gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Mi lehet a hatásos fegyver?
karma police
2003. április 29. 08:46 | Sorszám: 42
Na jó, kedves Piritós, én úgy gondolom, hogy a Fidesz folyamatosan és feleslegesen akadékoskodik.

Szóval akkor ezek szerint tévedsz. (Tudod, ha egy implikáció első fele igaz, és a második hamis, akkor nem stimmel)

karma police
2003. április 29. 08:44 | Sorszám: 41
"Mégsem hiábavaló, mert egyrészt folyamatosan stressz alatt van a kormányoldal, aki pedig ideges, az hibázik."

Gratulálok. Szerinted ez neked jó?

karma police
2003. április 28. 22:35 | Sorszám: 28
Amíg a jobboldal nem szabadul meg Orbán Viktortól és a Fidesztől, addig nem lesz esélye. Ilyen egyszerű.

Téma: ORBÁN jövőt nyit. Kedd, május 7.
karma police
2002. május 01. 20:42 | Sorszám: 6
Csurka István inkább ne hívjon senkit sehova.
Ébresztő!
Vége a kampánynak.

Téma: MSZP-és VÁLASZTÁSI CSALÁS, VAGY CSAK ÜGYES TRÜKK?
karma police
2002. május 05. 17:20 | Sorszám: 72
Pdig igaza van. Ha valaki ezt nyilatkozta, tuti, hogy nincs tisztában a dolgokkal.
karma police
2002. május 03. 19:57 | Sorszám: 69
A törvényt valóban lehetne több helyen is vitatni, ez jogos. De komoly baj nincs vele. Menet közben nem változtatunk szabályokat. Majd 2002-2006 között, bár gyanítom, a reformra most sem fog sor kerülni.

A statisztikai módszert bízd rám. Azt mondja, hogy:
-nem voltak lényeges stiklik
-a pártok közötti különbség olyan nagy, hogy statisztikailag 100%-ig bizonyos a végeredmény (jó, legyen 99.99975)

karma police
2002. május 03. 17:33 | Sorszám: 67
Érdekes, csakhogy már így is lehet tudni, hogy tiszta volt. Csak az nem gondolja így, aki az ellenkezőjét akarja hinni. Ezen pedig nehéz segíteni.
karma police
2002. május 01. 22:20 | Sorszám: 58
Persze. Viszont az MSZP-re és a FIDESZ-re is rendkívül sokan szavaztak. MIndkét oldalnak hatalmas tábora van. Statisztikai bizonyosság, hogy kb. ugyanannyi tisztességes/tisztességtelen ember van köztük. Ergo, vélhetően ugyanannyi szavazat tűnik el mindkét irányba.
karma police
2002. május 01. 18:21 | Sorszám: 54
Igen, csak az, hogy egymás után dobsz 10000 fejet, igencsak valószínűtlen (értsd: a MIÉP 3-4-el több szavazatot kap=fej, 3-4-el kevesebbet=írás). Nem fog mindenhol ugyanabba az irányba változni a helyzet, a kis hibák kiegyenlítik egymást. (Nagy Számok Törvénye)
karma police
2002. május 01. 14:22 | Sorszám: 49
Valóban, sőt, elég, ha az illető tanul valami valszámot az egyetemen. Csak arra gondoltam, hogy a legtöbben azt sem tudják, a statisztikát eszik-e vagy isszák...
karma police
2002. május 01. 13:38 | Sorszám: 47
Tévedés, országosan elég nagyok a különbségek. Ennyi leadott szavazatnál a hibaszázalék talán 0.001% lehet. Ennyit véltozhat még az eredmény. Mielőtt vitatkozni kezdenél: matematikus vagyok.

Téma: MIÉP támadás az alkotmányos rend ellen.
karma police
2002. május 03. 09:37 | Sorszám: 37
Az út szélén posztoló kígyóbűvölő ne kurvázza le a néha félrelépő családanyát!


Miért is ne? Mi bajod van a kígyóbűvólővel?

karma police
2002. május 03. 09:35 | Sorszám: 36
Nem a kezdeményező nagyságától lesz valami "társadalmi" jellegű (egyetlen ember is felvethet társadalmi problémát!) Ti ketten vagytok 2,3 milllióan, a szavazatra jogosultak száma 8 millió. Ha már mennyiségi kérdésként akarod a választ.

MI van? Te jól vagy?

Megfélemlített és megvásárolt emberek szavazata egyfelől,
minden gyalázkodást megélő emberek ellenszavazata másfelől. Többszáz bemutatott bizonyítékkal, amit "jog" szerint összevissza passzolt egymásnak a Köztársasági elnök, az OVB és a bíróság. Igazság szerint pedig nem tisztázott egyik probléma sem. A választási törvények nem adnak garanciát a tényleges eredmény megállapítására.

Nem volt megfélemlítés.Nem volt itt semmiféle bizonyíték. Mondd csak, Cs.I: vajon miért nem a megfelelő helyen, időben és formában nyújtotta be őket? Véletlenül pont kicsúszott a határidőből. Na ne nevettess! Innentől kezdve folyamatosan hazudsz.

3,(bűnözők ellen) egyértelműen a jog és alkotmány megkerülésére, öntörvényű (erőszakos) cselekvésre buzdít


A te olvasatodban. Ha a hatalom kijátsza a társadalmat és az nem kap alkotmányos jogorvoslatot sem, akkor vagy fellázad, vagy meghunyászkodik. Egyik sem demokratikus változat és a kulcs a hatalom kezében van. Olyan eccerű. Meg kell számolni azokat a k. szavazatokat és kész.

Már megszámolták. Értsd már meg, nem fogják addig számolgatni, amíg neked tetszik. Csak abba gondolj bele, mennyibe kerülhet egy ilyen újraszámlálás. A te zsebedre is megy. Törvények vannak, és azok nem sérültek

4, "..Az keresztények munkahelyükről való kitiltásának összekapcsolása a palesztin nép szenvedéseivel, az utóbbi évek legvadabb, nyíltan náci szellemiségű, a zsidók elleni közutálat gerjesztését szolgáló, a politikában járatlan naiv embereket sokkoló, gusztustalan megnyilvánulás!.."/


Megint csak a te olvasatodban. A "palesztin" jelenség évtizedek óta létezik. "Ahol egy német, angol,román, zsidó stb. él, az német, angol,román izraeli stb területnek számít" Soha sem hallottál, vagy olvastál ilyesmit?


Nem csak az ő olvasatában. Nehéz ezt máshogy értelmezni.

5,"..Lehet, hogy a demokrácia keretei még elviselik egy ilyen csoportosulás létét, de ha így is van, sötétség és hullaszag terjeng körülöttük..."/

A társadalom ellenében regnáló hatalom mellet a demokráciát éppen egy ilyen "csoportosulás védi.


Ez a párt a nemzet szégyene? Eze a hatalom (Az összes "rendszerváltó"!) a nemzet szégyene.

Lásd előző hozzászólásaim. Senki nem beszélt itt a hatalomról, te se tedd ezt. Mellesleg még a jobboldal van hatalmon.

karma police
2002. május 03. 09:24 | Sorszám: 35
Te, most konkrétan valóban nem. De ez általában így megy.
karma police
2002. május 03. 09:23 | Sorszám: 34
Valószínűleg pont azért, amiért a jobbosok nem hajlandóak beismerni, ha Vityáék csinálnak valami baromságot, esetleg ellopnak valamit, vagy ha Csurka antiszemita kijelentéseket tesz.
-csakazértis nekem legyen igazam
-jobbak legyenek a pozícióim (értsd, én jobbos/balos vagyok és ő ezen az oldalon áll, az ő fikázása az enyém is)
-neki ne legyen igaza, mert ő hülye balos/jobbos
-ha nem vagyok hajlandó elismerni a nyilvánvalót, akkor talán hamissá válik
-hátha elhiszem, amit mondok, ha meggyőzően csinálom

stb...

karma police
2002. május 02. 12:41 | Sorszám: 21
Az, hogy más is az utcára sz@r nem felmentő körülmény számodra, ha azt teszed.

Jól néznénk ki, ha egy gyilkos azzal védekezne, hogy más is gyilkolt...

karma police
2002. május 01. 23:29 | Sorszám: 6
Hazudsz, de minimum csúsztatsz. Honnan tudod több millió ember véleményét? Legfeljebb 2.5 milliót vehetsz ide, akik nem rájuk szavaztak, de biztosíthatlak róla, hogy ezek 75% szerint az MSZP/SZDSZ nem a nemzet szégyenei.
karma police
2002. május 01. 23:27 | Sorszám: 5
Nincs igazad. Joguk van hozzá, alkotmányos, demokratikus dolgot csinálnak.

Igazad van.
Amit tesznek, az nem szimpatikus, és felelőtlen marhaság. Az más kérdés, hogy politikailag most nincs más választásuk. Saját híveik csapdájába estek.


Téma: Molnár Balázst kirugták a Demotól???
karma police
2003. április 28. 12:21 | Sorszám: 361
Dehogy, mindig a vágyálmaikat hozták eredményként, megsúlyozva egy kis realitással.
karma police
2003. április 28. 08:15 | Sorszám: 356
Na ne hülyéskedj, a Demokratánál az a minimum, hogy mindig beáll valamelyik oldalra, és onnan beszél. Még a közvéleménykutatása is elfogult :-9
karma police
2003. április 28. 08:11 | Sorszám: 355
Újságíró létedre tanulhatnál egy kis jó modort.
Mielőtt még mindenfélét belemagyaráznál a dologba, elárulom, hogy nem ismerem Mercuriust.
karma police
2003. április 27. 20:47 | Sorszám: 311
Én abban látom a fő gondot, hogy a Demokrata egy egyoldalú, uszító, érdektelen, hülyeségeket sugárzó lappá vált szép lassan. A választások óta hihetetlen mértékben esett a szinvonal, bár már előtte is jelentek meg eszement baromságok.

Agymosást próbálnak folytatni, és komolyan mondom, annyira vonalas lett a lap, hogy szerintem simán elmegy egy régi komcsi pártlapnak lassan. sajnos szinvonalában is. Ráadásul a jó szerzők sorra távoznak. Mi lesz így?

karma police
2003. április 26. 12:46 | Sorszám: 272
Már bocsánat, de a Demokrata teljesen olvashatatlanná vált. Egy moslék. Bencsik András főhülye vezetésével.

Téma: Megszívjuk?
karma police
2003. május 02. 12:09 | Sorszám: 303
GNTN
karma police
2003. május 01. 10:01 | Sorszám: 288
Ez nem a szervezők védekezése, ezt én gondolom. Valószínű szimplán hülyék voltak és figyelmetlenek.
karma police
2003. április 30. 23:41 | Sorszám: 275
"Én azonban nem csodálkozom,hogy erre a napra szervezték."

Nagyon egyszerű a helyzet, ez egy nemzetközi rendezvénysorozat része. Magyarországon véletlenül egybeesik az Anyák Napjával, de ez máshol nem így van - ez utóbbit tipikusan május 11-én tartják.

karma police
2003. április 30. 20:30 | Sorszám: 266
Hú mekkora meglepetés! Nem jutok szóhoz a .. a nagy .. Viktor maga? .. Ő Is Támogatja Ezt A Kezdeményezést?
karma police
2003. április 29. 22:33 | Sorszám: 218
Onogur --> Ignore on
karma police
2003. április 29. 18:36 | Sorszám: 179
Négyen. Legalábbis így igen. Én nem tudom, melyik az okosabb dolog (engedélyezés, vagy tiltás).
karma police
2003. április 29. 18:35 | Sorszám: 177
Állítsd már le magad Öcsi! KI vagy te itt, a megmondóember?

Süt belőled a gyűlölet és az előítélet. Javaslom a "szélsőjobb" topik "ellenségkép" hozzászólásának tanulmányozását, azt hiszem, van mit olvasgatnod benne.

karma police
2003. április 29. 08:37 | Sorszám: 137
Erős ember, gyenge ember - marhaság, mindenkinek vannak rossz periódusai, ráadásul itt nem is nagyon lehet "erős"-nek lenni.
karma police
2003. április 27. 22:40 | Sorszám: 96
Közelít azért. Egy jó módszer alapozásra.
karma police
2003. április 27. 21:57 | Sorszám: 92
Úgy látom, nagyon képben vagy a témában. Tudnál nekem priviben dobni egy levelet a csarmi@freemail.hu-ra?
karma police
2003. április 27. 21:09 | Sorszám: 83
Igen, ez egy jó fokmérő lehet, nem?

Alkoholista az, aki nem tud normálisan meginni egy pohár bort az asztalnál.

karma police
2003. április 27. 21:08 | Sorszám: 82
Na most az, hogy általánosan hat az alkohol, a komoly előny mellett súlyos hátrány is, ugye nem kell magyaráznom, hogy miért?
karma police
2003. április 27. 21:05 | Sorszám: 81
Nézd, tapasztalataimból ezt egy alkoholista simán megteszi, ha odajut.

Ha hajlandó a saját gyerekével(!) verekedni azért, hogy megszerezze az általa frissen vett üveg bort...

karma police
2003. április 27. 21:03 | Sorszám: 79
Akkor miért van az, hogy rutinszerűen kiütik magukat 2-3 liter napi adaggal? Amúgy hogy ha a fű okoz akkora függőséget, mint az alkohol (amit következmények nélkül nem is lehet abbahagyni!), akkor az azért elég súlyos.

Most fizikai függőségről is beszélek.

-- válasz másnak --

Igen, a társadalomra nétózve érzem súlyosabb problémának.

karma police
2003. április 27. 20:59 | Sorszám: 78
Don, nem kell mindjárt a rosszat feltételezni. Szerintem pedig a liberálisok eljutnak eddig, és pontosan ezért propagálják a dolgot. Csak ugye a legtöbb ember leragad az első lépsénél ("jaj, drog", "úristen, atom, sugárfertőzés", "hülye buzik"), így aztán könnyen lehet ellene szólni.
karma police
2003. április 27. 20:56 | Sorszám: 76
Mert sokkal több embert érint, és túl nagy a társadalmi elfogadottsága.
karma police
2003. április 27. 20:50 | Sorszám: 74
Valahogy úgy érzem, hogy az alkohol jóval súlyosabb probléma, mint a drogok.

Téma: Az MSZP szavazóinak kiárusítása
karma police
2002. május 01. 23:34 | Sorszám: 19
Hozzátenném, hogy a FIDESZ még nagyobbat szívott, mint ahogyan látszik. Ugyanis a költségveési támogatást egyenlő arányban kell elosztani a két párt között!(!!)
karma police
2002. május 01. 23:33 | Sorszám: 18
Két dolog.

1, A MIÉP jórészt saját magát ütötte ki a parlamentből rossz kampányával (FIDESZ-politika)

2, Ha a MIÉP bejutott volna, akkor a jobboldal lenne többségben, de milyen áron? Nem tudnának kormányt alakítani, csak velük együtt, ami ugye nem lehetséges (valljuk be).


Téma: A Fidesz és a népi kezdeményezés
karma police
2002. május 03. 19:54 | Sorszám: 8
Hidd el, hiteles vagyok. De elegem van a választási csalásos dumákból. Besokalltam. Mellesleg olvasd vissza a hozzászólásaimat itt és az indexen (ugyanaz a nickem), és látni fogod, hogy ki vagyok. (Segítségül: 1998-ban és 2002-ben is a MIÉP-re szavaztam)
karma police
2002. május 03. 17:35 | Sorszám: 4
Ezzel a FIDESZ végleg elásta magát előttem. De most mégis kire szavazzak? (jobboldalból elegem van, a baloldalt pedig nem szeretem, különösen az SZDSZ-t nem)

Téma: Szélsőjobb veszély
karma police
2003. május 05. 11:03 | Sorszám: 226
Ha egy politikusnak hívei és ellenségei vannak,
vagy ha valaki ezt így látja - szomorú.
karma police
2003. május 01. 21:49 | Sorszám: 224
Nem mondtad, te csak kérdeztél, és azt is jól :-)
karma police
2003. május 01. 17:50 | Sorszám: 218
Nem kell mindent elhinni, amit a történelemkönyvekben olvasol.
karma police
2003. május 01. 17:50 | Sorszám: 217
A kérdéseid jók. Én nem vagyok a demokrácia híve.
karma police
2003. május 01. 15:30 | Sorszám: 215
Persze, hogy nem. De ez van. A demokrácia soha nem működött, és soha nem is fog.
karma police
2003. április 30. 23:36 | Sorszám: 212
Azt mondod? :-)
karma police
2003. április 30. 23:35 | Sorszám: 211
Pontosítok - az emberek sehol sem ostobák, sem közömbösek, mindössze azzal foglalkoznak, amit fontosnak tartanak. A politika - nagyon helyesen - nem tartozik ezek közé.
karma police
2003. április 30. 18:25 | Sorszám: 208
Ez az! Megtaláltam. Ez a mondat nagyon árulkodó.

"Egyébként azt hiszem, előjeltől függetlenül OV hívei és ellenségei egyetértenek abban, hogy egyedülálló jelenség a mai politikai életben."

Kiemelés persze tőlem.

karma police
2003. április 30. 18:21 | Sorszám: 207
"Kedves Kaleb, elvi síkon problémát látnál abban,ha a mindennapi történések okait,azok hatásait a magyar társadalmon belül elemezni képes, a lakosság kevesebb mint 10%-át kitevő réteg mondjuk 30-40%-ra bővülne?"

Nem fog, ezt gondolni illúzió. Ez semmivel sem több, mint egy politikai fegyver, és egy jól irányítható, parlamenten kívüli szervezet.

karma police
2003. április 29. 22:41 | Sorszám: 172
Az az igazság, hogy OV megnyilatkozásaiból tök úgy tűnik, mintha lennének neki - antidemokratikus ambíciói, vagy inkább beállítódása.
karma police
2003. április 28. 21:58 | Sorszám: 132
Fordítva pláne, terra!
karma police
2003. április 28. 18:38 | Sorszám: 124
Azt hiszem, hogy ez itt nagyon témába vág.

Az ellenségkép összetevőiről:

1. bizalmatlanság (minden, ami az ellenségtől ered vagy rossz dolog,
vagy pedig - ha ésszerű színben tüntetik föl - becstelen célokat szolgál).,

2. az ellenség hibáztatása (ő felelős a fennálló feszültségért és
bármi egyéb rosszért).,

3. negatív beállítódás (bármit tesz az ellenség, azért teszi, hogy
nekünk ártson).,

4. a gonosszal való azonosítás ( az ellenség szöges ellentéte annak,
amik mi vagyunk és amire mi törekszünk, le akarja rombolni legféltettebb
értékeinket, ezért pusztulnia kell).,

5. zéró-összegű gondolkodás (ami jó az ellenségnek, feltétlenül rossz
nekünk, és fordítva).,

6. az egyéni különbségek eltörlése (aki egy adott csoporthoz tartozik
automatikusan az ellenségünk).,

7. az empátia elvesztése ( semmi közünk az ellenséghez., semmilyen
adat nem téríthet el megszokott ellenség-észlelésünktől., az ellenséggel
kapcsolatos emberi érzéseink vagy erkölcsi megfontolásaink vészterhesek,
ezért kerülendők).

Tehát csak negatív értékelések jellemzik. "A tisztán racionális
felhívások a fokozott empátiára ezért nem juthatnak el az ellenségkép
valóságos gyökereihez, és így aligha járhatnak sikerrel".

"Az emberi agy nem azért fejlődött ki, hogy objektíven mérje föl a
világot, hanem - többi szervünkhöz hasonlóan - azért, hogy segítségünkre
legyen az életben maradásért folytatott küzdelmünkben."

Az ellensegesseg fokozatai

- beszélgető felek., itt az intellektus, az idegen iránti érdeklődés
az uralkodó.,

- kultúráltan vitatkozó felek., a kultúra szabályai kordában tartják
az indulatokat, mederben a vitát, bár itt már nem mindig tudni, hogy az
idegen megértése, vagy meggyőzése a cél. Inkább ez utóbbi. A másik: rosszul
gondolkodó ember.

- Veszekedő felek., a veszekedés különböző fázisai szerint a felek
először egymás erkölcsi lényét kérdőjelezik meg, egy későbbi fázisban egymás
normálisságát, egymás intellektuális képességeit. A másik gonosz, vagy nem
normális ember, vagy mindkettő. Megfigyelhető a tendencia, hogy a másik
észlelése egyre kevésbé a másik ember észlelése, és a másik megfosztódik
ember voltától.

- Verekedő felek., itt már a tömény agressziónál tartunk, a cél a
másik eltávolítása a "vadászterülettől", a "nősténytől" stb. Szó sincs
intellektuális mérlegelésről és empátiáról, vagy az idegen iránti
kíváncsiságról.

- Élet-halál harcban álló felek., sajnos nem elvi jellegű ennek a
fázisnak az emlegetése. Nemrég még kedves jugoszláv barátaink merültek el
ebbe a mélységbe. Itt már az ellenség fizikai elpusztítása is megengedett. A
másik már nem emberként, hanem ellenségként észlelt, s az "öld meg, mert
megöl" parancsa helyes parancs - akkor, ha már ide jutottunk. Mert ha már az
észlelésünk eljutott ebbe a regresszív fázisba, akkor az ekként észlelt sem
engedheti meg az intellektualizálás soká tartó "luxusát".

S ez azt is megmutatja, hogy az ellenségkép, s az ellenségkép
eluralkodása önmagát beteljesítő jóslatként működik... S azt is, hogy néhány
pillanat alatt vissza lehet csúszni évmilliókat, és - ha ide eljutottunk -
hatalmas erőfeszítésre, félelmeket eloszlató bizalomerősítő próbálkozásokra
van szükség, hogy visszajussunk a normális, civilizált rétegekbe.

karma police
2003. április 28. 18:27 | Sorszám: 123
Na akkor miről is beszél Orbán? Mit kellene ezeken a kifejezéseken értenünk.

Kalebot cionistának bélyegezni ezen hozzászólások alapján - érdekes ötlet, fejtsd már ki részletesen, mert komolyan nagyon-nagyon érdekel (talán őt is).

Email a webmesternek | Gondola