gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Orbán nem jár dolgozni
zenélő
2002. július 01. 15:40 | Sorszám: 85
Félreértésed helyett FELVETÉSEDBEN
zenélő
2002. július 01. 15:39 | Sorszám: 84
Félreértések elkerülése végett:

Félreértésedben LEHET igazság, nem azt mondtam, hogy VAN.

zenélő
2002. július 01. 15:37 | Sorszám: 83
Kedves Éliás!

Felvetésedben igazad lehet.

Sokkal nagyobb baj, hogy amíg a Fidesz volt kormányon, és képviselői rendszeresen ott punnyadtak a padsorokban, addig az MSZP-SZDSZ kormány most sem és 94-98 közt sem arról vált híressé, hogy ott lebzseltek volna. MOST, hogy ők kormányoznak, elsősorban nekik volna - a törvényin túl - MORÁLIS kötelességük dolgozni járni. Ezért topicod megindításáról az a magánvéleményem: hangulatot akarsz kelteni. Mellőzöl mindenféle etikai, logikai kötöttséget, és ezzel környezetszennyezel. Puszi!


Téma: Lemondott Görgey
zenélő
2002. június 13. 17:51 | Sorszám: 2
Pedig má' örültem... Ki lesz a megpályáztatott kinevezett?

Téma: Lemondott az MTV Rt. hírigazgatója
zenélő
2002. július 03. 16:58 | Sorszám: 0
2002. július 3. 16:40

MTI

Lemondott tisztségéről és közös megegyezéssel távozott szerdán Csermely Péter hírigazgató a Magyar Televíziótól - tudatta a részvénytársaság elnöksége.

A közlemény szerint Csermely Péter az utóbbi hetekben többször kérte felmentését Mendreczky Károly elnöktől, arra hivatkozva, hogy a személyét érő rendszeres politikai támadások ellehetetlenítik az MTV Rt. hírműsorait, és nehéz helyzetbe hozzák a munkatársait. Mendreczky Károly, az MTV Rt. elnöke sajnálattal bár, de végül elfogadta Csermely Péter indokait - zárul a közlemény.

-----------------------

Fokozódik a nyomás, naccerű!

Ezentúl majd nyíltan komcsi lehet a hiradó is. Naccerű!


Téma: Segítség!!! Nem értem!
zenélő
2002. április 09. 16:27 | Sorszám: 1
Biztos többet kapott, mint '98-ban. Ezt nem érted? (remélem, ennyire eccerű)

Téma: Mostantól aztán figyelünk ezerrel!
zenélő
2002. május 15. 20:06 | Sorszám: 0
Na, gyermekeim az Úrban, megalakult a Bolsi-ultralib vezetésű parlament. Akkor ma indul a visszaszámlálás : még (max) 1459 nap... Addig meg sasolunk, figyelünk, nem hagyunk semmit veszni, és nem hagyunk semmit sem szó nélkül. Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

Téma: Lemondott Huszti is... Ez égés...
zenélő
2002. június 13. 18:50 | Sorszám: 1
Huszti az ellenséges légkörről
2002. június 13. 18:39

MTI

Huszti Péter úgy érzi, hogy az ügyvezető főigazgatói kinevezéséről szóló bejelentés óta eltelt időszakban tapasztalt ellenséges légkörben nem lehet és nem is tud dolgozni - derül ki a Nemzeti Színház igazgatóságának közleményéből, amelyet Huszti Péter lemondása kapcsán juttatott el csütörtökön az MTI-hez. A teátrum megerősítette, hogy Huszti Péter "lemond a Nemzeti Színház vezérigazgatói posztjáról".

A közlemény szerint a megbízatás elfogadásakor a színész-rendező a legfontosabb feladatának az intézmény művészi arculatának kialakítását tekintette, s azt, hogy a teátrumot bekapcsolja a magyarországi és a nemzetközi színházi életbe. A Nemzeti Színház igazgatósága utalt arra is: a kinevezés után tapasztalt reagálások hatására Huszti Péter megállapodott Görgey Gáborral, a nemzeti kulturális örökség miniszterével arról, hogy pályázatot írnak ki az főigazgatói posztra.


A közlemény szerint Huszti Péter később - a miniszter egyetértésével - jelezte, hogy etikai okok miatt nem kíván a pályázaton részt venni. "Ennek ellenére 2002. december 31-ig - hosszú távú tervei ellenére - megkezdődhetett volna a korábban kitűzött célok megalapozása" - áll a Nemzeti Színház igazgatóságának állásfoglalásában.


A színház igazgatósága hozzátette: a május 30-án megtartott sajtótájékoztatón, amelyen a miniszter bejelentette a Nemzeti Színház igazgatójának kinevezését, Huszti Péter kiemelte, hogy nyugodt légkörben alkotó politikamentes színházat kíván vezetni.

zenélő
2002. június 13. 18:36 | Sorszám: 0
Huszti Péter lemondott a Nemzeti éléről
2002. június 13. 16:45

MTI

Huszti Péter lemondott a Nemzeti Színház ügyvezető főigazgatói tisztéről - közölte Görgey Gábor, a nemzeti kulturális örökség minisztere csütörtökön, budapesti sajtótájékoztatóján. A tárca vezetője nem nevez ki megbízott főigazgatót a teátrum élére, ehelyett a lehető legrövidebb időn belül pályázatot ír ki, s annak győztesét nevezi ki főigazgatóvá.

A pályázat elbírálásáig Bosnyák Miklós, a jelenlegi ügyvezető igazgató irányítja a Nemzeti Színházat. Görgey Gábor indoklása szerint Huszti Péter túl nagynak érezte az ügyvezető főigazgatósággal járó terhet, s művészi és egyéb kötelezettségeire hivatkozva szerdán levélben kérte őt, mentse fel ez év végéig szóló tisztségéből.


A miniszter jelezte, ebben a helyzetben, amikor kicsit megkérdőjeleződött demokrácia iránti elkötelezettsége, arra kérte Huszti Pétert: ne pályázzon a főigazgatóságra. Szavai szerint ezt a kérését most is fenntartja, ami nem jelenti azt, hogy Huszti Péter nem fog pályázni.


Téma: Két tehened van... Melyik multinál dolgozol?
zenélő
2002. május 27. 13:35 | Sorszám: 0
Melyik multinál dolgozol?

AMERIKAI CÉG
Két tehened van. Az egyiket eladod, a másikat arra kényszeríted, hogy négy helyett adjon tejet. Meglepődsz, amikor megdöglik.

FRANCIA CÉG
Két tehened van. Elmész sztrájkolni, mert akarsz egy harmadikat.

NÉMET CÉG
Két tehened van. Átalakítod őket olyanra, hogy tízszeresére dagadjanak és 20x több tejet adjanak.

JAPÁN CÉG
Két tehened van. Upgrade-eled őket úgy, hogy 100 évig élnek és havonta egyszer a saját tejüket isszák.

OLASZ CÉG
Két tehened van. De nem tudod hová lettek, mert épp ebédszünet van.

SVÁJCI CÉG
5000 tehened van, de egy sem a saját tulajdonod, az őrzésükért fizetnek.

OROSZ CÉG
Két tehened van. Megszámolod őket, és kiderül, hogy 5 van. Újra megszámolod őket, és a szám 42. Megint megszámolod, most 12-őt kapsz. Elfáradsz és tovább iszol.

INDIAI CÉG
Két tehened van. Óvod és nem fejed őket, mert szentek.

TÁLIB CÉG
Két tehened van. Robbanóanyagot szerelsz rájuk és átküldöd őket legelni a szomszéd kertjébe, ahol aztán fel is robbannak. A szomszéd halott. Boldog vagy.

MAGYAR CÉG
Két tehened van. Az egyiket valakik a szigorú őrzés ellenére ellopják. A tehenet utoljára Izraelben látták. A másik tehén bíróság előtt kijelenti, hogy Fidesz-közeli cégektől fantomcégek felvásárlására kenőpénzt fogadtál el, valamint, hogy a közbeszerzés megkerülésével felbérelt alvállalkozóid alvállalkozói fejés közben megsértették a tehén alapvető személyiségi jogait, "tehén"-nek titulálva őt "szarvasmarha" helyett. Az ügyből jogi precedens lesz, Lex Szarvasmarha néven. A tehén csak megfelelő kártérítés fejében hajlandó újra tejet adni.


Téma: A kormány népszerű!
zenélő
2002. július 01. 15:23 | Sorszám: 35
kedves Éliás!

A kormány lehet népszerű, engem ez csak arról győz meg, hogy mostanában többet mutatják őket a tv-kben. Meg arról - és ez szomorú -, hogy az emberek még ma sem elég meggondoltak. Ez őket minősíti. Engem nem, nálam a kormány egyre kevésbé népszerű. Csöndes magányunkban, kedves Éliás, szívesen belemennék beszélgetésekbe veled a két kormány pl. kultúrpolitikájáról. ÉN meg tom indokolni, miért nem népszerű nálam kedvenc kormányod. Ehhez nem kell száz nap, ehhez csak te kellenél.


Téma: VASÁRNAP VEDD LE A KOKÁRDÁT!!!
zenélő
2002. április 15. 20:23 | Sorszám: 0
[b] Most kaptam sms-t, hogy az 1. fordulóban többeknek nem pecsételték le a szavazólapjait. Ez, ugye, érvényteleneíti a szavazatot... Elképzelhető, hogy a kokárda észlelése váltja ki ezt a nem éppen törvényes cselekedetet... Tehát:

MINDENKI ELLENŐRIZZE A SZAVAZÓLAPON A PECSÉTELÉST!!!!


Téma: Már mosogatják Pétert
zenélő
2002. július 01. 15:53 | Sorszám: 509
Medgyessy esete a showmannel
2002. július 1. 15:35

MNO

Vasárnap reggel bekapcsoltam a tévét, ahol Friderikusz Sándor faggatta Medgyessy Pétert a Nap-kelte című műsorban. Medgyessytől egy gyenge magyarázkodásra tellett a fel nem fedett múltjáról, bizonyítékok nélkül azzal gyanúsította meg a Fideszt, hogy a kémelhárítok ülnek soraiban. Innentől kezdett érdekessé válni a dolog.

A showman - akinek műsora már egyik csatornának sem kell - igyekezett a lehető legjobban alákérdezni Medgyessynek, aki készséggel válaszolt mindenre. Illetve majdnem mindenre. Arra a kérdésre, mely szerint elképzelhető-e, hogy a Fidesz vezetői és a körülöttük állók esetleg börtönre is számíthatnak az előző ciklus "törvénytelenségei" miatt - melyből ha jól emlékszem még egyet sem sikerült bizonyítani. Ám a magát most már nemzeti középnek tituláló kormányzat mindent megtesz, hogy találjanak valamit, különben oda a tekintély és szavahihetőség - a miniszterelnök csak szűkszavúan anyit válaszolt: "Várjuk ki a végét!"

Az MSZP vizsgálóbizottságot szeretne felállítani Orbán Viktor vagyonát firtatva - aki az utóbbi időben kivonult a politikai életből, a parlamentbe sem jár be -, Aczél Endre éppencsak "kis taknyosnak" nem nevezi Rogán Antalt, a Fidesz alelnökét, a baloldalhoz húzó sajtó pedig az ellenzék teljes megsemmisítésén dolgozik. A börtönnel való fenyegetés is csak egy eszköz erre.

Medgyessy Péter azt találta mondani az interjúban, hogy a Fideszen belül is vannak kémelhárítók, illetve olyanok, akiknek köze lehetett a hármas főcsoportfőnökséghez. Friderikusz kérdésére, látott-e erre utaló bizonyítékokat, D-209 valahogy így válaszolt: nem láttam, mert nem kutakodtam. De meggyőződésem, hogy van ilyen köztük. Ezt beszélik az emberek. Ha egy ország demokratikusan megválasztott miniszterelnöke folyosói pletykák alapján kezd vádaskodni, rögtön gyanússá válik. Bizonyítékai nincsenek - legalábbis ezt mondja -, de pletykákra alapozza rágalmait. Még ha igaza is van, nem ártana előbb valamilyen papirossal előállni, és csak azután megszólalni ez ügyben.

A D-209-es múltjáról elmondta Medgyessy, hogy azért nem vallotta be a választások előtt, mert "hogy néz az ki, hogy ő egyedül bevallja a múltját, a többi nem". Szerinte ez így nem jó. Érdekes logika. Ha a többiek a kútba ugranak én is, ha a többség nem, akkor én sem. A másik probléma ezzel a magyarázattal, hogy nem akart az összes politikus miniszterelnök lenni. Reális esélye ezen tisztség betöltésére csak két embernek volt. Orbán Viktornak és Medgyessy Péternek. Az előbbi múltja mindenki számára átlátható és tiszta, az utóbbié - mondjuk úgy - homályos. Jobban elfogadható magyarázatot kellett volna Medgyessynek kitalálnia. Ez sántít.

A kormányfő megint elmondta - amit a héten már többször nyilatkozott -, hogy az embereket nem érdekli a múlt. Csak az, mibe kerül egy gombóc fagyi, vagy mennyi idő alatt érnek le a Balatonra. Sajnos ebben sincs igaza Medgyessynek. Nagyon sokakat érdekel az, miért nem élhetünk úgy mint tőlünk nyugatra, miért van az ország nyakában oly hatalmas adósság - melynek összehozásában aktívan részt vett D-209 azzal, hogy az IMF-be való belépést segítette, ezzel lehetővé téve külföldi hitelek felvétele, a "jólét" fenntartására -, aminek a kifizetése a következő generáció feladata. A magyar történelemhez és múlthoz ugyanúgy hozzátartozik Szent István, Kossuth, Széchenyi és Nagy Imre - akiről érdemrendet is akar elnevezni -, mint a 40 éves elnyomás. Tehetünk különbséget, de hogy az embereket nem érdekli a múlt, nem állja meg a helyét. Furcsa ellentmondás az is, hogy a polgárokat nem érdekli a múlt, de érdekli Kaya Ibrahim és Josip Tot ügye.

Medgyessy szerint Anettka és lenge öltözéke bájos jelenség - ami szintén tükröz egyfajta értékrendet -, az interjú többi részét pedig öntömjénezésre használta fel. Hangoztatta emberszeretetét, tenniakarását, szakértelemét. Ami nem jellemző egy úriemberre. Ne beszéljen arról, hogy ő milyen, azt majd megítéljük a tettei alapján. Rosszul fest, ha saját képességeit dícséri egy miniszterelnök. De ha ennek szükségét érzi, ám legyen.


Téma: Egy balos fiatal vagyok. Mit üzensz nekem?
zenélő
2002. július 11. 11:53 | Sorszám: 231
"Egy balos fiatal vagyok. Mit üzensz nekem?"


Ha még látogatod e fórumot, akkor azt

Először: megköszönöm.

Másodszor: ajánlanék nehány cikket nem balos újságokból. (Nyugi, nem "véresszájú" publicisztikákat, csak elemző jellegű irományokat. Ezekről én azt gondolom, nem pártpolitikai elfogultságúak, az viszont igaz, hogy agy mai balos újságnak nem érdeke, hogy közölje őket. Ha gondolod, olvass bele. A cikk sajnos nem online, címe: A tudatipar nagymoguljai, Hetiválasz, 07.05.

Harmadszor: kérlek, továbbra is maradjunk kapcsolatban. Rajtam nem fog múlni. Kösz!


Téma: Mi az oka Budapest vörösbe borulásának?
zenélő
2002. április 23. 16:57 | Sorszám: 47
Nézd, Levia, nekem is van miskolci rokonom, sokat megfordulok arra, és laktam is ott pár éven keresztül.
Ezért néház apró megjegyzés:

Ki volt az, aki pl. a Vasgyárat eladta a Kassai Vasműnek?

Azzal, hogy belépsz egy plaza-ba, akaratlanul is részt veszel egyfajta hangulatban, egy mikrokörnyezetben, amely hat rád (leginkább fogyasztási szokásaidra). Ha ez a hatás nem volna ÁLTALÁBAN elég erős, nem érné meg plaza-kat építeni. (persze, én is kivonom magam a hatásuk alól, amennyire csak lehet, de annak, aki rendszeres látogatója, ez a hatás már fel sem tűnik: megszokja. Megszokja az agyament és elég hangos zenét, és azt a hozzáállást, ami ellentétes pl a század eleje-közepe táján tevékenykedő kereskedőkével, akik az eszedre próbáltak hatni, s úgy rávenni a termék megvásárlására. Ezzel szemben most az érzékeidre próbálnak hatni, a tudatodat pedig száműzik, és én ezt aljasságnak tartom.
És ez a plaza-zás igenis tömegkultúra, amennyiben ez a fogalom már maga is mutatja, puszta létezésével.

A budai hegyekben évről évre magasabb a helyben keletkező légszennyezés, és azt nem kellene a mindenkori főpolgármesternek tovább engednie.

A Horn-Kuncze kormány Bokros Lajos nevű pénzügyminisztere magukat nem függetlennek hazudó gazdasági szakemberek szerint megindokolhatatlan lépést tett a Bokros csomag bevezetésével, ugyanis a csomag nem érte el a kitűzött célját: a 170 Mrd Ft megtakarítását. Bokros ugyanis megpróbált az amúgy is kevés pénzeket jelentő szciális juttatásokból faragni, ám eközben aszámdékosan felpörgetett infláció miatt megemelkedtek a nemzetközi hitelek forintfinanszírozására felhasznált pénzek kamatterhei, és így összességében hatalmas vesztesége keletkezett az államháztartásnak, jóval nagyobb, mint amit a gazdaságból és a fogyasztásból kivontak, azaz: az emberektől elvettek. Hogy akkor mire volt ez jó? Hogy az IMF és rajta keresztül Bokros Lajos rengeteg pénzt tehessen zsebre, garantálja magának hosszú évekre előre a biztos, állandó és magas bevételt, a magas infláció miatti magas kamatú hitelekkel élni nem tudó belföldi gazdaság pedig kellően le legyen gyöngülve, amire szembetalálja magát a konkurens, tőkeerős, és azért őt gond nélkül felvásárló nemzetközi tőkével, aminek hasznából persze ismét Bokros Lajos is jól jár. Magyarul: a magyar nép pénztárcájából átköltöztették a pénzt az Imf, a külföldi tőke és az azt kiszolgáló hazai politikai elit zsebébe.

Puszillak

zenélő
2002. április 22. 16:52 | Sorszám: 3
Kedves Rudi, a metró gellért téri megállójára asszem még mindig nincs környezetvédelmi engedély...
A Nemzeti 6 milliárddal lett olcsóbb. Ja, és magyarok építik. Ez a puszta dacos önérdek...
A Bs-t a kormány jelentékeny támogatása mellett építik újjá. (A franciák, akik a metrót meg a Nemzetiti is akarták...)
A támogatások megvonása csökkentette azt a lehetetlen helyzetet, hogy Demszkij minden pénzt elszív és baromságokra (is) költi, miközben a vidéki nagyvárosok, és a vidéki kisebb települések egyre kevesebbhez jutottak.

Hála a magadfajtáknak, most mindez sikerrel megfordulhat, hurrá, örülhetünk, mert most ugyanolyan szar lesz a BKV, mint eddig, mert most sem fognak több manit oda benyomni, nehogymá, hisz az csak elfolyik, és nem lehet kiírni az elejére pl hogy DEMSZKÍJ-METRÓ, SZDSZ-SZÍNHÁZ, hogyisne, inkább térjünk vissza a régi kerékvágásba, akkor szépen csordogál a pénz.

Azon úszott el BP, hogy a kampányban nem volt kellő határozottsággal arra kenve a slamsztika, akit valóban illetett volna.


Téma: Krizsó élre tör
zenélő
2002. augusztus 28. 16:09 | Sorszám: 37
Valóban nagyon vonzó hölgyek, de kéretik ezt nem hímsovén módon kifejezni!! Mondjuk lehet nekik levelet írni.

Egyébként ha szegények nem a komcsi MTV-ben ülnének, ugyanolyan "sztárok" lehetnének, mint amilyen pl. a Barabás Évából lett a reteken, vagy abból a majomból a Tv2- tényekben, most nem jut eszembe a neve.

Tudjátok, arra jó volt a MTV, hogy kikupálja, elindíccsa őket, aztán mikor má büdös a kevés fizetés, akkor szépen otthagyjuk, mint eb a sz..-át? Azért ez durva.


Téma: lehet-e innen győzni ?
zenélő
2002. április 14. 12:18 | Sorszám: 115
Fatális félreértés, nem tudom használni a központozási jeleket. A Medgyessyt utálom, mint a kukorica-gölödint, a mondat így akart hangzani: "Ezért kellene most - nem is igazán az Orbánra, mint inkább a gyógyulásra szavazni, hiszen az (előbb emlegetett) gyógyulás lenne a legfontosabb, és ezt a lelkületet egyedül az Orbán hordozza magában." Így remélem, már tiszta... Mindenkitől bocs...
zenélő
2002. április 10. 20:02 | Sorszám: 109
Lehet innen nyerni, igen, lehet, választásokat is, de az a kisebb gond. Lehet nyerni, építkezést, jövőképet, nyugalmat, békét, mert az építkezés még a békétlenkedőket is talán meggyőzi mindkét (mindahány) oldalról. Ez volna a fontos. Most ezt kellene szem előtt tartani. Kevésbé fontos, hogy hogyan lehetett volna jobban csinálni az elmúlt négy évet. A fontos, szerintem, hogy nyugton, békén lehessen tovább csinálni. Hogy a problémákat föl lehessen számolni. Hogy még az állam se akadályozza meg, hogy az emberek lelke az erkölcsileg pozitív irányok felé vegye az irányt, illetve továbbhaladhasson rajta.

Figyeljetek, nekem személy szerint nem lett jobb az anyagi helyzetem az elmúlt négy évben, sőt, nehezebben megy a szekér, mint eddig, több a gond. De határozottan érzek egyfajta napsütést, egyfajta világosságot, ami azelőtt nem volt. Ez nem hurrá-optimizmus. És érdekes, vasárnap óta megint csak a komorság, a szürkeség, és a heveny gyomorideg van szerintem sokakban, bennem is a jövő miatt. Valahogy megint kiszolgáltatottak lettünk. (Arról már nem beszélek, hogy a lehetőség, hogy visszajön a régi gondterhes éra, mit, milyen állati tulajdonságokat hoz ki az emberekből: gúnyos kárörömöt vagy rettegő, bénult félelmet lehet az arcokon látni, legtöbbünkön lemondó apátiát.) Ezért nem szabad visszakerülnünk oda, ahonnan elindultunk. A Kovács, a Medgyessy meg a többiek, de akár a Kövér vagy a Pokorni is csak ólomkatonák, nem róluk szól ez a történet. Ez NEKÜNK fontos! Végre volt lehetőségünk fellélegezni a folyamatos XX. sz.-i lélektiprás alól. Aki nem élt benne, az is érzi: sorvadt az emberek lelke, alig-alig tudnak egészségesen, áthallásoktól, félelmektől mentesen érezni, gondolkodni, cselekedni. Elég, ha az ember a szülei szemébe néz... Sok idő kell, hogy kiheverjük, nagyon-nagyon sok. És ha most visszafordulunk, akkor eltaszítjuk az egészet, amit eddig az Istentől (sorstól) ajándékba kaptunk: a lehetőséget a gyógyulásra. A bizalom a fontos! De nem politikusokban! Az általuk jól-roszzul, de következetesen hordozott értékekben! És ez most Orbán mellett szól. Szerintem ő egyszemélyben fel tud mutatni egy csomó pozitív értéket, tulajdonságot (pl. a hazaszeretet, a családja, gyermekei szeretete, az eltökéltség, a hinni tudás, a bizalom az életben), és nem hideg és számító, mint a kígyó volt már az Édenben is, és mely most a pl. a Kovács arcáról vigyorog ránk (lehet, anélkül, hogy tudna róla, bár ezt kétlem...) Ezért kellene most - nem az Orbánra, a gyógyulásra, annak lehetőségére szavazni! Az Úristen áldása legyen rajtunk! Aki tud, imádkozzon, könyörögjön az Úristenhez, hogy bölcsen döntsenek az emberek vasárnap! Ez kegyelem dolga is, nemcsak kampányé...

zenélő
2002. április 09. 15:57 | Sorszám: 76
Kedves Bocs, igazad van, de a magyar állampolgárok nagyobb része nem veszi észre, amit a kisebb rész jól lát:
az örökös, folyamatos, alpári hazudozást. Talán nem baj, ha egy-két magyar embernek sikerül olyasmit mondani, amitől legalább elgondolkodik. Ez az egyetlen esély, úgy látom, na meg a mozgósítás.

Ezért én is szeretnék minden állampolgárt kérni, akinek fontos, hogy ne érezze azt a gyomorgörcsöt négy évig, amit hétfő óta, hogy menjen, szavazzon, és tartsa távol öket a hatalomtól! Köszönet érte!

zenélő
2002. április 08. 15:36 | Sorszám: 39
Hogy lehet-e nyerni?

LEHET, LEHET, LEHET!! ÉS KELL IS!!

Gondoljatok a határon túl élőkre. Gondoljatok a családokra. Az egyetemistákra-főiskolásokra. A nyugdíjasokra. Mindenkire. A megmaradásunkra. És arra, hogy kormányváltás esetén mi lesz a tandíjakkal, a gázárakkal, az inflációval, az adókedvezményekkel, a Millenáris parkkal, a Gellért téri forrásokkal, az M3-assal és az M7-essel, az M5-össel meg pláne és végül a nemzettel.


Téma: D-209 és társait takarítjuk 23-án, 17ó.
zenélő
2002. június 21. 16:48 | Sorszám: 3
Hozz magaddal egy piros lapot


Mi, az Új Nemzedék tagjai már egy szabad világban nőttünk fel: számunkra a szabadság természetes dolog, ugyanakkor felelősséget is jelent. Ez a felelősség vezet bennünket, amikor felemeljük szavunkat a miniszterelnök, Medgyessy Péter múltja miatt. Meggyőződésünk ugyanis, hogy a Magyar Köztársaság miniszterelnökének olyan embernek kell lennie, akire mi, fiatalok is fel tudunk nézni.

Medgyessy Péter nem ilyen ember. Medgyessy Péter egy diktatúra titkosrendőrségének volt a tisztje. Nem a rendszer elnyomottja, reformere vagy éppen áldozata: ő maga volt a Rendszer. A szüleink és nagyszüleink életét megkeserítő, minden ízében bűnös, áporodott és kicsinyes Rendszer. Medgyessy Péter hazudott, mert eltitkolta választói és az egész nemzet elől múltját.

Medgyessy Péternek mennie kell.

Vasárnap, június 23-án, 17 órakor az első felelős, mártírhalált halt miniszterelnök emlékművénél, a Batthány-örökmécsesnél, a Fidelitas, Jobbik és az Áprilisi Ifjak demonstrációt szervez.
A rendezvény keretében piros lapot mutatunk fel a D 209-esnek, távozásra szólítva fel Medgyessy Péter miniszterelnököt. Kérünk mindenkit, hogy hozzon magával egy piros lapot.

2002. június 21.

Fidelitas, Jobbik, Áprilisi Ifjak

zenélő
2002. június 21. 16:24 | Sorszám: 1
Ott leszünk, és, ha nem bánod, sms-ben elterjesztjük, és így sokan leszünk. TGuti az időpont? Nehogy a rengeteg ember "felülről vezérelve" menjen oda! Lehetne plakátot, meg újsághirdetést is csinálni-feladni, szórólapot terjeszteni. Ne csak 30-an hangicsáljunk ott. (Estleg meg lehetne kérdezni a demo-kp-ot, mit szólnak, és így a polgári körökön keresztül az egész ország megtudhatná. Na?

Téma: Frei hihetetlen visszatérése
zenélő
2002. május 14. 17:41 | Sorszám: 0
Frei Tamás ismét alulmúlt minden tőle elvárható színvonalat.

Az, hogy kicsit meghízott, nem baj, mer én is... De hogy 3 perc alatt 7 alkalommal mondja el, hogy "ez az átlag számára biztosan nem érthető", az kicsit sok. Mer még igaza is lehet. De akkor kiderül, hogy a Nagy Frei Testvér kinek is szánta tegnap esti untató ömlengését. Azoknak, akik télleg nem értik, mi az, hogy valami kisebb, mint az emberi sejt például.

Kedves jó Tamás!

Biztosíthatlak, a magyar átlagnéző értette volna, amit szerinted nem értett volna. Márha végignézte volna. De ha kicsit józan, nem nézte. Mer ha mongyuk nem érti, miről van szó, az ő baja. De ha azt sem tudja, milyen műsort néz, és ezért 6 percenként el kell neki mondani, hogy "Ön Frei Tamás műsorát látja", akkor télleg baj van. Mármint veled, Tamás. Mivel gyaníthatóan a TV2 be nem fizetett ÁFA-tartozásaiból utaztál külföldre forgatni, kérlek, hagyd abba tevékenységedet. Te ugyanis (még) nem vagy kormánytag, és nem diszdoktori kinevezésért repültél az USA-ba közpénzen.
Puszillak!


Téma: Szociálliberális szőnyegbombázás
zenélő
2002. május 28. 18:49 | Sorszám: 51
A közigazgatás Szent Bertalan éjszakája
2002. május 28. 18:26

MNO

A Fidesz rendkívüli sajtótájékoztatójáról jelenti az MNO.

Pokorni Zoltán ezekkel a szavakkal jellemezte azt a tisztogatást, ami tegnap indul meg és még ma is tart az új kormány részéről. Pokorni egyetértett az MSZP azon véleményével, hogy ez nem politikai tisztogatás: ez bőven túl megy azon - tette hozzá. A Fidesz politikusa szerint valószínűleg sok éhes száját kell pénzzel és poszttal megtölteni a szocialista körökön belül.


Má nem azér, de én azt mondom, ez lfsz, nem tiltakozás!!! Kedves Fidesz, kicsit izmosabban kellene, nehogy má megin elaluggyunk!...


Téma: Mi van akkor, ha Mádl Ferenc új választásokat ír ki ?
zenélő
2002. április 22. 16:40 | Sorszám: 39
Az a gyanúm, kedves Micu, nem lesz olyan erő, akit te valaha is szívből támogatnál.
zenélő
2002. április 22. 14:08 | Sorszám: 34
Kedves Micu, bocs, hogy belevágok a dolgokba, de határozottan kijelenthetem (akár a fidesz-szavazók kisebbségeként is, bár remélem, nem ez a kisebbségi vélemény):

Azért szavaztam a Fidesz-MDF-re, mert magamhoz mértem őket. Én ilyen vagyok: szeretem, ha megbecsülni próbálják a magyar kultúrát a globalitsta baromságokkal szemben is. Szeretem, ha az országunkat építő cégek nem szállítják innen ki az általunk eléggé keserves munkával létrehozott pénzt. Szeretem, ha foglalkoznak azzal, hányan leszünk 20 év múlva, kihalunk-e vagy nem, szeretem, ha a munkát, a dolgozást, az erőfeszítést becsülik meg sokkal jobban, mint az "otthonvakaromaseggemet, merjólélekaszegfűs segélybőlis" hozzáállást. Szeretem, ha próbálják támogatni, aki elesett, és nem tud konkrét teljesítményt felmutatni. Szeretem, ha a fiatalok jókora többsége vevő a rendre, a bizalomra, és nem kell (volt) szocialista hivatalnokok baromságait hallgatni naphosszat, meg azt is szeretem, ha nem lehet kábszerezni oly könnyen, mer büntetés jár érte.

Kurvára nem érdekelnek a pártok.

De jelenleg egyetlen ember van, akire télleg rá merném bízni a kölykeimet. A többiektől úgyis megállnának a fejlődésben szegények... És amilyenné ő formálta magát, olyan pozitívumokra szeretném én is magamat és gyermekeimet nevelni. És NAGYON távol áll tőlem a túlparton található összes politikai megnyilvánulás - ami az emberi dolgokat illeti.


Mégegy:

Az a véleményem, hogy 40 + 4 + 4 év bolsi-liberál-nihilista-konzumidióta agymosás után-mellett igenis szükség van arra, hogy az emberi értékek értékességére minél több ember ráébredjen. Azaz: legyen értékközömbös liberalizmus - DE NE MOST!!! Most marha rosszul jön. Sokakban még ki sem csíráztak a dolgok, máris elfagynak...

Szóval szerintem mindenki azt gondolhasson, amit akar. Épp, mint eddig. És nem úgy, mint eztán lesz, kedves Micuember.


Téma: Megyó ezt is megúszta...
zenélő
2002. május 15. 20:16 | Sorszám: 0
Megyó most mindent megúszik, ezt a Gresham-ügyet is megúszta. Hogyan lehetséges ez???

Most Megyó négy évig csak úszni fog... Már ha életben lesz egyáltalán addig...

Gyerekek, szomorú vagyok, nagyon szomorú... Bocs...


Téma: Ilyen KÖRNYEZETVÉDELMI miniszter kell az országnak!!!
zenélő
2002. július 02. 18:37 | Sorszám: 20
Medgyessy, a hangember...
zenélő
2002. július 02. 18:12 | Sorszám: 17
Kedves Buzavirágom, szívemből szóltál! Nagy örömmel tölt el!
zenélő
2002. június 29. 13:54 | Sorszám: 2
Az elhangzottakkal önmagában semmi kifogásom nem volt. Nem rossz, csak nagyon kevés. És ezért nem felel meg. Miniszterasszony semmilyen kezdeményező gondolatot nem vetett fel, passzív volt, láthatóan nem ért a területhez, fogalma sincs, mi fán terem a környezetvédelem, de még egy minisztérium sem. Szóval az nem elég, hogy egy karmester tud a zenére, ritmusra mozogni. A karmesternek irányítania kell, ezért van ott. Gyalázat.
zenélő
2002. június 29. 13:28 | Sorszám: 0
Leégett a Hortobágy egy része, ezt tudjuk.

De aki látta a miniszterasszony tegnapi nyilatkozatait, hogy aszzongya: "helikopterrel mentünk, s hát egy nagy területen égett ott minden, szörnyű volt...", az elég hamar meggyőződhetik arról, hogy Kóródi Mária most látta életében először közelről a Hortobágyot. Ami nem baj egy átlagembernél, de egy környezetvédelmi miniszternél???!!! Alkalmatlan, mondjon le! Ne tegye tönkre a természetvédelmi területeinket azzal, hogy fogalma sincs, hogyan, s milyen irányba kellene vinnie a környezetvédelmet.

Ilyen szerény értlmi képességekkel egyébként tökéletesen megállná a helyét pl Medgyessy mellett tanácsadóként...


Téma: Medgyessyné botránya a Nobel-díj-fogadáson
zenélő
2002. december 16. 15:32 | Sorszám: 0
Szokatlan udvariatlanságról tett tanúbizonyságot Medgyessyné Csaplár Katalin, amikor a keddi Nobel-díj-kiosztó ünnepségen cigarettára gyújtott.


Miután átadták a Nobel-díjakat, a magas rangú vendégek Stockholm városházának Kék termébe vonultak át vacsorázni. Az eseményt élő adásban közvetítő svéd televízió sorra vette a résztvevőket. A képernyőn időnként feltűnt Medgyessyné Csaplár Katalin, aki vidám integetéssel jelezte a vele egy sorban, de nem mellette ülő kormányfő-férjének elégedettségét, majd a vacsora vége felé járva, míg mások még étkeztek – az ünnepség protokollját jól ismerő nézők legnagyobb megrökönyödésére -, cigarettára gyújtott.
A televízió kommentátora ekkor megjegyezte, hogy a magyar miniszterelnök feleségének udvariatlansága nem igazán az alkalomhoz illő.

A Kék teremben láthatóan sehol nem helyeztek el hamutartót, s a magyar kormányfő feleségén kívül egyetlen résztvevő, így az egyébként e káros szenvedélynek hódoló XVI. Károly Gusztáv svéd király sem gyújtott rá. (MN - Gondola nyomán)


Téma: Medián szerint az emberek 65% szerint Pömpi maradhat
zenélő
2002. június 22. 17:15 | Sorszám: 19
Atyafiak, ha Medgyessy tetteit, és múltját erkölcsileg helyesen ítélnék meg az emberek, akkor nem vártak-vártunk volna még vasárnapig se, hanem azonnal ott tüntetnénk, s azóta folyamatost, hogy mondjon le Pömpi. De, mint tudjuk, ez nem így történt... Szégyen.

Azért még egy kérdést föltennék: Jó dolog hőbörögni a választások tisztaságát vitatva, meg a sok csalást melegetni, de amikor lehetne is tenni valamit, hogy újra számolják meg a voksokat, akkor rendre 30-40 ember lődörög a Kossuth téren... Hol vagyunk olyankor? Minek mentünk akkor a Kossuth térre ápr. 13-án? Jó buli volt? Lehetett csápolni? Azt hittem, komolyabban gondoljuk. De tévedtem (tisztelet a kivételnek, pl. nekem is). A közvéleménykutatóink szerint 10-14 %-kal vezet az Mszp. Kérdem én: milyen ember az, aki két hónapja még a polgári jövőre voksolt, most meg a kémszocializmusra voksolna?

Hánynom kell.


Téma: Orbán tanácstalan
zenélő
2002. július 29. 17:18 | Sorszám: 1
Nem tudom. Szerintem nála pattog a labda, hisz kérte, hogy legyünk, és lám: lettünk. Most viszont nem igazán mutatkozik, nem mond semmit. Szerintem vagy tud valamit, amit mi nem (pl. hogy HOGYAN, MIKOR érdemes ezt csinálni), és most vár, mert még nem kell, vagy tanácstalan, és nem tud mit kezdeni ezzel. Szerintem nem készül gyors dolgokra, kivárja az ön ormányzati választásokat, és miután egyenesbe jött a következő 4 év, mikor már tudjuk, helyi szinten mi a helyzet, akkor fog, vagy kellene egy munkatervet összehozni, hogyan és MIT tovább.

Téma: Ez is döntő lehet!
zenélő
2002. április 09. 16:56 | Sorszám: 4
Drágáim, vidéken is, ott, ahol csak kicsivel vezetnek a szocik+szdsz! Pestet nem hiszem, hogy meg lehet fordítni, de a vidéki szavazatokat begyűjtve meglehet az a 85-90 nyertes választókörzet!

Téma: Két Magyarország
zenélő
2002. április 08. 15:21 | Sorszám: 73
Ne bízzatok már ennyire magatokban, kérlek benneteket!

Tény, hogy csalódnivaló a magyar mentalitás e pillanatban, de inkább azzal kéne foglalkozni, hogyan lehet további folytatásra segíteni e kormányt!

Email a webmesternek | Gondola