gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Amerika be van szarva!
helyreigazgato
2004. május 27. 16:01 | Sorszám: 18
Egyezik a véleményem:
Amerika le van szarva!

Ugyanazt csinálják Irakban, mint a ruszkik Mo-on 1956-ban.


Téma: Hét Gyászmagyar Polgári Kör... :)))))
helyreigazgato
2004. április 06. 11:50 | Sorszám: 22
Tényleg?

Már a gyászbolsik és a kóbormacskák is szeretnének polgári köröket alakítani?

Nektek inkább a Konspiráció_sejteket és az Új_Honfoglaló kibucokat ajánlanám.


Téma: Balmorál a médiában
helyreigazgato
2004. április 04. 13:01 | Sorszám: 141
A internet Fórumán is falkában támadnak a liberobolsik, polmoderátori segédlettel.

Ha 5-en, 6-an se tudják lepofázni a nekik nem tetsző hozzászólót, akkor füttyentenek a Polmoderátornak, aki letiltja és minden korábbi hozzászólását törli.

Igy néz ki az ELVTÁRSAK toleranciája és a SZABAD Vélemények röpködése liberobolsi módra.

Így könnyű uralniuk a fórumot.
Nem is csodálom, ha becsületes ember nem ír oda!


Téma: Mit érdemelnek a történelemhamisítók?
helyreigazgato
2004. május 16. 11:45 | Sorszám: 84

Kedves jm! Hogy működik ez a boldosítás?

A kommunista ORSZÁGBLAMÁZS EU-ból való kivonásának megköszönése megérdemelné a félkövér szedést!

helyreigazgato
2004. május 16. 11:40 | Sorszám: 83
Off
Az első bekezdést bolddal akartam. Újabb kisérlet:
<P><B>Gratulálok Szájer Józsefnek, hogy az EU-ban terjesztett, Magyarországról szóló liberobolsi országismertető mocskot sikerült kivonni a forgalomból.
<B><P>
helyreigazgato
2004. május 16. 11:30 | Sorszám: 82
<b>
Gratulálok Szájer Józsefnek, hogy az EU-ban terjesztett, Magyarországról szóló liberobolsi országismertető mocskot sikerült kivonni a forgalomból.

A tiltakozás Kovács, Hiller és HungaroValentin miniszterek kötelessége lett volna. Ők menalitásuknak megfelelően bizonyára önelégülten tapsikoltak az ujabb magyargyalázásnak.

A bolsik mindig is örömüket fejezik ki, ha a "fasiszta Magyarországon" valaki üt egyet.

Rendkivül hálásak szoktak lenni, ha ezt "a múlt nélküli, de micisapka-, tetemcafatfiliás magyarkodó népet" internacionális segítséggel sikerül letaposniuk.

A bolsevik uralom Magyarországon mindig is ezen a nemzetköziségen, és a magyar nemzet gyalázásán alapult!

helyreigazgato
2004. május 16. 11:01 | Sorszám: 81
Hírek, amit a történelemhamisítók elhallgattak:

1919 április 11. – péntek

Kun Béla felszólalása a Budapesti Tanács ülésén:
„Nemzetközi proletárforradalom: -ez az első szavam azokhoz, akik itt a budapesti proletárság képviseletében összejöttek. Hála az orosz proletároknak, hála az orosz bolsevikieknek, akik a szenvedések poklán keresztül harcolták végig a maguk forradalmát, megmutatva az utat, amelyen elin-dulva lerakhatjuk az alapjait a kommunista társadalomnak.
Innét az egész világ proletáriusához szólok... Ünnepélyesen jelentem ki, hogy cselekvésünket a nemzetközi forradalomra építettük, hogy a diktatúrának ez a hazája a nemzetközi proletárság hazája. Nincs közöttünk és nem tekintünk sem faji, sem vallási, sem egyéb különbséget, csak egyet: az osztálykülönbséget."

***

Cikk a Népszavában:
„A Ferenc József-szobor elrablásáról, mint elítélendő egyéni akcióról emlékeztünk meg szombati lapunkban. Ez az értesülés azonban félreértésen alapult, mert amint most a közoktatásügyi népbiztosság közli: szó sincs egyéni akcióról, még kevésbé rablásról, mert a közízlést sértő, művészileg tejesen értéktelen szobormű eltávolítását, illetve szétrombolását a közoktatásügyi népbiztossággal egyetértésben a művészeti és múzeumi ügyek politikai megbízottja rendelte el.

A népbiztosság azt is közli, hogy nem csak ez az egy szobor, hanem az összes Habsburg király-szobrok sorra kerülnek, sőt valószínűen az egész emlékművet le fogják bontani. A magunk részérói helyeseljük és örömmel üdvözöljük a közoktatásügyi népbiztosság-nak ezt a forradalmi rendeletét, legalább nem fogják Budapest utcáit népgyilkosok és hóhérok szobrai ékteleníteni... Azonban a Habsburg-szobrok és a millenniumi emlékmű szobrain kívül van még egy pár szobor a főváros utcáin, amelyeket melegen ajánlunk a népbiztosság figyelmébe. Itt van például Werbőczy Istvánnak, a leggyalázatosabb jobbágy törvény megalkotójának szobra... Ezt a szégyenletes emlékművet már az októberi forradalomnak el kellett volna söpörni, de hisszük, a proletárdiktatúra ezt a tisztító munkát is hamarosan elvégzi majd."

***

A Nagykanizsán megjelenő Zalai Népakarat közölte e napon Zala vármegye kettéválasztásáról:
„A sokáig vajúdó ügy végre dűlőre jutott. (...) A belügyi népbiztosság távirata, amelyre egészen objektív ítélettel rá lehet mondani, hogy gordiuszi csomót vágott ketté, a következő:

Direktórium Nagykanizsa.
A zalaegerszegi direktóriumnak a következő táviratot küldtük.
Elrendeljük, hogy Nagykanizsa a hozzá beosztott hét járással külön megyei tanácsot, valamint Önök is külön megyei tanácsot alakítsanak a Zalaegerszeghez beosztott öt járásból.
Landler Jenő s.k.
belügyi népbiztos
Vágó Béla s.k.
belügyi népbiztos

***

Nagy riadalom támadt e napon a budapesti Exelsior Szállóban, mert a huszonnyolc éves dr. Ungár Simonné, ez a kifogástalan megjelenésű és viselkedésű vendég öngyilkosságot követett el ismeretlen méreggel. Továbbá: Reininger Simon hatvanhárom éves kereskedő, mivel elvették tőle a megélhetés lehetőségét, leugrott a harmadik emeletről az Aréna út (jelenleg Dózsa György út) 117-ben és szörnyethalt. Bellák Róza huszonegy éves erkölcsös hajadon gázzal mérgezte magát halálra a Nefelejcs utca 51-ben.

helyreigazgato
2004. április 24. 09:36 | Sorszám: 79
1919 április 10. – csütörtök

Napi hírek a Népszavából:
„A hónapok óta bezárt iskolákat csütörtökön kinyitja a vörös tavasz és bevonul a tantermekbe a proletár világfelfogás szelleme.
Az iskolavezetők ismertetni fogják a tanulókkal a nagy átalakítást, majd sorra kerülnek a Forradalmi Kormányzótanács eddig kiadott rendeletei, amelyeket a tanítók hü szellemben fognak megértetni növendékeikkel."

* * *

„A szociális termelés népbiztossága rendelete értelmében a vonós hangszerekre való húrokat minden üzletben és raktárban 1919. április 8-iki állapot szerint azonnal leltározni kell.

A leltárban föl kell tüntetni a húrok pontos megnevezését, mennyiségét és hogy milyen hangszerekhez valók. (...) A leltárt az üzlet (volt) tulajdonosa és a munkástanács (bizalmi testület) tagjai írják alá.

(...) Vonós hangszerhez való húrt csak a leltározás befejezése után és csak vásárlási engedély alapján lehet árusítani. (...) Engedélyt csak a zeneszövetség tagja kaphat és csak akkor, ha a zeneszövetség a szükségletet igazolja. (...)

Minden húreladásról könyvet kell vezetni."
(A Népszava közlése)

* * *

Annak, hogy az olvasztott disznózsír árát kilónként 16 koronában, a zsírszalonna árát pedig 13 koronában állapították meg, csak elméleti jelentősége volt, mert zsiradékot egyáltalán nem lehetett szabadon vásárolni.

* * *

„Eötvös Lóránd, a nagy hírű fizikus, egyetemi tanár 71 éven korában hosszú betegeskedés után meghalt Budapesten* - tudatta a lehető legrövidebben a hivatalos kommüniké.

helyreigazgato
2004. április 20. 22:31 | Sorszám: 78
1919 április 9. – szerda

Gantner hadnagy éjszakai jelentése nyomán kora reggel Fülesre sietett Sopronból testőrök kíséretében Entzbruder Dezső katonai diktátor, s vele legszorosabb barátja, Bors László vádbiztos.

A már korábban is igénybe vett Zichy-Meskó kastélyt szállták meg és késedelem nélkül hozzáláttak forradalminak mondott működésükhöz. Újra letartóztatták a két falu plébánosát, Körmendi János fülesi jegyzőt, velük együtt vagyonra és tekintélyre a legjelentősebb gazdákat.

Bors László és Entzbruder Dezső szívósan faggatták a lefogottakat afelől, hogy kik kezdték az éjszakai támadást. Senki nem tudott semmiről. Ezt az egyöntetűséget konok rosszhiszeműségnek vélték a kihallgatok, s az ellenforradalmi érzület nyilvánvaló bizonyítékának.

Megparancsolták, hogy a község valamennyi fiatal emberét, aki betöltötte tizennyolcadik életévét, kísérjék a kastély kőfallal kerített udvarára. Tájékoztatták magukat, hogy melyik három legény apja a leggazdagabb. Ezeket külön állították, kijelentve, hogy agyonlövik őket, amennyiben fél órán belül nem tisztázódik, kik kezdeményezték és kik cselekedtek meg a vizsgálat tárgyát képező fegyveres akciót. Egyúttal futárautót menesztettek Sopronba Szedenik Viktorért, a kántortanító líceumi diákfiáért.

A fiú ismételten úgy vallott, hogy Szemelicker Antal küldte át öt üzenettel Malomházára, hogy fogjanak fegyvert a férfiak, jöjjenek segíteni kiverni Fülesről a vörösöket. Hallották a diák vallomását a jelenlévő letartóztatottak is. A gyanúba mártott plébános szelíden szólt Szedenik Viktorhoz: „Egészen bizonyos vagy benne, hogy én küldöttelek, kedves fiam?" „Igen, a plébános úr küldött"--hangzott, a felelet. Szemelicker erre a többi letartóztatottat kérdezte: „Emberek, hát egy sincs maguk között, aki pártomat fogná az igazságnak megfelelően?" Mindenki mélyen hallgatott, mire a sorsa súlyosságát érző pap lemondóan jegyezte meg: „Ha a fiú szavát senki nem cáfolja, akkor nincs tovább módom igazam bizonyítására."

Kezdettől megfélemlítő harciassággal folytatta Entzbruder és Bors a kihallgatásokat, hosszú órákon át. Bors László mint vádbiztos népirtás és vérontás bűnét rótta a vádlott plébános terhére, miért is golyó által végrehajtandó halálbüntetést indítványozott. De ítélethozatalra a forradalmi törvényszéknek volt joga a tanácskormány rendelkezése alapján, ámbár ritka kivételtől eltekintve mindig az lett az ítélet, amit a vádbiztos indítványozott.

Hatást növelő célzattal helyben tartották meg a sebtében elhatározott tárgyalást. Ebéd után telefonált Sopronba Entzbruder, hogy a lehető legrövidebb időn belül autózzon Fülesre az ítélkező testület. Nevezetesen: a harminckét éves Zsitvai Lajos, aki nyomdászból lett a megyei forradalmi törvényszék elnöke, s a két szavazóbíró (a harmincnyolc éves Nagy Antal vasúti gépkezelő és a negyvenhét éves Schambauer Ignác asztalossegéd).
A mindvégig fenyegető haragossággal viselkedő Entzbruder Dezső elébük autózott, félúton találkozva parancsolóan közölte a háromtagú testülettel: „A papot feltétlenül halálra kell ítélni! Ha nem tesszük, akkor a papot is, de bennünket is agyonvernek az igazságot követelő katonák!„

Ennek ellenére délután négytől este kilencig tartott a tárgyalás a Zichy-Meskó kastélyban. Úgy történt, ahogy Bors László vádbiztos akarta. Szemelicker Antal plébánost golyó általi halálra ítélték. Az ítéletet maguk a katonák akarták nyomban, a helyszínen végrehajtani. Időközben telefonált Sopronból Kellner Sándor teljhatalmú biztos, hogy ne Fülesen végezzék ki a papot, amennyiben halálra ítélik, hanem hozzák Sopronba. Zichy grófnő is könyörgött Entzbrudernek, kíméljék meg lakóhelyüket a szörnyűségtől, mert hogyan is élhetnének tovább borzadály nélkül olyan házban, amelynek falánál emberéletet oltottak ki.

Sopronban Kellner Sándor komolyan fontolóra vette, agyonlőjék-e a fiatal plébánost, amikor késő este az ítélet megerősítését követelte nála Bors László és Entzbruder Dezső. Az elítéltet ugyanabban az épületben, a megyei törvényszék fogdájában őrizték, miközben sorsa fölött vitatkozott a három legfőbb helyi vezető. Kellnertöl kicsikarták a beleegyezést és Szemelicker Antal sorsa ezzel megpecsételődött. Kérésére papot engedtek hozzá, hogy a gyónás és áldozás szentségében részesüljön. Ezt a lelki szolgálatot Mihályi Ernő, a Szent Benedek-rend szerzetes tanára látta el.
Amíg együtt imádkozott a torvényszéki cellában a két pap, Entzbruder Dezső nagy igyekezettel sietett megrendezni a kivégzést. Félszakasz vöröskatonát sorakoztatott fel a törvényszék szűk udvarán, majd telefonon a helyszínre rendelte a parancsnoksága alatt lévő vasútbiztosító osztag ügyeleti készültségét. Ennek a háromszáznyolcvan fős osztagnak a 48-as laktanyában volt a körlete. A készültség ügyeletes parancsnoka Berta Viktor technikus volt. Rajnyi emberével a megnevezett helyre sietett, de sejtelmük sem volt, mi céllal rendelte el kivonulásukat Entzbruder.

Döbbenten vették tudomásul diktátor hatalmú elöljárójuk akaratát.

Szemelicker Antal már a szűk fogházudvar falánál állt, azon a ponton, ahol meg kellett halnia. A szeme láttára, a füle hallatára támadt éles vita a vonakodó katonák és a kivégzést megparancsoló Entzbruder között. A naphosszat szakadatlanul indulatoskodó Entzbruder csőre töltött pisztolyát szegezte Berta Viktor készültségparancsnokra, hogy jelölje ki a sortüzet leadó hat embert, kösse be az elítélt szemét és vezényeljen tüzet. Pfeiffer János tüzértiszthelyettes, városi vörösőr-tisztparancsnok ki akarta oktatni Berta Viktort, hogy jellel és ne hangos szóval lövessen a kivégzendöre, de mind Bors László, mind Entzbruder türelmetlenül leintették, hogy akadékoskodásra semmi szükség. Berta ezután bekötötte Szemelicker Antal szemét.

A sortűzhöz a következő hat katonát léptette előre: Balog János lakatos, Cseki Nándor lakatos, Bohacsek Ferenc lakatos, Heiszenberger Rezső lakatos, Király Béla és Görtl Károly vasúti munkásokat. Zaklatottságukban alig tudtak célozni s az áldozat hat lövés után is eszmélete birtokában vergődött a földön.

Pfeiffer vörösör-parancsnok kiabálta: „Ne hagyják szenvedni, végezzen már vele valaki!" Erre a bal szélen álló Balog János a sebesülthöz lépett, és közelről fejbe lőtte. Dr. Szilvási Gyula, Sopron város tiszti fövorvosa megállapította a halál beálltát, majd Szemelicker Antal fülesi plébános testét a soproni Szent Mihály temetőbe vitték, ahol még éjfél előtt elhantolták.


***


Sárospatakon mindenkit letartóztattak, akit ellenforradalmi szervezkedéssel gyanúsítottak. Valamennyiüket Sátoraljaújhelyre vitték és a forradalmi törvényszék ítélkezett felettük. Riskó József negyven év körüli gazdálkodóra kötél általi halált mondtak. Kivégzése időpontjául kilencedike reggelét határozták meg, de a neki szánt akasztófát már előző este felállították a város közepén, a katolikus templom szentélye és Kossuth Lajos szobra között.

Az ítéletet Vasó György huszonkét éves mészárossegéd hajtotta végre a Sípos-féle terrorcsapat közreműködésével

Ugyanazok ítélkeztek most is, akik Sárospatakon a városháza vaskapujára köttették fel Becker Andrást.

A Sátoraljaújhelyen felakasztott Riskó Józsefet fél napon át a bitón hagyták közszemlére. Pipáját a szájába akasztották, ujjai közé szivarcsutkát dugtak.

helyreigazgato
2004. április 18. 12:14 | Sorszám: 77
1919 április 8. – kedd

Füles községben teljesen helyreállt a rend, és a szomszédos Malomházán is nyugalom volt, noha erős feszültség és kölcsönös bizalmatlanság jellemezte a lakosság és a jelenlévő vörös fegyveresek viszonyát. Sötétedés után sem mutatkozott semmi nyoma valamiféle rendellenességnek.

Már benne jártak az éjszakában, amikor arról értesítették a Fülest megszállva tartó osztag parancsnokát, hogy támadásra készülnek a két falu ellenforadalmárai. Már be is ásták magukat a Füles felé lejtő malomházi domboldalon. Az éjszakai sötét ellenére jól látszik a három lövészfészek.

A riadóztatott vörösök hatalmas lövöldözéssel indítottak rohamot a három földhányás ellen. Vissza senki nem lőtt. Amikor elérték a lövészfészkeknek hitt gödröket, felvilágosították őket, hogy azok a gödrök régebbről léteznek, nem mások, mint elszáradt vén diófák kiszedett tuskóinak helyei. Gantner hadnagy, a falu fékentartására küldött ötven fős vörösosztag parancsnoka azonban úgy vélekedett, hogy azok a gödrök kiválóan alkalmasak orvtámadás kiinduló pontjául. Minden valószínűség szerint igaz a jelentés a fehérek támadási szándékáról.

Véleményét tényként telefonálta meg Sopronnak, közölve, hogy fegyveres mozgolódásba kezdtek a helyi ellenforradalmárok.


* * *


Részletek a teljhatalmú lakásügyi népbiztosok e napon keletkezett parancsaiból:

„1. számú parancs
A Forradalmi Kormányzótanácstól ránk ruházott hatalomnál fogva megparancsoljuk, hogy a Lakáshivatal egyelőre három napon át semmiféle kérelmet ne fogadjon, lakásrekvirálást el ne rendeljen. (...)
Aki hivatali hatalmával visszaél, ... statáriális úton a forradalmi törvényszék elé kerül.
Aki a lakásigénylök között nyílt vagy rejtett úton elégületlenséget, lázadást szít, aki lakásügyi parancsaink ellen agitál, halállal büntettetik.

2. számú parancs
(...)
Aki valamely lakást, helyiséget vagy a benne lévő berendezési tárgyakat a kiadott parancsok ellenére vagy elfoglalja, vagy elviszi, a kerületi lakásbizottságoknak vagy a központi lakásbiztosságnak valótlan, hamis adatokat jelent be, vagy rosszhiszeműen elhallgat, valamint azok a hivatali közegek, akik a rájuk bízott kötelességüket lelkiismeretlenül teljesítik, vagy vétkes mulasztást követnek el, a forradalmi törvényszék elé állíttatnak, és az eset súlyosságához képest halállal is büntethetők.
Vágó Béla s.k.
Szamuely Tibor s.k.
népbiztosok."


* * *


A váci laktanyaudvaron vöröskatonák előtt arról tartott előadást a politikai megbízott, hogy szükség esetén az életét is feláldozza a proletár harcos a forradalom érdekében.

Hegedűs József erre úgy vélekedett, hogy ő semmilyen harcban nem lenne hajlandó önszántából megválni az élettől.

Kijelentéséért a váci katonai forradalmi törvényszék elé vitték. Ennek a törvényszéknek Vida Tivadar ipolysági gyógyszerészsegéd volt az elnöke, tagjai Kovacsics Mihály harminchat éves vasesztergályos, Dózsa Jenő fodrászsegéd, vádbiztosa pedig Matejka János huszonnégy éves tanárjelölt. Defetizmusért, bomlasztó nézetek terjesztéséért rögtönbíráskodással golyó általi halálra ítélték az újonc Hegedűs Józsefet, akit a tárgyalásról egyenesen a huszárlaktanya külső udvarára kísértek és ott agyonlőtték.

* * *

Jászárokszálláson befejezte tárgyalását és ítéletet mondott a Jász-Nagykun-Szolnok megyei forradalmi törvényszék. Dobák Imrét, Gedei Lászlót, Torpa Balázst golyó általi halálra ítélték, mert fegyverrel támadtak a március 22-i zendülés lecsendesítésére érkezett karhatalomra. Az ítéletet mindhármukon rögtön végrehajtotta a Básti Ferenc parancsnoksága alá tartozó, vöröskatonákból összeállított kivégzőosztag.


* * *

Stein Vilmos hatvannyolc éves budapesti kereskedő kilátástalannak vélve további életét, mivel öregségére koldusbotra juttatta a vörös forradalom, gázzal megölte magát a IX. kerület Ráday utca 5. szám alatti lakásán.

helyreigazgato
2004. április 18. 09:09 | Sorszám: 76
Az emberek hamar felejtenek.

- Pedig ami velünk a proletárdiktatúra alatt történt, nem könnyű elfelejteni. Azt a szégyenfoltot, hogy ebben az országban a közhatalmat 133 napon át néhány sehonnai bitorolta, a magyar történelemből kitörölni nem lehet.

- Ezeréves alkotmányunk és nemzeti önérzetünk gyalázata ez, melyre lehetetlen szégyenkezés nélkül gondolnunk. Nagyon mélyre kellett süllyednünk, hogy ez velünk megeshetett.

Hivatalos jelentések és bírói ítéletek alapján összeállítottam azok névsorát, kik e véres uralomnak áldozatul estek.

Ezen összeállítás szerint a négy és félhónapos rémuralom alatt 590 egyént gyilkoltak le nagyobb részt teljesen ártatlanul.

Egymaga Szamuely Tibor száznál több ártatlan polgárt gyilkolt le. Ez a szám és névsor azonban nem teljes.

Hiányzanak az adatok azokról a területekről, a melyek időközben elszakítottak. Nincsenek benne azok sem, akik kétségbeesésükben öngyilkosok lettek vagy a szenvedett bántalmazás és fogvatartás folytán utóbb elhaltak. Végre nem volt megállapítható azoknak a szerencsétleneknek száma sem kiket egyes vörös parancsnokok a harctéren a vörös hadsereg kebelében kivégeztettek vagy akiket ellenforradalmi harcokban, ellenforradalmárok öltek meg. Valószínűleg ezeknek száma is kitesz még pár százat.

Az egyes eseteknél előadott tényállás hivatalos jelentésekből és bírói ítéletekből van véve. Rövid, száraz adatok, melyek legtöbbjét azonban lehetetlen megindulás nélkül olvasnunk. Hosszú sorozata ártatlan vértanúknak, halálos vergődése a felbomlott államhatalom által védtelenül magára hagyott polgároknak. Hazafias föllángolások, halál-megvető, bátor megnyilatkozások, melyek büszkeséggel tölthetnek el bennünket.

A gyilkosok uralma mégsem volt teljesen zavartalan...
Csatoltam a népbiztosok teljes névsorát is. Lássuk együtt, kik parancsoltak négy és fél hónapon át az ezeréves történelmi Magyarországnak s kik a felelősek azért, hogy az emberek százait legyilkolták, ezreit börtönbe vetették s százezreit kirabolták.

Aki ezt az időt átszenvedte, természetesnek találja, hogy a megtorlás nem maradhatott el. Végre is büntetlenül gyilkolni és rabolni talán még sem lehet!

Parisban 1871-ben a kommün kéthónapos uralma után 17 000 embert lőttek agyon, Ötvenezret tartóztattak le. Ebből az ötvenezer emberből 14 000 embert ítéltek el, kétezret fölmentettek s harmincnégyezret bizonyítékok híjján ideiglenesen szabadon bocsátottak. A megtorlás elől l 000 000 ember szökött külföldre.

Nálunk, bár a bűnvádi eljárás mintegy 70 000 ember ellen indult meg s körülbelül 15 000 ember került előzetes letartóztatásba, bíróságaink mindössze 6 000 embert ítéltek el, 2500-at fölmentettek, a többi ellen pedig, részben kegyelem folytán is, a bűnvádi eljárás megszűnt. Ha még hozzátesszük, hogy a 6 000 elítéltből mintegy 2 500 ember kegyelmet kapott s háromszáznál többet az oroszoknak kellett kiadniuk, s hogy a bírói ítéletek alapján kivégzettek száma alig haladja meg az ötvenet és ma már csak 400 kommunista elítélt ül letartóztatásban intézeteinkben, megállapíthatjuk, hogy a bűnvádi üldözés az átélt borzalmakkal szemben mértéket tartott.

Bíróságaink a tömegbűncselekményekre tekintettel a gyorsított bűnvádi eljárás szabályai szerint ugyan, de öt tagból álló tanácsokban és a büntetőtörvénykönyv alapján ítélkeztek.

A kommunista bűnügyek beható ismerete kapcsán nem hallgathatok el egy-két megjegyzést.

Októberi fölfordulás nélkül nálunk nem lehetett volna kommunista uralom.

A proletárdiktatúra föltételeit az 1918. október 31-iki fölfordulás teremtette meg. Iszonyú felelősség terheli azokat, kik a magyar katona kezéből a fegyvert kiverték.

Másrészt kétségtelen, hogy a vörös uralom abban a formában, ahogy nálunk dühöngött, erőszakra és gyűlöletre nevelt munkás tömegek nélkül nem lett volna megvalósítható.

Pár száz kommunista a szervezett munkások százezreit nem terrorizálhatta. A munkás vezéreknek tehát szakítaniok kell az osztályharc, osztálygyűlölet, erőszak és forradalom jelszavaival.

Egy tanulságot levonhatunk a történelemből:

Több erélyt a hatalom gyakorlásában, több ellenállást a hatalom megtartásában és több megértést a munkáskérdésekkel szemben.

Ezt a nemzetet csak eréllyel és szeretettel lehet kormányozni.

Budapest, 1922. december hó 1-én
Dr. Váry Albert

helyreigazgato
2004. április 17. 11:32 | Sorszám: 74
1919 április 6. - vasárnap

A Sopron megye, felsőpulyai járáshoz tartozó Füles községben általános haragot gerjesztett maga ellen türelmetlen és diktatórikus intézkedésével két, szélsőségesen baloldali ember: Makár csendőr őrmester és Gerdenits Dániel.

Éppen a rendíthetetlennek látszó viselkedésük miatt szánták nekik a fő vezető szerepet felsőbb irányítóik a megalakítandó helyi direktóriumban.

Hozzájuk hasonló fanatikus kommunista volt Váradi Hermán felsöpulyai szabósegédböl lett járási politikai biztos.

Erre a vasárnapra tervezte kortes-beszédjét fülesi pártfogoltjai mellett. De tartva az esetleges rendzavarástól, erősítő biztosítást kért Sopronból. Abban a hiszemben, hogy Fülesen lesznek már a védelmére küldendő fegyveresek, elindult Felsőpulyáról a gyűlés helyszínére. Ám a Sopronból autón elinduló vöröskatonák motorhiba miatt elakadtak a sopronkeresztúri erdőben.

Bajtól tartva Körmendi János fülesi jegyző, Váradi elé sietett. Félúton találkozva a járási politikai biztossal, kérve kérte, forduljon vissza, mert Fülesen a hangulat igen elmérgesedett, éppen a járási biztos által pártfogolt két kommunista sorozatos túlkapásai miatt.

Váradi Hermán csak legyintett a kérlelésre. Kijelentette, őt a legjobb szándék vezérli, nincs mitől félnie, különben is útban vannak hívására Sopronból a fegyveres vörös rendfenntartók.

Miközben ez történt, a kommunista uralom ellenzői átszalasztották Fülesről a szomszédos és közeli Malomházára Szedenik Viktort, a helyi kántortanító fiát, aki a soproni líceum tanulójaként otthon töltötte a vasárnapot.

Azt üzenték a tanácsköztársaságot nem szerető malomháziaknak, gyorsan jöjjenek Fülesre, akadályozzák meg közösen a járási politikai biztos szereplését. Jöttek is azonnal a hívottak, méghozzá sorba rendeződve, egyházi zászló alatt.

A véletlen rendezéseként egyszerre érkeztek a malomháziak és Váradi Hermán a fülesi templom előtti térre, -ahol már ki volt állítva egy erős szék a szónok számára. Körbevették a járási politikai biztost, gúnyolták, becsmérelték, szidalmazták, majd a vérmesebb fiatalok a tettlegességtől sem riadtak vissza. Leterítették Váradi Hermant, majd egy legény a homlokára taposott patkós csizmasarkával.

Füles plébánosának, a fiatal Szemelicker Antalnak és más józan csillapítóknak köszönhetően sikerült bemenekíteni a lincselés elől a járási politikai biztost a közeli csendőrörsre, ahol késedelem nélkül elsősegélyben akarták részesíteni, ám a sebesült azon véresen, homlokán a nyitott sebbel megragadta a telefont.

Sopronnal kapcsoltatta össze magát, s jelentette: Fülesen kitört a lázadás. Haladéktalanul indítsanak útba legalább ötven karhatalmi vöröskatonát. Csak ezután engedte bekötözni felszakadt homlokát.

Eközben megérkeztek Sopronkeresztúr felől az erdőben megrekedt vörösök. Autójuk hibáját nem tudták kijavítani, így valamennyien tolták a használhatatlan gépkocsit.

Gépfegyvereik annál használhatóbbak voltak. Egyet Malomháza, egyet Füles felé irányítottak, amikor a két falu közé értek. Szúró-vágó szerszámokkal felszerelt legények közeledtek vasárnapi öltözetben a malomházi dombos határ szőlősorai között. A soproni vörösök, hogy elriasszák őket, tüzeltek az arra célzó géppuskával. Izgalmukban nem vették észre a patakhídnál játszó gyermekeket.

Váradi Hermán kötözése közben hangzott a sorozatlövés.
Kár nem esett a malomházi legényekben, de a patakhídnál tartózkodó gyermekek közül kettőt — Drimmel Marikát és Buczolics Jánost — golyó talált.

Egyikük rögtön meghalt, a másikat haslövés érte. Amikor rövidesen megérkezett az ötven fős rohamosztag Sopronból, vezetője, Entzbruder Dezső áthozta autón Sopronkeresztúrról a körorvost, de segíteni már nem lehetett. Az ártatlan gyermek még aznap este követte kispajtását a halálba.


RENDŐRSÉGI KÖZLEMÉNY:

Füredi Kornél magánhivatalnok Budapest, Aradi utca 16. számú lakásában nagyobb társaság záróra után makaót játszott. A záróra túllépése én a világítási rendelet megszegése miatt Füredi Kornélt egy hónapi elzárásra és 200 korona pénzbüntetésre, Weisz Emil katonát, Spielmann József főpincért, Róth Arnold kávést, Beckes Miklós hivatalnokot, Salgó Béla ügynököt, Wald Miksa ügyvédjelöltet, Schenk Sándor üzletvezetőt, Einfeld Simon kereskedőt és Bánd Nótán kereskedőt 100-100 korona pénzbüntetésre ítélték."

* * *
A Népszavában jelent meg:
„Konyhakertészet a lóverseny tereken. Megszűnt a lóverseny a magyar urak, hadimilliomos istállótulajdonosok emez úri passziója, szegény ember árva garasainak feneketlen hordója. A zöld gyöpön nem suhannak többé végig karcsú paripák és a tribünökön hisztériás hölgyek nem ájuldoznak többé a verseny izgalmától. Bizony nem lesz az idén tavaszi futtatás, se Szent István-díj, a hölgyek nem mutogathatják ez alkalommal a legújabb divatkreációkat, hanem kelkáposzta, karalábé, petrezselyem virul majd ama helyen, ahol eddig hazára passziónak hódolt,a gazdag és sajnos a proletár is. Bizony konyhakert lett a lóversenyterekből. ÉS hisszük, hogy az istállótulajdonosokon kívül ezt kevesen sajnálják... (...)"

* * *

„A főváros népbiztossága a főváros területén lévő valamennyi temetkezési vállalat és egyesületnek a temetkezések lebonyolításához szükséges összes fölszerelését, készletét és anyagát (lovak, halottaskocsik, furgonok, kézikocsik, szemfödél, vánkos, gyertya, sírkövek, sírkeresztek, ravatalozási anyagok, valamint az anyagok elraktározásához szükséges telepek és épületek stb.) ezennel községi kezelésbe veszi. Kötelesek az összes temetkezéssel foglalkozó vállalatok és egyesületek a birtokukban lévő Összes temetkezési fölszerelésüket, készletüket és anyagukat e hó 8-ig a bizalmi egyének bevonásával pontos leltárba foglalni és a leltári jegyzéket két példányban legkésőbb e hó 8-án déli 12 óráig a főváros közegészségügyi politikai megbízottjainak (X. ügyosztály) bemutatni. (...)
Aki ezen rendelkezések ellen vét, forradalmi törvényszék elé állítandó.
A főváros népbiztossága: Preusz Mór, Vincze Sándor, Dienes László
népbiztosok."
* * *

Noha Smuts tábornok határozott ellenzője volt a kommunizmusnak, Magyarország iránt nem támadt benne negatív elfogultság. A Masarykkal való prágai tárgyalásai arról győzték meg, hogy a területfoglaló utódállamok a magyar belpolitikai viszonyoktól és bármiféle budapesti kormány ideológiájától függetlenül eltökélték magukat Magyarország feldarabolására.
Ilyen tájékozottság birtokában küldte el jelentését megbízóinak Prágából április 6-án:
„Ha okosan járunk el Magyarországgal szemben, nem hinném, hogy a jelek szerint elveszett volna a szövetségesek részére. A körülményeket mérlegelve az a meggyőződésem, hogy a legokosabb, ha a fegyverszüneti egyezmény némely, kevésbé lényeges rendelkezései miatt nem erőszakoljuk az összetűzést, hanem a magyarok álláspontjának meghallgatása után Párizsban vagy másutt rendezzük véglegesen a politikai határokat."

helyreigazgato
2004. április 12. 12:11 | Sorszám: 73
Wittner Mária beszéde a halálra ítélt forradalmár és szabadságharcosok nevében, a Parlamentben,a Kommunista Diktatúra Áldozatainak Emléknapja alkalmából. 2001. február 24.

"Megilletődve állok a magyar Országházban, ahol történelmünk kimagasló személyiségei a magyar nép javára alkottak törvényeket; mint Tisza István, Klebelsberg Kunó, Hóman Bálint. De itt alkottak törvényeket egy hamis eszme nevében is, mely egy jobb sorsra érdemes magyar nemzet elvesztésén munkálkodott.

Ma, a kommunizmus áldozatainak emléknapján megidézem az áldozatokat, az élőket, a holtakat, hogy együtt vádoljuk a szocialista köntösbe bújt hóhérainkat:

Vádoljuk őket, mert a "lenini utat" igyekezettel honfitársaink csontjaival kövezték ki. A világ legdrágább, legfájdalmasabb "útja" volt ez. A "továbbhaladásuk" tétje: milliónyi emberélet.

Vádoljuk őket, mert nemzetünk kiváló polgárait küldték bitófára és gyalázták meg még holtukban is.

Vádoljuk őket a Gulágon embertelen körülmények között elpusztult honfitársaim nevében.

Vádoljuk az otthonuktól megfosztott és kitelepített polgárok nevében, kiknek kiszemelt otthonukba betelepedtek, elrabolva egy élet munkáját.

Vádoljuk a recski haláltábor megkínzott, megalázott rabjainak nevében.

Vádoljuk a munkaszolgálatosok nevében.

Vádoljuk a 298-as parcella halottai nevében, az ÁVH erőszakszervezetük által fogva tartott, megkínzott és agyonvert emberek nevében.

Vádoljuk a 6 millió meg nem született gyermek nevében.

Vádoljuk őket a legdrágább kincs, a gyermek nevében, akitől elvették az apát, az anyát és az otthon melegét.

Vádoljuk a legfőbb érték, az ember nevében, akit egy tollvonással küldtekbitóra, vagy zártak börtönbe hosszú évekre.

Vádoljuk a megkínzott, megalázott bajtársaim nevében.

Vádoljuk a sortüzek áldozatai nevében.

Vádoljuk, hogy kiölték az emberből a hitet, a reményt, a morált, egy egyszerű, tisztább élet reményét.

Vádoljuk őket Mindszenty bíborosért, az Istenhez hu papjaiért, akiket börtönbe zártak hitükért, mert erkölcsre,hazaszeretetre nevelték népünket.

Vádolom, hogy kifosztották az országot, hogy a dolgos magyar nép munkájából, elveiket megtagadva lettek vörös kapitalisták.

Vádoljuk őket a magyar parasztok nevében, akiket megfosztottak földjeiktől, életterüktől, és így kiszolgáltatottá tették őket.

Vádoljuk őket a történelmünk meghamisításáért.

Vádolom a nyugdíjasok nevében, akiknek elrabolták a hosszú, dolgos életgyümölcsét, bizonytalanná téve biztos, nyugdíjas éveiket.

Vádolnak az élők, és vádolnak a meggyilkolt halottak; és vádoljuk őket,mert hitünkben megcsaltak, megloptak.

Megállapítom az áldozatok nevében hogy soha nem lesznek képesek arra, hogy magyar politikusként egy nemzet felemelkedése érdekében cselekedjenek!

Itt teszem fel a kérdést: milyen morál alapján ülnek egy magyar Parlamentben még most is, és alkotnak törvényeket egy általuk tönkretett, kifosztott, megalázott nemzet számára?

A Szent Korona és a magyar nemzet nevében erkölcsi hullává nyilvánítom őket!

helyreigazgato
2004. április 09. 08:59 | Sorszám: 72
A kommunista szagemberek legfőbb tudománya a tények tudatos elhallgatása és a nem kedvükre beszélők elhallgattatása.

Miután nem javukra szolgáló tényeket, kritikákat közöltem,
az elmúlt 5 évben eddig 35 nickemet tiltották le Bolsindex fórumról.

Sebaj, ez csak a bolsi védekező-támadó mechanizmus ősi, kiírtó jellegét bizonyítja.

holloko

helyreigazgato
2004. április 08. 23:06 | Sorszám: 70
(11. rész)

"Felakasztjuk mi az Úristent is!"
AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBŐL KIMARADT....

Egy jeles történészünk Bálint István János írta meg ellenérzéseit a Magyarok krónikája című könyv kapcsán.

E "minden magyar család" TÖRTÉNELEMKÖNYVÉNEK szánt műből, csakúgy mint iskolai történelemkönyveinkből igen sok tény kimaradt.

A bolsik a torzítások mellett fõként az elhallgatásokkal hamisítják a történelmet!

Nem szerepel a kötetben Mályusz Elemér, Benda Kálmán, Jakó Zsigmond, Szabó T. Attila, Kelemen Lajos, Tolnay, Kerényi Károly, Gerevich Tibor, Domokos Pál Péter, Herepei János, Karácsonyi János, Janovics Jenõ, Wass Albert, Jékely Zoltán, Áprily Lajos, Zádor Anna, Fél Edit, Dsida Jenõ, Dercsényi Dezsõ, Radocsay Dénes, Kós Károly, Borzsák István, Ravasz László, Tamási Áron, Bálint Sándor, Székely Aladár, Balogh Jolán, Csengeri János, Karinthy Ferenc, Kiss Ferenc, Gózon Gyula, Berki Lili, Tõkés Anna, Tiborc Szentgyörgyi István életmûve sem.

Kihagyták Fadrusz Jánost is a két zilahi szoborral, Marosvásárhelyt Bernády Györggyel, a város újjáépítõjével, Tolnai Lajossal és Petelei Istvánnal együtt.

Hol van Érdmindszent és Szilágysomlyó, a váradi káptalan, melynek 1302. febr. 18-án kiadott oklevelében egy Horatius-idézet található az Ars poeticából?!

Petri Mór hatalmas Szilágy vármegye- monográfiája, Jakab Elek Kolozsvár-története,
a párizsi legszebb könyv aranyérmét elnyerõ ötkötetes Domanovszky miért nincs benne?

Bíró József mûvészettörténész, Zoványi Jenõ, Farczády Elek, aki Szabó T. Attilával feldolgozta a Marosvásárhelyi sorokat, hogy-hogy kimaradt?

Ugyanakkor mit keres a kötetben Arafat, Ceausescu, TGM, Ara-Kovács?

Amikor kimaradt Kõváry László, Szilágyi Sándor, Majláth püspök, báró Kemény János, Nyírõ József, Várad címzetes püspöke, Bunyitay Vince, a nagy történetíró, a Kempis-fordító Nogáll János, Entz Géza, Szilágy vármegye tudós alispánja, Szikszai Lajos, az irodalomtörténész Varjas Béla, Temesváry Ferenc, Kresz Mária, Széchenyi Zsigmond és Kittenberger Kálmán vadászkönyvei.

helyreigazgato
2004. április 07. 05:16 | Sorszám: 66
Kedves Tiborc!

A friss hírek mellett a múlt, a történelem is fontos!
Hiszen a kommunisták több mint ötven éve hamisítják történelmünket, ill. elhallgatják egyes részeit.

(Az eredeti dokumentum folytatása

10. A torzítások mellett fõként az elhallgatásokkal hamisítják a történelmet,
hiszen nem találjuk a következõket a könyvekben:

Magyarországon 1945-ben több mint 200 ezer hulla fölött, 470 ezer megbecstelenített és ázsiai szifilisszel megfertõzött nõ nyöszörgött orvosság után.

A magyar kormány a Lenin-betegséget (szifiliszt) gyógyító Salvarsant kért Nyugatról 1945 augusztusában.

Csak egy dunántúli kisváros, Pápa adatai ezekbõl a hónapokból: az Irgalmasok kórházában több mint ezer nõt kezeltek,
közülük kereken nyolcszázat ázsiai szifilisszel.

Sehol sem találom Apor Vilmos gyõri püspök meggyilkolásának történetét sem.

"Fölajánlom szenvedésemet az édes magyar hazáért és az egész világért. Szent István, könyörögj a szegény magyarokért!"

Ez volt utolsó fohásza, ezek voltak utolsó szavai.

Akiknek a neve sehol sem szerepel, akiknek a mûvei sehol sem kaphatók, azok hamarosan elenyésznek az emberi emlékezetben.

Az elmúlt 40 évben bolsevik módszerrel átírták a magyar történelmet, hogy az utódnemzedékekkel elfeledtessék.

A Glatz Ferenc által szerkesztett "MAGYAROK KRÓNIKÁJA" legfontosabb feladata az lett volna, hogy orvosolja a tudatos elhallgatásokat és torzításokat. Nagy hibája, hogy ezt csak részben tette meg.

helyreigazgato
2004. április 06. 11:29 | Sorszám: 64
Van.
Már Te is olvashatod, sőt az email-címemet is megtaláltad.

Én közben a Világrádió és Világtv _mra_ kiterjesztésű elmentett, "magnóra vett" fájljainak konvertálásával bajlódok.

Ezeker az _mra_-kat a Mediaplayer, Winamp, RealOne, stb. nem hajlandó lejátszani.

Hozzáférhetőbb formában akarom közzétenni minél több helyen, hogy ezzel is büntessem ezeket a ... történelemhamisítókat.

helyreigazgato
2004. április 06. 10:50 | Sorszám: 62
A hotmail-os címemet biztos törölték, mert évek óta nem használtam.

Ellenben: http://holloko.uw.hu/
A mappa tartalomjegyzéke:

Orbán Viktor beszéde 2004.márc.27.
Ami a történelem könyveinkből kimaradt
A mai kormány negatív orszagimázsa
részlet Beke György Magyar Áfium c. könyvéből
Döbrentei Kornél beszéde
kalotaszeg.doc
bayer_mansfeld.doc
ordass_lajos.doc
A román külpolitika kétarcúsága
zsido_katekizmus.doc
Egy széki mártir
A bezdani vérfürdo 1944-ben
atok_es_hazugsag.doc
tilosradio_kazaria.doc
Tölgyessy Péternek a FIDESZ_MPP szövetségi gyűléséhez időzített cikke
A bácskai vérengzések 1944 őszén
Bihar vármegye térképe 1922
Wass Albert: Kicsi Anna sírkeresztje
(folyamatosan bővül)

Kérem segítse a HONISMERETI OLDALAK eljutását minél több webhelyre, azaz minél több magyar emberhez!
Terjessze kinyomtatva vagy fájlként, tegye hozzáférhetővé weboldalakon és levelezőlistákon!

Köszönöm figyelmét!

holloko
(holloko2@freemail.hu)

helyreigazgato
2004. április 06. 10:31 | Sorszám: 60
Milyen hotmail?
helyreigazgato
2004. április 06. 10:08 | Sorszám: 57
Sajnos nem találom a Világrádión.

Miért nem közvetíti a Kossuth Rádió és a Dominium Rádió?
Mint hazájuk ügyét, akár a RádióZS is közvetíthetné!

helyreigazgato
2004. április 06. 09:52 | Sorszám: 56
Az eseményrõl élõ közvetítést ad az MVSZ kísérleti internetes világrádió adásának _Visszhang_ csatornája.

A hallgatást lehetõvé tevõ szoftvert a www.vilagradio.hu címrõl lehet letölteni.

Sajnos csak most olvasom híradásodat, így nem tudok ott lenni. Megpróbálom a Világrádión meghallgatni.

helyreigazgato
2004. április 02. 22:53 | Sorszám: 48
Magyarország ilyen lealacsonyító bemutatása Európának 4 nyelven egy európai kiadványban csakis a Külügyminisztérium engedélyével lehetséges.

Ez része Kovács negatív országimázsának:
Merjünk kicsik lenni!

Diplomaták írták (brüsszeliek? vagy a pesti központban?)

Mindenesetre jellemző ennek a bandának a nemzettudatára!

helyreigazgato
2004. április 02. 19:50 | Sorszám: 45
Szivesen elolvashatod tételesen e témakör kezdetén, hogy hazaáruló Külügyminisztériumunk milyen arcátlan brosúrát tett közzé egész Európa számára a magyar történelemről.
helyreigazgato
2004. április 02. 19:19 | Sorszám: 42
Se katona nem voltam, se háborúban nem voltam még.

A bácsi már volt mindkettőben, hogy ilyen okos tetszik lenni?

Én csak azt kérdezem, mi legyen ezekkel az arcátlan komcsi történelemhamisítókkal?

Akik még a brüsszeli történelemkönyvet is meghamisítják!

Erre tessék válaszolni bácsi!

helyreigazgato
2004. március 30. 23:26 | Sorszám: 40
Az 1944 októberi eseményekhez: az országba özönlõ orosz megszálló haderõ október végén elérte az Eperjes-Tokaj-Szolnok-Baja vonalat.

Magyarország 500 km-es arcvonalán 120 orosz hadosztállyal szemben csak 40 magyar és német hadosztály küzdött.

Ehhez számítható a hõsiesen harcoló csendõrség is, amely a vereckei szorosban, Nagyváradnál, a Csepel-szigeten, s végül a budai várban próbált ellenállni.

Az ungvári, galántai zászlóaljak, a váradi örsparancsnoki iskola növendékei, akik majdnem minden emberüket hõsi halottként áldozták hazánk védelmében.

Az orosz gyilkos hengert, miként 1849-ben, most se lehetett megállítani.

helyreigazgato
2004. március 27. 23:19 | Sorszám: 39
(folytatás)

8. 626. o. 1944. szept. 23. "A Vörös Hadsereg alakulatai átlépték a magyar-román határt." -írja történelemkönyvünk, de "merõ véletlenségbõl" kimaradtak belõle a nagyszalontai szörnyû események, a szeptember végétõl -majd egy évig tartó állapotokról:

A felszabadítás igazi módszerét érzékelteti egy szemtanú beszámolója a nagyszalontai borzalmakról:

"Egyik este részeg szovjet katonák betörtek Borbély Ferenc szabómester lakásába, három asszonyleányát lefogták, aztán a házban, borgõzös, rongyos, piszkos katonák reggeltõl estig egymásnak adták a kilincset. Az átélt borzalmak olyan hatással voltak a kilenctagú családra, hogy másnap mindannyian öngyilkosok lettek.

Az állati csõcselék rárontott Varga György, a helybeli Kereskedelmi és Hitelbank igazgatójának a feleségére is. Az igazgató a szörnyû élmények hatása alatt vadászpuskájával agyonlõtte két gyermekét, feleségét, aztán önmagát.

Steinbacher Györgynét alig egy hónap választotta el attól, hogy életet adjon gyermekének. A vad csürhe õt is megragadta. A meggyalázott szegény zsidó asszony felakasztotta magát.

Bonda Sándor csizmadia és Gál József kõmûves, a két meggyõzõdéses kommunista az orosz csapatok betörése után azonnal jelentkezett a szovjet parancsnokságon. Elmondták, hogy mindketten kommunisták, a párt régi tagjai. A parancsnok - egy õrnagy - lehúzta csizmáikat, aztán kidobta õket. A bolsevista horda késõbb mindkét elvtárs lakását kifosztotta, asszonyaikat meggyalázta.

(..) Betörtek az egyik szállodába is, a helyiségeket sebesültjeik ellátására használták fel. Sok amputálás történhetett, mert a kórház udvara tele volt lemetszett lábakkal és karokkal, ezeket menekülésük után kihajították az ablakon.

A magyar csapatok a hét végére visszafoglalták a várost. Az oroszok egy-kettõre kitakarodtak, de amit tudtak, elvittek. (Függetlenség. 1944. okt. 7. 5. o.)

Sajnos a magyar gyõzelem e bestiális hordán csak néhány napos lehetett.

helyreigazgato
2004. március 26. 05:31 | Sorszám: 38
(folytatás)

7. 616. o. 1940. novembere: Reményik Sándor Kolozsvárott meghal.

Természetesen ez sincs benne könyvünkben, "minden magyar család kincsében".

A nagy költõ koporsójánál a házsongárdi temetõben Bánffy Miklós mondott gyászbeszédet. Belõle idézünk:
"Mély gyászban állunk ravatalánál, és keressük: milyen koszorú az, ami méltó volna õhozzá? (...) Ôhozzá, aki tanítómester, lángeszû költõ, és próféta volt egy személyben már az országromlás elsõ pillanatától. Hozzá, kinek minden sorából Erdély egész magyarságának hangja szól (...) Valóban mindenütt ott lesz és örökké, ahol él, küzd és szenved a magyar."
(Erdélyi Helikon. 1941. nov. 11. sz. 687-688.)

618. p. 1941: A kolozsvári Nemzeti Színház (november 9. este 7 óra) megnyitása sem említésre méltó esemény, mármint szerkesztõnknek. Hiába, csak a bolsevik események felé húz a libidója!

helyreigazgato
2004. március 25. 04:14 | Sorszám: 37
Néha én is ráfingok a halandzsás nagy tudósokra. )
helyreigazgato
2004. március 24. 20:53 | Sorszám: 34
4.rész 1920. febr. 24.-márc. 30:
"A román csapatok kiürítik a Tiszántult."

A könyvben ennyit írnak, de lássuk a valós tényeket:

"A román rekvirálások által okozott veszteséget közel hárommilliárd aranykoronára becsülik".

A brit élelmezési bizottság és a svájci Vöröskereszt küldöttségének vezetõje, Brunier kapitány a román megszállás alatt lévõ vidéki városokban ilyen állapotokat talált:

"Minden, a románok által megszállt városban olyan elnyomást találunk, amely az életet teljesen elviselhetetlenné teszi.

A gyilkosságok napirenden vannak, gyerekeket és nõket megvesszõznek (...) Nyugat-európai gondolkozás mellett a dolgok állapotát nehéz elképzelni olyanoknak, akik mindezt nem látták"

(Gratz Gusztáv: A forradalmak kora. Bp. 1935. 248.)

Történelemhamisítás elhallgatni a tényeket.

helyreigazgato
2004. március 23. 21:28 | Sorszám: 33
AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBÕL KIMARADT....

(folytatás)

6. 607. o. 1936. júl. 17: "Megkezdõdött a spanyol polgárháború, az elsõ fegyveres küzdelem
Európa földjén a fasizmus és a demokrácia erõi között."

Így írja a mai liberobolsi történelemkönyv, de felsorolásában a DEMOKRÁCIA ERŐI között a rossz kinézésû, örökké komor, hosszúkás arcú, ravasz kommunistát, a barcelonai hóhért,a katalóniai nemzetközi csõcselék vezetõjét, Gerõ Ernõt (1898-1980) hiába keressük.

Mintha ott se lett volna.

Gerõ Katalóniában elmondott beszédeiben és röplapokon keresztül is az ország problémáiért kizárólag a keresztény uralmat okolta, és az egyházat.

A féktelen uszító hadjárat eredményeképpen 1936. júl. 18. és szept. 1. között 75 ezer ártatlan embert gyilkoltak le, ezek között volt 12 püspök, 285 apáca, 5255 pap, 2500 szerzetes, barát és 250 papnövendék. Felégettek 4000 templomot.

A Gerõ által vezetett Lenin-fiúk papi ruhába öltöztek, kiásták 19 apácának a holttestét, sorbaállították a ledöntött templom megmaradt falához, majd a holttesteket levizelték.

helyreigazgato
2004. március 23. 21:13 | Sorszám: 32
Jó a link. Bejön. Itt az eleje:

Nyíri Kristóf (MTA Filozófiai Intézete):

Globális társadalom és lokális kultúra
a hálózottság korában*

--------------------------------------------------------------------------------
Az Evangelische Akademie Tutzing által 1998. márc. 20. és 22. között Rothenburg o.d.Tauber-ban rendezett Testestül-lelkestül hálózva: A kommunikációs technológiák nyújtotta új tapasztalatok ("Leibhaft vernetzt: Neue Erfahrungen mit Kommunikationstechnologien") címû konferencián tartott elõadás szövege.

--------------------------------------------------------------------------------

Bevezetés
A nemzet mint elvont közösség
Rossz közérzet a könyvkultúrában
Kommunikáció mint megváltás: Dewey-tól Ongig
Globális gazdaság: A nemzetállam funkcióvesztése
Globalizáció és lokalizáció
Hálózat és új közösségiség

Az ember kulturális evolúció eredménye, az emberi környezet kezdettõl fogva mesterséges. Ugyanakkor az ember természeti lény is, s ebben az értelemben éppenséggel megengedett természetes emberi életvilágról beszélnünk. Az ember természetes életvilágának társadalmi keretét közvetlen személyes viszonyok alkotják. Az emberi társadalmat néhány ezer évvel ezelõttig az ilyen viszonyok kizárólagossága jellemezte; egészen a tizenkilencedik századig Európában ezek voltak uralkodóak, mint ahogyan a világ számos táján ma is azok; s ezek képezik a kisgyermekkori fejlõdés elengedhetetlen környezetét mindig és mindenütt. A szociológiában primércsoportnak hívják azokat a köröket a modern társadalmon belül, amelyek változatlanul személyes, face-to-face kommunikáción alapszanak - mint a család vagy a szomszédság. Még az újkori-modern, nagymértékben a könyvnyomtatás elvont és személytelen közegétõl meghatározott világban is az ember normális létmódjának részét jelentette, hogy számos primércsoport tagja. A modern ember azonban jellemzõen - néha már-már mindenekelõtt - olyan csoportokkal is azonosul, amelyek tagjai egymással legnagyobbrészt sohasem találkoztak. Ezzel hasadás keletkezik kinek-kinek kommunikációs környezetében. A természetes-multimediális, valamennyi érzékszervet szerephez juttató kommunikáció szûk kört szólít meg s általában a mindennapira, sõt a lényegtelenre korlátozódik, miközben a meghatározónak érzett, az egész nagycsoporthoz szóló közlemények az interaktivitást lehetõvé nem tévõ, néma, lineáris, elvont nyomtatott nyelv sorvadt közegében fogalmazódnak meg.

helyreigazgato
2004. március 23. 20:55 | Sorszám: 30
Javítás:

A jelenlegi toleráns országimázs beillik a liberóbolsik Wass Albertet, Teleki Pált, az Írószövetséget és Antall Józsefet gyalázó pogromjába.

helyreigazgato
2004. március 22. 18:27 | Sorszám: 26
Hómann Bálint is ugyanúgy egy piszkos fasiszta, mint Teleki Pál, Wass Albert, Antall József, Döbrentei Kornél, vagy Orbán Viktor.


AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBÕL KIMARADT....

Egy jeles történészünk Bálint István János írta meg a Nyugati Magyarságban (1996. dec. 12. sz.)
ellenérzéseit a Magyarok krónikája címû könyv kapcsán.
(folytatás)

5. 592. o. 1929: "Az év folyamán Hóman Bálint és Szekfû Gyula öt, illetve hét kötetben írta meg a Magyar történet-et." (errõl ennyi fért Glatz kötetébe)

Elfelejtik megírni, hogy HÓMAN BÁLINT a Magyar Nemzeti Múzeum fõigazgatója, egyetemi tanár, az OSZK igazgatója, a MTA tagja volt.
Apja Hóman Ottó klasszika-filológus, kolozsvári egyetemi tanár, a Nemzeti Múzeum õre. Bartal Antallal õ alapította az Egyetemes Philológiai Közlönyt (1871).
Hóman Bálint elhallgatott szenvedéstörténetébõl: Keresztény és nemzeti politikai múltja miatt a szovjet hadsereg elõl Németországba menekült, ahol elfogták és a budapesti kommunista söpredéknek "600 zsidó személyes legyilkolása" címén adták ki. Valójában neki a zsidósággal semmilyen súrlódása nem volt. Annyira nem, hogy kedvenc zsidó tudós tanítványa a népbíróságon tanúskodott mellette, és élelmiszert is vitt be neki a börtönbe. Évekig hitt abban, hogy életben marad. Részletes tervet dolgozott ki arra nézve, hogy Málnási Ödönnel együtt új magyar történelmet ír, és hitelesen feldolgozza a bolsevizmus történetét.
"1949 januárja után börtönében a régi õröket ávós fenevadakkal váltották fel, és elkezdõdött a politikai elítéltek módszeres, inkvizíciós kegyetlenségû testi kínzása. Szadista tacskók, akik Hóman Bálintnak köszönhették, hogy iskoláskorukban nem kellett testi fenyítést elszenvedniük, fõként rajta tombolták ki kegyetlenkedõ hajlamukat. Szinte naponta szólították ki zárkájából, hogy pálcájuk ütlegeivel táncoltassák a folyosón. Vagy a sétán békaügetésre kényszerítsék, és röhejtõl düledezve nézzék, amint a beteg és nehéz teste lihegve, erejét felülmúló igyekezettel teljesítette a parancsot, míg emberkupaccá válva fel nem borult a börtön udvarán. 1953 júniusában osont ki hozzám a hír hogy Hóman Bálint, egy egész nemzet Bálint bácsija, megszabadult kegyetlen kínzóitól.
"Hóman Bálintot gyakran verték meg a váci fegyház magánzárkaosztályán.
Szervezete nem bírta tovább a szenvedést, de lelke derûs maradt.
A vele egy szobába került prímási titkár meggyóntatta, megáldoztatta.
Azután Hóman zárkatársaitól tréfálkozva bocsánatot kért és kiszenvedett."

Még egy adalék Hóman portréjához: "A titkára, Asztalos Miklós mesélte, hogy látta egy fejkendõs parasztasszonnyal ülni egymás mellett a miniszteri fogadódíványon. Az asszony a magával hozott rámába foglalt képen mutatta be neki családja tagjait. H. a kép fölé hajolva érdeklõdéssel hallgatta, hogy Bözsi már férjhez ment és két gyönyörû gyermeke van. Jancsi nemrég nõsült, Ilonka a községházán dolgozik, Péter papi szeminárium növendéke, Józsika pékinas, Pista pedig, aki a második sor szélén áll... Ugye milyen kedves okos arca van? Jó fiú, nagyon derék fiú, mindig jeles tanuló volt. A kegyelmes úr is jól járna, ha õt nevezné ki tanítónak a faluba, mert most épp üresedés van az elemi iskolában. S míg a miniszter mind bemelegedõbb érdeklõdéssel hallgatta az anyai csörgedezést, az elõszobában magas állású, kihallgatásra jelentkezõk egész sora várt bebocsátásra. Végre kinyílt a párnázott ajtó, s a miniszter, szemében a ritka élmény melegével, szinte fiúi gyöngédség mozdulatával kísérte ki a fejkendõs látogatóját." (Szitnyai Zoltán. I. m. 136-137.)

helyreigazgato
2004. március 22. 17:17 | Sorszám: 25
Nem akarom Hillert menteni, de ezt a szennyanyagot a diplomácia készítette.

A magyargyalázó országimázsunkat a Külügyminisztérium és Kovács felügyeli.

Ez nemzetellenes piszkoskodás beillik a liberóbolsik Wass Albertet, Teleki Pált, az Írószövetséget és Antall Józsefet gyalázó progromjába.

1-2 hónap óta valami miatt nagyon megvesztek ezek az ebek.

helyreigazgato
2004. március 20. 11:54 | Sorszám: 23
(folytatás)

3. 562. o. 1919. jún. 7. pünkösd szombatja: A sopronkövesdi események
Kimaradt, tehát pótoljuk: Szamuely elé állították Schmidt Mátyás vasúti pénztárost, akit azzal vádoltak, hogy tűrte, és nem jelentette fel, amikor a vasútállomás közelében felszedték a síneket. A 49 éves vasutast Szamuely rögtön kihallgatás nélkül halálra ítélte. Az álla alá egy rudazókötelet csavartak, és egy körtefára felakasztották. Minthogy lélegzeni néha-néha tudott, délelőtt fél 9-től 11 óráig kínozták, míg végre meghalt. Előzőleg a fiát kényszerítették, hogy akassza fel az édesapját, de az erre nem volt hajlandó, sőt felajánlotta, hogy inkább meghal az apja helyett. Erre összeszurkálták a fiút, ki fájdalmában elájult. Majd fellocsolták, és végig kellett néznie édesapja szenvedését, végül a szemben lévő fára őt is felakasztották. Ezt viszont az apjának kellett végiggyötrődni. Azalatt a fenevadak szalonnát tízóraiztak. Sőt azt mondták a fiúnak, amikor az apja életéért könyörgött: "Felakasztjuk mi az Úristent is!" (Miklós Imre: A magyar vasutasság oknyomozó történelme. Bp. 1937. 526.)

helyreigazgato
2004. március 19. 19:25 | Sorszám: 20
"Felakasztjuk mi az Úristent is!"
AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBŐL KIMARADT....
Egy jeles történészünk Bálint István János írta meg a Nyugati Magyarságban (1996. dec. 12. sz.)
ellenérzéseit a Magyarok krónikája című könyv kapcsán.

E "minden magyar család" TÖRTÉNELEMKÖNYVÉNEK szánt műből, csakúgy mint az iskolai tankönyvekből igen sok tényt szándékosan kihagytak.
(Az oldalszámok erre a könyvre utalnak)

---------------------------------------------------
(folytatás)

2. A VÖRÖSÖKRŐL:


552. o. 1918. dec. Kimaradt: a vörös propaganda már 1918 decemberében felütötte a fejét Magyarországon.
Ekkor Oroszországból a hadifoglyok tízezreivel több agitátor is hazatért, bőven ellátva orosz pénzzel és moszkvai utasítással. Vezérük Kun Béla volt, a háború előtt jelentéktelen vidéki újságíró, és csalások miatt degradált munkásbiztosító pénztári tisztviselő.
Kós Károly így emlékezik rá: "Emlékszem, okos, szorgalmas, de rettentően pökhendi zsidó fiú volt, osztálytársai átlag minden héten kegyetlenül elverték, de nem használt. Tanáraink sem szerették a kolozsvári Református Főgimnáziumban, mert konfidens volt..." (Kós Károly: Hármaskönyv. Bukarest, 1969. 222.)
Kolozsvárról azért kellett eltűnnie, mert ellopta a munkásbiztosító betegsegélyező pénztárát.
Ellopta Kós Károly egyik Móricz-illusztrációját is, amikor meglátogatta Sztánán.

"A kommunista Kun Béla" portréjához még Arnaldo Fraccaroli olasz újságíró naplójából: "...Kun Béla 35 éves, középtermetű, idő előtt elhízott figura. Borotvált képű, rövidre nyírott a haja. Elpuhult lágy hájtömeg. Duzzadt kiálló ajkak, intelligens, gyorsmozgású apró szemei mélyen fekszenek, hangja a sok beszédtől rekedt."

A kivégzések és a terrorcselekmények főként Kun Béla, Pogány József és Landler Jenő tudtával, és utasítására történtek.
Ha Romanelli alezredes, az olasz katonai misszió vezetője tiltakozott a kivégzések miatt, ezt Kun a "belügyekbe való beavatkozásnak" minősítette.

Tömeges kivégzéseknél az áldozat egyik szemét kiszúrták, s úgy kellett végignéznie társai kivégzését. Gyakran kihúzták az áldozat nyelvét, de sokszor előfordult, hogy a kínlódó embernek felmetszették a hasát, és kihúzták a beleit.

Kun áldásos tevékenységét Magyarország ellen az emigrációban is folytatta, az antant érdekében.
A moszkvai Vörös Újságban Területi integritás címen írott cikkében (1921. febr. 5. és 12.) így ír: "Nem szabad követelni, hogy a magyarság az elszakított területeken a népszavazást, az önrendelkezési jogot érvényesítse. Hasonlóképpen nincs szükség a kulturális önkormányzatra sem. A magyar nyelvű kommunistáknak kötelességük tiszteletben tartani a volt Magyarország területén alakult államok antant-imperializmus által megszabott határainak integritását..."
Környezetében megforduló kommunisták írták meg róla, hogy a magyarországi proletárdiktatúra alatt a sorsdöntő fordulatoknál hisztériás rohamok lepték meg, elveszítette fejét, és félelmében sírt, mint egy gyermek; mindig azon jajgatott, hogy fel fogják akasztani, mert minden felelősséget magára kell vállalnia. Ez a gyáva, folyton saját életéért rettegő ember a krími félsziget polgári biztosaként most úrnak, parancsolónak érzi magát (1920 végén), aki végre bármit tehet, senki számadásra nem vonhatja. Megbízható becslés szerint Kun Theodosiában 7500, Szimferopolban 12 ezer, Szevasztopolban 10 ezer, Kercsben 6000, Jaltában 5000 embert végeztetett ki, ez utóbbi helyen a vöröskeresztes kórház tizenhét betegápolónőjét és három orvosát is. Alupkában a kórház udvarán lövetett agyon 272 háborús rokkantat, akiket hordágyakon cipeltek le a kórtermekből.

helyreigazgato
2004. március 19. 18:57 | Sorszám: 19
A történelemhamisító maffia működéséről rengeteg forrásanyag van.

Erre a legutóbbi szennyiratra nekem is RES PUBICA és Tiborc írása hívta fel a figyelmemet.
Köszönet érte.

Kérem, hogy nyomtatva és fájlban is terjesszétek, legyen köztudott, hogy milyen aljasságokra képesek ezek.

Ez a szemét a Külügyminisztérium jóváhagyásával került egy európai kiadványba.

Az ellenzéknek kötelessége keményen tiltakozni az ilyen negatív, tendenciózus országimázs ellen.

Szerintem Karsai történelemtudománya tükröződik ebben a szennyiratban is, hallottam hétvégi hasonló hablatyolását, amikor az érettségizők történelemkönyvét támadta.

Nyilván fájlalja, hogy a magyar diákság többet tud történelemből az ő brosúrájuknál.

Ebből következik szerinte, hogy a magyar diákok nagy többsége antiszemita.

helyreigazgato
2004. március 19. 18:34 | Sorszám: 18
1918. nov. 7. 548-549. o.: "Belgrádban, a Károlyi miniszterelnök vezette küldöttség találkozik Louis-Félix Franchet d'Esperay tábornokkal, fegyverszüneti tárgyalást folytat."
Ami kimaradt: a tábornok egyáltalán nem mutatott rokonszenvet a nála megjelent magyar küldöttség iránt. Díszbe öltözve, összes kitüntetését kitűzve jelent meg, és meglepetve, döbbenten mérte végig Károlyi küldöttségét, akik sportsapkában és térdnadrágban álltak előtte. Rideg és lenéző lett. Kezet nem adott senkinek. Összefonta mellén a karját. Amikor Károlyi belefogott annak az emlékiratnak a felolvasásába, amelyet Jászi útközben megszerkesztett részére, a tábornok félbeszakította őt, és felszólította a társaság tagjait, álljanak a lámpa világába, hogy jobban láthassa őket.
Az emlékirat szövegének felolvasása közben a francia tábornok ismételten megjegyzéseket tett. "Vous étes Juif?" - kérdezte Hatvanytól, aztán Jászira pillantott. Közbevetette, hogy a magyarság csupa ellenségtől van körülvéve, és csak egy intésébe kerül, hogy ezek minden oldalról rátámadjanak Magyarországra.
("Vous avez comme ennemis les Tchéques, les Slovaques, le Roumains et les Yougoslaves. Je n'ai qu'un signe à faire et vous serez détruits.")
Leplezetlen ellenszenv tükröződött az arcán, amikor Károlyi, mint a forradalom vívmányait bemutatta neki a munkás- és katonatanács két kiküldöttjét.
A katonatanács képviselőjének Csernyák Imre századosnak (akit ők maguk is "aljas indokok által vezetett törtetőnek" tartottak) kérdőn mutatott a gallérjára, melyen hiányzott a rangjelzés:
"Vous étes tombés si bas? (Ilyen mélyre süllyedtek?)"
És elment ebédelni anélkül, hogy meghívta volna őket. Pedig az asztal számukra is terítve volt.
Károlyi és társai aznap éhen maradtak Belgrádban.
A francia tábornok, miután megebédelt, kemény szavak kíséretében
átadta a deputációnak a megalázó fegyverszüneti feltételeket.

Károlyi ezen leszereplése döntő lépés volt Trianonhoz!
Ez lehetővé tette Erdély a Maroson inneni részének megszállását a románok által, és a Délvidék elfoglalását a szerbek által.
(1918 november 13-án írták alá a belgrádi fegyverszüneti egyezményt.)

Károlyi Mihály portréjához még Mályusz Elemér írja: "Obskurus újságírók, harcteret kerülő kalandorok, pártnélküli vezérek törtek előre. A dolgozók és a katonák milliói közül senki sem rokonszenvezett velük, nem állottak mögöttük tömegek; ezek ösztönszerűleg idegenkedtek tőlük. Céljukat így törekvéseik nyílt bevallásával soha el nem érhették volna. Csalárdsághoz kellett tehát folyamodniuk. A tömegek megtévesztése céljából kerestek egy férfit, kinek neve megejtően jó hangzású.
Így esett a választásuk gróf Károlyi Mihályra, aki nemcsak elkápráztatta az embereket fejedelmi vagyonával, hanem mindenképpen alkalmasnak látszott a neki kiosztott szerep eljátszására.
Tudták róla, hogy szellemileg erősen korlátolt, önállótlan ember, akinek élete dorbézolásokban és a kártyaasztal mellett zajlott le. Az ilyen embert könnyű orránál fogva vezetni, mert csekély szellemi képessége, és önhittsége egyaránt megakadályozza annak felismerésében, hogy csak eszköz mások kezében. A tömegek félrevezetése végett takargatják hibáit és minden lehetséges alkalommal igyekeznek nimbuszba burkolni." (Mályusz Elemér: A vörös emigráció. In: Napkelet. 1931. XVIII. kötet, 2-3.)
"A nemzet méltósága egy degenerált hazardőr kezébe volt letéve. Abban az órában, mikor szükség volt a magyarság katonai erényeire, lefegyverezte Doberdo védőit (...) Midőn magához ragadta a legfőbb hatalmat, a nemzettel szemben azt a kötelességet vállalta, hogy meg fogja védeni az élet- és a vagyon biztonságát. Ô azonban csak egy emberi életet és egy vagyont védett meg szomorú bátorsággal: a magáét. Mire már tüzelni kezdett a talpa alatt a magyar föld, és nem bízott már a vörös testőreiben, akiket az udvarias szovjetkormány bocsátott a rendelkezésére, egy csomó kék bankjeggyel a bőröndjében a csehekhez szökött. Elmondhatjuk róla: nagyúrnak született, félbolond módjára élt, és úgy tűnt le, mint egy kalandor."
(Herczeg Ferenc: Két arckép. Bp. 1920. 24-25., 31.)

helyreigazgato
2004. március 19. 18:33 | Sorszám: 16
"Felakasztjuk mi az Úristent is!"
AMI A TÖRTÉNELEMKÖNYVEKBŐL KIMARADT....

Egy jeles történészünk Bálint István János írta meg a Nyugati Magyarságban (1996. dec. 12. sz.)
ellenérzéseit a Magyarok krónikája című könyv kapcsán.

E "minden magyar család" TÖRTÉNELEMKÖNYVÉNEK szánt műből, csakúgy mint iskolai tankönyveinkből igen sok tény kimaradt:


--------------------------------------------------------------------------------

1. Kezdjük nemzeti történelmünk mélypontjával, "legszégyenteljesebb időszakával":

1918: A Károlyi Mihály által a Tisza István családjához küldött részvéttávirat szövege:
"Emberi kötelességemnek tartom, hogy legnagyobb politikai ellenfelem tragikus halála felett őszinte és mély részvétemet fejezzem ki."
A degenerált, farkastorkú, gőgös, féktelenül hiú és tehetségtelen főúr nem tudta megbocsátani Tiszának, hogy tehetséges, erős, tiszta és egészséges, hogy talpig férfi, hatalmas és uralkodó. Károlyi sohasem titkolta Tisza elleni gyűlöletét. Számtalanszor hangoztatta, hogy nem nyugszik addig, míg el nem pusztította. A műtét előtt álló félvak Tisza Istvánt párbajra hívta harmadikként (Széchenyi Aladár és Pallavicini őrgróf után) ugyanazon a héten. Tisza, a nagyszerű vívó, játszott vele, és végül harcképtelenségig elverte kardlapjával a fegyveres elégtétel órájában.
Károlyi a vérforraló távirat után nem átallott koszorút is küldeni a geszti temetésre (szövege majdnem ugyanaz, mint a táviraté és ez szerepel a kötetben), csupán elfelejtik hozzátenni bolsevik lelkesedésükben, hogy a Tisza-család mély felháborodásában a szemétbe dobatta.

547. o., 1918. okt. 31. Ami kimaradt: ez a 'forradalom' nem magyar volt, - és nem volt forradalom!
A szerkesztőségek, kávéházak katonai szolgálat alól felmentett csőcselékének lázadása ez, minden nemzeti igény és minden szociális tartalom nélkül. Ennek a pesti intellektuális bűnözőrétegnek, amely a magyarság nevében szocialistáskodott, kisebb gondja is nagyobb volt a magyar nép szociális igényeinél.
Említsük még azt is meg, hogy az októberi lázadásban nagyon nagy szerepe van a Galilei körnek, amelynek tagjai csaknem 100 százalékban a harctéri szolgálat alól felmentett egyetemi ifjúság soraiból kerültek ki. Néhány név emlékeztetőül: Pikler Gyula, Sugár Tivadar, Kende Zsigmond, Rohonyi Hugó, Surányi Ede, Helfgott Ármin, Bellér Ignác, Csillag, Kelen, Fried, Weiss, Sisa és Solom, az orosz hadifogoly, akinek sokszorosító gépe volt.

helyreigazgato
2004. március 19. 14:06 | Sorszám: 5
Miből eredhet a balliberálisok beteges hajlama a folyamatos magyarellenességre és nemzetgyalázásra?

Örökös megfelelési kényszerük van az aktuális Nagykutyához: kisantanthoz, pánszlávizmushoz, cionizmushoz?

helyreigazgato
2004. március 19. 13:14 | Sorszám: 1
Magyarország bemutatkozik!

Az Európai Parlament Információs Hivatala kiadott egy Európa ma és holnap című nagyalakú, igényes kivitelű brosúrát. A füzet több nyelven - 28 mai és jövendő EU-tag ország önbemutatkozását tartalmazza. Összeismertetésük tökéletesen helyénvaló törekvés: a huszonnyolcak között vannak alapító tagok és idén csatlakozók, sőt három reménybéli várakozó is; akad régi gyarmattartó birodalom és vadonatúj független ország; nyugati keresztény, ortodox és iszlám állam is. Más-más indulás, más-más gazdasági és kulturális helyzet és a befogadásra várókról bizony nem sokat tud a Művelt Nyugat.

Az egyes országok maguk állították össze a szöveg- és képanyagot, az előszóban a kiadó a szövegek tartalmáért nem is vállal felelősséget. Így nyilvánvaló, hogy a még nem tag országok bátran festhettek magukról rokonszenves képet saját jól felfogott érdekükben: az európai közvélemény megnyerése céljából.
Az országfejezetek egy rövid, amerikai típusú önéletrajzból, és egy valamivel hosszabb kifejtő részből állnak Ez utóbbiban nemzeti sajátságok, érdekességek szerepelnek. A 28 ország bemutatkozása három minőségi kategóriába sorolható. A többség reális történelmi és kulturális tényanyaggal szolgál. Néhány, az Európai Unióba igyekvő ország nemzeti legendáit is a képbe illeszti, a számukra kínos adatokat, folyamatokat vagy elhallgatja, vagy eufémizmusokba burkolja. (Törökország, Szlovákia, Románia sorolható ebbe a kategóriába.).

A harmadik és egyben döbbenetes - felfogás a magyar. Lássuk először az önéletrajzunkat! Az 1990-ig terjedő időszak 14 pontját szóról szóra leírom, csak utána fogom elemezni. (megjegyzem, a románoknak erre az időszakra 34 (!) megemlítendő történelmi eseményük akad!)

Fontos dátumok Magyarország történelmében:

1000 a magyar állam megalapítása az ország első királya, István alatt.
1308-1437 - A központi hatalom megerősítése.
1541 a törökök beveszik Budát. Az ország 3 részre szakad: a Habsburgok elfoglalják (bekebelezik) a nyugati részt, Magyarország középső része a törökök közvetlen ellenőrzése alá kerül, mialatt a Tiszától keletre levő részen az Erdélyi Fejedelemség jön létre.
1711-1848 osztrák uralom.
1867 a körülbelül fél évszázadig tartó Osztrák-Magyar Monarchia létrehozása.
1914 Magyarország részt vesz az I. világháborúban a német birodalom oldalán.
A Magyar Köztársaság megalapítása november 16-án.
1938 szövetség Nácinémetországgal.
1941 hadüzenet a Szovjetúniónak.
1944 az ország elfoglalása a német csapatok által. Számtalan magyar zsidót deportálnak. Hadüzenet Németországnak decemberben.
1945 a Vörös Hadsereg elfoglalja Budapestet és elűzi a németeket.
1949 a Magyar Népköztársaság alkotmányának elfogadása.
1956 népfelkelés, a szovjetek erőszakosan leverik, az akkori államfőt, Nagyot halálra ítélik
1989 Magyarország ismét demokratikus ország lesz. A szovjet csapatok elhagyják az országot.
1990 az első szabad választások

Első, futó áttekintésre is hiányosnak tűnik. Nézzük csak alaposabban! Feltűnő, hogy 1000 előtt nem volt magyar történelem, sőt a Kárpát-medencében sem történt semmi!
Hiszen Szent István (és nem István) csupán a keresztény államot alapította meg, az első Árpádok ugyan mit is csináltak 895-től?

A többi 27 ország természetesen élt a lehetőséggel. Lássuk először a fentebb említett első kategóriát, a tényszerű adatközlőket. Például Spanyolország a római kor után helyet szorított a vandál és a nyugati gót államnak, majd a mórokénak is; Belgium Caesar galliai hódítását, majd a frank birodalmat is felvette történelmi életrajzába.
A második csoportba soroltak alaposan megragadják a rokonszenv-szerzés lehetőségét: ősi európai kultúrnemzetként mutatkoznak be. Törökország Kr. u. 196-tal, Septimius Severussal kezdi a történetét, majd Nagy Konstantin, illetve a bizánci császárság következik.
Szlovákia az amúgy egzakt módon soha nem azonosított Nagy-Morva Birodalommal kezd, majd Bratislava első nyomaként említi Árpád utolsó csatájának (szintén nem azonosított) helyszínét.
Románia tovább megy. Idézem: Kr. e. VI. sz. a románok őseinek, a dákoknak első említése Homérosz és a nagy antik mesélők által. (Finom elszólás: mesélők .) Kr. e. I. sz. a rómaiak elfoglalják Dacia területét. A romanizálási folyamat kezdete. (Apró probléma: mindez Kr. u. 106-ban, tehát csaknem 3 évszázaddal később történik.) És így tovább.

Mi magyarok miért nem említettük a honfoglalást? Vagy urambocsá: a kettős honfoglalást?
A szlovákok használják fel a 907-es braslauespurchi győztes csatánkat önigazolásként? Miért nem említjük meg a frank oklevelekben többszázszor előforduló Hungarus nevet? Vagy akár az izlandi sagák Tyrkerét? A Kr. e. VI. századból a jürkákat bemutató Hérodotoszt? 527-ből Muagerisz hún királyt említő bizánci krónikát? Gardizit, ibn Rusztát, Dzsajhánit, Bölcs Leót, Bíborbanszületett Konstantint vagy 889-ből Regino prümi apátot, akik a türkökkel, szkítákkal azonosítanak így vagy úgy?

A tordosi és tatárlaki rovásírás-leleteket emlegethetnénk oly joggal, mint a törökök emlegetik civilizációjuk őseiként az asszírokat, hettitákat!

Iszonyú kártékony ez a torzító elhallgatás!

Lám, a románok tudomást sem vesznek arról, hogy Constantin Daicoviciu, a dákoromán folytonosság (kontinuitás) elméletének atyja 1973-ban, halála előtt maga fedte fel (a Történeti Intézet, a Történeti Múzeum munkatársainak, és egyetemi kollégáinak, diákjainak) kutatásai hazug voltát. Tételesen sorolta fel saját történelemhamisításait!

A Nestor-krónika nem oláh-okat, hanem frank-okat ír. Anonymus ac pastores Romanorum kitétele sem daciai oláhokra, hanem dunántúli, frank fennhatóság alatt élt romanizált pannonokra vonatkozik. Az ősrománnak titulált Dridu-műveltség bulgáriai az egykor a Kárpát-medence déli harmadát birtokló bulgárok hozták fel hazájukból az itt megtalált elemeit. A többit nem sorolom.

Mi pedig saját történelmünk elhallgatásával igazoljuk a már dogmává merevült történelmi hazugságokat. No, haladjunk tovább szépen, szerben.

Úgy tűnik, hogy az Árpád-kor nem létezett!

Nem volt a korszakalkotó politika- és jogtörténeti dokumentum: az Aranybulla, nem volt tatárjárás, nem volt Szent István, Szent Imre, Szent László, Szent Margit, Szent Kinga, Szent Erzsébet.
Sorstársaink közül a csehek büszkén emlegetik a Przemysl-, a lengyelek a Piast-házat!

Újabb űr: nem találom 1456-ot! Az egész keresztény világban harangoznak a nándorfehérvári diadallal végződő keresztes hadjárat emlékére, mi meg sem említjük.

Óvatosan fogalmaztam. III. Callixtus az 1456. június 29.-i Bulla orationum -ban III. Mohamed áprilisi hadrakelése hírére, a török megállításáért való imára buzdító harangozást rendelt el, de hát a törököt bizony Nándorfehérvárnál állította meg ez az ima, Hunyadi és Kapisztrán.

A törökellenes keresztény összefogás ugyan jellemző módon hézagos volt, az ígért 80 ezer fős sereg helyett néhány regensburgi diák, párszáz lengyel és horvát fogott fegyvert mindössze, de nagyon szép őseurópai gondolat. Élnünk kellett volna vele!

Szemezgessünk tovább! Mátyás humanista birodalma (az egyetlen reneszánsz birodalom) említésre sem méltó.

Hol marad sok évszázados, a magyarságot őrlő keresztyénség-pajzsa küzdelmünk?
Lám, a török önéletrajzból hiányzik ez a néhány évszázad ők tudják, miért szégyellik
Mi miért nem vagyunk rá büszkék?

Mohács viszont elég jelentős csata lehetett hisz a szlovákok (sic! a szlovákok! Ismétlem: a szlovákok!) felhozzák saját történelmi eseménysorukban! Mi nem

A Habsburgok dehogy foglalják el a nyugati részt: kettős királyválasztás történik, s a két királyi ház megosztozik a török által kettészelt országon.

Az Erdélyi Fejedelemség voltaképpen a magyar állam menedékhelye lesz, fejedelmei közül tán egyedül Székely Mózes tekinthető törzsökös, kizárólagos erdélyinek!

Nem találom a vallásszabadságot világelsőként deklaráló tordai országgyűlést sem!(1568).

Ennek a feltűnően eurokonform, korát messze megelőző intézkedésnek a mellőzése egyenesen megdöbbentő!

Természetes módon tolakodik elő egy magyarázat:
A kereszténység felvételének, az Árpád-házi szentek, a nándorfehérvári harangozás, a tordai országgyűlés együttes elhallgatása egy kereszténység-utáni mai Európának tett ostoba gesztus volna?

Ostoba, mert a katolicizmus, (ill. a reformáció a szlovákoknál, vagy a huszitizmus) minden ország önjellemzésében megtalálható!
Igen, MINDEN országéban: a muzulmán Törökország büszkén emlegeti Szűz Máriát, Szent Pált, a myrai Szent Miklóst!

Szégyen. Egyetlen árva sort sem érdemelt meg tőlünk a török kiűzetése (1686 Buda, 1697 Zenta).

Mint ahogy Thököly és II. Rákóczi Ferenc sem!
Hiányzik a magyar reformkor. Úgy, ahogy van. Mindenestül.

1848/49-es forradalmunkról sincs egy árva szó se.

Nem baj, a románok felhozzák biz, mint saját forradalmukat!

Az osztrákok is bár ők meghagyták nekünk.

Ezután egy szépen felépített, épületes baromság következik. Magyarország (és nem az Osztrák-Magyar Monarchia!) vesz részt az I. világháborúban.

Az 1918-as forradalmat nagyvonalúan 1914 novemberére téve (ezt az ostobaságot a kifejtő rész megismétli, megerősíti!) ez annyit jelent, hogy az önálló, köztársasági Magyarország egyedül harcolt Németország oldalán, s Trianont ezért kapta büntetésül.

A kifejtő részben még toldunk ide egy ostobaságot: állítólag 1/3-nyi területünket vesztettük el. Ha ez az építmény nem tudatosította volna a Jámbor Európaiban, hogy micsoda rettenetes erőszakos, mi több: bűnös nép maradtunk még a XX. században is, akkor jöhet a döntő érv: 1938 - Szövetség Nácinémetországgal.
A második világháborúban a környékünkön mindenki a rossz oldalon vett részt. Ennek elmismásolását zseniális találékonysággal oldották meg a magukra valamennyit is adó szomszédaink:

Ausztria: 1938 március: Anschluss. Kész. Nyilván kimaradtak a háborúból, mert utána csupán a köztársaság 1945-ös kikiáltását említik meg.
Szlovákia: 1939-45 rövid függetlenség Nácinémetország uralma alatt. Mesteri, szépségdíjas, zseniális meghatározás! Függetlenség egy uralom alatt, amely ráadásul nácinémet elnyomást sejtet ez bizony elhatárolódás, sőt nyilván szenvedés is - nem pedig rosszízű szövetség, mint a mienk.

Románia: 1940. nov. 23. Románia csatlakozik a hármas szövetséghez. Ez is elegáns: a hármas szövetséget említi. Ilyen volt, valóban: létrejött 1882-ben, résztvevői az Osztrák-Magyar Monarchia, Németország és Olaszország. Szétbomlott az I. világháború során. De ez a tévedés elegánsan kikerüli a II. világháborús részvétel kellemetlen emlegetését. Persze az Antikomintern Paktumnak is három tagja volt eredetileg, ugyan mit is kötözködöm. Persze nem említ néhány apró, echte román találmányt ez időkből: a meghalató-vonatokat, a zsidók jég alá lövetését vagy akár a favágó tőkén lefejezett szárazajtaiakat, a megtizedelt Köröstárkányt, Gyantát etcetera.

Mi pedig 1938-ban szövetséget kötöttünk Nácinémetországgal. Nos, 1938-ban kötöttünk egy adóügyi pótegyezményt a németekkel (december 10.). Ausztria német megszállása tette szükségessé. Merüljünk el most egy kicsit ebbe a gyanús 38-as évbe! Az Anschluss nemcsak adóügyi pótegyezményt hozott ajándékba, hanem páni félelmet is. Politikusaink nem rokonszenveztek a nácikkal emlékeztetőül két esetet hoznék fel.

Az első németországi látogatásáról hazatérő Horthy így jellemezte Hitleréket:

Túl sok bennük a vörös! . Teleki pedig nemegyszer jelentette ki, hogy a német vereség a mi vereségünk is lesz, de a német győzelem a mi pusztulásunk! Ez az év nem a németbarátság éve. Horthy és Kánya Kálmán már februárban egy németellenes horizontális tengelyről tárgyal Varsóban.
A történeti hűség kedvéért: olasz-lengyel-jugoszláv-magyar lett volna ez a tengely. (Hiányzik történelem tankönyveinkből)

A németek persze ellenzik a lengyel-magyar együttműködést, visszacsatolási törekvéseink épp közös magyar-lengyel határt eredményeznének! Augusztusban két németellenes élű magyar siker: a bledi konferencia a Kisantanttal (jelentős enyhülést hozott), illetve a titkos lengyel-magyar Gentlemens agreement a szoros együttműködésünkről.
November az első bécsi döntésben voltaképpen Németország engedett! Aztán decemberben Ciano jön Pestre, melegen ajánlja az Antikomintern Paktumba való belépésünket. A tengely kontra horizontális tengely kérdés eldőlt! 1939-ben pedig beléptünk az Antikomintern Paktumba. És ugyanebben az évben megvalósul a magyar-lengyel határ, szeptemberben nem is engedtük át a német csapatokat Lengyelország hátába, - ez közismert és a németekhez lelkesen csatlakozó szlovák csapatokat sem, ez kevésbé közismert. A szlovák változat persze érthetően elhallgatja, hogy a lengyeleket hadüzenet nélkül, náci módon megtámadták!

Mi pedig: 1941 - Hadüzenet a Szovjetúniónak. Hogyan is volt? Üzentünk mi hadat, miután a kassai, rahói, körösmezői stb. bombázások után megállapítottuk: ez bizony hadiállapot. Ennek a kérdésnek hatalmas irodalma van, elégedjünk meg annyival, hogy a nemzetközi jog élesen megkülönbözteti a hadüzenetet és a hadiállapot tudomásul vételét.

Románia mindenféle indok nélkül, minket jócskán megelőzve már 1941 június 22-én hadat üzent a Szovjetúniónak. Ők leírják? NEM.

Más kérdés, hogy a szintén EU-várományos Bulgária sosem üzent hadat a dicső Szovjetúniónak, mégis ugyanazt kapta jutalmul, mint mi büntetésül!

Amúgy a hadüzenettel szovjet barátaink nálunk is rosszabbul állnak. Elfelejtkeztek erről a jogintézményről Finnország, a balti államok, Lengyelország de még Bulgária esetében is. Öt országot tiportak le 1941-ig, hadüzenet nélkül ez nyilván eszébe juthatott a kassai bombázás után minden magyarnak.

1944. - Számtalan magyar zsidót deportálnak Helyes állítás, igaz.

Helyesen köti össze az életrajz a német megszállással. Csupán egyetlen bajom van: a zsidóüldözés egy szóval sem szerepel sem a román, sem a szlovák, sem az osztrák, de még a német (ismétlem: a német, még egyszer: a német) anyagban sem!

Próbálom kikövetkeztetni a holokauszt (soá) kérdésében írásokból és filmekből igazán járatossá vált átlag EU-s olvasó gondolatmenetét: végülis lehet, hogy a magyarok működtették Auschwitzot? Rendben van, mi gerincesen vállaljuk.

De az 1944 nyári csendőrpuccsot (és ezzel magyarországi zsidók teljes kiirtását) megakadályozó) Koszorús ezredesnek vagy urambocsá: magának Horthynak köszönhető, hogy egyáltalán maradt zsidóság Közép-Európában! Így teljes az igazság, s a részigazság egyoldalú közlése súlyosabb bűn a legaljasabb rágalomnál

1956. Eufemisztikusan, reformkommunista módra népfölkelés, valóban. De nekünk, magyaroknak forradalom és szabadságharc. Egy csillagóra , amely megvilágosította a félrevezetett Európát, amely előkészítette a kommunista rendszerek bukását és amely rövid időre visszaadta nemzetünk (tudatosan tönkretett) önbecsülését és megbecsülését.

Nagy (illendően, európai módon: Nagy Imre) pedig nem államfő volt, hanem miniszterelnök. A kifejtő részben, önmagának ellentmondva már helyesen írja a szerző.

Az 1990 utáni „nemzetrajzból” a terjedelemre tekintettel csupán egy érdekességet villantok fel. 1991. jún. 19. az utolsó szovjet katonák elvonulása. Nos, pillantsunk csak egy kicsit feljebb! A 13. életrajzi dátumnál ez szerepel: 1989 a szovjet csapatok elhagyják az országot. Erre már nincs mit mondani

E befejező életrajz-részből tán még hiányolhatnánk, hogy olyan, az Európai Unió koncepciójába szorosan illő esemény, mint a vasfüggöny lebontása, nem szerepel. Nyilván nem véletlen az eset: ugyanígy hiányzik a kötet bevezető, kedvcsináló dekoratív képes bevezetőjéből is.
Azt pedig Brüsszelben, az EU Információs Hivatalában írták

Most pedig záró fejezetként lássunk néhány gyöngyszemet az általam kifejtőnek nevezett részből:

Magyarország lakossága Európa legszínesebben kevert népeihez tartozik. 10 millió lakója között számos nemzetiséget találunk: német nyelvűeket, szlovákokat, románokat, délszlávokat (bosnyákokat, horvátokat, szerbeket, szlovénokat és szorbokat). A szintik és romák, akik a népességnek nem jelentéktelen részét alkotják (500.000), nemrégiben etnikai kisebbségként lettek elismerve.
No, kezdjük. Magyarország sokszínű, kevert népességű , soknemzetiségű. Érdekes: ezt a kitételt nem alkalmazza önmagára a valóban fele-fele arányban többnemzetiségű Belgium, Litvánia, Észtország, Lettország. Csak mi, ahol egyelőre még a magyar etnikum a meghatározó. Bár fogyunk!
Az egyszerű újságolvasó is ki tudná számítani a határon túli népszámlálások és különböző hazai források alapján, hogy 1985-től máig a Kárpát-medence őshonos magyarsága több, mint 2 millióval fogyott.

Nem ez a témánk, de utána lehet nézni, az önbemutatkozás írója vélhetőleg nagyon is ismeri ezeket az adatokat. Van itt más baj is: -rosszabbak, mint az egyszerű ostobaság.

Bosnyákok sosem éltek Magyarországon. A szorbok említése még hajmeresztőbb. Tudálékosan a déli szlávokhoz sorolja a szerző őket. Nos, a szorbok nyugati szlávok, Spreewaldban élnek, a buzgó térképböngészők Lübbenau környékén találhatják meg őket. Népi kultúrájukat büszkén művelő százezres népcsoprt, megtekintésüket ajánlom a szerzőnek, még a helyszín is politikailag korrekt: a néhai NDK területe.
A nagy kérdőjel a félmilliós szinti (és roma) kisebbség. A szinti szó nyomára többhetes lázas kutatás után jutottam. Ez a kifejezés egyike azoknak, amellyel Európában a cigányságot megnevezik: cigány, manus, szinti, zingari, roma és egy kivételesen nevetséges finomkodás: utazó népesség travellers, illetve gens du voyage. Vagyis a szerző a sznob (és műveletlen) campingtábor -típusú szamárságot követi el. Voltaképpen azt volt képes leírni, hogy nálunk nemcsak romák, hanem még romák is élnek. Szerintem a félmilliónál többen.
És tisztelettel megjegyzem: tán ide lehetett volna írni, hogy egyedül Magyarországon ismerik el etnikai kisebbségként a romákat, óh bocsánat! A romákat és a romákat!

Magyarországot több alkalommal elfoglalták, különösképpen a törökök a XVI. században és az osztrákok a XVIII.-XIX. században, és függetlenségét csak 1914-ben nyerte el.
Az I. világháborúban a Német Birodalom szövetségeseként vett részt. A trianoni szerződéssel államának területe 1/3-ával lett redukálva.
Jó, vitatható, hogy a kiegyezés függetlenséget hozott-e?

Jómagam függetlennek tekintem azt az országot, amely világelső volt vasútközlekedésben (Baross Gábor előterjesztését fogadta el épp ezért az 1892-es genfi vasútügyi konvenció!), gabonafeldolgozó-iparban (2. helyezett: USA), a maga korában (szintén) világelső oktatási- és nemzetiségi törvényeket alkotott és érvényesített, önállóan vett részt nemcsak az olimpiákon, hanem magának az olimpiai mozgalomnak a megteremtésében is.

Nem sorolom. A többi ostobaságról pedig már fentebb írtam. A híres gulyásnál lényegében egy mindennapi ételről, egy levesről van szó, amely a magyarok által pörköltnek nevezett húsragunak felel meg. Ezt Jókai már leírta: - Úgy elnézem ezt a kulacsot, azt hittem: kenyér, pedig hát sajt.

Összegezve: hivatalos szerveink bemutattak Európa (bennünket a térképen meg sem találó) nyugati nemzeteinek, mint egy hol bűnös, hol szánalomra méltó, úgy általában pedig, mint egy semmirekellő országot.

Fűszerezve a gonoszságot ostobasággal és szolgalelkűséggel.

Magyarország ilyen bemutatása nyíltan magyarellenes, mai terminológiával: ez egy rasszista förmedvény.

Akik írták, és azok a magyarok, akik hozzájutva (potom 15 euróért, bármely nyugati könyvesboltban, vagy akár az EU-s munkahelyükön, hivatásszerűen) nem emelnek szót ellene, -azok a magyar nemzet esküdt ellenségei.

A magyar fejezet a bemutatkozó brosúrában a hazaárulás minősített esete.

helyreigazgato
2004. március 19. 13:11 | Sorszám: 0
A magyar nép ellenségeire, a Teleki Pál és Wass Albert emlékét gyalázókra gondolok.

Karsai és társai, az EU-s szennybrosúra készítői, a koronagyalózók, tetemcafatozók, keresztényírtók népe meg lesz e örökítve, mint szamuely és kunbéla?


Téma: Lemondott Kiss Elemér kancelláriaminiszter
helyreigazgato
2003. február 22. 17:21 | Sorszám: 86
Több olyan MSZP-st ismerek, akik nem elég tisztességes fővárosi családokból származnak.

Mindig a diktaturák kiszolgálói voltak.

Görcsösen ragaszkodnak az orosz megszállás után megszerzett hatalmukhoz.


Téma: Kappanok a Hír TV-ben
helyreigazgato
2004. március 24. 05:45 | Sorszám: 9
Ibolyka mélypont az MDF történetében.
Egy liberális-kommunista módon lavírozó jobbos személyiség.
helyreigazgato
2004. március 23. 21:36 | Sorszám: 1
Nem tudom mit mondjak hozzászólásodra.
Nekem Ibolyka sem szimpatikus, nemcsak kritikusai.
Hol áll Antallhoz, vagy Fűr Lajoshoz képest?

Ez a nő szinházat játszik.


Téma: Érdemel-e szobrot Teleki Pál miniszterelnökünk? II. +700
helyreigazgato
2004. április 19. 22:24 | Sorszám: 853
Mit szóltok hozzá fiúk, STALIN díszpolgárságot érdemel,
Teleki Pál pedig még egy szobrot se.

Miféle szemét emberek, Haynau-Rákosi-korcsok ülnek ismét a magyarság nyakán?

helyreigazgato
2004. április 17. 23:52 | Sorszám: 849
Tisztelt Külügyminiszter Úr!

Számunkra emlékezetes marad, hogy kettõs állampolgárságot kérve a múlt évben több mint ötvenezer vajdasági magyar aláírását tartalmazó dokumentumkötegeket adtunk át Budapesten. Minden hatodik magyar aláírta a kérelmet. A vajdasági magyar pártok által felhatalmazott szakértõi bizottság pontosan és szakszerûen elõkészített törvénymódosítási javaslatot juttatott el a Külügyminisztériumhoz. Ezt követõen okkal reménykedhettünk.

Annál is inkább, mert Budapesten következtek a négypárti tárgyalások, valamint a kormányzat részérõl az ígéret, hogy az idén, még az elsõ negyedévben döntésre alkalmas javaslat kerül az Országgyûlés elé. A magyarországi ellenzék támogatja a kettõs állampolgárságra vonatkozó kérelmünket. Ma március 31-én meg kell állapítanunk: a kormányzati vállalás nem valósult meg.

Úgy gondolom, hogy a számonkérés nem tisztünk.

Amit mi kisebbségi politikusok megtehetünk, azt viszont nem mulaszthatjuk el. Külügyminiszter urat arra kérem, járuljon hozzá, hogy a kettõs állampolgárságról folytatott eszmecsere a határon túli magyarok kifejezett óhajának és reményeinek megfelelõen a megengedõ törvénymódosítási javaslat beterjesztésével záruljon le. Ha elõbb nem, közvetlenül az európai parlamenti választások után.

Igazán felemelõ az lenne, ha a kormány által beterjesztendõ pozitív javaslatnak közösen örülhetnénk már a júniusi Máérten.

Tisztelt Külügyminiszter Úr!

Ma reggel érkezett a hír, hogy a székelyföldi autonómiáról szóló javaslatot a román parlament annak ellenére elvetette, hogy a kormánnyal jól együttmûködõ RMDSZ is rászavazatott.

S az a másik is, hogy Ön szerint az autonómia jó dolog, amit a kisebbség és a többség egyetértésével lehet megvalósítani. Ez kétségkívül igaz.

Nemzeti érdek azonban, hogy az egyetértést mindannyian elõsegítsük. Mi vajdaságiak azzal, hogy ötpárti megegyezéssel eljuttatjuk a szerb parlamentnek az autonómiára vonatkozó javaslatunkat. Magyarország azzal, hogy támogatja a benyújtott tervezeteket. Meg úgy is, hogy a Máérten szorgalmazzuk az autonómia szerkezeti vázának olyan egyeztetett formáját, mind a perszonális, mind pedig a területi autonómia tekintetében, amellyel, vagy amelyekkel felléphetünk a nemzetközi porondon is. Mert az autonómiára vonatkozó kezdeményezéseket a nemzetközi politikai színtéren az új EU-tag Magyarországtól sem fogja senki elorozni.

A VMDP szerint az autonómia és a kettõs állampolgárság együtt biztosíthatja a határon túli magyarok helyben maradását, s Magyarország fenntartható fejlõdésének egyik alapfeltételét a határmódosítás nélküli nemzeti integrációt.

Tisztelettel:

Ágoston András

helyreigazgato
2004. április 17. 10:49 | Sorszám: 844
Sok a szemét.
A bolsi hozzászólók ennyire képesek.
helyreigazgato
2004. április 17. 00:12 | Sorszám: 840
Magyar emberek millióinak életérzését nem a Haarec és (..)Hírlap fejezi ki, hanem az alábbi erdélyi cikk:

(bocs hogy megismétlem, de kérem: olvassátok végig!)

"Négy év
(Teleki Pálnak és Orbán Viktornak hála)


Nálunkfele, a Székelyföldön időről időre elveszik a Haza. Kicsit olyan, akár a mesében: hol volt, hol nem volt. Még az időszámítás is eszerint történik, s a köznyelv ma is első és második "magyar világhoz" igazodik. E "második magyar világ" az, melyet a székelyek derűs bizakodással szoktak utolsóelőtti magyar világként emlegetni.

Itt történt meg az is, hogy valamikor a hetvenes években egy hajdani parádés kocsis azt íratta sírkövére:

"Itt nyugszik B. Gy.
Született 1923-ban, meghalt 1978-ban.
Élt négy évet."

Mostanság újra sokan vagyunk így: hogy úgy érezzük, újra éltünk négy évet. Nem sok ez, de nem is kevés ott, ahol a Haza fizikai valóságában el-elveszik.


A Nemzet, az nem veszik el soha. Nem nagyon. És soha többé végleg azoknak, akik megélték ezt a négy évet. Akik megélték, hogy felemelt fővel, derűsen nevethettek szembe a múlt árnyaival és felemelt fővel, dacosan szegülhettek szembe a jelen álnokságával: mert hittek benne, hogy a jövő elkezdődött.

Ez a négy év elegendő volt ahhoz, hogy a Székelyföldről többé ne el-, de felmenjen Budapestre az ember, ahogyan azt a fővárosba menőnek illik. Elég volt ahhoz, hogy magára ébredjen a csipkerózsikaálmát alvó székelység, megrázza magát, s erős hittel tervezzen jövőt magának, úgy, ahogyan azt ősei álmodták. Nem kellett ehhez sem pénz, sem paripa, sem fegyver: csak hit és bizalom abban, hogy közel egy évszázad után a Haza és a Nemzet végre egymásra és önmagára talál.

Elég volt ahhoz, hogy újra felébredjenek a határőr-ösztönök: ezer év megszokása, hivatása nem múlik el néhány évtized alatt. Ami összenőtt, nem válhat szét egy önkényes országhatár miatt.

A fiatalok újra tanulni mentek, a nyolcvanas években kitántorgók közül sokan hazajöttek és itthon új életet kezdtek, a cselekvésnek, vetésnek és igének ideje jött el ezalatt a négy év alatt. A gazdák örökségük után néztek, s a fiatalok utódot szántak az örökséghez.

S kicsi lett annak a becsülete, aki az erdélyi jövendőt délkeleten, Bukarestben kereste.
A székelyek szeme újra Budapest felé fordult, ahogyan az természet szerint való, s ahol újra megtalálta azt, akit régóta keresett.

"Ötvennyolc éve várok arra, hogy valakire büszke lehessek" - mondja öreg bányamester ismerősöm, s gyorsan a pohárért nyúl, nehogy benedvesedjen a szeme: mert férfiember-szégyen az. Errefele nem sok alkalom adódik az örömkönnyekre.

Errefele időtlen idők óta várnak a kicsi messiásra, az árva nép vezérére, Csaba királyfira. Az idők során megtanulták, hogy nem csillagösvényen érkezik, s nem feltétlenül fehér paripán - de a hitet nem adták fel, mert e végvárakat őrző katonanépnek hite a legfőbb fegyvere.

És lám: a hit valóra válott, és megjelent az, akitől megfényesedtek a szemek. E négy év megmutatta, hogy van kire-, és mire várni - s többre nincs is szüksége a cselekvő embernek, e puszta tény elegendő volt mindenhez.

Pedig nem volt sok ez a négy év. Legalább nyolc esztendőben reménykedett itt mindenki, akinek szíve a helyén dobog, s ki nyolcvan évet viselt el tulajdon hazája száműzöttjeként, annak a nyolc év se lett volna sok.

Nem így történt.

Idén áprilisban a Haza egy kicsit megint elveszett.

Nem, nem veszett el: de távolabbra került, egy kéznyújtásnyival tovább, valahová a tíz és tizenötmillió választása közé.

Na és? - kérdezzük dacosan, mert így kérdezni itt is, nekünk is lehet!

"Akkor mostantól fogva újra két kormány ellen harcolunk" - mondja a bányamester harmincéves fia.

Egy ideig most újra rezervátum leszünk, bantusztán és kuriózum, vidám kis úttörőcsapatok hétvégi látványossága, íme a székely és íme a medve, előbbi magyarul is beszél.

Egy ideig most újra szegény rokonok leszünk, akinek majd adnak a maradékból - ha jut.

Egy ideig most újra elmondják nekünk, hogy széllel szemben nem lehet, s hogy a lehajtott fejet nem fogja a kard. Egy ideig most újra kioktatnak arról, hogy a nemzet avítt fogalom, haszontalan kacat, hogy magyarnak lenni nem nagy élmény, s hogy a másságot akkor is szeretnünk kell, ha éppen az van többségben.

Egy ideig most újra megnyílnak a rókalyukak, elősettenkednek megkopott, naftalinszagú bundájukban a szocialista pragmatizmus helyi megmondóemberei, s egyideig most újra divat lesz kozmopolitának lenni.

Egy ideig most újra szép tisztára próbálják mosni agyunkat, s a sokoldalú tájékoztatás nevében nézhetünk sok-sok heti hetest, bajor szexfilmet és népszerű történelmet az együttélésről.

Egy ideig ez most így lesz.

Aztán ez is elmúlik. Aki évszázadok óta vár, tud várni újabb négy évet.

Hitünk ugyanis van már hozzá. Hála érte a négy évnek, ameddig éltünk.


György Attila"

helyreigazgato
2004. április 12. 11:38 | Sorszám: 828
Nincs itt koncepcióváltás kóbor macska.

Nehogy szentté avasd a bandádat, mert Boglárra száműzve megtűritek Teleki szobrát.

A Tanácsköztársaság (és azzal együtt a vörös terror) javarészt zsidó származású emberek műve volt.

A Forradalmi Kormányzótanács tagjai:
Kun (Kohn) Béla, Pogány (Schwarz) József, Rákosi(Rosenfeld) Mátyás, Varga (Weiszfeld) Jenő, Szamuelly (Samuel) Tibor, Böhm Vilmos, Kunfi (Kunstatter) Zsigmond, Kalmár (Kohn) Henrik, Lukács (Lövinger) György, Hevesi (Honig)Gyula, Landler Jenő, Ágoston (Augenstein) Péter, Szántó (Schreiber) Béla.

Szamuelly elitcsapata, az ún. "Lenin-fiúk": Korvin (Klein) Ottó, Morgenstern Árpád, Feldmár Marcell, Ellerbaum Ignác, Ellerbaum Náthán, Bienenstock Ármin...

De akár népbiztosok között, akár a katonatanácsban túlnyomórészt hasonló nevekkel lehet találkozni.

1945 után, az orosz megszállás segédcsapataként, hazaárulóként megint hasonló neveket olvasunk.

Ugyanígy az 50-es évek leninfiúinál, az ÁVO-nál.

Ez a XX. századi trend ma is folytatódik!

Kik micisapkáznak, tetemcafatoznak, fasisztáznak ma itt?
Ma is van egy társaság: Bauer, TGM, Korniss, Kende, Worluk, Tilos-banda, Macskatappancs stb., stb., akik egyenesági szellemi leszármazottai, örökösei a múltszázadi hazaárulóknak.

A növekvő antiszemitizmust ez a provokatív magyarellenesség generálja.

Ami belőled is sugárzik.

Kinek az érdeke ez?
Csak figyelemelterelést szolgálja a teljes csődötökről?

Teleki gyalázóinak jó lenne először a saját portájukon söpörni.

Hőbörgésetek persze semmit nem jelent, ez alapján nem szabad egy egész fajra nézve téves következtetéseket eszközölni, általánosítani, mert az nem szép dolog.
Se zsidóra, se magyarra.

helyreigazgato
2004. április 09. 11:52 | Sorszám: 826
A múlt szombati ünnepségen, távol a fővárostól, Teleki Pál vitathatatlan erényeit sikerült felmutatni.

Hála mindenekelőtt a kisvárosnak, amely büszkén őrzi hagyományait. Nem véletlenül beszélt a hely szelleméről dr. Kovács Miklós polgármester: Boglár mindig tudta, mi a dolga.

1848-ban a szabadságért harcolt, 1919-ben Gaál Gasztont bújtatta Szamuelyék elől, 1939-ben feltétel nélkül befogadta a lengyel menekülteket, később a nácik elől oltalmat kereső francia tiszteket, 1956-ban felkelt az elnyomás ellen, 1991-ben hazahívta amerikai emigrációjából egykori plébánosát, az 1946-os nemzetgyűlés kisgazdapárti elnökét, Varga Bélát, majd 1994-ben önerőből felújította az egykori zsinagógát és a temető zsidó sírjait.

2004. március 15-én pedig úgy döntött a helyi képviselő-testület, hogy a Varga Béla által 1932-ben épített templom kertjében helyet ad Teleki Pál szobrának.

helyreigazgato
2004. április 08. 23:28 | Sorszám: 825
TELEKI Pál, gróf (1879-1941)

Politikus, földrajztudós, egyetemi tanár, az MTA tagja, Horthy kormányzó közeli barátja.

Az elsõ világháború elõtt a világ számos táján vett részt földrajzi expedíciókban. A trianoni békét követõen szakmai érvekkel igyekezett alátámasztani a magyar revíziós törekvéseket.

A múlt század egyik legnagyobb magyar politikusa.
1920-ban külügyminiszter, 1920-21-ben miniszterelnök, 1938-39-ben közoktatásügyi miniszter, 1939-től ismét miniszterelnök.

Az általa vezetett kormány mûködésének idejére esett Kárpátalja visszacsatolása és Észak-Erdély visszatérése.

Bár látja, hogy az ország területi gyarapodásának a Németországgal szembeni elkötelezettség az ára, megpróbálja Magyarországot távol tartani nemcsak a háborútól, de a szorosabb német szövetségtõl is.

A háromhatalmi egyezményhez való csatlakozást a Jugoszláviához való közeledéssel kísérelte meg ellensúlyozni.

Az örök barátsági szerzõdés megkötése után nem sokkal végbement belgrádi németellenes katonai hatalomátvétel következtében egyensúlyozó politikája tarthatatlanná vált.

Ellenezte Magyarország részvételét Jugoszlávia német felosztásában, ezért 1941. április 3-án öngyilkosságot követett el.

helyreigazgato
2004. április 07. 04:47 | Sorszám: 822
Teleki Pálnak nem kellett szembefordulnia korábbi énjével.
Tisztességes, becsületes ember volt.

Miután ezt az keresztény, erkölcsi és nemzeti megalapozottságú politikát az adott történelmi körülmények között nem lehetett folytatni, ezért lett öngyilkos.

Nagy Imrének volt oka szembefordúlni saját énjével.
Mocskos moszkvabérenc, padlássöprő bolsiból vált 1956 október legvégére magyarrá, és nov. 4-én hajnaltól nemzeti hőssé.

Változása, végül kiállása a magyar ügy mellett feledteti korábbi büneit. Emiatt nem kerül a többi bolsival együtt a szemétdombra.

helyreigazgato
2004. április 04. 19:55 | Sorszám: 789
Négy év
(Hála Teleki Pálnak és Orbán Viktornak)


Nálunkfele, a Székelyföldön időről időre elveszik a Haza. Kicsit olyan, akár a mesében: hol volt, hol nem volt. Még az időszámítás is eszerint történik, s a köznyelv ma is első és második "magyar világhoz" igazodik. E "második magyar világ" az, melyet a székelyek derűs bizakodással szoktak utolsóelőtti magyar világként emlegetni.

Itt történt meg az is, hogy valamikor a hetvenes években egy hajdani parádés kocsis azt íratta sírkövére:

"Itt nyugszik B. Gy.
Született 1923-ban, meghalt 1978-ban.
Élt négy évet."

Mostanság újra sokan vagyunk így: hogy úgy érezzük, újra éltünk négy évet. Nem sok ez, de nem is kevés ott, ahol a Haza fizikai valóságában el-elveszik.


A Nemzet, az nem veszik el soha. Nem nagyon. És soha többé végleg azoknak, akik megélték ezt a négy évet. Akik megélték, hogy felemelt fővel, derűsen nevethettek szembe a múlt árnyaival és felemelt fővel, dacosan szegülhettek szembe a jelen álnokságával: mert hittek benne, hogy a jövő elkezdődött.

Ez a négy év elegendő volt ahhoz, hogy a Székelyföldről többé ne el-, de felmenjen Budapestre az ember, ahogyan azt a fővárosba menőnek illik. Elég volt ahhoz, hogy magára ébredjen a csipkerózsikaálmát alvó székelység, megrázza magát, s erős hittel tervezzen jövőt magának, úgy, ahogyan azt ősei álmodták. Nem kellett ehhez sem pénz, sem paripa, sem fegyver: csak hit és bizalom abban, hogy közel egy évszázad után a Haza és a Nemzet végre egymásra és önmagára talál.

Elég volt ahhoz, hogy újra felébredjenek a határőr-ösztönök: ezer év megszokása, hivatása nem múlik el néhány évtized alatt. Ami összenőtt, nem válhat szét egy önkényes országhatár miatt.

A fiatalok újra tanulni mentek, a nyolcvanas években kitántorgók közül sokan hazajöttek és itthon új életet kezdtek, a cselekvésnek, vetésnek és igének ideje jött el ezalatt a négy év alatt. A gazdák örökségük után néztek, s a fiatalok utódot szántak az örökséghez.

S kicsi lett annak a becsülete, aki az erdélyi jövendőt délkeleten, Bukarestben kereste.
A székelyek szeme újra Budapest felé fordult, ahogyan az természet szerint való, s ahol újra megtalálta azt, akit régóta keresett.

"Ötvennyolc éve várok arra, hogy valakire büszke lehessek" - mondja öreg bányamester ismerősöm, s gyorsan a pohárért nyúl, nehogy benedvesedjen a szeme: mert férfiember-szégyen az. Errefele nem sok alkalom adódik az örömkönnyekre.

Errefele időtlen idők óta várnak a kicsi messiásra, az árva nép vezérére, Csaba királyfira. Az idők során megtanulták, hogy nem csillagösvényen érkezik, s nem feltétlenül fehér paripán - de a hitet nem adták fel, mert e végvárakat őrző katonanépnek hite a legfőbb fegyvere.

És lám: a hit valóra válott, és megjelent az, akitől megfényesedtek a szemek. E négy év megmutatta, hogy van kire-, és mire várni - s többre nincs is szüksége a cselekvő embernek, e puszta tény elegendő volt mindenhez.

Pedig nem volt sok ez a négy év. Legalább nyolc esztendőben reménykedett itt mindenki, akinek szíve a helyén dobog, s ki nyolcvan évet viselt el tulajdon hazája száműzöttjeként, annak a nyolc év se lett volna sok.

Nem így történt.

Idén áprilisban a Haza egy kicsit megint elveszett.

Nem, nem veszett el: de távolabbra került, egy kéznyújtásnyival tovább, valahová a tíz és tizenötmillió választása közé.

Na és? - kérdezzük dacosan, mert így kérdezni itt is, nekünk is lehet!

"Akkor mostantól fogva újra két kormány ellen harcolunk" - mondja a bányamester harmincéves fia.

Egy ideig most újra rezervátum leszünk, bantusztán és kuriózum, vidám kis úttörőcsapatok hétvégi látványossága, íme a székely és íme a medve, előbbi magyarul is beszél.

Egy ideig most újra szegény rokonok leszünk, akinek majd adnak a maradékból - ha jut.

Egy ideig most újra elmondják nekünk, hogy széllel szemben nem lehet, s hogy a lehajtott fejet nem fogja a kard. Egy ideig most újra kioktatnak arról, hogy a nemzet avítt fogalom, haszontalan kacat, hogy magyarnak lenni nem nagy élmény, s hogy a másságot akkor is szeretnünk kell, ha éppen az van többségben.

Egy ideig most újra megnyílnak a rókalyukak, elősettenkednek megkopott, naftalinszagú bundájukban a szocialista pragmatizmus helyi megmondóemberei, s egyideig most újra divat lesz kozmopolitának lenni.

Egy ideig most újra szép tisztára próbálják mosni agyunkat, s a sokoldalú tájékoztatás nevében nézhetünk sok-sok heti hetest, bajor szexfilmet és népszerű történelmet az együttélésről.

Egy ideig ez most így lesz.

Aztán ez is elmúlik. Aki évszázadok óta vár, tud várni újabb négy évet.

Hitünk ugyanis van már hozzá. Hála érte a négy évnek, ameddig éltünk.

György Attila

helyreigazgato
2004. április 04. 18:59 | Sorszám: 788
Sajnálom, hogy nem tudtunk elmenni.
Mindhárom fiam cserkész, egyre több fiatal tiszteli Teleki Pált.

Nagy változás történt a valós magyar történelem megismerése irányába.
Ezek a vernyákolós bolsik már nem tudnak bármit beetetni a fiatalokkal.

helyreigazgato
2004. április 04. 13:48 | Sorszám: 785
Miért nem méssz a bolsi fórumra?
Mit keresel itt?
helyreigazgato
2004. április 04. 13:16 | Sorszám: 783
Mi nemzetiek nem járunk a párttaggyűléseitekre számolni a kommunistákat, se magnóval rögzíteni az ööö...-ket.

Ez pusztán a ti hobbitok.

De hasznos, legalább előre tudhatjátok, hogy mire számíthattok.

helyreigazgato
2004. április 04. 13:11 | Sorszám: 782
gondolod, hogy egy komcsi meg tud sérteni?

Én nem voltam ott, ti mentetek szokásotok szerint utánnaszámolni.

Várjuk a létszámadatokat!
Mint a Tilos Rádiónál!

Kedden este nálunk is volt Fórum.
Érdekes a kommunista megfigyelők ide is eljöttek!

A kis kiváncsiak.

Be vagytok k@kilva?

helyreigazgato
2004. április 04. 12:44 | Sorszám: 778
Ti írtátok a bolsi fórumon, hogy elmentetek Boglárra.
Miért nem számoltátok meg, hogy hány bolsi és hány nemzeti volt ott?

Tudod a kokárdás a nemzeti, a magadfajta toleráns meg a bolsi.

Remélem megéred Teleki Pál igazi rehabilitálását a Kossuth-téren vagy a Várpalota előtt.

Akkor majd újra számolhatsz!

helyreigazgato
2004. április 04. 11:34 | Sorszám: 775
Ti indexes liberobolsik Teleki iránti tiszteletből mentetek el a pót-szoboravatásra? Vagy kéjből?

Én még kéjből se szoktam résztvenni se a sztalinvárosi Lenin-szobor, se a hortobágyi kunbéla-utca, se a dobozi szovjet-emlékmű avatásán.

helyreigazgato
2004. április 04. 11:24 | Sorszám: 774
Én is így gondolom.
Semmi probléma, ha Bogláron szobrot avattak Telekinek.
Több helyen (Máriabesnyőn, Erdélyben, Felvidéken) is folytatni kell.
Teleki a múlt század egyik legnagyobb magyarja.

Az igazi rehabilitálása is bekövetkezik.

A macskák meg had rángatódzzanak!

helyreigazgato
2004. április 04. 10:47 | Sorszám: 771
A nemzeti oldalnak és Gyulay Püspök Úrnak nem kellett volna vállalni ezt a (liberálbolsiknak oly kéjes) pót-szoboravatást!

Ha eddig vártunk, tudunk még várni a nemzet nagyjainak: Tisza Istvánnak, Bethlen Istvánnak és Teleki Pálnak -a bolsi kor utáni legitimálására.

helyreigazgato
2004. április 04. 10:35 | Sorszám: 769
Az Indexen azt írtátok, hogy Ti komcsik többen voltatok, mint Teleki tisztelői.

Reagálásotok szerint az Index minden valamirevaló
Teleki-fóbiás bolsija összeröffent a szoboravatásra.

Gratulálok.

helyreigazgato
2004. április 04. 10:28 | Sorszám: 768
Miért ilyen késve teszik közzé?

Bizonyára többen elmentünk volna, mint a boglári elkommunistásított szoboravatóra.

helyreigazgato
2004. április 04. 09:49 | Sorszám: 765
Egy kommunista rendezvényen miért képviselte volna magát a jobboldal?

Ez már nem Teleki Pál miniszterelnökről szólt, hanem egy bolsi konspiratív akcióról, hogy hova tüntessék el a nekik kínos szobrot.

Majd ha a Várban, vagy az Országház mellett károlyi helyén
avatjuk Tisza István és Teleki Pál nagy magyar miniszterelnökök szobrait, -meglátod bolsikám a nemzet java ott lesz.

helyreigazgato
2004. március 19. 10:51 | Sorszám: 761
Karsai a szokásos torzító, egyoldalú, gyűlölködő pamfletjében gyalázza a magyar történelmet.

Munkássága illik az EU-s propagandaanyaghoz.
Lehet, hogy azt is vele íratták az országimázs építők?

A holokauszt-szakember számos érvet kreál a szomszédos
demokratikus népeknek a magyar-gyalázáshoz.

Egész életműve "a magyarság Hitler utolsó csatlósa" pilléren nyugszik.

És még büszke is gyalázatos, mocskolódó munkásságára.


Téma: Kertész Imrének agyára ment a Nobel-díj?
helyreigazgato
2004. április 24. 09:24 | Sorszám: 78
Kertész legújabb könyve a Küldetés.

Ron Werber gigászi küzdelmét örökíti meg a magyar nácikkal.


Téma: A Fidesz alátett a kettős állampolgársági gyűjtésnek
helyreigazgato
2004. május 16. 11:55 | Sorszám: 5
Had örüljenek és gyönyörködjenek a mo-i eszmetestvérei.
Nélküle nincs kampany

Téma: Nem antiszemita a PASSIÓ, csak az igazat mondja.
helyreigazgato
2004. április 04. 10:18 | Sorszám: 442
A liberobolsi szakembereknek az fáj a Passio kapcsán, hogy Jézust és korát történelemhűen, az Evangéliumokkal egyezően ábrázolja Gibson.

Semmi forradalmár Jézus, semmi elnyomottak Népvezére, semmi Lenin-előd, ahogy azt szakemberek megszokták és látni szeretnék.

Ezért borzalom és antiszemita számukra ez a film!


Téma: Keresztény hírek
helyreigazgato
2004. április 10. 22:07 | Sorszám: 103
Erdővel ismét kifogtunk egy békepapot?
Kommunista püspök, mint a reformátusoknál?

Téma: B.ZS.B.K. - Bayer Zs.Baráti Kör -
helyreigazgato
2004. május 16. 08:25 | Sorszám: 55
Bayer Zsolt - Új moralisták, farizeusok (6. rész) 2001.

Kik akasztották fel Mansfeld Pétert?
Örüljetek, hogy elmaradt a forradalom


„Síró báránykát ha látok,
A fogára jól vigyázok,
Mert piszok farkast kiáltván,
Miért vicsorgat annyi bárány..."
(Ghymes együttes)

Mansfeld Pétert aztán végigvezették azon a folyosón...
A siralomház folyosóján. Kattant a zár a siralomház celláján, vigyorgó vagy mord állat- emberek fogták közre a fiút, és vitték. Hajnal volt, biztosan. Hajnalban gyilkoltak ezek.

Nem ők, - ezek, mert fontos, hogy szigorúan és pontosan fogalmazzunk. Végigvezették Mansfeld Pétert azon a folyosón, és felakasztották. Tizenhat éves volt Mansfeld Péter 1956-ban, amikor „halálos bűnét" elkövette.
Fellázadt a világ legundorítóbb hatalma, a kommunista diktatúra ellen - fellázadt, majd harcolt a hazáját megszálló szovjet szörnyállam ellen.

Két évet vártak, hogy felakasszák.
Két évet vártak, hogy betöltse végre tizennyolcadik életévét, és nagykorú legyen.
Ember ilyet nem tesz...

Ezt Kádárék tették. Vajon mi lehetett az ok? Kik döntötték el, kik szóltak, hogy Mansfeld Pétert fel kell akasztani? Azért kellett ennek a gyerekembernek meghalnia, mert a forradalmat és a szabadságharcot a pesti srácok vívták - és Kádárék üzenni akartak, hogy ők a gyerekeken is bosszút állnak...

Fónay Jenőt szintúgy halálra ítélték.
Aztán végigvezették Fónay Jenőt azon a folyosón. A vigyorgó vagy éppen mord állatemberek. Odaállították a bitófa alá, nyakába rakták a kötelet, bekötötték a szemét - és ekkor, ebben a pillanatban olvasták fel neki a végzést, amely szerint halálos ítéletét életfogytiglanra változtatták.
Ilyen volt a humora Kádáréknak. Mert ember ilyet nem tesz. Ezt is Kádárék tették.

Ahogy Tóth Ilonát is ők végezték ki, a fiatal orvostanhallgatót, aki embereket mentett a szabadságharc poklában. És még több százat, és aztán mennyien viseltek börtönt, megaláz- tatást, egzisztenciális ellehetetlenítést, hányan menekültek el Magyarországról, mert „inkább idegenbe menni, mint az idegen embertől félni".
Ezt mind Kádárék tették.

Kádár János, a fiumei Csermanek, akit a sors kifürkészhetetlen játéka folytán nem bírt elvinni idejében sem a paralízis, sem a morbus hungaricus. Aki megélte a felnőttséget, hogy kommunista legyen, és a szovjet szuronyok mögött hazaárulóként visszasompolyogjon ebbe a hazába, és autodafét rendezzen itt. S végül - mert valamiféle igazságszolgáltatásra mégiscsak sor kerül valahogyan -, mint reszketeg vénember, a lelkiismerettől vagy a pőre félelemtől szétszedett ésszel csak megélte, hogy áldozatait újratemetik…

Valaki, valaki egyszer magyarázza meg nekem, milyen lehetett kommunistának lenni? De nem az önfelmentésekre vagyok kíváncsi, hanem a lényegre. Arra, hogy a második világ háború után, amikor egy másik állat faji alapon gyilkolt meg embermilliókat, hogyan lehetett nekilátni a munkának, amelynek során osztályalapon gyilkoltak meg embermilliókat. Auschwitz után milyen lélekkel lehetett felépíteni Recsket, Kistarcsát?
Épelméjűként miképpen lehetett elhinni, hogy ami történik, az jó, az rendben van... És a hullahegyeken, a törvénytelenségeken, a hazugságokon, a megaláztatásokon, a tökéletes irracionalitáson és idiotizmuson, a legaljasabb és legprimitívebb propagandán, a négy elemis büdös bunkó seggfejek hatalmán túl, mindezen túl hogyan lehetett szeretni a Terv szivarkát, a jegyrendszert, a műbőrt, a lódent, az éhezést és a munkaversenyt? Aki nem a Lipóton ült a nyálát folyatva, az miképpen tudott viszonyulni az olyan mondatokhoz, hogy ,,szovjethatalom plusz villamosítás egyenlő kommunizmus"?

Ezt magyarázza el nekem valaki, mert képtelen vagyok megérteni. Képtelen vagyok, mert 1963-ban születtem, és egész életemben azt hallottam otthon, hogy a kommunistákat fel kell akasztani. 1963-ban születtem, és két éves voltam, amikor Kádárék még akasztottak 1956 miatt...

És mondja meg nekem végre valaki, '56 után hogyan tudott valaki maoista lenni? Hogyan lehetett a hatvanas években Kádárékat balról támadni, és március 2l-re, a Tanácsköztársaság (pfúj!) „ünnepére" ellentüntetést szervezni, mert „március 15-ét nacionalista propagandára használja a csőcselék”...

Mit hallott az otthon, aki 1956 után ilyesmiket beszélt, ilyesmiket gondolt - hol nőtt az fel, aki még akkor is kommunistább volt a kommunistánál?

Igen... A kommunistákat fel kell akasztani. Drága Nagyapám mondogatta ezt gyakran, drága Nagyapám, akit előbb ki akartak telepíteni, mert „minden sváb náci", aztán kuláklistára tették, mindenét elvették, és nekizavarták a kilátástalanságnak mind a négy gyerekével.

Ez a mondat, hogy fel kéne őket akasztani, ez maradt őnéki az elégtétel egész életére. Amúgy egy macskát sem tudott volna felakasztani, tudom, mert ismertem, én ismertem, én voltam a kedvenc unokája, és aki ezért a mondatáért, ezért a reménytelenségbe vesző életért és sóhajtásért és haragért most erkölcsi prédikációt akar nekem tartani, hogy micsoda szörnyűség ilyet mondani, annak bizony elefes! hölgyeim és uraim, már csak hogy Ottlik Gézát idézzem...(l.f.s. = lófasz a seggébe!)
No de voltak, akik itt akasztottak, akasztottak, mint mondtam, még 1965-ben is...
Hát akkor?
Akkor miképpen fognak valahogy helyükre kerülni a dolgok? Azt tanították a kommunisták, hogy forradalom nélkül nincsen haladás, egy szemernyi sem. Valahogy úgy szólt a marxi tétel, hogy szükségképpen bekövetkezik az a pillanat, amikor az uralkodó osztályok már nem tudnak a régi módon kormányozni, az elnyomottak pedig nem tudnak a régi módon élni, és akkor hajrá!, kitör a forradalom, és megint csak szükségképpen működésbe lép a nyaktiló meg a bitófa. Továbbá, a kommunisták (Marx és Engels és Lenin és Sons) logikája szerint ha az úgynevezett elnyomottak működtetik a nyaktilókat és a bitófákat, akkor az rendben is van.

Antall József miniszterelnök egyik legnagyszerűbb, legmélyebb értelmű mondata így szólt: „Tetszettek volna forradalmat csinálni..." Hát igen: De nem tetszettünk. Mégis, most játsszunk el a gondolattal, mi lett volna, ha... Bár a kommunisták szerint a történelemben nincs olyan, hogy mi lett volna, ha, de azért mi bátran gondolkodjunk el ezen, mert e nélkül a kérdés nélkül amúgy is nehezen lehet gondolkodni.

Tehát akkor: mi lett volna, ha a rendszerváltás egy forradalmi aktus lett volna?
Egy második 1956 - 1989-ben?

Előfordulhatott volna, hogy valakik, mondjuk Mansfeld Péter és a többi meggyilkolt mártír hozzátartozóinak vezetésével kirángatják Kádár Jánost a Fehér Házból, és lámpavasra húzzák?

Előfordulhatott volna.

Előfordulhatott volna, hogy ki rángatják a pufajkás Horn Gyulát a Külügyminisztériumból, és szintúgy lámpavasra húzzák?

Előfordulhatott volna.


Előfordulhatott volna, hogy kirángatják a munkásőrparancsnokot az odújából, és lámpavasra húzzák?
Előfordulhatott volna.

Előfordulhatott volna, hogy hajdani ávós verőlegényeket, szájba vizelőket, vérbírókat, tömegbe lövetőket kirángatnak otthonaikból, és lámpavasra húzzák őket?

Előfordulhatott volna.

Előfordulhatott volna, hogy Berecz Jánost, az ellenforradalom tollal és fegyverrel című nemzetgyalázó förmedvény szerzőjét kirángatják az utcára, és lámpavasra húzzák?

Előfordulhatott volna.

Előfordulhatott volna, hogy Papp Jánost, a hírhedt Veszprém megyei pártfőnököt, aki 1956 vérbe fojtása után személyesen és sikerrel járt közbe Kádárnál, hogy néhány életfogytos ítéletét változtassanak halálbüntetésre, kivonszolják az utcára, és lámpavasra húzzák?

Előfordulhatott volna.

Szörnyű lett volna?
Szörnyű lett volna.

Érthető lett volna?
Tökéletesen érthető lett volna. -Ezt ne feledje soha senki sem! Ennyit a lámpavasról.

De nem ez történt - szerencsére nem ez történt. Már 1956 méltósága, majd pedig a rendszerváltás méltósága mindjárt bebizonyította azt is, hogy a forradalomról szóló marxi tanítás egy marhaság, csakúgy, mint általában a marxi és lenini tanítások összessége. Csakhogy ezt a méltóságot egyesek alaposan félreértelmezték.

Mert mi történt ebben az országban valójában, mi is történt az elmúlt ötven esztendőben? 1945 után a szovjet megszállókkal együtt megérkeztek a kommunisták. Megint csak akasztottak, internáltak, magyarok százezreit tették tönkre egzisztenciálisan, hazát árultak, elcsalták a választásokat, bélistáztak, megtöltötték ártatlanokkal a börtönöket - alig tíz év alatt felépítették szörnyállamukat és nyomorba, kétségbeesésbe döntötték ezt az országot.

Aztán jött 1956, a XX. század legnagyszerűbb, legtisztább forradalma, amit ugyanezek megint csak szovjet segédlettel vérbe fojtottak.

A forradalom után elképesztő megtorlást rendeztek, újabb tízezrek életét nyomorították meg, hazafiakat és hazafiak utódait tették tönkre, elüldözték az országból kétszázezer honfitársunkat, ellenforradalomnak gyalázták a csodát, a mi csodánkat, a magyarok csodáját. Mellesleg száz évvel visszavetették Magyarországot a nyugati világhoz képest, a gazdaságot tönkretették, felhalmozták a szovjet blokk legnagyobb adósságát, sorsára hagyták.

Kitagadták a nemzetből Európa legnagyobb nemzeti kisebbségét, a szégyenletes trianoni határok meghúzása után a „testvéri kommunista államokba" szorult és végveszélybe jutott magyar kisebbséget, s eközben fennen hangoztatott „nagyszerűségük" csúcsa az volt, hogy míg a Varsói Szerződés többi négyelemis bunkó, hazaáruló és gyilkos pártfőtitkára személyi kultusszal vette körül magát, addig a mi négyelemis, hazaáruló és gyilkos pártfőtitkárunk nem rakatta ki a képét minden utcasarokra, és a legjobban grízes tésztát szeretett zabálni piros láboskából, hokedlin a félhomályos konyhában.

Így ért bennünket 1989, a rendszerváltás pillanata.
Ebben a nagyszerű és mámoros pillanatban a megalázottak és megnyomorítottak azt hitték, hogy lesz végre igazságtétel, lesz végre elszámoltatás.

Nem lett.
Nem lett forradalom - s a békés átmenet egyik ára az volt, hogy senkinek sem lesz bántódása. A megalázottak és megnyomorítottak azt látták, hogy az ország tönkretevői,
a gyilkosok és a hazaárulók kiemelt nyugdíjakkal visszavonulnak rezidenciáikra, horgászgatnak, vadászgatnak, és kicsit meg vannak sértve, hogy ez a „jobboldali, ellenforradalmi, fasiszta csürhe" egyáltalán ki meri nyitni a pofáját.

A megalázottak és megnyomorítottak azt látták, hogy az ország tönkretevői, akik nem érték még el a nyugdíjaskort, remek kis magánvállalatokat alapítanak, és az utolsó pillanatban ellopott vagyonokból elképesztő tőkéket kovácsolva síkra szállnak hirtelen a magántulajdon szentségéért - a magántulajdonért, ami kizárólag csak őnekik van...

És még mindig nem lett forradalom.
És a megalázottak és megnyomorítottak azt is látták, hogy az ország tönkretevői, akik további politikai álmokat dédelgettek, hétfőről keddre létrehozták új pártjukat, és nekiláttak elmagyarázni minekünk, hogy milyen is, és hogyan is kell értelmezni a demokráciát.
És még mindig nem lett forradalom.

Aztán alig tíz esztendő alatt eljutottunk odáig, hogy a fentiek kívánják megmondani azt is, mit szabad gondolni 1956-ról.

Mondjuk Szekeres Imre feláll a szószékre, és előadást tart az 1956-os „demokratikus szocialista" forradalomról. Ez a Szekeres Imre a fentebb már emlegetett Papp Jánosnak volt a - mi is manapság a menő jelző? - táskahordozója.
Ücsörögtek odalent Veszprémben, két görény MSZMP-s, a gyilkos meg a samesza. Azt taníttatták nekem (ők, igen ők is!), hogy 1956-ban utcára tódult a fasiszta csőcselék, lincseltek az utcán, fasiszta volt mindenki, Mindszenty és Pongrátz Gergely - ebből következően a Nagyapám is meg az apám is; azt taníttatták nekem, hogy a hős szovjet csapatok a nagyszerű Kádár János hívó szavára megmentették a hazát; ücsörögtek odalent Veszprémben két görény MSZMP-s, a gyilkos meg a samesza, és minden október 23-án lesték a titkosrendőrségi jelentéseket, történt-e valahol ,,rendzavarás" az országban...

És most kiállsz a szószékre, te, Szekeres, hogy 1956 szociáldemokrata forradalom volt?
Szociáldemokrata lett a "fasiszta csőcselék", mi, Szekeres? Pongrátz Gergely? A Falábú? Fónay Jenő?
A tizennyolc évesen felkötött Mansfeld Péter?
És ki kötötte fel őt Szekeres? Mi?
Hát milyen vastag bőr van a te pofádon? De úgy egyáltalán...

Az MSZP konferenciát rendez 1956 baloldali értékeiről? Ha 1956-nak csak baloldali értékei lettek volna, az MSZP akkor sem rendezhetne róla konferenciát! Mert az MSZP tokkal-vonóval MSZMP volt még egy tucat évvel ezelőtt, az a párt, amelyik az eredendő bűnben, 1956. november 4-én fogant.

Kádár 1957-ben egy PB-ülésen kijelentette: „1600 fasisztát semmisíthettünk volna meg fizikailag. De nem tudtuk elérni, hogy az ellenforradalom szervezőit és vezetőit megsemmisítsük. Kár, hogy nem tettük meg."

Ücsörögtünk a KB-ban Medgyessy elvtárs? Horn elvtárs? Lapogattuk a grízestészta-zabáló gyilkos hátát? Úgy-é Kovács elvtárs? Cenzúráztuk a filmeket, szakmányban Lendvay elvtársnő? 1990-ben még Recskkel fenyegetőztünk, Vastagh elvtárs?

Tizenkét éve még szétverettétek rendőreitekkel az arcunkat kint az utcán október 23-án, az enyémet is és az édesanyámét is - ma pedig konferenciáztok 1956 baloldali értékeiről?

Ma a rendszerváltás élharcosaiként tündököltök?
Az a helyzet, hogyha a republikánus Ronald Reagan nem nyeri meg a hidegháborút és nem omlik össze a Szovjetunió, akkor ma nagy valószínűséggel Horn Gyula az MSZMP főtitkára, Kovács László az ő külügyminisztere, Medgyessy Péter az ő pénzügyminisztere, Lendvay Ildikó ma már egészen magas pozícióban cenzúrázná a kultúrát - és együtt lesnétek minden október 23-án, hogy megzavarja-e a „rendet" néhány „szemét fasiszta".

Járta egyszer egy történet - mert viccnek azért nem nevezném semmiképpen. Úgy szólt, hogy emléktúrát szerveznek Auschwitzba az áldozatok hozzátartozóinak és a túlélőknek. Két középkorú férfi sétál egymás mellett az iszonyatos barakkok közölt, s az egyik megszólítja a másikat:
Itt halt meg az édesapám, ebben a barakkban... És ön kit gyászol?
Én is az édesapámat... Látja ott a hatos őrtornyot? Abból zuhant le szegény...

Hát ezért ne járjon az MSZP koszorúzni sehová se, amikor 1956-ot ünnepeljük.

És ha a megalázottak és megnyomorítottak kifütyülnek benneteket, akkor nem megsértődni kell, nem hisztériázni kell, nem balhézni kell - hanem elgondolkodni mélyen, hogy vajon tényleg annyira klassz srácok és lányok vagytok-e, mint amennyire képzelitek.

Elgondolkodni és örülni, hogy elmaradt a forradalom...


Téma: Cenzúra a freeweb.hu-n
helyreigazgato
2004. április 04. 11:07 | Sorszám: 11
Elvtárs!
Így könnyü volt! 4-5 ragyás liberobolsi összehajolt a zindexen + konspiráltatok a polmoderátorotokkal.

Írtok egy rakás mocskot Telekiről és a nemzetiekről, majd az adekvát választ a cinkos moditokkal töröltettétek.

Nem elég nektek a bandás hazudozás, még polmodi segítség is kellett?
Szép kis banda vagytok!

helyreigazgato
2004. április 04. 02:44 | Sorszám: 9
Valóban hihetetlenul nagy kocsogseg es arrogancia kell ahhoz, hogy a liberobolsi Indexen rendszeresen letitják a nem pártszerű hozzászólásokat.

Van egy gyalázkodó, mocskolódó fizetett törzsgárdájuk,
akiknek mindent szabad a legútszélibb stilusban.

Friss példák:

Skalp 2004-04-04 01:39:46 (2248)

Annak a rendes neve: Lapostelki Táltosképző Népfőiskola. Van ottan fenomenológia tanszék, sámán- és üstdobos képző, siratóasszony fakultás, de leginkább delejes nézést tanítanak arrafele, valamint küldetéstudatból is lehet doktorálni.
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Pixy 2004-04-04 00:34:19 (2246)

Tökmindegy, mi volt, nem találták a koszorúkat, nem tudták összepászítani az éppen megjelenő fejeket a vonatkozó hagymás növényekkel - én halkan összerogytam a röhögéstől a háttérben, mikor az hangzott szanaszerte, hogy "Tibor, ez a te papírodon van... most ki jön?"
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Probatbicol 2004-04-04 00:31:00 (2246)

Ja, annak aztán valóban baromi sok köze volt Telekihez.

Erről jut eszmbe: milyen bizarr pillaant lesz, amikor LS végleg elárulja Ibolyát, átviszi a csapatot a Fideszhez, kéri a jó kis helyet magának, és Viktor "kényszeredetten" azt mondja neki: Jól van, de előbb nyugtass meg afelől, hogy teljesen rendben volt az a Népfőiskola és Princz Gábor kapcsolat, mert addig nem nagyon tudok neked mit ajánlani, amíg az nincsen tisztázva...

[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Pixy válasz erre | adatok | e-mail 2004-04-04 00:29:20 (2245)

A miépes banyával együtt, aki fennen lobogtatta zászlaját, és közölte, hogy ő nem fél. Ahhoz képest igen gyors ütemben szedte a virgácsait.
))
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:24]

macstappancsok éke válasz erre | adatok | e-mail 2004-04-04 00:25:12 (2242)

Probatbicol 2004-04-04 00:24:58 (2242)

Az a hülye Horváth Béla még megvan? Igaz is, olvastam tőle a héten valami hasmenést a MaNem-ben, meg is lepett, hogy megint előmerészkedik.
[előzmény : (2241) Pixy, 2004.04.04 00:22]

macstappancsok éke:
meg volt egy lyukas eu-zászlós józsi is, aki szép csendben eloldalgott.
[előzmény : (2241) Pixy, 2004.04.04 00:22]

Így hergelik egymást Teleki és a nemzet ellen a toleránsok diszmadarai a Teleki-szoboravatás kapcsán.

Ellenkező hozzászólás nem lehet, azt moderátor-cimborájuk kitörli.


Téma: A holokauszt megemlékezés szerint a magyarok a bűnösök.
helyreigazgato
2004. március 25. 04:05 | Sorszám: 195
Bárdossy kivégzése mélyen megrendítette az egész országot s a szovjetorosz szuronyokra támaszkodó koalíciós kormány talán ekkor érezte először, hogy milyen óriási szakadék tátong az erőszakra felépült új rendszer és a magyar népmilliók között. A tiltakozást, a letartóztatottak iránti szimpátiának demonstrálását megtilthatták, de a szánalmat, a szemekben és szívekben ülő könnyet és bánatot azonban még Péter Gábor pribékjei sem tudták megtiltani. Tehát fokozódott a terror. Az újságok újabb hazugságokkal léptek a közönség elé és újabb rendszabályokat hoztak a zsúfolt börtönökbe. Az ostor mindig a hálóba került embereken csattant s a magyar nép szimpátia megnyilatkozásának hátrányait is azok érezték, akik a börtön falain belül voltak. Bárdossy László kivégzése után megkettőzték az őröket és megszigorították a börtönrendet. Elcsapták a kommunisták által odavezényelt Alföldi nevű börtönparancsnokot, aki kommunista és zsidó volta ellenére is emberségesen bánt a foglyokkal. A szigorítási munkára egy régi fogháztisztviselőt, Várnagy börtönfőhadnagyot jelölték ki, aki hogy állását mentse, mindenképpen iparkodott eleget tenni megbízói embertelen kívánságainak. Átcsoportosította a foglyokat és minden második zárka elé a Kommunista Párt által kiküldött felügyelőt helyezett el. Szigorú ellenőrzés alá vette a régi fegyőröket, akik erősen szimpatizáltak a régi nagy nevek viselőivel.
Közvetlenül az ügyészségi átjáró melletti tízes zárkában helyezték el Imrédy Bélát, Hellebronth Vilmost és Fiala Ferencet. A kilencesbe Szakváry Emilt, Kolosváry-Borcsa Mihályt és Jaross Andort. Az első emeleti folyosó egyik sarokzárkájában várták a bosszú beteljesedését Hubay Kálmán, Reményi-Schneller Lajos, Szász Lajos és Szombathelyi Ferenc. A valamikor négyszemélyes közös zárkába zsúfolták össze Antal Istvánt, Rácz Jenőt, Ruszkay Jenőt, Tárczay Felicides Románt, Baky Lászlót, Endre Lászlót, Rajniss Ferencet és még kilenc társukat. Az egykor raktárhelyiségnek szolgáló és csak parányi ablakkal ellátott hatos cellában kellett utolsó napjaikat tölteniük - a puszta földön - Gaál Csabá-nak, dr. Gera Józsefnek, Kassay Ferencnek, báró Kemény Gábornak, Endre Lászlónak, Omelka Ferencnek, Pálffy Fidél grófnak, Vajna Gábornak, majd később az oroszok által felmentett és Budapestre hazaszállított Hindy Ivánnak, Budapest védőjének is.
A Markó-utcai fogház előtt a foglyok hozzátartozói várták a ritka beszélőket vagy próbálták bejuttatni az utolsó garasaikból vásárolt élelmiszercsomagokat, amelyek javarészét, illetve legjobb részét, az ellenőrzés során az újdonsült őrök kivétel nélkül ellopták. A Kommunista Párt mindenen rajta tartotta a szemét, mindent ellenőrzött és központi utasításra több ízben előfordult, hogy a bejárat előtt sorban álló asszonyok csoportját kommunista suhancok támadták meg. Kiverték a kezükből a csomagokat, összetaposták azok tartalmát és a legmocskosabb szavakkal illették a szerencsétleneket. Sajnos nemcsak a kommunista, hanem a szociáldemokrata és kisgazdapárti lapok is úgy írták meg ezeket a szégyenletes dolgokat, mintha azok a sorban álló és hozzátartozóik szenvedését enyhíteni akaró asszonyok viselkedése miatt történt volna. Ennek az lett a következménye, hogy Ries István igazságügyminiszter "átmenetileg" betiltotta a beszélőket és az élelmiszercsomagok beküldését. Ezekben a súlyos napokban a még szolgálatban lévő régi fegyőrök segítettek a foglyokon. Többen voltak, akik felkeresték a hozzátartozókat és állásuk és szabadságuk kockáztatásával élelmiszert és üzenetet hoztak kívülről. Ők jól látták, hogy milyen irányba fordult a magyar igazságszolgáltatás kereke és nagy részük mindent elkövetett, hogy könnyítsen a foglyok szenvedésein. De az örökké szimatoló és fontoskodó újdonsült fegyőrök, egymás után jelentették fel a régieket, akiket lassan leváltottak.
helyreigazgato
2004. március 24. 20:30 | Sorszám: 187
Kornis Micutól.

Az SZDSZ így képzeli a demokráciát.

Mint a Passióban. Ők megmondják, hogy mi az igaz!

helyreigazgato
2004. március 24. 07:03 | Sorszám: 182
2. Kivégzések a nemzeti hovatartozás alapján

Bármennyire is népszerűtlen, de meg kell állapítani, hogy a magyar-szerb kapcsolatok sohasem voltak felhőtlenek a Délvidéken.

A törökellenes felszabadító hadjárat során a 17. század végén Koszovóból és Szerbiából ideköltöző szerbek napjainkig nem melegedtek fel a magyar lakossággal szemben.

Látszott ez a Rákóczi szabadságharc szerb-magyar ellentéteiben, a magyar adminisztrációs rendszer elleni évszázados küzdelemben, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc véres leszámolásaiban, az 1.és 2.világháború magyarellenes mozgalmaiban, és abban az állandó törekvésben, hogy a Délvidéket a magyar adminisztrációtól függetlenül kiépülő szerb Vajdasággá alakítsák át.
<b>
1944 végén elérkezettnek látták az időt arra, hogy a Vajdaság egyharmadát kitevő németség likvidálása után a másik harmadot kitevő magyarságtól is megszabaduljanak.
</b>

Az 1944. október 17-én a Katonai Közigazgatást bevezető rendelet kimondta:. eljött az ideje annak, hogy felszámolják azokat a bajokat, amelyeket az „idetelepített idegen elemek okoztak". Az idegen elemektől való megszabadulásnak egyik fő szószólója, Nikola Petrovic mérnök, aki a legszűkebb pártvezetőséghez tartozott, 1944. október 28-án így fogalmazott a Vajdasági Népfelszabadító Egységfront lapjában: „A német és a magyar hordákat ugyan szétvertük, de az általuk okozott mérges gyomot nem irtottuk ki gyökeresen... ezeket az idegen elemeket azokra a területekre telepítették ahol elődeink irtották az erdőket, csapolták le a mocsarakat, megteremtve a civilizált élethez való feltételeket... A nép érzi, hogy szükség volt erre a lépésre, hogy ezáltal is biztosítsuk a Bánát, Bácska és Baranya jugoszláv jellegét”. A Délvidék elszerbesítése 1918 után nem került napirendre: a német lakosság teljesen intakt maradt, a magyar lakosság létszáma is alig fogyott: a Délvidékről elköltözött a hűségesküt megtagadó állami tisztviselői réteg, átköltöztek az úgynevezett. optánsok, a lakosságcsere keretében. Helyükbe az új hatalom a világháború önkénteseit, az u. n. „dobrovolyácokat” telepítette, rendszerint a magyar falvak mellé épített néhányszáz lelkes lakótelepekre. Az eltávozott közalkalmazottak helyére szerb tisztviselők érkeztek. Az igazi nagy szlávosítás a 2. világháború után következett be, a nagyarányú kolonizáció keretében: a részben elmenekült vagy likvidált 300 000 német helyére a „passzív” területekről ugyanannyi szláv, elsősorban szerb és montenegrói telepest hoztak.

A 40 000 elmenekült és a kb. 20-25 000 kivégzett magyar lakosság helyett csak a Sajkásvidékről kollektíven kitelepített községek (Zsablya, Csurog, Mozsor) megürült házaiba kerültek telepesek. A kollektív kitelepítés, majd pedig az úgynevezett „önkéntes lakosságcsere” veszedelme azonban egészen a békekötés aláírásáig ott lebegett a magyar lakosság feje fölött – ez azonban, valószínűen a Szovjetunió ellenkezése miatt) nem következett be. Nyilvánosságra került viszont az a meglepő adat, hogy az 1948. évi, a háború utáni népszámlálás során a magyarság létszáma mindössze 38 590 fővel lett kevesebb az 1941-es magyar népszámlálás adatainál: Ekkor 456 770 magyart írtak össze a mai Vajdaság területén, 1948-ban pedig 418.180-t. Ma már minden kétséget kizáróan kiderült, hogy a csekély különbség legfőbb oka az itt maradt németség magyarrá változásában rejlik: német helyett, ami 1948-ban még mindig a kitelepítés veszélyét jelentette, magyarnak vallották magukat tízezerszámra az itt maradt németek.
A magyar etnocidium történetében az a legszomorúbb, hogy az egymást is irtó délszláv népek (a szerbek, a horvátok, a szlovének, a bosnyákok) a magyarságot közös erővel irtották!

3. Kivégzések a népharag és a bosszú alapján
Amikor Matuska Márton 1990-ben folytatásos közleményekben, majd – 1991-ben – könyben is hozzáfogott korszakalkotó és bátor kezdeményezéséhez, az 1944-es őszi eseményeknek leírásához, akkor a sajtóközleményeknek és könyvének is ezt a címet adta: „A megtorlás napjai”. Cseres Tibor 1991-ben megjelent könyvében „Vérbosszúnak” tekinti az 1944-es vérengzést. Hasonlóképpen vélekednek, a mai napig, a tragikus eseményekről megemlékező szerb történészek is, akik a kivégzéseket a dühös népharag megnyilatkozásának tartják, amelyet a katonai hatóságok alig-alig tudtak mérsékelni. A legnyíltabban Isa Jovanovic, akkori tartományi pártbizottsági szervezőtitkár fogalmazta ezt meg 1987-ben megjelent emlékirataiban: „a megszállók által elkövetett gonosztettek miatt a délszláv lakosság soraiban az elkeseredés olyan nagy volt, hogy a partizán katonaság sok helyen nem tudta megakadályozni az elemi erővel kitört bosszút, amelyben az ártatlan emberek is é1etükkel fizettek”. Ez a népharag kétségtelenül erős volt azokon a helyeken (Újvidéken, Becsén, Zsablyán, Csurogon, Mozsoron), ahol az 1942-es szerbellenes razzia nyomán ezreket pusztítottak a magyar rendfenntartó erők. Ezeken a helyeken a megtorlás számlájára irható az is, hogy puszta feljelentés alapján fejét vették a megvádolt magyarnak. Újvidéken például már október 23-án 40 000 feljelentő űrlapot nyomtattak ki, amelyen bárki megnevezhette azt, akit háborús bűnösként vagy a megszállókkal együttműködőként büntetésre méltónak tartott. Így aztán már október 26-án ezrével hurcolták el a magyar lakosságot. Becsén már a partizánok beérkezése előtt kezdték összeállítani a kivégzendők listáját, úgyhogy a kivégzések már október 8-án, a város elfoglalásának a napján megkezdődhettek, és november 21-ig tartottak.

Az 1942-es razziában Becsén mintegy kettőszáz szerbet és zsidót végeztek ki, a becslések szerint ugyanennyi volt a kivégzett magyarok száma is. A magyar atrocitások miatti népharag legtragikusabb megnyilatkozása Zsablyán, Csurogon és Mozsoron nyilatkozott meg. A bosszúállás koronája a három falu magyarságának kollektív kitelepítése és kényszertáborba való hurcolása volt 1945. január 25-én, miután a három falu szerb lakossága kijelentette, hogy „a magyarokkal nem tudnak tovább együtt élni”. A kivégzett ártatlan áldozatok száma 1350-re tehető csak itt, ez kb. megfelel az 1942-ben kivégzett szerb áldozatok összes számánakl.
Csak fenntartással fogadhatjuk el, hogy az 1942-es magyar razzia szerb áldozatai miatt következett be 1944-ben a megtorlás – a szemet szemért, fogat fogért – elve alapján. A számszerű hasonlóság mellett abban is hasonlított az 1942-es magyar és az 1944-es szerb eljárás, ezeken a helyeken, hogy mindkét alkalommal bírói eljárás nélkül szedték össze és végezték ki az áldozatokat.

A különbség abban van, hogy Újvidéken, Zsablyán, Csurogon és Becsén a szerbek részéről erőteljes szabotázs és harci akciók előzték meg a magyar megtorlást. 1944 őszén viszont egyetlen helyen sem tanúsítottak a magyar lakosok fegyveres ellenállást – az igazi bűnösök elmenekültek ezekről a helyekről.
Bácska egyéb településein viszont egyáltalában nem beszélhetünk magyar atrocitásokról: a kivégzéseket minden alkalommal a szerb ellenállók fegyveres akciója és a partizánok, a kommunisták szabotázs akciója előzte meg – kivégzésüket vagy a tetthelyen eszközölték, vagy pedig előzetes nyomozás és szabályos bírósági eljárás előzte meg. Milyen népharagra alapozódott tehát a tömeges megtorlás?
<b>

Miért kellett legyilkolni Zomborban 3000, Szabadkán 2000, Szenttamáson 1000, Kanizsán és Moholon és Péterrévén 3-300, Bezdánban 180 és majd minden bácskai helységben azt a sok száz ártatlan magyart?

helyreigazgato
2004. március 24. 05:35 | Sorszám: 169
Ebben az országban nincs más téma, csak a zsidók?

Hagyjuk már ezt a szerencsétlen népséget!

helyreigazgato
2004. március 22. 18:40 | Sorszám: 129
Kicsit érthetőbb információkat várunk.

Mi történt?

helyreigazgato
2004. március 22. 18:18 | Sorszám: 127
Kár itt most vádaskodnod, gyaláznod a pesti magyarokat.

Maguknak a zsidóknak kellett volna leállítani a saját vörhenyeseiket már 1919-ben.

45 után ugyanúgy szó nélkül türték a saját agresszív kisebbségük randalirozását, mint manapság is.

Ha nem tudjátok leállítani a saját szélsőségeteket, akkor ebből semmi jót ne várjatok.

helyreigazgato
2004. március 22. 18:05 | Sorszám: 123
Amit a zsidók a magyarság ellen 1919-ben elkövettek, -majd 1945-tól ismét hóhér szerepet vállaltak-

érthető bizonyos zsidóellenesség ebben az országban.

Azt csodálom, hogy nem nagyobb.

Amit most is csinálnak Teleki Pál, Wass Albert, Antall József, Döbrentei Kornél ellen, - az elképesztő.


Téma: Magyarország bemutatkozik (MSZP módra)
helyreigazgato
2004. március 18. 21:20 | Sorszám: 14
Ha a külügy nem felelős, akkor ki?
Ki fizette ezért az országbemutató szemétért a milliós honoráriumot?

Ki zsebelte be?

helyreigazgato
2004. március 18. 21:16 | Sorszám: 13
Összegezve: hivatalos szerveink bemutattak Európa (bennünket a térképen meg sem találó) nyugati nemzeteinek, mint egy hol bűnös, hol szánalomra méltó, úgy általában pedig, mint egy semmirekellő országot.

Fűszerezve a gonoszságot ostobasággal és szolgalelkűséggel.

Magyarország ilyen bemutatása nyíltan magyarellenes, mai terminológiával: ez egy rasszista förmedvény.

Akik írták, és azok a magyarok, akik hozzájutva (potom 15 euróért, bármely nyugati könyvesboltban, vagy akár az EU-s munkahelyükön, hivatásszerűen) nem emelnek szót ellene, -azok a magyar nemzet esküdt ellenségei.

A magyar fejezet a bemutatkozó brosúrában a hazaárulás minősített esete.

Kb. ezt várhatjuk Hkovács minisztériumától.


Téma: programok
helyreigazgato
2004. április 18. 08:59 | Sorszám: 0
A Magyar Ház Klub programja

(Budapest, VI. ker. Lovag utca 16. Tel.: 354-0540)

2004. április 19-április 30.

Április 19., hétfő 17 óra

A Nemzeti Reneszánsz Kulturális Egyesület filmklubja

17 órától

Sajtóklub

A pénteken vetített adás ismétlése.

18 órától

Dobozba zárt történetek – történelem.

A 2002. április 13-ai Kossuth téri nagygyűlés.

A vetítés után a nagygyűlés résztvevőivel beszélgetnek az Egyesület tagjai.

Vendégek: világ- és olimpiai bajnok sportolóink

Grosics Gyula, az Aranycsapat kapusa

dr. Kárpáti György olimpiai bajnok vízilabdázó

dr. Hargitay András európa- és világbajnok úszó

Április 20., kedd 18 óra

Horváth Balázzsal, az MDF országgyűlési képviselőjével beszélget Bándy Péter

Április 21., szerda 19 óra

Tudásfa Akadémia

Friedrich Klára és Szakács Gábor: A rovásírás időszerű kérdései

Április 22., csütörtök 19 óra

Piedesztálon

Beregszászi Olga vendége Ferenczy Csongor színművész.

Április 23., péntek 19 óra

Sajtóklub

A közkedvelt műsor aktuális részének vetítése, utána kötetlen beszélgetés a látottakról. Moderátor: Bándy Péter (Aki nem tudja fogni a Budapest Televíziót, az nálunk megnézheti)

Április 26., hétfő 17 óra

A Nemzeti Reneszánsz Kulturális Egyesület filmklubja

17 órától

Sajtóklub

A pénteken vetített adás ismétlése.

18 órától

Dobozba zárt történetek – történelem.

Törvénysértés nélkül.

Gulyás János és Gulyás Gyula filmje történelmünk elhallgatott korszakáról, a hortobágyi zárt táborok életéről.

Vendégek: a film készítői és Hantó Zsuzsa történész

Április 28., szerda 19 óra

Tudásfa Akadémia

Április 29., csütörtök 19 óra

Pörzse Sándor vendége Kerényi Imre.

Április 30., péntek 19 óra

Sajtóklub

A közkedvelt műsor aktuális részének vetítése, utána kötetlen beszélgetés a látottakról. Moderátor: Bándy Péter


Téma: EMLÉKEZZÜNK TRIANONRA!!!!!!!
helyreigazgato
2004. június 06. 12:14 | Sorszám: 199
Ugyanezt gondoltam, amikor a felvonulás hirét hallottam a Vasárnapi Újságban.

Miért nem tud a nemzeti oldal egyeztetni, összefogni?

A több párt és tömörülés maradjon, de a nemzeti oldal olyan árulóit, egységbontóit, mint Ibolyka ki kell közösíteni.

A nemzetiek egysége mindenek előtt!

helyreigazgato
2004. június 05. 09:23 | Sorszám: 161
Nemzeti Gyásznap – Trianon

Trianonra emlékezünk. A fél ország biztosan. Az országnak az a fele, amelyet volt és jelenlegi nemzeti-közép-szocialista miniszterelnökeink nem vinnének magukkal Európába.

Trianonra emlékezünk. Mohácsnál százszor nagyobb veszteségünkre.

Majd’ fél évszázadig sulykolták belénk: Kelet-Európa vagyunk. Aztán, az évek haladtával észrevétlenül Kelet-Közép-Európa részévé válhattunk.
Ma már legalább a fél ország tudja, nem mi megyünk Európába, hiszen Európa közepe itt van ebben a megcsonkított, agyongyötört kis országban, valahol a Csepel-szigeten.

Európa, az Eszme, hanyatlani látszik. Elanyagiasult, gazdasági szövetség váltotta fel a görög és latin kultúrára, a kereszténység forradalmian új, szeretetre, kősziklára alapozott, hegyeket mozgató erőket felszabadító energiájára épülő társadalmat.

Nem mi megyünk Európába. Mi itt vagyunk, évezred, de talán évezredek óta. Európa közepén.

De nem is Európa jön hozzánk. Ennek az Európának már nincsen köze az Eszméhez. Ennek az Európának már csak a hanyatló Római Birodalomhoz van köze.

A rothadás, a bukás szagához. A mércéjét veszített, önző, fogyasztói gondolkodáshoz. Az ösztönöktől vezérelt, elbutított, értékvesztett Való Világhoz.

Trianonra emlékezünk. Miközben korszerű eszközökkel vágják le a nemzettestről Erdély, Délvidék, Kárpátalja magyar közösségét az Európai Eszme jegyében, Trianon szellemében.

2004-ben, a harmadik évezred küszöbén.
Felvidék hazatért. Mert így látták jónak a Hatalmasok.
De Erdély, Délvidék, Kárpátalja magyarságát egy újabb nagyhatalmi döntéssel újra leszeletelték.

Pünkösdkor mennek a keresztaljak Csíksomlyóra. Ugyanúgy, mint évszázadokkal ezelőtt. És megy velük többszázezer ember ebből a megnyomorított, megcsonkított kis anyaországból.

És a Hit hegyeket mozgat. Talán soha nem volt szükségünk még ennyire erre az Erőre. Mert most éppen a Reményt akarja kivenni a kezünkből a nagypolitikai osztozkodás.
Trianonra emlékezünk. Van, aki gyertyát gyújt. Van, aki beszédet tart. Van, aki megmássza a csíki hegyeket, hogy találkozzon a Napfelkeltével. Egyben egyek vagyunk: tudjuk, hogy Erdély, Délvidék, Kárpátalja magyarsága nélkül nincsen Európa.

Ezt csak Európa nem akarja tudomásul venni. Még nem.
De az Idő nekünk dolgozik. Kínkeserves, emberi léptékkel elviselhetetlen lassúsággal, az Örökkévalóság bölcsességével.

Mert akit a Jóisten szeret, azt megpróbálja.
Minket a Jóisten nagyon szeret…

„Nem kell nekünk a más folyója,
Nem kell nekünk a mások bérce,
Csak az kell, ami a miénk volt,
Igazságot, igazságot, igazságot Magyarországnak!”


Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
helyreigazgato
2003. február 22. 22:53 | Sorszám: 333
Konrád a mi legfőbb ellenállónk.

Kádárunk beépített rendszerellensége.

helyreigazgato
2003. február 22. 22:24 | Sorszám: 331
A pártállam legfőbb kegyosztójához (Igen tisztelt Aczél elvtárs! megszólítással) fordul Konrád György.

Már a megszólítás is jelzi a szerző és Aczél György között fennálló kapcsolat jellegét,

hogy nem a hűvös és tartózkodó, pártállami füleknek idegenül csengő úr megszólítást, hanem a kommunista berkekben egymás között használt elvtárs formulát választja a levél írója.

Aczél György, mint Révész Sándor monográfiájából (Aczél és korunk) is tudhatjuk, személyesen szerette intézni a kényes ügyeket. A személyes ügymenet a telefonos kapcsolattól a hivatalában történt meghallgatásokon keresztül a közös vacsorákig terjedt.

(Aczél és a politikai rendőrség (III/III) szoros kapcsolatáról a Történeti Hivatal számos dokumentuma nyújt szemléletes képet.)

Konrád György is személyes kapcsolatban állt Aczél Györggyel. Ezt erősíti meg Konrád levelének második mondata, amelyben a vizsgálati fogságból nemrég szabadult író így fogalmaz: „Kritikussá vált helyzetemnek azokat a megoldási módozatait, amelyeket ön személyes beszélgetésünk során (kiemelés tőlem: M. Á.) elképzelhetőnek gondolt, néhány kiegészítéssel magam is elfogadhatónak tartom.”

Egyébként Konrád György már 1978-ban, Az értelmiség útja az osztályhatalomhoz című könyv utószavában közzétehette volna e négy évvel korábban Aczél Györgyhöz írott levelét.

Konrád György akkor másik megoldást választott. A könyv német fordítójához írt levelét adta közre, amelyből teljesen kihagyta sógora furfangos ügyességét a kézirat elrejtése során, illetve a saját szerepét a kézirat rendőrkézre juttatásában. Persze ha akkor mindezt közli, a magyar és a nemzetközi közvélemény is másként értékelte volna 1974-es néhány napos fogva tartását, majd hirtelen szabadulását a BM Vizsgálati Osztály Gyorskocsi utcai fogdájából.

A szabadulás előtt a szerzőknek kivándorló-útlevelet ajánlott a vizsgálat vezetője.

Erre az eseményre, valamint a kézirat elrejtésére és átadására Sándor Ernő így emlékezik: „…ott volt a kézirat, én nem keresem magamnak soha a bajt meg a gondot meg a problémát, de hogyha probléma elé kerülök, akkor gyakran találok megoldást rá.

Gondoltam, ez se a spájzban, se a padláson, sem a pincében, sehol nem lesz jó helyen. És akkor találtam ki, hogy lehet egy égő kályhában kéziratot tárolni. Ez nagyon egyszerű volt, hengerbe csavartam, most nem tudom, hogy törülköző vagy vizes konyharuha volt a következő réteg, és egy dupla vagy tripla alufólia, és ez tökéletesen kiállta a kályhát. Az egyik kályhánkat, amelyik hideg volt a gyerekek szobájában, azt igencsak megpiszkálták, megbontották, de a másikat, amiben a tűz égett, azzal nem foglalkoztak.

(… Amikor hazaértünk, akkor kiszállt a Konrád három nyomozóval, és mondta, hogy az urak a rendőrségtől jöttek.
Konrád mondta, hogy adjam oda a kéziratokat. Mondom, hogy milyen kéziratokat, nem tudok semmiről. De hát amit ideadott. Mondom, gyere ki a konyhába. Itt megkérdeztem, hogy megkínoztak vagy mi történt? Erről nem volt szó. Azt mondta, hogy később mindent elmagyaráz. Adjam oda nyugodtan. És akkor szétszereltem a kályhát, kipakoltam.”

Konrád a magyar szamizdat ünnepelt szerzője.

Nyilatkozatait a világsajtó és a nyugati magyar nyelvű rádióadók közvetítik. Nyugati meghívásoknak tesz eleget, amikor ösztöndíjasként magyar útlevéllel utazik külföldre. Egy esetben maga Aczél György üzen neki, hogy maradjon még három hónapig külföldön, és ne nyilatkozzon nyugati rádióknak, amíg ügyében elül a vihar. (Ekkor előterjesztés készül ügyében, hogy távollétében fosszák meg magyar állampolgárságától.)

Konrád külföldön marad, majd sértetlenül hazatér.

Az értelmiség útja az osztályhatalomhoz 1978-ban jelenik meg az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem (Bern) kiadásában.

Konrád 1974-ben lezárt vizsgálati jegyzőkönyve tartalmazza azt a dokumentumot, amelyben kötelezettséget vállal, hogy nem adja ki a kéziratot…

Eljárás ekkor sem indult ellene. Politikai nyilatkozatai, nyugati kitüntetései alkalmából hazai sajtótámadások érik, személyét támadja a Népszabadság és más lapok is. Célszemélyként szerepel a III/III-as aktákban.

Az itt közzétett levél ékesen bizonyítja, hogyan formálódott az alku Aczél György és Konrád György között.

Nagyon köszönöm, hogy ügyemmel személyesen foglalkozik” – írja levele végén Konrád Aczélnak.

helyreigazgato
2003. február 22. 21:51 | Sorszám: 325
Szerintem PVCpadló h a z u d i k!

Nem esik nehezére.

Email a webmesternek | Gondola