gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Miért hagytuk, hogy így legyen...
volante
2002. május 22. 10:17 | Sorszám: 103
Jól kezdődik...
volante
2002. május 20. 17:25 | Sorszám: 75
Nagyon jók a kérdéseid, nézzük őket sorban.

"Hogyan tudod összeegyeztetni a Fidesz 'úri politizálásáról' alkotott nézeteidet azzal, hogy amikor ez az úri politika nem bizonyult elég hatékonynak, gyorsan beiktattak egy kis szünetet?"

Az egész vitának igazából ez a fő kérdése. Támadjuk az ellenfelet vagy magunkkal foglalkozzunk? Szerintem egy egészséges középút lenne a jó megoldás, csak addig támadjunk, ameddig a lelkiismeretünk még tiszta marad. Nos, a két forduló közötti Fidesz kampány után még tiszta lehet a lelkiismeretünk, összesen egy pihét tettünk a mérleg másik serpenyőjébe. De azt is látni kell, hogy semmi olyan nem hangzott el ezalatt a két hét alatt, ami nem lett volna igaz, vagy ami nem lett volna megalapozott. És mindehhez az is hozzátartozik, hogy mindig a vesztes helyzetben lévő fél az, amelyik támad, a nyertes meg védekezik, magyarázkodik (lásd ápr. 7-21 is!).

"Komolyan gondolod, hogy a jobboldalt a 'pozitív, tisztességes, nem lejárató' gondolkodásmód hozta össze?"

Nem. Ezért is kérdeztem, nem állítottam. Pontosabban azt kértem, gondolkodjunk el rajta.

"Mi a fontosabb számodra, a Fidesz minősége, vagy az, hogy nyerjen? (Esetleg köthető-e valamilyen kompromisszum?)

Nagyon fontos kérdés. Szívesen mondanám azt, hogy a minősége, de ez a választás azt bizonyította, hogy akkor viszont nem nyer a Fidesz. A győzelem fontos, de nem mindennél fontosabb. Inkább ne nyerjünk, mint hogy olyan szintre süllyedjünk le, mint az MSZP, SZDSZ.

"El tudnád-e fogadni, ha a Fidesz vezetői mást gondolnának a minőség és eredmény közötti egyensúlyról, mint te?"

Beugratós kérdés... ,de azt hiszem a válasz az eddig leírtakban benne van.

"Szerinted van-e a választóknak befolyásuk a Fidesz minőségére (az eredményére nyilván van)? ill. felelősségük amiatt?"

Nem, szerintem a vezetőknek jóval nagyobb a befolyásuk a választók "minőségét" illetően. Ez a Fidesznél különösen jól működik, de tk. a baloldalon is. Ami a vezető politikusok szájából elhangzik, azt az újságírók megrágják és utána kerül a téma a választókhoz. Emiatt persze kis torzuláson is keresztül mehet, viszont - természetesen - a második lépcső néha kimarad. Mondok egy példát: Kovács Laca azt mondja, hogy a háromhetenkénti ülésezés a demokratikus elveknek ellent mond. Juszt Laca elmondja hétfőn, hogy őt ez a legsötétebb időkre emlékezteti, kedden meg betelefonál neki valaki, hogy kérem szépen, itt diktatúra van. A jobboldalon ez a második szint sokkal gyakrabban marad ki, ennek főleg a jobboldali sajtó helyzete is az oka.
Ilyen szempontból van felelősségük a választóknak, ha ezt nem a politikusok ill. újságírók felelősségének tudjuk be.

volante
2002. május 20. 14:24 | Sorszám: 61
Kedves krinya, sok mindenben nem értünk egyet, dehát azért vagyunk itt, hogy vitatkozzunk.

Az MSZP-szavazókat két csoportba sorolnám.

1) A tudatos MSZP szavazók, akik ténylegesen egyet értenek a párt politikájával. Őket tényleg nem lehet meggyőzni sem érvekkel, sem manipulatív eszközökkel.

2) A másik csoportba azok tartoznak, akik nem érdeklődnek különösen a politika iránt, viszont az MSZP-re szavaztak, mert:

- nem akarták, hogy a Fidesz kormányozzon (tk. a Fidesz ellen szavaztak),
- elhitték Medgyessy igéreteit (főleg nyugdíjasok, szvsz nagyon sok volt belőlük),
- mindig az aktuális kormány ellen szavaznak (életvitelük eredménytelenségének okait a kormányzatban keresik ill. találják meg).

Természetesen a Fidesz szavazók között is ugyanez a két csoport található meg (az alcsoportok nélkül). Az MSZP-re szavazók aránya véleményem szerint 1/4 rész az első, 3/4 rész a második tömbhöz tartozik. A Fidesznél ez pont fordítva, tehát a Fidesz szavazók 3/4-e tudatosan a Fidesz mellett tette le a voksát, nem pedig az MSZP ellen, és 1/4 lehet azoknak az aránya, akik a "kisebbik rosszat" látták a Fideszben.

Alábecsülöd a média szerepét, pedig ezt a választást az MSZP-nek a média nyerte meg. Lényeges különbség a jobboldali illetve baloldali sajtó között, hogy míg az előző nyíltan felvállalja pártkötődését, politikai elkötelezettségét, addig a baloldali újságírók függetlennek állítják be magukat, objektívnek szeretnek mutatkozni (ezt ellenzékben egyébként könnyebb megvalósítani). Az MSZP szavazók második csoportja pedig igenis könnyen befolyásolható a média által, mivel azt a kevés hírforrást, amiből ő tájékozódik objektívnek véli. Nem is gondol arra, hogy politikai érdekek húzódhatnak meg egy-egy médium hírszerkesztésének módja mögött, az elhangzó véleményeket pedig nem szubjektívként ítéli meg, kivétel, ha azt a sajtóorgánum nyíltan vállalja (az összes jobboldali sajtótermék). Ráadásul a nagyon gyakran nem is az elhangzó hírekkel van a baj, hanem azzal, ami nem hangzik el...

Ez a réteg egyébként eddig is meg volt, csak nem ment el szavazni.

A magyarországi demokráciát mindenképpen egy fejlődő folyamatnak kell tekinteni. Ha visszagondolunk az 1990-es taxisblokádra, bizony kicsit el is mosolyodunk rajta; az emberek többsége nem is volt tisztában vele, hogy a demokrácia nem egyenlő azzal, hogy ha valamivel nem értünk egyet, kivonulunk az utcára. Amihez persze meg van a jogunk, csak legalább illik előre bejelenteni Ennek a fejlődésnek egyik fontos vizsgája volt 1994, ahol meg is buktunk; a (nagy)többség az előző rendszer által biztosított viszonylagos (de inkább csak látszólagos)jólétét szerette volna visszaszavazni. Az idei választás bebizonyította, hogy "Kádár népét" nem lehet átformálni, a gondolkodásmódjukat nem lehet megváltoztatni, legalábbis ehhez eddig kevés volt az idő. Csak arra volt elég, hogy felébreszük bennük a politikai folyamatokba demokratikus eszközökkel való belszólás jogának fontosságát, röviden, hogy elmenjenk szavazni.

Döntő szerepe volt a nemtudatos, de végül MSZP-re szavazók pártválasztásánál a kampánynak. Kevesen vannak azok, akiket a Fidesz pozitív üzenetei, nem az ellenféllel foglakozó, igenekre építő stratégiája fogott meg. Azok a szavazóknak, akik a kampány alatt döntötték el, hogy kire voksolnak, döntő többsége az MSZP mellé állt. Mondhatjuk úgy is, hogy profi volt az Orbán Viktort lejárató, a Fideszt szinte a sátánnal azonosító werberi kampány, már hogyha ezt lehet profizmusnak nevezni. Hatásos volt, az biztos. Mindenesetre azok, akiknek ez az úri kampányolás, amit a Fidesz folytatott a szimpatikusabb, már korábban erre az oldalra álltak.

A következő négy évben két dolgot tehetünk. Vagy úgy csináljuk, ahogy eddig, bízva abban, hogy az emberek előbb-utóbb az emberiesség felé fordulnak, a mocskolódás és lejáratás helyett a tisztessége politizálást választják. Erősítjük a média jobboldali helyzetét, ami továbbra is nyíltan vállalja hovatartozását.

A másik lehetőség, hogy az ő fegyverükkel harcolunk ellenük, tehát szembefordulunk velük ott, ahol tudunk, igyekszünk lejáratni fő embereiket és mindent kritizálunk, bírálunk. A médiumaink pedig beállnak "független" státusba és úgy manipulálunk, ahogy azt ők teszik.

Nekem természetesen az első a szimpatikusabb még akkor is, ha az kevésbé hatásos. És érdemes azon is elgondolkodni, hogy vajon nem azért vagyunk-e mi ezen az oldalon, mert ez a fajta gondolkodásmód az, ami ide hozott minket.


Téma: Mi lehet a hatásos fegyver?
volante
2003. május 02. 22:53 | Sorszám: 118
KI

"Ha tudod pontosan, idézd be..."

Nem idézem, egyáltalán nem erről szól a topik és nem is érdekel a kérdés. Ha téged érdekel, nézz utána. Viszont ha nem tudsz valami hasznos tanácsot adni, akkor kérlek, ne offolj tovább.
De ha gondolod, nyiss egy topikot "A Fidesz kommunikációs stratégájának változása a 2002-es választások első fordulója után" címmel és akkor lehet, hogy ott majd utánanézek.

BE

volante
2003. május 02. 22:27 | Sorszám: 116
Ha jól gondolom, a pontatlanul idézett mondat a két forduló között hangzott el.

Döntsük már el, hogy most kötekedni akarunk vagy vitatkozni?

volante
2003. május 02. 20:40 | Sorszám: 110
volante: "Pont a Horn-kormány bukásán tanulta meg az MSZP hogy bizony kormányon is kell - méghozzá folyamatosan - kampányolni, a Fidesz pedig pont nem tanult ebből a példából. Azt hitték, elegendőek lesznek a tettek."

toloba: "Te talán már elfelejtetted azt a dömpinget ami hirdetések terén volt? Azt a sikerpropagandát? OIK, Olimpia, Széchenyi-terv...mind-mind a FIDESZ-kormány és maga a párt propagandája volt."

Igen, nem jól írtam. Helyesen:

Pont a Horn-kormány bukásán tanulta meg az MSZP hogy bizony kormányon is kell - méghozzá folyamatosan - negatív-kampányt folytatni.

volante
2003. május 02. 20:35 | Sorszám: 109
"A mai reklámvezérelt, tömegbutított világ egyik közkedvelt lózungja, hogy politikust ugyanúgy kell eladni mint mosóport. (...)"

Nem, nem erre gondoltam.
A mai világban jóval nagyobb a tévé mindenhatósága, a szlogenek ereje. Ez olyan gondolkodásmódot alakít ki az emberek agyának a helyén, amivel a reklámoktól, a szlogenektől és a trendi címszavaktól várják (és fogadják el) a tutifrankó-igazságot.
A koncentrációs táboros példád világos, bár egy kicsit sarkított. Hiszen nem haláltáborok létéről kell meggyőzni a negyvenes évek német polgárát, hanem egy átláthatatlan, mamlasz, opportunista kormány "még mindig jobb, mint akkor volt" -ságáról a '00-s évek új, szocialista embertípusát. Nagy különbség.

"De ha tudsz akár csak egy olyan ügyet, amit társadalmi vitára mertek volna valaha is bocsátani, akkor szólj."

Persze, hogy nem tudok. De mondom: fejlődnek, javulnak.
Azt hiszik, hogy '98-ban a Fidesz nagyrészt annak köszönhette sikerét, hogy kimondtak egy 7%-os gazdasági növekedési arányt és hirtelen mindenki erről kezdett beszélni. Kimondták (ezerszer) azt, hogy polgár és mindenki erről kérdezett.
Nem mondom, van benne igazság, de itt én is azt mondom, hogy ezen a vonalon ez kevés lesz (illetve impotens próbálkozás részükről).

"De aztán azt gondoltam, hogy ahol az átlagbér 100000 körül van, ott a kétszázezer is számíthat."

Esetleg annak, aki a MN-t olvassa. Mert biztos vagyok benne, hogy erről a hírről a bolsi média csak olyan szövegösszefüggésben számolt be, ahol előtte is és utána is volt egy-egy fideszes (állítólagos) milliós/-árdos ügy. Megteheti ezt egy bolsi média? Megteheti. Hiteltelenek, nevetségesek leszünk ezáltal? Igen, ja.

Itt szokta egyik barátom megkérdezni, hogy akkor az a megoldás, hogy nem csinálunk semmit sem? Én meg itt szoktam válaszolni, hogy: nem. Csak ilyen kis ügyekre nem kell a puskaport pazarolni.

volante
2003. április 28. 23:23 | Sorszám: 36
Köszönjük a hasznos tanácsot. Fontolóra vesszük.

volante
2003. április 28. 22:39 | Sorszám: 30
Kedves Pirítós,

azért ennyire nem különbözik a véleményünk .

"A tetteknek mindig jóval nagyobb szerepe van, mint a kommunikációnak."

A mai reklámvezérelt, tömegbutított, agyatlanított világban nem. Ha nem így lenne, akkor olyan sikeres négy év után, mint amilyen az Orbán-kormány időszaka volt, nem is kellett volna kampányolni.

"Előttünk álló példa a Horn-kormány, amely ugyanakkora médiatámogatottsággal rendelkezett, mint a mostani komcsi kormány, az ellenzék pedig kisebbel, mint a mostani ellenzék, ráadásul az ellenzék szervezettsége messze elmaradt a mostani állapottól."

Na, ez például tipikusan az az érvelés, amit nem szeretek a jobboldali közíróktól, politikusoktól sem hallani. Nem jó ebben a hitben ringatni magunkat, ugyanis a Horn-kormánynak rém gyenge politikai kommunikációja volt. (Akkora marketing öngólt, mint a "Bokros-csomag" kifejezés, szerintem nem találunk még egyet.) Pont a Horn-kormány bukásán tanulta meg az MSZP hogy bizony kormányon is kell - méghozzá folyamatosan - kampányolni, a Fidesz pedig pont nem tanult ebből a példából. Azt hitték, elegendőek lesznek a tettek.

Egy részben mégis egyetértek veled: a negatív tetteknek nagyobb a súlya, mint a védekező kommunikációnak. A Fidesz pedig az első fordulóig egyáltalán nem vette fel a kesztyűt. Végzetes hiba volt.

Visszatérve a médiahegemóniára, ma már az MSZP okosan használja ki médifölényét, sokkkal okosabban, mint tette azt 94-98 között.

"Tehát, összegezve úgy mondanám, hogy a mai közéletben a kommunikációnak a kormányoldal jóval nagyobb szerepet tulajdonít."

Ez igaz. Az MSZP elhitte, hogy a Fidesz csak a kommunikáció miatt tudott sikeres maradni (mondom: annak ellenére, hogy szerintem a Fidesz kormánykorszakában már gyenge volt e téren), s most ebben szeretné lekörözni Orbánékat.

"Azért nem röhögnek Megyessy köztársaság eszméjén, mert nem tudják, hogy mi az a köztársasági eszme, amihez képet Medgyessy szövege kész paródia."

Itt talán nem fogalmaztam elég pontosan. Nem a kisnyugdíjasokra vagy a gyári munkásokra gondoltam. Elsősorban az értelmiségiekre, elemzőkre. Nem, nem vagyok naiv; egy baloldali politológustól feltett erre vonatkozó kétkedő kérdés vagy egy bizonytalan félmondat nekem már elég lett volna. (A jobboldal egyébként itt szimpatikusan viselkedik, akárcsak az Európa-terv kérdésben: a legjobb amit tehetünk, hogy nem beszélünk róla. Nem számoljuk ki mennyibe kerül, nem mondjuk el hogy milyen nagy marhaság, nem irányítjuk rá a figyelmet. Izgalmas társadalmi vitát pedig nehezen tudnak önmagukkal folytatni. A közbeszédet így nem tudják tematizálni, mint mi anno a polgározással vagy a 7%-os gazdasági növekedéssel.)

"Elmondanám, hogy az emberek többségének fogalma nincs róla, hogy mit mond az ellenzék."

"Az emberek nem fognak ráunni az ellenzék napi támadásaira, mert még csak nem is tudnak róla, hogy az ellenzék naponta támadja a kormányt. Egyszerűen elhallgatják."

Tehát azt mondod: a Fidesz hiába támad nap mint nap kisebb-nagyobb ügyekkel, úgysem jön át belőle semmi.
Én azt mondom: _érdemben_ semmi sem jön át belőle, csak az látszik, hogy folyamatosan akadékoskodik. Mondok egy példát: mennyire hiteles és fontos (érdemleges?) Demeter Ervin kétszázezer forintos ügye?

"Tekintve a nem múló dühvel szidalmazott szervezkedést ez például hatásos fegyvernek tűnik."

A végén csak összeérnek a gondolataink : az egyik legjobb fegyver szerintem is a szervezkedés. Kapcsolatok kialakítása, építése, ápolása. De nem azért, hogy menjünk tüntetni, ha kell, ha nem és nem is azért, hogy forradalmat robbantsunk ki.

"Hatásos fegyver ott támadni, ahol gyengék. S hol gyengék? A tettekben, a rögvalóságban."

Na igen, csak ellenzékben nehezebb tetteket végrehajtani, mint kormányon. De talán könnyebb jól kommunikálni, főleg, ha ehhez van egy megfelelően rossz kormány .
Mert ugyan lehet, hogy vannak, akikre hosszútávon a tettek hatnak, de nekünk - sajnos - a reklámvezérelt, tömegbutított, agyatlanított világból is kell támogatókat szereznünk.

volante
2003. április 27. 22:05 | Sorszám: 10
"Jó a rendszer... vagy légy demagóg, vagy ne légy közéleti szereplő!"

Igen, erre szoktam mondani, hogy hiányzik ez ellenzékből egy Torgyán József kaliberű figura, aki megmondja a frankót azon a nyelven, ahogy sokan megértik azok közül, akik máshogy nem értenék meg, de akire nem kell szavazni

volante
2003. április 27. 21:12 | Sorszám: 6
"Dolgozni kell(ene)..."

Pont ez az, hogy nem így kellene...

volante
2003. április 27. 21:08 | Sorszám: 5
"Átlag három havonta óriás tüntetéseket szervezni, autentikus..."

Na, például ez az, amit egyáltalán nem kéne.

A tüntetések már így is elveszítették eredeti jelentőségüket, ellenben kitűnő célpont a baloldalnak, hogy humorizáljanak rajta, és hogy a sehol, csak legfeljebb a Hír TV-ben és Magyar Nemzetben megjelenő (tehát baloldali által nem nézett/olvasott médiumokban) beszédekre ráaggassák a gyűlöletkeltés, uszítás és megosztó jelzőket. Amiket aztán minden rendes újság lehoz. Így megint öngólt rúgunk magunknak.

Tüntetni tudunk, mert sokan vagyunk és lelkesek, és a tüntetéseket profin szervezzük meg (főleg, ha mondjuk nem Kerényire bízzuk). Ezt az eszközt éppen ezért ne fecséreljük "fölösleges" dolgokra. Tüntetni akkor kell, amikor már nagyon nagy gáz van és nincs más lehetőség. Ha azonban gyakran tüntetünk, a kutyát sem fogja érdekelni.

volante
2003. április 27. 14:56 | Sorszám: 0
A mai közéletben a kommunikációnak jóval nagyobb szerepe van, mint a tetteknek. Hatásos kommunikációval az amúgy gyenge kormányzati teljesítményt is a saját javára tudja fordítani egy párt.
Ez a kormány - tudjuk milyen. Semmivel sem felkészültebb, mint bármelyik szocialista elődje, ugyanúgy nincs hosszútávú gazdasági koncepciója, nincs társadalom-jövőképe. Nincs valódi programja, a hatalom számára ma sem eszköz, hanem csak cél. Egyetlenegy szegmensen mutat bármelyik elődjénél kimagaslóan jobb teljesítményt: a kommunikáció terén. És még – egyszerűen érthetetlen módon – a kommunikációs szempontból gyengének tűnő elképzeléseket is hatásosan tudják eladni. Ennek a “műfajnak” jelképe Medgyessy, aki ugyan már megtanult folyamatosan beszélni, mondanivalója azonban még mindig nincs, összefüggést vagy értelmet továbbra sem találunk mondataiban és még mindig bántóan hiteltelen, tragikusan szánalmas.

Szakértők szerint az EU-csatlakozás mindenképpen hatással lesz a kormány népszerűségére. Feltehetően a csodára váró, amúgy is szegényebb rétegek körében csökkenni fog az MSZP iránti szimpátia. Én nem vagyok ennyire optimista. Az a kormány, amely idén januárban olyan mondatokat adott kisnyugdíjasok szájába, hogy “nem jó az erős forint”, kétkezi munkásokkal olyanokat mondatott ki, hogy már az Orbán-kormánynak is fel kellett volna emelnie a gáz árát, az a kormány mindenre képes. Abban a közegben, ahol Medgyessy “köztársaság eszméje” nem lesz közröhej tárgya, ahol a kormány a gyermeket választhatja jelképének (...mint a hatásos reklám egyik kellékét a kutya és a jó dallam mellett), ahol nem fullad kudarcba a teljesen színtelen, szagtalan, semmitmondó Európa-terv, ott bármi megtörténhet.

Ráadásul az ellenzék kommunikációs stratégiája borzalmasan gyenge. A sok csipcsup ügyből kreált állítólagos botrányok nekünk okoznak több kárt, mintsem a kormánynak. A folyamatos napi támadás a valódi ügyeket értéktelenné teszi, előbb-utóbb senkit sem fog érdekelni, hogy mit mond az ellenzék. A mindennapos támadás “A Fidesznek semmi sem jó” , “a Fidesz nem hagyja dolgozni a kormányt” érzést erősíti. A helyzetet pedig az is nehezíti, hogy ilyen médiakisebbségben a felvetett ügyeket nem is az ellenzék, hanem a kormány szemszögéből ismeri meg a választópolgár. Mindennek következtében ennél is jobban kiéghetünk, lejáratódhatunk, nevetségessé válhatunk.
Választást veszíthetünk.

Mi lehet a hatásos fegyver?


Téma: Wallander tanulmányának teljes magyar szövege
volante
2002. november 14. 09:54 | Sorszám: 1
Köszönjük.

Téma: Oktober 23
volante
2002. szeptember 29. 18:23 | Sorszám: 6
Utána meg gusztustalnul böfögsz itt mindenfelé.

Miért nem jó neked az Index? Ott ez a stílus a menő. Itt nem nagyon.


Téma: Mit tudtok GÁLSZÉCSIRŐL ?!
volante
2003. március 10. 23:08 | Sorszám: 16
Nekem csak az tűnt fel, hogy állandóan őt kérdezgetik az ügynök-ügy kapcsán, mint szakértőt. Most hogy így mondod, gyanús, gyanús...

Téma: "meg fogom torolni"
volante
2003. június 20. 12:26 | Sorszám: 4
...és ahogyan a Népszabi csúsztat:

"Hangsúlyozta: minden kérdést a legszigorúbban kivizsgáltat. Abból a feltételezésből indul ki, hogy minden ilyen bejelentés mögött valós problémák vannak. Kijelentette: ha bármi történt, ami a magyar törvényekkel ellentétes, akkor azt az illetékes szervezetek a legszigorúbban meg fogják torolni."
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=116592&DocID=105063#105063


Téma: 1998
volante
2003. november 01. 23:54 | Sorszám: 2
3. leérettségiztem

Téma: 4-es METRO, 2003-2008
volante
2002. augusztus 08. 21:21 | Sorszám: 1
2008?? Medgyessy erre a ciklusra ígérte.

Téma: 'Ha tehetnék, már kizárták volna Magyarországot a NATO-ból'
volante
2002. október 31. 10:40 | Sorszám: 6
Ezt az "extraterritoriális követelés" kifejezést eddig egyedül TGM-től hallottam. Én vagyok kevéssé tájékozott vagy ő mondott tollba az Foreign Affairsnak?

Téma: Donteni kell
volante
2002. szeptember 29. 18:21 | Sorszám: 27
Csurka rossz politikus. Túl őszinte, túl szókimondó, kicsit sem pragmatikus és nagyon rossz stratéga. Bizonyította ezt a választások előtt is az állandó 15-20%-ozással, és azóta is a Fidesz folyamatos ostorozásával. Csurka, ahogyan hívei is mindig csak a célt nézik, az utat sohasem. Így aztán maguknak is, meg a jobboldalnak is többet ártanak, mint használnak.

Téma: Mi van itt?
volante
2002. május 08. 23:19 | Sorszám: 70
Üdv! Te biztos hogy az indexes Bárdy vagy? Itt valahogy emberibbnek tűnsz...

Igen, talán ez alapvető különbség a ma jobb- illetve baloldalnak nevezett tábor között.

Én, mint "jobboldali" úgy gondolom, hogy lehet lelkesedni egy politikusért is, legalábbis egy bizonyos szintig mindenképpen (bár talán a "tisztelet" szó szerencsésebb). Túlzásokba nyilván nem kell esni, de semmi rosszat nem látok abban, ha van valakinek a gonolkodásmódja, életszemlélete, munkássága példaként szolgál nekem is, még akkor sem, ha éppen politikusról van szó. Én szívesen felnézek az ilyen emberekre.

"lelkesedni kommunista és náci vezetőkért szoktak a történelemben, hivatalnokokért nem"

Ugyan. Szerinted Kossuth Lajosért vagy Mátyás királyért nem lelkesedtek az emberek? Ráadásul a kommunista vezetőkért többnyire kötelező jelleggel rajongtak.

Én igazából érthetetlenül állok Orbán Viktor lefastázása, lediktátorozása, újabban lekommunistázása előtt, ez szerintem nagy szégyene a mai közéletnek.

volante
2002. május 08. 23:17 | Sorszám: 69
OFF

És észrevettétek, hogy a mosolygós kijelölve szomorú lesz, a szomorú meg mérges japán szumó birkózó?

ON


Téma: Friss primor H. Kovacs hazugsagok
volante
2003. május 04. 10:16 | Sorszám: 11
Jaj, ne mondjad már. Goldstein helyére egyértelműen Orbánt lehet behelyettesíteni.



Téma: NE VÁSÁROLJ Heti7Hetesben HIRDETETT ÁRUT !
volante
2002. május 15. 16:02 | Sorszám: 10
Se Darling, se Whiskas, vazze, mit adok a macskának??
volante
2002. május 15. 16:01 | Sorszám: 9
Van már ilyen az Indexen magyar nemzetes árukkal. Gondolom ők nem fognak venni lottót, meg áramot, ha azt Pakson termelik...

Téma: De örülnének ennek a szocialisták.
volante
2002. május 09. 13:12 | Sorszám: 9
Azért te magad sem gondolod komolyan, hogy az itteni stílus olyan, mint az Indexen?! Pl. olvass bele Bárdy topikjába.

Bokrosról meg: igen, sőt, itt Mo-n is tanítják. Egy barátom mesélte, hogy a Bokros-csomag példáján keresztül mutatták be nekik, hogy hogyan nem szabad megszorító intézkedéseket hozni...

volante
2002. május 08. 23:25 | Sorszám: 3
E topik indexes változata miatt jöttem el onnan ma. Borzasztó, hogy egy balos sem tud lagalább egy elismerő bólintást fűzni a dologhoz.

Egyetértek vele, hogy marad, és büszke vagyok.


Téma: Juhász beperlésével Orbán nem bölcsességéről tett tanubizonyságot
volante
2002. november 16. 16:53 | Sorszám: 95
"Az aggressziv nacionalizmus, a Magyarországon mindig is antiszemita implikációju politikai kereszténység, és mindenek felett a protofasiszta szélsőjobb felértékelése."

Ilyenkor mégis mire gondolsz?

volante
2002. november 14. 14:39 | Sorszám: 60
A Magyar Narancsban olvasta. Valami sokadrangú valaki szakvéleménye volt .
volante
2002. november 14. 13:27 | Sorszám: 24
Én mindig HitetlenTamaska véleményéböl tudom megállapítani, hogy helyesen cselekedett-e Orbán vagy sem. Ha szerinte nem, akkor biztos vagyok benne, hogy igen .

Téma: MeH vs. MN??
volante
2002. június 29. 23:33 | Sorszám: 59
Ezt akkor vehetem mea culpának?
volante
2002. június 28. 22:03 | Sorszám: 53
"A ker. tv-k meg magántőkéből alakulnak és működnek így azt támogatnak akit akarnak."

Na, akkor nézzük meg, mit is mond ki az a médiatörvény.

1996. évi I. törvény

I. FEJEZET:
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

A törvény hatálya

1. § (1) E törvényt kell alkalmazni a magyarországi rádió és televízió műsorszolgáltatásra és az ezzel összefüggő műsorterjesztésre.

II. fejezet

4. § (1) A közérdeklődésre számot tartó hazai és külföldi eseményekről, vitatott kérdésekről a tájékoztatásnak sokoldalúnak, tényszerűnek, időszerűnek, tárgyilagosnak és kiegyensúlyozottnak kell lennie.

(2) A műsorszolgáltatásban közzétett műsorszámok összessége, illetőleg ezek bármely tartalom vagy műfaj szerinti csoportja nem állhat párt vagy politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek szolgálatában.


Téma: Hozzászoktak Orbán élénk stílusához...
volante
2003. január 27. 14:15 | Sorszám: 1
Csak a töketlen Medgyessy az, akinek lehet ilyen leveleket írogatni. Orbánnak nem lehetett volna.

Téma: Kedves GM!
volante
2002. szeptember 04. 12:34 | Sorszám: 70
lm, jó lenne, ha megszoknád a Gondolát. Ez nem az Index.

"Vagy az (ateista-református) 92-es OV-ból pár év alatt őskonzervatív katolikusra?"

Mitől lenne őskonzervatív katolikus?

volante
2002. szeptember 03. 22:54 | Sorszám: 53
"Nem voltam túl erőszakos?"

De. De nem baj

volante
2002. szeptember 03. 22:52 | Sorszám: 52
"Mostanában eltüntél az indexről."

Kell néha egy kis friss levegő .

volante
2002. szeptember 03. 22:40 | Sorszám: 47
Fis Géza. Legalábbis a mailcíme ez.
volante
2002. szeptember 03. 21:49 | Sorszám: 39
Ha legközelebb megy valaki, felolvashatná dr. Regős Péter levelét. Fenébe, hogy nem jutott eszünkbe!
volante
2002. szeptember 03. 21:45 | Sorszám: 38
Örülök, hogy GM megfogadta a tanácsomat és támadott, jó volt nézni Juszt magyarázkodásait.

Legjobban az tetszett, hogy GM fel akart olvasni valamit, de Juszt folyamatosan közbevágott, mire GM: "Úgyis fel fogom olvasni Juszt úr, hiába próbálkozik". Laca meg csak vigyorgott hülyén. Hangosan röhögtem.

Amúgy a szokásos álsms-ek, proli betelefonálók, stb.

volante
2002. szeptember 03. 21:28 | Sorszám: 36
Hát, ettől még megkérdezhette volna...
volante
2002. szeptember 02. 16:08 | Sorszám: 26
Akkor az USÁ-ba?
volante
2002. szeptember 02. 16:07 | Sorszám: 25
Miért nem mutatja be egyik (ker)tévé sem a rendőri blokád-előkészítést?
volante
2002. szeptember 02. 15:59 | Sorszám: 20
Mit szólnak a jelenlévők Tasnádi levadászós kijelentéséhez?

Egyensúly van-e a médiában?

Miért nem hívják meg Medgyessyt sehová sem külföldre?

volante
2002. szeptember 02. 15:23 | Sorszám: 14
GM, szvsz készülj fel olyanból, amivel támadni tudsz, ne hagyd, hogy védekezned kelljen!

Téma: MSZP -FIDESZ paktum !!! Fújjjjjjj
volante
2002. november 05. 13:21 | Sorszám: 11
A székházügy ennél egy picit azért bonyolultabb volt.

Téma: SZÉP VOLT, VIKTOR, SZÉP VOLT, FIÚK!!!
volante
2002. május 28. 23:13 | Sorszám: 17
Az, hogy nem csatolták vissza Erdélyt, még nem jelenti azt, hogy nem jutottunk semmire.
volante
2002. május 28. 22:39 | Sorszám: 13
... de természetesen azokra is szívesen emlékszem vissza, amik közvetlenül is köthetőek az Orbán-kormányhoz .

A kormány megalakulása utáni első napokban, amikor feloszlatták a TB önkormányzatokat, valami nőt idéztek a rádióban, aki azt mondta, hogy hát hogyan lehet ilyet csinálni, szerinte Orbán Viktor nem is ért ahhoz, amiben döntéseket hoz, mert hát ez nem is jogszerű, stb. stb. Aztán bebizonyosodott, hogy mégiscsak ért hozzá, mégiscsak jogszerű... Ez volt az első pillanat, amikor eszembe jutott a téma címe...

volante
2002. május 28. 22:27 | Sorszám: 12
Nem sokkal azután, hogy 1998-ban megnyertük a választásokat, leérettségiztem Számomra ez volt az egyik legszebb pillanat

Téma: Brutális leszámolás a konzervatív sajtóval
volante
2002. június 29. 23:30 | Sorszám: 7
Annyira, amennyire ti a Kurír miatt nyivákoltatok.

Téma: Olasz-magyar konfoderacio 1919-ben ?
volante
2002. november 03. 14:13 | Sorszám: 2
Mert ellenzékben vannak.

Téma: Hír TV-ről mit lehet tudni?
volante
2002. december 02. 23:05 | Sorszám: 32
Egyébként szerintem tök egyértelmű, hogy nem Lovassal van baja Borókainak, hanem a Sajtóklub-szerű vagy bármilyen más véleménynyilvánító műsor Hír TV-n való szerepeltetésével. És rendjén is van ez így. Sajnos meg kell barátkoznotok a gondolattal, hogy a HírTV azt próbálja meg, amire ti soha nem lesztek képesek: meggyőzni embereket a másik oldalról (vagy a sehol sem álló, de idén a szocikra szavazó tömegből).

Ha a valós híreket bemutatják - és nem afféle vöröskettes vagy népszabadságos stílusban - már van értelme. Lovas, bármennyire szerettem én is a Sajtóklubot, soha egyetlen embert nem fog meggyőzni.

De lehet, hogy több értelme van két oldalról támadni a jobboldal nemradikális szárnyát és mindenhol árulókat és beépített embereket keresni, miközben mi magunk sokkal többet ártunk, mint egy ilyen "áruló".

volante
2002. december 02. 22:58 | Sorszám: 30
Onogur, ne ferdíts!

Borókaival Friderikusz csinált interjút, amikor Borókai azt mondta, hogy nem fog helyet kapni a Sajtókluba műsorban. Friderikusz visszakérdezett, hogy és ő? Erre BG azt válaszolta, hogy igen.

Lovas jól leosztotta őt egy nyílt levélben, mire BG elnézést kért, mert belátta, hogy milyen marhaságot mondott. Ha érdekelnek a részletek, olvass utána a Heti válaszban (www.hetivalasz.hu), ne csak a Demokratával kábítsd magad.


Téma: A Fidesz szabadsága
volante
2002. július 30. 13:55 | Sorszám: 115
Igaz, igaz.

Akkor próbaként: mondj egy dolgot, amit szerinted ezentúl radikálisan kellene kezelnünk (de egyelőre tényleg csak egy legyen, hogy legyen lehetőségünk kivesézni)!

volante
2002. július 30. 10:01 | Sorszám: 103
Azért szerintem ne essünk egymás torkának.
volante
2002. július 30. 01:42 | Sorszám: 93
GIS, hadd idézzek a nyitó hsz-emből.

"A polgári körök ne várjanak felső utasításra. Maguknak kell dolgozni, ötletelni. A polgári körök nem a Fidesz társszervezetei, tagjai nem Fidesz tagok, így nem lehet őket kontrollálni sem, ezért nem lehet nekik stratégiát sem kijelölni. A Fidesz nem vállalhatja a felelősséget a polgári körök tetteiért. Nem jelölhet ki nekik közvetlenül útirányt. Éppen ezért válik alulról szerveződő mozgalommá."

A polgári körök ha annyira tenni akarnak valamit, tegyenek. Találjanak ki valamit, csináljanak újságot, hívjanak meg nyilvános gyűléseikre előadókat, terjesszék a jobboldali sajtót, irodalmat. Ha majd mozdulni kell, mozduljanak, de ne Orbán Viktorra várjanak, mert Orbán Viktort egy kicsit el kell felejtenie a közvéleménynek.

Hidd el GIS, az én szívem is radikális, de az eszem nem az. Radikális lépésekkel nem fogunk meggyőzni egy bizonytalant sem. Pedig őket kell meggyőzni, ez a legfontosabb. Négy évünk van rá.

volante
2002. július 29. 16:16 | Sorszám: 76
GIS, feltörték a jelszavadat?
volante
2002. július 28. 20:40 | Sorszám: 6
Köszönöm. Bár úgy gondolom, hogy ezt a feladatot magára vállalhatná a Demokrácia Központ, egyszerűbb lenne, hatásosabb, biztosabb.
volante
2002. július 28. 20:16 | Sorszám: 0
Nem értek egyet Lovassal és azokkal, akik szerint jó lenne, ha a Fidesz hazajönne szabadságáról és aktív konfrontációt vállalna a kormánnyal.

Minek?

A jelenlegi helyzet szerint az MSZP nagyjából tíz százalékkal vezet a Fidesz előtt, a kormányprogramot a tervezettnél is sikeresebben hajtja végre a koalíció - persze ahogyan a média tálalja. Ilyen helyzetben nem történne más, mint ami az elmúlt négy évben: bármit is nyilatkozna Orbán vagy a Fidesz vezetők, az emberekhez csak Kovács László kommentárja jutna el. Mint ahogy így is. A legkisebb megnyilvánulásra is megkapjuk, hogy a jobboldal nem tud beletörődni a választási vereségbe, nem hagyja dolgozni a kormánykoalíciót, utcára visszük a politikát, lázítunk, uszítunk, stb.

Négy évünk van. Négy év múlva kell győznünk, nem holnap kell megbuktatni a kormányt, bármennyire is kívánatos lenne. A bizonytalan szavazói réteget pedig radikális eszközökkel nem lehet meggyőzni, sőt, éppen az ellenkező hatást érjük el vele. Türelmesnek kell lennünk. Várnunk kell arra a pillanatra, amikor a kormány valóban és nagyot hibázik, és majd akkor kell lépnünk. Addig az embereknek el kell felejteniük Orbán Viktort, el kell felejteniük a Vegyépszert, a Happy Endet, Kaya Ibrahimot és Simicskát. Azt a sok mocskot, amit négy év alatt Viktorra hordtak, csak az idő tudja majd lemosni. Magyarázkodással, bizonyítási kísérletekkel nem sokra megyünk ilyen médiaelnyomás alatt. Nem szabad kapkodni. Át kell gondolni, hol hibáztunk (bár bízom benne, hogy a Fidesz vezetősége ezen a szakaszon már túljutott), meg kell tervezni a stratégiát, szerveződni kell és aztán lépni.

A polgári körök ne várjanak felső utasításra. Maguknak kell dolgozni, ötletelni. A polgári körök nem a Fidesz társszervezetei, tagjai nem Fidesz tagok, így nem lehet őket kontrollálni sem, ezért nem lehet nekik stratégiát sem kijelölni. A Fidesz nem vállalhatja a felelősséget a polgári körök tetteiért. Nem jelölhet ki nekik közvetlenül útirányt. Éppen ezért válik alulról szerveződő mozgalommá. Mégis, ha okosan dolgoznak és a bennük rejlő lehetőségeket kihasználják, a Fideszt támogatják vele.

Amit én egyelőre nem látok, de hiányolok a polgári körös mozgalomban, az a helyi csoportok közötti kapcsolatrendszer kialakítása, egy településen, megyében vagy régióban lévő polgári körök egymás közötti információáramlásnak a lehetősége, információs csatornák, hálózatok kiépítése.

Téma: Nőtt az FKGP választási eredménye
volante
2003. március 05. 13:30 | Sorszám: 4
"Réti Miklós ... még tavaly év végén Ficzere Lajoshoz fordult, mert számításai szerint nem a hivatalosan
bejelentett 0,76 százalékos eredményt érte el a tavalyi országgyűlési választások során, hanem annál többet, 1,2%-ot."

De ezt most Réti honnan veszi?

"Ficzere Lajos elismerte, hogy az FKGP hivatalosan bejelentett választási eredménye nem állja meg a helyét."

???

Ezt még kevésbé értem...


Téma: Szétosztogatott milliárdok; a rendőrségre viszont nem jut??!!
volante
2002. szeptember 26. 00:05 | Sorszám: 3
Tasi őrzése elvitte a pénzt, na.

Téma: Medgyessy úr! Várjuk április 5-én a Közgázon! Mi ott leszünk!
volante
2002. március 22. 09:56 | Sorszám: 1
Medgyessy nem fog elmenni.

Téma: A zsidózók, buzizók, rasszisták szülei
volante
2002. május 29. 23:00 | Sorszám: 22
"szerinted milyen szülei vannak a buzizóknak, zsidózóknak, cigányozóknak?"

Mit jelent az, hogy buzizni, zsidózni illetve cigányozni?


Téma: Medgyessy, a nagy iratmegsemmisítő (1990)
volante
2002. december 26. 17:33 | Sorszám: 4
OFF

Az UHU-nál rendeltem meg.

ON

volante
2002. december 26. 17:14 | Sorszám: 2
Persze, hogy mindegy. Ez 1990 tavaszán történt. Őszre már össze is állt a kép...

Ez csak amolyan történelmi érdekesség és egy kis ízelítő egy ügynök habitusából...

(Kiváncsi lennék, hogy Csillag István mit szólt volna, ha egy ilyen minisztériumot kap májusban.)

volante
2002. december 26. 16:53 | Sorszám: 0
Az időpont: 1990 tavasza, a kormányváltás (és rendszerváltoztatás) utáni hetek. A régi pártkatonák lecserélésének időszaka. Az új kormány tagjai tisztában voltak az ország nehéz gazdasági állapotával, de pontos adatokkal nem rendelkeztek. Nem is rendelkezhettek. Például ilyen esetek miatt, mint az alábbi.

Kajdi József, az Antall-kormány alatt a miniszterelnöki hivatal vezetője:

"Ami még a személycseréket illeti, különösebb változtatásokat már csak azért sem kellett végrehajtanunk itt, a kormányhivatalban, mert akik nagyon nem szerettek bennünket, azok még az Antall-kormány megalakulása előtt, április 8. és május 23. között leléptek. Ilyenek elég sokan voltak. Beleértve a gazdaságpolitikai részleget is, amelyik Medgyessy vezetése alatt állt a Németh-kormány időszakában. Onnan minden egyes ember elment. Kivétel nélkül mindenki. De nem ez volt a legnagyobb baj. Hanem az, hogy a Matolcsy György vezette új Gazdaságpolitikai Titkárság semmiféle anyagot sem talált utánuk, ezek szerint tehát a teljes irattárat is elvitték. Minden anyagot, az egész információs bázist, a papíroktól a mágneslemezekig. Tehát itt a kormányhivatal gazdaságpolitikára vonatkozó adatokkal egyáltalán nem rendelkezett. Később kiderül, hogy ez nemcsak nálunk fordult elő, hanem az Országos Tervhivatalban is.

Tehát gyakorlatilag úgy kellett odaállnunk május 23-án a kormányrúdhoz, hogy szeptemberig megbízható gazdaságpolitikai információink nem nagyon voltak. Úgy körülbelül a nyár végére állt össze a kép, addigra gyűlnek össze azok az adatok, gazdasági mutatók, amelyek alapján a miniszterelnök szeptemberben ki tud állni a tévé kamerája elé, és el tudja mondani azt az összegző, az ország állapotát bemutató beszédét, amit viszont Hankiss letilt..."

Lám-lám, Medgyessy Péter már akkor is milyen tisztességes, korrekt, megbízható úriember volt.

Nem mint a mit sem sejtő Antall, aki imígyen szólt hivatalba lépésekor a búcsúzó kormány tagjaihoz:

"Szeretnék köszönetet mondani az eddigi kormányzatnak... akik az előkészítés nemes feladatát elvállalták, és akik tisztességgel zártak le egy korszakot, és tisztességgel akarták átadni. Ezt nekünk el kell ismernünk, és ez hozzátartozik az európai parlamentarizmus szabályaihoz.
...Ha politikailag szemben is álltunk, ha politikailag más irányt is követtünk, de az
emberi teljesítményt, amint az utolsó időszakban szinte egy összeomló hadsereg katonáiként... fegyverletételre készülő katonáiként rendben igyekeztek átadni a kaszárnyát, gúlába rakták a fegyvereket, és korrekt módon adják át a politikai hatalmat, a kormányzást... "

(Kajdi József nyilatkozata Debreczeni József: A miniszterelnök c. könyvéből.)


Téma: Szeptember 11.-emlékmű a Szabadság térre?
volante
2002. szeptember 09. 16:19 | Sorszám: 1
És mondjunk le a foci EB megrendezésének a jogáról New York javára.

Téma: Molnár Tamás kegyelemdöfése a középjobb mocsárnak
volante
2002. augusztus 13. 16:21 | Sorszám: 93
Elhinné valaki?
Érdekel itt egyáltalán valakit, hogy mi lesz jövőre?
És ha elmondjuk, majd fog rá emlékezni valaki?
volante
2002. augusztus 13. 15:39 | Sorszám: 89
Persze, csak az önkorinál sokkal több múlik a személyeken, meg a pártok helyi szervezetének a munkáján. Felesleges D-209-ezni azért, hogy nyerjünk a helyhán.
volante
2002. augusztus 13. 12:51 | Sorszám: 66
Akkor miért engem előzményeztél?
volante
2002. augusztus 13. 12:40 | Sorszám: 58
Én csak copy/pasteltem .
volante
2002. augusztus 13. 12:30 | Sorszám: 51
Jó lenne, ha végre Molnár Tamás is ráébredne, hogy nem olyan helyzet van Mo-n, amikor kormányt kell dönteni. Négy év múlva kell nyerni, nem pedig forradalmat csinálni. Az emberek többségének tele van a f..a a politikával, meg legfőképpen a Fidesszel és Viktorral. Idő kell nekik, hogy elfelejtsék azt a sok hazugságot, amit a libbal (média) össze hordott róluk. El kell dugni az emberek elől őket. Addig kell várni, amíg az kormány valóban hibázik és akkor kell lépni. Ugyanis azokat, akik eldöntik a választásokat nem érdekli, hogy ki van a TV vagy a Szerencsejáték rt. élén. Nem érdekli, hogy megszűnik-e az MN, vagy nem.

Molnár azt mondja: A Fidesz nem támadja kellő határozottsággal Medgyessy D–209-es múltját. Tamás, az emberek 20%-t foglalkoztaztatja az ügynökügy! A többiek magasról tesznek rá, hogy Pömpike mit csinált '78-ban. Őket egyedül a szerencsétlen anyagi helyzetük érdekli.

"Amíg a 19,000 forintos füstölt sóder illata érezhető a spájzban, addig nem lehet mit tenni."


Téma: DROG. Sziget.
volante
2002. július 30. 13:31 | Sorszám: 6
Hja, a Dopeman-ügyben egyetértünk .

"Hidd el, amíg ezek az arcok wezetik az MSzP-t, a média kewés ahhoz, hogy a fiatalokat melléjük állítsa. Egyszerűen nem tudnak azonosulni ezekkel a kádári fejekkel, impotens megfogalmazásokkal, hivatalos szintre emelt pesszimizmussal."

Sokáig én is így gondoltam. Ma meg értelmesnek hitt barátaim jönnek ilyen szöveggel, hogy miért nem hagyja dolgozni a Fidesz a kormányt (D-209 ügy), meg hogy milyen okos Medgyessy, milyen jó szakember. Nekem meg égnek áll a hátamon a szőr. Ezek a fiatalok képesek arra, hogy Kovácshoz meg Medgyessyhez öntudatosulnak. Pedig nem is pesti vagyok, sőt, fideszes megyében lakom, mégis ilyenekkel vagyok körülvéve.

Az agymosás hatékonysága nem az alany életkorától, hanem az alkalmazott módszertől függ. A módszereik pedig megvannak.

volante
2002. július 30. 01:24 | Sorszám: 2
Még.

Nem tudom, olvasod-e a Wantedból Wan2-vá változott "trendi-köcsög" ifjúsági lapot. Na, ezek miatt terjed a fiatalok között az MSZP nevű vírus. Mert hát- persze - ez a lap nem politizál. Miért is tenné? Dehát a politika az életünk része, meghát Dopeman is politizál, miért is ne menjünk bele egy kicsit?

"Wan2: Erősen beszólsz az új lemezen a Fidesznek és Csurkának is. Voltak, akik feltatláltak már az ügyben?

Dppeman: (...) Én elküldöm Orbán Viktort melegebb éghajlatra, mert nekem ez a véleményem. Aztán odajött a Jeszenszky fia, elkezdett lázadozni, hogy miért merem azt mondani, amit gondolok, hogy én milyen paraszt vagyok, mert azt mondom, hogy jobboldali veszély fenyeget..."

Vagy kérdezzük meg a Himnusz-gyalázó, bár egyébként szerintem is kitűnő zenét játszó Anima Sound System tagját, Prieger Zsoltot, aki szintén nem politizál:

"Csömöröm van a politikától egy kicsit, most a focivébére koncentrálok inkább. Az utolsó megnyilatkozásunk a Pannon Rádió elleni bojkott volt, amivel mindent elmondtunk, amit lehetett. Ugyanakkor nem vettük át a Radnóti-díjat érte, mert egy politikai párttól kaptuk volna, és a mi akciónk nem poltikai tett volt, hanem magánemberi gesztus. Liberális emberek vagyunk, de nem léptünk fel például az SZDSZ kampányrendezvényein. Az alapállásunk ismert: liberálisak és jogvédők vagyunk, érzékenyek az emberjogi kérdésekre, de nem gondoljuk, hogy aktuálpolitizálnunk kéne. Semmi kedvünk például lufik között ugrálni, de persze nem rejtem véka alá, hogy a választások végeredményének örültem, mert az acsarkodás és az emberek ezreinek az utcára vitele nem a mi pályánk. Az igazi alkotó egyébként folyamatosan ellenzéki. Az új lemezt például úgy csináltuk, hogy közben néztük a Kossuth téri rendezvényt. De nem gondolom, hogy azért, mert valaki Fidesz-szimpaizáns, ellenségként kéne rá tekinteni, és nem gondolom azt sem, hogy ha valakikben komoly ellenérzések lennének az elmúlt 40 év iránt, az ne volna tökéletesen érthető. Úgy gondolom, ha a baloldali kormány felháborító dolgokat csinálna, arról is beszélni kéne."

Eddig még korrektnek is tekinthetnénk (jóindulattal). De azért még az utolsó mondat nagyon kellett:

"Egyelőre örülök annak, hogy a KISZ-es fejű rogánantalok elhúztak, legalább négy évre."

Na, ezért nem veszem meg a lemezedet, Zsolti.

Persze a Sziget témában nem lehet kihagyni a jobboldali polgármestert sem:

"1997. augusztus 14-20. (...) Az első konfliktusok - a hangerő miatt - a III. kerület polgármesterével." (A lakókkal nem is, ugye?)

A tavalyi rendezvényhez csak egy rövid megjegyzést fűz: "Volt egy Melegsátor-ügy is." Gondoljon mindenki amit akar, az állandóan köteledő polgármesterről.

Ja, ha nem mondtam volna, a Wan2 "Sziget produkció".

Hidd el Ákos, többet ártanak ezek nekünk, mint a szerencsétlen Újhelyi.


Téma: KI LESZ MEDGYESSY UTÓDJA ?
volante
2002. június 19. 00:46 | Sorszám: 25
Ha Kovács az alternatíva, akkor inkább maradjon a D-209. Igaz, egy kormányfő váltás ilyen helyzetben óriási károkat okozna az MSZP népszerűségének. Ráadásul ha MP marad, az SZDSZ négy évig folyamatosan zsarolhatja az MSZP-t.

Viszont Kuncze nekem is gyanús. De ekkora pofátlanságot szvsz az MSZP sem tűrne el.


Téma: Izraeltől függő magyar Parlament
volante
2003. március 05. 13:34 | Sorszám: 6
"Se a CIA-ért, se a Moszad-ért, se a nagy kereskedelmi csatornákért nem tenném tűzbe a kezemet..."

Én sem. De ez még nem változtat azon a tényen, hogy egy USA-t ért támadás (akkor is, ha éppen amerikaiak végzik el) mégiscsak az USA-t veszélyezteti...

volante
2003. március 05. 01:30 | Sorszám: 4
Az írás egyébként kitűnő, nem csak az idézett rész elgondolkodtató, logikus és érthető.
És egy megjegyzés: Tellér Gyula 1994-ig SZDSZ tag volt...
volante
2003. március 05. 01:28 | Sorszám: 3
"Sharon megparancsolja, meg kell támadni Irakot, mert az részére kellemetlen! (csak Izrael részére, az Amerika számára való veszély 100%-os dajkamese)."

Mondjuk a WTC elleni támadás után én ezt nem mondanám...


Téma: Jobbik az ÁRULÓKLUB ellen
volante
2002. augusztus 29. 21:07 | Sorszám: 3
Én nem.

Bár úgy xar ez az egész ügy, ahogy van, de ezzel semmit nem fogunk elérni. Illetve a jobboldali "egységet" bomlasztjuk csak tovább vele.


Téma: HTML helyett fórumkódok gyakorlása
volante
2002. július 30. 16:42 | Sorszám: 9
:jawdrop:

Téma: Miért nincsenek elegen azok, akikből elegünk van?
volante
2002. május 02. 14:24 | Sorszám: 16
Ugyan nem magyar törvényről van szó, de azért némi köze volt/van a magyarsággal kapcsolatban, nem gondolja? Azt, hogy ezen cseh és szlovák jogászok is vitát folytatnak, ön is ugyanolyan jól tudja az okát, mint én (ti. nem akarnak kárpótlást fizetni).
volante
2002. május 02. 13:52 | Sorszám: 12
Azt állítja, hogy ön, mint Magyarország (jogvégzett) miniszterelnköke nem tud állást foglalni egy diszkriminatív törvény jogérvényességét illetően???

(A kárpótlási részre nem reagálok, ezt gondolom te sem gondoltad komolyan.)

volante
2002. május 02. 13:20 | Sorszám: 9
T. Robin! Egy speciális kérdésem lenne, a benesi dekrétumokra hivatkozva, mégpedig az, hogy ön hogyan értelmezné 1945-46-ban a benesi dekrétumok németeket és magyarokat diszkrimináló érvényét? Kérem úgy válaszoljon, ahogyan ön szerint Orbán Viktornak kellett volna.
volante
2002. május 02. 11:36 | Sorszám: 1
Emlékeztetlek arra, hogy a Benes-dekrétumokkal kapcsolatban Orbán Viktor kérdésre válaszolt, később többen is - például Horn Gyula - úgy nyilatkoztak, miszerint lényegében ugyanúgy reagáltak volna, mint tette azt Viktor. Ha te ezt a megjegyzést ostobának és provokatívnak véled, akkor vagy nem tudod, mik azok a Benes-dekrétumok, vagy csak az Újságíróklubot nézed, vagy te provokálsz itt minket.

Téma: Pávián-díj
volante
2002. május 28. 22:46 | Sorszám: 4
Abszolút támogatom! Csak a díjaknak lehetne valamivel könnyebben megjegyezhető nevet adni.
A szavazatomat az említett kategóriában én is az Újságíróklubnak adom, a legsunyibb közéleti megnyilatkozásért kategóriában pedig Medgyessy kap egy Kék Csillaggal Ékesített Filo Szemű Páviánt a Die Welt-es nyilatkozatáért.

Téma: Egység kellene a jobboldalon
volante
2002. augusztus 22. 16:53 | Sorszám: 41
Én nem mondtam ilyet, hogy nem lehet felvállalni. Azt mondtam, hogy nem kell felvállalni. Nagy különbség.

Lehetne. Normális körülmények között. Pl. ha nem hazug, aljas kommancsok állnának a másik oldalon. Ha nem démonizálnák a MIÉP-et amióta megalakult. Ha nem lenne a kezükben a média. Ha nem homo kadaricusok élnének az országban. Ha nem...

volante
2002. augusztus 22. 15:56 | Sorszám: 37
Mégis milyen maszlagról beszélsz?
volante
2002. augusztus 22. 14:04 | Sorszám: 29
"Erős, más társadalmi rétegek érdekeit képviselő pártokra is szükség van ezen az oldalon"

És akkor nyerne ez az oldal, vagy mi?

A Szadi előbb-utóbb úgyis kicsinálja magát és 1, azaz egy darab párt marad a baloldalon (a Munkáspárttal nem kell foglalkozni, generációs okok miatt néhány év múlva ők is megszűnnek). Nálunk meg most is van három!

volante
2002. augusztus 22. 09:49 | Sorszám: 21
"A Fidesztől egyáltalán nem volt szép, hogy a Miépet leérdekelte a választások után, és a MIÉP szavazatait OV nem köszönte meg."

A MIÉP ne legyen már annyira érzékeny! Köszönjük nekik, köszönöm minden Fidesz szavazó nevében, de ne várják már, hogy Viktor is ezt tegye. Minek? Hogy aztán négy évig azt hallgassuk? Ha a Fidesz kiáll a MIÉP mellett, az nem a MIÉP-et tesz szalonképessé, hanem a Fidesznek árt -> az egész jobboldalnak.

volante
2002. augusztus 22. 09:42 | Sorszám: 20
A túrót kell ide egység. Pont az, ami nem kell. A Fidesz határolódjon el végre egyértelműen a MIÉP-től, a MIÉP meg üsse a Fideszt, ahol tudja, hogy ezek a *%!!+/ bolsik a proli szavazóbázisukkal együtt lássák végre a különbséget a két párt között. '98 óta folyik a két párt összemosása. Kinek jó ez? Csak nekik.

Aztán felőlem jöhet a koala is.

Az MDF meg vagy oszoljon fel, vagy lépjen únióra a Fidesszel, de leginkább ne viselkedjen úgy, mint egy 20%-s párt.


Téma: Balliberális fordulat a Jobbikban :))))
volante
2003. október 20. 15:47 | Sorszám: 79
"Orbán pedig igenis ordenáré megjegyzést tett az egyházakra"

Jaj, hagyd már. Ha a "térdre, csuhások"-ra gondolsz, az sokkal inkább szólt az MDF-es (más források szerint KDNP-s) képviselőnek, mint akármelyik egyháznak. Nem tudom, miért kell ezen annyira problémázni. Inkább örülni kéne neki, hogy ma már nem mond ilyet, sőt, igencsak sokat tett az egyházakért. És ez kicsit fontosabb, mint egy '90 körüli parlamenti bekiabálás.

volante
2003. október 19. 13:56 | Sorszám: 57
Mellesleg, baromira kiváncsi lennék, hogy a ballib médiában ballib módon Fideszt fikázó Jobbikot ki a fene pénzeli...
volante
2003. október 19. 13:54 | Sorszám: 56
Szegény Dávid.

"Mi azonban nem tudjuk elfelejteni ... a trianoni kivonulást a parlamentben."

Pedig ha a kivonulás tényét nem is, a lényegét bizony sikerült elfelejteni. Nos, akkor cavinton:

"A mai reggelt azzal kezdtük, hogy az Elnök Úr javaslatot tett Trianon tragikus évfordulója kapcsán. A FIDESZ-frakció kénytelen volt kivonulni. Ezt szeretném néhány mondatban megindokolni, illetve megvilágítani, hogy miért. Nem a téma iránt akartuk kifejezni ellenérzésünket, hanem a módszer iránt. Ugyanis tudnunk kell, hogy a most szabadon választott Országgyûlés tanulja a parlamentáris demokrácia szabályait. Itt különbözõ pártok ülnek, amelyek között helyenként bizony nagyon keskeny pallón mozog az egyensúly, amely megköttetik és amelyben egyetértenek a különbözõ politikai erõ. Tudnunk kell azt is, hogy ez egy nagyon fontos kérdés, hiszen hetven év óta az ország számára tragédiát jelentett az 1920-ban kötött szerzõdés. Errõl a dologról azonban, hogy ma ez történjen, nem volt elõzetes megállapodás: nem volt szó róla a házbizottságban, nem tudtak róla a különbözõ frakciók tagjai, nem tudtak róla a frakcióvezetõk. Így nem nyílott lehetõség arra, hogy az Elnök Úr által feltett javaslattal kapcsolatban mindenki kifejtse az álláspontját, illetve akinek differenciáltabb vagy más jellegû véleménye van az ügyben, az megjelenítse. Úgy gondoljuk, hogy az ilyen jellegû módszerek elnyomják a különbözõ véleményeket. Szeretnénk kémi az Elnök Urat, hogy ha legközelebb ilyen típusú javaslatot tesz, elõtte mindenképpen valami parlamenti konszenzuson nyugodjon ez, tudjanak róla a különbözõ frakciók tagjai. Köszönöm szépen. (Taps a bal oldalon.)"
http://www.mkogy.hu/naplo34/010/0100034.htm

Dávid, legközelebb állj meg a Magyar Narancsnál meg a csuhásozásnál. Esetleg a "trianoni kivonulást" helyettesíthetnéd azzal, hogy Orbán egy diktátor, aki a Sándor-palotából akarja pöffeszkedve bámulni az országát. Akkor aztán mondanivalód alig fog különbözni akármelyik ballib társaságétól.


Téma: nyilt levélsz.h. Bencsik Banditához...:O)
volante
2002. november 07. 09:45 | Sorszám: 5
Szerintetek az a jó megoldás, ha kiutáljuk Kerényit magunk közül?

Téma: MSZP-s Istennő tízparancsolata
volante
2002. november 01. 17:15 | Sorszám: 3
"Tilos a választót... kommunistának nevezni"

Ejha. És mit szól ehhez Thürmer Gyula??


Téma: Ma este 21h-kor Bencsik és Tasnádi az ATV-ben.
volante
2002. július 30. 22:44 | Sorszám: 60
Tasnádi buta. A butaságát pedig ostoba agresszióval igyekszik kompenzálni. Tipikus.

Bencsik valóban számtalan lehetőséget szalasztott el. Például azt, hogy ahhoz képest, hogy - ugye - tasnádi egy hete még nem is ismerte Lovast, mára szép, kerek véleménye volt róla...

volante
2002. július 30. 01:29 | Sorszám: 35
Azt hiszem, belőlem is ugyanazokat az érzelmeket váltotta ki...
volante
2002. július 30. 00:54 | Sorszám: 32
Egyszerűen mi vagyunk a hülyék, jobbosok. Ugyanaz volt, mint a Kende-Lovas, Orbán-Medgyessy, Kovács-Pokorni vitán. Tanulhatnánk már belőlük.

Ostoba, demagóg, személyeskedéssel, csúsztatások halmazával, laza hazudozással, önmagát függetlennek, objektívnek mutatva folyamatosan lenyomnak bennünket. Állandóan ők támadnak, állandóan nekünk kell védekeznünk. De milyen vádakkal szemben?! Náci, antiszemita, gyűlölködő, uszító, lázító! Ez így nem sokáig mehet tovább. Az lesz a vége - és aki pszichológiában jártas majd biztos megerősít -, hogy valóban nácivá, antiszemitává, gyűlölködővé, uszítóvá, lázítóvá válunk.

Ennek a velejéig rothadt libbal társaságnak csak akkor lesz nyugta, ha teljesen el fog minket hallgattatni. Ha nem lesz ez a szerencsétlen egyórás Sajtóklub, ha nem lesz Magyar Nemzet, ha nem lesz Demokrata (A Hét már nincs). Soha nem fogunk győzni. Ezek az állatok addig sulykolták a kereskedelmi xarjaikban a gagyit, a plázamozijukban a népbutító baromságaikat, mire mostanra elértük azt, hogy ez a demagóg semmitmondás, látszat-okoskodás, úriembernek tűnő alattomos, szemét, alantas viselkedés meggyőzi az embereket.

Ott tartunk, hogy egy maffiavezér kioktat egy újságírót történelemből, miközben azt sem tudja, mi volt Horthy tisztsége!

Rossz érzésem van. Egy darabig még tehetik ezt velünk, de egyszer megunjuk. Isten óvja őket a nép haragjától.


Téma: MAGYAR NEMZET ellehetetlenítése
volante
2002. június 28. 22:47 | Sorszám: 34
Szerinted hány jobb- és baloldalhoz közel álló cég lehet, amely állami válllatoknak nem fizet pontosan? Több száz? Több ezer? És hogy pont a Magyar Nemzetet veszik elő.. höh, micsoda véletlen...
volante
2002. június 28. 22:30 | Sorszám: 22
Tehát, Kurír-ügyben mi a helyzet?
volante
2002. június 28. 22:15 | Sorszám: 13
Képzeld csak el, mi lenne, ha azonnal mondanák fel...

Egyébként anno a Kurír és a Magyar Narancs támogatásának megvonásáról hogyan vélekedtél?

volante
2002. június 28. 22:09 | Sorszám: 10
Toloba! Ha egy pillanatra félreteszed elfogultságodat és mélyebben elmélyülsz ebben az ügyben,

nem bűzlik ez az egész egy kicsit?


Téma: Provokáció a N.E.O. tüntetés,nehogy menjetek!!
volante
2002. július 07. 23:14 | Sorszám: 18
Újságírók dolgoznak itt, vagy mi fene? Demo vonal felhív, van-e ilyen pk, vagy valami hasonló...
volante
2002. július 07. 23:13 | Sorszám: 17
Talán nem ártana a gondola főoldalára legalább egy rövidke mondatocska arról, hogy valszeg provokációról van szó...
volante
2002. július 07. 21:46 | Sorszám: 3
korridor.hu

El ne menjen senki!!!!


Téma: Pályázat – ki a legantipatikusabb?
volante
2002. augusztus 06. 14:29 | Sorszám: 14
1. díj: Kovács László, Juszt László, Ujhelyi István, Kende Péter, Lendvai Ildikó

2. díj: Ágh Attila

3. díj: Medgyessy Péter


Téma: Márciusban bukik a D 209-es
volante
2002. november 19. 16:42 | Sorszám: 1
Jó helyen laksz. Nálunk egyelőre töretlen a népszerűsége.

Téma: Megyó haraxik
volante
2002. szeptember 15. 15:03 | Sorszám: 18
"...de mint tudjuk, szerinte:"Az EU-n kívül is van élet!"

Ide figyelj, haver. Vasárnap van, felteszem te is qrvára ráérsz, úgyhogy most azonnal állj neki, keresgélj egy kicsit a neten, és idézd ide pontosan az eredeti szövegkörnyezetben Viktor mondatát, aztán pedig gyorsan indulás a Mea Culpába.


Téma: Medgyessyné botránya a Nobel-díj-fogadáson
volante
2002. december 16. 21:59 | Sorszám: 12
Hívd föl a svéd akadémiát !

Téma: Nyílt levél Kovács Lászlónak
volante
2002. július 15. 11:47 | Sorszám: 4
volante

Téma: Jobbik zászlóbontó kongresszus: ,,Élhető, büszke, független Magyarországot"
volante
2003. október 27. 21:09 | Sorszám: 267
bocs, asszem nem lesz így érthető: tehát a Jobbik kongresszusáról mutatott részleteket a BPTV, és ott hangzott el ez az egyik jobbikos szájából.
volante
2003. október 27. 21:07 | Sorszám: 266
Aszongya az egyik az előbb a BPTV-n, hogy a Fidesz oktatási és kulturális politikájában összenőtt az SZDSZ-szel...

Tegnap Kovács Dávid a Hír TV-ben szimpatikus volt, meg többnyire az is, amit mondott, de ez az egy mondat most összedöntötte az egészet.


Téma: Gondola cenzúra a Jobbik ellen
volante
2002. november 05. 14:53 | Sorszám: 81
Dehogy. Az a jó, ha ott egy párt van, itt meg minden szavazónak van egy .
volante
2002. november 05. 14:52 | Sorszám: 80
Utólag könnyű okosnak lenni.

De ki mert volna kockáztatni, ki mert volna irányt változtatni, amikor 10%-os vezetéssel kábított minket a Gallupp?

volante
2002. november 05. 14:49 | Sorszám: 78
Jól van, ez az! Holnap én is alapítok egy pártot. Nem is. Ötöt!


volante
2002. november 05. 11:49 | Sorszám: 53
Szimpatikus megoldás, csak az a gond, hogy a magyar demokrácia csak 12 éves (a négy év fasizmust is beleszámítva ), ellentétben a hollandéval. Ilyen ellenfelekkel, mint a Szadi vagy az MSZP nem lehet kultúráltan politizálni.
volante
2002. november 05. 11:43 | Sorszám: 50
Edvárd parlamenti felosztása sem lehetetlen, kb. 50 év múlva...

Nem kell fejjel a falnak rohanni, lépcsőzetesen kell megoldani a problémákat. Az első lépcső: elzavarni a komcsikat, de végre úgy, hogy ne találjanak többet vissza. Addig pedig egységbe kell tömörülnünk, nincs mese. Egyébként az úniópárt/pártúnió hosszútávon sem elképzelhetetlen; nem élünk olyan szélsőséges időket, amikor a társadalom problémáira csak 5-6-7... politikai csoportosulás adhatna választ. Ma egy néppárt simán lehet egyszerre nemzeti, kereszténydemokrata és képviselheti a gazdák érdekeit is.

volante
2002. november 05. 11:29 | Sorszám: 38
Ha jól értem, alakítotok még egy pártot? Gratula...
volante
2002. november 05. 11:27 | Sorszám: 37
Tekintve, hogy ezek a listás eredmények, MSZP-SZDSZ koala lazán lehet.
volante
2002. november 05. 10:59 | Sorszám: 23

De ez a valóságban így fog kinézni:

SZDSZ: 5%
MSZP: 44%
MIÉP: 4%
MDF: 1%
Jobbik: 0.5%
KDNP: 1%
Fidesz: 42%
Munkáspárt: 2%
Egyéb: 0.5%

volante
2002. november 05. 10:02 | Sorszám: 13
"Egy párt kevés: akinek ma a magyar politikában nincs szövetségese, az halálra van ítélve; nem lehet egy ketrecbe kényszeríteni kisgazdát, kereszténydemokratát, nemzeti liberálist és nemzeti radikálist, mert mindig lesz olyan, aki ezzel elégedetlen és így szavazatokat veszthetünk"

Így van. Jelenleg van a jobboldalon három párt (illetve most már négy), de hamarosan a Jobbikból is párt lesz és az lenne az igazi, ha minden polgári körből is párt alakulna és akkor aztán 2006-ban az egyész parlament csak baloldalból állna. De legalább van egy csomó pártunk és nem kell elviselnie a nemzeti radikálisnak a kereszténydemokrata szagát.

volante
2002. november 04. 22:04 | Sorszám: 5
Az ilyen beszédet szó szerint rejtegetni kellene, ha már egyszer elhangzott.

Téma: Új értelmet kaptak Kovács László szavai?
volante
2002. július 10. 13:46 | Sorszám: 5
Azokat a szavait hogyan kell értelmezni, amikor azt fejtegette, hogy ő nem tudja mi történik az M7-n, de hol itt van lezárva, hol ott...


Téma: Horn árokba temet?
volante
2002. december 20. 23:48 | Sorszám: 7

Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
volante
2002. november 19. 10:20 | Sorszám: 8
Nézz utána, ha akkora király vagy.

A halászlédre meg egyszer jobboldaliakat is meghívhatnál, nem mindig csak a ballib levlista tagjait.


Téma: Juszt egy közönséges,senkiházi orvvadász
volante
2002. június 30. 12:53 | Sorszám: 216
Jaj, ne csináld már. Hogyan lenne?
volante
2002. június 28. 22:49 | Sorszám: 204
Miért anonim? Engem pl. úgy hívnak: volante

Email a webmesternek | Gondola