gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: ALKOTMÁNYOZZUNK !
váradi
2011. március 09. 16:18 | Sorszám: 391
Ami az ország elnevezését illeti, tökéletesen egyet értek azzal, hogy legyen Magyarország. Magunk között eddig is így mondtuk. Nézzük csak meg pl. a szomszédban: Romániában soha sehol nem írták le azt, hogy Román Köztársaság (Republica Romana), csak Románia.
Ami pedig a nemzeti konzultációt illeti, megbotránkoztam azon, amit Szájer József mondott, ti., hogy figyelembe vették a kiküldött kérdőívekre adott válaszokat. Hogyan tehették, amikor a válaszok nagyobbik hányada még be sem érkezhetett? Szerintem ilyen bakit nem lett volna szabad megengedjen magának, mert ezzel csak "lovat ad" az Alkotmány ellenzői alá. Sokkal jobban kellene ügyelni a kommunikációra!!!!!!!!

Téma: LMP: Barát vagy ellenség?
váradi
2010. április 05. 14:01 | Sorszám: 521
Sajnos, nem.
váradi
2010. április 05. 13:25 | Sorszám: 519
Ez a mesterkéltnek tűnő Legyen Más a Politika elnevezés valójában az SzDSz reinkarnációját készíti elő: Liberálisok Magyarország Pártja, azaz LMP. Persze egy kis "zöld" szósszal leöntve. (Előzmény: volt már valamikor Kommunisták Magyarországi Pártja is).

Téma: 12:46 AM
mpd
2009. május 25. 15:13 | Sorszám: 1404
Én nem csodálkozom....... balógyörgynézni és zazrivecezni teljesen normális dolog, úgy hiszem.

Téma: Tóték
váradi
2008. november 15. 14:22 | Sorszám: 16
A Fecó-Ficó találkozótól aligha várható áttörés. Legfeljebb majd szép szóvirágokkal teletűzdelt nyilatkozatot fognak kiadni. Ezért ez a találkozó sem lesz több egy PR eseménynél. Bármit is fognak nyilatkozni, számomra egyikőjük sem hiteles politikus. De azért sajnos el kell ismerni, Ficó az, akinek volt miért nagyobb önbizalommal elmenni erre a találkozóra. A szlovákok szempontjából Ficó kiváló miniszterelnök. A magyarok szempotjából viszont Fecó.....

Téma: Világválság?
váradi
2008. október 16. 23:02 | Sorszám: 324
Ez marhaság. Még ha +10-15%-o "jutalékot" kértek volna az elvtársak, talán még hihető is lehetne. Továbbá: azért maradjunk a realitások talaján és ne helyezzük már közös akolba Orbánt Hornnal meg Gyurcsánnyal, még ha Orbánnak is vannak hibái.
váradi
2008. október 13. 10:22 | Sorszám: 151
Egyre nehezebb helyzetbe sodródik az ország. Ennek orvoslására nem tartom elfogadhatónak az un. nemzeti csúcs összehívását. Ha nem egy hitelét vesztett kormányfő kezdeményezte volna, akár hasznos is lehetne egy ilyen grémium összehívása. De ismerve az előzményeket, azt hiszem nincs értelme annak, hogy az országot végveszélybe kormányzó csapat újabb kísérletezgetésre kapjon lehetőséget. Gyökeres változásokra van szükség. Ennek végrehajtására csak egy új, az eddigi a politikai csatározásoktól magát távolt tartó csapat lenne képes.
Szerintem nagy hibát követne el a mértékadó ellenzék, ha elmenne erre a csúcsra. Ha mégis elmenne, akkor is csak egyetlen napirend megtárgyalását kezdeményezze: A parlament önfeloszlatását és az alkotmányos kereteken belül, széleskörű felhatalmazással bíró átmeneti szükségkormány (ÁSZ!) megalakulását. Egy ilyen átmeneti szükségkormány (esetleg Nemzeti Egységkormány, a megnevezés lehetne más is, kivéve a Forradalmi Munkás-paraszt Kormány megnevezést) a választások utáni új kormány hivatalba lépéséig kormányozna. Ennek a kormánynak nem lehetnek tagjai hivatásos politikusok. Az átmeneti kormánynak két fontos feladata lenne: az új választások előkészítése és lebonyolítása, valamint az ország gazdasági helyzetének konszolidálása.
A parlament feloszlatása előtt, a köztársasági elnök felhatalmazást kellene kapjon az új, átmeneti kormány kinevezésére vagy visszahívására, valamint az idő előtti parlamenti választások időpontjának kiírására, legfeljebb egy éves határidőn belül. Ez nem éppen parlamentáris megoldás lenne, de hát a Nemzeti Csúcs sem az.

Téma: Olvastátok? (14.)
váradi
2008. szeptember 26. 13:29 | Sorszám: 1594
Úgy látszik az ilyen ügyekkel a magyarországi sajtó már nem is mer foglalkozni, nehogy rasszizmussal gyanúsítsák meg őket. Még jó, hogy létezik erdélyi magyar sajtó, ahol szabadabban lehet a magyarországi "kényes " ügyeket kiteregetni. Hova jutottunk? Romániában már nem csak a gazdasági növekedés jóval magasabb, de már a sajtószabadság is nagyobb. Egyébként ez jó kis reklám az erdélyi magyar sajtónak. Megérdemlik, hogy olvassuk őket!

Téma: Mit jelent a valódi "nemzeti radikalizmus"?
váradi
2008. szeptember 26. 13:18 | Sorszám: 766
Az utóbbi 20-25 hozzászóló már szövege bármilyen témájú topikba beillett volna. Ki beszél már itt valódi "nemzeti radikalizmusról"? Senki. Úgy látszik, hogy erről már mindenki mindent elmondott.
váradi
2008. szeptember 24. 12:53 | Sorszám: 454
Nagy a kavarodás a fejekben. Nem hinném, hogy a radikális szó szinonimája lenne a fasiszta, náci, antiszemita, kirekesztő, fajgyűlölő, stb. kifejezés. Mert létezik baloldali radikalizmus is. Megértem, az egyszerű polgár nehezen igazodik ki, amikor minden hullámhosszon ezeket hallja. Az utcai kukaborogatót se nevezném radikálisnak, inkább esztelen hőbörgőnek, aki éppen azok érdekeit szolgálja, akik ellen ezt a viselkedési formát véli a leghatékonyabbnak.
váradi
2008. szeptember 23. 13:37 | Sorszám: 370
Ezt nem vitatom, én is úgy írtam, hogy "az MDF-nek IS"
váradi
2008. szeptember 23. 13:32 | Sorszám: 369
Érdekes, logikus és hihető. Csak miért éppen ebben, a nemzeti radikalizmus c. topikban bocsátod vitára ezt a témát? Ez annyira fontos ügy, hogy megérdemelne egy külön topikot. Még akkor is, ha csak félig lenne igaz.
váradi
2008. szeptember 23. 13:08 | Sorszám: 365
Szerinted "ugyanennek a néhány száz(ezer)radikáljobbos provokátor vagy "simán csak" agyhalott
zombinak a 2006-os őszi tevékenysége miatt további négy évig nézhetem Demszkigrádon az MSZP/SZDSZ maffia uralkodását.."
Hát legyünk tárgyilagosak, abban hogy Demszkygrádban létezhet 2006 után is, köszönhető egy másik törpepártnak, az MDF-nek is (Katona Kálmán által).
váradi
2008. szeptember 22. 11:03 | Sorszám: 231
Na ebben tökéletesen igazad van! A legvadabb véleményeket is ki lehet fejteni kulturált módon.
váradi
2008. szeptember 21. 14:25 | Sorszám: 206
Csurka „jól kimondta” nem csak szeptember 11. után, de már jóval korábban is!
Így, ha már szóba került, előző véleményem kiegészítéseként hozzátenném, hogy egyaránt nagyra tartom Csurkát, a drámaírót, és Csurkát a publicistát, vagy ha úgy tetszik, politikai elemzőt. Az ifjabb nemzedék nem olvashatta azt a nagy port kavart tanulmányát, amely a Magyar Fórum 1992. augusztus 20-i számában jelentetett meg. (Néhány gondolat a rendszerváltozás két esztendeje és az MDF új programja kapcsán címmel). Ez egy kiváló elemző írás, melyben előre látta a későbbi évek történéseit. Aki még nem olvasta, annak 16 év elteltével is tanulságos lehet. Már csak ezért az egy elemző írásáért is tiszteletet és megbecsülést érdemel(ne).
Ugyanakkor lehet rajta vitatkozni, de továbbra is fenntartom azon véleményemet, hogy Csurka mint pártvezető és szervező megbukott. Ezt egyébként sajnálom.
váradi
2008. szeptember 21. 13:13 | Sorszám: 190
eszterlánc írja: „ Ez jól is van így. De már miért is lenne baj, ha van egy olyan radikális magyar politikai oldal, ahol nevén nevezik a dolgokat?” Ezzel részben egyet is tudok érteni, csakhogy sajnos manapság több radikális magyar oldal is van. A MIÉP (talán?) már csak vegetál, Csurka mellől lassan lemorzsolódott egykori követőinek a zöme. Sajnálom, hogy magára maradt, de erről elsősorban ő maga tehet. Még így rendelkezik 1-2%-os szavazótáborral, ami éppen elég ahhoz, hogy a szoclibek ismét megragadják a hatalmat. Úgy érzékelem, hogy a Jobbikon belül is torzsalkodás folyik. Pedig szerintem is szükség lenne a jobboldalon egy egységes radikális tömörülésre. Az előző választások bizonyították, hogy a MIÉP-Jobbik összefogás (sajnos) kudarcot vallott. Pedig csak ennek a két radikális pártnak a fúziójából jöhetne létre (mondjuk Nemzeti Radikális Tömörülés néven) egy olyan (harmadik?) politikai erő, amely képes lenne a parlamenti küszöb átlépésére. Ez érdeke lenne a mérsékelt jobboldali Fidesznek is (a mosatni MDF-et már baloldali szatellit-pártnak tartom), mert a magyar radikálisok olyasmit is kimondhatnak, amit a Fidesz (ma még) nem tehet meg anélkül, hogy össztüzet ne zúdítana rá a népbutításban nagy gyakorlattal rendelkező bal-liberális oldal. Ha lenne, az egységes radikális jobboldal szervezettebbé és hatékonyabbá tehetné az utcai megmozdulásokat, mert amint azt a vasárnap esti történések is bizonyítják, az esztelen törés-zúzás a politikailag tájékozatlan, elbutított emberek tömegét tereli a magukat baloldalinak hazudó kormánypárt(ok) karjaiba.
Gyucsány a charta-tüntetésen hiába próbálkozott magát a nemzeti egység bajnokaként feltüntetni, soha ilyen populista szöveget még nem hallottam tőle. Ha akad is még olyan bizonytalankodó, aki ezt a mesét bevette, egy nagyszakállú, mai „békepap” gondoskodott róla, hogy felfogjuk ennek a „pártok fölötti” chartának a lényegét, amikor ugyanarról a pódiumról egyik nemzeti szimbólumunkat, a turulmadarat, „dülledtszemű mesebeli tojónak” nevezte.

Téma: Óvakodjunk Fodortól !
váradi
2008. június 17. 17:02 | Sorszám: 148
Ez már a kampány? Ugyanis ma reggel csöngött a telefonom, hát nagy meglepetésemre Fodor Gábor (hangja) volt a vonal másik végén. Arról igyekezett felvilágosítani, hogy az ő lett az SzDSz új elnöke, és ebben a minőségéban minden szabadságra vágyó embert felszólít arra, hogy csatlakozzanak az SzDSz-hez. Igaz, ez a beszélgetés meglehetősen egyoldalú volt, hiába próbáltam közbeszólni... Ez már olyan, mint amit megszokhattunk néhány órával a kampánycsend beállta előtt. De az is lehet, hogy Sólyom László már kiírta az idő előtti választások napját, csak én még nem értesültem róla. Tud valaki valami konkrétabbat? Mégis az a legvalószínűbb, hogy Fodor megpróbálja pártja népszerűségét 5% fölé feltornászni, hogy ez után majd mégis nekivágjon az idő előtti választásoknak. De vajon mit szólnak majd ehhez a "kókisták?"

Téma: Elmélkedés a "helyzet"-ről
váradi
2008. április 12. 17:31 | Sorszám: 38
Azt hiszem az MSZP különösebb aggodalom nélkül belevághat a kisebbségi kormányzásba. Szerintem ugyanis, nagy a valószínűsége annak, hogy majd minden parlamenti ülésen meglesz a kisebbségi MSZP kormány parlamenti többsége még az SZDSZ képviselők szavazatai nélkül is. Arra gondolok, hogy alig van olyan parlamenti ülés, amelyikről ne hiányozna legalább 50 - 60 fideszes képviselő. Így aztán az a képtelen helyzet állhat elő, hogy a kisebbségi MSZP kormány legnagyobb külső támogatója a..... Fidesz lesz! Ez egyszerűen botrányos. Azt elfogadom, sőt támogatom is, hogy Gyurcsány felszólalásainál a fideszesek kivonuljanak. De azt már nem, hogy a parlamenti fideszes padsorok mindig foghíjasok! Nem tudom, hogy a Szövetség és a frakció vezetése tud-e tenni bármit is a 100%-hoz közeli jelenlét biztosítására, legalább a hétfői interpellációk idejére?
Ha nem, az nagy visszatetszést okozhat még a Fidesz szimpatizánsok körében is. Kíváncsi lennék egy fideszes képviselő véleményére erről a felvetésemről, ha egyáltalán van közöttük olyan, aki erre a Fórumra téved.

Téma: Orbán busza mozgássérültként parkolt
váradi
2008. február 20. 16:34 | Sorszám: 12
Persze helytelen dolog a mozgássérültek helyét elfoglalni, akár rendőr, aki politikus a kocsi tulajdonosa. De ezt ennyire felfújni, ahogy ezt egy magára valamit is adó hírportál teszi, amikor tudósításainak élén, vezető hírként tálalja ezt a tudósítást, politikai ügyet csinálva belőle ebben a zaklatott helyzetben, az már nem csak ízléstelenség, de ostobaság is! Az egész csak arra jó, hogy az Orbán-fóbiában szenvedőknek legyen min csámcsogni.

Téma: nincs orvos, nincs kórház, lopakodó népirtás folyik
váradi
2007. december 16. 14:18 | Sorszám: 2523
A korházakban ápolt betegek részére rendelt széfek ugyanolyan nagy üzletet jelentenek egyeseknek, mint korábban a vizitdíj-automaták… Üzlet, üzlet hátán. „Ezek aztán értenek hozzá!”

Téma: Utazás Erdélyben
váradi
2007. augusztus 08. 16:05 | Sorszám: 89
Bárcsak Neked lenne igazad! A valóságban sajnos egészen más a helyzet. Valószínűleg az "államvallás" címszó alatt kellett volna keresgélni..... Mert abból csak 1 van! Az ortodoxok nem "alacsonyodnak" le odág, hogy csupán egy legyenek a többi egyház között. Elnézést, de aki Romániában nem talál ortodox templomot, akár túlnyomó többségében magyarlakta településen is, az már igen nagyfokú felületességre vall.

Téma: Új kormányzati negyedek ?
váradi
2007. augusztus 06. 22:46 | Sorszám: 119
Érdekes, egy magánbefektetőnek megéri majd a régi, patinás minisztériumi műemlék épületeket felvásárolni? Ők miért tudják majd ezeket gazdaságosan üzemeltetni? Nem értem, hogy az állam miért ne tudná? Valóban sötét szándék húzódhat meg, nem annyira az új kormányzati negyed megépítése, mint inkább a régi épületek kiárusítása mögött! Éppen ma hallottam, hogy a Moszkva-téri főposta épületét is eladják 5 milliárdért, majd havi 100 millió Ft.-ért bérelnek a posta számára egy új székházat. Ez is a nemzeti vagyon elherdálásának újabb bizonyítéka. Miért van az, hogy egy un. „baloldali” ember számára ez teljesen természetes. Ki érti ezt? Hogy lehet az ország (majdnem) felét ennyire elhülyíteni???
váradi
2007. augusztus 05. 20:54 | Sorszám: 108
Tény, hogy a Nyugati pályaudvar Podmaniczky utca felőli oldalát valóban jó volna beépíteni, eltüntetni az ottani mocskos, lepusztult házakat, üzemi épületeket. Akár kormányzati negyed megépítésével is. De éppen most? Nem várhatna ez még 1-2 „ötéves tervet?” Ha már van annyi fölösleges (?) pénz, talán előbb a belváros lepusztult, de egyébként felújításra megérett épületeit kellene rehabilitálni, akár „pi-pi-pi” konstrukcióban, hiszen sok helyen még a mai napig ott vannak a háborús sebek nyomai. Ugyancsak hasznosabb lenne ezt a tömérdek pénzt a már szinte ellehetetlenült budapesti közlekedés fejlesztésére fordítani (hidak, utak, aluljárók, alagutak, új villamos-járatok, stb.). Mert lehet, hogy lesz egy korszerű, minden luxusigényt kielégítő kormányzati negyedünk, de azt már csak helikopterrel lehet majd megközelíteni, mert annyira bedugul a forgalom. Attól, hogy egy kormányzati épület régi, még kiválóan alkalmas lehet kormányzati intézmények befogadására. A kormány elképzeléseit továbbgondolva arra következtetésre juthatunk, hogy micsoda megtakarítást lehetne elérni, ha a minisztériumokhoz hasonlóan, eladnánk az összes budapesti egyetemi épületet (ELTE, Műegyetem, KÖZGÁZ, stb.). és megépítenénk egy vadonatúj egyetemi negyedet (Campust). A budapesti egyetemek némelyike egyenként is nagyobb, mint az összes minisztérium együtt! Az új kormányzati negyed támogatóinak érvelését elfogadva, akár a Parlament épülete helyett is újat kellene építeni. Bár ki tudja, ha továbbra is így mennek a dolgok, előbb-utóbb még azt is privatizálni fogják, mondván hogy elavult, ósdi, a régi rendszer szimbóluma, sokba kerül az üzemeltetése, egy új törvényhozási épületet a modern technikai vívmányok felhasználásával (földhő, napenergia, árnyékoló növényzet, szélenergia, stb.) szinte ingyen lehetne üzemeltetni. Na de hagyjuk a tréfát. Szerintem az új kormányzati negyed megépítésének terve a jelen körülmények között leginkább csak a regnáló miniszterelnök nagyzolási mániáját hivatott szolgálni, aki - jobb híján - ezzel szeretné nevét megörökíteni az utókor számára. Erről a megboldogult Ceausescu nagyzolási mániája jut eszembe, aki ugyanilyen szándéktól vezérelve építette meg a maga kormányzati palotáját, a grandiózus Nép Házát, Európa legnagyobb középületét. Véletlenül ő is éppen akkor, amikor az ország a lehető legrosszabb gazdasági helyzetben volt. Végül is igaza lett: erről a monstrumról ma már mindenkinek a nagy kormányos, a Kárpátok géniusza jut eszébe. Hát kell ez nekünk (is)?

Téma: Lengyelország - Ukrajna
váradi
2007. április 19. 10:38 | Sorszám: 195
Az utóbbi időben egyre gyakrabban hallani azok részéről, akiknek kényelmetlen tudomásul venni Magyarország jelenlegi siralmas gazdasági helyzetét, hogy „engem nem érdekel a politika”. Most a Cardiff-i, Magyarország számára igencsak elkeserítő döntés után ráébredhettünk, hogy még a fociban is könyékig benne van a politika. Mert szerintem elsősorban politikai, és nem szakmai döntés született. Az akkor vált egészen nyilvánvalóvá, amikor Barosso, az uniós bizottság elnöke kijelentette, hogy ő már a döntés hivatalos bejelentése előtt megmondta Kaczinsky lengyel elnöknek, hogy ők lesznek a befutók. Nyilván sikeresen lobbizott értük. Tudom, könnyű utólag okosnak lenni, de gondoljunk csak bele: politikai üzlet köttetett! Barosso megígérte, hogy közbenjár a lengyelek (és ukránok) érdekében, ha ennek fejében Lengyelország nem akadályozza az uniós alkotmány elfogadását. Másrészt a lengyel-ukrán pályázat elfogadásával, támogatást kívántak nyújtani a nyugat-barátnak tartott Juscsenkó elnöknek, aki éppen ezekben a napokban vívja kemény csatáját politikai riválisával, Janukoviccsal. Ma reggel az előkészítő bizottság elnöke, Gyárfás Tamás azt nyilatkozta, hogy nekik a 12 UEFA bizottsági tag közül 9-en szent ígéretet tettek, hogy a horvát-magyar pályázat lesz a biztos befutó. Erről pedig az jutott eszembe, hogy akkor most Gyurcsány is megtudhatta, milyen érzés az, amikor mások hazugságainak és ígérgetéseinek bedőlünk.

Téma: MSZP-s külpolitika elszigeteli Magyarországot. Miért magyarellenes az új kormány?
váradi
2002. június 12. 19:42 | Sorszám: 37
Én méltányolom Kovács véleményét, miszerint „meg kell tanulnunk kicsinek lenni”.
Minden bizonnyal az MSZP jövőjére gondol!

Téma: MSZP-és VÁLASZTÁSI CSALÁS, VAGY CSAK ÜGYES TRÜKK?
váradi
2002. május 01. 16:37 | Sorszám: 51
A szuperhatalom USA-ban is a tavaly novemberi választások után először AL GORE-t nyilvánították győztesnek, ezért Bush elismerte vereségét és gratulált neki. Ezután kétségek merültek a szavatok korrekt összeszámlálását illetően, ezért Bush visszavonta a gratulációt, majd hetekig számolgatták a szavazatokat. Végül a Legfelső Bíróság döntött Bush javára, bár országos összesítésben Al Gore több szavazatot kapott! Ha szuperhatalom USA-ban, a demokrácia Mekkájában lehetett többször is újraszámolni a szavazatokat, anélkül, hogy az ottani demokratikus rendszer csorbát szenvedett volna, akkor „a kicsi Magyarországon” (Copyright: Medgyessy) ez miért lenne demokráciaellenes? ITT IS ÚJRA KELL SZÁMOLNI!

Téma: Egyszemélyi uralmat, nyílt diktatúrát hozna be Gyurcsány
váradi
2006. október 24. 10:34 | Sorszám: 271
Tegnap óta Gyurcsány a magyar Jaruzelsky. Már csak a napszemüveg hiányzik….

Téma: Dávid Ibolya most veri szét teljesen az MDF-et??
váradi
2006. április 22. 13:48 | Sorszám: 522
Furcsa világban élünk. Vannak, akik alig másfél évtizeddel ezelőtt még fennen hirdették a „szocialista demokrácia” (értsd: kommunista diktatúra) felsőbbrendűségét. Ők azok, akik sajátos, gőgös, kioktató stílusban megbélyegzik Fábryt, mert azt merészelte mondani, hogy Gy. F. a rendszerváltozás nélkül is az ország miniszterelnöke lenne. Szerintük, aki ilyet állít, „fogalma sincs, hogy mi az a demokratikus választás....”. Ők azok, akik lépten-nyomon követelik a „másság” tiszteletét, de képtelenek eltűrni mások véleménytét. Ők azok, akik a 42%-ot elért párt vezetőjének azt ajánlják, hogy tűnjön el a magyar politikai életből („húzzon el” . A mára milliárdossá vált egykori MSZMP és KISZ-nomenklatúra és a hozzájuk köthető média és „véleményformáló értelmiség” ezt teljesen helyénvalónak is marha demokratikusnak tartja. Ez lenne a mai magyar baloldal? Nagyon szeretném remélni, hogy nem! Szerintem az új körülményekhez alkalmazkodó, régi kommunista módszer továbbéléséről van szó, aminek semmi köze a baloldalisághoz. Akárcsak Fehéroroszországban. Igaz, Magyarországon a módszer „ejrópaibb”. Mi jöhet még ezután?
váradi
2006. április 18. 15:56 | Sorszám: 387
Lehet, hogy vannak akik emlékeznek még a Horn-kormány idejéből, az mszp-hez köthető Xenia-láz mozgalomra, és annak vezetőjére, bizonyos Schmuck Andorra, akihez most éppen Dávid Ibolya kötődik. „Talán nem véletlenül”. Már az is megtörténhet, hogy Schmuck lesz D. I. miniszterelnök-jelöltje? Szegény MDF! Szegény Magyarország! Ettől a mai MDF-től már ez is kitelik. Nem lehet véletlen az sem, hogy a napokban Lendvai Ildikó „nyájas” mosolyával megdicsérte a Dávid-féle „modern konzervativizmust” . Úgy látszik, ő csak tudja, hogy miért. Innen alakult ki máris egy új szállóige: "Dicsérjen meg téged a Lendvai Ildikó!"

Téma: Truckerek a Zengőn
váradi
2004. február 15. 23:21 | Sorszám: 0
„Truckerek” a Zengőn.
Nézem a HírTV-ben a környezetvédők küzdelmét, melyet a Zengő megmentéséért
vívtak, az ellenük kivezényelt „truckerekkel”. Közben arra gondolok, hogy ennek a szerencsétlen, megcsonkított országnak alig maradtak hegyei. Azt a kevés „csúcsot”
amit meghagytak a nagy osztozkodásnál, illene megbecsülni, megóvni és nem örök
időkre elcsúfítani rájuk telepített, idegen érdekeket szolgáló lokátor-monstrumokkal.

Téma: Milyen arányban nyeri a Fidesz a választásokat? Tippek 2006-ra.
váradi
2006. április 19. 10:34 | Sorszám: 114
Az első forduló előtti fideszes választási nagygyűlésen, több százezernyi budapesti polgár nagy ovációval éltette Orbánt. Néhány nappal később tömött sorokban vonultak az urnákhoz, Gyurcsányra szavazni. Ki érti ezt? Választási abszurd.

Lehet, hogy az ’56-os forradalom 50. évfordulóját az a társaság fogja leginkább lelkesen megünnepelni, akiknek elődei, vagy ők maguk fojtották vérbe a forradalmat. Történelmi abszurd.

Az ország pénzügyi stabilitása belerokkant az erőltetett autópálya építésbe. Ezért belátható időn belül nem csatlakozhatunk az euró-övezethez. A magyar autópályák lassan elérik Romániát, de a magyarok a lerobbant közutjaikon nem érhetik el az autópályát. Közlekedési abszurd.

Van egy ember, aki állítólag a 90-es évek elején, többek között azért válhatott milliárdossá, mert az általa felvásárolt bauxit-bányák üregeit, jó pénzért, nyugatról származó veszélyes, rákkeltő hulladékkal töltötte fel. Ráadásul egy védett karsztvíz-bázis fölött. Később ezt az embert miniszterelnökévé választja a magyar nép. Környezetvédelmi abszurd.

Európában már csak két olyan vezető van, akik személy szerint is kapcsolódnak a kommunista (tehát nem baloldali!) pártállami elithez: Gyurcsány és Lukasenko. Mentségére legyen mondva, az előbbi erősen sminkel. Kozmetikai abszurd.

Az EU-hoz csatlakozott volt szovjet tagköztársaságok mára lekörözték a valamikor „éllovas” Magyarországot. Igaz, ott a diktatúrához kötődő kommunistákat elzavarták. Nálunk meg továbbra is ők osztják az igazságot. A kádári gulyáskommunizmusban agymosott tömeg pedig még mindig hisz nekik. „Ha az emlékezet kihagy…” A tömeg amnéziája.

Ilyen is csak Magyarországon lehet. Az ország miniszterelnöke egy olyan politikus lehet, akit jó erkölcsbe ütköző cselekedettel gyanúsított meg az ügyészség. Vagy netán már mi is (mérsékelt-égövi) banánköztársasággá váltunk? Abszurd államforma.

Nálunk az ibolyának szegfűszaga van. Botanikai abszurd.

A Gyurcsány – Orbán közötti TV-vitán Orbán volt a kirekesztő, gyűlöletkeltő, mocskolódó, árokásó, stb. Legalábbis a kormánypárti sajtó szerint. Véleményformáló abszurd.

A magyarországi választási nagygyűléseket állítólag „külföldi bűnözői csoportok” durrantásai fenyegetik. Erre eddig csak egy háztetőn felbukkanó, csupasz seggét düllesztő ember a bizonyíték. Igaz, közben tényleg durranthatott is egyet. Bűnözői abszurd.

Egy ötszázalékos párt azt a feltételt szabja a 42%-os pártnak, hogy csak akkor hajlandó az együttműködésre, ha az sutba vágja egész választási programját. Ami egyesek szerint nincs is. Duplán abszurd.


Téma: Nap TV műsorvezetők "pártatlansága"!
váradi
2002. május 08. 22:30 | Sorszám: 6
De Aczél "elvtársról" se feledkezzünk meg! De mi lesz majd
az új kormámny beiktatása után? Ha még az ATV "Jusztos"
csapatát is ideszámítjuk (melynek szintén tagja Aczél is),
akkor szép kis (vörös) gárda uralja majd a "független" magyar elektrónikus médiát! Már nem is érdemes nézni őket, annyira habzik a szájuk!

Email a webmesternek | Gondola