gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Mi van itt?
Békejobb
2002. május 15. 10:06 | Sorszám: 204
Én már csak azt várom, hogy Tasnádi mikor szabadul, és akkor teljes lesz a JOGBIZTONSÁG.
Békejobb
2002. május 14. 17:39 | Sorszám: 197
Hello toloba! Látod, noway kolléga lepipált, úgy hogy most ő király, de mindannyian okosabbak lettünk és ez a lényeg. :-)
Békejobb
2002. május 14. 14:26 | Sorszám: 190
Most látom, hogy ez nem közvetlen link, innen még Éves adatok/Népesség, népmozgalom.
Békejobb
2002. május 14. 14:22 | Sorszám: 189
Kedves toloba! Miután megígértem, hogy utánanézek a születések számának, itt található egy táblázat a KSH adataiból.
http://www.ksh.hu/pls/ksh/docs/index_fontosabb_adatok.html

Mivel csak 1980/1990/2000 évek népességi adatait tartalmazza, ezért ebből csak egy hosszútávú népességcsökkenési tendenciát lehet kihámozni (amit készséggel el is ismerek), de a Bokros-csomag, illetve az Orbán-kormány népjóléti intézkedéseinek közvetlen hatását nem mutatják.

Ha valaki talál ennél részletesebbet, kérem, tegye közkinccsé!

Békejobb
2002. május 10. 13:56 | Sorszám: 160
Noway! Mi győzne meg, ha a Tv2 logo-jában kicserélnék a csigát vörös szegfüre, az RTL-en meg Kuncze felesége lenne a hírszerkesztő ? Ilyen nyilvánvalóan nem fogják leleplezni magukat (ezért hülyék a pannonrádiósok), ők finoman csinálják, "független" szakértőket hívnak, mint Lengyel vagy Kéri, és jól eldiskurálnak a nemlétező nézetkülönbségeiken, nem beszélve a hírek tendenciózus(hazug) tálalásáról, amiből Kvant is idézett.
Békejobb
2002. május 10. 13:10 | Sorszám: 158
A szívemből beszéltél, Kvant testvér! :-)))
Békejobb
2002. május 10. 10:43 | Sorszám: 146
Kedves noway!
Az összeesküvés elmélettel kapcsolatban csak annyit kérdeznék, hogy fordulhatott elő Hornék alatt, hogy a TV2 lenyúlta a közszolgálati adó nevét, az RTL Klub meg annak frekvenciáját? Miért érzek én emögött összejátszást?Biztos ez is csak merő véletlen és jobbos paranoia.:-)
Békejobb
2002. május 09. 21:41 | Sorszám: 136
Egyébként továbbra sem látom a lényegi különbséget a Fidesz és az MSZP szociális politikája között. (Abból a feltételezésből indulva ki, hogy az MSZP kábé hasonló arányban tartja be a választási ígéreteit, mint a Fidesz.)
Szerintem alapvető különbség van, mert a Fidesz családtámogatási rendszere azoknak szólt elsősorban, akik dolgoznak és gyereket nevelnek. Az MSZP nem próbálja semmivel motiválni a segélyből élőket a munkára. De erre térjünk vissza azután, hogy tényleg teljesítették az ígéreteiket.

Toloba! Megnézem a KSH adatait a születések számáról (a honlapjuk éppen megdöglött), épp a Gondolán olvastam, hogy tavaly már megállt a csökkenés. Ha igazad lesz, megkövetlek. Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy nőtt a szülési kedv, egyre több ismerősöm vállalkozik a szülésre.

Békejobb
2002. május 09. 20:33 | Sorszám: 128
Látom, noway, megragadtál a közmédiánál, de nem baj, az egyik kedvenc témám.

Bár felőlem lehet elfogult, csak a megfelelő színvonalat biztosítsák (itt most nem elsősorban a politikai műsorokra gondolok)
Milyen műsorokra gondolsz? Szerintem a kultúrális műsoraik kifejezetten jók, a Théma, Főtér, Naprakész, MMM színvonalas tájékoztató műsorok sok információval. Neked mi tetszik? Fridi új agyament műsora vagy a Boros&Bochkor show? Nekem az tetszik a legjobban ahogy ezek kölcsönösen meghívják egymást a műsoraikba, akárhova nézek,mindenhol ugyanazok az arcok (Koltay, Verebes, Kern, Farkasházy stb.) A csúcs tegnapelőtt volt az ATV-n, Balázs Klári meghívta Korda Györgyöt a műsorába, azt hittem meghalok a röhögéstől. A M1, M2, Duna TV-n kívül hol látsz még művészi értékkel bíró francia, orosz, angol, amerikai filmeket? Itt volt a 100 éves a film sorozat, Woody Allen sorozat, Hal Hartley sorozat stb.

Te azt mondod, hogy "a média nagy része balra húz, hát istenem..., én azt mondom ez nem véletlen, a médiaóriás cégek törvényszerűen azokhoz húznak, akik szabad kezet adnak a tőkének, nem korlátozzák azt. Ennek semmi köze ahhoz, hogy hány jobbos vagy balos kíváncsi a műsoraikra. A nagy trükk abban volt, hogy behozták az olcsó szórakoztatás tömegcikkeit: a szappanoperákat, bugyuta vetélkedőket, és mindehhez félóránként csöpögtetik az Orbán-ellenes főcímeket. És ebben az a legszebb, hogy függetlenként hirdetik magukat...

A utolsó mondatodat nem értem, bocs, jobboldali média annyira rossz, hogy még a saját szavazói sem kíváncsiak rá (a polgári oldal állítólag többen volt, mint az ellenpolgári, ehhez képest hasonlítsd össze pl. a Népszabadság és a Magyar Nemzet példányszámát). Ez például nem igaz, nagyon sokszor előfordult velem, hogy nem kaptam Nemzetet, mert elfogyott, viszont a Népszabi, MH mindenhol ott hever, az hogy nagy példányszámban nyomtatják, még nem jelenti azt hogy el is fogy.

Békejobb
2002. május 09. 18:34 | Sorszám: 110
Bár dolgoznom kéne, de ezt nem hagyhatom válasz nélkül.

Vegyük sorra:

1. Szimbólumpolitizálás
Kapaszkodj meg, Orbán mondta, hogy megvédjük az eddig elért eredményeket (saját fülemmel hallottam a TF-en) és nem a korona átcipelésére célzott ezzel, hanem a népjóléti intézkedéseikre. Egyébként magyarázd el nekem, hogy neked személy szerint mi volt sértő a korona áthelyezésében vagy a státusztörvényben? Téged ezzel most megrövidítettek valamivel? Engem pl. nem érdekel, hogy múzeumban vagy a parlamentben van a korona, pedig jobbos vagyok, mert számomra ez nem kardinális kérdés. Viszont vérlázítónak találtam azt, ahogy az egész ellenzéki média onanizált ezen a témán heteken keresztül. Na, az már idegesítő volt és zavaró. Szerintem, ha téged nem érdekel valami, akkor ne foglalkozz vele, de ettől még nem vagy abból kirekesztve.

2.És azért azt is tegyük hozzá, hogy igazán komoly változtatások alig születtek. Pozitív változtatások voltak, ez kétségtelen, de nem akkorák, hogy a választók széles rétege magáénak érezhesse emiatt a kormányt.
Ez most nem érzelmi kérdés, tehát maradjunk a tényeknél. A GYES, GYED, családi pótlék visszaállításával nőtt a gyerekvállalási kedv, a kedvezményes lakásvásárlási hiteleket sokan igénybevették és kezdtek építkezésbe vagy lakásvásárlásba, a diákhitelt több mint 70 ezer diák vette fel. Szerintem ezek igenis jelentős változások és erősen szociáldemokrata gazdaságpolitikát eredményeztek, ami jelentősen eltér az MSZP piacliberalizációs elképzeléseitől. (Ezt még vitapartnerem, Bárdy is elismerte!)

3.Közszolgálati média
Feltenném a kérdést, mikor volt Mo-on elfogulatlan közszolgálati TV? Fidesz sem volt ebben rosszabb, mint bármelyik elődje. Miért vártátok el tőlük, hogy ilyen jellegű gesztusokat tegyenek az ellenzék felé, amikor amúgy is a teljes média ellenük volt/van? Az Aktuális szerintem messze a legjobb politikai műsor és egyformán megszólalt benne mindkét oldal. Betlen vagy Baló nem mondható éppen jobbosnak, az utóbbi időben szinte már megvédték Orbánt (mint embert) a folyamatos támadások ellen, mert az a gyalázkodás már nekik is egyszerűen sok volt.
Szvsz az MN egy színvonalas jobboldali újság, lehet nem egyetérteni a szellemiségével, de attól még színvonalas és nem uszít, mint az MH vagy a Narancs.

Békejobb
2002. május 09. 17:36 | Sorszám: 104
Na-na-na, keves Bárdy, csak óvatosan azzal a reformkommunista jelzővel. Kit látsz most az MSZP vezetésben az egykori reformosok közül? Hol van Pozsgay, Szűrös, Bíró? Akiket te emlegettél, azok nem iparkodtak túlzottan a rendszer megdöntésén, legfeljebb igyekeztek valamivel emberarcúbbá tenni azt (ami nem ugyanaz). Az egyszerű párttagokra se hivatkozzál, az én apám is az volt, különben most nem lenne felsőfokú végzettsége, nem lehetett volna ösztöndíjas sem, ha nem járja végig a KISZ-től a pártig vezető fejlődési utat. Ő is azok közé tartozott, aki befizette szépen a párt & szakszervezeti tagdíjakat, meg kijárt kommunista szombatokon játszótereket takarítani. De érdekes, akkor nem szólt neki a pártvezetés, amikor a párt (nép) vagyonát szétosztották maguk között az "új kommunisták", jelenlegi ultrakapitalisták. Az emberek nem jószántukból léptek be, hanem legtöbbször kényszerből. Nagyapám például nem tudta volna apámat taníttatni, mivel kuláknak lett kikiáltva és a teljes vagyonelkobzás mellett, még éjszakánként kihajtották egy kis kényszermunkára is. Nem értek egyet Bayerrel, én ezért nem gyűlölök senkit. Csak azt mondom, hogy mielőtt a sebeket begyógyítjuk, előbb ki kell őket tisztítani, a dolgokat a helyükre kell tenni.

Nekem tudod ki hiteles? Grósz és Berecz, mert bennük volt annyi becsület, hogy a rendszerváltozás után örültek, hogy nem bántották őket, eltüntek a balfenéken és nem jöttek vissza okosítani arról, hogy milyen a demokrácia.

Az állam gazdasági szerepvállalásáról MarcoP nagyjából összefoglalta az én véleményemet.

Békejobb
2002. május 09. 13:33 | Sorszám: 91
Bárdy, nekem nincs bajom az olyan emberekkel, mint te, akik tudták hogy mire szavaztak, tisztában vannak vele, hogy az MSZP-SZDSZ kormány a teljesen liberalizált gazdaságpolitika és hardcore kapitalizmus híve. Ezek szerint te egy pragmatikus ember vagy, én ezt megértem. A gond azokkal van, akik bevették a szociáldemokrata mézesmadzagot és "szegény/elesett/beteg embereken" való segíteni-akarást, akik még mindig abban hitben élnek, hogy az MSZP szocialista párt. Ezeket az embereket az MSZP félrevezette a mostani kampánnyal.

Számomra a szavazás túl az elveken igenis érzelmi kérdés is. Nem hivatkozom arra, mit tettek a nagyszüleimmel, maradok a saját tapasztalataimnál. Több évet éltem Moszkvában az átkos időszak alatt, ott aztán más élet volt, mint itt a "vidám barakk"-ban. A szüleim politikáról még egymás közt sem mertek beszélni otthon, örökké figyelték minden megmozdulásunkat. Most nemrég ismét jártam kint, tudod miket hallottam a felvilágosult, egyetemet végzett orosz barátaimtól? Hogy Sztálin alatt rend volt, mindenki dolgozott és már sokan megkérdőjelezik, hogy egyáltalán voltak-e leszámolások? Hát hova vezet ez a nagy békülés? Ha relativizáljuk Sztálin, Rákosi, Kádár bűneit, mi jöhet még? Mumusnak marad Hitler? Ez az igazán veszélyes, a kettős mérce (bocs, ez a vesszőparipám). Szögezzük már le végre, hogy nincs különbség ideológiai alapon és faji alapon elkövetett mészárlás között, egyformán bűnösök mindannyian. És azoknak a poltikusoknak, akik vezető szerepet töltöttek be egy ilyen rendszer apparátusában, egyszerűen nincs helye a demokratikus közéletben.

Békejobb
2002. május 08. 20:17 | Sorszám: 52
nem hiteles nekem a megtérése, az egyre erősödő hazafisága és az egyre jobban balra tolódó gazdaságpolitikája
Szerintem ebben a mondatban volt némi érzelmi töltés, de nem számít. Én azt gondolom, hogy attól lesz valaki hiteles, hogy tettekben is képviseli azt a politikát, amit szóban. Mivel magad is elismered, hogy ez a kormány intézkedéseit tekintve balra tolódott (szvsz ők szociáldemokraták), akkor érdekelne, hogy mitől hiteles a szemedben az MSZP? Mert hogy ők ígértek/nek szociáldemokráciát, de tetteikben ez sosem nyilvánult meg.
Békejobb
2002. május 08. 19:03 | Sorszám: 42
Abban egyetértek veled, hogy nem kell túlzásba vinni a rajongást, de ez a kockázat szvsz nem áll fenn. Az a tömeg, aki most Orbán mellé állt nem fog a kútba ugrani, ha ő azt mondja, - bármennyire is próbálják ezt sugallni a másik oldalról - és polgárháborút sem kezdményez. Én személy szerint azért kedvelem mint politikust, mert kimondott olyan gondolatokat, amire sokan már nagyon vártunk. Képes volt összefogni a teljes jobboldalt, ami pl. Antallnak csak részben sikerült.

Persze, nem jó, ha minden egy emberről szól, de ha valaki tehetséges, azt igen is hagyjuk kibontakozni. Mádlt tisztelem mint tudóst, de nem karizmatikus egyéniség, szimbólumként nehéz lenne elképzelni:-)))

Békejobb
2002. május 08. 18:32 | Sorszám: 36
Az Index-szel az a baj, hogy tele van már fikanick-kel és stílusukból ítélve legalább a fele mosatlanszájú tinédzser. Az érvekre legtöbbször nem is reagálnak. Én sokáig csak olvasgattam, aztán mikor már vérlázító volt a balos túlsúly, elkezdtem írogatni (más néven, itt új lappal kezdtem), erre elkezdtek amiatt fikázni, hogy új vagyok. Hát, nem verheti a nyálát mindenki egész nap a fórumokon, dolgozni is kell valamikor:-)

Téma: De örülnének ennek a szocialisták.
Békejobb
2002. május 08. 19:17 | Sorszám: 1
Szerintem se lenne jó, ha most kivonulna egy időre a közéletből, úgy tünne, mintha a lovak közé hajítaná a gyeplőt.

Téma: drstrangelove
Békejobb
2002. május 30. 17:48 | Sorszám: 50
Gyerekek! Ne offoljátok össze a topicot, ez itt másról szól.

Összefoglalom kik az ID (ignore drstrangelove) kör tagjai:

kj
armagnac
apostol
nybo
kyu

és természetesen jómagam.

bendeguz, te még gondolkozol vagy velünk vagy?

Békejobb
2002. május 30. 15:10 | Sorszám: 45
Kyu, ne izgasd fel magad, hiszen épp ez a célja dokinak, hogy provokáljon. Inkább csatlakozz!

Aladar1 szíved joga továbbra sem ignorálni senkit, nekünk sem azzal van bajunk, hogy doki más nézeteket vall, mint mi, hanem a kifejezés módjával, a nem titkolt provokációs szándékkal és gyűlöletkeltéssel van gondunk. Ő nem vitatkozni jár ide, hanem hagulatot kelteni és szart keverni.

Békejobb
2002. május 30. 12:01 | Sorszám: 41
Ja, a többieknek is az utólagos engedelmét kérem nick-jük közzétételéhez, de hozzászólásaikból a szándék egyértelmű volt, én csak erőinket egyesítettem.
Békejobb
2002. május 30. 11:52 | Sorszám: 39
Légy üdvözölve köreinkben!
Békejobb
2002. május 30. 11:00 | Sorszám: 35
A mai napon megalakítom az IGNORE DRSTRANGELOVE mozgalmat, olvtársak lehet csatlakozni!

Eddig belépettek névsora:

kj
armagnac
Békejobb


Téma: Engem elárult az egész jobboldal
Békejobb
2002. június 19. 13:27 | Sorszám: 90
Nem is azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy a többség döntése a helyes - bár ez esetben szerintem az -, csak hogy a te "gesztusod" észrevétlen maradt.
Békejobb
2002. június 19. 11:21 | Sorszám: 88
Kedves noway!

Jó, elfogadom, hogy az is egy állásfoglalás, hogy nem szavaztál senkire, bár te is elismered, hogy a jelenlegi választási rendszerben nincs ilyen kategória. Mondjuk, nem mondhatnánk, hogy jól időzítettél, mert mint tudjuk minden idők legmagasabb választási részvételével zajlottak a mostani választások, tehát az emberek többsége veled ellentétben úgy gondolta, hogy muszáj leadnia a szavazatát valamelyik oldalra, mert nagy a tét.

Természetesen lehet élni a nem szavazás jogával, de gondoljunk vissza, hogy a nemrég lezajlott francia elnökválasztások első fordulója milyen bortányt okozott. Kevesen mentek el szavazni (akár érdektelenségből tették, akár állásfoglalásnak szánták), ezzel azt érték el, hogy Le Pen végezhetett a második helyen. Szóval, a nem szavazás is fegyver és üzenet lehet a politikusok felé, csak éppenséggel elsülhet rosszul is, mint Jospin esetében.

A polgári körökkel kapcsolatban nekem is az a véleményem, hogy ezeknek a pártoktól függetlenül a polgári/nemzeti értékek mellett kell letenniük a voksot, akkor is, amikor azokat pártpolitikai szinten esetleg senki nem fogja képviselni.

Békejobb
2002. június 18. 12:31 | Sorszám: 85
Hello, noway, kicsit eltüntem, mert néha dolgoznom is kell.

Most akkor szerinted igényes maradtál, hogy nem szavaztál senkire és hagytad, hogy mások döntsenek a következő négy évről? Mire vársz, hogy majd megjelenik egy szuperigényes általad meghatátozott nívót megközelítő párt? Na, arra várhatsz! Az értelmiségnek szerintem kötelessége valamelyik oldalon állást foglalni, ha mi is apolitikussá és enerválttá válunk, mi lesz a többiekkel, akiket nem is érdekel a politika? Az önmagaddal szembeni igényességnek része kell legyen az, hogy élsz a szavazati jogoddal, mivel legtöbbünknek ez az egyetlen eszköze, amivel demokratikusan beleszólhat a dolgok alakulásába.

Békejobb
2002. június 18. 12:20 | Sorszám: 84
OK, megbeszélhetjük ezt a rekesztést kifelé, én is ráérek.
Békejobb
2002. június 14. 14:33 | Sorszám: 78
Akkor most addig okoskodtál, míg végül nem szavaztál senkire? Szomorú .

Az SZDSZ-ről úgy látom a kollégák elmondták, amit lehetett, talán még annyit tennék hozzá, hogy olvastam egy nagyon találó gondolatot, a mostani brazíliai választásokon legesélyesebbnek mondott balos politikus nyilatkozta, hogy a neoliberálisok dzsungellé tették az országot, amiben csak a legerősebbek maradhatnak életben (nem szó szerinti idézet, így emlékszem). A piac teljes liberalizációja nagyarányú privatizációval egybekötve, megfelelő szociális védőháló nélkül törvényszerűen a modernkori "túléló túrához" vezet, amiben a nem "piacképes" társadalmi rétegek vegetálásra vannak ítélve. A gazdaságilag/társadalmilag lezüllött néprétegeken viszont könnyű uralkodni, mert akkor az uralkodó elitnek nincs konkurenciája, ezt a folyamatot a banánköztársaságokban elég jól nyomon lehetett követni. Őszintén bíztam benne, hogy a 2002.-es év végérvényesen pontot tesz az SZDSZ pályafutására, nem így lett, az hogy bejutottak a parlamentbe, számomra tragikusabb momentum volt, mint az MSZP sikere.

Békejobb
2002. június 13. 18:14 | Sorszám: 72
Ez után az okfejtés után tényleg komolyan érdekelne, hogy kire szavaztál, persze csak ha van kedved velem megosztani ezt az infot.

Jó, tegyük fel, hogy az SZDSZ-nek vannak elvei(?). Szerinted mik azok? Ami hozzám eljutott az üzenetükből, az az egyén korlátlan szabadsága, a mindenféle "másság" tiszelete és ajnározása, na meg a materializmus pjedesztálra helyezése. Számomra ők egy szélsőségesen liberális párt, akik nem tudnak/akarnak országban/nemzetben gondolkoni, legfeljebb Európában vagy globalizált világban. Semmi nem áll tőlem távolabb, mint ez a szellemiség.

Ennek a média témának sokadszorra futunk neki, de most sem értünk egyet. A MIÉP-szavazókat azért nem tántorította el a média állandó anyázása, mert ők tudatos/meggyőződéses szavazók, akik maximum akkor kapcsolnak a kereskedelmi csatornákra és vesznek a kezükbe szoclib napilapot, ha fel akarják egy kicsit tunnigolni az andrenaliszintjüket, őket nem lehetett eltántorítani és ugyanez igaz a Fidesz szavazómagra is. A harc nem ezekért folyt, hanem a bizonytalanokért és azokért, akik életükbe valószínűleg most mentek el előszőr szavazni (te is úgy tudom közéjük tartozol), itt igenis nagy szerepe volt a médiának abban, hogy milyen tendenciózusan tálalta 4 éven keresztül a kormány tevékenységét, hány kormánytagot/támogatót vett keresztüz alá és hurcolt meg, akár igazaknak bizonyultak később a vádak, akár nem. Ha engem nem érdekelne a politika és csak két sorozat között néztem volna mindig híreket, csak bulvárlapokat forgattam volna, nekem is az az érzésem lenne, hogy az előző kormány tönkretette az országot, miközben kilopott minden pénzt az államkasszából és Orbán Viktor egyébként is az ördög maga.

A Fidesz választási kampánya sokkal durvább volt, mint az MSZP-é (értendő ez a két forduló közötti időszakra). Eddig még egyetlen párt sem próbálta meg ezt: mindenféle álcázás nélkül, nyíltan hazudozni, abban bízva, hogy az idő rövidsége miatt nem tudják megcáfolni.

Ez egyszerűen nem igaz, a két forduló között a Fidesz - egyébként nagyon helyesen - átvette az MSZP negatív kampányának eszközeit, de még így is túl finom maradt. Ki hazudott? Felsorolták, hogy miket csinált az MSZP 94-98 között és, hogy a jóléti intézkedéseket rendre nem szavazták meg a 4 év alatt. Nem hiszem, hogy a gázáremelés vagy a Bokros-csomag kapcsán hazudtak volna, csak várd ki a végét. Az ígéreteikre most még kitapossák a pénzt, de az önkormányzati választások után jönni fognak a megszorítások, ettől nem félek, László Csaba már pedzegeti.

Békejobb
2002. június 13. 11:19 | Sorszám: 70
Most akkor mire sértődjek meg jobban, a Békajobbra vagy a kirekesztésre?
Békejobb
2002. június 13. 10:36 | Sorszám: 67
Én is olvastam, nagy jó cikk, hivatkoztam is rá alább. Örülök, hogy Lovas felhívta a figyelmet ezekre a szarvas hibákra, erről korábban sem ártott volna szólni, nem csak most, amikor 4 évre megint elúszott a hajó.
Békejobb
2002. június 13. 10:31 | Sorszám: 66
Elnézést a helyesírási hibákért, de nem volt időm átfutni.
Békejobb
2002. június 13. 10:29 | Sorszám: 65
A választási törvényre vonatkozóan íme egy cikk:

Az MSZP módosítaná a választási eljárásról szóló törvényt

2002.05.01. szerda, 07:29
index

Az MSZP szerint szükség van a választási eljárásról szóló törvény áttekintésére és korrekciójára; az erről szóló javaslatot ősszel nyújtaná be az Országgyűlésnek a kormány. Tóth András és Wiener György szocialista parlamenti képviselők kedden Budapesten, sajtótájékoztatón elmondták, bíznak abban, hogy a kétharmados törvény módosítását az ellenzék is támogatja majd, hiszen valamennyi frakció érdeke lenne az egyértelműbb, pontosabb szabályozás; ősszel egyeztetést kívánnak kezdeni erről a parlamenti pártokkal.

Wiener György úgy látja, a törvény szabályozási hiányosságai nem érik el azt a szintet, hogy a jogszabály a jogbiztonságot veszélyeztetné, ugyanakkor az 1998-as választásokhoz képest a körülmények változása is indokolja a módosítást.

Erre példaként említette az internetet, a mobiltelefonok által küldhető szöveges üzeneteket, illetve a közvélemény-kutatási adatok nyilvánosságra hozatalának szerintük elavult szabályozását. Elképzelhetőnek tartaná akár a kampánycsend megszüntetését is, mivel - mint mondta - az információs társadalomban ennek betartását szinte lehetetlen ellenőrizni.

A politikus szerint pontosabb szabályozást igényelne a jogorvoslati rend és a szavazatok újraszámlálásának módja is. Tóth András a sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy írásbeli kérdést tett fel Pintér Sándor belügyminiszternek arra vonatkozóan: mikor kíván a nyilvánosság elé állni a választások törvényességét és tisztaságát kétségbe vonó egyes állítások megcáfolása érdekében.

A szocialista képviselő azt várja a belügyminisztertől, hogy a nyilvánosság előtt álljon ki a szakmai apparátus mellett, mert annak tagjai "nem kaptak védelmet az elmúlt hetekben a támadásokkal szemben", pedig a tárca pontos szakmai koncepciót adott számukra a felkészítéskor.

Véleménye szerint a belügyminiszternek vagy a politikai államtitkárnak nem lett volna szabad hagynia "a szakapparátus elbizonytalanodását", hanem meg kellett volna védeni a dolgozókat.

Tóth András megjegyezte, a választási eredmény megállapítását kísérő, "szakmainak álcázott politikai vita" célja az, hogy a végleges eredmény meghatározását késleltessék, mert "egyes politikai csoportok nem tudják megemészteni a vereséget".

Wiener György emlékeztetett arra, hogy az MSZP az elmúlt év végén - előre látva, hogy egy esetleges szoros eredmény miatt milyen konfliktusok alakulhatnak ki - kezdeményezte a választási eljárásról szóló törvény módosítását, amelyet azonban végül nem fogadott el az Országgyűlés, mert rajtuk kívül az SZDSZ és a MIÉP sem támogatta a Fidesz által ennek megszavazásához feltételként szabott javaslatot a kampány során elkölthető keret megduplázására.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a Fidesz akkor megfelelőnek tartotta a szavazatok újraszámlálásának rendjét is. A szocialista képviselő hangsúlyozta, alaptalan az a "jogi sugalmazás", hogy 1998-ban még másként kellett számolni a töredékszavazatokat, mint az idei választásokon, mert a választási eljárásról szóló törvényt ugyan valóban módosították 1997-ben, de csak a közös, illetve a kapcsolt listákra vonatkozóan.

Álláspontja szerint a választások egyenlőségének elvét a töredékszavazatok teszik lehetővé, ezért sem lehet megkérdőjelezni a választási eljárásról szóló jogszabály alkotmányosságát.

Salamon László fideszes országgyűlési képviselő, pártja jogi kabinetjének tagja visszautasítja, hogy a választási eredmények megállapítására hivatott szervek előtti eljárást szakmainak álcázott politikai vitának minősítsék.

A politikus a Tóth András és Wiener György szocialista honatyák keddi sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagálva azt mondta, hogy ez a megállapítás nem csak a jogorvoslati lehetőségeket igénybevevőkre, de az eljáró szervekre nézve is sértő.

- A jogorvoslati eljárások a választási eljárás törvényes részét képezik, amelyek igénybevételéért megengedhetetlen bárkivel szemben vádaskodni - fogalmazott.

Hozzátette: a választási eljárásról szóló törvény múlt évi módosítása egyedül azért hiúsult meg, mert "az MSZP kihátrált a módosítás ügyében létrejött előzetes megállapodásból".

- A választási rendszer működésével kapcsolatos törvényi szabályozás egyes rendelkezéseit a választások tapasztalatainak és az Országos Választási Bizottság észrevételeinek elemzése után indokoltnak tartom újragondolni - fogalmazott Salamon László.

Ami a Fidelitas-beadványt illeti, nem hinném, hogy annyira hülyék voltak, hogy a figyelmeztetésre ellenére nem javították ki a formai hibát, ha pedig direkt nem csinálták meg, akkor nagyon kíváncsi lennék az indítékaikra. Ez ugyanis az egyik dolog, ami miatt a topik megszületett.

Ilyen fiatal vagy, noway? És máris annyira csalódtál a jobboldalban, hogy képes voltál ellenük szavazni, ebben akkor lényegesen különbözünk. Nincs az a bénaság, elkövetett hiba a jobboldalon, ami miatt én BÁRMIKOR hajlandó lennék akár az SZDSZ-re vagy az ex-MSZMP-re szavazni, ebben a sorrendben, mert minden szerencsétlenségére, gyarlósága ellenére a jobboldalnak vannak elvei és azok számomra hitelesek és vállalhatóak. A másik oldalon csak az elvtelen (bármi áron megszerezhető) hatalomvágyat és az egyéni érdek minden érték fölé helyezését látom a "független értelmiség" hajbókolásával, a média kőkemény támogatásával kísérve.
A Fidesz "hatalmas" klientúraépítését, mi sem jellemzi jobban, hogy az új kormánynak már az első héten gyakorlatilag sikerült a kisöpörni mindenkit a főtisztviselőkön és Járain kívül.

és vedd hozzá, hogy legközelebb már az ellenfél is hasonló eszközöket fog alkalmazni.

Az ellenfél épphogy csak szőnyegbombázást nem vetett be az előző kormányzási időszak alatt, hogy az aljas és képmutató választási kampányukról ne is beszéljünk. Most utólag az mondom, hogy nagy kár volt Orbán részéről, hogy a Közgázon úriember maradt és nem alázta széjjel Medgyessyt, a gesztuspolitikának véget kellene vetni. (Erről szól Ugró Miklósnak is a cikke a tegnapi MN-ben, bár gondolom, te nem szoktad olvasni.)

Békejobb
2002. június 12. 19:16 | Sorszám: 60
Hello, noway, rég beszéltünk.

Abban igazad van, hogy négy év alatt senki nem kardoskodott a választási törvény módosításán, ez hiba volt. Viszont a mostani választás hozott fel annyi problémát éppen a kiélezett végeredmény miatt, ami elkerülhetetlenné teszi a módosítást, ezt még a balos szakértők is elismerik. AZ OVB egy halom beadványt azért utasított el, mert a választási törvény hiányos és ők legfeljebb állásfoglalást fogalmazhattak meg, nyilvánvaló, hogy a törvény elavult.

A Fidesz ezt az egész választási mizériát rosszul kommunikálta le, közvetlenül a választások után, amikor már a MIÉP folyamatosan a visszaélésekről beszélt, a Fidesz hallgatott és elismerte a vereséget. Erre később felócsúdtak, hogy mégiscsak be kéne nyújtani egy újraszámlálási beadványt, most meg kiderül, hogy úgy csinálták meg, hogy az OVB simán bele tudott kötni. Az ember már tényleg nem tudja, hogy mit gondoljon.

Sajnos, noway, szokás szerint túlértékeled az egyszeri szavazókat, akik most nagy elánnal megrohanták a szavazófülkéket. A protest-szavazók nagy része leginkább a Mai Nap, Blikk, Metro "újságok"-ból és a velős RTL-TV2 híradókból tájékozódnak, amikben úgy szidták négy éven keresztül a polgári kormányt, ahogy a csövön kifért. Igenis ez volt az egyik ok, amin elszálltak, a másik pedig az első forduló puha kampánya, ezen szvsz kár vitatkoznunk, mert mi sem bizonyítja jobban, mint a második fordulóban elért eredmény.

Békejobb
2002. június 12. 18:53 | Sorszám: 59
Na figyelj, drusza, ugye nem jutunk el oda, hogy itt bizonygatnom kell jobboldali hovatartozásomat, mert akkor komolytalanná válik a társalgás.

Nem érzem úgy, hogy bármiféle vád alól tisztáznom kellene magam, ki vagy te, valami inkvizítor, vagy mi?

Maximum arra lennék hajlandó, hogy a topikot összevonják a Puha a Fidesz topikkal, mert úgy látom Lovas mai MN-ben megjelent cikkében hasonló kritikai észrevételeket tesz.

Ez nagyon szép, hogy összefogunk a szeretetben, köröket alakítunk és mozdulunk, fenntartja a lelkesedést, de másra nem alkalmas. Ha a Fidesz meg akarja nyerni a következő választásokat, akkor fel kell hagynia a dilettáns politizálással, naívak voltak és elbizakodottak. Elhülyéskedték a választást és most mi isszuk meg a levét. Amit érzek az nem letargia, hanem egyszerű düh, amiért engem és sokunkat cserbenhagytak.

Békejobb
2002. június 12. 16:01 | Sorszám: 56
Most látom, hogy neked még nem válaszoltam.

A konspirációs elméletet én sem gondoltam annyira komolyan, de valahogy nehéz elhinni, hogy ennyire bénák lennének. Ha valaki csinál egy beadványt, akkor csak utánanéz, hogy mégis mi ennek a formája, mik a határidők, állítólag a fideszes OVB küldött figyelmeztette őket a formai hibára és ennek ellenére nem javították ki. Nem tudom ez a hír mennyire igaz, mindenesetre elgondolkodtató.

A választási törvény sz@r úgy ahogy van, ezt mindenki tudja, de bízom benne, hogy Tóth Zoli bácsi, BM közigazgatási államtitkárrá avanzsált "független" ex-választási szakértőnk ezerrel fogja hajtani a törvénymódosítást. Vagy nem ez lesz az első dolga?

Békejobb
2002. június 12. 15:52 | Sorszám: 55
Az "örüljenek, hogy nem lógtak"-ra rágtam be, de most hogy újraolvastalak látom, hogy ezt Viktorék szájába adtad, akkor a korábbi heves kirohanásomat ezennel visszavonom. De tartalmát tekintve továbbra sem értek veled egyet, mivel ez az állítás tudomásom szerint egy jobboldali politikus szájából sem hangzott el, bár szvsz egyébként teljesen helyénvaló lett volna. Mint bizonyára tudod, a csehek egy kicsit komolyabban vették az ügynöktörvényt, éppenséggel most is bírósági eljárás folyik több régi komcsi ellen. Nálunk az ügynöktörvény alkalmazása a vicc kategóriáját súrolja, kezdve a "fogkirúgós" Hornnal, az ÁVH-t relativizáló Kuncze ex-belügyminiszterrel és folytatva Medgyessy, III./III.-as ügyiratokat olvasgató ex-miniszterelnök-helyettessel.

Az a különbség köztünk, édesúr, hogy miközben te teljesen elfogultan viszonyulsz a jelenleg regnáló csapathoz, addig én saját oldalamon észreveszem a hibákat.

Ami a Fidesz antidemokratikus lépéseit illeti, gondolom a bizottsági ill. kuratóriumi helyek számáról van szó (ezt is csak a gondolatolvasó mondatja velem, mert hozzászólásodban egy konkrétumot sem említettél), nos, ez a politikai játszma része volt, az mszp nem a parlamenti súlyának megfelelő helyet kapott, csak annyit mint a többi ellenzéki párt, ez legfeljebb etikai vétségnek tekinthető, a házszabály nem tiltotta. Más kérdés, hogy a Fidesz most ugyanezt kifogásolta, amikor ők kerültek ellenzékbe, erre azt mondom, hogy nekik is le kellett volna nyelniük a békát, ha ugyanezt visszakapják.

Mégegyszer mondom, nem akarok új jobboldali pártot, se Centrumot, se Zöldeket, nekem megfelelnek a jelenlegiek is, csak szedjék össze magukat, lépjenek fel egységesen, cseréljenek le néhány arcot az élvonalból és küldjenek el egy-pár túl mohó támogatót, aki beleköpött a kenyéradógazda kezébe.

Békejobb
2002. június 12. 13:09 | Sorszám: 52
Toloba, ha sokat dícsérsz, engem itt előbb-utóbb végképp megutálnak és nem mosom le magamról a baloldali provokátor jelzőt. Pedig te tudod a legjobban, hogy nem így van.

De amúgy kösz a bókot, kár, hogy rossz az apropója az egyetértésünknek.

Békejobb
2002. június 12. 13:04 | Sorszám: 51
édesúr Válasz | 2002. június 11. 17:34 | Sorszám: 25
Aki ellenzék nélküli Parlamentről beszél, aki arról, hogy jó lenne, ha eltakarodnának a közéletből, örüljenek, hogy nem lógnak, mit akart? Nem pusztulást?
A hatalomban - még egyszer mondom - senki sincs már, akinek tisztulnia kellene. A miniszterelnök semmilyen törvényt sem sért, jó lenne tudomásulvenni és nem súlykolni nap, mint nap az ellenkezőjét. Horn sok minden volt, de verőlegény történetesen soha. Mellesleg demokratikusan az ország nagy többsége szavazta meg egykor. Mára semmi hatalma sincs, csak nyűg a pártjának is. Ez a párt nem az a párt és ez pozitív folyamat.
Ez a Fideszre - a narncspárt utódpártjára is igaz - de ellenkező előjellel. Bízom benne, hogy tanultak a vereségből és kiizzadnak egy új vezetést, amelyik demokratikus, jobboldali parlament pártként tud majd működni.

Mutass rá, hogy ebben a hozzászólásban hol voltak az érvek, majd utána megpróbálok rájuk reagálni.

Békejobb
2002. június 12. 12:13 | Sorszám: 48
Erről témát nyitni nagyon is időszerű, mert tanulnunk kell a hibákból, különben megint az lesz, mint a választások előtt, Orbán/Pokorni/Csurka nagy mellénnyel nyilatkoznak a biztos győzelem tudatában, közben Orbán focizik, Csurka lovizik és az egész választás elúszik azon, hogy a jobboldali küldöttek figyelmetlenek és tapasztalatlanok.

Le kell vonni a tanulságokat és rendet kell tenni, ha 4 év múlva még labdába akarunk rúgni. Akik elcseszték az első forduló előtti kampányt és a balfék Fidelitas-vezetőket szépen kirugdosni, a helyükre rátermettebbeket keresni.

Meggyőződésem, hogy a MIÉP-pel meg kellett volna egyezni a választások előtt, mert velük lehetett volna nyerni és inkább vívtuk volna meg a "nemzetközi közvéleménnyel" szemben a csatát, ahogy az osztrákok tették, minthogy átengedtük ezeknek az elvtelenek hiénáknak az országot. Mellesleg szerintem nem is lett volna annyira nehéz, úgyis egész Európában jobboldali kormány van/lesz mostanság, legfeljebb a Vitányi-Vásárhelyi-TGM-csapat kivonul egypárszor az utcára, Tom Lantos üvölt egyet az óceán túlpartjáról, Soros megszünteti a CEU-t (ami még az ország hasznára is válna), de aztán kuss lenne.

És hagyjatok fel ezzel a demagógiával, hogy aki kételkedik, az már átbillent a ló túloldalára, épp az ilyen gondolkodás vezetett a vereséghez és fog a következőhöz is, ha a jobboldal nem hallgat a konstruktív kritikára.

Békejobb
2002. június 12. 11:31 | Sorszám: 47
Igazad van, sajnos...
Békejobb
2002. június 12. 11:29 | Sorszám: 46
Kedves szentistvánjobb!

Nem vagyok balos provokátor, olvasd el a korábbi hozzászólásaimat, toloba pl. pontosan tudja ki vagyok. Remélem balfék sem vagyok, csak csalódott, mert a jobboldal elszórakozta ezt a választást és most csinálhat bármit, ezen nem tud már változtatni. A Fidelitas-nak az újabb húzása, az OVB-beadvány elcseszése, már tényleg kritikán aluli teljesítmény volt. Megfogalmaztam egy kritikát a jobboldal felé, mert elégedetlen vagyok a munkájukkal és ennek szerettem volna hangot adni, ettől még a politikai meggyőződésem nem változott.

Ahhoz képest, hogy a legértelmetlenebb topiknak nevezted, elég sok időt fordítottál rá.

Elnézést, hogy nem tudtam egyelőre mindenkinek válaszolni, de tanfolyamon vagyok, úgy hogy most időkorlátok közé vagyok szorítva.

Békejobb
2002. június 12. 11:02 | Sorszám: 45
Örüljenek, hogy nem lógnak!

Helyben vagyunk, elvtárs, megint a régi nóta, mi? Mi lett volna, ha mi a fehérterrorreakciósfideszjugendfasisztacsőcselék mondjuk meg, hogy mikor lesz vége a tisztogatásnak? Előbb mi is ritkítjuk a balos elvtársak sorait a magunk örömére, aztán bejelentjük, hogy jöhet a békés átmenet?

Itt Fideszes, miépes még embert nem bántott ebben az országban, ugyanezt a másik oldalról nem lehet elmondani. A balos padsorokban-ülők elég nagy része közvetetten/közvetlenül támogatta méghozzá elég közelről az egypártrendszern fennmaradását, úgy hogy ne ugass itt a Fidesz antidemokratikus tevékenységéről, mert bele kell röhögjek az arcodba!

Békejobb
2002. június 11. 16:40 | Sorszám: 21
Senki nem akarta, hogy a másik párt pusztuljon, csak menjen át egyfajta öntisztuláson, ami a rendszerváltás óta nem történt meg igazán. Verőlegény már volt itt miniszterelnök, nincs új a nap alatt. És vajon milyen jogbiztonságot ígérhet egy olyan miniszterelnök, akinek már a kinevezése is sért egy törvényt? De ezt a témát már nagyon sok topic-ban kielemeztük tolobával, noway-el és a többiekkel, nem akarom magam ismételni. Itt most nem a baloldalról van szó, hanem a Polgári Szövetség és a MIÉP szerencsételnkedéséről.
Békejobb
2002. június 11. 16:29 | Sorszám: 20
Kik azok a tik? ;-)
Békejobb
2002. június 11. 15:55 | Sorszám: 16
Erről van szó, ezt nem tudom nekik megbocsátani. És ezek után mire számíthatunk 4 év múlva, amikor újra ringbe kell szállniuk?

Lehet, hogy mégis a miépeseknek van igazuk, és a Fidesz tényleg összejátszott "ezekkel"? Lassan erre a következtetésre jutok én is, mert ez a szerencsétlenkedés, amit a szavazok újraszámlálása körül van, már nem lehet a véletlen műve.

Békejobb
2002. június 11. 15:23 | Sorszám: 15
Az a gyanúm, hogy nem azonosak az elképzeléseink a "normális" jobboldalról, bár kíváncsi lennék a véleményedre.

Az egypártrendszer alapjait az utóbbi időben nem a baloldal törekedett lerakni.

Hogyne, azért tartunk itt, nyakunkon az összes KB-PB taggal és csemetéikkel, ennyire volt eredményes ez az "alapozás".

Békejobb
2002. június 11. 15:18 | Sorszám: 14
Felkaptad a fejed, mi? De, ugye, nincs harag? A finom szalonnának sose voltam ellensége :-)
Békejobb
2002. június 11. 13:27 | Sorszám: 6
Hoppá! Na, úgy látom, ti engem itt félreértettetek. Ez most nem felkérés volt a balos kartársaknak az agigtprop tevékenység megkezdésére. Még egyszer hangsúlyozom, jobbos vagyok és az is maradok amígcsak élek, de elegem van abból, hogy a jobboldal folyamatosan elbalf@szkodja a lehetőségeit.

Kyu, nem akarok zöld pártot, kemény, jólszervezett és fegyelmezett jobboldalt szeretnék! De már tökmindegy, késő.

Igazad van, toloba, jobboldali kutyából, nem lesz "középpárti" szalonna, ne is bízz bennem. :-)))

Békejobb
2002. június 11. 12:20 | Sorszám: 0
Hiába szavaztam rájuk 98-ban és most, a választások előtt/alatt/után tanúsított viselkedésük (MIÉP-é is) megdöbbent, elkótyavetyéltek minden eddigi eredményt egy pillanat alatt, az utolsó csepp volt a pohárban a Fidelitas-féle újraszámlálási beadvány. Nekik köszönhetően most ott tartunk, hogy Mo-on a gazdasági bűncselekmény, mint fogalom megszűnik, Tasnádi és Princz szívhezszóló interjúkat adnak, miközben ifj. Hegedüs Lóránt lesz az első politikai elítélt az országban. A szoclib klientúra már vissza is szívárgott mindenhova és ez még csak a kezdet.

Megcsappant a bizalmam az egész jobboldalban, nem tudok nekik megbocsátani, személy szerint Orbán Viktornak sem, mert könnyelműen hagyták, hogy ez megtörténjen. Engem ők elárultak! Ettől még persze nem fogok az ellenoldalra szavazni, mert az számomra sosem lesz alternatíva, de mélységesen el vagyok keseredve és ennek hangot szeretnék adni.

Ez az egész polgári-körösdi is csak pótcselekvés, önkielégítés! Akkor kellett volna gondolkodni és nem nagyképüsködni, összehangoltan fellépni, most nem ülnénk itt nyakig a sz@rban! Nyilvánvaló, hogy a MSZDSZP ezzel a kis többséggel is lazán "elvezeti" az országot 4 évig és be is fogják magukat betonozni ezzel az osztogatással még további hosszú évekre.

Szóval, csak gratulálni tudok a jobboldalnak ehhez a gyalázatos szerepléshez!


Téma: A zsidózók, buzizók, rasszisták szülei
Békejobb
2002. május 31. 16:14 | Sorszám: 36
:-DDDDDDD
Békejobb
2002. május 30. 10:12 | Sorszám: 30
off

Ígéretem ellenére írok ide, de csak azért, mert a többiekkel szeretném tudatni, hogy én is reagáltam másságszerelmidoktorának a Nem jómodor kérdése topikban, de cseszett válaszolni. Most már biztos vagyok benne, hogy nem az eszmecsere kedvéért van itt a Gondolán, hanem hogy a baromságait szajkózhassa és indulatokat keltsen.

on

Békejobb
2002. május 29. 18:18 | Sorszám: 4
Látom ismét nyitottál egy roppant izléses és nagy érdeklődésre számottartó topikot, de szokás szerint eltévesztetted a házszámot.

Ebben az országban nem üldöznek senkit bőrszínéért, nem részesítik a homoszexuálisokat "savfürdőben" és nem égetnek fel zsinagógákat. Majd ha lesz ilyen, beszélgethetünk róla, addig is részemről IGNORE ON.


Téma: Schmitt Pál lejáratása
Békejobb
2002. június 05. 14:44 | Sorszám: 98
Ha te mondod, neked készséggel elhisszük, mi gondolás szittya totálanalfabéták (logikailag így helyes, ha Pilhál félanalfabéta). Csak nem egy CEU-ösztöndíjas újságírótehetséghez van szerencsénk?

Téma: KI LESZ MEDGYESSY UTÓDJA ?
Békejobb
2002. június 19. 10:45 | Sorszám: 36
Kuruc, mackó egyetértek. Laci bácsi intézkedett, hogy végre elfoglalhassa áhított helyét a kormányban, a többi csak színjáték. Szerintem a jobboldal számára rosszabb, ha ő lesz a miniszterelnök. Meg ne felejtkezzünk el arról sem, hogy EU csatlakozás előtt blamáljuk magunkat ezzel az egész világ előtt.

Ma reggel, amikor megvettem az MN-t, előttem egy néni Blikk-et vett, ami a következő főcímmel jelent meg: "Medgyessy nem volt ügynök". Erről ennyit.


Téma: Már mosogatják Pétert
Békejobb
2002. június 21. 16:26 | Sorszám: 230
Toloba, az a baj, hogy te még a nyilvánvalót sem ismered el és így nehéz veled szemben érvelni.

Ahogy már azt Bordódy kolléga is kifejtette, a második dokumentumot Medgyessy nem mint D-209-es készítette, hanem csak szimplán PM osztályvezetőként. Szerinted kinek kell bebizonyítania az irat valódiságát? Kinek a szakvéleménye lesz mérvadó ebben a kérdésben?

Gondolod, ha Orbánról, Pokorniról vagy Kövérről lett volna ilyen adu az MSZP kezében nem játszotta volna már rég ki az elmúlt 4 évben? Akkor nem kellett volna annyit pörögniük a heppiendezüshajóorbánbányákon és a 30milliósrepülőúton, egyszerűen rövidre zárhatták volna a kérdést.

Tényleg, érdekes, hogy a kereskedelmi adók milyen csöndben vannak! Amikor Orbán átvette a kitüntetést, 2 hétig zengtek a 30 millás repülőútról. (Persze, hogy Medgyessy milyen pénzből utazott Blairhez beiktatása előtt még mindig nem tudjuk, de már nem is fogjuk megtudni.) Most meg csak azt hallom: nincs alkotmányos válság, semmi gond, csak megint a rohadt Fidesz keveri a szart. Amikor itt nagyságrendekkel nagyobb ügyről van szó, mint Orbán amerikai útja. Megmondtam előre a választások után, hogy így lesz, ugye? Double standard, mint mindig.

Közben mennem kell, bocs, majd hétfőn folytatjuk.

Békejobb
2002. június 21. 15:47 | Sorszám: 221
Azonkívül van egy topik aminek a címe arra utal, hogy Kovács adta az MN-nek a papírt. Nos ha így van, akkor pláne hamis. Ha kell átvágta az MN-t.

Na-na, csak nem prejudikálunk, toloba mester? Ejnye!

Az már bizonyítva van, hogy III./II.-es volt és hirtelen megtalálták a papírt is a Belügyben. Vajh, miért csak most találták meg (hogy tőled idézzek)?

Szerinted mi volt egy kémelhárító feladata a múlt rendszerben? A KGB-vel szembeni konspiráció? Ez egy vicc!

A kért forrás: http://www.rev.hu/html/hu/tanulmanyok/rendszervaltas/rmj_oslo_hu.htm

Én csak azt írtam, hogy van egy gyanúm mi szerint csak a jobboldali ügynökök névsora fog előkerülni, 89-90-ben már sokakról lehetett tudni, hogy "hova húz a szíve". Nem beszélve arról, hogy Horn idejében is tüntek el róla szóló akták...

Békejobb
2002. június 21. 14:47 | Sorszám: 209
Tehát, ameddig Mulder-Medgyessy nem vallja be, hogy a második dokumentum is valódi, addig fantazmagória? Várjunk még pár napot, lehet, hogy most éppen Putyintól mint titokgazdától kér felmentést a titoktartási kötelezettsége alól, aztán majd reagál erre is.

Ki nem sz*rja le, hogy életszerű-e az aláírása a papíron, az a kérdés, hogy ezekről az emberekről tényleg adott-e le ilyen jelentést. És mit csinált még? Téged abszolut nem érdekel, hogy hány embernek származott kára, tört derékba az élete (ne adj'Isten halt meg!) az előző rendszerben az ilyen besúgók miatt?

Az hogy a parlamentben valszeg ül még Medgyessyn kívül más SZT tiszt is, nem menti őt fel a felelősségvállalás alól! Róla feketén-fehéren kiderült, hogy ügynök volt a pártállami rendszerben és ezalól már nem tudja felmenteni magát, akármilyen szórakozató mesével is áll elő. Egy ilyen ember nem lehet Mo miniszterelnöke, ahogy Göncz sem lehetett volna köztársasági elnök, hogy mégis megtörtént, az országunk közös szégyene.

Békejobb
2002. június 21. 14:11 | Sorszám: 206
Kedves toloba!

Szomorúan vettem tudomásul, hogy te is benyaltad a "KGB ellen küzdő szuperkém" meséjét, na mindegy, egy csalódással több vagy kevesebb...

A lényegre térve, mint tudod annak idején Gál Zoltán vezetésével a BM-ben erőteljes iratzúzások zajlottak, amiben a pártállam idején összegyűlt iratok 70%-a megsemmisült. A folyamat során állítólag tünt el "egy-két" papír, ami most magánkézben van, így fordulhatott elő, hogy MP-ről napvilágot láttak ezek az infok. Kíváncsi lennék még mi van és kinek a tarsolyában, valamint mi velük a szándéka? A másik dolog, amire kíváncsi vagyok, hogy kikről maradtak meg iratok a Történeti Hivatal archívumában, van egy sanda gyanúm, hogy egyetlen jelenlegi szocialista vezetőről sem fognak találni semmit. Legfeljebb Nagy Sándorról vagy más renitenskedőről, de hogy az összes jobbos volt III./III.-asról meglesz minden egyes papír, arra mérget veszek. Hogy félreértés ne essék, én azt mondom, menjenek azok is, ha vaj van a fejükön, csak félek megint a főbűnösök fogják megúszni.

Tudod, én éltem több évet a volt SZU-ban és van fogalmam arról, kik azok az oroszok, és hogy a magyaroknak mennyi beleszólásuk volt az ügyek alakulásába. A III. ügyosztály hidd el nekem, még fingani sem mert volna a nagy testvér jóváhagyása nélkül, nem hogy Medgyessy(Mulder)-ügynök, de még nála magasabb szinten sem volt ilyen ember.

Az IMF-ről meg annyit, hogy az elején tényleg megakadályozták az oroszok, hogy felvegyük velük a kapcsolatot, de utána rájöttek, hogy rajtunk keresztül sokkal kedvezményesebb feltételekkel kaphatnak hiteleket, úgy hogy a második tárgyalás már az ő tudtukkal és egyetértésükkel zajlott.

Békejobb
2002. június 19. 12:49 | Sorszám: 36
Igen, nem volt kötelező, de Horn legalább vállalta. Medgyessynek sem most kell ezzel előhozakodni, amikor kitudódott.

Én is örülnék, ha nyilvánosságra hoznák a teljes listát, aztán meglátjuk, hogy bejön-e a "jobboldalon is ugyanannyi a volt ügynök"-duma, amin annyira szerettek lovagolni.

Békejobb
2002. június 19. 12:05 | Sorszám: 5
Medgyessy: Kémelhárító tiszt voltam

Index
2002. június 19., szerda 9:42


Miután a belügyminiszter feloldotta titoktartási kötelezettsége alól, Medgyessy Péter a Parlamentben szerdán reggel kijelentette: valóban dolgozott a kémelhárításnak. A kormányfő beszédében közölte, hogy törvénymódosítás kezdeményeznek annak érdekében, hogy nyilvánosságra hozhassák a III/III-as ügyosztály teljes névsorát.

A kormányfő Lamperth Mónika belügyminiszterhez, mint titokgazdához fordult azt kérve, oldja fel a titoktartási kötelezettségét. Ezt követően a Medgyessy Péter elmondta: öt éven keresztül, 1977 és 1982 között kémelhárító tisztként segítette, hogy külföldi hírszerzők ne akadályozzák meg Magyarország csatlakozását a Nemzetközi Valutaalaphoz. Ezt sikeresen megvalósítottuk - tette hozzá a miniszterelnök, majd hangsúlyozta: a kémelhárító nem ügynök és nem besúgó.

Medgyessy elmondta: törvénymódosítást kezdeményez, hogy a III/III-as ügyosztály teljes névsorát hozzák nyilvánosságra, javasolja továbbá, hogy a III-as főcsoportfőnökség valamennyi osztályának - hírszerzésnek, katonai elhárításnak stb. - az ügyeit tegyék kutathatóvá, a Történeti Hivatal pedig szaklevéltárként működjék a jövőben. Fontosnak tartja továbbá, hogy közszereplők esetében legyen kötelező nyilvánosságra hozni, ha kapcsolatban álltak valamelyik ügyosztállyal.

Célom, jelentette ki a kormányfő, tiszta helyzetet teremteni, hogy ne lehessen ilyen ügyeket politikai céllal felhasználni. A miniszterelnök emellett elismerését fejezte ki az SZDSZ-nek, mert korábban kezdeményezték az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalát.

A Magyar Nemzet szerdai számában közölt irattal kapcsolatban Medgyessy elmondta: hónapok óta a birtokában van az a fax, amely tartalmazza a lap által közölt feljegyzést. A kormányfő közölte: a faxot egy országgyűlési képviselőtől kapta, és azóta várta, mikor hozzák nyilvánosságra a szavai szerint nyilvánvaló hamisítványt. Medgyessy szóvivője útján egyébként szerdán reggel bejelentette: bepereli a napilapot a szerdán közölt feljegyzés miatt.

Ez már tényleg a pofátlanság csúcsa!


Téma: Köszönjük, Magyarosrszág!
Békejobb
2002. május 15. 15:45 | Sorszám: 45
Tamáska! Szerintem a választás legitimtásának megkérdőjelezésére válaszul Szálasit emlegetni izléstelen és inkorrekt, ez amolyan hitlerjugendező Kéri stílus.
Békejobb
2002. május 15. 15:32 | Sorszám: 44
Miután legitimációról volt szó, ezért bátorkodtam felhozni a jogbiztonság témáját is, nem érzem offtopic-nak.

1. Az átvilágítási törvény lényege (szellemisége), hogy összeegyeztethetetlen, ha az abban érintett közjogi méltóságot vállal. A törvény tényleg nem szankcionálja, ha valaki ennek ellenére elvállal ilyen posztot, - bár ez számomra csak azt jelzi, hogy a törvényalkotóknak eszükbe sem jutott, hogy erre a pofátlanságra valaki képes lesz -de ettől még a törvény szellemét figyelmen kívül hagyja és etikátlanul cselekszik. Mondok erre egy példát, ha valaki sikeres vállalkozást tart fenn hatalmas árbevétellel, mégis veszteséges, mert rengeteg költségszámlát vásárol (papíron tiszta, szerződéssel, teljesítési jegyzőkönyvvel, ahogy kell), akkor ugyebár a törvény betüje szerint nem csal, csak kibújik a közteherviselés alól.

2. Az a megállapításod sem igaz, hogy ők a választóikkal ezt jóelőre közölték, maximum nem tagadták a tényt, hogy kormánytagok voltak a múlt rendszerben, de nagyon nem hirdették, hogy ezek a pozíciók mivel jártak és a választók többsége, valljuk be őszintén, ezzel nincs is tisztában, vagy azért, mert tájékozatlan (nem tudja, mi volt az a III./III-as ügyosztály), vagy mert gyerek volt még abban az időben.

Békejobb
2002. május 15. 13:59 | Sorszám: 34
Tamáska, várom a JOGBIZTONSÁG definícióját!

HitetlenTamaska 2002. április 26. 13:36 | Sorszám: 34
Ha ráadásul visszaemlékszel a kitörölt topicban a nekem felrott személyeskedésekre, akkor magad is láthatod, micsoda végtelen türelemmel és kedvességgel fordultam, a velem érdemben nem, csak személyem zavaró tényével szembenálló vitapartnereim felé, akik ellenérzésüknek minősithetetlen módon adtak hangot.

Úgy látom a végtelen türelmedet és kedvességedet ma otthon hagytad, legalábbis mostani hozzászólásodban a nyomát sem találtam, személyeskedést viszont annál inkább.

Békejobb
2002. május 15. 12:00 | Sorszám: 23
Figyelj, Tommy boy, és mi a helyzet az új miniszterelnök átvilágítási törvény általi érintettségével? Most akkor a szavazók legitimizálták a törvénysértést vagy definiáljuk újra a jogbiztonság fogalmát? Csak ne lenne megint az a rohadt dözsávú érzésem...

Téma: Pénteki sajtóklub, meddig hagyják?
Békejobb
2002. június 05. 11:55 | Sorszám: 35
Kedves noway!

Egy lapszemlének nem az a dolga, hogy ismertesse a teljes cikket, hanem, hogy tartalmilag összefoglalja a benne leírtakat. Ezt teszi Lovas, nem egy kiragadott mondaton lovagol, hanem ismerteti a cikk mondanivalóját és utána idéz belőle nyilvánvalóan a saját fordításában. De ha hazudna, nyugodtan fel tudták volna jelenteni a ballib médiaguruk, mégsem tették. Pedig nézik a műsort ők is, arra mérget vehetsz! :-)

Békejobb
2002. június 04. 12:07 | Sorszám: 27
...radikális jobboldalon belül is szélsőséges Sajtóklubra ez hatványozottan igaz. A Sajtóklub nem rávilágít a dolgokra, hanem hazudik, mint a vízfolyás.

Áruld már el nekem, noway, hogy mitől szélsőséges a sajtóklub? Már megint a fasisztázásnál tartunk? Ejnye!
A saját véleményük ismertetésén kívül, Lovas például szó szerint idéz külföldi és hazai lapokból, ez esetben hazug a sajtó is, amiből idéz? Lehet, hogy még sem mondasz hülyeséget!:-)))

off
Bár a topic nem a Pannonról szól, de mivel én dobtam fel a labdát, válaszolok a kérdésre. A Pannon Rádió műsorengedélye egy adóra lett kiadva, aminek műsoridejében 30%-ban beszédnek kell lennie, nem lehet folyamatosan zene, tehát eleve kérdéses, hogy tudta Gidófalvi megkapni az ideiglenes működési engedélyt az összes tulajdonos hozzájárulása nélkül. Nem beszélve arról a kronológiai egybeesésről, ahogy éppen a választások után Gidó fejéből kipattant a különrádió gondolata.
on

Békejobb
2002. június 03. 18:11 | Sorszám: 12
Kérdés, hogy most is számítanak-e a pénzügyi szempontok vagy csak a "felsőbb" utasítás?
Békejobb
2002. június 03. 17:48 | Sorszám: 10
Jelentem, megtettem, amit megkövetelt a haza, egyelőre a saját nick-emen.

Elolvassák ezt egyáltalán az ATV-sek vagy csak jót röhögnek rajtunk?

Békejobb
2002. június 03. 17:26 | Sorszám: 5
Ez jó ötlet, én is a tettek mezejére lépek!
Békejobb
2002. június 03. 17:22 | Sorszám: 3
Azt gondolom, hogy optimisták vagytok. Ezt finoman fogják csinálni, ahogy szokták, először az ismétléseket szüntetik meg, utána majd megpróbálják gazdasági vagy jogi (Pannon) eszközökkel kicsinálni. Nem győzünk kettőt pislantani, aztán már nem marad semmilyen jobboldali fórum, csak a "független" média.
Békejobb
2002. június 03. 16:56 | Sorszám: 0
Miután a zindexen a véresszájú balosok nyitottak már sajtóklub-gyalázó topikot, gondoltam kellene azért egy ellentopik is a műsor fennmaradása érdekében.

Apropóként szolgált a múlt pénteki kalandom, úgy mentem el este otthonról, hogy elfelejtettem beállítani a video-t 8-ra. Sebaj, péntek éjszaka elkezdtem tanulmányozni az ATV teletextjét, hogy megtudjam mikor ismétlik a sajtóklubot, azt írták, hogy szombaton 12-kor és a TV-újságban is ezt találtam. Erre mi történik? Legnagyobb meglepetésemre szombaton délben az Összefüggések c. műsort ismételték. Megnéztem ismét a teletextet, hát nem átírták időközben a műsorrendet? Sehol sem szerepelt a sajtóklub ismétlése.

Most akkor hogy van ez? Meddig élvezhetjük még ezt a műsort a demokrácia hajnalán? Vagy a Pannon Rádió után most terítéken lesznek Lovasék is?


Téma: Szociálliberális szőnyegbombázás
Békejobb
2002. május 29. 16:38 | Sorszám: 93
Abban lehet némi igazad, hogy a jobboldal "kígyókat" melengetett a keblén, de azt kétlem, hogy ha jobban figyelembe veszik az ellenzék szempontjait, bármit javított volna a választások után kialakult helyzeten, sőt...

Hogy Pintér körül mi ez a nagy csend, azt én sem értem. Ha tudsz valamit, kérlek, oszd meg velünk.

Békejobb
2002. május 29. 15:34 | Sorszám: 90
Úgy sem fogunk egyetérteni. Az OVB-hez beérkezett több száz bejelentés kezelése, a kivizsgálás felszínessége, a szavazatok újraszámlálásához való hozzáállásuk számomra inkább pártelkötelezettségüket, mint sem szakmai hozzáértésüket bizonyította.
Békejobb
2002. május 29. 13:58 | Sorszám: 88
Toloba, nem tudom ki volt elégedett Tóth tevékenységével, nekem nem csak most lett szálka a szememben, Ficzerével és Emíliácskával egyetemben nekem már csak hazaárulók maradnak akár lesz belőlük államtitkár, akár nem.
Békejobb
2002. május 29. 11:19 | Sorszám: 78
Mi is örülünk, ha te örülsz, Rudi! :-)))

Én is ezúton szeretném megköszönni Tóth elvtárs színvonalas és pártfüggetlen szaktanácsadását.

Békejobb
2002. május 29. 10:43 | Sorszám: 67
Gyerekek! Van még egy jó hír, Tóth Zoltán a mi kis hercig választási szagértőnk lesz a BM új közigazgatási államtitkára. Végülis megszolgált érte, nem?

Téma: Árokásók
Békejobb
2002. május 08. 14:33 | Sorszám: 4
És lesz egy olyan nevű megállója, hogy Kánaán, ahova majd elutazhat az a sok szerencsétlen félrevezetett ember, aki szociáldemokráciát várt az MSZP-től.

Téma: Bárándy jogállama? 2.0
Békejobb
2002. május 16. 10:54 | Sorszám: 14
Sajnos, ezt az álláspontját ma reggel az M1-en már revidiálta...
Békejobb
2002. május 16. 10:29 | Sorszám: 10
Pirítós, látom nem érted, pedig tiszta sor, most jön majd az az időszak, amikor a "szorgalom, tisztesség és becsület többet ér, mint az ügyeskedés". Na, most már érted?

Egy kicsit off, de szerintem ide tartozik. Láttátok a HÉT múltheti adását, amiben a móri vérengzés kapcsán szólaltatták meg Bárándyt? Miután több móri lakos követelte a halálbüntetés visszaállítását, BP természetesen az európai normákra hivatkozva elutasította azt (tőle nem is számítottam másra), de rögtön utána az öreg Bárándy is elmondta, hogy ő viszont visszaállítaná. Azért elég gáz lehet BP-nek, hogy az örege - aki tényleg sztárügyvéd - ország-világ előtt felvállalja ellenvéleményét. El tudom képzelni, ahogy az MSZP székházban fogják a fejüket és gondolkodnak hogy lehetne az öreget eltávolítani a színről.

Email a webmesternek | Gondola