gondola Fórum
Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

Téma: Levelező tagozat
osyna
2012. január 20. 18:33 | Sorszám: 8
Bocs :-)
osyna
2012. január 20. 18:32 | Sorszám: 7
Nem Haider miatt.
Egyszerűen a nyugati világnak nem tetszett Haider pártjának előretörése és ezt a véleményét kemény módszerekkel juttata kifejezésre. És bár a helyzet nem teljesen analóg, hasonlóság azért mintha lenne...
osyna
2012. január 20. 18:20 | Sorszám: 3
Elvtársnak azért nem gondolnám magam.
Sőt, egyet is értek Porpanek José Armando minden szavával.
Csak éppen ez a véleményem. Van okunk rá, hogy féljünk, hiszen Billary országában minden eszköz megengedett.
Máig nem derült ki, hogy az a Haider, aki miatt annak idején Ausztriát érte hasonló inzultus, milyen okból, kinek a közreműködésével vesztette életét.
osyna
2012. január 20. 18:09 | Sorszám: 1
Ez mind igaz, de a lényeg változatlan:
Na und?
Ettől még - sőt - lehet, hogy einstandolják Orbán Viktort. Gáti tollba is mondta, hogyan...
Nem árt odafigyelnünk!

Téma: Mit eszünk ma ?
osyna
2010. március 24. 10:58 | Sorszám: 3413
Most a lányomnak segítek, 12 napja szült. Fontos, hogy legyen sok teje. A mai menü: sütőtök főzelék poféznivel.
Hozzávalók: 1 kg sütőtök meghámozva, 1 narancs, 3-4 ek méz, só, reszelt szerecsendió, 3 dl tejszín, 1-2 ek keményítő, 1 tojás.
Elkészítése: a sütőtököt felkockázva puhára főzöm, az összes fenti hozzávalóval megturmixolom és folyamatosan keverve átforralom. Ha kész egy fél citrom levét belecsavarom.
A pofézni felszeletelt zsemle tojásos tejben gyorsan meghempergetve és forró olajban kisütve. (Ez nagyon finom még spenóthoz, sóskához)

Jó étvágyat/OSYNA


Téma: Na ez megint...
osyna
2009. július 28. 17:24 | Sorszám: 20
Egy nullát tévedtél.
Igaz, hogy az adat, amit az interneten találtam erről, 2007 évi, de a nagyságrendje rendben van: http://docs.google.com/gview?a=v&q=cache:Sjf04DT1u2kJ:www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/27B16A86D519960DE040A8C0CB321D09+gy%C3%B3gyszert%C3%A1mogat%C3%A1s%2Bk%C3%B6lts%C3%A9gvet%C3%A9 s&hl=hu

Legközelebb azért ilyen blödségekkel ne terhelj minket.
Üdv/OSYNA


Téma: Láttátok? (4.)
osyna
2008. március 31. 20:42 | Sorszám: 973
Nézzétek az ATV-t, Friderikusz most szedi szét Gyurcsányt.

Téma: Blaskó Péter
osyna
2008. március 15. 18:20 | Sorszám: 22
"nagyjából teszek Blaskó erkölcsi problémáira, számomra magánügye,... stílus, ahogy ezt leírta, nem tolerálható, számomra legalább is..az már nagyon mélyen van..addig nem megyek le.."
Érdekelne, hogyan értékeled Sas Józsi hozzáállásást, aki viszont közölte, hogy a bíró részrehajló volt, direkt most hirdetett ítéletet, de ettől függetlenül ő a Kossuth díjra igényt tart, az neki jár!
Csak az erkölcs szempontjából értékeld kérlek.

Téma: A szociális népszavazás következményei
osyna
2008. március 11. 14:56 | Sorszám: 127
Most olvastam az MSZP Fórumán, igen tanulságos:

76 gatyó
2008. márc. 10. 19:22

Tisztelt Fórumozók!
Nekem van egy olyan sejtésem, hogy az SZDSZ szándékosan teszi azt amit tesz, teljesen lerombolja az mszp érdemeit. Ezek totál a bolondját járatják velünk, itt az eredmény: 50% feletti szavazókból 86% igenek. 3.000.000 ember,még kiírva is borzasztóan sok! Szerintem legalább 1.000.000 ember elpártolt tőlünk, köszönhető az szdsz- nek.Farok csóválja a kutyát, ez botrány! A véleményem az, hogy szakítani kellene ezzel a kisebbséggel és tiszta lappal újra híveket szerezni vagy visszaszerezni. Konkrétan felmondani a koalíciót és egy új választást kiírni. MOST ITT AZ ALKALOM, hogy beismerjük a hibánkat és ezzel biztosan vissza tudnánk szerezni pár szavazatot.Szdsz tünjön el a szinpadról végre, mert "ezek amihez nyúlnak ott fű nem terem." Nyilván nem lennénk a kormányon, de lenne idő a régi jobb arcunkat újra elővenni (SZDSZ NÉLKÜL) nem függni senkitől és semmitől! Dolgozzunk azon, hogy újra visszanyerjük a hitünket és javítsunk a hírnevünkön! Adjuk át botot a Fidesznek mutassák meg, hogy ők jobban csinálják, legyen sikerük és itt tennék egy lényeges arculatváltást! FOLYT: KÖV: lejjebb



#75 gatyó
2008. márc. 10. 19:21

Egyszer próbáljuk meg "ezekkel" szakértői módon leűlni és végre befejezni ezt az értelmetlen harcot. Azt el kell ismerni, hogy a fidesz szerncsésebb helyzetben van, mert nagyot változott a komunikációjuk, sokkal kifinomultabb nyugodtabb, átgondoltabb módon szólítják meg az embereket. Ez nekik most nagyon bejött. 3.000.000 ember ez nem semmi. Én elköltöznék ebből a házból ás felépítenék egy újat, DE OLYAT AMIBEN CSAK AZ MSZP tagjai tehetik be a lábukat!! Én még hiszek abban, hogy az mszp ér el olyan sikereket, amiről mondhatni csak álmodok, de szerintem vagyunk így egy páran. Tényleg el kéne azon gondolkodni, hogy az ország érdekében kompromisszumokat kössünk a fidesszel ,mert sajnos ez a mi országunk is. Szeretnék újra boldog lenni ebben az életben, hogy az én hű pártom az élre törjön. Látnám azt, hogy az igyekezetünk arról szól, hogy a mi kis országunkat kihúzzuk ebből a gödörből ha kell közösen, abszolút szakértői módon. Sajnos közel 6 év alatt nem sok jót tudunk felmutatni. Én szerintem már bele rugtunk mindenkibe: nyugdíjasokba, családokba, fiatalokba, vállalkozókba és írhatám a listát még tovább. Sajnos nagyon keserű a szám ize, mert nem ezt akartam. Gyerekek fel kell állni az asztaltól és búcsút inteni a kormányzásnak és teljes arculváltást! Keserű a szám, mert az ország ami az enyém is benne 3.000.000. ember ellenem fordult, mert hű vagyok az mszp-hez.
Térjünk már észhez, hogy így nem mehet tovább! Üdvözlettel egy egyszerű honpolgár.

http://www.mszp.hu/index.php?gcPage=public/forum/forumReturn&fromMutat=1&fnId=70656


Téma: IGEN, IGEN, IGEN! Három IGEN
osyna
2008. március 10. 11:35 | Sorszám: 1000
Összenő, ami összetartozik. Az egyik hazudozó döfi a kést a másik hazudozóba.

Még két megjegyzés:
- Ugyanezen a videón Kóka észreveszi, hogy a HÍRTV felvette és egy pillanatra a jeges rémület tükröződik az arcán!
- Más: amikor GYF hangtalan beszéde után elódalgott, kisomfordált a teremből, az szerintem JELZÉSÉRTÉKŰ, JELKÉPSZERŰ volt...


Téma: Éljünk a lehetőségeinkkel
osyna
2008. március 09. 17:04 | Sorszám: 13
A hétvégén kirándultunk a Bakonyban. Élmény volt az erdőben sétálni, de szomorú volt látni, hogy az erdőnek sincs gazdája. Az erdő is a lelakottság jeleit mutatta. A kiszáradt és letört fatörzsek garmada mindenütt. Ha a környékbeli falvakban csak akkor kaphatnának segélyt az arra jelenleg jogosultak, ha előtte közmunkában elmennének az erdőben rendet tenni - hogy csak egy példát mondjak -, de nyilván mindegyik településen más- és más lehet a közmunka tárgya, máris sokkal előbbre jutnánk...
Ha jól emlékszem, az Orbán kormány utolsó évében ez mintha rendeletileg előírt lett volna, csak azután mintha eltörölték volna.
Ideje lenne újra munkát adni a segélyezetteknek...

Téma: Mi van Áderrel?
osyna
2007. május 20. 12:45 | Sorszám: 26
Mérsékeld Magad kérlek. A szólás szabadsága nem jelenti azt, hogy köztiszteletben álló államférfit gyalázunk. Bennüket - a többi fórumozót - sértesz meg ezzel, bár gyanítom ez Nálad nem szempont. Így hát csak kérni tudlak, ezt itt ne tedd!
Üdv/OSYNA

Téma: Az indexnek semmi sem szent!
osyna
2005. április 04. 22:03 | Sorszám: 96
Tedd ide az URL-t légy szíves!

Téma: Hazudnak reggel, ...
osyna
2006. február 04. 15:13 | Sorszám: 84
Ha a hülyeség fájna, ordíthatnál.

Én 2000-ben mentem nyugdíjba, nem az alsó kategóriában, valahol középen lehetett az akkori nyugdíjam. 2002 áprilisában - a kormányváltáskor - közel 20 %-kal volt magasabb a nyugdíjam, mint amikor abbahagytam a munkát. Köszönhető volt ez annak, hogy az Orbán-kabinet az előző évek inflációs rátájának megfelelően, és január 1-ig visszamenőleg korrigálta a nyugdíjakat. Nem elcsalta, ellenkezőleg, korrektül kifizette mindenkinek, ami jár. Miről beszélsz itt?

A gyerekeim épp a kormányváltáskor akartak felvenni lakásépítési hitelt, amit persze már nem tudtak és gazdagnak éppen nem nevezhetőek. Ma sincs saját lakásuk, albérletben laknak.

Ennyit a szociálisan érzékeny kormányodról, amelyiknek nagyon nem fűlt a foga ahhoz, hogy a 13. havi nyugdíjat - a garanciatörvény értelmében - nekem, meg Neked garantálja.

Az Orbán kormány korábbi 4 évének teljesítménye alapján én nem különösebben félek attól, hogy a 14. havi nyugdíjat 2010-re ne kapnám meg. Egy oka lehet, ha annyi csontváz hullik ki a szekrényekből, amire nem is lehetett gondolni. Magyarul, ha az államkassza hiánya és az államadósság mértéke a ma ismertnél nagyságrendekkel nagyobb lenne kormányváltáskor, akkor lehet, hogy megszívjuk. De ez a Gyurcsány hatalomban maradása esetén hatványozottan így lenne.


Téma: Gyógyszerliberalizáció
osyna
2006. október 17. 16:37 | Sorszám: 16
A gyógyszerliberalizáció nemcsak a benzinkútnál, vagy a Tescoban árult gyógyszert jelenti, ennél többet:

Volt, van egy rétege a társadalomnak, akik a 90-es évek elején részben saját pénzéből, részben társak bevonásával, saját jogon patikát alapított, épített, privatizált, - kinek mit sikerült -, azóta már fel is újította és a patikában gyógyszert árul, gyógyszerész-tanácsokat ad.
A patika-tulajdonos gyógyszerészek nemcsak egy erősödő intelligens középpolgári réteg, hanem azon kevés magyar szakma képviselői, akik garantáltan tisztességesen adóznak, hiszen, - bár megelőlegezik a receptre felírt gyógyszer állami támogatását a betegnek, (amit kevesen tudnak róluk) -, de bevételüket, amelynek 80 %-át a TB kell hogy támogatásként átutalja, nem is tudják nem bevallani, ahogyan azt számos más szakmát űzők teszik.

Mit tesz erre a multi-kultikat támogató kormány? A haldokló egészségügyi rendszer legjobban működő részét veri szét és lehetetleníti el azzal, hogy:

- a multik - benzinkutasok, árúházláncok - kezére játssza át azoknak a gyógyszereknek az árúsítási lehetőségét, amelyek nem vénykötelesek, de legalább a patikus forgalmát növelték eddig, ebből tudta finanszírozni azt az átmeneti pénzügyi lukat, ameddig a TB átutalta neki a támogatott gyógyszerek után járó támogatást,

- másrészt feloldja azokat a patikaalapítási korlátokat, (300 m távolság két patika között, 5000 lakosra jusson 1 patika), amelyek eddig lehetővé tették, hogy a gyógyszerész normálisan megélhessen. Ilyen korlátok Európa számos országában léteznek.

A Gazdasági Versenyhivatal pedig nem a fogyasztót, hanem a tőkét védi.


Téma: Szakad a Fidesz? Te melyik utódra szavaznál?
osyna
2007. január 19. 19:27 | Sorszám: 589
Úgy legyen..., vagy inkább legyen már valahogy, de egy kicsit jobban :-)
osyna
2007. január 19. 19:14 | Sorszám: 586
Maga a téma felvetése "Szakad a FIDESZ? Te kire szavaznál..." kódolt, ti pedig bedőltök és ontjátok a gondolat-tirádák özönét erről. Nem mintha én olyan nagyon elégedett lennék a dolgok jelenlegi állásával és menetével. Számos kérdésben másképp döntenék, ha ez a jog engem illetne meg. Sokkal határozottabban, és az írott Alkotmány betűjét talán kicsit másképp értelmezve...
DE! Gondolkozzatok emberek: Ezt a topicot bojkottálni kellett volna, ha valakinek kicsit is fontos az ország jövője!
osyna
2007. január 19. 19:10 | Sorszám: 585
Még emlékszem arra a tud.szoc. tanításra, amely szerint nem a történelmi személyiségek határozzák meg a történelem menetét, hanem az objektív valóság... vagy valami ilyen marhaság.
Te most ezt javasolod, ha jól értem... Az eredmény garantált, a FIDESZ szétesése és az MSZP megerősödése.

Téma: Gyurcsány csak akkor vállalná a kormányalakítást, ha
osyna
2006. január 03. 17:23 | Sorszám: 26
Értettem a kérdést! és a válasz is ennek megfelelő volt.
Most másik oldalról közelítem meg ugyanazt.
Gyurcsány ír egy kedves meleghangú levelet Kuncze Gábor frakcióvezetőnek, amelyet leközöl a Népszabadság. Ebben kéri, hogy koalíciós partnere adja áldását a Sárközy Professzor által elkészített és már régóta a fiókban lévő államigazgatási reform azonnali bevezetésére. Ennek első lépéseként meg kellene szüntetni legalábbis az Informatikai minisztériumot, csak hogy egyet említsek. A helyi önkormányzatok számát negyedére kellene csökkenteni, amely lépés az amúgy is csekély számú SZDSZes polgármesterek számát, - de persze a saját szoci polik számát is - nagymértékben csökkentené, nem is beszélve a beosztottakról, hiszen nem lenne szükség még a 80 lelket számláló faluban is adóügyi előadóra.
Ha mindezeket az államigazgatási dolgozókat összeadjuk megkapjuk az említett számot.
Mi volt a probléma a hozzászólásommal?
osyna
2006. január 03. 17:05 | Sorszám: 24
...hát úgy gondolom azt nem meri, mert akkor meg kellene mondania az államigazgatásban jelenleg dolgozgató, de a reform során símán elküldendő mintegy 35-40 ezer embernek, hogy Barátaim, nektek sajnos fel is út, le is út. És akkor azok az emberek és összes hozzátartozójuk tutira protest zavazóvá válna. Ilyen egyszerű!

Téma: Orban!!Bravo!!
osyna
2005. november 23. 21:02 | Sorszám: 88
Visszavonják az orvosok vényfelírásának korlátozását szabályozó rendeletet, megígérik a 10 %-os áramár-csökkentést.
Most kézbesítette a Posta a Nyugdíjbiztosító - merített papíron kétszínnyomással nyomtatott - tájékoztatóját a nyugdíjasokat érintő 2005. évi és 2006-2010 közötti külön nyugdíjemelés, nyugdíjkorrekció programjáról - államköltségen. Egyetlen konkrétum nincs benne, tiszta etetés.
Karácsonyra 5000 forintot adnak minden gyerekes családnak, akik egyébként iskolakezdési támogatásban is részesülnek...
Csak néhány dolgot soroltam a számtalan közül. Hogy lehet majd ezzel értelmesen "konkurálni", hogy az emberek megértsék?
Ha az átlagpolgárok ezt a rengeteg maszlagot megeszik, és erre a ripacsra szavaznak, azt hiszem legjobb lesz elköltözni valami ember nem lakta helyre, mondjuk Kerek-Zátonyra. Jobb nem jut eszembe, mert Ausztriába, vagy akár Ausztráliába költözni momentán nincs tehetségünk :-(

Téma: Vádolom!!!!
osyna
2006. október 25. 14:07 | Sorszám: 38
DEHOGYISNEM ide tartozik!
Ki képviseli itt a globál tőkét körömszakadtáig? gyurcsány fercsi. És mostantól már én is csak kis betűvel vagyok hajlandó leírni a nevét.
osyna
2006. október 24. 13:40 | Sorszám: 5
Alapvetően akár egyet is lehet érteni a fentiekkel, DE

1.) "Vádolom, mert megfojtják a civil szférát" - kérdésem, hol van az a civil szféra, miért nem mutatja magát, miért nem hallatja a hangját jobban?

2.) "és végül, vádolom, mert a csapból is ők folynak, és utálom már a pofájukat is" - ez volt a cél és ezt elérték azok, akiknek mindezt köszönhetjük. És ilyenkor már nem számít az, hogy van-e Orbán Viktornak koncepciója a válságból való kievickélésre, hogy ehhez a stratégiához van-e taktika, és ha igen az megfelelő-e. Semmi nem számít, csak az, hogy Te is én is és még nagyon sokan már hányjunk ettől az egésztől. És itt, ezen a ponton már jöhet is a diktatúra, mert az legalább REND. Példákat hagy ne soroljak, jobban tudjátok, mint én. Elszomorító, sőt tragikus.


Téma: November 4.
osyna
2006. október 29. 12:22 | Sorszám: 16
Ez a francia gazdákat sem nagyon érdekelte anno...

Téma: Semjén dr. - Tóta W.
osyna
2005. március 22. 22:37 | Sorszám: 384
Hány éves a gyermek?
osyna
2005. március 22. 09:04 | Sorszám: 369
Rizsa!
Arra a kérdésemre még mindig nem válaszoltál, hogy a saját gyerekednek ha van, vagy lenne, TE hogyan magyaráznád ezt el, mit tartanál követendő mintának és mindezt hogyan tennéd! A magyar családok 99,99 %-ának ugyanis ez a problémája, a maradékkal pedig szvsz elég ha Te foglalkozol.

Teljesen indiferens, hogy aki azonos neműekhez vonzódik, milyen vallású. EGYÁLTALÁN NEM POFÁTLANSÁG - sőt DÍCSÉRETES ÉS KÖVETENDŐ - Semjén Zsolt polgártársunk cselekedete. De hát nem vagyunk egyformák, így a véleményeink is eltérnek. Te nem tudsz meggyőzni engem, én pedig nem tudlak Téged.
Üdv/OSYNA

osyna
2005. március 21. 13:34 | Sorszám: 348
Azt írják, 2 hónap alatt több mint 80.000 ember látogatta meg az oldalt és szavazott. Ez már csak azért is érdekes, mert pl. a ma.hu, - amelyik az index, a hírtv, az mno, nol után nem sokkal következik, - fennállása óta nem sokkal több mint 100.000 látogatót mondhat magáénak. Érdekes a szadesz állítása ezzel a nyolcvanezerrel, nem?
Ennyit a hitelességről.
Valszeg azért képesek voltunk befolyásolni az eredményt, "hangyányilag". )
Üdv/OSYNA
osyna
2005. március 21. 13:27 | Sorszám: 347
Dóra!

Az első kérdésre adott válaszod a "na írjunk valamit rá" ketegóriába tartozik az én olvasatomban, még reagálni rá sem volt érdemes.

A második: "A másság kultúremberhez méltó tolerálása, az egyszerűbb lelkek gyűlöletének csillapítása a hazai jobboldali keresztény emberek feladata is" NEM FELADATA! max. a tűrés, - nagyon nagy jóindulattal -, de nem a tolerálás.

Arra a kérdésre viszont nem adtál választ, van-e gyermeked és az ő nevelése során Te hogy jársz, járnál el? Mert az egész ügyben ez a kulcskérdés.
Üdv/OSYNA

osyna
2005. március 21. 09:58 | Sorszám: 332
Dóra! Azt írod:
1) "bár könnyű lett volna, nem hamisították az eredményeket" - ez szerinted ÉRDEM? Szomorú Rád nézve, ha ezt így minősíted. Meg hogy nem lopunk, csalunk, hazudunk, és nem ölünk embert. Mindez dícséretes... ha folytatom a gondolatmenetedet.
2) "Ám azt, hogy az évezredes homoszexualitást egyéb, bűnőző típusú fogalommal, és népek iránti ellenszenvével összemosó, a teljes sötétségben vagdalkozó politikus(ok) hazánk légkörét fertőzi(k),továbbra sem tartom helyesnek."
Van már gyereked? Hogyan fogod a másságot neki elmagyarázni? Pozitív példaként?, vagy ráhagyod a tanítónénire?, vagy esetleg hagyod, hogy az Andrássy úti felvonuláson lássa majd, milyen bájosak ezek a csókolódzó nénik, bácsik?
Talán mégis inkább ellenszenvet kellene kelteni a gyermekben, akinek még nincs kialakult értékrendje. Az értékrendet a gyermekben Neked, meg nekem, meg a többi szülőnek, nagyszűlőnek kell kialakítani úgy, hogy NE LEHESSEN POZITÍV MINTA A MÁSSÁG. Ez meg nem másként, csak ha NEGATÍV mintaként állítjuk be. Dióhéjban ez a nevelés. És valahol erről beszélt Semjén is, minden szavával egyetértek, úgy is mint 1+1/2 unokás nagymama.
Üdv/OSYNA
osyna
2005. március 21. 09:48 | Sorszám: 331
Nem igazán értelek! Ugyanezeket a kérdéseket tetted fel embereknek, vagy másik kérdőív volt. És hogy ebbe a "verseny".
Eredetileg is gyanítottam, hogy többeket irritált ez az énországom.hu dolog és sokan szavazhattak, ami persze abszolút pozitív.
További megjegyzés, azért a kérdések is meg voltak csavarva időnként, gondolkozzon el a pógár rajta, hogy a kétszer tagadás állítás, vagy az állítás az állítás..
Üdv/OSYNA
osyna
2005. március 20. 19:04 | Sorszám: 318
Dóra!
Szavaztam a rend kedvéért az SZDSZ énországom.hu oldalán, egyrészt hogy az én véleményem is befolyásolja az eredményt, na meg kíváncsi is voltam az eredményre, amit aztán e-mailben küldtek el.
Ime a másságra adott kérdésekre adott válaszok:

11 Az azonos nem"u párok is köthessenek házasságot.
Ez az SZDSZ álláspontja.
A SZAVAZÁS ÁLLÁSA EGYETÉRT: 42% NEM ÉRT EGYET: 58%

12 A homoszexuálisoknak most ugyanolyan jogaik vannak, mint bárki másnak, nincs szükség további engedményekre.
Ez az SZDSZ álláspontjával ellentétes.
A SZAVAZÁS ÁLLÁSA EGYETÉRT: 59% NEM ÉRT EGYET: 41%

13 Az azonos nem"u párok is fogadhassanak örökbe gyereket.
Ez az SZDSZ álláspontja.
A SZAVAZÁS ÁLLÁSA EGYETÉRT: 30% NEM ÉRT EGYET: 70%

14 Házasság csak férfi és n"o között köttethet.
Ez az SZDSZ álláspontjával ellentétes.
A SZAVAZÁS ÁLLÁSA EGYETÉRT: 58% NEM ÉRT EGYET: 42%

15 A homoszexualitás ellentétes az emberi természettel.
Ez az SZDSZ álláspontjával ellentétes.
A SZAVAZÁS ÁLLÁSA EGYETÉRT: 49% NEM ÉRT EGYET: 51%

Ahogy látod, egyedül az utolsó kérdésben van hajszálni 2 %-os egyetértése a - szerintem döntően SZDSZ párti - szavazóknak. Az összes többi mássággal kapcsolatos kérdésben még a saját szavazói is elutasítják az SZDSZ álláspontját. Érdemes akkor itt törni magad ezzel a másság szöveggel? Nem úgy tűnik, hogy az itt lévőket meg tudnád győzni véleményed igazáról!
Üdv/OSYNA


Téma: Gyurcsány-bizottság jelentéstervezet
osyna
2005. november 11. 13:24 | Sorszám: 1
Szinte jelzőt sem tudok találni, olyan szinten felháborító a tény, hogy ilyen ember ma Magyarország miniszterelnöke.
Bár a lánclevelek küldését kifejezetten utálom, a tervezetet továbbküldtem a barátaimnak, azonban ez nagyon kevés.
Ezt az írást minden létező jobboldali sajtótermékben le kellene hozni, óriási hírverést csinálni körülötte, az utcán kellene osztogatni... az embereket megkérdezni, mi erről a véleményük és a HírTV-ben sorozatot készíteni belőle. Több ötletem egyenlőre nincs. Kérdésem viszont van: miért nem így történik mindez?

Téma: Lehet hogy Demszky Bp nyakán marad??
osyna
2004. január 27. 19:54 | Sorszám: 11
Normalerweise ez 10 % szokott lenni társasházi berkekben. (Mi nemrég zavartuk el a saját közös képviselőnket ugyanezért).

Téma: Az Orbán a felelős...
osyna
2007. március 15. 22:55 | Sorszám: 2
Azért, mert a 14 % nem mert kimenni az utcára és ünnepelni a nagy Összetartót. Pedig összetartozik ő mindenkivel, legyen az meleg, hideg, férfi, vagy nő... vagy akár Orbán Viktor is . Az hogy Orbán Viktor nem akar vele összetartozni, azért persze már ő a felelős...:-)

Téma: Azert,okos ez a Solyom Laszlo!
osyna
2007. március 11. 15:23 | Sorszám: 4
Ibolya meg - a másik jól értesült - már 14-én ünnepel. ?!!!

Téma: Majdnem leváltották Orbán Viktort?
osyna
2006. szeptember 25. 12:13 | Sorszám: 119
Már tegnap sem működött, és most sem.. :-(

Téma: Patrubány még ma, vagy csak holnap mond le?
osyna
2004. december 07. 22:14 | Sorszám: 279
Ugye azt is tudod, hogy a vizsgáztató kivinné neki a bizonyítványt?
osyna
2004. december 07. 22:09 | Sorszám: 277
Ez egy szuper oldal, köszönöm Neked!! :-)))
osyna
2004. december 07. 22:01 | Sorszám: 274
Szerintem nincs vita köztünk, max. pontosítás innen is onnan is.
osyna
2004. december 07. 21:51 | Sorszám: 272
Igazad van, de ez is az INDOKLÁS részben található. Maga a javaslat, a módosító javaslat össz-vissz 2 db paragrafusból áll:

1 paragrafus:
"A törvény 4.paragrafusának (3) bekezdése az alábbiak szerint módosul:
'(3) Az (1) bekezdés b), d) és e) pontjában meghatározott feltételek fennállása esetén kérelmére, kedvezményesen honosítható az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem magyar állampolgár, akinek felmenője magyar állampolgár volt.'
2. paragrafus:
Életbeléptetés.

Sőt, kevesebb, mint ami a népszavazás kérdése volt, hiszen ott nemcsak a felmenőkről, hanem a magyar igazolványról, mint korábban már elismert okiratról, mint alapdokumentumról van szó. Most hogy ez a népszavazásnál pozitívum volt-e vagy sem, ne firtassuk.

osyna
2004. december 07. 21:33 | Sorszám: 267
Köszönöm! A bajom csak az, - de lehet, hogy kevés a jogi tudásom hozzá, - hogy a törvényjavaslat gyakorlatilag azonos a népszavazásra feltett kérdéssel, (persze nem kérdés, hanem kijelentés formájában).
Azt gondoltam, hogy ami itt a törvényjavaslat általános, majd részletes indoklásában volt olvasható, annak tul.képp törvényi szövegnek kellene lennie. De lehetséges, hogy ez már "védekező reflex" nálam. Hangsúlyozom, nem vagyok jogász, csak egyszerű polgár, aki azt hiszi megérti a törvényeket, ha figyelmesen elolvassa őket.
osyna
2004. december 07. 21:13 | Sorszám: 265
Megtaláltam róla sok mindent. Kik az előterjesztők, mikor nyujtották be, mikor vetették el, stb. CSAK A SZÖVEGE nem található.
osyna
2004. december 07. 15:51 | Sorszám: 214
Ezt a tervezetet elolvasnám, ha megtalálnám. Aki tudja, hogy az interneten hol található, tegye ide kérem. Köszi
osyna
2004. december 07. 09:00 | Sorszám: 185
Mit nem értesz? 1950-től 1989-ig arról írni, hogy magyar vagy, hogy volt egy Trianon, ahol az ország harmadára csökkent, hogy az elcsatolt részekben a magyarokat elnyomják, verik, nem hagyják magyarul beszélni, tanulni, mindezekről tilos volt beszélni, írni. Megvolt a kislakás, a kistelek, a kistrabant, a napi betevő, fogd be... Ma is ezt közvetítik, csak nem Kádár, hanem Gyurcsány és a multik, akik nap mint nap azt nyomják, melyik pláza-mázában olcsóbb 2 forinttal a másik mosópor. Magyar Bálint pedig most gondoskodni fog arról, hogy a gyerekeink és az unokáink még ennyit se tudjanak... Tragikus!

Téma: A diktátor bukása.
osyna
2006. október 28. 23:34 | Sorszám: 8
Igen, egyetértek. Benne van végre a megbékélésnek valamiféle csírája. Meg persze hit, HIT csupa nagy betűvel, mert anélkül nem megy. Így hát bízzunk, higgyünk, bár az utat még nem látjuk...
osyna
2006. október 28. 17:34 | Sorszám: 2
Én ebből a levélből mást olvastam ki, mint amit Te topic-címnek adtál. Nekem ez a rész volt fontos:

"Éppen ezért arra bíztatok minden jóakaratú magyar embert, hogy adjunk 100 munkaórát, életünkből a közös holnapunkért. Az orvos, a művész, a kőműves, a szántóvető, mindenki vállaljon saját szakmájában száz óra munkát az előttünk álló évben, minden hónapban egy munkanapot, és ennek az árát adjuk közösbe, hogy az egészségügy, a tanügy és a szociális intézmények szükséges reformját véghez lehessen vinni. Milyen szép lenne, ha 15.000.000 magyar válaszolna bizalommal és szeretettel erre a felhívásra."

... majd: "Népünk nagyjait megkérnénk, ennek a Nemzeti Megmentési Alapnak a felügyelésére, melyből minden olyan pályázatnak az önrészét lehetne kifizetni, mely az egészségügy, az oktatás, és a szociális szféra reformját szolgálja. Hiszem, hogy vannak a Kárpát-medencében még igaz őszinte emberek, kikben a népünk megbízhat."

Én is szívesen felajánlom a havi 1 munkanapomnak megfelelő bevételemet a Nemzeti Megmentési Alapba, akár 4 éven át. Egy feltétellel, HA TUDOM KI AZ, AKI A NEMZETI MEGMENTÉSI ALAPOT FELÜGYELI. Mert sem bajnai gondonnak, sem gyurcsány fercsinek nem adom...


Téma: Láttátok?
osyna
2006. szeptember 24. 16:52 | Sorszám: 888
Bár én reggel sosem nézek TV-t, ma mégis bekapcsoltam, történt-e valami az éjszaka?... Korán volt, csak az M1-en volt adás. Mit látok: folyamatosan vetített tűz, verekedés, rendőrök, stb. képeket - utóbb kiderült még az MTV ostromáról - és hirtelen nem tudtam minden ma éjszaka történt, vagy korábban.
Aztán persze kiderült, hogy a NAPKELTE készített riportot újságírókkal, akik vagy ott voltak hétfő este, vagy csak kommentáltak.
Mindebből számomra a következő volt a megdöbbentő:
- már tegnap egész nap azt hallottam a rádióban, TV-ben mindenütt, hogy szombat lesz a D-nap, erre készül a rendőrség, a tűzoltóság, Demszky, stb...
- ahelyett, hogy örült volna mindenki, hogy mindez nem történt meg, szinte hergelték, úszították a népet pótcselekvés gyanánt...

Ha itt változás lesz, akkor az első amivel kezdeni kellene az egészet, az a média minden egyes munkásának az átvilágítása, az eredmény közzététele és ezen embereknek a mások tájékoztatásától való szigorú eltiltása!!!!!!!!!!!!!!!!


Téma: Kórházprivatizátorok
osyna
2006. január 26. 22:54 | Sorszám: 11
Nekem úgy rémlik, hogy MIKOLA egészségügyi programja nem zárta ki a kórházprivatizációt, hanem azt a kórházban dolgozók részvételéhez kötötte, ugyanúgy mint a patikáknál. A gyógyszertárban dolgozó patikus privatizálhatott. Ha jól látom, akkor Körmenden a kórház esetében is ez valósult meg. Ha lesz egy kis időm, utána kotrok és felteszek erre vontakozó linket is, csak most be vagyok havazva.

Téma: Vajon mennyien leszünk március 15-én??
osyna
2007. március 10. 20:01 | Sorszám: 1
Itt van másik érdeklődő barátunk, aki március 3-án regisztrált be. Szeretné tudni, vajh hány embertől kell félni, vagy hány emberre lehet számítani. Fijjúg ennyire be vagytok? Vagy ennyire akarjátok kelteni a feszültséget? Kár, felesleges.

Téma: DEMSZKY
osyna
2006. december 04. 22:35 | Sorszám: 6
Sajnos ismerem Vaskor László mdf-es honatyát. Vele simán együtt fognak tudni működni. Ő akarta kinyírni itt a Várkerületben Nagy Gábort, ugyan esélytelen volt ezen próbálkozásában, a módszer azonban mocsok volt. Gondolom nem tisztult meg az ember ily rövidke pár hét alatt...

Téma: Olvastátok? (5.)
osyna
2007. március 30. 14:07 | Sorszám: 522
Olvastátok a MN-ben a dunaújvárosi telek-spekulációt? Kíváncsi leszek, sikerül-e ezzel Kóka pártelnöki pozicióját némileg gyengíteni!

Téma: Az Oregon Center for Public Policy által készített összeállítása Irakról !.
osyna
2003. március 22. 11:22 | Sorszám: 4
Mindenkitől kérdezem, tudtok-e olyan helyet, helyeket az Interneten, ahol nem angol-amerikai forrásból származó információk vannak erről a szerencsétlen háborúról?

Én próbáltam az al-djaira.com-ot, de az nem Ok. Jó volna a másik oldal szempontjából is látni a dolgokat. Előre is kösz!

Üdv/OSYNA


Téma: Mit lehet eltakrni a kék kockás takaróval Mátrakeresztesen?
osyna
2005. április 22. 10:35 | Sorszám: 6
Köszönöm a gyors választ. Ahol tudtam, én is közzétettem. Üdv/OSYNA
osyna
2005. április 22. 08:34 | Sorszám: 2
Milyen számlaszámra lehet fizetni, ki tudja?

Téma: Vélemények a határainkon túlról:
osyna
2004. december 08. 14:40 | Sorszám: 97
Ezt a levelet most kaptam, fontosnak tartom hogy ovassátok:

"Kedves Barátaim!

Nincs miért véka alá rejtenem, hogy vasárnap este én is teljesen kiborultam.
Urnazárás előtt öt perccel 38%-os részvétellel kalkulálva buzgón számolgattuk, mennyi kell hogy legyen az IGEN szavazatok aránya ahhoz, hogy ne csak érvényes, hanem EREDMÉNYES is legyen a népszavazás. 66-67%-ot
számoltunk, és abban bíztunk, hogy meglesz...
Aztán jött a hidegzuhany. Nem tudtunk megszólalni sem, csak néztünk magunk elé némán...

Tegnap reggel ébredés után három órán át keseregtem egymagamban. Felidéztem, mit nyilatkoztam a HírTV-nek amikor eljöttek velem forgatni a bevándorlási
hivatalba, hogy bemutassuk a nézőknek, minek vagyunk kitéve határon túliak minden évben, akikor 160 magyarul nem beszélő kínai és 40 afrikai közé kell beállni 30 határon túli magyarral egyetemben ugyanabba a sorba több óra várakozással, egy hét leforgása alatt negyedszer. Várakozás közben a riporternek azon kérdésére, hogy miként élem meg, amennyiben sikertelen lesz
a népszavazás, majdnem elsírtam magam. Annyit mondtam, hogy lelkiismereti kérdés, és nem vagyok biztos abban, hogy tudnék a továbbiakban is Budapesten azzal a tudattal élni, hogy öt emberből aki velem szembejön az utcán, három nem ment el szavazni, egy pedig nemmel szavazott.
S mintha a "próféta" szólalt volna meg belőlem. November 18-án egy belső hang megszólaltatta bennem azt az eredményt, amely hűen tükrözi a valóságot, pedig legalább 70%-os IGEN-ben reménykedtem...
A tegnapi nap folyamán átböngésztem a levelezőlistákat és internetes vitafórumokat. Láttam erdélyi barátok, ismerősök részéről is olyan kommentárokat is, mint pl. "ne lássak Udvarhelyen magyar rendszámú autót, mert beverem egy fél téglával a szélvédőjét". És ez csak egy a sok közül...

Kedves Barátaim, ne így reagáljunk! Ne általánosítsunk, mert az Erdélybe, Délvidékre járó anyaországiak döntő többsége IGEN-nel szavazott. Akik ezúttal ellenünk fordultak, azok tudatlan, bunkó, megfélelmített és félrevezetett emberek voltak, akitet a szocialisták sikeresen tudtak manipulálni. Olyan emberek, akik többségükben nem tudják, mit jelent magyarként élni Erdélyben, Kárpátalján, Délvidéken. Létükben és lelkükben
megnyomorított emberekről van szó, akik alacsony életszínvonaluk és az őket megcélozó kormányzati propaganda miatt azt a keveset is elkezdték félteni, amijük még megmaradt. Egy pártpolitikai kérdéssé degradált népszavazáson sokan közülük nem feltétlenül a határon túliak ellen szavaztak, hanem mint egyik főszarházi, Farkasházi "Teddy" Tivadar mondta a Heti Hetesben: attól fél, hogy szavazatát bizonyos politikai erők fel fogják használni. Egyszerű, sematikus manipuláció volt ez is, avagy ha Orbán Viktor IGEN-t mond, te pedig utálod Orbán Viktort, csak NEM-mel
szavazhatsz. Ez is benne volt mindvégig a pakliban, ezt pedig nem tudtuk sehogyse kiküszöbölni... És a kampányban ez is bejött nekik...
Egy dolgot viszont ne felejtsünk el: van legalább másfél milliónyi ember akik egy kikényszerített népszavazáson KÖZÖSSÉGET vállaltak velünk.

Tegnap egész nap én öntöttem a lelket az igennel szavazó "búsmagyarrá" vedlett barátaimba. Még jókat is nevettem azon, hogy én vigasztalom őket egy román útlevéllel a zsebemben. Tény, hogy mindnyájan össze vagyunk most törve, de ne őrizzük meg ezt tartós állapotként.
Tény az is, hogy ez a birkanép levizsgázott. Mind azok, akik nemmel szavaztak, mind akik közömbösek maradtak. Na és? MOST RAJTUNK A SOR!!! Mert kérdem én, van értelme pont most lemondani? Van értelme behúzott farokkal
elkullogni? Van értelme bedőlni a sok szélsőjobboldali hülye által vizionált "nemzethalálnak"??? NINCS! És tudjátok miért? Azért, mert hosszú távon még mindig mi, határon túli magyarok vagyunk azok, akik ennek a háromhatvanas kenyérrel, kőbányai sörrel és virslivel bezabáltatott népnek vissza tudjuk adni NEMZETI ÖNBECSÜLÉSÉT.

Most mi, határon túliak rúgunk labdába. Mert ha ezek a szarháziak (MSZP - Magyar Szarháziak Pártja) minket pénzben mértek, mi is megtehetjük. Most nekünk kell elkezdenünk dolgozni. Nem siránkozva, nem önsajnálattal, nem is azzal, hogy azokon is elcsattanjon az ostorunk, akik ezt nem érdemlik meg.

Íme egy első lépés: holnaptól sz összes lehetséges kommunikációs csatornát kihasználva, minden határon túli magyar embernek eljuttatjuk egy üzenetet.

Éspedig azt, hogy határozatlan ideig:

1. Nem vásárolunk üzemanyagot az erdélyi MOL kutaknál és a MOL által nemrég megvásárolt Shell-kutaknál.

2. A felvidéki magyarok a szlovákiai OTP bankfiókoknál tartott megtakarításaikat más bank számlájára helyezik át.

3. A Mizo, Oké!, stb. magyar vállalatok erdélyi leányvállalatai által előállított tejtermékeket, húsipari termékeket, stb. NEM VÁSÁROLJUK MEG!

Itt leginkább az állami érdekeltségű cégeket kell megcélozni, de nem árt, ha kiszűrjük, melyek az MSZP és SZDSZ közeli cégek, amelyek a határon túli magyarok pénzét azok zsebére hajtja, akik ugyancsak anyagi érvekre
hivatkozva nem akarják megadni nekünk a magyar állampolgárságot. Amennyiben elérünk csak egy 30%-os bevételkiesést is, már elkezdenek gondolkodni ezek a
szatócsok, valójában milyen következményei vannak ennek a gondolkodásmódnak.
Mert lehet, hogy az MSZP számára "győzelem" (avagy legyőztük a Fideszt, merthogy ők igennel szavaztak), de Magyarország számára veszteség. Többek között gazdaságilag is, de nemcsak...

Tegnap reggel óta erről beszélgetek emberekkel és azt hiszem, van most annyi szolidaritás ahatáron túli magyarság körében, hogy meg tudjuk csinálni!

Segítsen nekem mindenki abban, hogy összeállítsuk az Erdélyi érdekeltségű magyar cégek listáját és az általuk gyártott termékek lajstromát, tegyük fel az internetre, juttassuk el minél több emberhez. Majd várjunk...

Elsőként elindítunk egy körlevelet (most írjuk), ezt e-mailen továbbítsuk minél több embernek. Időközben kiépítjük a kommunikációs hálózatot és más médiumokban is terjesztjük a hírt. Mert minek is feladni? Hiszen ennek a
népnek a Honfoglalás óta nem volt még sikerélménye. Volt Mohács, 150 év török, Habsburg, Trianon, II. világháború, kommunizmus stb., de megmaradtunk. És pont most, amikor addig üthetjük a vasat, amíg forró, lemondanánk mindenről??? Én nem hagyom annyiban...

Ha okosak vagyunk, jó eredményeket érhetünk el. Talán sokszor gyenge a kudarctűrő képességünk, de ne most hátráljunk meg. S ne gyűlöljük még a nemmel szavazókat sem, hiszen nem tudtájk a szerencsétlenek, mit csinálnak.
Most nekünk kell meggyőznünk őket. S nem úgy, hogy nyolc téglával döngetjük a mellünket, mekkora magyarok vagyunk. Hanem okosan... tiszta szívvel és józan ésszel...

Leveleiteket a hchristian@vipmail.hu vagy a christian@erdely.ma e-mail
címeken várom...

Fel a fejjel, s kezdjünk el dolgozni!

Üdv, Hajdú M. Christian


(ADD TOVÁBB!!!)"


Téma: Csőd(közeli) helyzet kell ahhoz, hogy fordulat legyen?
osyna
2006. szeptember 01. 12:14 | Sorszám: 2
Bennem sajnos az a gondolat is felmerült, egyáltalán nem biztos, hogy az EU-nak fontos a magyar felzárkózás. Ha ugyanis látványosan nem teljesítjük a kritériumokat, akkor megvonhatóak a pályázati pénzek, - nyilván megvannak az előírások arra, mikor kell ezt alkalmazni.

Téma: Somogyország halottja
osyna
2005. március 30. 17:50 | Sorszám: 12
Azokat az értékes ajándékokat, - egyesek szerint kincseket - amelyeket az elnöki tanács elnökeként kapott, a rendszerváltás után - Barcsra történő visszavonulásakor - odaajándékozta a Somogy megyei Önkormányzatnak múzeumi kiállítás céljából. Lehetett is látni pár évig. 1992-ben azonban, anyagi helyzetének jelentős romlása miatt visszakérte, mivel a közgyűlés nem ítélt meg neki - az ajándék gyűjteményért "cserébe" - végkielégítést, ill. életjáradékot.

Az MTV már úgy interpretálta a hírt, hogy 1992-ben visszakerült az anyag Barcsra, persze, mert nagyon ciki lett volna a tényt leírni, hogy LP visszakérte a holmit, mocskos anyagiak miatt!

No comment!


Téma: Tele a hócipő a pártokkal, a kormánnyal, a parlamentel és az egyházakkal
osyna
2006. október 30. 17:49 | Sorszám: 4
De miért nincs?

Téma: Magyar Városok
osyna
2004. december 06. 21:39 | Sorszám: 35
Nekem is sovány vigasz, hogy az I.kerületben szavaztam. Aki magyarnak érzi magát, az ezt rettenetesen nehezen tudja megemészteni, ha egyáltalán feldolgozható a dolog. Mi a férjemmel a nem túl távoli jövőben - 2-4 éven belül - nyugdíjasként körbe akartuk utazni NagyMagyarországot. Most biztosan nem fogjuk rászánni tudni magunkat. Hogy nézünk az ottaniak szemébe? Tragikus!

Téma: Milyen arányban nyeri a Fidesz a választásokat? Tippek 2006-ra.
osyna
2005. október 30. 20:09 | Sorszám: 73
Itt van az eleje: http://gportal.hu/portal/tipp2006/

Téma: Gorka: új pártot alapít
osyna
2007. január 31. 21:25 | Sorszám: 170
Hajrá január 31-én regisztráltak, nektek is jó esélyeitek lennének...
osyna
2007. január 31. 21:22 | Sorszám: 169
Hajrá január 27-i regisztráltak. Jó eséllyel indulhattok ti is ebben a menetben. Alapítsatok ti is egy kis jobbpártocskát...

Téma: Nagyüzem a Gyurcsányi Hazugsággyárban
osyna
2006. január 10. 22:42 | Sorszám: 18
Ezen túlmenően pedig:
"Még a választások előtt elkezdődik a közigazgatás reformja " idézi a magyarorszag.hu. GYF-et. Most a köztisztviselők - plusz mi szegény átlagpolgárok - tényleg nem tudják, lesz-e reform, vagy sem, mert fél évvel ezelőtt azért rugták ki a MEH államtitkárát, mert közölték, belátható időn belül nem lesz közigazgatási reform.

Téma: O.V: nem kér bocsánatot!
osyna
2007. február 28. 22:28 | Sorszám: 65
Az egész TV2 riport nincs meg valahol? Csak a rend kedvéért.
Más: Ma eset az Echo TV-ben Obersovszkynak nyilatkozott OV. Sajnos csak az utolsó 5 percet láttam, de 23:30-kor és holnap, csütörtökön d.e. 11 óra körül, de ezt nézzétek meg pontosan az echotv.hu-n, szóval ismétlik.

Email a webmesternek | Gondola