy a Kossuth téren csak fideszesek voltak jelen. Sajnos minden pártban a szélsőségesek hallatják leginkább a hangjukat. Azok meg csak pártban tudnak gondolkodni, nemzetben nem.
gordius
2002. október 31. 23:14 | Sorszám: 268
A MIÉP-el kapcsolatos kritikáddal jórészt egyetértek, szervezni sem tudnak és alapvető hibákat követnek el, pld. nagygyülésen széllel szemben felállitott hangszórók, stb. A Magyar Fórum-ról viszont pontatlanok az információid. A legnagyobb példányszámú hetilapok között van, több mint 60.000 példánnyal. Hol van ehhez az ÉS, a 168 óra ? Álmodnak csak ilyen példányszámról. (forrás:Média Ász)
gordius
2002. október 29. 22:55 | Sorszám: 201
Gratulálok kedves Calviniana. Ritkán találni értelmiségi szinten politikáról vitatkozni képes hölgyet. Kár, hogy szemléleted annyira szegregációs. A polgári értékrend köré többféle megoldást ajánló politikai erő tömörül. Más a Fidesz szerepe és más a Miépé. Mindegyik hasznos mert más más eszközökkel ugyanazért a célért harcol. A radikalizmus akciókész, megalkuvást nem ismerő, a mérsékelt jobb viszont politikailag kifinomultabb eszköztárral operál. Mindegyiknek megvan a fontos szerepe. Katasztrófális, hogy a közös vereség után egymást abcugoljuk. CSAK EGYSÉGES JOBBOLDALNAK VAN ESÉLYE A JÖVŐBEN A GYÖZELEMRE !! A probléma az, hogy mindenki a saját vezetése alatt képzeli el a jobboldali egységet. Nagyon fontos lenne, hogy ne tegyünk szivességet az igen erős, bosszúálló és jól szervezett ellenfélnek azzal, hogy egymás torkának esünk és kirekesztünk ezen oldal potenciális szüvetségesei között. Ellenfeleink ezt akarják "szélsőségező" demagógiájukkal elérni. Persze ők mondták meg ki tekinthető annak. A polgári zászló alatt mindenkinek, az ujjászervezendő kisgazdáktól, a fideszen, mdf-en át a miépig helye kell legyen ! Minden pártnak megvannak a szélsőségesei tudjuk, láttuk. Nem belőlük kell kiindulni. Orbán a pártok fölött átnyúló egység megteremtéséért hirdette meg a Polgári Köröket.Ez nem jutott még eszedbe ? Vagy mindig ellenzéki pozicióban szeretnéd látni a polgári oldalt ? Kérlek gondolkodj el ezeken.
gordius
2002. október 24. 23:52 | Sorszám: 166
Bravo Antlfinger Edward ! Mind a 142-es mind a 144-es fejtegetéseddel tökéletesen egyetértek. Végre szinvonalat hoztál ebbe a vitába. Érdemes volt belépnem ma este. Meggyőztél arról, hogy egy egyesült jobboldali párt nem lenne jó, csak két párhuzamosan együttmüködő. Az egyesülés valójában egyfajta új MDF-et szülne amely rögtön osztódásnak indulna. Egyesülés nélkül is ez lesz a Fidesz sorsa, mivel sok hiteltelen embere van és tömérdek kissebb-nagyobb rangú fantasztája, akik szélsőséges érzelmi politizálást folytatnak. Persze ez a jobboldali politizálásra általában jellemző. Orbán és közvetlen harcostársai egyedül tekinthetők hitelesnek. Én nem itélem el Kövért a racionális politizálásért, de a Miép szavazók megcélzása hiba volt. Ő legalább az érzelmeken túl tud lépni, méltó ellenfele az értékelvüséget hirből sem ismerő MSzP-nek. Benne emberükre találnak, nem véletlenül habzik a szájuk ha meglátják, főleg ha hallják.
gordius
2002. október 23. 14:53 | Sorszám: 131
Kiegészitve a 129-es számú hozzászólásom, az alábbi gondolatokkal egésziteném ki: Magyarországon nincsenek szélsőséges pártok. A Miép és a Munkáspárt is csak radikális pártnak számitanak a politikai szinek palettáján. A " szélsőséges " cimke ballibék találmánya, ezzel akarják erkörcsileg ellehetetleniteni politikai ellenfeleiket szerte Európában. Óriási hiba ezt komolyan venni, még ha sokan, esetleg tanult emberek is, beveszik a " szélsőjobboldali veszély " gyermeteg demagógiáját. Nagyon jól tudták, hogy a Fidesz nem nyerhet a miép szavazók támogatása nélkül, ezért riogatták ezzel az arra alkalmasakat. Európában számtalan középjobb-jobboldali radikális koalició is kitünöen kormányoz és az EU tagja továbbra is. (Dánia, Portugália, Norvégia, Olaszország, Ausztria stb.) Attól, hogy a miép 1-2 tárcát kapott volna egy koaliciós kormányban nem dőlt volna össze az ország. Nem csinálhattak volna nagyobb kárt mint a Torgyán vagy most az SzDSz. Környezetemben több olyan, addig semleges szavazott a Miép-re a törvényhozói választásokon akiktöl addig azt sem lehetett remélni, hogy a fideszre hajlandó szavazni. Ezért nem hiszem el, hogy a miép " magától " esett ki a parlamentből.... de ezt hagyjuk. A fentiek miatt felesleges az elhatárolósdit tovább játszani mert ez a jobboldal érdekeit nem szolgálja. A baloldal egységes, jól szervezett. Ne akarjatok folyton jók lenni náluk, mert úgyse lesztek azok soha !
gordius
2002. október 23. 14:24 | Sorszám: 129
Elnézésed kérem, hogy lökötteztelek. Deutsch, Pokorni és Kövér többször is fikázta a miépet. Egyébként a Fidesz-MDF érdekét védtem az önkormányzati választáson egy budapesti bolsi kerület egyik szavazókörében. Az ember nem akkor jó harcos ha kritikátlanul elfogadja az övéi által elkovetett hibákat. Tény, hogy csak egyetlen jobboldali erő kellene legyen és nem azzal kell folyton foglalkozni, hogy hogyan feleljünk meg az ellenérdekelt fél elvárásainak. Lefasisztázmnak azok mindenkit aki nem az ő oldalukon áll. Orbán is volt már fasiszta meg cigány stb.is. Ezeknek kellene megfelelnie egy nemzeti politikusnak ? Jó ha felfigyelsz rá, hogy az ellenség balra van, nem jobbra.
gordius
2002. október 22. 23:25 | Sorszám: 119
Kedves GM Barátom ! Imponáló a politikai "elemzö" készséged. Na, hogy megértsd mi is történik megmagyarázöm : a szoclib ellenfél igen erős és jól szervezett. Ezzel szemben csak teljes jobboldali egységgel lehet szembeszállni. Ellenségeink azért talélják "fasisztának" a miépet, hogy ne merjen a jobb oldal többi része szövetkezni vele és mindig hiányozzon az az 5-8% amit jelent. Igy aztán röhögnek ellenségeink a markukba kiközben Te és néhány lökött Fideszes politikus fikázza a potenciális szövetségest. Egyébként Franciaországban az u.n. " szélsöjobb " kirekesztéséért volt az elmúlt évtizedekben föleg a baloldal kormányon.... Persze mindig balról mondják meg ki a szélsőjobbos. Sajnos az MDF-ben is vannak Boros Péterek akiknek elengedhetetlen az MDF teljes erodálódása és ezért számára a jobboldali összefogás felesleges és nem "aktuális". A magyar jobboldal úgy ócska ahogy van...

Téma: Göncz Árpád spicli volt!
gordius
2003. január 10. 22:58 | Sorszám: 107
Ő nem akkor szólal meg amikor ő akar, hanem amikor a gazdái engedélyt adnak rá.
gordius
2003. január 09. 21:27 | Sorszám: 95
Én már a topic cimét sem értem. Ki előtt volt ez még titok ? Hiszen tizenkét éve ismeretes. A siralmas az volt amikor Bánó A. izzadt a TV. képernyőjén mert a gyártó japán cég vizsgálata beigazolta, hogy a Hiradóban leadott muster meg volt hamisitva és nem az állitólagos náci fiatalok fütyülték ki Árpi bácsit a Kossuth téren hanem a volt rabtársai. Na és ? mondaná erre hazánk nagyja. Anatall Józsefre hivatkozni felesleges mert ő hires egyes személyi döntései katasztrófális hibáiról. Nem véletlenül a közelmúlt vizsgálatai szerint az ő kormányában volt a legtöbb volt kommunista ügynök. Ő mint becsületes ember azt gondolta, hogy mások is azok... Árpi bácsival törököt fogott szegény. Hogy kiderült, már 1948-ban is "dolgozott" csak azt igazolja igen jól tudta az SzDSz kit rakat az elnöki székbe. Cher Monsieur, ce n'était pas par hasard !

Téma: Mereénylet Djindjics ellen
gordius
2003. március 14. 23:33 | Sorszám: 31
" csak tévén láttam, de még úgy is fájt... "
Pedig már megszokhattad, hogy külső-belső ellenség mind a magyart rúgja vágja, az meg bambul és csak tűri. Alátámasztásként idézek neked Ady Endre Biró Lajosnak ajánlott " A Hőkölés Népe" cimű verséből:

Betyár urai igy nevelték,
Nem rúg vissza, csak búsan átkoz,
S ki egyszer rúgott a magyarba,
Szinte kedvet kap a rúgáshoz.

Ma is itt ül lomhán, petyhűdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznának,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák.

stb.


Téma: Előrehozott Választási Csalást Terveznek
gordius
2003. január 11. 23:36 | Sorszám: 8
Az osztogatás ideje lejárt, az örökölt pénz elfogyott, megkezdődtek az áramelések. Az inflációt eddig csak az MNB elnöke miatt nem tudták felpörgetni és életveszélybe küldik a katonáinkat. Ráadásul az EU-ba lépés első 2-3 évét eddig mindenhol a zuhanás, komoly gazdasági mélypont jellemezte. Nálunk is az fogja. Ez a 2-3 év zuhanás pont a következő választásokat(2006)fogja brutálisan befolyásolni. Azért akarnak előrehozott választásokat addig amig tart a viszonylagos prosperitás társadalmi közérzete és félnek, hogy egyszer a szavazóik látók lesznek...

Téma: az út és vasúthasználat....
gordius
2003. február 25. 23:10 | Sorszám: 7
Tüntetni ? Az egészségügyiek például akikről legkevesebb hét bőrt nyúznak le kimennek tüntetni az utcára ? Nincs ebben a társadalomban már önvédelmi reflex.
gordius
2003. február 22. 22:20 | Sorszám: 5
" Kellenének nálunk is nagyon a Rosa Luxenburgok "
Karl Liebknecht nem lenne jó ?
gordius
2003. február 22. 16:49 | Sorszám: 3
Már jó ideje az a tragédiánk, hogy nincs a nemzeti érdekeket következetesen védelmező kormányunk. Ennek érvényesitéséhez ugyanis politikusi kvalitások is kellenének,meg bátorság. A gyarmati tisztviselői tapasztalatok csak a folyamatos alkalmazkodásra jók.
gordius
2003. február 20. 18:22 | Sorszám: 0
Amerikai meglepetés Berlinnek
International Herald Tribune :

A Gerhard Schröder vezette német kormányt jó néhány meglepetés érte az utóbbi napokban. Két hete villámcsapásszerűen pattant ki a hír, hogy nyolc európai ország - Anglia, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Lengyelország, Magyarország, Csehország és Dánia - közös nyilatkozatot írt alá, amelyben kijelenti, hogy Németország és Franciaország álláspontjával ellentétben támogatja Amerika Irakban tervezett katonai beavatkozását. A beszámolók szerint mindez csakugyan megdöbbentette Schröder kancellárt, akit a német hírszerzés nem volt képes figyelmeztetni, mi készül a szóban forgó nyolc államban. Pár nappal később - Colin Powell ENSZ-beli beszédét követően - további tíz európai ország lépett az Egyesült Államok támogatói közé. Megfigyelők szerint mindez annak meglepő bizonyítékát szolgáltatta, hogy Németország és Franciaország mégsem vehette át az európai irányítást. Ráadásul a német konzervatív ellenzék új vezetője, Angela Merkel is sietett kinyilvánítani, hogy amennyiben kormányon lennének, Németország is aláírta volna a "nyolcak" levelét. Mindezek után pedig a Brüsszelben tárgyaló amerikai kongresszusi delegáció bejelentette: Amerika a tervek szerint átcsoportosítja Németországban állómásozó 70 ezer katonájának egy részét a jóval alacsonyabb fenntartási költségekkel működtethető magyarországi, lengyelországi, bulgáriai és romániai támaszpontjaira. Mindez persze nem jelent igazán büntetést Schröder kancellárnak, csupán egy újabb tény a meglepetések sorában.


Téma: Az Oregon Center for Public Policy által készített összeállítása Irakról !.
gordius
2003. március 23. 22:50 | Sorszám: 14
mena.org.eg (Egyiptom),
MiddleEast.org,
iviews.com,
amin.org,
mojahedin.net(Irán),
independentpalestine.com,
arabnews.com (Saudi Arabia)
welcominiraq.org (Iraq)
Al-Jazeera.com (Qatar)
Al-Jazeera.net/news/arabic/2003/3/3-22-26.htm

Jó tájékozódást !


Téma: Háború !!!!!
gordius
2003. április 22. 21:40 | Sorszám: 390
" Megdöbbentő, hogy az amik már nem is takargatják szándékaikat. Hogy ők így be merik jelenteni a csővezeték építését, az egyszerre jelenti azt is, hogy zsákmányért háborúztak.."
Afganisztánban az amik heteken keresztül az elhagyott hegyeket bombázták tonnás bombáikkal, úgymond Ben Laden-t keresve aki az ottani barlangokban bujkál... Három héten belül az új Afgán, Pakisztáni és a Kazah miniszterelnök amerikai segédlettel létrehozott megegyezése alapján amerikai pénzből elkezdték épiteni a kazah Tengizből Indiáig vezető olajvezetéket 1300 km hosszban. Az "értelmetlen" bombás célja tehát a tervezett olajvezeték nyomvonalának az előkészitése volt. Következtetés: ennek az olajvezetéknek későbbi biztonságos üzemeltetéséhez kellett megbuktatni a tálib rezsimet...
gordius
2003. április 16. 19:35 | Sorszám: 385
A háborút nem sikerül "eladni"
The New York Times , 2003. 04. 09.

A Pentagon tagjai az al-Dzsazira arab televízió munkatársainak nyilatkoznak, és Jennifer Lopez dalaival puhítják az arabokat. A központi katonai parancsnokság kampányának vezetője szerint a hatásosabb információátadás életeket menthet. A szakértőnek ebben igaza van, ám a világ közvéleményének megnyerésénél az iraki nép megszólítása sem kevésbé fontos. Bush erőfeszítése arra, hogy Amerikát jó színben tüntesse fel, még inkább szembetűnő Katarban, ahol a sajtótájékoztatók első sorában az al-Dzsazira kap helyet, míg a The New York Times a második sorba szorul. Az erőfeszítések ellenére senki nem szereti Amerikát. A közhangulatra igen jellemző a brit lakosság bizalmatlansága Bush tetteivel és szavaival kapcsolatban: hét britből alig egy gondolja úgy, hogy Bush igazat mond. Egy amerikai katonai sajtótájékoztatón a cikk szerzője mellett egy kínai újságíró ült, aki tömören megfogalmazta a problémát: szerinte amit hall, az pusztán propaganda. A kínai újságíró jól tudja, mit jelent ez, hiszen hazájában is hasonló a retorika. Bush erőfeszítései hatástalanok. Egy Londonban megjelenő arab nyelvű újság szerint ugyanis az araboknak Bushról mindig is az amerikai-izraeli barátság fog az eszébe jutni, s ezen semmilyen retorika nem változtat. Tony Blair brit miniszterelnök közel-keleti békeindítványa tehát egyre sürgősebbé válik. Az amerikai kormány mindig megtervezi retorikáját, és természetesen mindig rengeteg szövetségese van. Nemrég a Salamon-szigetek került fel az Amerikát támogató országok listájára. Amikor újságírók a Salamon-szigeteki miniszterelnököt kérdezték az ügyről, ő azt válaszolta: "Én nem tudok róla."

Megosztott az amerikai diplomácia
The Economist , 2003. 04. 03.

Tony Blair angol miniszterelnök - mielőtt találkozott volna George W. Bush elnökkel Camp Davidben - kijelentette, hogy az európai és az amerikai diplomaták egyik legfontosabb feladata az iraki háború miatt megromlott nemzetközi kapcsolatokat helyreállítása. Hasonló szellemben nyilatkozott a közelmúltban Gerhard Schröder és Jacques Chirac is. Kérdés azonban - vélekedik a szerző -, hogy Bush szintén ilyen eltökélten törekszik-e a kapcsolatok rendezésére. Megfigyelők szerint a washingtoni kormányzat ebben a kérdésben is megosztott: a külügyminisztérium már régóta a diplomáciai kapcsolatok normalizálását szorgalmazza. Két csoport azonban nem ért egyet ezzel a szándékkal. Az egyik szerint korai volna még diplomáciai lépéseket tenni, mert a háború sikeres befejezése önmagában felold majd számos ellentétet. A másik csoport ennél jóval radikálisabb: ők bosszút kívánnak állni a háború európai ellenzőin - elsősorban Chirac elnökön és Schröder kancelláron -, akik szerintük hűtlenek voltak Amerikához. Az újságíró kijelenti: igen aggasztó, de az utóbbi csoportok egyike sem látja be a nyilvánvaló tényt, hogy az iraki háború jelentős nemzetközi veszteségeket okozott az Egyesült Államoknak.

A háború utáni rendezésről tárgyalt Bush és Blair

gordius
2003. április 15. 00:05 | Sorszám: 372
1.) "igen az a bizonyos csőlátás ... Anyám ! És pont itten" válasz: csak azt tudnám, hogy mit is keresel ezen a csőlátó jobboldali fórumon...
2.) " Posta galambbal vagy mint a sváb hegyi pásztoroknál az új mpeg alapú jodlizással műholdra ? " válasz : hogy mi módon lehet a digitális kamerák idején képanyagot műholdon akár Qatarba is elküldeni nem áll módomban elmesélni neked mert nem értek hozzá.
3.) " Lökd fel ide a hitelesítést is ám min. Kofi Annantól példúl ! " válasz : a hitelesitést a saját hirforrásaidtól kérd először számon, mert rájuk fér. (pld.168 óra, vagy akár a CNN)Én a TV5-ön hallottakról beszéltem, a hivatkozás eleve adva volt.
4.) " nem a műholdas arab hót pártatlan kamerás haverod ( ki érdekelt hogy az mit kavart éppen )" válasz: csak nem a féktelen fajgyűlölet beszél belőled ? Nem értem hozzászólásodban a feneketlen indulatot.
5.) "( Ne csak így lazán zsigerből és könnyedén csak leugass !)" válasz: erre a megjegyzésedre inkább nem reagálnék mert ahhoz le kellene mennem a szintedre. Nem ilyen stilusú környezet vesz körül. De megértem, hogy ez nem mindenkinek juthatott osztályrészül.
gordius
2003. április 11. 23:27 | Sorszám: 354
" egy géppuskázó tank felett filmezett (tetőről ?), amikor találat érhette "
Én azt irtam : éppen leadott egy anyagot a szálloda tetejéről. Ez azt jelenti, hogy műholdon át juttatta Qatarba, hogy az anyag mielőbb adásba kerülhessen.
A csőlátásodnál csak a tájékozatlanságod nagyobb. Ami nem meglepő ha a cenzúrázott CNN-re támaszkodsz...
gordius
2003. április 08. 23:29 | Sorszám: 323
Bagdadban széttlőtték az Al-Jazeera Tv székhelyét,hasonlóan mint Kabulban. Ezt követően a túlélő tudósitóik beköltöztek a Palesztina Hotelbe a többi tudósitó közé és innen továbbitották anyagaikat. A TV5 frankofón tv szerint éppen leadtak egy anyagot a hotel tetejéről majd pár perc múlva a hotel yenki támadást kapott a szemben lévő hidról. Egy francia TV-s ezt is éppen rögzitette.
Nem szeretik ezek a "felszabaditó" csapatok a bizonyitékokat. Különösen, hogy most már az a hir is járja, hogy fosztogatnak. De elég a szőnyegbombázás is amit Bagdadban végrehajtottak. Nem véletlen, hogy az USA nem irta alá a megállapodást miszerint nemzetközi törvényszéknek lehetne az állampolgárait alávetni...Rájuk ugyanis nem lehet érvényesiteni a háborús bűnös kategóriáját.
gordius
2003. április 07. 23:13 | Sorszám: 311
" Az SZDSZ mellszélésségel a háború mellet."
Ez nem meglepő ennél a szélsőséges liberális törpepártnál. Miska-Kancsó nem tesz mást mint önmagukat képviseli, hiszen ez az ő háborújuk is.
gordius
2003. április 07. 23:06 | Sorszám: 310
Azért nem árt figyelembe venni, hogy a www.al-jazeerah.info egy amerikai honlap. Következésképpen nem azonos a www.aljazeera.net vagy a megtámadott www.english.aljazeera.net katari honlapokkal!
gordius
2003. március 23. 22:58 | Sorszám: 202
néhány informálódási lehetőség a túloldalról is :
mena.org.eg (Egyiptom),
MiddleEast.org,
iviews.com,
amin.org,
mojahedin.net(Irán),
independentpalestine.com,
arabnews.com (Saudi Arabia)
welcominiraq.org (Iraq)
Al-Jazeera.com (Qatar)
Al-Jazeera.net/news/arabic/2003/3/3-22-26.htm
Jó tájékozódást !
gordius
2003. március 23. 22:06 | Sorszám: 200
" A haboru kezdete elott mar felvazoltak az uj Palesztin terveket, szo volt egy csomo mindenrol."

De arról nem lehetett szó, hogy regionális hatalommá fejlesszék Izraelt és ennek érdekében mészárlásokat hajtsanak végre a szomszédos államok lakosságában.

gordius
2003. március 20. 23:17 | Sorszám: 154
Ajánlom a háború kitörése előtt három nappal megjelent francia ujságcikket elolvasni.

KÁROK MINDKÉT OLDALON 2003. 03. 16. L'Intelligent (francia hetilap)

Már az első rakéták elindulása előtt is a konfliktusnak három áldozata van : az ENSZ, az angol minisz-terelnök Tony Blair, valamint az Egyesült Államok nemzetközi tekintélye.

Az iraki krizis közeledik a tetőpontjához. A diplomácia lehetőségei határához érkezett, és ha csak csoda nem történik, az elkövetkezendő napokban az Egyesült Államok az ENSZ Biztonsági Tanácsának a beleegyezése nélkül indit háborút. A hadjárat első óráiban háromezer bombát és rakétát szándékoznak Irakra zúditani, miközben páncélos oszlopok nyomulnak Bagdad felé és légiszállitású csapatok szállják meg az ország külön-böző pontjait. A bevallott cél egy olyan gyilkos és kiterjedt sokk okozása, amit az iraki rezsim nem élhet túl.

Az ágyúk hangjának a kezdete előtt, még néhány diplomáciai probléma megoldásra vár. Tony Blair, a brit miniszterelnök, Amerika leghűbb szövetségese nagyon nehéz szituációban van. A G.W. Bush háborújához nyújtott feltétel nélküli támogatása, saját politikai hátterében, a Munkáspárton belül is ellenérzéseket váltott ki, legalább úgy mint a brit közvéleményben. Honfitársai nagy többsége a tervezett katonai akciót veszélyesnek igaz-ságtalannak és törvénytelennek tartja. A kritikákra a kormányfő kompromisszumos megoldást keresett, de javas-latainak eredménye csak Washington méltatlankodása lett, elsősorban Donald Rumsfeld az amerikai külügyminiszter részéről, aki nem titkolta, hogy az Egyesült Államok nagyon jól meglenne a brit segitség nélkül is, mint ahogy Franciaország és Oroszország vezette háborúellenesek támogatása nélkül is igen jól megvan.

Amennyiben a háború nem hoz azonnali győzelmi sikert, első áldozata a speciálisnak mondott amerikai-brit kapcsolat lesz. Valószinű, hogy a brit közvélemény követelné Blairtől vagy az utódjától, a Washingtontól való távolságtartást és egyidejűleg az európai uniós partnerekkel Anglia kapcsolatainak a szorosabbra fűzését.

A krizis másik látható következménye : A Szovjetunió közel tizenkét évvel ezelőtti összeomlása óta kialakult amerikai dominanciát a jövőben egyre többen ellenzik. A Francia, Német valamint Oroszország által testet öltött szövetség Kinától is óvatos támogatást kap, és célja az amerikai hatalom ellensúlyozása, többpólusú világ kialakitása. Ezen szövetség létjogosultságát a Bush adminisztráció neo-imperialista viselkedése, azaz ambiciói által az egész világon kiváltott nyugtalanság támasztja alá. Amiről itt szó van elsősorban, ez az új amerikai megelőzési doktrina, azaz, hogy az Egyesült Államok jogot formál bármely állam megtámadására, nem azért mert az azonnali veszélyt jelent, hanem mert azt jelenthet a jövőben.

Két amerikai diplomata lemondott : John Brown a külügyminisztériumból és John Brady Kiesling, politikai tanácsadó az athéni követségről. Az utóbbi Colin Powel külügyminiszternek küldött levelében azt irja: " az a politika amelynek a védelmét elvárják tőlünk összeegyeztethetetlen az amerikai érdekekkel és értékekkel. Az Iraki elleni háborúhoz való csökönyös ragaszkodás arra készet bennünket, hogy túltegyük magunkat a nemzetközi törvényességen, amely a múltban Amerika legnagyobb fegyvere volt. A legnagyobb mértékban leromboljuk a nemzetközi kapcsolatok azon hálózatát amelynél nagyobbat és hatékonyabbat nem ismert még a világ. "

A háború következő feltehető áldozata az Egyesült Nemszetek Szövetsége és különösképpen a Biztonsági Tanács lesz. Azzal, hogy az utóbbi felhatalmazása nélkül, az Egyesült Államok háborút indit, "kiiktatja" ezt a szerve-zetet, újabb csapást mér a tekintélyére és a világbékét fenntartó, garantáló szerepére.

A rettenetes fegyverek amelyeknek a bevetését az Egyesült Államok beigérte Irak ellen, szükszégszerűen súlyos veszteségeket fognak okozni a polgári lakosságnak. Következésképpen, az arab-muzulmán világnak az Egyesült Államok elleni dühös tiltakozására számithatunk, a nacionalista és iszlámhű erők hangjának a felerősö-désére, újabb amerikai célpontok elleni támadásokra. Ezekután egyetlen amerikai sem lesz biztonságban sehol a világon. Március 10-ei egyiptomi újságok hozzák az El-Azhar egyetem kutatóinak azon felhivását, amely felszó-litja az arabokat és muzulmánokat a védekezésre az otthonaik védelmére. " az iszlám jog alapján, ha az ellenség elözönli a muzulmán földet, a dzsihádban való részvétel (szent háború) kötelessége minden muzulmán férfinak és nőnek." szögezi le ez a nyilatkozat.

Amerika Irak elleni háborúja mindenek előtt az olajért vivott háború. Az amerikai csapatok első dolga az olaj-kutak és lelőhelyek megszállása lesz. A Bush adminisztráció leszögezte, hogy az iraki nép számára őrzi meg az iraki olajat. Most már csak azt kellene tudni, hogy ez mit is jelent, és amerikaiak vagy irakiak lesznek azok akik a háborút követően kitermelik az olajat. Mégkevésbé lehet tudni, hogy a hatalmas kitermelési koncessziók vajon külföldi vállalatok számára lesznek szétosztva ? Ebben az esetben igen valószinű, hogy amerikaiak hasitják majd ki az oroszlánrészt maguknak.

Magától értetödő, hogy az Egyesült Államok a maga számára szándékszik fenntartani Irak újjáépitéséből származó haszon lényegi részét. A Bush adminisztráció már felkérte a nagy amerikai vállalatokat, (pld. a Bechtel és a Halliburton) hogy a gigantikus iraki ujjáépitési szerződésekre vonatkozóan(több százmillió dolláros nagyságrendben) tegyenek ajánlatokat amelyek minden valószinűség szerint a jövőbeni az iraki olajjövedelmekből lesznek kifizetve. Mindez egy kissé elfogultnak látszik, hiszen Dick Cheney alelnök öt éven keresztül a Halliburn cég vezérigazgatójaként működött.

Az Irak elleni háború több egyéb más konfliktust is magával fog hozni. Törökország például nem titkolta észak Irak megszállására vonatkozó szándékát,úgymond " rövidre zárja " az iraki kurdok mindenfajta függetlenségi törekvését, de különösen azt, hogy megszerezzék Kirkuk és Moszul városok olajlelőhelyeinek az ellenőrzését.

A török és kurd csapatok között várható öszecsapások a tényleges kurd autonómiát érintik majd amelyet tiz éve valóságosan élvez az észak kurd kurd régió és amit a kurdok nagyon féltenek.

Másrészről egyes arab fővárosokban felkelések törhetnek ki. A lakosság, felháborodva vezetőiknek az amerikai agresszió irányában mutatott passzivitása miatt, ezen rezsimek ellen felkelésben törhet ki. Egyiptomban például, az iraki krizis a hadsereg és az iszlámista mozgalmak között összecsapásokat provokálhat. Egyetlen arab rezsim sincs biztonságban de Jordánia a legkevésbé.

Természetesen a sokkhullám azonnal érezhető lesz a megszállt palesztin területeken is. A négyesfogat (USA, EU, Oroszország és az ENSZ) által létrehozott és Ariel Sharon által elutasitott palesztin függetlenség felé vivő "utilevél" gyakorlatilag a feledés homályába merült. Izrael folytatja a megszállt palesztin területeken a brutális akcióit, fenntartja a megszállást és amikor éppen nem mészárolja a militáns palesztinokat, akkor lerombolja a házaikat és településeik infrastruktúráját. Félő, hogy a háború örve alatt Sharon messzebbre is elmerészkedik. Például, megöleti Arafa-tot vagy a legjobb esetben számüzetésbe kényszeriti. Megpróbálkozhat a palesztin lakosság egy részének az épülőfélben lévő biztonsági fal túloldalára, esetleg Jordániába és Libanonba toloncolásával.

Segélyszervezetek, palesztin szakmai szakszervezetek és politikai pártok csoportjai felhivással fordultak a világ közvéleményéhez a segitégét kérve. Semmi nem mutat arra, hogy pillanatnyilag ezt a felhivást meghalloták volna. Patrik SEALE

gordius
2003. március 13. 23:38 | Sorszám: 106
" Még belefulladhatnak saját világ rendőri hülyeségükbe és ostoba terjeszkedési politikájukba!? "

Itt a terjeszkedési politika tudatos célkitűzése a közelkeleti térség olajkincse feletti dominancia megszerzése meg Izreal érdkeinek az érvényesitése. Rendőri jótéteményről szó sincs.

gordius
2003. március 13. 23:21 | Sorszám: 105
MIT AKARHAT BUSH ? l'Intelligent, 03. 03. 02. (francia hetilap)

A Fehér Ház stratégáinak Szaddám Husszein megbuktatása csak előjáték a közel keleti térség Izrael javára történő teljes " átalakitásához " .

Tekintve, hogy az Irak elleni háború kitörése már csak 2-3 hét kérdése, a legnagyobb bizonytalanság jellemző az ameri-kai-britt célkitüzések valódi okait illetően. Mit akarhat a háborús párt ? Milyen álmokat, titkos ambiciókat táplálnak Bush és Tony Blair ? Valóban, csak Irak lefegyverzése a céljuk ahogy azt állitják ? Az iraki elnök meg----sem---misitését és rendszerének a megbuktatását ? Valóban azt remélik, hogy meggátolhatják terrorista csopor-tok tömegpusztitó fegy--ve-rekhez való hozzájutását ? Vagy nincs más célkitűzésük csak a hatalmas iraki olajme-zők kincsének birtoklása, biztositva a dominenciájukat a világ teljes ipari termelése felett ? Az igazi cél-ki-tűzés esetleg a világ feletti hegemónia biztositása Bush és társai számára ? Vagy az a meggyőződésük, hogy teljes demok-ráciát kell létrehozniok az " arab éjszakában " ?

A fenti kérdések közvetlenül is felmerülnek, de érezhető, hogy van még valami megmagyarázhatatlan , irreális és szürrealista is abban a látványban amelyet a világ legnagyobb hatalma azáltal nyújt, hogy irdatlan nagy hadse-reget vonultat fel egy negyedszázada a háborúk és gazdasági embargó által már térdre kényszeritett kis állam el-len. Hihető e komolyan, hogy az északról, délről már megcsonkitott, legyengitett és folyamatosan megfigyelt Irak olyan nagy veszélyt jelent az emberiségre amelyet a világ egyetlen más állam sem ? Vagy pedig ez az egész őrület csak az amerikai kormányba beépült izraelbarát kormánytagok vállalkozása, akik úgy képzelik hogy szét-rom-bolva mindazt ami egy nagymultú arab államból még megmaradt, a helyzetet megváltoztatva egyértelműen a héber állam javára forditja a közelkeleti viszonyokat ?

Magától értetődő, hogy az izraeli jobboldal szövetségesének számitó amerikai zsidó szélsőségesek azok akik a legnagyobb türelmetlenséget mutatják a háború meginditása iránt. Ők ragaszkodnak a legerősebben a " történel-mi helyzet " kihasználásával a Közelkelet átalakitásához, politikai térképének átrajzolásához. Mint azt a múlt héten Shaul Mofaz , izraeli hadügyminiszter az amerikai - zsidó szervezetek elnökei előtt tartott jeruzsálemi be-szé-dében kifejtette, " a legnagyobb érdekünk fűződik ahhoz, hogy már a háború másnapjától átalakitsuk a Közel Keletet. Münchenben a közelmúltban " Ephraim Halevy, a Moszad régebbi főnöke, ma Ariel Sharon nemzetbiz-ton-sági tanácsadója már pontosabban fogalmazott, " a Szaddam Husszein bukásával Bagdadban kiprovokált sokk hulláma gyorsan elérheti Teheránt, Damaszkuszt és Ramallahot is" Amint azt a New York Times a múlt héten megjegyezte, " úgy tűnik az izraeliek meg vannak győződve arról, hogy Szadam Husszeintől megsza-ba--dulva a domino effektus teljes hatással érvényesülni fog "

Sharon mostanában alakitotta meg szélsőjobboldali kormányát, 68 helyet szerezve az izraeli parlamentben a Kne-sszetben. Ma 1982-höz hasonlóan, amikor a Libanon elleni inváziót vezette, arról álmodik, hogy izreali érde-kek mentén szervezheti meg az arab világot. Mennyi ebben a jövőre vonatkozó elképzelésben a fantázia és a realitás valószinűsége ? Mint az 1982-ben történt, Sharon elképzelései rémálomba torkollhatnak. Az elmúlt két év megmutatta, hogy a palesztinok politikai jogainak teljes visszautasitása a legjobb módszer az ellenállásuk folya-ma-tos fenntartására ami az eddigieknél is gyilkosabbá válhat a továbbiakban. A palesztinok harckészsége még messze nincs megtörve. Ha az életet elviselhetetlenné teszik a számukra, ők is azzá teszik az izraeliekét. A pa-lesz-tinok napirenden lévő hidegvérű legyilkolása - csak az elmúlt tizenöt nap alatt mintegy ötvenet öltek meg kö-zü-lük - nem marad válasz nélkül. Számtalan a zsidó diaszpórához tartozó személy és az Izraelben élők közül is sokan úgy gondolják, hogy a miniszterelnökük a katasztrófa felé viszi Izraelt. Az EU, Oroszország, az ENSZ, és még maga az USA is, (a mainál okosabb kormánnyal) nem zárkóznának el egy Izraellel békésben élő függet-len Palesztin állam létrehozásától. Ha majd egyszer az iraki válság igy vagy úgy véget ér, a nemzetközi közösség figyelme viszatér az izraeli-palesztin konfliktusra és a teljes győzelmet óhajtó sharoni álom, könnyen elszállhat.

A háborúhoz vezető úton akadályok tornyosulnak, amelyek közül nem a legkissebb a Biztonsági Tanácsot aláak-názó mély megosztottság. Az USA és Franciaország által vezetett két tábor az elkövetkezendő két hétben való-szi--nűleg valahogy megoldja majd a kérdést. Amennyiben összecsapásuknak a kimenetele a háború kitörése lesz, - akár ENSZ engedéllyel vagy anélkül - annak a következményei rettenetesen összetettek lesznek, de a stabil és de-mok-ratikus, az USA-val és Izraellel békében élő Közelkelet kialakitásának a hipotézise nem valószinű. Inkább embe-ri veszteségekre, Irak lerombolására lehet számitani. A központi iraki kormány akár népfelkelés által is tör-té-nő megdön-tése a határokon túl menedéket kereső tömegeket, gazdasági, befektetési és turista blokádot eredmé-nyez-het majd az egész Közelkeleten. Ezen kivül könyörtelen ököljog érvényesülését a nyugati államok között az iraki olaj birtoklásáért. Nem beszélve egy muzulmán nacionalista, fundamentalista támadási hullámról az ameri-kai és britt objektumok ellen. Patrick SEALE


Téma: Hová lett az MSZP előnye?
gordius
2003. január 26. 22:35 | Sorszám: 7
A nagy megkönnyebbülés előtt ne felejtsük el, hogy a parlamenti választások előtt egy héttel fényes jobboldali győzelmet mért a Gallup is... Aztán ők sem vállalták az exit-pool méréseket azaz a szavazófülkékből érkezők azonnali megkérdezését. Csak nem attól féltek, hogy az exiot-pool eredménye nem fog megegyezni a végeredménnyel ?

Téma: 2003.február 23. Orbán Viktor beszéde a Terror Házánál
gordius
2003. február 20. 18:56 | Sorszám: 63
Demszkijnek snassz a főpolgármesterség. Többre hivatottnak érzi magát a kezdetektől fogva, ezért kül és belpolitizál szüntelenül, sőt EU-s képviselő is szeretne lenni... Ahelyett, hogy az elbalkanizálódott " világvárosát " takarittatná. Jó lenne megmenekülni attól, hogy máshol is hatalomhoz jusson és további tetemes károkat okozhasson.
gordius
2003. február 20. 18:47 | Sorszám: 62
"Érdemes fölpaprikázni az embereket az eu-népszavazás előtt? "
Igen, mert nem biztos, hogy az mszmp-s komprádor-burzsoázia olyan nagyon be akar az EU-ba menni...

Téma: Medgyessyné botránya a Nobel-díj-fogadáson
gordius
2002. december 16. 22:24 | Sorszám: 13
Mint az előzőekben emlitette valaki a svéd TV egyenesben közvetitette az eseményt, igy a nagyasszony mives viselkedését is. Akinek bizonyiték kell az a svédországi magyar emigráción keresztül megerősitést kaphat a tényről. Azt hitte a kegyelmes asszony, hogy itthon van az újgazdag bugrisok operabálján és integetnie kell a férje választóinak. Állitólag, régi erdélyi nemesi család a bozgor Petru Medggyessy D209-esé és ez meglátszik a párválasztásán is. A baj csak az, hogy a magyar miniszterelnök feleségeként mutatkozhatott be a svédországi helyszinen és ezt a svéd TV kommentátor el is mondta.

Téma: Mi lesz az iraki haboru utan???
gordius
2003. március 23. 23:34 | Sorszám: 33
Ebből a Wall Street Journal-ból vett információból csak a lényeg hiányzik : az USA azért küzd az iraki olajkutak felgyújtása ellen, mert az újáépitést majdan elvégző emlitett amerikai vállalatokat a kutak jövedelméből szándékozik kifizetni. Semmiféle amerikai 900 millió dollárról, meg segélyről nincs szó. Ezért nem engedik a törököket az észak-iraki kutak közelébe sem.

Téma: A háború ellen !(összinternetes aláírásgyűjtés)
gordius
2003. január 30. 21:55 | Sorszám: 108
Aláirom és egyetértek, de nem hiszek aláirásgyüjtésekben. Democsokráciában ennek semmi értelme.
Turul
2. k.o.
3. Oreg Pipo
4. Calvinia
5. nereus
6. Gyongy
7. Konkoly
8. kalahu
9. Turulmadar
10. Orosz-hussalata
11. Marko P
12. toloba
13. Beci bacsi
14. Keserushow
15. Antal94
16. jobb-egyenes
17. pab
18. Uszka Milota Magosliget
19. Liana
20. Basand
21. tatam
22. Hobuda
23. masfel
24. onogur
25. Millertrash
26. Macko
27. Mallow
28. Antlfinger Edvard
29. Don
30. kata54
31. ferko (+család, 5 fő)
32. nagyi
33. glens
34. barla diak
35. MZ/X
36. jm
37. Torcsill
38. Vega
39. Igyigaz
40. Cirus
41. varjacska és engedelmetekkel emberem, skizzo
42. gordius

Téma: Ti Igennel vagy Nemmel szavaznátok az EU-ra? Nem könnyű! (1)
gordius
2003. február 06. 22:13 | Sorszám: 525
Európa az amerikai gazdasági nyomulás miatt kénytelen mihamarabb egyesülni. A 25-ök 435 milliós európájának bruttó nemzeti terméke egyenlő a 280 milliós USA GDP-jével. Ha kimaradunk az amerikai tőke gyarmatosit bennünket. Kivülmaradásunk rövid idő alatt a délameriankizálódáshoz vezetne : amerikabarát bábkormány,látszatdemokrácia, gazdasági kiszipolyozás, nulla szociális háló, a többségnek nyomortelepek, a kissebbségnek mesés gazdagság...
Ez a forgatókönyv sokkal valószinűbb mint az orosz gazdasági pláne katonai visszatérés. Az amerikaiak az elsőszámú külföldi befeketetők a volt orosz gyarmatokon. Ezek EU-ba lépésekor "magyar", "szlovák", "cseh" stb. vállalatok formájában gazdasági érdekeiket becsempészik a hátsókapun. Az EU a kissebbik rossz ! Ezért szavazok az "igen"-el mert jobban elviselem az európai piacgazdaságot a gátlástalan yenki kizsákmányolásnál.
gordius
2003. február 06. 21:47 | Sorszám: 522
"A haszonélvezők közül az első Németország, akinek elég további két tagországot megnyernie szövetségesként, hogy bármilyen közös döntést megvétózhasson! "

Németországnak pont az a fájdalma, hogy csak annyi helyet kapott mint Franciaország vagy Nagy Brittania, melyeknek cca. 20 millióval kevesebb lakosuk van. Igy akarta az EU megakadályozni, hogy a németek kisebb országokkal szövetkezve előnyben legyenek, valamely ügy érvényesitésében.

gordius
2003. január 30. 22:57 | Sorszám: 384
Európa az amerikai gazdasági nyomulás miatt akar mihamarabb egyesülni. A 25-ök 435 milliós európájának bruttó nemzeti terméke egyenlő a 280 milliós USA GDP-jével. Ha ebből kimaradunk az amerikai tőke totálisan gyarmatosit bennünket. Kivülmaradásunk a néhai Antall J. által emlitett délameriankizálódáshoz vezetne : amerikabarát bábkormány,látszatdemokrácia, gazdasági kiszipolyozás,nulla szociális háló,többségnek nyomortelepek,elenyésző kissebbségnek a mesés gazdagság...
Ez a forgatókönyv valószinűbb mint az orosz visszatérés. Napjainkban már az amerikaiak az elsőszámú külföldi befeketetők a volt orosz gyarmatokon. Az EU-ba ezek belépésekor "magyar", "szlovák", "cseh" stb. vállalatok formájában akarják gazdasági erejüket a hátsókapun bevinni. Na én ezért szavazok az EU-ra mert jobban kedvelem a szociális piacgazdaságot a gátlástalan yenki kizsákmányolásnál.

Téma: Az MDF mocskos árulása MTV ügyben...
gordius
2003. március 13. 23:56 | Sorszám: 362
D.I. dinamikus vezetésével folyamatos önfelszámoló politikát folytat az MDF. Leggyengébb és kétes ideológiai szilárdságú figurái a párt politikájának a meghatározói. Politikájuk kimerül a Fideszellenességben. A legutóbbi elnöki tisztújitás hasonlitott egy torgyánihoz, egyetlen jelölttel és néma küldöttekkel. Néha az az érzésem nem tudják, hogy az ellenség balra van és nem jobbra.

Email a webmesternek | Gondola